>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Biathlon

B 1K

brylant1984

Użytkownik
więc tak, napisałem swoje typy (perełka Kanada-Austria) w trakcie obstawiania kuponów ponieważ gdybym zrobił to wcześniej to prawdopodobnie nie zdążyłbym z postawieniem tych 3 zdarzeń co...i tak mi się nie udało. Tak jak piszesz zablokowali te zdarzenie o którym pisałem wyżej. Udało mi się za kilka k postawić te zdarzenie ale po kilkunastu minutach zdjęli to z oferty. Najlepsze, że kursy były jak kończyłem granie na poziomie 1,25 i oczywiście bez opcji Kanada-Austria.
Gram sztafety za grubsze pieniążki ponieważ fakt faktem jest to loteria bo oprócz biegu jest strzelanie w różnych warunkach ale bieg ten trwa około godziny i przy pomyłkę któregoś zawodnika zawsze jest opcja=szansa na poprawę i wyciągnięcie wyniku. Co do moich typów to sztafety analizuje zawsze pod kątem biegów sprinterskich (rozgrywanych przeważnie zawsze przed bo czasami nie ma takiego wyścigu przed sztafetą) które odległościowo są zbliżone do sztafet (o 2,5 km krótsze). Moja analiza opiera się na tym iż sumuje czasy wszystkich zawodników i odejmuje liczbę kar przemnożoną przez 20 sekund i bazuję na tym wyniku. Często się zgadza taka analiza i tak w jutrzejszym biegu:
Norwegia 96:59 (7 karnych rund)
Francja 97:57 (9 karnych rund)

Rosja 73:50 (7 karnych rund)
Niemcy 74:52 (4 karne rundy)
z tym, że w tym zdarzeniu jest brane pod uwagę 3 zawodników ponieważ Erik Lesser nie biegł w sprincie tak jak i Said Khalili. Obaj biegli w biegu indywidualnym gdzie lepszy był Khalili (czas biegu 49:26, 4 karne rundy) zaś Lesser 50:59 przy 5 karnych rundach.

perełka jak już wspomniałem...solidni i równi zawodnicy reprezentacji Kanady kontra...solidnie strzelający Eder + średniacy na tej olimpiadzie Komatz i Leitner a na ostatniej zmienie bardzo słaby Lemmerer. Na każdej zmianie jest przewaga Kanady biorąc po duwagę sprint.
1 zmiana Runnals 26:00 (2 kary)---Komatz 27:02 (2 kary)
2 zmiana Gow Ch. 25:15 ( o kar)---Eder 26:04 (1 kara)
3 zmiana Burnotte 25:50 (2 kary)---Leitner 26:33 (2 kary)
4 zmiana Gow S. 25:56 (2 kary)---Lemmerer (nie brał udziału w sprincie)

ostanią parę można porównać z biegu w ANterselvie (podobne warunki jeśli chodzi o trasy) i tam w sztafecie 4x7,5 obaj panowie na 4 zmianach byli i
Gow S. 19:14 (4 dobierania i 1 karna runda) Lemmerer 19:27 (2 dobierania). Kanadyjczyk pomimo dodatkowych 150 m biegu o 13 sekund wyprzedził Austriaka.

PODSUMOWUJĄC to i tak moja analiza za bardzo nie pomoże ponieważ jednej opcji już nie ma (Kanada-Austria) a 2 pozostałe to śmieszne kursy. DLATEGO NAJPIERW STAWIAŁEM A PÓŹNIEJ...piszę. Co do Kanady to uważam, że pokonają również Szwajcarów (1,55 w STS-ie).
Żyję bo już parę razy było podobnie... Emocje były nie powiem. Nakolajniki już szykuję i siły bo do Częstochowy daleko mam ;-)
Norwegowie + 27 sekund
Rosjanie +19 sekund
no i najlepsze....Kanada 1:45

po zablokowaniu pozycji Kanada-Austria dałem Kanadę ze Szwajcarią a dziś przed samymi zawodami dałem 5k na...Włochy Austria i oczywiście Nor-Fra i Rus-Ger. Udało się.

PS jutro gram na Polki, będą prawdopodobnie z Finlandią, Szwajcarią i zapewne z Czeszkami.
Kto wygrał temu gratuluję :) )))
 
psychol32 430,6K

psychol32

Użytkownik
A to też prawda, ale nawet po ich zakończeniu uważam nadal to samo, takich kursów grać nie warto chyba że ktoś chce liczyć na takie rozstrzygnięcia jak dzisiaj ale one zdarzają się raz na 1000 lat :)
Zgadzam się w 100% Sam zagrałem win Norwegów przed 4 zmianą po kursie 5, a wahałem się czy nie zagrać wcześniej bo był nawet 19
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
jak to w biatlonie warunki na strzelnicy będą mieć ogromne znaczenie ale gdyby szukać jakiejś hierarchii pod jutro widzę to tak:

Szwedki z Francuzkami powinny powalczyć o złoto.

zacznę od tego że jeśli szukać w ogóle ekip na medal to max. jest ich 6 choć to też trochę na siłę szukanie.

siostry Oeberg spodziewałem się że będą lepiej wyglądać na tych IO mimo też że młodsza z sióstr swoje zrobiła. tutaj tym handicapem ogromnym tej reprezentacji powinien być brak dziur w składzie - nie ma czegoś takiego że ktoś odstaje jakoś. dwie pierwsze zmiany mogą dać spory handicap Szwecji pod resztę sztafety, powinny już być w topie ścisłym po 2 zmianach i tam robić swoje. bez doładowań i nerwów się nie obędzie pewnie w drugiej części zawodów ale prócz Francuzek są głównymi faworytkami do medalu.

Francuzki jak to one miewały lepsze i gorsze momenty na tych IO ale to sztafeta do takiej walki stworzona jak jutrzejsze zawody, nikt tam biegowo nie odda choćby metra rywalkom, na Szwedki może się okazać ciut mało ale srebro powinno być.

jeśli te zawody nie będą miały ogromnych zaskoczeń na strzelnicy to walka o złoto i brąz to mogą być dwie osobne historie.

Norweżki typowane wśród buków na 3 miejsce bez Tandrevold - biatlonistki wprost skrojonej do sztafety mają ogromny problem. Knotten nie można zabrać braku doświadczenia ale ona biegowo odstaje od światowej nawet tej szerszej czołówki, o ile pierwsza runda biegowa jak w >90% zawodów biatlonowych w rywalizacji drużynowej jeszcze tego nie pokaże tam potem dla Knotten zaczną się problemy i jej straty mogą mieć spore konsekwencje, a czy później jest jakoś super - nie do końca. Eckhoff mimo że medale są formę ma strzelecko też różną, ale ona swoje pewnie zrobi, jednak Lien to już znów na pewno słabszy punkt, już pokazywała też problemy jakie ma w stójce i pewności nie ma czy w ogóle po tych 3 zmianach znakomita Olsbu odrabiając da jeszcze Norweżkom medal.

Szwecja - Norwegia 1 ✅ i Francja - Norwegia 1❌ wygląda dla mnie ok, jest do gry do jakichś dubelków.

pytanie czy Norweżki nawet miewając słabsze momenty stracą medal? dużo zależy od tego na jakim levelu będzie się odbywać strzelania - jeśli pudeł będzie wiele to Niemki biegowo nie mające mocy mogą się do tej walki włączyć. Hinz mocno zwyczajnie wygląda, Preuss po swoich perypetiach też nie wróciła na swój poziom.

Rosjanki też mają swoje problemy - zawierzyć coś strzelaniu Nigmatulliny czy Mironovej... oj ciężka sprawa. ale jeśli ograniczą błędy do minimum one biegowo swoje zrobią i mogą Norweżkom zabrać medal.

w Białorusinki niezbyt też jestem skłonny zaufać - Kruchinkina może narobić problemów a i pierwsza zmian jest jaka jest. zobaczymy czy doświadczenie pozwoli na obronienie się. problemem Białorusinek na pewno jest też zjazd formy biegowej Alimbekawy.

ale tu bym zakończył walkę o medale - co dalej?

Włoszki Ukrainki Czeszki i Amerykanki - to wydają się główne kandydatki do top10. Vitozzi jak to w sztafetach w leżaku przypomni pewnie sobie znów że umie strzelać w tej pozycji, potem po Wierer będzie spadanie w dół ale z dziesiątki wypaść ciężko, Charvatova zwykle w przeszłości mająca problemy w stójce tu wygląda solidnie więc głównym problemem Puskarcikova zwłaszcza by zrobiła swoje - nie wyglądało by była szykowana do sztafety ale ostatecznie wystąpi w niej pod słabość koleżanki. Ukrainki zapewne swoje też zrobią - one w sztafecie na takiej imprezie nie powinny jakoś mocno upaść wynikowo, natomiast Amerykanki na docelową imprezę dobrze przygotowane też w dziesiątce będą.

Polki w teorii też miałyby powalczyć o dziesiątkę ale widzimy że Kamila ma problemy biegowe tutaj, a strzelecko dwie nasze słabsze zawodniczki też "sztywne nie są" - o dziesiątkę będzie bardzo ciężko ale w "12" powinny być.

po tej topowej dziesiątce to już każdy ma problemy - Estonki zwykle w sztafecie nie zawodzą na strzelnicy więc miejsca 11-13 są w ich zasięgu ale bieg za słaby na coś więcej, podobne miejsca dla Szwajcarek mających tu masę swoich problemów.

typersko ciekawe bety przeciwko Austrii, tam są 2 spore dziury - Zdouc fatalna biegowo która nie ma formy, zawsze z tym problem był a teraz jest ogromny a do Juppe też kompletnie do tych pewnych nie należy. do tego jakby było mało Innerhofer w stójce to od lat jedna z najsłabszych biatlonistek w stawce:

Austria - USA 2 1.9 (betfan, ogólnie wiele buków)❌

i lżej:

Austria - Polska 2 2.4 unibet❌

już nie będę opisywał po kolei ale Amerykanki są dużo lepsze jako całość to bet nr 1 ale i Polki jak się nie przydarzy katastrofa dowiozą przewagę która już spora będzie po dwóch zmianach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +28
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Ode mnie trzy typy przed sztafetą kobiet.

Kanada - Słowacja @2.35 fortuna
Ładny kurs. Bieg indywidualny to 1min54sek przewagi ich składu przy jednym pudle mniej (więc biegowo wyglądają lepiej). Sprint to już łącznie 1minuta szybciej (tyle samo pudeł). Dwie Fialkove dostały się do pościgowego biegu a w Kanadzie tylko Lunder. Ona spadła z 32 na 54 pozycję. Słowaczki awansowały z 41 na 36 miejsce i z 14 na 10. Dodatkowo w trzech sztafetach tego sezonu dwa razy były lepsze od Kanady. O ile nie będzie wielkiej loterii na strzelnicy to powinny sobie poradzić.

Austria - USA @2.15 STS
Podopisuje się też pod tym typem. Indywidualny bieg - USA 2minuty słabiej i jedno pudło więcej. Tutaj na minus to wygląda ale policzyłem trzy zawodniczki bo nie biegała Zdouc czyli jak wyżej napisano zdecydowanie najsłabszy punkt Austrii. Sprint 46 sekund szybciej.mimo jednego pudła więcej (zawala Zdouc). Amerykanki też tylko raz przegrały w tym sezonie z rywalkami - w dodatku podczas zawodów w Austrii. W pościgowym biegu świetna Houser ale nie biegała Zdouc dlatego nie ma co wyliczać. Tutaj liczę właśnie też na team work średnich amerykanek i ewentualne rozluźnienie Houser przed biegiem masowym :)

Hojnisz będzie TOP3 po 1. zmianie @2,50
Nie ma się tu kogo bać. Najlepsze sztafety na start wystawiają najsłabsze ogniwa a kluczowe startują dopiero od drugiej. U nas klasycznie odwrotnie. Francja, Szwecja, Polska i Niemcy w pierwszej czwórce - tak to widzę :cool: Vitozzi musi wreszcie w sztafecie wystąpić jak indywidualnie :ROFLMAO: Knotten prawdopodobnie się troszkę spali z nerwów plus nie jest to wyśmienita biathlonistka, tak samo Kazakevich z Rosji.
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Akurat z tym że u nas "klasycznie odwrotnie" to ja rękoma i nogami podpisuję się popierając decyzję trenerów. Trzymać Monikę na późniejsze zmiany to byłoby odarcie nas ze wszelkich emocji

Co do dzisiejszej sztafety. Zauważyłem że coś poszło nie tak w przygotowaniach czeskich biathlonistek i biathlonistów. I jeszcze to ich ustawianie sztafet - ewidentnie panie nie wyciągają wniosków z wczorajszej męskiej sztafety. Tam już pierwsza zmiana to ostatnia pozycja Strveckiego i potencjalnie najlepszy Krcmar już nawet nie wyszedł na trasę. Co robią Czesi? Dają na pierwsza zmianę Puskarcikovą. Dziewczynę która jest tak niepewna na strzelnicy że moim zdaniem na pierwszej zmianie nie ma prawa występować. Jislova to zdecydowanie byłoby mniejsze ryzyko powtórki z wczoraj no ale widać Czesi grają all on - albo Puskarcikovej się uda i wtedy mogą powalczyć o wysoką pozycję albo zawali kompletnie i można ten występ całkowicie treningowo potraktować.

Absolutnie nie widzę Czeszek jutro w czołowej ósemce - kurs 1,55 w fortunie biorę z pocalowaniem ręki
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
A ja pójdę trochę mniej klasycznie i nie po linii bukmacherów ;) Uważam, że wszyscy mocno nie doszacowują Rosji, która mimo swoich problemów o których pisał malin malin nie jest taką totalną abstrakcją na medal jak wskazują na to kursy... Aż 3 razy w tym sezonie były na pudle i widzę je tam również dzisiaj a wiadomo, że warunki jakie są mogą tylko działać na ich korzyść.
Rosja top 3 @4.5 do załapania niemal wszędzie !!

Ukraina-Polska 1.40
Estonia- Słowacja 1.45

AKO: 2.03 Fortuna


Już tak na szybko ale niestety nie widzę u Polek wielu argumentów żeby zagrozić solidnej Ukrainie, to nie jest już może ta Ukraina która regularnie walczyła o pierwszą 3 i zawsze była takim "czarnym koniem" ale jednak przewagą nad naszymi dziewczynami nadal jest dość spora. W drugiej parze nawet nie wiem co napisać bo najlepsze miejsce w sezonie Słowaczek to 16 i szczerze mówiąc a ni razu nie zbliżyły się nawet do Estonek ...

Pięknie dzisiaj !!! Nawet zbyt dużego stresu nie było, dobrze wykluczyłem te Francuzki z podium
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +93
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Kanada - Słowacja @2.35 fortuna
Ładny kurs. Bieg indywidualny to 1min54sek przewagi ich składu przy jednym pudle mniej (więc biegowo wyglądają lepiej). Sprint to już łącznie 1minuta szybciej (tyle samo pudeł). Dwie Fialkove dostały się do pościgowego biegu a w Kanadzie tylko Lunder. Ona spadła z 32 na 54 pozycję. Słowaczki awansowały z 41 na 36 miejsce i z 14 na 10. Dodatkowo w trzech sztafetach tego sezonu dwa razy były lepsze od Kanady. O ile nie będzie wielkiej loterii na strzelnicy to powinny sobie poradzić.
widzę że wysyp ostatnio w biatlonie prób liczenia niepoliczapnego a teraz trochę o tym jak to jest faktycznie bez suchych liczb które nie do końca mówią jednak wszystko

Kanadyjki wiadomo od lat potrafią ścigać się w sztafetach - biegowo jest u nich jak jest ale strzelecko nie zawodzą. fakt że jest tylko 6km to spory plus dla nich. w przeciętnej bo przeciętnej ale jednak równości jest tu pewien zalążek jak zawsze na wynik bez wstydu

na pewno mocniejszym punktem od każdej z Kanadyjek jest mocniejsza z sióstr. jednak ona wystąpi na ostatniej zmianie i najpierw o ile w ogóle bedzie mogła powalczyć trzeba choćby nie dać się zdublować - a to takie proste nie będzie

druga z sióstr o ile na pewno biegowo sobie z Kanadyjką poradzi to juz jej występ w stójce zwłaszcza to spora niewiadoma - ilość słabych występów w tym elemencie miewa sporo ale to i tak dopiero mała część problemów tej ekipy

Horvatova i Machynikova w historii startów w PŚ nie mają choćby 1pkt na koncie. Horvatova raz w 60-tce była ale w biegu długim a Machyniakova nigdy nawet w top60 nie była

obie są fatalnymi jakościowo biatlonistkami których bieg jest jeszcze dużo słabszy od Kanadyjek. są w ogóle w tym elemencie jednymi z najsłabszych w całej stawce. stracą wiele i tu jak dojdzie coś na strzelnicy dubel będzie bliski. porażka z Kanadą również bo to ekipa równiejsza i tyle nie powinny tracić biegowo co te dwie Słowaczki fatalne.
 
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Ktoś ogląda? Co się stało z Dunklee ? Po 2 strzelaniu wybiega 10s za liderką a w biegu traci na okrążeniu 1 minutę i 10s to jakiś kosmos. Upadła czy kijek złamała, stało się tam coś?
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Ktoś ogląda? Co się stało z Dunklee ? Po 2 strzelaniu wybiega 10s za liderką a w biegu traci na okrążeniu 1 minutę i 10s to jakiś kosmos. Upadła czy kijek złamała, stało się tam coś?
pewnie to co się tu zdarza na wysokości

Tamdrevold to samo dziś Szwajcarka. pękła pewnie Dunklee i tyle. ze Zdouc normalnie przegrać biegowo nie jest możliwe - jakiś ogromny kryzys musiał być

niestety to oznacza że Amerykanki zapewne przegrają z Austriaczkami.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
U mnie narazie zaskakująco dobrze ale to jest biatlon więc chłodzę emocje :) nawet moje Rosjanki po kosmicznym kursie w top 3 sa jak dotąd :)

Pochwaliłem to Tomingas dała do pieca :ROFLMAO:
 
pawelo2893 38,8K

pawelo2893

Użytkownik
Co myślicie o spróbowaniu jutro Moniki w TOP6 ? Kurs u "Niebieskich" na to wydarzenie 10, a już pościgowy pokazał, że nie jest źle.
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
A ogladales sztafete? Wedlug mnie to ona jest juz tak zmeczona, ze pojedzie na oparach i bedzie w okolicy 20 miejsca.
W sobote ma byc duzy wiatr, gdyby Wierer lepiej biegala to bym ja obstawil a tak to mysle ze beda niespodzianki.
 
pawelo2893 38,8K

pawelo2893

Użytkownik
A ogladales sztafete? Wedlug mnie to ona jest juz tak zmeczona, ze pojedzie na oparach i bedzie w okolicy 20 miejsca.
W sobote ma byc duzy wiatr, gdyby Wierer lepiej biegala to bym ja obstawil a tak to mysle ze beda niespodzianki.
Bieg jest przełożony na piątek, własnie z powodu wiatru...
 
B 1K

brylant1984

Użytkownik
Roeiseland - Oeberg H. 1,35
Hojnisz Staręga - Stremous 2,7
sts, ako: 3,64

Norweżka idzie jak burza, nie przeszkadzają jej warunki, wysokość, temperatura, świetnie strzela jest w gazie, zdobywa medal za medalem są to jej zawody i uważam, że wygra jutrzejszy bieg. Przeciwniczka starsza z sióstr Oeberg, 1:07 straty w samym czasie biegu w biegu indywidualnym (zbliżony do jutrzejszego jeśli chodzi o długość) jedna pudło więcej od Marte. Sprint półtorej minuty przewagi nad Szwedką (3 karne rundy), pościgowy 6 karnych Oeberg przy 1 Marte i na koniec sztafeta : Oeberg 17:50 przy 4 dobieraniach zaś Roeiseland 17:30 2 dobierania przy czym Norweżka goniła stawkę i walczyła o podium a Oeberg jechała na 1 miejscu na swojej zmianie.
Zgodnie z przewidywaniami i bez większego problemu. Hanna dno na igrzyskach.

Nie patriotycznie ale jednak... W normalnych okolicznościach w zawodach gdzie były by rozgrywane 3 biegi to Monika bierze Mołdawiankę na miękko ale tutaj uważam, że będzie inaczej. Dzień wcześniej zawody, Nasza jest zmęczona i było to widać w telewizji kto oglądał, sztafeta poszła słabo i widać że już ma dosyć Monika jeśli chodzi o bieganie w tych warunkach. Przeciwniczka ostatni bieg w niedzielę, ma pełne 4 dni na odpoczynek i regenerację gdzie tutaj ma to ważne znaczenie. W sprincie Rosjanka z paszportem Mołdawskim zajęła 10 miejsce wyprzedzając Monikę (16 miejsce) o 13 sekund tyle, że Polka pobiegła 1 karną rundę przy bezbłędnym strzelaniu Stremous. Bieg na dochodzenie wygrała Monika jeśli chodzi o tą parę, nastąpiła zamiana miejsc bo Monika 9 miejsce a Stremous spadła na...16. Czasowo Monika lepsza o 46 sekund przy identycznej liczbie karnych rund=2. Monika jest faworytką w tej parze tak jak pokazują kursy ale ja stawiam na Stremous z Mołdawii i liczę, że zmęczenie Moniki będzie miało tu ogromne znaczenie.
Zgodnie z przewidywaniami Monika bardzo słabo ale Stremous to dno, pomimo ostatnich dobrych występów i w ME bardzo dobrze spisywała się to tutaj SZOK. Monika zaś przegrała ze wszystkimi z którymi była w parzę tylko nie z Stremous. Nawet z Irwin po kursie 2,7 przegrała. Szkoda... Ale panowie ładnie weszli (Johanes-Jacquelin, Fillon-Tarje, Windisch-Burnotte i Laegreid-Smolski).
PS nie pamiętam tak udanych zawodów jak te igrzyska :))))))))


TAK WIEM WIEM, że kursy już nie takie Panowie ale tak jak pisałem parę razy wcześniej.............najpierw obstawiam później piszę. Powodzenia wszystkim.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +316
Do góry Bottom