>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Yield - informacje

medium0 48

medium0

Użytkownik
Jak ma wyglądać YIELD przy takich statystykach?
WKŁAD: 322 PLN
ZYSK/STRATA: 62 PLN/262 PLN
BILANS: -200 PLN
Początkowy budżet wynosił 200 zł i jak widać w bilansie cały został przegrany ale coś tam po drodze wygrywałem dlatego też łączny wkład wynosił 322 PLN. Yield w takim przypadku wynosi ile? Bo nie jestem pewien jak to policzyć w sytuacji kiedy zysk wynosi 0 a bilans -200
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Yield można w skrócie nazwać stosunek zarobionych pieniędzy (czysty zysk) do pieniędzy zainwestowanych.
Przez Yield możemy ocenić jakoś danego typera. Czym wyższe Yield tym lepiej.
Tutaj umieszczę graficzne przedstawienie:

Inne sposóby obliczenia
1. Prosty:
Odra-Pogoń
Typ: 1x 1.54 ✅
stawka: 100 j.
yield: (zysk) 54/(stawka)100 x 100% = 54%
2. Ogólny:
Gramy stałą stawkę, załóżmy 50zł na zakład. Chcemy obliczyć yield po 10 zakładach.
Obrót: 10*50=500
W wyniku tych 10 zakładów mamy 700zł na koncie.
Zysk wynosi: 700-500=200
yield: 200/500*100%=40%
Medium0, wszystko jest przecież wyjaśnione w 1. poście w tym wątku.
 
medium0 48

medium0

Użytkownik
Wiem i potrafię to liczyć w każdym innym przypadku tylko teraz nie wiem czy moim zyskiem jest tu 62 czy -200? A stawka to 200 czy 322? Chociaz najlogiczniej myśląc skoro miałem budżet 200 i cały przegrałem to zysk wynosi 0 a stawka 200 i yield -100%? Tylko co z tym 62 co jest w zysku.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Przy liczeniu yieldu nie posługujemy się kryterium takim jak &quot;zysk&quot; a &quot;suma wygranych i suma stawek&quot;, bowiem zysk to zarobek netto po odjęciu stawki.
Suma wygranych - suma stawek (62-322) = -260
(-260/322)*100= -80.74%
Yield= -80.74
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
peterkovic 150

peterkovic

Użytkownik
Jeżeli tworzę zakład ostatniego dnia miesiąca na wydarzenie, które odbędzie się w dniu następnym (inny miesiąc), to jak rozliczam ten zakład? Ładuje go do yield miesiąca w którym postawiłem czy w którym odbyło się zdarzenie?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
The difference between Yield, ROI and Profitability in Sports Betting
https://medium.com/@underdogchance/the-difference-between-yield-roi-and-profitability-in-sports-betting-cd4b09fa747c#.h8uzb1e9e
Yield - to zysk netto od obrotu wyrażany w %
Natomiast ROI (z ang. return on investment) wskazuje jaki jest zwrot z inwestycji, czyli jaka jest rentowność.
Yield is NOT the same as ROI: yield + 100% = ROI
http://www.soccerwidow.com/betting-advice/betting-terminology/stake-yield-roi-investment-definitions/
 
R 6

robert-ku4

Użytkownik
Jeżeli tworzę zakład ostatniego dnia miesiąca na wydarzenie, które odbędzie się w dniu następnym (inny miesiąc), to jak rozliczam ten zakład? Ładuje go do yield miesiąca w którym postawiłem czy w którym odbyło się zdarzenie?
Ja uwzledniam date kiedy postawilem kupon. Bo srodki zostaly pobrane w danym czasie, wygrana tez zaliczam do poprzedniego miesiaca
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak powoli się przymierzam do policzenia z ciekawości jaki mam yield i czy ten arkusz z 1 strony jest dobry ? Nie jestem dobry z matematyki więc taki program to dla mnie zbawienie ???? I wiem, że to pewno jakieś śmieszne pytanie, ale jak mam pograne coś za 100zł po kursie 1,20 i wypłata była by (ze stawką) 120zł to w kolumnie &quot;C&quot; wpisuję 120zł ? A jak by nie weszło 0 zł ?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Najprościej średnia arytmetyczna (4+14)/2 = 9%, jak jednak chcesz się bawić to średnia ważona byłaby lepsza, czyli musisz zsumować wszystkie typy z tych dwóch miesięcy i podzielić przez łączną stawkę postawioną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
artekk19 133

artekk19

Użytkownik
Panowie takie pytanko:

Opracowałem pewien system obstawiania live gdzie po 80 typach mam Yield 30%, obstawiając to samo u buka który ma podatek 12% mój Yield wynosiłby 18%?
Ja odpowiem.
Podatek obniża kurs lub stawkę o 12%, dlatego też licząc wprost 30% yield to 130% zwrotu stawki czyli 130%x0,88=114,4%, z tego wynika yield 14,4%.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
M 27

milt

Użytkownik
Ja odpowiem. Podatek obniża kurs lub stawkę o 12%, dlatego też licząc wprost 30% yield to 130% zwrotu stawki czyli 130%x0,88=114,4%, z tego wynika yield 14,4%.
Nie wziąłeś jeszcze po uwagę że rodzime buki mają dużo niższe kursy, dlatego różnica byłaby dużo większa.
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Ja odpowiem.
Podatek obniża kurs lub stawkę o 12%, dlatego też licząc wprost 30% yield to 130% zwrotu stawki czyli 130%x0,88=114,4%, z tego wynika yield 14,4%.
poprawny wynik tylko w przypadku gdyby gral tylko kursy 1.3 i mial skutecznos c 100%.

pomiedzy podatkiem i yieldem nie ma jednoznacznej zaleznosci, bo im nizszy kurs zdarzenia tym podatek zabiera ci coraz wiecej zysku az w pewnym momencie nawet przy wygranej wychodzi sie na minus (taki kurs &quot;graniczny&quot; to ~~1.14). Czyli grajac kursy 1.14 przy 100% skutecznosci czyli majac yield +14% grajac z podatkiem wychodziloby sie na ~~0% yieldu ????

im wyzszy kurs tym mniej zabiera podatek, tak wiec grajac kursy 5 i majac 14% yieldu wygrywasz u ziemniaka a grajac takie 1.14 np jestes na zero.

jedynym sposobem domnazanie 0.88 przy kazdym becie tzn:

odd*stake*0.88-stake=profit

a ty zrobiles
0.88*profit = profit_tax

a caly &quot;pies&quot; jst pogrzebany w &quot;-stake&quot; czyli w momencie gdzie od ewentualnej wygranej odejmujesz stawke i wychodzi ten caly zysk.



os X - kurs
os Y - zysk/profit dla zmiennych profit i profit_tax

profit - zysk bez podatku
profit_tax - zysk z podatekim
coeff = profit_tax/profit (im stosunek wyzszy tym lepiej)

 
artekk19 133

artekk19

Użytkownik
Poprawny wynik jest w każdym przypadku, dla różnych stawek i różnych skuteczności. Zrób sobie symulację np; dla 30%, 50% czy 70% skuteczności. Oczywiście trzeba dobrać odpowiednie kursy i być może stawki dla typów wygrywających, tak aby dla danej skuteczności otrzymać yield 30%. Ja założyłem płaską stawkę, a kurs grany zależy tylko od skuteczności typującego. Tak czy siak po 80 typach granych najprawdopodobniej płaską stawką osiągnięty jest zwrot z inwestycji 130%, czyli yield 30%.
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Poprawny wynik jest w każdym przypadku, dla różnych stawek i różnych skuteczności. Zrób sobie symulację np; dla 30%, 50% czy 70% skuteczności. Oczywiście trzeba dobrać odpowiednie kursy i być może stawki dla typów wygrywających, tak aby dla danej skuteczności otrzymać yield 30%. Ja założyłem płaską stawkę, a kurs grany zależy tylko od skuteczności typującego. Tak czy siak po 80 typach granych najprawdopodobniej płaską stawką osiągnięty jest zwrot z inwestycji 130%, czyli yield 30%.
polecam wieczorowa szkole podstawowa jak wczesniejszemu userowi.
 
artekk19 133

artekk19

Użytkownik
polecam wieczorowa szkole podstawowa jak wczesniejszemu userowi.
Jeden raz złamie zasadę i odpowiem trolowi. Najpierw próbujesz ośmieszać usera Fonfe gdy zadał proste pytanie. Gdy mu odpowiadam w prosty sposób, starasz się udowodnić, że wiesz lepiej przedstawiając jakieś wykresy. A pytanie było inne: jaki będzie yield u bukmachera z 12% podatkiem przy zachowaniu tych samych warunków (w domyśle). Gdzie Rzym, a gdzie Krym.
Pozdrawiam serdecznie.
Ende!!
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
Jeden raz złamie zasadę i odpowiem trolowi. Najpierw próbujesz ośmieszać usera Fonfe gdy zadał proste pytanie. Gdy mu odpowiadam w prosty sposób, starasz się udowodnić, że wiesz lepiej przedstawiając jakieś wykresy. A pytanie było inne: jaki będzie yield u bukmachera z 12% podatkiem przy zachowaniu tych samych warunków (w domyśle). Gdzie Rzym, a gdzie Krym.
Pozdrawiam serdecznie.
Ende!!
nie moja wina ze nie potrafisz zrozumiec durnego wykresu, ja funkcje mialem w trzeciej gimbazie i musialem to umiec/rozumiec a tu ludzie chca wygrywac w zakladach a nie potrafia zrozumiec zaleznosci y=f(x) ????
jak nie rozumiesz ze nie ma jednoznaczej zaleznosci pomiedzy yieldem a podatkiem (bo uwaga - jest ona nieliniowa ???? wiem trudne slowo) to trudno, kto ma mozg to zrozumial ty nie zaliczasz sie do tej grupy.
i nie ma poprawnej odpowiedzi na zaleznosc ile bedie wynosic 30% yield przy podatku 12 % bo jest wiele rozwiazan a nie jedno, bo to zalezy od pojednyczch betow jakie grasz. i tak tego nie zrozumiesz no ale co mi tam. skoro juz tyle napisalem to moglem sie poswiecic na jeszcze dwa wersy.
ty chcesz jedna zmienna nieliniowa zapisac rownaniem liniowym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Do góry Bottom