>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Biathlon

inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
niestety u nas zdrowie biatlonistek wychodzi przed szereg więc od tego wiele zależeć będzie...

jeśli będzie każda mogła maxa pokazać to liczę że Kamila tę poprawę pozycji strzeleckiej, ogólnie pokaże że strzelanie idzie do przodu, max. maxów to pewnie w okolicy Moniki wyniku z biegu indywidualnego się zakręcić ale i miejsce w 30-tce złe nie będzie i pozostawi jeszcze jakąś nadzieję na masówkę choć no każde miejsce znaczenie będzie miało. Monika oby strzeliła swoje to powinno być w 30-tce. dla pozostałych 2 zawody na walkę o top60 - na pewno łatwo nie będzie ale jak strzelą dobrze do zrobienia.
Jednak żałuje, że odpuściłem ten sprint poza jakimiś groszami bo pieniądze darmo dawali :(
Olsbu + E.Oeberg
W bezpiecznej wersji top3 Olsbu płacili koło @2 to przy jej formie nie wiem co musiałoby się stać żeby wypadła za podium ...

Zobacz top5- tam nie ma kszty niespodzianki, aż dziw bierze
 
Ostatnia edycja:
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Jednak żałuje, że odpuściłem ten sprint poza jakimiś groszami bo pieniądze darmo dawali :(
Olsbu + E.Oeberg
W bezpiecznej wersji top3 Olsbu płacili koło @2 to przy jej formie nie wiem co musiałoby się stać żeby wypadła za podium ...

Zobacz top5- tam nie ma kszty niespodzianki, aż dziw bierze
tak są w Pekinie do tej pory naprawdę wyniki miarodajne, trasy solidne i ogólnie ci co mieli walczą o medale. super sprawa

ale trzeba być czujnym bo tam niewiele trzeba by znów mieć to co było w mikście na start z wiatrem

no z parą którą grałem ogólnie uważam to był b.dobry bet ale Alimbekawa bardzo słabo biegowo dziś.
na szczęście Sola obroniła typ i strzelała tak samo kiepsko jak robi to non stop w ostatnim czasie.

jeszcze podsumowanie Polek:


bardzo dobry występ Moniki jak na jej możliwości w sprincie - ogromne
👏
jedyne co tu na minus mały widzę to odwieczny problem
🇵🇱
biatlonu - strata kilku pozycji na ostatnich metrach (choć tu nie w bezpośredniej walce to jednak u nas to tak zwykle jest że na koniec nie zyskujemy a tracimy), choć oczywiście tu też tak runda skonstruowana i tak się biegło Monice że pierwszą część miała szybszą a ogólnie siły dziś były ok rozłożone - 3 runda fajna.

Kamila cóż... brawo za strzelanie - to cieszy bo w tym elemencie do lat poprzednich widać progres. to daje nadzieję na przyszłość. a ten bieg cóż... wiemy że stać ją na więcej - tu ta choroba + może coś tam nie zagrało. no jest jak jest. w 4 strzelaniach nigdy mocna nie była, tu jest ciasno bardzo więc można się poprawić a i pod sztafetę jest ok.

szkoda Ani - ta 1 runda mniej dała by jej pościg a to by był dla niej wynik oczekiwany. no nie udało się. bieg nawet ciut ponad swój normalny poziom ale i tak dobrze że lepiej wyglądało strzelecko przed sztafetą bo to najważniejsze, choć w tym elemencie Ania spisuje się gorzej niż można było przypuszczać.

u Kingi na spory plus całe strzelanie w Pekinie bo dla mnie w kontekście walki w sztafecie to było tym czego bałem się zdecydowanie najbardziej. w tej stójce bywało dramatycznie, trafiany co drugi strzał w sezonie ledwo a tu skuteczność jest lepsza. więc pomimo tego że biegiem dziś rozczarowała nieco pod ten najważniejszy start nie jest źle.

z nadziejami patrzę na sztafetę



Na górę
 
B 1K

brylant1984

Użytkownik
Na pierwsze dwie pary kursy już po 1,25 co przy biathlonie i możliwej loterii na strzelnicy że względu na wiatr nie jest do grania, a 3 pary nie ma w ofercie
więc tak, napisałem swoje typy (perełka Kanada-Austria) w trakcie obstawiania kuponów ponieważ gdybym zrobił to wcześniej to prawdopodobnie nie zdążyłbym z postawieniem tych 3 zdarzeń co...i tak mi się nie udało. Tak jak piszesz zablokowali te zdarzenie o którym pisałem wyżej. Udało mi się za kilka k postawić te zdarzenie ale po kilkunastu minutach zdjęli to z oferty. Najlepsze, że kursy były jak kończyłem granie na poziomie 1,25 i oczywiście bez opcji Kanada-Austria.
Gram sztafety za grubsze pieniążki ponieważ fakt faktem jest to loteria bo oprócz biegu jest strzelanie w różnych warunkach ale bieg ten trwa około godziny i przy pomyłkę któregoś zawodnika zawsze jest opcja=szansa na poprawę i wyciągnięcie wyniku. Co do moich typów to sztafety analizuje zawsze pod kątem biegów sprinterskich (rozgrywanych przeważnie zawsze przed bo czasami nie ma takiego wyścigu przed sztafetą) które odległościowo są zbliżone do sztafet (o 2,5 km krótsze). Moja analiza opiera się na tym iż sumuje czasy wszystkich zawodników i odejmuje liczbę kar przemnożoną przez 20 sekund i bazuję na tym wyniku. Często się zgadza taka analiza i tak w jutrzejszym biegu:
Norwegia 96:59 (7 karnych rund)
Francja 97:57 (9 karnych rund)

Rosja 73:50 (7 karnych rund)
Niemcy 74:52 (4 karne rundy)
z tym, że w tym zdarzeniu jest brane pod uwagę 3 zawodników ponieważ Erik Lesser nie biegł w sprincie tak jak i Said Khalili. Obaj biegli w biegu indywidualnym gdzie lepszy był Khalili (czas biegu 49:26, 4 karne rundy) zaś Lesser 50:59 przy 5 karnych rundach.

perełka jak już wspomniałem...solidni i równi zawodnicy reprezentacji Kanady kontra...solidnie strzelający Eder + średniacy na tej olimpiadzie Komatz i Leitner a na ostatniej zmienie bardzo słaby Lemmerer. Na każdej zmianie jest przewaga Kanady biorąc po duwagę sprint.
1 zmiana Runnals 26:00 (2 kary)---Komatz 27:02 (2 kary)
2 zmiana Gow Ch. 25:15 ( o kar)---Eder 26:04 (1 kara)
3 zmiana Burnotte 25:50 (2 kary)---Leitner 26:33 (2 kary)
4 zmiana Gow S. 25:56 (2 kary)---Lemmerer (nie brał udziału w sprincie)

ostanią parę można porównać z biegu w ANterselvie (podobne warunki jeśli chodzi o trasy) i tam w sztafecie 4x7,5 obaj panowie na 4 zmianach byli i
Gow S. 19:14 (4 dobierania i 1 karna runda) Lemmerer 19:27 (2 dobierania). Kanadyjczyk pomimo dodatkowych 150 m biegu o 13 sekund wyprzedził Austriaka.

PODSUMOWUJĄC to i tak moja analiza za bardzo nie pomoże ponieważ jednej opcji już nie ma (Kanada-Austria) a 2 pozostałe to śmieszne kursy. DLATEGO NAJPIERW STAWIAŁEM A PÓŹNIEJ...piszę. Co do Kanady to uważam, że pokonają również Szwajcarów (1,55 w STS-ie).
 
Otrzymane punkty reputacji: +101
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
B brylant1984

Gdyby ktoś chciał to Norwegia- Francja jest po 1.36 w Fortuna.
Jak dla mnie żaden z tych typów nie jest na tyle atrakcyjny żeby go zagrać co nie znaczy absolutnie że wszystkie nie wejdą. Wiadomo Norwegia i Francja to głowni faworyci do złota ale przepaść nie jest na tyle duża żeby wystawiać taki kurs, to samo się tyczy pary Rosja- Niemcy. Słusznie zauważyleś, że zakładając wyniki sprintów można w jakiś sposób prognozować wyniki sztafety - niejednokrotnie takie podejście przyniosło mi spore zyski ale jednak trzeba brać pod uwagę, że bieg sztafetowy to nie bieg sprinterski gdzie pudło kosztuje rundę a nie dobieranie, stąd pewnie wielokrotnie wyniki końcowe odbiegające od wyników sprintu. Co do Kanady bo to jest dość ciekawe oni rewelacyjnie jak na siebie wypadli w sprincie i aż byłem w szoku, że analizując w opisany sposób wychodziłoby nawet 6 miejsce dla nich co byłoby sporą niespodzianką ! W tym roku 18,12, 9 i 5 miejsce w Anterselvie gdzie biegli w olimpijskim składzie a reszta wiadomo jak podeszła do zawodów. Gdyby nadal była wystawiona taka para po 1.6 jak napisałeś to pewnie bym zagrał ale przy słabszych drużynach może zdarzyć się wszystko, w Ostersund przykładowo Austryjacy ograłi Kanadyjczyków mając aż 4 karne rundy przy zaledwie 2 Kanadyjczyków.

Ciężko coś na jutro wybrać sensownego, albo kursy bardzo mizerne albo pary mocno nieprzewidywalne a wszystko poniżej 1.45- 1.50 nie do gry przy takiej dyscyplinie.

Zastanawia mnie:
Czechy w top 12 po @1.80 Fortuna -- spory zapas i mogą być nawet w top10, trochę mnie przeraża ten fatalny występ w Rupholding ale tam było dziwnie z warunkami.

Swoją drogą taka ciekawostka matematyczna jakie lubię :)

Fortuna

Białoruś - Austria 1.52-2.30
Białoruś - Kanada 1.52-2.30

a w STS

Kanada- Austria 1.25 - 3.48 :)
 
Ostatnia edycja:
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
więc tak, napisałem swoje typy (perełka Kanada-Austria) w trakcie obstawiania kuponów ponieważ gdybym zrobił to wcześniej to prawdopodobnie nie zdążyłbym z postawieniem tych 3 zdarzeń co...i tak mi się nie udało. Tak jak piszesz zablokowali te zdarzenie o którym pisałem wyżej. Udało mi się za kilka k postawić te zdarzenie ale po kilkunastu minutach zdjęli to z oferty. Najlepsze, że kursy były jak kończyłem granie na poziomie 1,25 i oczywiście bez opcji Kanada-Austria.
Gram sztafety za grubsze pieniążki ponieważ fakt faktem jest to loteria bo oprócz biegu jest strzelanie w różnych warunkach ale bieg ten trwa około godziny i przy pomyłkę któregoś zawodnika zawsze jest opcja=szansa na poprawę i wyciągnięcie wyniku. Co do moich typów to sztafety analizuje zawsze pod kątem biegów sprinterskich (rozgrywanych przeważnie zawsze przed bo czasami nie ma takiego wyścigu przed sztafetą) które odległościowo są zbliżone do sztafet (o 2,5 km krótsze). Moja analiza opiera się na tym iż sumuje czasy wszystkich zawodników i odejmuje liczbę kar przemnożoną przez 20 sekund i bazuję na tym wyniku. Często się zgadza taka analiza i tak w jutrzejszym biegu:
Norwegia 96:59 (7 karnych rund)
Francja 97:57 (9 karnych rund)

Rosja 73:50 (7 karnych rund)
Niemcy 74:52 (4 karne rundy)
z tym, że w tym zdarzeniu jest brane pod uwagę 3 zawodników ponieważ Erik Lesser nie biegł w sprincie tak jak i Said Khalili. Obaj biegli w biegu indywidualnym gdzie lepszy był Khalili (czas biegu 49:26, 4 karne rundy) zaś Lesser 50:59 przy 5 karnych rundach.

perełka jak już wspomniałem...solidni i równi zawodnicy reprezentacji Kanady kontra...solidnie strzelający Eder + średniacy na tej olimpiadzie Komatz i Leitner a na ostatniej zmienie bardzo słaby Lemmerer. Na każdej zmianie jest przewaga Kanady biorąc po duwagę sprint.
1 zmiana Runnals 26:00 (2 kary)---Komatz 27:02 (2 kary)
2 zmiana Gow Ch. 25:15 ( o kar)---Eder 26:04 (1 kara)
3 zmiana Burnotte 25:50 (2 kary)---Leitner 26:33 (2 kary)
4 zmiana Gow S. 25:56 (2 kary)---Lemmerer (nie brał udziału w sprincie)

ostanią parę można porównać z biegu w ANterselvie (podobne warunki jeśli chodzi o trasy) i tam w sztafecie 4x7,5 obaj panowie na 4 zmianach byli i
Gow S. 19:14 (4 dobierania i 1 karna runda) Lemmerer 19:27 (2 dobierania). Kanadyjczyk pomimo dodatkowych 150 m biegu o 13 sekund wyprzedził Austriaka.

PODSUMOWUJĄC to i tak moja analiza za bardzo nie pomoże ponieważ jednej opcji już nie ma (Kanada-Austria) a 2 pozostałe to śmieszne kursy. DLATEGO NAJPIERW STAWIAŁEM A PÓŹNIEJ...piszę. Co do Kanady to uważam, że pokonają również Szwajcarów (1,55 w STS-ie).

Mordo na drugiej zmianie popełniłes błąd w wyniku Edera - jego wynik to 25:26 , więc w biegu był szybszy od Christina Gowa

do tego nie wziąłes pod uwagę czasów netto biegu (podajesz czas całego sprintu -a to trochę bład bo zawodnicy strzelali w róznych warunkach) a te juz nie wyglądają tak super

Runnals 23:14 /Komatz 24:04
CH.Gow 23:23 /Eder 23:12
Burnotte 23:11 /Leitner 23:40
S.Gow 23:22 / Lemerer ns

Nie wziałes tez pod uwage kompletnie wyników mixtów gdzie wystapiło aż 4 zawodników ze sztafet i gdzie już w ogóle te wyniki nie sa na korzyść Austrii

bieg netto

Ch.Gow 13:15 vs Eder 13.18
S.Gow 13:29 vs Leitner 13:38 jednak tu pudła wyglądały u kanadyjczyków katastrofalnie

0+3 i 2+3 /0+0 1+3 vs 0+1 0+3 / 0+0 0+1

Zlałes też kompletnie wyniki pościgu , gdzie

Leitner 21 czas biegu przy zaledwie 1 pudle
Eder 49 czas przy 5 pudłach

S.Gow 41 czas biegu przy koszmarnym strzelaniu w stójce 2xpo 2 pudła
Burnotte 33 przy 5 pudłach
Runnals 43 przy ...5 pudłach
CH.Gow 45 czas przy 5 pudłach w stójce


Musze przyznać , że najpierw to po Tobie zagrałem a dopiero poźniej zrobiłem analize przed kolejnymi dogrywaniami ....ale nie grałem to po 1,25 minus podatek , czy 1,16 (to już hit) ale po 1,65 bez podatku bo bezproblemu po tyle znajdziesz to w sieci u ruska i jego klonów

Nie chce mi się robić na razie analiz - ale to nie jest kompletnie żadna perełka zwłaszcza po 1,25 .......1,65 to prawidłowo wystawiony kurs na tą pare i nie widze tu żadnej super okazji. Austriacy biegaja gorzej , ale kanada w stójce strzela koszmarnie co ma o tyle znaczenie , ze wprawdzie w lezaku nie powinni zaliczyć karnych , ale już w stójce jest na to spora szansa - bo tam głównie pudłują i to koszmarnie.

Do tego jutro warunki będą turbo trudne stąd przesunięcie zawodów na wcześniejsza godzinę - mocny wiatr plus zimno odczuwalne ok -20 - to nie będzie sprzyjało kiepskim strzelcom.

Daję więcej szans Austriakom - ale uważanie , ze to perełka jest turbo nieporozumieniem. No i błąd w czasie Edera o 50sek ....
Teraz już bym tego nie zagrał :))

No i dodam na koniec koszmarne staty strzeleckie az 3 spośród całej druzyny Kanady

Runnals 78% i 68% Komatz 85% i 84%
Krystian 90% i 85% Eder 94% i 82%
Burnotte 71% i 74% Leitner 90% i 82%
Scott 79% i 79% Lemerer 84% i 76%

szanse na karniaki to dla mnie staty under 75% więc tu jest 3-1 (naciągnę to) a tego bieg lepszy o około 1:30 mogą nie pokryć

PoZdro
 
Ostatnia edycja:
B 1K

brylant1984

Użytkownik
Mordo na drugiej zmianie popełniłes błąd w wyniku Edera - jego wynik to 25:26 , więc w biegu był szybszy od Christina Gowa

do tego nie wziąłes pod uwagę czasów netto biegu (podajesz czas całego sprintu -a to trochę bład bo zawodnicy strzelali w róznych warunkach) a te juz nie wyglądają tak super

Runnals 23:14 /Komatz 24:04
CH.Gow 23:23 /Eder 23:12
Burnotte 23:11 /Leitner 23:40
S.Gow 23:22 / Lemerer ns

Nie wziałes tez pod uwage kompletnie wyników mixtów gdzie wystapiło aż 4 zawodników ze sztafet i gdzie już w ogóle te wyniki nie sa na korzyść Austrii

bieg netto

Ch.Gow 13:15 vs Eder 13.18
S.Gow 13:29 vs Leitner 13:38 jednak tu pudła wyglądały u kanadyjczyków katastrofalnie

0+3 i 2+3 /0+0 1+3 vs 0+1 0+3 / 0+0 0+1

Zlałes też kompletnie wyniki pościgu , gdzie

Leitner 21 czas biegu przy zaledwie 1 pudle
Eder 49 czas przy 5 pudłach

S.Gow 41 czas biegu przy koszmarnym strzelaniu w stójce 2xpo 2 pudła
Burnotte 33 przy 5 pudłach
Runnals 43 przy ...5 pudłach
CH.Gow 45 czas przy 5 pudłach w stójce


Musze przyznać , że najpierw to po Tobie zagrałem a dopiero poźniej zrobiłem analize przed kolejnymi dogrywaniami ....ale nie grałem to po 1,25 minus podatek , czy 1,16 (to już hit) ale po 1,65 bez podatku bo bezproblemu po tyle znajdziesz to w sieci u ruska i jego klonów

Nie chce mi się robić na razie analiz - ale to nie jest kompletnie żadna perełka zwłaszcza po 1,25 .......1,65 to prawidłowo wystawiony kurs na tą pare i nie widze tu żadnej super okazji. Austriacy biegaja gorzej , ale kanada w stójce strzela koszmarnie co ma o tyle znaczenie , ze wprawdzie w lezaku nie powinni zaliczyć karnych , ale już w stójce jest na to spora szansa - bo tam głównie pudłują i to koszmarnie.

Do tego jutro warunki będą turbo trudne stąd przesunięcie zawodów na wcześniejsza godzinę - mocny wiatr plus zimno odczuwalne ok -20 - to nie będzie sprzyjało kiepskim strzelcom.

Daję więcej szans Austriakom - ale uważanie , ze to perełka jest turbo nieporozumieniem. No i błąd w czasie Edera o 50sek ....
Teraz już bym tego nie zagrał :))

No i dodam na koniec koszmarne staty strzeleckie az 3 spośród całej druzyny Kanady

Runnals 78% i 68% Komatz 85% i 84%
Krystian 90% i 85% Eder 94% i 82%
Burnotte 71% i 74% Leitner 90% i 82%
Scott 79% i 79% Lemerer 84% i 76%

szanse na karniaki to dla mnie staty under 75% więc tu jest 3-1 (naciągnę to) a tego bieg lepszy o około 1:30 mogą nie pokryć

PoZdro
"Mordo" fakt pomyłkę zrobiłem w czasie Edera ale nie obzywam nikogo na forum. Po za tym każdy ma swój rozum, prawda ? Postaw na Austrię i będzie git ;-) a co biorę pod uwagę stawiając to moja sprawa. Raz postanowiłem coś napisać i tu od mord mnie obzywasz ? Podsuń coś przed zawodami i wtedy zobaczymy a nie jutro będziesz najmądrzejszy po fakcie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Ale ja Cię nie wyzywam , jestem bardzo daleko od tego - fajnie , że w ogóle zrobiłes jakąś analizę - naprawde to doceniam, chciało Ci się sprawdzić czasy a to tutaj rzadkość. Ja tylko pokazałem czego nie wziąłeś pod uwagę i poprawiłem Ci czas Edera i pokazałem gdzie można to zagrac po 1,65 a nie po 1,16 minus podatek - a to na pewno nie jest typ za ...1,05 powiedzmy.

Trzymaj się , więcej analiz i będzie super - i napisałem to przeciez teraz a nie jutro po zawodach "Mordo" :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
-20 stopni odczuwalna na tą chwilę . Na wzniesieniach większa i wieje na maxa . Zawodnicy otapowani na twarzy na maxa . Jakiekolwiek granie czegokolwiek po 1,2-1,3 może być bardzo zgubne dziś . Magazynki beda się zacinac bankowo jeśli sie nie ociepli. -
 
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
kontra po kursie 2 na Austrię przed 5 strzelnicą , bo może być źle jak Burnotte zaliczy karniaki a w biegu też słabł
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Niestety sprawdziło się, że granie najsilniejszych ekip przeciw sobie po kursach 1.30 nie ma sensu, tym bardziej za "kilka k". Rosjanie narazie zaskakująco dobrze a Norwegia wręcz nieprawdopodobnie słabo więc cięzko będzie o złoto

Austria z Kanadą też pokazało jak wiele różnią się biegi sprinterskie od sztafety, po sprintach wydawało się że Austria nie powinna mieć szans a prosze jak to wyszło...

Edit: najlepiej jakby ktoś tego nie oglądał :) wygląda niewinnie i przewidywalnie ale to co zrobił Latypov to zapisze się w historii biatlonu !!
 
Ostatnia edycja:
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Niestety sprawdziło się, że granie najsilniejszych ekip przeciw sobie po kursach 1.30 nie ma sensu, tym bardziej za "kilka k". Rosjanie narazie zaskakująco dobrze a Norwegia wręcz nieprawdopodobnie słabo więc cięzko będzie o złoto

Austria z Kanadą też pokazało jak wiele różnią się biegi sprinterskie od sztafety, po sprintach wydawało się że Austria nie powinna mieć szans a prosze jak to wyszło...

Edit: najlepiej jakby ktoś tego nie oglądał :) wygląda niewinnie i przewidywalnie ale to co zrobił Latypov to zapisze się w historii biatlonu !!
Sprawdziło się też to że przed końcem zawodów nie ma sensu ferować wyników
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Sprawdziło się też to że przed końcem zawodów nie ma sensu ferować wyników
A to też prawda, ale nawet po ich zakończeniu uważam nadal to samo, takich kursów grać nie warto chyba że ktoś chce liczyć na takie rozstrzygnięcia jak dzisiaj ale one zdarzają się raz na 1000 lat :)
 
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Ktoś mi kiedyś powiedział , że lepiej mądrze przegrac niz głupio wygrać . Kanada z Austrią chodziła po 2,6 przed 4 zmiana i nawet trochę już po tym jak było widac , ze Gow zjada Lemerera na trasie. Także granie czegoś takiego po 1,25 dalej uważam za głupotę - podobnie jak naciaganie analiz pod typ . Pomyliłem sie co do jednej karnej w stójce Kanadyjczyków ...biegowo wszystko się 0pokryło +/-10sek
 
Do góry Bottom