>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 - Skoki Narciarskie

pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Hula S. - Kobayashi J. (konkurs)
1,75 fortuna
Typ na konkurs. Nie wiem jak to będzie z tą sobotą, bo pomimo, że jak już tu było pisane skocznia specyficzna w niecce, to na sobotę wieczór zapowiada się niezła wichura i mam obawy co do tego czy konkurs się odbędzie? Co by jednak nie było to kiedyś muszą go przeprowadzić. Uważam że typ na Stefana w parze z Junshiro to niezła promocja. Nie wiem czym się kierowali bukmacherzy, ale to już nie moje zmartwienie, ja korzystam. Dzisiaj w bezpośrednim pojedynku 2:1dla Huli, ale skok w którym był gorszy oddany był w fatalnych warunkach. Stefan jako jeden z nielicznych miał wiatr w plecy,stąd taka różnica między nimi. W drugiej serii obaj mieli dość kiepskie warunki, Stefan -3,4, japoniec -1,6. W trzeciej oboje dobrze trafili Hula -8,2, rywal -14,1!!! i mimo dłuższego skoku o 2,5 metra przegrał ze Stefkiem w wyniku kompensacji. W wieczornej serii, kiedy zawiewało już w plecy Kobayashi prezentował się bardzo mizernie. Jestem pewien, że w przypadku dwóch rozegranych serii Hula okaże się zdecydowanie lepszy od Japończyka bo jest najzwyczajniej w dużo lepszej dyspozycji i ze skoku na skok osiągał tutaj coraz to lepsze rezultaty.
Eisenbichler M. - Hula S. (kwalifikacje)⛔
2,22 STS
Tutaj powinien być kurs 1,83 na obu, tak jak wystawił forBET, więc jest spore value w kursie na Stefana. Nie będę się rozpisywał. Dzisiaj 2:1 dla Markusa, ale raz byli bardzo blisko siebie, mimo że Stefan miał gorsze warunki od rywala. Dwa skoki w skrajnie różnych warunkach i Stefan mimo przeszkód trzymał cały czas poziom, natomiast Niemiec kiedy przydarzyły się przeszkody w postaci słabego wiatru , wypadł słabo. Wiadomo że to tylko jeden skok i różnie może być, ale jeśli skoczą w podobnych warunkach, to moim zdecydowanym faworytem jest Hula.

Co do Kamila to uważam, że tylko wietrzna katastrofa może odebrać mu pierwsze miejsce w konkursie bo skacze tutaj rewelacyjnie. Jutro jednak nie sądzę żeby wygrał kwalifikacje, gdyż raczej nie będzie się na nie zbyt spinał. Dlaczego? Bo taki właśnie jest Kamil, on skacze na 100% wtedy kiedy trzeba, a jutro trzeba tylko oddać skok, żeby być w konkursie. Dlatego szedłbym w stronę kogoś z trójki Kubacki, Forfang, Wellinger. Tande jest wielką niewiadomą i ciężko powiedzieć jak się zaprezentuje w kwalifikacjach, ale w konkursie z pewnością powalczy o medal.
 
lukas88 310,9K

lukas88

Forum VIP
Ode mnie tripel na kwalifikacje:
Freitag- Haybeck -2
Kurs: 1,80

Niemiec nie może odnaleźć się w Korei, każdy trening zdecydowanie poniżej oczekiwań. Austriak w końcu pokazał swoją moc w nogach, wczorajsze treningi pokazały że będzie się liczył w konkursie na normalnej skoczni. Zdecydowanie idę w kierunku Austriaka.
Kraft- Hula -2
Kurs: 1,80

Austriak od początku sezonu jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu gdzie liczył się w każdym konkursie i zdominował rywalizację. Obecny sezon bardzo słaby patrząc na jego ubiegłoroczne osiągnięcia. W Korei również nie zabłysnął jak do tej pory. Stefan Hula w tym sezonie bardzo stabilny, nie schodzi poniżej pewnego poziomu a i zdarzają mu się rewelacyjne skoki jak ten drugi w Willingen. W treningach pokazał że trzeba na niego uważać i myślę że ma szansę na TOP 10 a może i TOP 6 w konkursie. Dlatego też stawiam na powtarzalność Polskiego Stefana.
Fettner- Amman -1
Kurs: 1,73

W pierwszych treningach Fettner najlepszy w Austriaków, nie wychodził z &quot;10&quot;. W kolejnych również pokazał się z dobrej strony. Kolejnych medali Simona w cyklu 8 letnim raczej nie zobaczymy, od kilku lat nic ciekawego nie prezentuje, zdarzają mu się pojedyncze udane konkursy ale to wszystko. Moim zdaniem Austriak pewnie wygrywa tę parę.
AKO 5,61
Efortuna
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
D.A. Tande - M. Eisenbichler (kwalifikacje) ✅ miejsca 8-6
2,02 Fortuna
Norweg przystępuje do Igrzysk po wywalczeniu złotego medalu w lotach oraz po zwycięstwie w Willingen. Wydawało się przed przylotem do Korei że on, Freitag i Stoch będą głównymi kandydatami do złota. Z tej trójki jedynie Kamil na treningach spisuje się bez zarzutów. Freitag skacze najsłabiej z Niemców, w wywiadzie mówi, że nie czuje w ogóle tej skoczni. Natomiast Norwegowi przyplątało się jakieś zapalenie jamy ustnej, przez co we wczorajszych treningach w ogóle nie pojawił się na skoczni. Dzisiaj już skakał, ale były to skoki kiepskie (miejsca 6,16,11 na 20 skaczących zawodników). Eisenbichler cały sezon skacze w kratkę. Jednak obecnie jego forma wydaje się być nieco stabilniejsza, niż na początku sezonu. Na treningach wypadał obiecująco, tylko raz na 5 skoków nie znalazł się w 10. Myślę, że Niemiec może pokusić się o naprawdę dobry wynik na skoczni normalnej.
Uważam, że w konkursie lepszy w tej parze będzie Tande, który może zakręcić się koło podium. Jednak na kwalifikacje warto spróbować zagrać Niemca, gdyż Norweg na pewno nie będzie się dziś zbytnio spinał. Nie jest w pełni dysponowany, więc przede wszystkim musi zakwalifikować się do konkursu, obojętne czy to z miejsca 5, czy 30, wrócić do pokoju, wziąć jakiś antybiotyk i wypocząć na konkurs. Zresztą Tande ma to do siebie, że nawet jak jest w świetnej formie, to nie zawsze przykłada się do treningów i kwalifikacji i dopiero w skokach konkursowych pokazuje pełnię swoich możliwości. Dla Eisenbichlera kwalifikacje będą kolejną okazją do sprawdzenia, czy jest w stanie walczyć z najlepszymi. Myślę, że da z siebie wszystko, bo dobry wynik na pewno go podbuduje przed sobotnim konkursem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Co do Kamila to uważam, że tylko wietrzna katastrofa może odebrać mu pierwsze miejsce w konkursie bo skacze tutaj rewelacyjnie. Jutro jednak nie sądzę żeby wygrał kwalifikacje, gdyż raczej nie będzie się na nie zbyt spinał. Dlaczego? Bo taki właśnie jest Kamil, on skacze na 100% wtedy kiedy trzeba, a jutro trzeba tylko oddać skok, żeby być w konkursie. Dlatego szedłbym w stronę kogoś z trójki Kubacki, Forfang, Wellinger. Tande jest wielką niewiadomą i ciężko powiedzieć jak się zaprezentuje w kwalifikacjach, ale w konkursie z pewnością powalczy o medal.
ta w szczegolnosci 38 miejsce , 4 i 2. Lekcja pokory dla Kamila ktory akurat tego nie potrzebowal bo to charakternie jeden z najbardziej ulozonych i cenionych sportowcow w tym kraju. Dobrze ze powyzsze miejsca przyszly wczesniej a nie na samych igrzyskach. Jednak zeby pewnosc siebie wrocila do maxa 100% to Kamil musi wygrac dzis kwale i nie bedzie zadnego odpuszczania ;)
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Stefan Kraft - Daniel Andre Tande 2,22 STS Kwalifikacje ✅5-8
Kraft ze skoku na skok radzi sobie tutaj coraz lepiej. Ogólnie Austriak na dużych imprezach zawsze lepiej skakał na normalnych skoczniach, niż dużych. W zeszłym roku na próbie przedolimpijskiej na tej skoczni zajął 2. miejsce. Teraz oczywiście forma nie tak dobra jak wtedy, ale ostatnie spokojne treningi reprezentacji Austrii wydaje się, że przyniosły efekty. Myślę, że Stefan z każdym skokiem będzie skakał dalej.
Tande wczoraj opuścił pierwsze dwa treningi i dopiero wziął udział w ostatnim. Tam jednak nie zachwycał i w każdym skoku był gorszy od Krafta. Problemem jest zapalenie zęba, z którym Norweg się zmaga od tygodnia. Niby to nie przeszkadza w skakaniu ale każdy z doświadczenia wie, że przy bólu zęba ciężko na czymkolwiek się skupić. Myślę, że dziś dla Tande skoki będą w dalszym ciągu traktowane jako zaznajomienie się z obiektem i fajerwerków dziś z jego strony nie powinno być. Wiatr wg prognoz ma zawiewać z tyłu skoczni, a potem z boku.
 
ciamot 78

ciamot

Użytkownik
Forfang- Johansson - 1 1,72 1xbt
typ na sobotni konkurs. Z dwójki Norwegów to Forfang jest w zdecydowanie lepszej formie, potwierdził to wygrywając ostatni konkurs w Willingen, był również lepszy w kwalifikacjach, jest też lepszy w Pucharze świata. Generalnie w tym sezonie prezentuje się lepiej od Johansona ???? , który zdecydowanie lepiej czuje się na dużych skoczniach. Dlatego taki kurs wystawiony przez 1xbet traktuje jako niezłą okazję.
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
ta w szczegolnosci 38 miejsce , 4 i 2. Lekcja pokory dla Kamila ktory akurat tego nie potrzebowal bo to charakternie jeden z najbardziej ulozonych i cenionych sportowcow w tym kraju. Dobrze ze powyzsze miejsca przyszly wczesniej a nie na samych igrzyskach. Jednak zeby pewnosc siebie wrocila do maxa 100% to Kamil musi wygrac dzis kwale i nie bedzie zadnego odpuszczania ;)
Te miejsca nie miały żadnego znaczenia, bo co z tego że zajął 38 miejsce, kiedy skakał w Zakopanem wybornie. Z naturą się nie wygra i Kamil doskonale o tym wie. Wyraźnie się wypowiadal, że jest spokojny bo jego skoki są na dobrym poziomie. A 4 i 2 miejsce dały mu wygraną w Willingen Five i 25 koła ojro, więc chyba było ok? Wygrał jeszcze dwa razy kwalifikacje, o czym zapomniałeś, zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Jego skoki są bardzo dobre i powtarzalne. Tutaj cały czas w topie i dla mnie to główny faworyt do złota. A dzisiaj w kwalach skoczył swoje i się nie spinał. Tak jak pisałem wygrał zawodnik z wymienionej przeze mnie trójki. Myślę jednak że Wellinger w konkursie, kiedy dojdzie czynnik stresu, już nie będzie skakał tak rewelacyjnie, a Kamil natomiast wprost przeciwnie będzie bardziej zmobilizowany i skupiony. Ja idę w stronę Stocha i mam nadzieję że jeśli ktoś mu pokrzyżuje plany to będzie to Polak
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Te miejsca nie miały żadnego znaczenia, bo co z tego że zajął 38 miejsce, kiedy skakał w Zakopanem wybornie. Z naturą się nie wygra i Kamil doskonale o tym wie. Wyraźnie się wypowiadal, że jest spokojny bo jego skoki są na dobrym poziomie. A 4 i 2 miejsce dały mu wygraną w Willingen Five i 25 koła ojro, więc chyba było ok? Wygrał jeszcze dwa razy kwalifikacje, o czym zapomniałeś, zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Jego skoki są bardzo dobre i powtarzalne. Tutaj cały czas w topie i dla mnie to główny faworyt do złota. A dzisiaj w kwalach skoczył swoje i się nie spinał. Tak jak pisałem wygrał zawodnik z wymienionej przeze mnie trójki. Myślę jednak że Wellinger w konkursie, kiedy dojdzie czynnik stresu, już nie będzie skakał tak rewelacyjnie, a Kamil natomiast wprost przeciwnie będzie bardziej zmobilizowany i skupiony. Ja idę w stronę Stocha i mam nadzieję że jeśli ktoś mu pokrzyżuje plany to będzie to Polak
Nie zrozumiales mojego wpisu. Biłem do kwalifikacji ze nie bedzie tym razem odpuszczaniu i nie bylo a nie do tego ze jest faworytem konkursu.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Cześć!
Normalna skocznia to obiekt, na którym najważniejsza jest siła wybicia. Jeszcze za czasów małyszomanii analizowali to eksperci telewizji polskiej podpierani trenerskimi wypowiedziami. W tych czasach nawet były jeszcze konkursy pucharu świata rozgrywane na normalnej skoczni. Coś w tym jest. Na któryś mistrzostwach świata na skoczni normalnej po pierwszej serii w czubie był Wasiliew, który zawsze był energiczny na progu i szedł z automatu bardziej w górę. Niestety nie wytrzymał psychicznie drugiej serii.
Skocznia normalna w Korei to obiekt, na którym już w ubiegłym roku zachwycił Maciej Kot. Wygrał wówczas konkurs przed Kraftem (który był w mega gazie) i Wellingerem. I to jest właśnie największa zagadka konkursu.
Patrząc na cały przebieg sezonu zdecydowanym faworytem jest Kamil. Do tego warunki fizyczne na małą skocznię ma Kubacki, co udowodnił w treningach i kwalifikacjach. Myślę, że głowa go tym razem nie zawiedzie. Wyglądał bardzo spokojnie na treningach i kwalifikacji.
Prawdę mówiąc bardzo możliwe, że konkurs zakończy się polską trójką na podium. Stoch, Kubacki są dla mnie pewniakami, za Kotem przemawia poprzednia wygrana na obiekcie, za Hulą zaś życiowa forma stopniowo rosnąca przez cały sezon. On może tu eksplodować.
Na norwegów nie liczę. Austria to Kraft, który jednak nie przekonuje mnie dorobkiem sezonu. Jedynie Niemcy mogą popsuć ten plan ale tu wydaje mi się, że mogą coś przekombinować ze sprzętem i będzie klapa.
Osobiście stawiam na Kubackiego, 1-3 po kursie 3,00 w STS.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Panowie co sadzicie o zakladzie czy 2 polakow stanie na podium na duzej lub na malej skoczni po kursie 3. Juz w seri probnej i kwalach polazali ze jest to mozliwe na malej skoczni jakie wasze opinie ?
Jak wyżej wpisałem, myślę, że to bardzo prawdopodobne. Od początku sezonu liczyłem w konkursie na małej skoczni na Kubackiego. Treningi tylko to potwierdziły. Ja w to idę.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
HS109 MĘŻCZYŹNI
H2H
Nareszcie zaczynamy najważniejszą imprezę dla skoczków w sezonie 2017/2018. Faworytami do zwycięstwa są Wellinger, Stoch, Freitag, Kubacki, Forfang oraz moim zdaniem Kraft.
Nie ma co wydziwiać i brać typy najbardziej realne które powinny spokojnie wejść dlatego na pierwszy rzut idzie para:
Andreas Wellinger- Johann Andre Forfang
Typ: Wellinger
Kurs: 1.37 buk.milenium ✅

Andi chyba zaczyna potwierdzać że należy do ścisłej czołówki zawodników w skokach narciarskich i nie będzie wiecznie niespełnionym talentem, widać że cieszy się z każdego skoku wykonuje to spokojnie, zbytnio się nie napina i odrazu widać efekty. Przez Igrzyskami rezerwowałem mu medal ale brązowy jednak po tym co prezentuje w Pjongczang można śmiało powiedzieć że powalczy o złoty medal. Niemiec prezentuje się świetnie pod względem technicznym wykonuje nie dość że długie skoki to także świetnie ląduje co dostrzegają sędziowie nawet w tym elemencie zyska przewagę nad Norwegiem.Norweg nie skacze źle ale konkurencja jest bardzo duża i ciężko będzie mu zdobyć jakikolwiek medal, w kwalifikacjach trochę zepsuł skok i dopiero 13 miejsce jednak nie ma co patrzeć na ten wynik jutro Forfang zakręci się w okolicach 5-6 miejsca, jednak jak już wspominałem Wellinger skacze świetnie i nie widzę możliwości aby przegrał z Forfangiem.

Kamil Stoch- Daniel Andre Tande
Typ: Stoch
Kurs: 1.28 buk:milenium ✅

Oczywiście typ na naszego mistrza który powalczy o złoty medal na kolejnych IO, czy uda mu się powtórzyć wyczyn z Soczi, ciężko powiedzieć. Kamil nie skacze źle jednak widać że coś szwankuje na tym progu, robi to nerwowo, ale jak sam przyznaje potrafi radzić sobie z presją jest na tyle doświadczonym zawodnikiem że ma przewagę na innymi zawodnikami a na pewno nad Tande który już w Oberstdorfie w Mistrzostwach Świata w lotach pokazywał że presja go trochę tłamsi.
Kamil w 5 skokach jakie oddał w Pjongczang 4 razy był na podium co pokazuje że ma tą moc, Tande niby miał problemy zdrowotne ale jestem pewny że na sobotę będzie przygotowany w 100%. Tande skakał dobrze w treningach i kwalifikacjach, ale te skoki mogą mu dać jutro co najwyżej miejsce w okolicach 7 miejsca.
Jak już wspominałem wyżej Kamil należy do absolutnych faworytów do zdobycia medalu w Pjongczang, Tande nie powinien zbliżyć się do podium, bo konkurencja jest spora.
Simon Ammann- Junshiro Kobayashi
Typ: Ammann
Kurs: 1.57 buk:forbet ✅

Ciekawie wystawiona para spotykają się w niej z jednej strony bardzo doświadczony skoczek z zupełnie nową krwią w skokach. Kobayashi to małe odkrycie tego sezonu PŚ, natomiast Simon jak to on pracuje w cyklu 8 letnim od Igrzysk do Igrzysk i zapewne nie powiedział ostatniego słowa. W Pjongczang nie zdobędzie medalu ale miejsce w 10 nie będzie zaskoczeniem. Natomiast Japończyk to wielka zagadka potrafi skoczyć bardzo dobrze ale i nagle przytrafia mu się słaby skok. Stawiam tu na doświadczenie Szwajcara który już nie raz udowadniał że w IO potrafi odpalić niesamowitą rakietę .
 
wjksk66 110

wjksk66

Użytkownik
Ja sądze że w skokach możemy po cichu liczyc nawet na 3 medale: w drużynie oraz indywidualne Kamila i moze Dawida? Dawid ma teraz forme zycia wiec jest szansa na podium.
 
M 75

marmas

Użytkownik
Przy takiej formie jaką ma Welingera trzeba sobie jasno powiedzieć STOCH nie ma szans. Oczywiście należy do czołówki ale każdy skok spóźnia, nie wygrał od miesiąca, na medal szanse są ale śmiem twierdzić że tylko przy tylnich wiatrach, na przednich z pewnością Norwegowie będą mocniejsi. No i od warunkow wszystko zależy będzi wiać z tyłu medal jest możliwy wiatr z przodu szans na medal nie widze. Stoch wcale nie skacze tutaj dobrze, skoki po 104 m nie są skokami długimi. Żeby myśleć o złocie przy normalnych warunkach trzeba będzie skakać 110. Welinger jest świeży ma błysk który stoch miał w GA PA
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
K. Geiger - M. Hayboeck ✅ miejsca 10-17
1,92 forBET
Od początku sesji treningowych w Korei z ciekawością śledziłem poczynania niemieckich skoczków. Wszyscy, z wyjątkiem Freitaga skakali bardzo dobrze. Jednak wiadome było, że ktoś z dwójki Leyhe/Geiger odpadnie i będzie tylko widzem konkursu na skoczni normalnej. Geiger wygrał rywalizację, chociaż skakali niemal identycznie. Moim zdaniem obaj, w pojedynku z Hayboeckiem, byliby faworytami. Geiger w 8 skokach jakie tutaj oddał, 6 razy plasował się w czołowej 10. W porównaniu z Austriakiem wypadł korzystniej. Hayboeck skacze lepiej niż w przeciągu całego sezonu, ale na 6 skoków, tylko 2 razy był w dziesiątce. Na korzyść Karla przemawia bardzo równa forma prezentowana podczas treningów. Myślę, że jutro z powodzeniem może rywalizować o miejsce wśród dziesięciu najlepszych, podczas gdy Austriaka widzę w drugiej dziesiątce.
 
A 183

alexlfc

Użytkownik
Przy takiej formie jaką ma Welingera trzeba sobie jasno powiedzieć STOCH nie ma szans. Oczywiście należy do czołówki ale każdy skok spóźnia, nie wygrał od miesiąca, na medal szanse są ale śmiem twierdzić że tylko przy tylnich wiatrach, na przednich z pewnością Norwegowie będą mocniejsi. No i od warunkow wszystko zależy będzi wiać z tyłu medal jest możliwy wiatr z przodu szans na medal nie widze. Stoch wcale nie skacze tutaj dobrze, skoki po 104 m nie są skokami długimi. Żeby myśleć o złocie przy normalnych warunkach trzeba będzie skakać 110. Welinger jest świeży ma błysk który stoch miał w GA PA
Nie ma szans, wez czlowieku mnie nie rozsmieszaj, w takiej dyscyplinie loteryjnej jak skoki obecnie najlepszy skoczek na swiecei nie ma szans wygrac zlota? skad ty sie urwales? Zobaczymy jutro jak sie zaprezentuje Wllinger jesli bedzie musial oddac decydujacy skok o zloto bo kto jak kto mentalnie miazdzy wszystkich rywali Kamil o o klasę. wygrac Wielkiego Szlema, 2x IO to jest sztuka, Wellinger narazie to sie moze co najwyzej pochwalic wygraniem kwalifikacji olimpijskich.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
ZIO są raz na cztery lata (zazwyczaj) więc trzeba wykorzystać rzadką okazję ,żeby wytypować.
Na to nabijanie bębenka przez polskie media nie ma co się nabierać,one muszą to robić ,aby mieć większą oglądalność czy klikalność,a o wiele lepiej się sprzedaje artykuł o wielkiej medalowej szansie niż dramatycznie, żenująco niskim poziomie polskich biathlonistów (po co oni tam startują w ogóle? walczyć o 60 miejsce?).
Jednak nie da się nie zauważyć,że takiej szansy na medale skoczków( liczba mnoga) nie było od bardzo dawna.
Kto może przeszkodzić?
- Niemcy - nacja dobrze się prezentująca nieomal we wszystkich dyscyplinach sportowych jakie są na świecie ,a na ważnych imprezach są jeszcze mocniejsi niż na co dzień,nie ma Wanka(10 msce w Soczi) ani Freunda,ale co z tego,w kwalifikacjach cała czwórka w czołowej 7,a Wellinger podłapał jakieś nowe super moce.
- kombinezony Norwegów - w czwartek dały o sobie dosyć mocno znać - w serii treningowej z wiatrem pod narty zajęli czołowe lokaty,godzinę później z wiatrem w plecy w pierwszej &quot;10&quot; już tylko Tande,dwóch najbardziej podatnych na wiatr zawodników na świecie to Johansson i Forfang.Jak im podwieje,może być ciężko.
Osobiście jeszcze boję się casusu Velty - koleś całe życie na &quot;normalnej&quot; skoczni nie wszedł do 30,nagle bach i jest mistrzem świata ,po to żeby za chwilę tajemniczo zakończyć karierę.
Co jeszcze warte podkreślenia - w Soczi na normalnej skoczni startowało 4 zupełnie innych zawodników z Norwegii niż wystąpi jutro.
- Ammann - koleś w ciągu trzech miesięcy z zawodnika światowej 4 dziesiątki w dodatku niemal prosto ze szpitala przeistacza się w zawodnika czołówki i 2krotnego mistrza olimpijskiego,potem już tradycyjnie na każde IO przygotowuje jakaś technologiczną nowinkę ( która na szczęście nie zawsze &quot;wypala&quot;). Nie inaczej będzie i tym razem i przy pewnej dozie szczęścia Szwajcar znów może stanąć na podium.
- Kraft - Ciągle obrońca Kryształowej Kuli, drugie miejsce tu przed rokiem i jeśli ktoś miałby przeszkodzić Polakom niech to będzie Kraft - bo to może uratować jego nieudolnemu trenerowi posadę,a w przeciwnym razie, wbrew temu co opowiada don Paolo ciężko będzie zatrzymać Horngachera przed pracą w swojej ojczyźnie.
-psychika Kubackiego i Huli.To temat na prace doktorską,dlaczego Kubacki potrafi zdominować lato,treningi nawet kwalifikacje,a w konkursie...... Jednak Horngacher i tak go ładnie poskładał,zmienił mu kąt odbicia i zrobił zawodnikiem czołówki,ale w &quot;postawieniu kropki nad i&quot; przeszkadza gorąca głowa.Stefan to trochę inna historia,ale siedząc na belce przed skokiem po olimpijski medal może się spalić pomimo wieku i co by nie mówić doświadczenia.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Przy takiej formie jaką ma Welingera trzeba sobie jasno powiedzieć STOCH nie ma szans. Oczywiście należy do czołówki ale każdy skok spóźnia, nie wygrał od miesiąca, na medal szanse są ale śmiem twierdzić że tylko przy tylnich wiatrach, na przednich z pewnością Norwegowie będą mocniejsi. No i od warunkow wszystko zależy będzi wiać z tyłu medal jest możliwy wiatr z przodu szans na medal nie widze. Stoch wcale nie skacze tutaj dobrze, skoki po 104 m nie są skokami długimi. Żeby myśleć o złocie przy normalnych warunkach trzeba będzie skakać 110. Welinger jest świeży ma błysk który stoch miał w GA PA
Piszesz, że Stoch spóźnia wybicia, jest w tym trochę prawda ale ja boję się pomyśleć jak on może skoczyć gdy trafi skoro przy błędach ciągle w ścisłej czołówce. Też piszesz, że Stoch od miesiąca nie wygrał, to czemu nie napisałeś o Wellingerze, który na najwyższym stopniu podium stał tylko raz w Rosji. Do tego skoki ponad 110 metrowe Wellinger oddał tylko dwa w sprzyjających warunkach. Jutro właśnie skoki w okolice 105 m będą dawać złoto olimpijskie
Ammann - koleś w ciągu trzech miesięcy z zawodnika światowej 4 dziesiątki w dodatku niemal prosto ze szpitala przeistacza się w zawodnika czołówki i 2krotnego mistrza olimpijskiego,potem już tradycyjnie na każde IO przygotowuje jakaś technologiczną nowinkę ( która na szczęście nie zawsze &quot;wypala&quot;). Nie inaczej będzie i tym razem i przy pewnej dozie szczęścia Szwajcar znów może stanąć na podium.
Ammanna sprzed lat już nie zobaczymy. Może teraz skacze dużo lepiej niż w poprzednich sezonach jednak na małej skoczni nie będzie potrafił zaistnieć z przyczyny na którą pracował lata, a więc swój styl przy lądowaniu. Sędziowie już nie dają się nabierać na markowany telemark, a na normalnej skoczni punkty za styl już nie raz decydowały o medalach.
psychika Kubackiego i Huli.To temat na prace doktorską,dlaczego Kubacki potrafi zdominować lato,treningi nawet kwalifikacje,a w konkursie...... Jednak Horngacher i tak go ładnie poskładał,zmienił mu kąt odbicia i zrobił zawodnikiem czołówki,ale w &quot;postawieniu kropki nad i&quot; przeszkadza gorąca głowa.
Ja liczę na medal Kubackiego tylko w jednym wypadku, gdy po pierwszej serii będzie zajmował miejsca blisko podium ale poza nim. W głowie będzie rodziła się chęć walki,, życiowej szansy, ryzyka, bo przecież nic do stracenia nie będzie miał. Potrafi skoczyć fantastycznie, a wielu skoczków powtarza, że lepiej atakować niż się bronić. Ma to przecież podłoże psychologiczne.
Dla mnie dwa medale w jutrzejszym konkursie będzie wielkim wydarzeniem jednak bardzo ciężkim do zrealizowania.
.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Ammann zawsze lądował tak średnio,ale nie był jakoś specjalnie na cenzurowanym,do czasu aż (bodaj 3 lata temu) na TSC przyglebił dwa razy na twarz,w konsekwencji zaczął lądować na dwie nogi(równolegle) ,a czasami tylko jedną ugina i lekko cofa. Jutro może lądować jak chce ,na trenerskich stanowiskach będą orły sędziowania z Korei czy Kazachstanu,czyli noty będą za nazwiska i odległości(Amman - 17,5),jak pisałem potrzebować on będzie odrobiny szczęścia czyli wiatru pod narty i długiego skoku.
Co do Kubackiego niestety się zgadzam - idealna pozycja dla niego to 5-6 po pierwszej serii i postawienie wszystkiego na jedną kartę w drugim skoku.
Niestety statystki mówią,że Polacy po drugiej serii raczej tracą pozycje niż je poprawiają.
Licząc pozycje wszystkich zawodników to jakoś raz czy dwa razy do roku zdarza nam się konkurs w którym Polacy zyskują(globalnie a nie indywidualnie ,bo indywidualne poprawy pozycji zdarzają się częściej).
 
chamberlain 447,8K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
HS109

Nie udzielam się w dziale, ale jako, że obserwuje dużo obecny sezon, a jutro pierwszy konkurs na igrzyskach, stąd kilka typów ode mnie na jutro.
Najlepszy zawodnik z danego kraju: Japonia - J. Kobayashi @ 1.80 Fortuna ⛔

Junshiro dobrze radzi sobie na małych skoczniach, co zresztą już pokazywał w sezonie. Na treningach, serii próbnej i kwalifikacjach radził sobie bardzo dobrze. W pierwszym treningu był 6 będą najlepszy z Japończyków, drugi trening to już miejsce 17, wyżej z reprezentacji był jego kolego Ito, jednak skakał w gorszych warunkach tylko -1.6 kompensaty, przy -8.4 Ito, więc widać, że mu powiało, na trzecim treningu był już ponownie najlepszy i zajął wysokie 4 miejsce. Na wieczornych treningach było już trochę gorzej, tylko w czwartym treningu zajął 9 miejsce, na dwóch pozostałych to już dalekie 31 i 23 miejsce. W serii próbnej skakał w najgorszy warunkach z Japończyków, a i tak był tylko 1.9 pkt za najwyższym w klasyfikacji Kasai, a w kwalifikacjach, tam gdzie już trzeba było się pokazać, był najlepszy. Nie widzę zbytnio, żeby jego brat Ryou mu jakoś zagroził, jemu pasują trochę większe skocznie, o Ito nawet nie piszę, a Kasai, cóż ten Pan wielu z nas może zaskoczyć, jednak to już nie te lata, według mnie zajmie miejsce w drugiej 20 zawodów, a Junshiro powinien powalczyć o pierwszą dziesiątkę.
Najwyżej sklasyfikowany Niemiec: Richard Freitag @ 2.85 Unibet ⛔

Wiem, że Freitag nie prezentował jakiejś nadzwyczajnej formy na treningach, jednak i w serii próbnej i w kwalifikacjach pokazał się już z dobrej strony zajmując odpowiednio 2 i 4 miejsce. To on przed przyjazdem do Pjongczang był liderem drużyny, jednak to się zmieniło, świetnie skakał Wellinger, który czuje się już tak pewnie, jakby miał złoto w kieszeni, a według mnie to może go zgubić. Nie ma co lekceważyć Freitaga, w końcu to najważniejsza impreza w sezonie i na pewno będzie walczył o złoto, po takim kursie jaki oferuje Unibet według mnie warto spróbować.
Kamil Stoch wygra konkurs @ 2.75 Fortuna ⛔

Jak dla mnie wciąż faworytem do wygrania konkursu jest Kamil. Na treningach prezentował się świetnie, choć Polacy brali udział tylko w porannej sesji, to w pierwszym był 2 tuż za Kubackim, drugi trening już wygrał, a w trzecim był 3, za Hulą i Wellingerem, ale Kamil skakał w najgorszych warunkach, tylko -3.0 pkt kompensaty, przy -8.2 drugiego Huli i -10.0 pierwszego Wellingera, a mimo najgorszego wiatru z czołówki i tak zajął miejsce 3. W serii próbnej tylko 5 miejsce, 102 metry, wygrał za to Wellinger skacząc na odległość 112 metrów, tak 10 metrów różnicy to dużo, ale Kamil jako jedyny z czołówki skakał z 18, a nie 20 belki, znowu z gorszym wiatrem niż wszyscy przed nim. Kwalifikacje za to, to już 2 miejsce i drugi najdalszy skok zawodów na odległość 104 metrów, wyprzedził go jedynie Wellinger, ale tak jak pisałem wyżej sędziowie trochę przesadzili z tym ocenami za styl, dodatkowo skakał w gorszych warunkach stąd zwycięstwo. Kamil jest stylistą, a na takich skoczniach ma to duże znaczenie, pokazywał też, że potrafi sobie radzić z gorszym wiatrem. To IO i wszystko może się zdarzyć, ale ja nie tylko sercem, ale i rozumiem jestem za Stochem.
H2h:

Stefan Kraft - Markus Eisbenbichler @ 2.20 Unibet ✅

Kraftowi do tej pory tak naprawdę wyszedł jeden skok w kwalifikacjach, gdzie zajął 5 miejsce będą lepszym o 0.9 pkt od Eisenbichlera. Wcześniej obaj zawodnicy zajmowali miejsce w serii próbnej Markus 8 (72.5 pkt) Stefan 11 (70.3 pkt), w treningach zaczynając od najwcześniejszego Markus zajmował miejsca 3, 8, 22, 4, 7 oraz na ostatnim nie wystąpił, za to Stefan w pierwszym nie wystąpił, a później miejsca 35, 18, 11, 23 i 11. Jak dla mnie Ci zawodnicy powinni być bardzo blisko siebie w klasyfikacji końcowej, ze wskazaniem na Niemca.
Nie zajmie miejsca 1-6: Daniel Andre Tande @ 2.10 Fortuna ⛔

Najmniej zna tą skocznię, wystąpił tylko w serii próbnej i kwalifikacjach, w których zajął odpowiednio 9 i 8 miejsce, konkurencja o pierwszą szóstkę jest ogromna i według mnie na normalnej skoczni może sobie nie dać rady, na dużej na pewno powalczy o złoto, ale tu nie daje mu większych szans.
To tyle, dużo typów jak na pierwszy konkurs i wszystkie z dość wysokimi kursami, ale takie typowanie zdarza się raz na 4 lata, a w każdym typie widzą sporą szansę powodzenia.
EDIT: Przykro, ale konkurs nie powinien się odbyć..
 
Do góry Bottom