>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Skoki narciarskie

B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Westman- Irascho-Stolz 1 1.60 E efortuna

4 treningi i 4 razy lepsza, wiec co ja mam sie rozpisywac ? Takiej pary nie znajdziemy, wiec trzeba grac, bo zaraz tego nie bedzie.

5 pozycji roznicy, 25 pozycji roznicy, 4 pozycje roznicy, 9 pozycji roznicy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kwalifiakcje: Lindvik - Kraft 2 @ 2,20 @ Betclic


Krótko. Wiem, że treningi i wielu skoczków ściemnia przed tak ważną imprezą, ale tutaj w przypadku niektórych zawodników to zaszło aż za daleko jak na ściemnianie i może dochodzą inne kwestie, sprzętowo- zmęczeniowe. Patrząc na poniższą tabelę łatwo można zauważyć, żę przy dość sporej próbie skoków Kraft wypada tu regularnie dużo lepiej od Lindvika. Średnio o 9,8pkt co daje prawię 5m, więc rożnica olbrzymia jak na skocznie średnią. Nie wiem czy na konkurs nie będzie przetasowań względem układu sił, ale jutro może jeszcze nie być, a nawet jak będzie to myślę, że Lindvika stać na zmniejszenie dystansu na 2m, a nie na pokonanie dobrze tu dysponowanego Krafta, który w żadnej z prób nie miał problemów znanych z TCS. Widać się ustabiliozował i będzie walczył o styl. Na średniej skoczni kluczowe też mogą być noty, a te Kraft ma zawsze bez zarzutu, a Lindvikowi nie zawsze wyjdzie lądowanie. W dzisiejszych treningach wręcz był bliski upadku w jednym skoku.


io.jpg
 
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Kwalifikacje: R. Johannson - A. Lanisek 1 @1.65 efortuna
P. Żyła - K. Peier 1 @1.65 efortuna


Trener Słoweńców po dzisiejszych treningach zaskoczył dosłownie wszystkich wybierając Laniska do kwalifikacji kosztem zdecydowanie lepiej skaczącego tutaj Cene Prevca. Anze nie radzi sobie na tej skoczni, ani razu na 6 skoków treningowych nie znalazł się nawet w Top 15 klasyfikacji. Jego najlepsze miejsce to 18, poza tym reszta miejsc to trzecia, a nawet czwarta dziesiątka. Johannson zdecydowanie lepiej sobie radzi na normalnym obiekcie. W każdym z tutejszych skoków był lepszy od Słoweńca. Norweg skacze tutaj powtarzalnie w okolicach początku drugiej dziesiątki. W jednym z wczorajszych treningu nawet był 3. Wąsacz zdobył brąz na skoczni normalnej przed czterama laty, więc skakanie na takich obiektach nie jest mu obce. Jutro spokojnie powinien być lepszy od Laniska.



Szwajcar podobnie jak Lanisek nie do końca się zaprzyjaźnił z tą skocznią. W żadnym skoku nie zbliżył się nawet do setnego metra, w przeciwieństwie do Piotrka, który tutaj oddał takich skoków już dwa na pięć prób, pozostałe trzy też były całkiem dobre, bo wszystkie poza 95 m. Żyła lubi skakać na normalnych obiektach, przypomnijmy, że w końcu jest to mistrz świata z ubiegłego roku z Oberstdorfu.We wszystkich oddanych próbach Piotrek był lepszy od Peiera. Nawet odpuścił sobie ostatni treningowy skok dzisiaj, więc na pewno się czuje dość pewnie "Wiewiór". Myślę, że Piotrek podtrzyma dobrą formę z treningów i skoczy spokojnie w okolice setnego metra jutro, co na Szwajcara z pewnością wystarczy.

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +53
ziroxxx 783,3K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Lindvik - P.Prevc, 2 @ 2.20 Betclic

Przed mistrzostwami kursy byłyby na to zdarzenie znacznie inne. Treningi pokazały kto jest bardziej regularny na tej skoczni i kto lepiej skacze. Również bazuje na tabeli wynikach ze wszystkich sesji treningowych. Norweg 22 miejsce, a Słowieniec 5 miejsce. Peter jako jedyny z top5 wykonał 6 skoków i to jeszcze bardziej potwierdza, że jest regularniejszy. Kursy wysokie, ale warte ryzyka.

Kraft - Eisenbichler, 1 @ 1.85 Betclic

Podobna sytuacja jak powyżej. Kraft lepszy w treningach. Lepiej skacze. Kursy wystawione 1.85/1.85 a myślę, że szanse tutaj są 60/40 na korzyść Austriaka.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kwale

Granerud - Geiger
R. Kobayashi - Lindvik
Aalto - Boyd Clowes

@2.78 STS

Wiadomo, treningi treningami i wiele zawodników oszczędza swoje siły, ale niepokoją zaskakująco słabe skoki lidera PŚ, Geigera oraz Lindvika. Nie wiadomo, czy to zasłona dymna przed samym konkursem , czy po prostu ewidentnie skocznia im nie podpasowała, dlatego przynajmniej jeszcze jutro spróbuje zagrać przeciwko tym zawodnikom. Wybrałem skoczków, których przedstawiać nie trzeba. Obaj, zarówno Granerud jak i Ryoyu w treningach byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali i nawet w przypadku zdecydowanej poprawy u Geigera i Lindvika i tak powinni być wyżej w jutrzejszych kwalifikacjach , bo na treningach spisywali się bardzo dobrze. Sam Granerud odpuścił dzisiejsze skakanie, więc czuje się mocny.
Ponadto do zaproponowanych par dorzucam jedynaka z Finlandii, czyli Aalto. Chłopak zaskoczył pozytywnie na treningach, wszystkie skoki bardzo dobrze, zameldował się w czubie , i tylko raz przegrał z Kanadyjczykiem, ale nie brałbym tego zupełnie pod uwagę, bo przeliczniki trochę zakłamują rzeczywistość i jedno 3 miejsce Boyd - Clowes to w głównej mierze przypadek, bo pozostałe skoki już w 3 i 4 dziesiątce i przegrywał sromotnie z Finem, który kończył w okolicach 15stki.
Więcej już nic nie wymyślę. Rzeczywiście fajne pary wrzucił Betclic , i granie przeciwko Lindvikowi i Geigerowi ma tutaj sens, bo zarówno Kraft jak i Peter Prevc skaczą tutaj zdecydowanie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Lanisek v Klimov 2 @1,85 betclic

Na treningach 4-1 dla Klimova. Przegrał nieznacznie tylko pierwszą serię, reszta to zdecydowane zwycięstwa (raz o 10 pkt, reszta ok. 18 pkt). Lanisek na razie zawodzi. Czy to zasłona dymna? Nie sądzę. O ile w przypadku Geigera czy Lindvika można zwalić słabsze próby na karb starego sprzętu czy problemów z jet lagiem, tak w przypadku Anze uważam, że to głębszy kryzys i nie odegra on znaczącej roli w konkursie jak i kwalifikacjach. Klimov lubi mniejsze obiekty, skacze powtarzalnie i w tej parze jest dla mnie zdecydowanym faworytem.

Hrgota mocno zaskoczył odrzuceniem Cene, jednak jak podają Słoweńskie media Lanisek miał zagwarantowany udział, a walkę o dodatkowe miejsca toczyła pozostała czwórka.

Deschwanden v Zografski
1 @1,38 betclic

Nie no, Szwajcar ostatnio świetna dyspozycja, życiowa wręcz. Dzisiaj na treningach 3x zdecydowanie lepszy. Nie ma co więcej pisać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Nicole Konderla - Anezka Indrackova - 2 @1.9 i co Polaczki??? ;)
betclic
Mam w głowie na jutro kilka typów, ale analizę podam na najwyższy kurs. Jest to rywalizacja polsko-czeska. Obie panie miały okazję rywalizować na przeciwko siebie w PŚ na skoczni normalnej w tym sezonie chyba tylko raz i z rywalizacji wyszła zwycięsko Anezka, która w tych zawodach jak i w jeszcze innych, w których wzięła udział była blisko zakwalifikowania się do drugiej serii. Z Polką często bywało gorzej. Czeszka skakała tu dwa miesiące temu. Furory może nie zrobiła, ale na pewno trochę lepiej zna tę skocznię i może mieć to też mały, ale jednak wpływ na jej jutrzejszą lokatę. Jeżeli byłyby to zawody na dużej skoczni szedłbym bardziej w stronę Polki, ale z uwagi na to, że skaczemy na skoczni normalnej, gdzie Anezka pokazywała się z nieżłej dyspozycji i była bliżej zdobycia punktów PŚ stawiam na nią.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +32
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Nicole Konderla - Anezka Indrackova - 2 @1.9
betclic
Mam w głowie na jutro kilka typów, ale analizę podam na najwyższy kurs. Jest to rywalizacja polsko-czeska. Obie panie miały okazję rywalizować na przeciwko siebie w PŚ na skoczni normalnej w tym sezonie chyba tylko raz i z rywalizacji wyszła zwycięsko Anezka, która w tych zawodach jak i w jeszcze innych, w których wzięła udział była blisko zakwalifikowania się do drugiej serii. Z Polką często bywało gorzej. Czeszka skakała tu dwa miesiące temu. Furory może nie zrobiła, ale na pewno trochę lepiej zna tę skocznię i może mieć to też mały, ale jednak wpływ na jej jutrzejszą lokatę. Jeżeli byłyby to zawody na dużej skoczni szedłbym bardziej w stronę Polki, ale z uwagi na to, że skaczemy na skoczni normalnej, gdzie Anezka pokazywała się z nieżłej dyspozycji i była bliżej zdobycia punktów PŚ stawiam na nią.
Radze uwazać bo tam sa dwie Indrackove, a tutaj jest w parze z tą, która tutaj skacze słabiej, wiekszosc skokow Nicole miala lepsze tu.
 
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Radze uwazać bo tam sa dwie Indrackove, a tutaj jest w parze z tą, która tutaj skacze słabiej, wiekszosc skokow Nicole miala lepsze tu.
Oczywiście wiem, że to ta słabsza. Chyba z tego co patrzyłem to 3/5 skoków Nicole lepiej, ale brałem pod uwagę to, że większość oddawała w lepszych warunkach. Typ 50 na 50 kursy są dobrze wystawione.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Oczywiście wiem, że to ta słabsza. Chyba z tego co patrzyłem to 3/5 skoków Nicole lepiej, ale brałem pod uwagę to, że większość oddawała w lepszych warunkach. Typ 50 na 50 kursy są dobrze wystawione.
skoto typ jest 50 na 50 to po co taki bet? 🙃
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
karfus 90,4K

karfus

Użytkownik
R.Kobayashi 🇯🇵 - M.Lindvik🇳🇴 - Kobayashi (14, 5, 16,6,DNS) na każdym treningu lepszy od Lindvika (22,13,24,23,15,17) | 1.55 | betclic
K.Stoch 🇵🇱- K.Geiger🇩🇪 Kamil (2,15,11,1,DNS,DNS) skacze dobrze, również każdy trening lepszy od lidera PŚ(20,21,22,28,42,12) |1.48 betclic
A.Lanisek🇸🇮 - E.Klimov🇷🇺 - Anze(21,32,23,26,29,18) nie może się odnaleźć na tej skoczni, patrząc na jego wyniki nie powinien znaleźć się w jutrzejszych kwalfikacjach. Klimov(25,19,1,4,5) skacze nadzwyczaj dobrze w zasadzie tylko w pierwszym treningu był gorszy od Laniska o 4 pozycje |1.85 | betclic
S.Hula🇵🇱 - D. Peter🇨🇭 - w czwartek we wszystkich sesjach treningowych lepszy Stefan(26,28,17), Peter(39,41,40). W piątkowych sesjach, Hula(29,31,30), Peter(20,37,29) więc 2:1 dla Petera. Wygrywał tylko w tych sesjach gdzie miał lepszy wiatr pod narty, w I piątkowej sesji odjęte -15,1, w trzeciej sesji gdzie był tylko o jedną pozycję lepszy od Stefana miał odjęte aż -17,4 pkt przy tylko -5,4 Huli.
S.Ammann 🇨🇭- N.Nakamura🇯🇵 - Amman zaliczył tylko 2 sesje treningowe 15 i 25 lokata, Nakamura nie skacze tutaj najlepiej(36,38,43,44,18,28). Jego formę oddaje ostatnia sesja, którą sporo zawodników odpuściło, zajął 28 pozycję na 44 skaczących. | 1.65 | fortuna
 
Ostatnia edycja:
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Konkurs kobiet HS 106: S. Takanashi top 3 @1.95 bestbet24 (4 miejsce)

Mocne zaskoczenie ten kurs. Myśle, że nigdzie nie znajdzie się nawet porównywalnie wysokiego. W większości buków po 1.30-1.50, więc próbujemy. W jutrzejszym konkursie są cztery główne kandydatki to zwycięstwa: Takanashi, Althaus, Kriznar i Bogataj i to między nimi powinna się toczyć walka o złoto i resztę medali. Sara we wczorajszych treningach spisywała się znakomicie, zakonczyła je miejscami: 1 i 3. Dzisiaj było odrobinę gorzej, bo były to miejsca 5 i 6. Według większości bukmacherów to Japonka jest główną kandydatką do złota i top 3 po tym kursie po prostu trzeba zagrać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +99
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KWALIFIKACJE #1

Lindvik vs Kraft -> @2.11, Totolotek

Co ciekawe, bukmacher eWinner oszacował zwycięstwo Austriaka w tej parze na @1.40 i moim zdaniem trafniej określił możliwy scenariusz jutrzejszych kwalifikacji. W czwartkowych i piątkowych treningach zdecydowanie lepiej spisał się Kraft.

Lindvik: 22, 13, 24, 23, 15
Kraft: 4, 4, 5, 2, DNS

Kraft przystępuje do IO po trudnym sezonie, w którym choć trzykrotnie stawał na podium PŚ, to dobre wyniki przeplatał kompletnie nieudanymi, czego najlepszym wyrazem może być przytoczenie lokat z 4 ostatnich konkursów PŚ: 22, 9, 25, 6. Nie ulega jednak wątpliwości, że Austriak to żywa legenda skoków, obok Stocha najlepszy skoczek ostatniej dekady. To co wyróżnia prawdziwych mistrzów, to umiejętność przygotowania się na najważniejsze zawody. Kraft w poprzednim sezonie zmagał się z jeszcze większymi problemami - ze względu na koronawirusa oraz kontuzję pleców - opuścił wiele konkursów PŚ. Spokojnymi treningami zdołał przygotować się na MŚ, gdzie wywalczył złoty medal na dużej skoczni (co ciekawe, jedyna wygrana w sezonie 2020/21).

Teraz historia zatacza koło, Kraft po TCS postawił na treningi na średniej skoczni w Seefeld, a na rzecz spokojnych przygotowań do IO odpuścił także starty w Zakopanem. Patrząc na osiągane rezultaty na treningach, z pewnością będzie jednym z głównych faworytów do zdobycia medalu/medali. W jego niesamowitym dorobku brakuje tylko z tej imprezy.

Lindvik, pomimo świetnej formy (w Willingen miejsca: 3 i 1), na treningach wypadł dość blado, w żadnej z prób nie wskoczył do TOP10. Czy Norweg może skakać "na pół gwizdka"? Może, ale 5 dość przeciętnych prób wskazuje jednak na pewne problemy Lindvika. Warto zwrócić uwagę na jego występy na skoczniach normalnych. Jeszcze nigdy nie stanął na podium, choć oczywiście zbyt wiele konkursów na tego typu skoczniach nie widzimy w kalendarzu PŚ. Mimo to daje do myślenia fakt, że w ubiegłym sezonie, tuż po 3. i 4. miejscu w Zakopanem, w Rasnovie uplasował się na 13. miejscu. Na MŚ w Oberstdorfie również nie wskoczył do czołowej 10. - zajął 13. miejsce. Tam znacznie lepiej wypadł na dużej skoczni - 6. miejsce. Tutaj w Pekinie osobiście również daje mu większe szanse na odegranie znaczącej roli na dużym obiekcie.

Jeśli chodzi o obiekty normalne, Kraft jest na drugim biegunie - rzadko schodzi z podium. Ubiegły sezon to brak startu w Rasnovie, ale w sezonie 2019/20 - miejsca: 2, 2, 3, 1 (Predazzo i Rasnov). Plus 3 indywidualne medale na MŚ. Duży handicap z pewnością daje mu świetny styl, który w przypadku mniejszych obiektów jest bardzo istotny.

Nie spoglądałem na wcześniejsze posty i dopiero po napisaniu analizy zauważyłem, że kol. typerskoki typerskoki wrzucił tę propozycję, ale z racji, że kurs już poleciał na Betclic, to może ktoś jeszcze złapie w Totolotku, chyba że już wszyscy pozamykali konta =).

---

Geiger vs P. Prevc -> @2.05, Betclic

Geiger: 20, 21, 22, 28, 42
P. Prevc: 10, 11, 3, 9, 1

Typ przede wszystkim na podstawie wyników serii treningowych, bo jeszcze wczoraj takie zestawienie u bukmacherów wydawało się rzeczą niemożliwą.

P. Prevc sygnalizuje zwyżkę formy już od jakiegoś czasu. Wykluczając wyniki loteryjnych konkursów w Willingen, Słoweniec od Zakopanego plasował się na miejscach: 13, 12, 8 (+ wygrana w konkursie drużynowym).

Nie można przekreślać szans Geigera na walkę o medal po nieudanych seriach treningowych. W przypadku Niemca może to być pewnego rodzaju "zasłona dymna". W ubiegłorocznych MŚ, na treningach czy w kwalifikacjach również nie plasował się w czołowej 10., a sięgnął po medal. Z racji na jego predyspozycje do występów na skoczniach normalnych (m.in. mocne odbicie), nadal jest faworytem do podium. Patrząc jednak na wspomniane odpuszczanie serii treningowych, a także brak przekonującej próby, myślę, że warto spróbować pójść w kwalifikacjach w stronę Słoweńca.

---

Sadreev vs Schmid -> @1.50, Fuksiarz

Sadreev: 13, 8, 8, 2, 3
Schmid: 8, 27, 25, 14, 16

Propozycja oczywiście po raz kolejny oparta na seriach treningowych, ale też nie do końca. Wszystkie uzyskiwane wyniki Rosjanina wskazują na to, że po prostu bardzo dobrze czuje się na skoczniach normalnych. Pamiętam, że już na MŚ w Oberstdorfie pokazał się z dobrej strony - w kwalifikacjach zajął 10. miejsce. W konkursie indywidualnym było już trochę gorzej, ale nadal nieźle - 25. miejsce. Z kolei w mikście miał 12. notę wśród mężczyzn. W Pekinie prezentuje się jeszcze lepiej. Tylko raz wypadł z TOP10. Jutro w kwalifikacjach, jeszcze bez presji, jest szansa na kolejny dobry skok reprezentanta Rosji.

O Schmidzie tutaj napisałem kilka zdań w ubiegłą sobotę. Nic nowego nie mam do dodania. Na treningach miejsca w 2. i 3. dziesiątce. W 1. serii treningowej wskoczył do TOP10, ale wiele zasługi w tym mocno sprzyjających warunków. Niemiec jeszcze nie przekroczył w Pekinie 100 m, co Sadreev'owi udało się już trzykrotnie (+ 1x 99.5 m).

---

Co wynika z tabeli, którą wrzucił wyżej kol. typerskoki typerskoki - Sadreev, Kraft i Prevc z uśrednionych not, miejsca: 3, 4 i 5 w rozegranych seriach treningowych.

Miałem jeszcze kilka luźnych zdań napisać nt. skoków na IO, ale i tak się mocno rozpisałem, to chyba sobie daruję. Przepraszam za parę suchych faktów m.in. nt. Krafta, ale może ktoś tu zerknie spoza świata skoków. A przy takiej imprezie aż chce się pisać =). Czekam z niecierpliwością na jutrzejsze kwalifikacje i konkurs pań.


Prognoza pogody: 05.02.2022 r.
ZIO w Pekinie: Stoch, P. Prevc i Kos najlepsi na treningu
ZIO w Pekinie: Treningi dla Fettnera, Graneruda i Klimowa
 
Ostatnia edycja:
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Geiger- Prevc P 2 2.05 @betlick

Perełka, Prevc tutaj skacze bardzo dobrze, co ja mam gadac glupot…. W Fortunie 1.40 na to ;)

Lindvik nie bedzie w top6 2.10 @totalbet

On nawet tutaj nie byl w 10, wiec kurs mega… Mnie blokuja, ale pograjcie :D
 
M 10

michael29

Użytkownik
Wydaje się że Japonka jutro nie może tego przegrać . Kurs 3 na zwycięstwo jest jak prezent . Co myślicie ???
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
W 858

woffi2013

Użytkownik
Nie no, tak nie może że dziś w dwóch treningach ani razu nie była w TOP3. Oczywiście, że może i wygrać, jak i przegrać. 4 dość równorzędne faworytki, z czego Althaus najmocniejsza psychicznie się wydaje i najbardziej kompletna (lądowanie).
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Althaus v Bogataj 1 @1,67 totalbet

Althaus wydaje się być w świetnej formie. Bardzo dobre skoki na treningach i Niemka wyrasta na jedną z faworytek do złota (Takanashi, Kriznar). Celowo omijam w tym zestawieniu Bogataj, z prostego powodu. Na normalnej skoczni kluczową rolę odgrywa lądowanie i punkty za styl. Słowenka w tym elemencie kuleje, dostaje bardzo niskie noty. To może być strata nawet 2 metrów, a to robi olbrzymie różnice.

Stoch najlepszym z Polaków w kwalifikacjach @1,75 etoto

Inne buki mają po @1,45. Kamil skacze równo, dodatkowo stylem zdecydowanie przewyższa dosyć pokracznie latającego ostatnimi czasy Żyłę. Kubacki nie ta forma.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
moje wnioski nt. skoków na małej skoczni gdzie w ogóle nie skacze się w PŚ a skoczni w Chinach zawodnicy nie znają a pierwszoplanową rolę na niej odgrywa kręcący silny wiatr są takie że można bardzo łatwo umoczyć kasę bo jakiekolwiek typowanie w tych okolicznościach zwyczajnie jest ciężkie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
Do góry Bottom