>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Biathlon

D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Tak patrząc na te składy i formę poszczególnych zawodniczek, to przy jakimś mega strzelaniu i gigafarcie możemy się zakręcić koło podium :O Choć chyba prędzej Białoruś stać na jakąś niespodziankę.
Gwizdoń świetnie strzelała w mikście, ale to akurat zły zwiastun, bo jej co 2 sztafeta wychodzi bez rund :d
1 zmiana:
Dunklee-Preuss 1 1.60 bwin ✅
Niemka już się chyba wyszalała w tym sezonie w PŚ, bo tu jest w fatalnej formie. Zrezygnowała z masówki, DNF, anemiczne występy w SP i PU. Gorzej tu też strzela niż zwykle.
Zuzia to bardzo nierówna zawodniczka, coś jak najstarsza Gasparinka. O ile będzie strzelać przyzwoicie, to powinna ograć Niemkę w biegu - w mikście na 1 zmianie była najszybsza w tym elemencie.
O ile Horn nie zawali na 1 zmianie, to Norweżki powinny to wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Dorothea Wierer - Marie Laure Brunet (1 zmiana) 1 1,50 Bwin / 1,80 Marathonbet ! ✅
Stawiam na Włoszkę która lepiej biegnie, dużo lepiej. Strzela wiadomo Brunet pewniej ale i Wierer stać jutro na 10/10. A biegowo w tej chwili jest dużo lepsza bo Francuza to człapie niemiłosiernie aż żal na to patrzeć, że nie potrafi wykorzystać swoich predyspozycji i z takim strzelaniem nie walczy o medale.
Rosja - Francja 1 1,50 Bwin ✅
To nie są Igrzyska Rosji i jutro może się coś zmieni? Na pewno będzie bardzo ciężko bo są lepsze sztafety ale wszystko się może zdarzyć. Uważam jednak, że Francja nie zbliży się raczej do wyniku Rosjanek. Rosjanki będą pewnie dość solidnie strzelały podobnie jak Francuzki ale jednak biegowo będą lepsze bo w tej drużynie pewna chyba tylko jest Bescond, reszta raczej nie w formie.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Słowacja vs Szwajcaria |2| kurs:1,57✅
Kurs będzie powoli spadał.Słowaczki bez Kuzminy,a to duże osłabienie.Szwajcarska sztafeta to trzy dobrze spisujące się siostry Gasparin i słabsza czwarta zawodniczka.Słowaczaki wszystkie na podobnym poziomie,czyli słabym.Na pierwszych dwóch zmianach Selina i Elisa powinny wypracować odpowiednią przewagę,którą pozostałe dwie zawodniczki powinny dowieźć do mety.Stawiam więc na Szwajcarki.
Norwegia vs Rosja |1| kurs:1,40⛔
Ruskie maja Vilukhine i Zaitsevą.Norweżki natomiast Eckhoff i Berger.Tutaj może być podobnie lub z lekkim wskazaniem na Norweżki.Jednak Romanova i Shumilova powinny przegrać na swoich zmianach z Horn oraz Flatland.Norweżki mają bardziej równą sztafetę moim zdaniem.Shumilova odstaje bardzo,Romanova będzie człapać.Biegowo powinny górować Norweżki.Na strzelnicy może być różnie,bo i jedna i druga reprezentacja ma zawodniczki,które potrafią pudłować.Jednak jeśli Horn na pierwszej zmianie nie będzie zmuszona do biegnięcia karnej rudny nie wydaje mi się aby Rosjanki uplasowały się wyżej w końcowej klasyfikacji.
Francja vs Włochy |2| kurs:2,40✅
Dla mnie lekkie value.Włoszki mają bdb spisujące się Wierer i Oberhofer+doświadczoną Ponze.Francuzki mają Dorin,Bescond i człapiącą Brunet.Do tego dochodzi Gontier po stronie włoszek i Szewalje:grin:po stronie Francuzek.Dla mnie Włoszki mogą powalczyć.Dużej różnicy się nie spodziewam.Potencjał w obu ekipach podobny.Jeśli Gontier nie zawali jakoś bardzo na strzelnicy Włoszki mogą zająć lepsze miejsce.2 zmiany lepsze u Włoszek,1 dla Francji i jedna bardzo wyrównana.Stawiam,więc na reprezentantki Italii.
Bukmacher:Unibet
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dorothea Wierer - Marie Laure Brunet 1 @ 1,50 Bwin ✅

Gram grubo na Włoszkę. Dlaczego? dlatego że w samym biegu nadrobi nad Brunet ok 30 sekund. Na strzelnicy jest równie dobra co Brunet. Z tym że MLB jest kompletnie bez formy na tych IO. Weier otarła się o podium w sprincie. Dla mnie Włoszki są faworytem do pozycji lidera po 1 zmianie, bo wystawiają najlepszą zawodniczkę na początek, w przeciwieństwie do Francji gdzie na 1 zmianie mamy człapaka.
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Czechy - Włochy 2,50 bet365
Wg. mnie spore value. Czeszki mają dwie strzelby w postaci Soukalovej i Vitkovej i dotego bardzo słabe uzupełnienie w postaci Landovej która trafiłą tutaj zaledwie 37/50 strzałów a biegowo wygląda to bardzo średnio. Do tego Puskarcikova, która biega jeszcze gorzej(jak Brunet człapie to ona chyba się czołga ???? ) ale strzela lepiej bo jak się nie mylę 46/50.
Włoszki równiejsze wiadomo dwójka Wierer i Oberhofer, które wg. mnie nie stracą do Czeszek na tych zmianach a Ponza(powinna dać solidną zmianę) i Gontier, która strzela słabo na poziomie Landovej ale za to biega sporo szybciej. Ja bym tutaj pewnie widział już value w okolicach 2,10 a skoro dają 2,50 nic tylko brać ;)
Do tego:
Ukraina - Rosja 1,40
Norwegia - Niemcy 1,40
Wygląda całkiem ok w dublu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
Postanowiłem zrobić dogłębną analizę jutrzejszego biegu. Obliczyłem czas biegu pań z dotychczasowych biegów, odejmując 30 sekund za każdy błąd na strzelnicy, bo tyle średnio zajmuje bieganie karnej rundy (1 minutę w biegu indywidualnym). Z racji tego, że bieganie ma kluczowe znaczenie w biegu sztafetowym, myślę że taka analiza pozwoli poznać faworytów jutrzejszego biegu, a także znaleźć kilka ciekawych par, jak w przypadku biegu mieszanego gdzie udało się trafić 7/8 (jedynie zawiodła Rosja biegająca karną rundę, która przegrała z Niemcami). Wiadomo, że często ktoś biegł wolniej bo nie miał szans na dobre miejsce, albo nie miał swojego dnia, ale wszystkich czynników nie da się uwzględnić. Żeby analizę zrobić jeszcze dokładniejszą uznałem, że za dotychczas popełnione od 4 do 10 błędy dodawałem 10 sekund, za od 11 do 17 20 sekund i powyżej 18 pół minuty (np. ktoś miał 7 pudeł w 14 startach, czyli średnio wychodzi, że pudłuje 1 na 2 strzały). Często zdarzy się ktoś nie biegł danego dystansu, szczególnie w przypadku słabszych zawodniczek, ten problem rozwiązuje w ten sposób: patrzę na stratę biegową do najlepszego zawodnika i mnożę ją tak aby odpowiadała danemu dystansowi (np. ktoś miał na 7,5 km stratę 2 minuty, to zakładam że na 15 km będzie miał stratę 4 minuty). Wiem, że to też jest zależne od wielu czynników, ale nie da się tego inaczej zestawić, jak ktoś nie startował w danym biegu. Błędy na strzelnicy w tym przypadku, dopisuje wprost proporcjonalnie do poprzednich błędów.
Uwaga! Pomocne może być też porównanie w takim sensie, gdy między zawodniczkami występuje 7 minut straty (np.130,00 i 137,00) to oznacza to w przeliczeniu że dana zawodniczka straci albo zyska na swojej zmianie minutę w biegu

1. Norwegia (534,42?; 32) znak zapytania dlatego, ponieważ biegnie Horn, która tu debiutuje, założyłem, że pobiegnie na podobnym poziomie co Flatland
Najpierw biegnie właśnie Horn, która zakładam że pobiegnie podobnie jak 3 na zmianie Flatland (136,45; 7), czyli nie najgorzej. 2 jest Eckhoff, bardzo szybka (130,35; 11), ale mająca aż 11 pudeł, natomiast kończy sztafetę zawodniczka która ewidentnie nie trafiła z formą na IO Tora Berger (131,17; 7). Nie licząc być może Horn, to Norweżki nie mają praktycznie słabych punktów, mają dwie świetnie biegające zawodniczki, są głodne złota (nie zdobyły póki co żadnego), sądzę że brak złota będzie tu sporą niespodzianką, szczególnie że Berger, która często zawalała sztafety tym razem strzela świetnie jak na nią, gorzej z Eckhoff, ale miejmy nadzieję że jej 6 pudeł w biegu pościgowym nie odbije się i na tym biegu i był to po prostu wypadek przy pracy
2. Ukraina (535,42; 26)
Tutaj mimo wszystko nie wiadomo jak zachowają się ukraińskie zawodniczki, zapewne każdy wie co się dzieje na Ukrainie, są pogłoski o bojkocie, więc nie wiadomo czy zawodniczki nie będą myślami gdzie indziej. Ale do rzeczy, mają bardzo wyrównany skład, na początku Vita Semerenko (133,33; 6), dalej Dzyma (135,29; 11), teoretycznie najsłabsze ogniwo, zarówno w biegu jak i strzelaniu (3 pudła w sprincie, 4 w masowym), następnie liderka Valj Semerenko, najmocniejsza Ukrainka (132,38; 6) i kończy Pidrushna, gorsza biegowo od sióstr Semerenko ale za to kapitalnie strzelająca (134,42; 3). Patrząc od strony sportowej, podium dla Ukrainy to typ pewny na 8/10, nie mają słabych punktów, biegają dobrze (warto dodać, że najgorsza Ukrainka biega lepiej od 2 najgorszych Norweżek), po prostu tworzą kolektyw.
3. Białoruś (536,25; 24)
Tu zapewne spore zaskoczenie, przyznam że moje też, no ale cóż tak wynikło z dotychczasowych biegów, liderka, absolutna gwiazda tych IO Daria Domracheva (127,42; 4) z kapitalnym, można by rzec kosmicznym czasem biegowym i świetnym strzelaniem powinna do większości sztafet nadrobić co najmniej minutę kończąc sztafetę, a istnieje szansa, że wcale tak dużo nie będzie musiała nadrabiać. Zacznie Kalinczuk (137,36; 8) wcale nie tak źle biegająca i strzelająca (póki co 37,33,25 miejsce, więc nie są to miejsca zajmowane przez panie z Korei czy Rumunii tylko solidne miejsca w czołówce), dalej Skardino (133,08; 3), która jak Domracheva kapitalnie strzela, a też w porównaniu do pań z innych sztafet biega nienajgorzej i trzecia w kolejności Pisareva (137,59; 9), której najbardziej się boję, bo startowała tylko w biegu indywidualnym zajmując 35 miejsce, i nie wiadomo czego do końca się po niej spodziewać, ale skoro bieg ma podobny do Kalinczuk, to może nie będzie tak źle. Białorusinki jak dla mnie spokojnie powalczą o medal z Polkami, Rosjankami i być może Niemkami, choć ja szczerze tych ostatnich na podium nie widzę, ale o tym później
4. Polska (541,13; 29)
Nasze panie typuję na miejsce tuż za podium, oczywiście nie znaczy to że szans na podium nie mają, mają i to spore, ale jednak mimo wszystko do Białorusinek trochę im brakuje. Zacznie Krysia Pałka (136,33; 6), każdy o niej wie, że słabo biegnie i dobrze strzela, jednak co pokazują te IO wcale nie biegnie tak słabo, fakt do najlepszych traci często nawet i 4 minuty, ale tu biegnie ledwo 6 km więc strata też nie będzie jakaś wielka. Dalej Magda Gwizdoń (139,15; 8), o dziwo najgorzej biegająca na tych IO (sic!), no niestety takie są fakty, skoro w biegu indywidualnym mając 2 pudła zajmuje 32 miejsce tracąc do najlepszej biegowo zawodniczki 4 minuty, to nie może być nazwana najszybszą zawodniczką polskiej kadry. Więc na początku nie zaczniemy z grubej rury, wręcz przeciwnie, potem Nowakowska (132,02; 11) świetnie biegająca, fatalnie strzelająca i młoda sensacyjna medalistka MŚ Hojnisz (133,23; 4) też kapitalnie biegająca i w przeciwieństwie do Nowakowskiej wybornie strzelająca.
5. Rosja (549,42; 29)
Rosjanki według mnie nie odegrają żadnej roli w tej sztafecie, według statystyk biegowych i częściowo strzelniczych wyszło, że są w tyle nawet za Czechami i Włochami, jednak liczę że mimo wszystko się zmobilizują i nawet jadąc tak słabym składem uda im się coś osiągnąć (coś wyższe niż miejsce 7 wynikające ze statystyk biegowo-strzelniczych). Na początek Romanova (138,25; 9), biegająca dość średnio, o strzelaniu też nic dobrego nie można powiedzieć (w sprincie do najlepszej biegaczki traci minutę, w biegu indywidualnym 4 minuty), nie sądzę, że to może być zawodniczka lepsza od biegnących na 1 zmianie Pałki, Kalinczuk nie wspominając o Ukrainkach itd. Następnie doświadczona Zaitseva (135,29; 4), świetnie strzelająca, dobrze biegnąca zawodniczka. Nie jest do rewelacyjny bieg jak pokazały poprzednie starty (podobnie jak Romanova około minuta straty w sprincie, ale aż 3 minuty w biegu masowym). Jednak myślę że doświadczeniem i spokojem na strzelnicy może wyprowadzić sztafetę rosyjską na przyzwoite (może jakimś cudem medalowe miejsce, w co ciągle nie wierzę). No ale dalej już kompletny dramat, Shumilova (142,35; 11), fatalnie strzelająca, jeszcze gorzej biegnąca zawodniczka, na potwierdzenie moich słów dodam, że w spincie mając ledwo 2 pudłą zajęła 60 miejsce (tracąc do najlepszych 2 minuty)a w biegu pościgowym 3 i zajęła 47 miejsce, tutaj jak dobrze pójdzie straci najmniej minutę, jak gorzej to może stracić nawet 1,5 minuty. Ostatnia biegnie Vilukhina (133,13; 5), liderka pod względem zajmowanych miejsc i czasu biegowego tych IO, ona jedyna zdobyła medal wśród Rosjanek, dobrze, nawet bardzo dobrze biegnie, tak samo strzela, ale czy odrobi taką stratę jaką Rosja będzie miała po 3 zawodniczkach? Na koniec, jak widać mając 2 bardzo dobre, i dwie bardzo słabe zawodniczki nie da się stać na podium, jedynie jakieś wzniesienie się na wyżyny tych słabszych może dać upragniony medal.
6. Niemcy (556,26; 35), o Niemkach za dużo nie mogę powiedzieć, bo te które startują, startowały głównie 2 razy (Preuss, Hildebrand), albo 3 (Henkel, Dahlmeier), więc wynik biegowy, może nie odzwierciedlać ich potencjału, ale jak dla mnie mimo wszystko statystyki nie kłamią i gdyby nie wiara w doświadczenie Niemek i kursy jakie wystawiają buki to byłyby za Włoszkami, Czeszkami i Francuzkami. Biegnie Preuss (138,03; 15), nienajlepiej biegnąca, fatalnie strzelająca zawodniczka (mając 5 pudeł po 2 strzelaniach wycofała się z biegu indywidualnego), miejsca 40 i 41 nie dają podstaw aby myśleć że to jest solidny punkt sztafety niemieckiej. Dalej liderka Andrea Henkel (134,09; 7), jedyna przyzwoicie biegająca i strzelająca, właśnie &#39;jedyna&#39; pozostałe reprezentacje mają 3 albo 4 takie &#39;Andree Henkel&#39; a ona jest tu tylko jedna, czy to aby nie za mało? Bo dalej, bardzo słaba Hildebrand (141,12; 8), mając tylko 2 pudła zajmuje 38 miejsce w indywidualnym tracąc do najlepszej biegaczki przeszło 5 minut (oczywiście w samym biegu, strzelanie nie wchodzi w grę) a w masowym ostatnie z 3 pudłami (tu strata wyniosła 2,5 minuty). Kończy Dalhmeier (138,02; 5), bardzo dobrze strzela, biega podobnie jak Preuss, czyli słabo, w sprincie była gorsza od niej co nie wystawia jej dobrego świadectwa (46 miejsce) w indywiudalnym 13, ale przy tylko 1 pudle, więc biegowo lepsza od niej była cała masa zawodniczek z m.in. Hojnisz,Gregorin czy jej koleżanka Sachenbacher-Stehle. Wiec naprawdę nie wiem, patrząc na te wyniki nie rozumiem czemu buki upatrują faworytki do medalu w Niemkach, wiadomo mobilizacja i te sprawy, ale czy mając takie dziury i wsumie jedną dobrą biegaczkę można coś osiągnąć? I jeszcze o mobilizacji, przecież tu każdy jest zmobilizowany więc u Niemek to może nie wystarczyć.
Jutro opiszę Czechy, Włochy i Francję. A póki co stawiam coś takiego na podstawie powyższych analiz:
1) Norwegia v 2,4 Marathonbet 4/10 ⛔
2) Niemcy - Białoruś 2 2,3 Marathonbet 8/10 ✅
3) Białoruś - Francja 1 1,51 Marathonbet 9/10 ✅
4) Francja - Polska 2 2,15 Marathonbet 5/10 ✅
5) Norwegia - Niemcy 1 1,5 (lokata!!!) Unibet 10/10 (w WH tylko 1,2, bo tyle powinno być) ✅
lecimy dalej
7. Włochy (545,46; 39)
Miałem wątpliwości między Włoszkami a Czeszkami, bo czasowo są bardzo zbliżone, ale wybrałem Włoszki, gdyż mają bardziej doświasczone zawodniczki, ale nie zdziwię się jak jutro Czeszki będą przed Włoszkami. Na początek biegnie Wierer (133,18; 8), którą pamiętamy jak wyprzedziła w sprincie o 0,2 sekundy naszą Weronikę. Jest to zawodniczka dobrze biegnąca, jednak z lepiej biegających zawodniczek na pierwszej zmianie, powinna być w czołówce, obok albo tuż za Ukrainą i Szwajcarią. Dalej wspomniana &#39;dziura&#39; czyli Gontier (136,56; 20), biegnąca może i w miarę ok, ale strzelanie woła o pomstę do nieba, przy takiej dyspozycji strzeleckiej, wszystko może się zdarzyć, kilka karnych rund także nie byłoby sensacją, skoro ktoś w sprincie notuje 4 pudła a w indywidualnym 6, to można tylko modlić się o to by przy jej strzelaniu nie zawaliła sztafety. I to zapewne będą robić Włosi. Dalej Ponza (142,52; 6) fatalnie biegająca, jedna z gorszych biegaczek w stawce (wyszło, że jest gorsza od Brunet a to już wyczyn), ona praktycznie jeżeli nie wzniesie się na swoje wyżyny w bieganiu to Włoszki mają po medalu i zapewne dobrym miejscu w czołówce, kończy Oberhofer (132,4; 5) najsolidniejszy punkt jeżeli chodzi o włoską ekipę, świetnie biega, celnie strzela, gdyby Włoszki sklonowały Wierer i Oberhofer, z ich formą na tych IO to kto wie, może miały by sznasę na złoto, ale jednak człapiąca Ponza i pudłująca Gontier mogą im zapewnić najwyżej miejsce 5, co i tak będzie wielkim sukcesem.
8. Czechy (544,5; 33)
Czeszki podobnie jak Włoszki mają dwie &#39;dziury&#39; tylko one mają dwie dziury biegowe nie strzelnicze, więc w przypadku gdy Włoszka wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności strzeleckich to Czeszki nie mają o czym gadać, i Włoszek nie wyprzedzą. Zaczyna Puskarcikova (140,57; 5), świetnie strzelająca i człapiąca w biegu zawodniczka. Dalej Soukalova (129,17; 7), jedna z bohaterek tych IO i bardziej pechowych zawodniczek (dwa 4 miejsca i 2 miejsce), swoją drogą wciąż nie mogę pojąć jak mogła w sprincie strzelić 3 pudła na leżąco i na czysto na stojąco, jednak logika pań jest nieodgadniona, ale wracając, to jest liderka, która jeżeli czeska sztafeta o coś ma zawalczyć np. o &#39;6&#39; to ona musi dać z siebie wszystko bez względu na to ile straci poprzedniczka i kolejna Landova (140,29; 18), która biega na podobnym poziomie co Puskarcikova, ale znacznie gorzej strzela, i tu podobnie jak w przypadku Gontier u Włoszek istnieje ryzyko biegania karnych rund (5 pudeł w pościgowym i 6 w indywidualnym). Kończy Vitkova (134,07; 3), jedna z lepszych strzelczyń w całej stawce. biegająca też nie najgorzej, ważne jaką będzie miała stratę po Landovej.
Teraz już na szybko bo najważniejsze zostały opisane
9. Francja (550,33; 21)
Brunet (142,10; 1)
Dorin (134,31; 7)
Chevalier (143,54; 5)
Bescond (129,58; 8)
10. Kanada (547,53; 60)
Crawford (139,42; 18)
Innrie (136,22; 10)
Heinicke (138,09; 16)
Kocher (133,4; 16)
11. Szwajcaria (552,71; 35)
Selina Gasparin (131,54; 5)
Elisa Gasparin (134,58; 11)
Aita Gasparin (142,05; 15)
Cadurisch (144,14; 4)
12. USA (550,55; 54)
Dunklee (130,10; 12)
Dreissigacher (136,4; 12)
Studebaker (140,52; 14)
Cook (143,53; 16)
13. Słowacja (552,08; 79)
Gerekova (135,13; 16)
Fialkova (134,4; 25)
Poliakova (142,11; 23)
Chrapanoca (140,44; 15)
 
Otrzymane punkty reputacji: +95
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
W sumie podobne typy jak wyżej i żadnej ameryki nie odkryłem, co potwierdza tylko że niektóre kursy są bardzo mocno zawyżone, więc nic tylko je grać ????
MARATHONBET Biathlon 15:30 sztafeta kobiet
1. Niemcy - Białoruś : 2 @ 2,2
Stawka 250 EWK 550

Co chwile patrze na ten kurs i nie mogę uwierzyć, takiego value w biathlonie dawno nie widziałem. Chyba jakiś ignorant wymyślił ten kurs a reszta bukmacherów po nim zgapiła. W sztafecie niemieckiej brakuje Evi Sachenbacher Stehle co jest zdecydowanym osłabieniem. Natomiast Białorusinki są bez Dubarezavy co jest ich wielkim wzmocnieniem. Owa zawodniczka chyba bez celownika przyjechała na te Igrzyska i nagminnie pudłowała.
Pierwsza zmiana Preuss - Kalinchik : tu będzie koło remisu jeśli chodzi o bieg, Preuss jak reszta Niemek bez formy, Kalinchik w swojej normlanej dyspozycji, na tej zmianie pewniejsze strzelanie Białorusinki. Druga zmiana Henkel - Skardino , strzelania obu Pań na podobnym poziomie - bardzo dobre, natomiast w biegu widze minimalną przewagę Nadzieji Skardino( w biegu masowym przy 2 pudłąch byłą przed Henkel która spudłowała raz, ale nie zapominajmy że wtedy Panie biegły na 12,5 km a teraz tylko na 6km ! ) . Trzecia zmiana to Hildebrand - Pisareva - tutaj biegowo znów białorusinka i nie dlatego że dobrze biega tylko dlatego że Franciszka zdecvydowanie zapomniała jak się biega krokiem łyżwowym, jest w tragicznej formie i kręci najgorsze czasy z zawodniczek które znam, jednak Niemka jest pewniejsza na strzelnicy niż Białorusinka , która nie strzela źle ale presja wyniku i medalu może ją przerosnąć. I ostatnia zmiana, dwie najmocniejsze zawodniczki w swoich ekipach czyli Dahlmeier która nic nie osiągnęła na Igrzyskach , oraz Domracheva multimedalistka z Sochi więc komentarz zbędny.
2. Norwegia wygra @ 2,45
Stawka 100 EWK 245

JEżeli Horn nie zawali strzelania w sztafecia tak jak to już bywało w tym sezonie to Norweżki wygrają ten bieg. Są lepsze biegowo od solidnych Ukrainek i Białorusinek, które powinny zająć kolejne miejsca na podium.
3. Polska - Włochy :1 1,571
Norwegia - Nimecy :1 1,45
Stawka 100 EWK 227,80

Norwegia - Niemcy już wspominałem , Polska - Włochy - tu i tu solidne bardzo strzelania ku mojemu miłemu zaskoczeniu , tym razem jestem pewny Magdy i Weronikii że nie zepsują nam sztafety, a biegowo są nasze zdecydowanie lepsze od Włoszek. Grałbym Polki że będą w top3 ale niestety forma biegowa Pałki i Gwizdoń nie jest taka jak w poprzednim sezonie, ale kurs na TOP6 bardzo mnie zadowala więc:
4. Polska TOP6 @ 1,952
Stawka 100 EWK 195,2
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Z powodu słabej widoczności zagrożone jest przeprowadzenie w piątek zaplanowanego na godz. 15.30 czasu warszawskiego biegu sztafetowego 4x6 km biathlonistek w igrzyskach olimpijskich w Soczi.
- Ostateczna decyzja nie zapadnie jednak wcześniej niż o 17.15 czasu lokalnego (14.15 w Polsce - PAP) - powiedział francuski trener i członek jury zawodów Stephane Bouthiaux.
- Radzę się wstrzymać, żeby sobie nie zamrozić kasy przypadkiem.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Susan Dunklee - Krystyna Pałka (1 zmiana) 1 1,80 Marathonbet ✅ rach ciach ciach..
Gram na Amerykankę bo biega dużo szybciej niż Krystyna. W strzelaniu będzie pewnie podobnie ale w biegu Susan na pewno będzie dużo lepsza, ponieważ Krystyna ma od początku problemu z biegiem w Soczi na tej wysokości. Strzelania pewnie nie zawali i będziemy wysoko po pierwszej zmianie, jednak biegowo pewnie nic się nie zmieni i Susan na mecie będzie szybciej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
Właśnie miałem podawać tą parę co kolega wyżej podał, Dunklee zrobi w biegu około minutę przewagi nad Krysią, strzelanie po stronie Polki, ale nie sądzę żeby Amerykanka biegała karną rundę, więcj akieś 30 sekund przewagi Dunklee to minimum, kurs był 1,96 jeszcze godzinę temu. Podobnie dobrym typem tylko że o niższym kursie może być S.Gasparin z Pałką po 1,55, Szwajcarka gorzej biega od Dunklee ale lepiej strzela i to może być jej atut w tym pojedynku. A na Polkę warto obstawić z Brunet, tu przewaga w biegu około 40 sekund, Polka musiała by biec karną rundę, żeby ten typ nie wszedł, i jeszcze Vita Semerenko z Romanovą. Też zdecydowana przewaga Ukrainki w biegu, lepsze strzelanie, nic tylko brać ;)
Dunklee - Pałka 1 1,8 8/10 ✅
Gasparin - Pałka 1 1,55 5/10 ✅
Pałka - Brunet 1 1,65 6/10 ✅
Semerenko - Romanova 1 1,47 8/10 ⛔ 0,1 sekundy ;(
wszystko w Marathonbet
jeszcze jedna fajna para w Betsafe, Niemka powinna stracić do Dunklee minutę w samym biegu, do tego dochodzi strzelanie, które także nie jest mocną stroną Niemki, Amerykanka także w tym nie bryluje, ale jest bardziej ustabilizowana od swojej rywalki
Franziska Preuss - Susan Dunklee 2 1 1,67 8/10 ✅
i na koniec dwie lokaty:
Norwegia - Rosja 1 1,3 Unibet ????
Polska - Kanada 1 1,3 Betcity ????
eh lokaty, lokaty, gdyby nie Krysia i Horn która dużo straciła byłoby dużo na plus, a tak pozostał niedosyt
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
A co sadzicie o Polska-Czechy 1 1,75? Mamy 4 w miare wyrownane zawodniczki, a Czeszki 2 słabiutkie i 2 bardzo słabe.
?

bet ciężki, ale jeśli Polki na strzelnicy nie odwalą jakiegoś numeru mogą dziś powalczyć o wysokie lokaty. Czeszki poniżej pewnego poziomu nie schodzą, nie tykam ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
Szybko cos od siebie....
Wszystkie pary z Ladbrokes, gdyz tam moge zagrac...
Ukraina-Niemcy @1.5 ✅
Niemki opisal Urbaneq, ukrainki to dla wiekszosci TOP3 a moze nawet i wygrana... Mocny sklad bez slabszych punktow to klucz do sukcesu. Przypomne, ze w sztafecie nie liczy sie najlepszy, ale najgorszy zawdnik/zawodniczka ;)
Polska-Francja @ 2 ✅
Polki z tego co na szybko przesledzilem wygladaja calkiem niezle... Zagadka bedzie dla mnie postawa Gwizdon i jesli ona zrobi to co do niej nalezy(czyt. nie bedzie pudlowac i pobiegnie tak jak potrafi) w Top 6 powinny sie znalezc.
Francuzki to wielkie rozczarowanie tych IO. Wyraznie bez formy. Brunet chyba nie smaruje w ogole nart, jej bieg jest slabiutki. Bescond to powinien byc mocny punkt, Dorin tez moze zaliczyc dobry wystep. Jednak Brunet sporo wg mnie straci na 6 km.

Rosja-Bialorus @1.83 ⛔
Rosjanki maja czarna owce Shumilova. Po stronie bialorusinek rewelacyjna Darya oraz brak slabego ogniwa, Pisareva wydaje sie byc lekka zagadka, ale co by nie bylo, powinna byc lepsza od ww rywalki z Rosji.

AKO 5.49

Tyle ode mnie.
Oczywiscie jest to wynik analizy chlopakow z poprzednich postow, wiec moje typy sa podytkowane ich trudem pracy, dobra robota ???? Sam nie mialem czasu sledzic Igrzysk.
Powodzenia zycze wszystkim ????

edit: Niestety nie mozna bylo laczyc zakladow, a bet na Bialorusinki przeciwko Rosjankom wycofano, wiec zagralem Bialorusinki w Top 3 po 2.37... ⛔ Zaczynamy ????
 
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
A co sadzicie o Polska-Czechy 1 1,75? Mamy 4 w miare wyrownane zawodniczki, a Czeszki 2 słabiutkie i 2 bardzo słabe.
Zależy od strzelania, Czesi bardzo dobrze rozstawili swoje zawodniczki , Pałka będzie przed Czeszką na pierwszej zmianie, ale boje się jak to będzie na drugiej czy Soukalova nie odstawi Gwizdoń za mocno,na trzeciej zmianie Landova będzie punktem kluczowym w tym momencie jak strzeli bez pudła i odda Vitkowej ostatnią zmianę przed Polkami albo z 15 sek za to może być po ptakach bo Hojnisz nie jest sprinterką i nie biega szybko na ktrótkich dystansach i bezbłena Vitkowa będzie tu lepsza. Ale można spojrzeć na poprzedni wyniki Landowej i o ile może się obejść bez karnych rund o tyle bez parokrotnego dobierania się nie obejdzie, myśle że Polki będą lepsze i trzymam za nie kciuki, ale nie stawiam tego zakładu, bo szanse widze jakoś 60-40, więc nie gram.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
biatlon, sztafeta kobiet, 21.02.2014 15:30
Polska - Włochy 1 1.65 totolotek
Jako wielki fan biatlonu, widząc spore problemy Niemek, Rosjanek czy Francuzek oczywiście marzę dziś o medalu. Jednak nie ma tu dziś murowanych faworytów. Dla mnie złoto mogą zdobyć Ukrainki, wydaje mi się, że po 3 zmianie mogą wypracować jakąś przewagę nad kolejnymi zespołami, no i tam jedynie Berger będąc blisko może z nią wygrać. Oczywiście jest jeszcze Domracheva u Białorusinek, ale nie chcę mi się wierzyć by mogły być po 3 zmianie blisko, raczej będzie to walka o brąz. W walce tej też mogą liczyć się Polki, oczywiście zależy to od występu na strzelnicy bo biegowo jesteśmy na dobrym poziomie. Na pierwszej zmianie u Polek tradycyjnie Pałka, u Włoszek Wierer, Krysia na strzelnicy stabilna, niezadowolona z formy biegowej, Włoszka w wysokiej formie w Sochi, ale nie powinna wiele zyskać, myślę max. 30sek. Następnie u Włoszek Gontier a u nas Gwizdoń, obie można podobnie podsumować, biegowo wyrównany poziom, na strzelnicy przeciętne, jednak nieco wyżej cenię Polkę, może trochę odrobić. Na trzeciej zmianie przeciętnie biegająca Ponza zmierzy się z Nowakowską, Polka lubi sprinty, dwa strzelania to coś dla niej, natomiast Włoszka pewnie lepiej strzelić ale biegowo będzie tracić, po tej zmianie powinniśmy być przed nimi. Na ostatniej zmianie najlepsza z Polek Hojnisz powalczy również z będącą w niezłej formie Oberhofer, stawiam na Polkę, która świetnie strzela i nieźle biegnie, Włoszka tu nic nie zadrobi. Ciekawe co może nam dać dzisiaj występ na poziomie 6-8 doładowań bez rund karnych, szykują się spore emocje.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Niemiecki Komitet Olimpijski (DOSB) potwierdził pozytywny wynik testu antydopingowego biathlonistki Evi Sachenbacher-Stehle. Jak dodano, 33-letnia zawodniczka została wykluczona z igrzysk w Soczi i odesłana do domu. - Nie brałam świadomie żadnych zakazanych środków - skomentowała biathlonistka.

O Sachenbacher-Stehle informowała wcześniej agencja prasowa dpa, powołując się na źródło z kręgu Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego. Wcześniej DOSB oficjalnie podawał, że jeden z reprezentantów tego kraju miał pozytywny wynik testu antydopingowego, ale nie zdradzono nazwiska, dyscypliny i zabronionej substancji.

Strona niemiecka wiadomość na ten temat otrzymała od MKOl w czwartek późnym wieczorem. Pozytywny wynik dało badanie próbki A. W piątek została oficjalnie otwarta i sprawdzona próbka B. Po południu Niemiecka Federacja Narciarska potwierdziła pozytywny wynik testu w biathlonie, ale wówczas jeszcze bez podania nazwiska. Wkrótce później DOSB poinformował, że chodzi o Sachenbacher-Stehle, a zakazaną substancją jest methylhexaneamina.

- To najgorszy koszmar, jaki można sobie wyobrazić - przyznała zawodniczka. - W tej chwili mogę z całą pewnością zapewnić, że nie brałam świadomie żadnych zakazanych środków i zrobię wszystko, aby tę sprawę wyjaśnić do końca - dodała.

33-letnia Sachenbacher-Stehle nie została zgłoszona do zaplanowanej na piątek sztafety 4x6 km (Niemki zajęły 11. miejsce). Wcześniej w Soczi najlepszy występ zanotowała w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, w którym zajęła czwarte miejsce. Szósta była Monika Hojnisz, więc wobec potwierdzenia informacji o dopingu Niemki Polka prawdopodobnie awansuje o jedną pozycję.

Inne wyniki Niemki to czwarte miejsce w sztafecie mieszanej, 11. w sprincie na 7,5 km, 20. w biegu na 15 km oraz 27. w biegu na dochodzenie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tarjei Boe - Erick Lesser 2 @ 2,05 Marathonbet ⛔ 1-2 Panie idź pan w ch.... z takim czymś.
Nie rozumiem tego kursu i nie rozumiem jakim ****** Boe jest faworytem w tej parze...
Przecież Boe w tym roku spisuje się FATALNIE, &quot;strzela gorzej niż Pałka&quot;. Nie mogę teraz spojrzeć w statystyki ale 80% chyba nie przekracza (nie mogę sprawdzić bo ukraińskie strony ze statystykami po blokowane już). Lesser na pierwszej zmianie i Niemcy liczą na dobre strzelanie z czego słynie Niemiec. Na tych IO w dużo lepszej formie, czego dowodem jest srebrny medal w indywidualnym. Biegowo jeśli dojdzie do walki wręcz to wygra Boe ale ja uważam że będzie dużo razy dobierał a nie zdziwią mnie również karne rundy.
Bracia Boe &quot;zagwarantują&quot; brak medalu dla Norwegów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Lesser vs S.Fourcade |1| kurs:1,82

Erik lepszy w każdym biegu,na strzelnicy tutaj w Soczi według mnie pewniejszy.Ogólnie w przekroju całego sezonu chyba też lepiej wypada w tym elemencie.Biegowo różnicy większej nie widzę.Na Simą już nigdy więcej nie zagram,bo ten zawodnik ma czasami odpały nie z tej ziemi.Niemiec jak to Niemiec solidniejszy,a brat Martę może znowu pokusi się o zejście z trasy tak jak miało to miejsce w biegu ze startu wspólnego????

Pograłem też Bailey vs Leguellec |2| kurs:2,08.Według mnie Kanadyjczyk to lepszy zawodnik,na IO też myślę,że prezentuje wyższy poziom od Amerykanina.Na strzelnicy ufam mu bardziej,wiem,że z dwoma strzelaniami może uwinąć się szybciej i z lepszym skutkiem od Lowella.

Bukmacher:Betsson
 
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
Dzisiejsze analizy przyniosły dużo ✅, więc liczę że jutro będzie podobnie i praca nie pójdzie na marne.
1. Norwegia (607,07; 33)
Norwegowie mają 2 piekielnie mocnych zawodników i 2 solidnych, taka mieszanka powinna im zapewnić sukces i 9 złoto w karierze dla Króla Ole, dzięki czemu stanie się on samodzielnym posiadaczem największej liczby złotych medali w historii IO. Zaczynają bracia Boe, najpierw Tarjei (153,59; 9), potem Johannes (154,03; 7), obaj mają podobne parametry biegowo-strzelnicze, mówiąc krótko są dobre wyniki, zarówno jeżeli chodzi o bieg czy też strzelanie. Po swoich zmianach prowadzenie raczej im nie grozi, ale do najlepszych nie powinni też dużo tracić. Zresztą nawet jak będą tracić dużo to do gry wkracza wspomniany Król Bjoerndalen (148,36; 14), rewelacyjny biegacz, szykował formę na IO, i naprawdę jeżeli chodzi o bieg mało kto może się z nim równać, gorzej, zdecydowanie gorzej jest ze strzelaniem, tu w zasadzie istnieje jedyny cień nadziei dla rywali na złoto - karne rundy Ole, to nie będzie wcale takie trudne patrząc na wyniki z tych IO, choć w sztafecie mieszanej pokazał, że potrafi się na takie starty mobilizować (0 pudeł). Kończy, też bardzo szybki i co ważne rewelacyjnie strzelający Svendsen (150,29; 3). Szansa, że spudłuje jest bliska zeru po tym co widzimy na tych Igrzyskach. To bardzo ważne, wiemy jak często rywale myśląc o zbliżającym się medalu, albo ryzykując chcąc awansować jakimś cudem wyżej ryzykują i popełniają błędy (patrz. dziś Pidrushna). Emil zapewnia ten komfort trenerowi Norwegów. Mimo kilku dobrych sztafet jakie są w stawce, sądzę że Norwegowie w przeciwieństwie do pań staną jutro na najwyższym stopniu podium, daje na to 75 % szans.
2. Niemcy (608,54; 28)
Tu dość spore zaskoczenie, nie spodziewałem się że Niemcy będą tak wysoko, a jednak. Nie będzie zaskoczenie gdy spojrzymy na statystyki - nasi zachodni sąsiedzi mają 4 wyrównanych zawodników, a to przecież klucz do zwycięstw w sztafecie. Zaczyna Lesser (151,46; 8), bardzo dobry biegacz, gorszy strzelec, ale na tle innych zespołów to nie są złe wyniki, następnie Boehm (152,05; 4) i Peiffer (152,32; 11), biegowo bardzo podobni (zresztą jak cała niemiecka drużyna), strzelecko zdecydowanie lepiej po stronie Boehma, Peiffer jednak nie powinien biegać karnych rund, być może przewaga nad pozostałymi (poza Norwegią) będzie tak duża, że na luzie strzeli bez konieczności biegania karnych okrążeń. Kończy Schempp (152,31; 5), rewelacyjny strzelec podobnie jak Boehm, biegacz o parametrach w zasadzie identycznych jak reszta drużyny. Gdy nikt nie zawali strzelania, pobiegną tak jak biegali dotychczas, to o medal jestem spokojny, z pewnością napędzą też stracha Norwegom.
3. Francja (608,24; 25)
Tu od razu zaznaczam, że nie wiadomo co ze zdrowiem Martina Fourcada, nie wiadomo w ogóle czy wystąpi, a jeżeli tak to w jakiej będzie dyspozycji, jednak jestem optymistą i dla celów analizy założę dotychczasowe osiągnięcia Francuza, jednak w typowaniu będę ostrożny. Francja to najlepiej strzelająca drużyna w stawce, zaczyna brat wspomnianego Martina, Simon (152,45; 7). Zaskakująco dobrze spisuje się na tych IO, strzela dobrze, biega też, zupełnie jak nie on. Następnie Beatrix (150,53; 6), też odkrycie tych zawodów, bardzo szybki, celnie strzelający zawodnik. Żeby nie było za różowo dalej jest trochę odstający od reszty kadry Destieux (156,33; 8), strzela może i nie najgorzej, ale w biegu straci zapewne ponad minutę do Bjoerndalena, czy pół minuty do Peiffera. Trzeba liczyć, że wszystko odrobi Martin Fourcade (148,13; 4), biegowo może się z nim równać tylko Król Ole i Shipulin, strzelecko bije wszystkich na głowę, jeżeli wystartuje to zapowiada się pasjonująca walka na ostatniej zmianie między tymi 3 państwami w walce o złoto. Z racji na słaby punkt w postaci Destieuxa i nie wiadomą formę i dyspozycję Martina stawiam na 3 miejsce Trójkolorowych.
4. Austria (611,28; 28)
Pewną szansę na walkę z ww. mają Austriacy. Na każdych zawodach mówisz sztafeta = myślisz Austria. Tu jednak nie powinni walczyć o złoto tylko o medal, do czołówki tracą niewiele, zdecyduje więc dyspozycja dnia poszczególnych zawodników. Zacznie Sumann (155,36; 5), biegowo przeciętny, znacznie lepszy strzelec. Dalej najgorszy z Austriaków Mesotisch (155,05; 11), biegowo podobnie do Sumanna, czyli bez rewelacji, znacznie gorzej u niego ze strzelaniem, to zawodnik u którego podczas strzelania należy przyjmować wszystkie, nawet te najczarniejsze scenariusze (no może poza 7 pudłami na 8 strzałów jak w przypadku dzisiejszego strzelania Krysi Pałki). Po tych dwóch występach Austriacy mogą sporo tracić do reszty (po około minucie do Francuzów i Niemców), jednak najlepsze trener zostawił na koniec. Teraz do akcji wkracza Eder (150,04; 7) i Landertinger (150,37; 5). Obaj rewelacyjnie biegają, strzelają też świetnie, zobaczymy jak poradza sobie z presją gonienia rywali, czy ten pościg nie odbije się np. na gorszym strzelaniu. Zagadek jest wiele, jedno jest pewne, Austriacy bez walki miejsca na podium nie oddadzą.
5. Rosja (615,57; 39)
Nad tym miejscem też długo myślałem, wybrałem w końcu gospodarzy, licząc na ich doświadczenie i obycie z tymi trasami, podobnie zresztą jak dzisiaj u pań. Na pewno warto na wstępie zaznaczyć, że szanse na medal Rosjan są praktycznie zerowe, jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego i wszystko pójdzie zgodnie z planem. Przy takim strzelaniu jakie oni prezentują, to 5 miejsce może być dla nich wyzwaniem, dlatego przy graniu na nich polecam rozwagę, bo Rosja to Rosja oni często we wszystkich sportach lubią się zachowywać inaczej niż powinni. Zaczyna najgorszy &#39;element&#39; rosyjskiej układanki Volkov (159,00; 12), trener sądzi, że jest na fali wznoszącej, dlatego sensacyjnie postawił na niego a nie na Garanicheva. Cóż dziwna decyzja, ale trener zapewne wie najlepiej. Biega bardzo wolno, można wręcz powiedzieć, że człapie nie biega, plus to fatalne strzelanie, nie chce niczego wykrakać, ale może tak się stać, że załatwi Rosjanom całą sztafetę i pozostali nie będą mieli czego nadrabiać. Potem będzie starał się odrobić Ustyugov (152,48; 8), najlepszy rosyjski strzelec, choć też pewność na strzelnicy od niego nie emanuje, biega bardzo dobrze. Kolejny Małyszko (155,11; 9), po prostu przeciętniak i tyle, strzelanie takie sobie, bieg nie najgorszy, ale rewelacji też nie ma, wielkiego występu po nim się nie spodziewam. Kończy podobnie jak u innych sztafet najlepszy czyli Shipulin (148,58; 10), rewelacyjny biegacz, mogący równać się z najlepszymi w stawce (Bjoerndalen, Fourcade), gdyby nie kiepskie strzelanie, mógłby już dawno dołączyć do wspomnianej dwójki w walce o najwyższe cele, a tak kończy się przeważnie na 2,3 pudłach i miejscu pod koniec pierwszej, albo na początku drugiej &#39;10&#39;
6. Kanada (616,27; 35)
To dopiero ciekawostka, zupełnie nie biatlonowy kraj, przeciętni kibice kojarzą z tego kraju jedynie Le Guelleca, a oni są tak wysoko w sztafecie? Tak wychodzi ze statystyk, trzech bardzo dobrych + jeden outsider, to może być dobre miejsce w jutrzejszych zawodach. Zaczyna wspomniany Le Guellec (153,44; 6), biegacz dobry, strzelec też dobry, a nawet bardzo dobry. Nasepnie wspomniany &#39;outsider&#39;, jego kojarzą tylko wytrawni fani tego sportu - Perras (158,49; 14). O ile w biegu jest lepszy od bardziej znanego Volkova to już strzelanie woła o pomstę do nieba, jeżeli ktoś może im zawalić sztafetę jak dziś u pań Gontier, Landova czy Kalinczik to może to być on. Skoro gość w sprincie ma 3 pudła to nie wróży niczego dobrego. Następnie dwóch naprawdę dobrych zawodników, i można powiedzieć odkrycia tych IO: Green (152,15; 9) i Smith (151,39; 6). Świetnie biegający strzelający w miarę dobrze, zależy z jakim nastawieniem będą biec po biegu Perrasa, czy z myślą o walkę w &#39;10&#39; czy w &#39;6&#39;.
7. Szwecja (617,19; 28)
Szwedzi jeszcze przed analizą myślałem, że będą jednymi z faworytów do medalu, jednak po informacji o niepewnym występie Ferrego i spojrzeniu w skład podium dla Szwedów może być niedościgłym marzeniem. Zaczyna najsłabszy Arvidson (159,47; 3), jedyne za co można go pochwalić, to kapitalne strzelanie, bo w biegu do najlepszych straci co najmniej minutę. Dalej wspomniany Ferry (151,58; 9), którego występ stoi pod znakiem zapytania, zakładając jego pełnie sił, pobiegnie bardzo dobrze, strzeli nie najgorzej. Dalej kolejny świetny biegacz Linstroem (151,06; 7) i na koniec Bergmann (154,28; 9) o niezłym biegu i takim sobie strzelaniu. Ogólnie rzecz biorąc wystawienie przeciętnego strzelca na sam koniec rywalizacji + niewiadoma dyspozycja Ferrego i wreszcie słaby Arvidsson przesądzają, że Szwecja jutro nie będzie wysoko
Miałem opisywać Czechów dokładniej, ale mając dwóch niedoświadczonych zawodników to 8 miejsce, mimo Moravca i Soukupa może być dla nich za wysokie. Dalej W zasadzie na równi Słowacy, Słoweńcy i Włosi. Myślałem, że Włosi będą wyżej, ale dyspozycja biegowa Hofera i M.Windischa mnie przekonała, że miejsce w &#39;10&#39; nie powinno nim grozić. Słowacy poza Kazare świetnie biegającym mają trzech przeciętniaków, a Słoweńcy poza armatą w postaci Faka, mają 2 bardzo słabych zawodników zarówno w biegu jak i strzelaniu (sam Fak też do mistrzów strzelania nie należy). Ukraińcy też słabo, podobnie jak Włosi znane nazwiska, ale nie robią dobrych wyników. Jeszcze analizowałem Szwajcarię, ale szczerze żałuję, że to zrobiłem bo oni moga jedynie sobie powalczyć z Estoniami, Chinami czy innymi Japoniami.
8. Czechy (621,38; 31)
Krcmar (160,55; 10)
Soukup (152,41; 9)
Krupcik (156,35; 10)
Moravec (151,27; 2)
9. Słowacja (630,32; 32)
Hurajt (163,32; 3)
Hasilla (157,30; 10)
Matiasko (157,17; 9)
Kazar (152,13; 10)
10. Słowenia (630,15; 46)
Dokl (164,32; 9)
Fak (149,51; 12)
Bauer (152,17; 15)
Marić (163,35; 10)
11. Włochy (632,20; 43)
De Lorenzi (157,16; 8)
D.Windisch (152,06; 16)
M.Windisch (162,49; 12)
Hofer (160,09; 7)
12. Ukraina (638,39; 46)
Pidrushnyi (159,58; 9)
Deryzemlya (155,47; 10)
Pryma (157,42; 18)
Sednev (165,12; 9)

13. Szwajcaria (642,56; 51)

Boeckli (164,14; 12)
Joller (162,12; 10)
Wiestner (159,41; 18)
Weger (156,49; 11)
Typy na podstawie powyższych analiz:
Włochy - Kanada 2 2,12 7/10 Marathonbet ⛔
Niemcy - Kanada 1 1,25 10/10 Unibet ✅
Czechy - Włochy 1 1,88 6/10 Unibet ⛔
Rosja - Niemcy 2 2,35 6/10 Marathonbet ⛔
Kanada - Ukraina 1 1,68 (super bet, szczególnie polecam!!) 9/10 Marathonbet ✅
Francja - Rosja 1 1,94 3/10 Marathonbet ⛔
Niemcy - Szwecja 1 1,57 9/10 Marathonbet ✅
Słowenia - Szwajcaria 1 1,58 6/10 Marathonbet ✅
Niemcy TOP 3 2,2 6/10 Marathonbet ✅
Nie licząc klasycznych par gram też na poszczególnych zawodników, to też przyniosło zyski
Kurs niski, ale spróbuje, buki póki co jeszcze nie wystawiły perełek, głównie pary gdzie różnice mogą być minimalne. Największa jest póki co w parze Le Guellec - De Lorenzi, w biegu powinna ona wynieść około pół minuty, strzelanie na podobnym poziomie, trochę lepszy Kanadyjczyk, dlatego bez szaleństw ze stawką gram na niego. Są i kolejne pary, tym razem z Marathonu, Bailey z Pidrushnym i Boe z Volkovem. Amerykanin zrobi w biegu minutę nad Ukraińcem, musiałby biegać karną rundę, albo dwie, żeby ten bet nie wszedł, Boe już mnie tak nie przekonuje, ale biorę ten zakład ze względu za fatalne strzelanie Volkova, który jak wspominałem może Rosjanom zawalić sztafetę już na pierwszej zmianie. I na koniec świetny bet po świetnym kursie, skoro kolega Robihno stawia na Le Guelleca z równorzędnym biegowo Baileyem to ja nie moge nie postawić na Kanadyjczyka z fatalnie biegającym i strzelajacym Volkovem. Nie wiem czym kierował się buk, patriotyzmem? (Marathonbet to rosyjski buk)
Le Guellec - De Lorenzi 1 1,45 4/10 Bet365 ⛔
Bailey - Pidrushnyi 1 1,49 8/10 ✅
T.Boe - Volkov 1 1,68 5/10 ✅
Volkov - Le Guellec 2 2,18 8/10 ⛔
Jeszcze w betcity znalazłem na podbicie kursy takie perełki
Słowacja NIE będzie w TOP 6 1,2 10/10 ✅
Słowenia NIE będzie w TOP 6 1,2 10/10 ⛔
Ukraina NIE będzie w TOP 6 1,2 10/10 ✅
Plus dla odważnych
Szwecja NIE będzie w TOP 6 2,24 5/10 ✅
oraz Czechy - Ukraina 1 1,55 7/10 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Biathlon, Mężczyźni, Sztafeta 4x7,5 km
Typ: Rosja TOP3
Kurs: 2,00
bwin
Zimowe Igrzyska Olimpijskie małymi kroczkami dobiegają już do końca. Jutro nastąpi ceremonia zamknięcia. Na dzisiaj zaplanowano natomiast ostatnią konkurencję Biathlonową. O godzinie piętnastej trzydzieści rozegrana zostanie sztafeta mężczyzn cztery razy 7,5 kilometra. Pierwsza moja myśl zanim bukmacherzy podali kursy to zwycięstwo ekipy norweskiej ale kursy na nich są bardzo niskie nie warte ryzyka. Ole Einar Bjoerndalen i spółka są zdecydowanym faworytem tego biegu i mało prawdopodobne aby ktoś mógł im zagrozić dlatego ja zdecydowałem się na inny typ. Możliwe jest że Rosjanie wywalczą miejsce na podium. W dzisiejszym biegu mają wystawić następujący skład: Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustyugov, Dmitry Malyshkooraz Anton Shipulin. Na ostatniej zmianie Rosjanie maja wypuścić w trasę Szipulina który jest najmocniejszy z ekipy. Myślę że Rosjan stać jest na medal w tym biegu mają oni solidna ekipę która w tym sezonie już dwukrotnie stawała na podium i to w tym samym składzie w którym startuje dzisiaj. Spisują się oni dość dobrze na strzelnicy co w tak krótkim dystansie jaki ma do przebiegnięcia każdy z zawodników jest bardziej znaczące niż bieg. Atutem może być to że trasy z Soczi znają doskonale i to może zaważyć. Kandydaci do podium to przede wszystkim Niemcy którzy mają bardzo wyrównaną ekipę, Francuzi z Martinem Fourcade na czele oraz Austriacy z bardzo dobrymi Ederem i Landertingerem. Jeśli by przeanalizować wnikliwie starty tych drużyn które wymieniłem to Rosyjscy biatloniści mogą być w granicach piątego miejsca ale na zakończenie Igrzysk myślę że Szipulin i ekipa staną na wysokości zadania i staną na pudle.
 
Do góry Bottom