>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Yield - informacje

krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik
czy yield może być ponad 100% ?? liczę sobie yield na pojedynczych kuponach (żeby wiedzieć procentowo jaka była przebitka na każdym) i powiedzmy mając kupon z wygraną 30 zł i moim wkładem (stawką) 4 zł wychodzi mi yield 650%.Oczywiście licząc całość dokonań nie będzie tak miętowo ale mimo iż wydaje mi się że dobrze liczę (excel) coś mi tu nie pasuje ;)

ps. stosuję wzór (wygrana - postawiona kasa)/postawiona kasa * 100 (żeby wyszło w %)

ps2. wychodzi że dobrze 26 :4 = 6,5 czyli w procentach 650 ;)

ps3. czy oprócz yielda jest jeszcze jakiś wyznacznik &quot;jakości typera&quot; ?? (widziałem w statystykach że podliczcie sobie procentowy stosunek trafionych typów i kuponów) - bo sam zysk może faktycznie zaciemnić pogląd na skuteczność typera - miesiąc dostawał wciry, jest z -2500, pożyczył od bogatego taty 10 tysi, postawił na Wisła - Ruch i 4 tys do przodu po odjęciu strat 1500 na plusie :p
post dawno nie ruszany, ale widze, że nikt nie odpowiedzial:

yield może być ponad 100%, ale żaden szanujący się typer nie powie, że taki yield jest możliwy do utrzymania w długim okresie. yield na poziomie 10% to bardzo dobry wynik. powinno się liczyć po co najmniej 500 typach żeby mieć jakieś pojęcie o swojej grze.

jakość typera to dla mnie przede wszystkim yield - i to nie taki, który można sobie wymyślić, tylko udokumentowany, np. na forum. poza tym nie wierzę typerom, którzy nie mają nic do powiedzenia na temat swoich typów, moim zdaniem kradną typy kogoś innego albo kupują typy od dobrych typerów i sami się za takich podają. skuteczność to żaden wyznacznik - znam typerów którzy przy skuteczności 15% mają wyższy yield od typerów ze skutecznością 60% - wszystko zależy od wartości typów - a ta jest tym większa (zazwyczaj) im wyższe są kursy (i niższe prawdopodobieństwo)

a o takich którzy grają całą kasę na swoje &#39;pewniaki&#39; to mam osobne zdanie, bo kiedyś pożyczyłem kumplowi kasę teoretycznie na jakieś tam opłaty, poszedł do buka i obstawił jakiegoś pewniaka, oczywiście pech chciał że nie wszedł i bolały rączki od zarobienia na budowie tych 300zł ;)

pozdrawiam
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Dla mnie yield jest mniej wart od zyskow do sumy posiadanych na poczatku inwestycji funduszy, np wolalbym miec yield 2 razy mniejszy a stawki 3 razy wieksze (buki sie nie zgodza :yes: ???? )tj zamiast zagrac za 20k przy yieldzie 20% (zysk 4k) to zagrac za 60k przy jeldzie 10% (zysk 6k) yield mowi cos o typerze jak gra single ew dosc niskie ako i na dodatek plaska stawka.
 
krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik
nie rozumiem tego podejscie, ale może masz słuszność, wspomniales w innym temacie o gieldzie: pytając maklera o ZYSK nie odpowie Ci &quot;ooo ja to w tym roku na grubo bo zarobiłem 500 tysi&quot; tylko powie &quot;ooo ja to w tym roku na grubo bo zarobiłem 40%&quot; ;) stawki możesz ustalić sam, z yieldem trochę ciężej
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
nie rozumiem tego podejscie, ale może masz słuszność, wspomniales w innym temacie o gieldzie: pytając maklera o ZYSK nie odpowie Ci &quot;ooo ja to w tym roku na grubo bo zarobiłem 500 tysi&quot; tylko powie &quot;ooo ja to w tym roku na grubo bo zarobiłem 40%&quot; ;) stawki możesz ustalić sam, z yieldem trochę ciężej
ale te 40% to jest od pewnej kwoty:wink: przyjmijmy, ze ten makler zarobil od miliona 40% na czysto wiec zysk to 400k, wezmy sie teraz za gracza - ma on na gre rowniez milion kapitalu przez caly rok postawil lacznie zaklady za 2 miliony yield ma 20%, drugi gral tez przez rok rowniez z kapitalem startowym milion postawil 5 milionow yield nizszy bo 10% ale zarobil az 500k. I teraz pytanie czy lepszy jest gracz nr 1 bo ma wiekszy jeld i mniej ryzykowny styl czy 2. bo potrafil lepiej zainwestowac swoj milion.
 
krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik
jeżeli ktoś ma yield 10% a kto inny 20% to dla mnie jest pewne, że ten drugi jest lepszym typerem ???? stawki ustalamy sami, wiec czy zarobisz 500zł czy 5 milionów to zalezy od Ciebie... nie wiem, dla mnie yield to świetosc ????
 
B 0

bmwmn

Użytkownik
Rowniez jestem gosciem dla ktorego yeld jest podstawa w wyborze danego typera.. nie profit z zainwestowanych jednostek tylko wlasnie yeld pokazuje kto jest jakim typerem na przestrzeni czasowej..
 
jaruone 0

jaruone

Użytkownik
wg. mnie yield też jest najlepszym wskaźnikiem jakości gracza - czy gra hobbystycznie za 2-20 zł czy grubo po kilka - kilkanaście stów - jakość będzie jednakowa. Zysk to indywidualna sprawa - zależy od grubości portfela ..lub odwagi.
 
agenttomek 0

agenttomek

Użytkownik
Obliczyłem sobie yield po 48 kuponach i wynosi on 13,51%. Czy to dużo, mało, średnio? Zaznaczę jeszcze, że gram za bardzo różne stawki, od 2 zł do 100 zł (średnia stawek po 48 kuponach to 19,65 zł). Jestem w tej chwili 143,40 zł na plus. Moglibyście ocenić yield? Chciałbym mieć jakieś rozeznanie, a ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo się nie znam na tym ???? Z góry dzięki.
 
depee 0

depee

Użytkownik
Obliczyłem sobie yield po 48 kuponach i wynosi on 13,51%. Czy to dużo, mało, średnio? Zaznaczę jeszcze, że gram za bardzo różne stawki, od 2 zł do 100 zł (średnia stawek po 48 kuponach to 19,65 zł). Jestem w tej chwili 143,40 zł na plus. Moglibyście ocenić yield? Chciałbym mieć jakieś rozeznanie, a ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo się nie znam na tym ???? Z góry dzięki.
bardzo dobry yield ;)
NA stałym poziomie jakbyś go utrzymał,to byłoby świetnie.
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
Obliczyłem sobie yield po 48 kuponach i wynosi on 13,51%. Czy to dużo, mało, średnio? Zaznaczę jeszcze, że gram za bardzo różne stawki, od 2 zł do 100 zł (średnia stawek po 48 kuponach to 19,65 zł). Jestem w tej chwili 143,40 zł na plus. Moglibyście ocenić yield? Chciałbym mieć jakieś rozeznanie, a ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo się nie znam na tym ???? Z góry dzięki.
To naprawdę dobry Yield. :] powyżej 10% przy takiej ilości kuponów to klasa. Pozdro
 
simons 646

simons

Forum VIP
Obliczyłem sobie yield po 48 kuponach i wynosi on 13,51%. Czy to dużo, mało, średnio? Zaznaczę jeszcze, że gram za bardzo różne stawki, od 2 zł do 100 zł (średnia stawek po 48 kuponach to 19,65 zł). Jestem w tej chwili 143,40 zł na plus. Moglibyście ocenić yield? Chciałbym mieć jakieś rozeznanie, a ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo się nie znam na tym ???? Z góry dzięki.
Zeby to jakos moze lepiej wyjasnic to masz 13% czystego zysku. Czyli, tyle ile lacznie postawiłeś premnóż razy 113% i wyjdzie Ci ile &quot;wyciagnales&quot; od buka. Albo pomnoz laczne stawki razy 13% i wyjdzie Ci czysty zysk jaki uzyskales.
To jaka bedzie suma zalezy tylko od Twojej stawki wiadomo, ale procentowo to calkiem przyzwoicie.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
a grając płaską stawką 10j i nie zawsze trafiając ? :pP
Co znaczy nie zawsze :|? Robisz sobie jaja?
Wszystko zależy od skuteczności - no i oczywiście od kursu. Przyjmując, że ma być on stały tak jak stawka...
Jeśli będzie grał płaską stawką i trafiał dokładnie 50 % typów to musisz mieć kursy &gt; 2, żeby mieć dodatni yeld. Przy skuteczności 33% - kursy &gt; 3 przy 25% - kursy &gt; 4.
Przy 80% skuteczności - musisz grać typy &gt; 1,25

Czysta matematyka ????
 
R 0

raspolik

Użytkownik
Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli nie mam racji:
yield to nic innego jak liczba wygranych jednostek (przykładowo mecz ma kurs 2,45 czyli ta liczba jednostek wynosi +1,45) podzielona przez liczbę typów (w tym przypadku przez jeden, bo obstawiliśmy jeden mecz) x 100% ???
Czy w ten sposób także obliczę yield?
Jeśli tak to chyba taki sposób liczenia yieldu jest najprostszy.
 
dyskograf 1

dyskograf

Użytkownik
Nie.

Yield to najprościej mówąc (suma zysków/suma stawek)*100%.

Czyli w mianowniku jest suma stawek, a nie ilość typów. Jeżeli na każdy mecz stawiasz 1j to faktycznie jest to równoznaczne z ilością typów, ale kiedy stawki są inne to już nie to samo.

Czyli zakładając że stawka na każdy typ to 10j:

1 mecz +5j
2 mecz +10j
3 mecz +2j
4 mecz -10j
5 mecz +1j

Suma zysków = 5+10+2-10+1 = 8j
Suma stawek = 5x10 = 50j

Yield = (8/50)*100% = 16%

ZAWSZE tak licz Yield to nigdy się nie pomylisz.
 
Do góry Bottom