>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Yahoo Fantasy NFL 2012

Status
Zamknięty.
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Oficjalny temat do forumowej ligi Fantasy NFL. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału - zabawa jest przednia i gwarantuje sporo emocji. Warunki udziału są dwa:
1) względna znajomość tematu NFL -&gt; zawodnicy/pozycje
2) aktywność w zabawie -&gt; osoby, które po dwóch tygodniach oleją zabawę niech się nie zgłaszają..po co psuć zabawę innym? Aby liga była interesująca, uczestnicy powinni być aktywni.
Zawodnicy z zeszłego sezonu dostali zaproszenia [powinni]
Do tej pory zainteresowanie wyrazili/zapisali się :
1] Vader [ZAREJESTROWANY]
2] Skiper [ZAREJESTROWANY]
3] Bzyku [ZAREJESTROWANY]
4] Lukascash [ZAREJESTROWANY]
5] Ted [ZAREJESTROWANY]
6] TheDon [ZAREJESTROWANY]
7] Michael Ellis [ZAREJESTROWANY]
8] Sierhun [ZAREJESTROWANY]
9] Shen [ZAREJESTROWANY]
10] JuanAntonio [ZAREJESTROWANY]
11] Lupus [ZAREJESTROWANY]
----------
#] Backrus ## lista rezerwowa ##
[...]
W tym tygodniu mam za dużo roboty , ale wstępnie :
- dodać DEF
- zamiast 3-ego WR-a slot W/R
- defensywę z ustawienia 3-4 na 1 DL , 3 LB , 1 S , 1 CB i 1 DB [7 grajków , zazwyczaj LB najwięcej punktują]
- Draft sie zgadamy [wstępnie ustawienie na 25 sierpień]
- zmniejszyc nieco punktow QB , a dodać WR ?
W grze chodzi o to że jesteśmy managerem drużyny - w tym przypadku ekipy futbolu amerykańskiego , której skład wybieramy w drafcie i zarządzamy nią , wymieniamy zawodników , trajdujemy [wymiana zawodnik za zawodnik z inną drużyną]. Zawodnicy są jak najbardziej prawdziwi , wiec możemy mieć w swym składzie Toma Bradego , Ryana Granta , DeSeana Jacksona czy Nnamadiego Asomughe przy odrobinie szczęścia
Zawodnicy rywalizują ze sobą w statystykach m.in w ilości TD passes , Yardach , rzuconych INT , sackach , field goalach , fumbles itp. itd.
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Co myślicie o tym, aby w przyszłym roku wprowadzić małe zmiany w punktowaniu. Zdecydowanie zwiększyć zasługi defensywy. I tak:
block kick - 5 pts albo nawet więcej
def. TD - 8 pts.
safety - 4 pts.
FF - 3 pts ale recovery tak jak jest 2 pts.
Podoba mi się punktacja kicking i tutaj bym nic nie zmieniał. Ale PAT dałbym tylko 0,5 pts.
No i zdecydowanie lepsza frajda jest przy ustawieniu 3-4 zamiast tylko DEF. To też trzeba zachowac na przyszły sezon.
Mialo by to dotyczyć DEF czy zawodników defensywnych ?
Post z zeszłej edycji.
Piszcie propozycje zmian.
W przyszlym tygodniu postaram sie poczytac posty zzeszel edyzji i poszukac postow jak ten wyzej i wywiazac dyskusje.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Pytania:
1. po co zmniejszać ptk QB a dodawać WR?
2. czemu PAT za 0.5 ptk? jaki sens ma ta zmiana i co to da? Na tej samej zasadzie można zaproponować TD za 5 ptk.
3. po co Def TD za 8ptk? TD to TD czyli 6ptk. Gra ma być odwzorowaniem gry rzeczywistej. To samo z safety.
4. Dlaczego FF za 3 a recovery za 2?
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Nie mówię NIE, tylko pytam o uzasadnienie. Jeśli mnie przekonasz, będę na TAK. Myślę, że standardowa ptk odnośnie QB i WR jest ok, ale można dyskutować.
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Szybko spojarzelm na klasyfikacje grajków to zaowazylem mase QB i RB [wiem ze CI punktuja sporo] a gdzies dalej WRa.
Sensownie nie idzie dodać punktów , aby minimalnie im podnieśc ilośc punktów
Jakies extra punkty za 150 jardow catching/150 rushing/450 passing etc. ?
Mamy pocztaek Czerwca.
Niech kazdy zaproponuje cos , Lipiec przedyskutujemy i na pocztaku Sierpnia ostateczne wersje.
Osobiscie bym byl za zmniejszeniem ekip do 12 , ponieważ rok temu jak moich 2 podstawowych WRów poszlo na DL , to został sam ochłap na FA i nie bylo kim grac a nikt sie nie chcial trejdować.
Łukasz - proponujesz jakies zmiany ?
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Czołem Panowie. Spieszę z wyjasnieniami, co autor miał na myśli, odnośnie zmiany punktów. Otóż, nagrodziłbym większą ilością punktów zdarzenia rzadsze i trudniejsze do realizacji. I tak:
- DEF TD ma tyle samo pkt co normalny TD czyli 6 ale już np. return TD jest punktowany za 8 pkt. Uważam, że trudność i rzadkość def TD jest porównywalna do return TD i powinna być za 8 pkt.
- block kick : 2 pkt w tej chwili, tyle co częściej występujące INT lub FF. Uważam że stanowczo za mało i należałoby docenić bardziej zawodnika, który zablokował kopnięcie, co jest bardzo trudne do wykonania.
- safety : też obecnie tylko 2 pkt, bardzo rzadkie zagranie
- FF ma obecnie 2 pkt, czyli tyle co recovery. Uważam, że należy nagrodzić większą ilością punktów zawodnika, który spowodował fumble niź tylko tego, w którego kierunku poleciała przypadkowa piłka i adobył recovery.
- PAT za 0,5. Są to najłatwiejsze punkty do zdobycia a obecnie mają taką samą wartość co np. 10 yds RB, na które potrzebuje on czasami 3 próby.


Oczywiście to tylko propozycja, która wyszła podczas poprzedniego sezonu. Można o tym podyskutować.

Ja również zupełnie nie zmieniałbym zeszłorocznych ustawień co do pozycji zawodników. Były optymalne. Granie tylko 1 DL oraz 1 CB odbiera sporo emocji. Dodawanie DEF nie ma sensu moim zdaniem.

Optymalna liga to 12 drużyn. Więcej nie ma sensu.
 
S 18

skiper

Użytkownik
PAT za 1p bym zostawił, premiuje to kickerów z dobrych drużyn i choć trochę eliminuje przypadkowość na tej pozycji, jest trochę drużyn które co mecz mają te co najmniej 2-3 TD, a gdzie czasem nawet przy zdobyciu ca. 40p nie kopali żadnego FG (z pamięci Green Bay miało taki mecz w ostatnim sezonie).
Czemu tylko jeden DL ? Jeśli odejmujemy po 1 z każdej z trzech stref (po jednym LB, DB i DL), to DL powinniśmy mieć dla równowagi dwóch, a nie jednego.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Te te ale pamiętajcie że pierwszeństwo mają stare wygi czyli Ja ????
Co do zmian akurat w NFL jest tutaj kilku jak nie kilkunastu lepszych speców zostawiam wam wszelkie ustawienia i dostosuje się.
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Wyslalem Ci Odi zaproszenie na majla jak grales z nami w ostatnim roku.
Sprawdz skrzynke
Jak macie propozycje zmian to podawajcie je tutaj.
W Lipcu poddamy je pod głosowanie/dyskusje
 
juan_antonio 52

juan_antonio

Użytkownik
Cowgirls takze dolaczyli zadni rewanzu po zeszlorocznej wpadce ; )
Co do punktacji, to zeszloroczna byla calkiem spoko, jedyne czego bym sie uczepil to punktowanie sackow w DEF/STeams chociaz na 2pkt, bo za 1 to mamy zwykle marne solo trzepniecie.
Ewentualnie jeszcze calkowite pozbycie sie DEF; przy skrajnych przypadkach, gdy ktos ma obronce i druzyne z ktorej jest ten obronca, moze to powodowac sztucznie podwojne punkty - calkiem slusznie zreszta : ))
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Panowie szybka piłka :
Gramy w 12 i ew. zakładamy drugą ligę na 10 osób [ale watpie - z 4/5 chętnych by jeszcze dodać].
Czy 14 i ew. kłopoty ze składem w późniejszych kolejkach.
Opcja pierwsza wchodzi w grę , bo do dwóch osób wysłałem zaproszenie , jeden user na liście rezerwowych. 3/4 chetnych by można dodac i ew. 3 osoby z pierwszej ligi jako &quot;beton partyjny&quot; ????
Zaproszeń nie odebrali zaszkins i Odi
13 i 14 miejsce rok temu Odi i Ted.
 
shen 408

shen

Użytkownik
Dzięki za zaproszenie,jako były champion z przed dwóch lat i pokonany w zeszłorocznym Superbowl niczym Bill Belichick szykuję mocarną ekipe na ten sezon która znowu skopie wam tyłki:smile:
 
grzesio 42,9K

grzesio

Forum VIP
Wstępne propozycje zmian.
Prosiłbym minimum 8 osób o wypowiedzenie się.
1. Zostawiamy defesnywe jak jest , czyli DL-LB-LB-LB-CB-S-DB czy wracamy do ustawienia 3-4 ?

G/ 3-4 wygląda bardziej symetrycznie , ale jak wiadomo przy 14 osobach w lidze wybór defensywy zajmuja sporo czasu.
2. Co do punktow to myslalem zeby zooptymalizowac , aby np za defensor z udanym dniem nie mial wiecej punktow jak RB z 100+ jarda i TD.

3.block kick za 4
za tyle samo pkt w tej chwili, tyle co częściej występujące INT lub FF. Uważam że stanowczo za mało i należałoby docenić bardziej zawodnika, który zablokował kopnięcie, co jest bardzo trudne do wykonania.

4 safety za 4

G// Tutaj za
też obecnie tylko 2 pkt, bardzo rzadkie zagranie
5. FF za 3
G// Tutaj za
ma obecnie 2 pkt, czyli tyle co recovery. Uważam, że należy nagrodzić większą ilością punktów zawodnika, który spowodował fumble niź tylko tego, w którego kierunku poleciała przypadkowa piłka i adobył recovery.

6. Moja propozycja.

Dzielimy ligę na 10.
4 ostatnie osoby z ostatniego sezonu założą lige B [3+Backrus jako nowy] + szukamy 2 osob + ja jako komisarz i zostają 3 sloty wolne.
Szukamy 3 osób.
2 ligi po 10 osób
14 to tłok , przy 12 nie ma jak zrobic podziału , bo będzie sporo zdublowanych zespołów
 
shen 408

shen

Użytkownik
Wstępne propozycje zmian.
Prosiłbym minimum 8 osób o wypowiedzenie się.
1. Zostawiamy defesnywe jak jest , czyli DL-LB-LB-LB-CB-S-DB czy wracamy do ustawienia 3-4 ?

G/ 3-4 wygląda bardziej symetrycznie , ale jak wiadomo przy 14 osobach w lidze wybór defensywy zajmuja sporo czasu.
ta a co mają powiedzieć skauci NFL,to nie jest easy ale satysfakcja z wydraftowania takiego np patricka petersona bezcenna ????
2. Co do punktow to myslalem zeby zooptymalizowac , aby np za defensor z udanym dniem nie mial wiecej punktow jak RB z 100+ jarda i TD.
jestem przeciw,offense i defense powinny zostać zrównowazone.Defensorzy w nfl i tak maja bardziej pod górke,tacy cb czy s co chwile dostają flagi za bylekontakt więc trzeba ich docenić choć tu
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Jako autor zmian punktowych przedstawionych przez Grzesia w pkt. 3,4 oraz 5, czekam na opinie.
Uważam, że powinniśmy grać zeszłorocznym zestawieniem 3-4. Było super. Do tego było jeszcze 2 CB i FS oraz SS z tego co pamiętam.

Wiem, że draft zajmuje trochę więcej czasu ale zmusza nas graczy do poszperania także w defensywie i czyni znacznie ciekawszym rywalizację. Poza tym draft to sprawa jednorazowa, góra 2 godzinki. Mamy już w tym doświadczenie przecież.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom