>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zostać sędzią piłkarskim

uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Jeśli to było celowe zagranie (a na takowe wygląda), to czerwień jak najbardziej zasłużona. Wiadomo, że to tylko trampkarze i trzeba na trochę więcej pozwalać, ale też pasuje się postawić w sytuacji tego napastnika. Gdyby nie bramkarz, to prawdopodobnie strzeliłby bramkę, więc według mnie sprawa jest jasna - czerwień :czerwonakartka: A do tego, może broniłby jakiś zawodnik z pola i okazałoby się, że mamy nowego Jerzego Dudka ???? (podchodzę do tego humorystycznie, więc nie bijcie :jezora ???? ale tak jak napisałem - według mnie czerwona.
 
aguero 0

aguero

Użytkownik
No mi się również wydaje że za to powinna być czerwień....młodzi niech się uczą od małego , że za przewinienia jest kara....potem w seniorach też dostanie czerwoną i co?? ???? Ze zdziwienia pobije sędziego że go wyrzucił a nie ściągnął na chociażby 15 min ?? ;)
Mogę się mylić, ale ja bym takiego delikwenta wyrzucił z boiska...
 
K 0

krzywy

Użytkownik
Hmm... nie no macie rację. Ale z drugiej stronie to za co można goscia uwalic na 15 minut? :-D Śliski temat... A może ja za pobłazliwy jestem &lt;myśli&gt; Hmm... tylko że związek piłkarski dostając sprawozdanie z taką karą za rękę bramkarza poza karnym może powiedzieć, że powinienem go wysłac na 15 minut. Jak rozkminiamy kary 3,5,15 to 4 skala karna to juz musi być za naprawdę coś ;]
Odnośnie jeszcze uczenia, to jest to trzeci cytat od głupich trenerów po &quot;był na pozycji spalonej!&quot; i &quot;sędzia nie widział?&quot; który mnie tak irytuje zę jak bym mógł bezkarnie pieprznąć delikwenta z baisballa to bym sienawet nie zastanawiał tylko to zrobił ;] Ja nie jestem od nauczania, od tego są nauczyciele i trenerzy. A jak potem w seniorskiej karierze uderzy sedziego to sobie będzie mial rozprawę i dyskwalifikacjei będzie wiedział.... bo poza boiskiem też pobicie to przestępstwo ;)

Mówi mi, że sędzią jest być łatwo...
 
kruszon 0

kruszon

Użytkownik
hehe w tej sytuacji dla mnie też czerwień bo odibl pilke ( pozbawil realnej szansy zdobycia bramki ) czyż nie ? :eek:

(moim zdaniem) przepisy mówią wyraźnie, że za pozbawienie realnej szansy zdobycia bramki jest czerwień nie ma co sie oszukiwać.
Przecież Przepisy Gry obowiązują nie tylko w ekstraklasie ale w trampkarzach rowniez ????
 
kruszon 0

kruszon

Użytkownik
O co chodzi z tym programem mentorskim? Pytam bo u nas w kolegium sie o tym buczy a jak przyjdzie co do czego to nie wie nikt o co chodzi ????
 
zabold 26

zabold

Użytkownik
Sam też jestem sędzią - jak na razie A klasa z lubuskiego.
W skrócie z tego, co dowiedziałem się na &quot; kadrach&quot;, przynajmniej w moim województwie, ma być tak, że najzdolniejsi sędziowie będą mieli mentorów. Mentorzy to będą doświadczeni byli sędziowie z wyższych klas rozgrywkowych - raczej nie obserwatorzy! , którzy będą jeździć z młodym, obserwować go, podpowiadać - ogólnie rzecz biorąc pomagać. Jest to program, który oczywiście nie jest dziełem PZPN - wyszedł od FIFY, która zmusza nasz związek do wprowadzenia tych zmian- inaczej nie zostaniemy włączeni do Europejskiej Konwencji Sędziowskiej.
Co do powyższej dyskusji w przepisach jest wyraźnie powiedziane o karach na zawodach trampkarzy: 3,5,10! min. Oczywiście jeżeli jest to przewinienie bądź jakiekolwiek zachowanie kwalifikujące się do pokazania czerwonej kartki to nie ma co się wahać:d
W przypadku bramkarza zagrywającego ręką poza polem karnym trzeba wziąć pod uwagę: gdzie to zagranie miało miejsce (np. przy linii bocznej, przy łuku pola karnego), jaka była szansa na strzelenie gola, gdyby bramkarz nie zagrał nieprzepisowo, gdzie byli obrońcy - jeżeli blisko i mieli szansę wybić piłkę zmierzającą do bramki, to również bierzemy to pod uwagę. Oczywiście jeżeli jest to pozbawienie realnej szansy na zdobycie bramki- czerwień, przerwanie korzystnej akcji- kara minutowa wg uznania sędziego.
Jeszcze z mojego doświadczenia na trampkarzach - lepiej od początku trzymać ich ostro - jeżeli nawet coś pod nosem odburknie, jakaś przepychanka, cokolwiek - kara minutowa. Trzeba wyczuć moment ,kiedy robi się nerwowo i jak najszybciej nad tym zapanować. Oczywiście na trampkarzach b. rzadko zdarzają się takie sytuacje, ale jest to bardzo dobre pole do &quot;ćwiczeń&quot; - poruszanie się po boisku, tonacja gwizdka i właśnie panowanie nad zawodami.
 
M 0

manieklbl

Użytkownik
A ja proszę o konkretną odpowiedź w sprawie egzaminu sprawnościowego na lubelszczyźnie, ewentualnie w innych rejonach, bo pewnie rozbieżności są nie duże. Chodzi mi przede wszystkim jaka odległośc minimalna wymagana jest przy tescie Coopera.
 
K 0

krzywy

Użytkownik
Nie ma testu Coopera! Jest test interwałowy bodaj we wszystkich grupach szkoleniowych.

Załącznik zawsze w trzech egzemplarzach, sprawozdanie jest tylko dla związku, nie robiz kopii.
 
bartek11 141

bartek11

Użytkownik
da sie dostać czerwoną kartke w trampkarzach czego jestem przykładem ????
wiem ze nie ma sie czym chwalić ale da sie dostac kartke tego koloru...to było gdzieś 3 lata temu, mocno wjechałem na dwóch prostych nogach kolesiowi z przeciwnej drużyny, sędzia nawet sie nie zastanawiał i pokazał czerwo, ale w trampkarzach nie było pauzy meczowej, czyli grałem normalnie w następnym meczu ????
 
piecia999 0

piecia999

Użytkownik
Jako że widze tu dużo sędziów to zadam pytanie. Sam nie jestem pewien co do odpowiedzi więc oczekuje że wy mi podacie prawidłową. Oto i one:
Czy rezerwowy sędzia asystent przejmuje obowiązki sędziego technicznego, kiedy czwarty sędzia zastąpił sędziego głównego z powodu jego nagłej niedyspozycji??
Tak wiec jak wiecie to piszcie. Takie pytanie mam na teście. ;)
 
piecia999 0

piecia999

Użytkownik
OK dzięki a wiesz moze na której stronie w przepisach masz o tym bo musze rozwiązac test korespondencyjny i tam napisane zeby odpowiedź potwierdzic stroną w przepisach:/
No to jeszcze jedno pytanie z którym mam problemy:
W trakcie gry obrońca we własnym polu karnym świadomie, nierozważnie odepchnął sędziego uznając, że zasłania mu pole widzenia. Podaj decyzje sędziego.
Jakbym miał jeszcze z czymś problem to napisze pytania na forum ;)
 
piecia999 0

piecia999

Użytkownik
No za faul owszem jest rzut wolny ale to jest odepchnięcie sędziego a sędzia jest przecież nie tykalny. Wiec mysle że coś więcej jest za takie coś. Ewentualnie puszcza gre dalej bo to błąd sędziego w ustawieniu jak zasłania komuś widoczność.
 
rpg 1K

rpg

Użytkownik
Howard Webb by nie miał problemu. Czy przepychano zawodnika drużyny przeciwnej czy jego - karny się należy.
A tak poważnie to trochę głupie to pytanie, bo taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
 
Do góry Bottom