>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Biegi narciarskie

Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
co się stało z tym forum.. jakieś zmiany i reputacje dostaje się za nietrafione typy?:ROFLMAO:
Reputacja to dobrowolna forma podziękowania, nie mamy wpływu kto i za co dodaje swoje punkty, jedni tylko za trafione typy, inni jeżeli podoba im się typ czy analiza, a jeszcze inni po prostu piszą tam swoje uwagi czy przemyślenia na dany temat lub chcą coś przekazać autorowi posta. Tak było od zawsze. Teraz może jest to bardziej widoczne, bo aktywni użytkownicy, którzy dodatkowo mają duży staż na forum przyznają więcej punktów, które wynikają z wzoru na "siłę reputacji", który jest niezmienny od momentu wprowadzenia jej na forum. Mam nadzieję, że wszystko wytłumaczyłem i jest teraz jasne. Tyle na ten temat i wracajmy do głównego wątku tego tematu, czyli biegów narciarskich. Pozdrawiam
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Na szybko przemyślenia odnośnie zbliżającej się sztafety kobiet. Chyba tak ciekawie nie było dawno. Norwegia trzęsie portkami, bo poza Johaug nie mają nikogo mocnego. Były przymiarki, by biatonistka Eckoff pobiegła na jednej ze zmian do klasyka, ale ponoć temat upadł. Norwegia może tu być bez medalu. Szwedki też niewyraźne na dystansach, Finki mają dwie mocne na ten moment, Rosjanki trzy dość równe zawodniczki. Spore znaczenie będzie miało jak sztaby ekip ustawią zmiany, ale na pewno będzie ciekawie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Na szybko przemyślenia odnośnie zbliżającej się sztafety kobiet. Chyba tak ciekawie nie było dawno. Norwegia trzęsie portkami, bo poza Johaug nie mają nikogo mocnego. Były przymiarki, by biatonistka Eckoff pobiegła na jednej ze zmian do klasyka, ale ponoć temat upadł. Norwegia może tu być bez medalu. Szwedki też niewyraźne na dystansach, Finki mają dwie mocne na ten moment, Rosjanki trzy dość równe zawodniczki. Spore znaczenie będzie miało jak sztaby ekip ustawią zmiany, ale na pewno będzie ciekawie.
no to będzie mega ciekawe!

każdy ma swoje problemy

dla mnie faworytkami się robią olimpijki z Rosji bo tam ogólnie idzie zestawić najrówniejszą sztafetę

mają ogromny problem Norweżki - chyba ich medal robi się wręcz niemożliwy(!)

Finki nie mają tych w dowolnym za bardzo - też jestem ciekaw co tam wymyślą z ustawieniem

Szwedki też w sumie niewesoło i też do końca nie wiadomo jak to ustawią

ciekawe czy nie pójdą na maxa Finki i Szwedki by zrobić przewagę klasykiem a potem niech się dzieje wola nieba

ogólnie nie skreślam w kontekście sztafety Niemek bo wyglądają tu dobrze i mogą powalczyć również o medal

a jak Mccabe powtórzy dzisiejszy rezultat w sztafecie i Kern zrobi swojego maxa to i Amerykanki w tej szóstce swoje do powiedzenia mogą mieć choć no tu różnica większa już pewnie i medal może być za daleko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Na moje o złoto w sztafecie powalczą Rosjanki i Norweżki. Niestety Szwedki i Finki nie maja wyrowanej czwórki wiec raczej beda biły się o medal brązowy
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Na moje o złoto w sztafecie powalczą Rosjanki i Norweżki. Niestety Szwedki i Finki nie maja wyrowanej czwórki wiec raczej beda biły się o medal brązowy
oj Norweżkom to w ogóle jakości brakuje - mają Johaug gdzie by ją nie wystawić zrobi robotę i Fossesholm dowolnym a tak jak już pisane było przez maniek81 maniek81 ogromne problemy jak na tę nację z zestawieniem sztafety przez problemy zwyczajnie z jakością poszczególnych biegaczek.
 
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Walka o złoto rozegra się między Rosjankami i Finkami. I raczej bliżej do Rosjanek bo wygląda, że przy ewentualnym pojedynku finiszowym są po prostu mocniejsze w takich rozgrywkach. Ja na miejscu Finek sztafetę ułożył bym: Kylloenen (najsłabsza, ale na 1.zmianie będzie najłatwiej), Matintalo, Niskanen, Parmakoski.

Ciekawe, czy Szwedki zdecydują się na ostatnim odcinku na sprinterkę Sundling, jak to często robili że Stiną Nilsson. Wydaje się to dobre rozwiązanie by Karlsson/Andersson/Kalla (?) biegły wcześniej.

Norweżki wyglądają na brak medalu, poza Johaug i Fossesholm w dowolnym nie mają argumentów.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Nie ma co za dużo kombinować i trzeba iść po najmniejszej linii oporu. Dzisiaj najlepsza czwórka u kobiet nie była przypadkiem, bo w sobotę także dobrze się pokazała. I uważam, że u mężczyzn trzeba iść podobnym tropem. Kto jest mocny, temu te trudne warunki nie przeszkadzają.

Golberg - De Fabiani [1] 1.50 sts / 1.55 forbet
Na luzie

Norweg pokazał się z dobrej strony w biegu łączonym i wypracował przewagę nad Włochem przed zmianą nart. Później co prawda De Fabiani doszedł, długo biegli razem, ale ten bieg Włocha kosztował bardzo wiele, na ostatnich dwóch kilometrach nastąpiło totalne odcięcie. Jutro styl klasyczny, czyli mocniejsza strona Golberga. Już w Lenzerhide pokazał się z dobrej strony i był na podium. Jutro o podium nie będzie łatwo, choć nie jest to niemożliwe, a od Fabianiego uważam, że będzie spokojnie lepszy.


Yakimushkin - Semikov [1] 1.70 sts / 1.65 forbet
Yakimushkin odrabiał w końcówce, ale zabrakło dystansu

Obaj panowie nie startowali w biegu łączonym, ale jeśli prześwietlić cały sezon to Yakimushkin jest wyraźnie lepszy. Z kolei Semikov totalnie bezbarwny, w wielu startach albo nie walczył, albo po prostu forma nie pozwala zaprezentować się lepiej. Myślę, że ta trasa i warunki też są na korzyść Yakimushkina i jutro to on będzie wyżej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +128
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Chervotkin - Semikov - 1 @1.55 Fortuna
Na dzisiejszy bieg idę w wygraną Chervotkina nad Semikovem. Chervotkin nie bez przyczyny jest wg mnie jako faworyt tej pary, ponieważ już kilka razy w ostatnich dwóch latach stawał na podium właśnie na dystansie 15 km klasykiem. Może dziś podium dla niego nie będzie pisane, ale już bycie drugim Rosjanem na mecie (zapewne tuż za Bolshunovem) jest jak najbardziej realne. Semikov w tym sezonie zaledwie raz był w TOP 10 na tym dystansie i to na początku sezonu. Późniejsze jego starty były już dużo gorsze, a Chervotkin przyzwyczaił do wyższych lokat, dlatego sądzę, że Semikova o kilka pozycji powinien wyprzedzić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +401
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Temat z Eckhoff jeszcze nie upadł. Bardzo dużo zależy od wyników dzisiejszego sprintu u Pań. Jeżeli Norweżka ograniczy dzisiaj dość mocno swoje szanse na medal w niedzielnym biegu pościgowym to zostanie przesunięta do jutrzejszej sztafety
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Tiril Udnes Weng, Therese Johaug, Helene Marie Fossesholm i Ragnhild Haga na zmianę w sobotniej sztafecie olimpijskiej dla Norwegii.

Eckhoff nie byla brana na powaznie do klasyka. To bylo pytanie dla zartow. Trener sondował czy ktos z biathlonu moze wzmocnic sztafete, ale nie bylo zadnych korzysci.

edit: ale byk hehe
 
Ostatnia edycja:
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Kertu Niskanen w dowolnym poleci podobnie jak w Lillehamer , ale tym razem za Joeunsu na ostatniej zmianie Krista, u Rosjanek kończyć będzie znów młodziutka Stepanova , najszybsza z rosjanek tu w dowolnym. U amerykanek McCabe jednak za Kern .... są już pary trzeba spisywac składy i robić puki jakies babole wisza :)

Szwedki bez Ribom - to je może kosztować złoto jeśli pójdzie mocne tempo a Dalquist nie wytrzyma
 
Ostatnia edycja:
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Chyba najlepiej iść w podium dla Rus(z czołowych ekip wydają się najmocniejsze) i w miejsca 1-6 dla reszty faworytek, bo to może być trochę loteria że zgadywaniem kto wygra itp. W Fortunie powinno dać się coś takiego zagrać i liczę że wyjdzie z tego podwojenie. Do tego można dorzucić coś przeciw naszym o ile beda6 w jakiejś parze. Oczywiście wejście do finału im nie grozi.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Chyba najlepiej iść w podium dla Rus(z czołowych ekip wydają się najmocniejsze) i w miejsca 1-6 dla reszty faworytek, bo to może być trochę loteria że zgadywaniem kto wygra itp. W Fortunie powinno dać się coś takiego zagrać i liczę że wyjdzie z tego podwojenie. Do tego można dorzucić coś przeciw naszym o ile beda6 w jakiejś parze. Oczywiście wejście do finału im nie grozi.
ale wiesz że to sztafeta 4x5km w której nie ma półfinałów?
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
ale wiesz że to sztafeta 4x5km w której nie ma półfinałów?
Aha to sorki, myślałem że jest rozgrywana tradycyjnie, ale to i tak nie zmienia faktu że najbezpieczniej jest zagrać typowo na foworytów, może po niskich kursach, ale inne ekipy nie mają podjazdu do nich(wykluczając jakieś zdarzenia losowe typu upadek tuż przed metą, bo jeśli na którejś ze zmian to spokojnie jest do odrobienia)
 
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Cały czas mylisz sztafety że sprintem drużynowym.

Patrząc na skład Szwedek, to wygląda to ciekawie, jeśli jakimś cudem odnajdą dobra dyspozycję na dystansach to powalczą o złoto.

Ps: Fińscy trenerzy czytają forum:

Ja na miejscu Finek sztafetę ułożył bym: Kylloenen (najsłabsza, ale na 1.zmianie będzie najłatwiej), Matintalo, Niskanen, Parmakoski.
;-)
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Aha to sorki, myślałem że jest rozgrywana tradycyjnie, ale to i tak nie zmienia faktu że najbezpieczniej jest zagrać typowo na foworytów, może po niskich kursach, ale inne ekipy nie mają podjazdu do nich(wykluczając jakieś zdarzenia losowe typu upadek tuż przed metą, bo jeśli na którejś ze zmian to spokojnie jest do odrobienia)
No ale co chcesz pograc? Szwedki , Rosjanki na podium? Kursy ok 1.20
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Na Rus na podium liczę że Fortuna da 1,25-1,3 a z reszty że na miejscach 1-6 liczę że skleję coś koło 1,6....Fortuna już rzuca ofertę, może mnie posłuchają😊😊😊😊😊, no i może ktoś da kogoś ze średniaków z naszymi dziewczynami.... No nic czekamy
może przez ten czas zanim oferty znajdziesz sprawdź co to jest za sztafeta, o co w niej chodzi ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Czy ktokolwiek rozumie o co chodzi w parze Świrbull - Tereska Beranova ? To żart, czy czy jest jakikolwiek argument za tym , że Tereska przez ostatnie kilka dni nauczyła się biegać klasykiem ? UB to wystawił po 3km do księgowania się nadaje


Tu macie ostatnią sztafetę w Lillehamer - sprawdziłem czeszka nie leżała , po prostu jest taka słaba . Z St.Ulrih nie ma transmisji niestety.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom