>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

dokciu 2

dokciu

Użytkownik
Zaczną sprawdzać i po cudownym adresie IP dojdą że wszystkie zakłady i operacje na koncie były prowadzone z Polski
A kto wg Ciebie udostępni informacje z logów? Kto się zwróci do administratora systemu o udostępnienie takich danych? Nasz rząd? Australijski?
Wg mnie problem nie jest w tym, że pieniądze są z bukmacherki, bo tego mu nie udowodnią. Problem jest w tym, że nie potrafi udokumentować źródła dochodu.

Dobrze Ci radzono wyżej, idź do prawnika i dowiedz się, jak bezpiecznie zapłacić podatek
 
H 0

ht-fl-99

Użytkownik
Możesz smialo powiedziec skad masz pieniadze. Nic Ci nikt nie zrobi. Według prawa Polskiego hazard przez internet jest zabroniony, ale już według prawa Unii Europejskiej jest legalne. W polsce sie chyba jeszcze nie stwierdzilo przypadku aby ktos za to odpowiadal karnie. Takze mozesz byc spokojny.
pozdro
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Po pierwsze nie australijski tylko austriacki :!:
Po drugie prawo UE nie jest nad Konstytucją Polski.
Po trzecie mogą ujawnić adres IP wtedy gdy w obu krajach jest to nielegalne, lecz jeśli w tym kraju w którym jest siedziba firmy bukmacherka internetowa jest legalna nie mają obowiązku podawać danych o graczu.
 
G 46

ghs

Użytkownik
Możesz smialo powiedziec skad masz pieniadze. Nic Ci nikt nie zrobi. Według prawa Polskiego hazard przez internet jest zabroniony, ale już według prawa Unii Europejskiej jest legalne. W polsce sie chyba jeszcze nie stwierdzilo przypadku aby ktos za to odpowiadal karnie. Takze mozesz byc spokojny.
Kolejna opinia pseudoznawcy i dlatego właśnie trzeba zasięgnąć wiedzy prawnika, a nie przypadkowym ludziom na forum, którym się tylko wydaje, że coś wiedzą, jak np. ht-fl-99.
Urząd Skarbowy każe mu udokumentować ten przychód. I co zrobi? Pokaże screeny od buka? Urzędnik w skarbówce go wtedy wyśmieje i dowali 75% kary.
 
H 0

ht-fl-99

Użytkownik
Kolejna opinia pseudoznawcy i dlatego właśnie trzeba zasięgnąć wiedzy prawnika, a nie przypadkowym ludziom na forum, którym się tylko wydaje, że coś wiedzą, jak np. ht-fl-99.
Urząd Skarbowy każe mu udokumentować ten przychód. I co zrobi? Pokaże screeny od buka? Urzędnik w skarbówce go wtedy wyśmieje i dowali 75% kary.
pseudoznawca to moze ty jestes.. Oczywiscie na jego miejscu tez bym zasiegnal najpierw opinii prawnika i sie nie sugerowal wypowiedziami innych.. kolega mial kiedys taka sytuacje i jakis szczeolnych problemow z tego tytulu nie mial.. z tym ze to bylo 5 lat tem.. teraz moglo sie pozmieniac..

co do wypowiedzi Jareks89
Prawo Uni Europejskiej rzeczywiście nie przeważa nad naszą konstytucją, ale i nasza Konstytucja nie jest ważniejsza od Prawa UE. Są na równi i wychodzi sytuacja patowa..
 
staszi 0

staszi

Użytkownik
Powiem tak: w banku moim zdaniem mozesz spokojnie powiedziec prawde, co Ci moga zrobic ? Jesli przyczepi sie US, to tez nie powinno byc problemow, bo dlaczego ? To co, reklamy, sponsoring firm bukmacherskich w Polsce jest dozwololny, a granie w nich juz nie..., to jest wlasnie nasze prawo, traca mi tu troche zwykla paranoja, dlatego sadze, iz po odpowiednim przedstawieniu sprawy, nawet podatku od tej kasy placic nie powinienes. Zgadzam sie jednak z przedmowcami, ze dobry prawnik jest w tym przypadku nieodzowny, bo w polskim &quot;bagienku&quot; wszystko jest mozliwe...
 
G 46

ghs

Użytkownik
Staszi, nt-fl-99 - jak to jest, że wypowiadacie się na tematy, o których gówno wiecie? Staszi, US może się przyczepić dlatego, że nie możesz mieć pieniędzy ot tak sobie. Jeżeli za tę kasę kolega kupi sobie samochód, a skarbówce wyjdzie, że go nie było stać, bo z pensji nie mógł tyle sobie uzbierać albo jest bezrobotny, to go wezwą i każą udokumentować pochodzenie tych pieniędzy.
Ogólnie jeżeli Urząd Skarbowy dowiaduje się o posiadaniu przez Ciebie dużej ilości pieniędzy (np. gdy zgłaszasz zakup mieszkania), to fiskus może Cię wezwać do udowodnienia, że masz je z legalnego źródła. Jeśli tego nie wykażesz, to będziesz musiał zapłacić 75% nieudokumentowanej kwoty.
Przykład jest tutaj: http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/192,0,225728.html?p=mt
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
co do wypowiedzi Jareks89
Prawo Uni Europejskiej rzeczywiście nie przeważa nad naszą konstytucją, ale i nasza Konstytucja nie jest ważniejsza od Prawa UE. Są na równi i wychodzi sytuacja patowa..
Cytuję uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 11 maja 2005r. (sygn. akt K 18/04):
Zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego w stosunku do prawa krajowego jest
silnie eksponowana przez orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot
Europejskich.
Taki stan rzeczy jest uzasadniany celami integracji europejskiej oraz potrzebami
tworzenia wspólnej europejskiej przestrzeni prawnej. Zasada ta stanowi niewątpliwie
wyraz dążeń do zagwarantowania jednolitego stosowania i egzekucji prawa europejskiego.
Działa ona jednak na zasadzie wyłączności, determinuje ostateczne decyzje podejmowane przez suwerenne państwa członkowskie w warunkach hipotetycznej kolizji pomiędzy
wspólnotowym porządkiem prawnym a regulacją konstytucyjną. W polskim systemie prawnym decyzje tego typu winny być podejmowane zawsze z uwzględnieniem treści art.
8 ust. 1 Konstytucji. Zgodnie z art. 8 ust. 1 Konstytucji pozostaje ona najwyższym prawem
Rzeczypospolitej.
 
dyskograf 1

dyskograf

Użytkownik
czyli jesli robimy np przelew na konto w polsce na powiedzmy 1000zl miesięcznie, to bank nie patrzy na nas podejrzanie ?
kwota ..hmm powiedzmy.. 5 000 10 000 zl miesięcznie moze wzbudzic podejrzenia ?
To nawet nie o to chodzi. Sprawę opisał dokładnie ghs wyżej. Nawet, jeżeli nie dobiorą się do Ciebie w momencie przelewu (na kwotę powyżej 40.000zł), to zrobią to na 99% podczas większego zakupu (samochód/mieszkanie).

Zastanawia mnie, czy możliwa jest taka sytuacja (niech wypowie się ktoś kompetentny): gram w zakłady pewien okres czasu, miałem mnóstwo szczęścia i ugrałem około 80.000PLN. Następnie wypłacam tę kwotę na swoje konto w kawałkach (tak, żeby nie zbliżać się za bardzo do sumy, za którą US ściga), i jednocześnie przelewam regularnie ów kawałki sumy ojcu, którego dochód miesięczny wynosi kilka tyś. PLN. Wtedy on kupuje powiedzmy, samochód czy dom i po sprawie.

Jednak do tego dochodzi kwestia rozliczeń podatkowych ojca. Moim zdaniem dałoby radę załatwić to uznając przelane pieniądze za darowiznę, tyle że w przypadku zaistnienia przedmiotu darowizny również mogą być sprawdzane możliwości, nazwijmy to, &quot;generowania&quot; dochodów przez obie strony, także też nie jest to do końca jasne.
 
sylaaa 5

sylaaa

Użytkownik
To nawet nie o to chodzi. Sprawę opisał dokładnie ghs wyżej. Nawet, jeżeli nie dobiorą się do Ciebie w momencie przelewu (na kwotę powyżej 40.000zł), to zrobią to na 99% podczas większego zakupu (samochód/mieszkanie).

Zastanawia mnie, czy możliwa jest taka sytuacja (niech wypowie się ktoś kompetentny): gram w zakłady pewien okres czasu, miałem mnóstwo szczęścia i ugrałem około 80.000PLN. Następnie wypłacam tę kwotę na swoje konto w kawałkach (tak, żeby nie zbliżać się za bardzo do sumy, za którą US ściga), i jednocześnie przelewam regularnie ów kawałki sumy ojcu, którego dochód miesięczny wynosi kilka tyś. PLN. Wtedy on kupuje powiedzmy, samochód czy dom i po sprawie.

Jednak do tego dochodzi kwestia rozliczeń podatkowych ojca. Moim zdaniem dałoby radę załatwić to uznając przelane pieniądze za darowiznę, tyle że w przypadku zaistnienia przedmiotu darowizny również mogą być sprawdzane możliwości, nazwijmy to, &quot;generowania&quot; dochodów przez obie strony, także też nie jest to do końca jasne.
heh, szczęscia gratuluje.
 
przemoevil 283

przemoevil

Użytkownik
Bank wezwał do wyjaśnienia skąd się wzięła kwota 65 tys. zł i w przypadku braku odpowiedzi co do pochodzenia tych pieniędzy sprawa jest kierowana do Urzędu Skarbowego?
Myślałem że w przypadku przelewu na ileś tam tyś zł bank nie informuje klienta, lecz od razu informują skarbówkę.
 
P 1

premi

Użytkownik
Szkoda ze na tym forum wypowiadaja sie tacy ludzie jak &quot;premi&quot;...
Jak twoje wypowiedzi nic nie wnoszą tylko pawają czystą zazdrością ze komus sie coś udało to sie nie udzielaj...
Przeczytałbyś cały temat to byś zauważył że nie jestem zazdrosny (patrz: mój pierwszy post w tym temacie - tak gdybyś był niekumaty). Moja wypowiedź była oparta na podstawie artykułów które na ten temat przeczytałem (o konkretnych sankcjach nie czytałem więc napisałem co według mnie może go spotkać), w późniejszych postach wyraziłem tylko swoje zaniepokojenie trochę dużą tajemniczością (pozostaje się zgodzić z ghs-em o &quot;kapusiach&quot; nie pomyślałem, ale buka chyba mógł podać...). A twoje wtrącenie było chyba najmniej trafne w tym temacie i to ty się nie wypowiadaj.

A bardziej z tematem to skarbówka nie będzie czekała na jego zakupy i na pewno się prędzej do niego dobiorą o ile już jakieś postępowanie nie trwa.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Dopiero wróciłem ale jak obiecałem tak podaje

Rozdział 9 KKS
Przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko organizacji gier i zakładów wzajemnych.
Artykuły od 107 do 111


Możesz smialo powiedziec skad masz pieniadze. Nic Ci nikt nie zrobi. Według prawa Polskiego hazard przez internet jest zabroniony, ale już według prawa Unii Europejskiej jest legalne. W polsce sie chyba jeszcze nie stwierdzilo przypadku aby ktos za to odpowiadal karnie. Takze mozesz byc spokojny.
pozdro
Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.
Skoro dostał pismo z Banku , to już odpowiednie pismo poszło do US.
Już mi się to znudziło, ale napisze jeszcze raz . Bank musi zgłaszać do US wszystkie przelewy powyżej 2500 euro ( zostało to przeliczone na 10000 zł ) oraz wszystkie przelewy pochodzące z podejrzanego źródła( i tu skoro już dostał pismo z Banku to jak wspomniałem już pisemko trafiło pewnie z banku do US )
Dodatkowo przelew na taką kwota bez żadnych kwitów na to może się wiązać z podejrzeniem o pranie pieniędzy.
Polecam sobie przejrzeć KKS lub jakiś podręcznik akademicki do prawa skarbowego tam wszystko jest.

Bank wezwał do wyjaśnienia skąd się wzięła kwota 65 tys. zł i w przypadku braku odpowiedzi co do pochodzenia tych pieniędzy sprawa jest kierowana do Urzędu Skarbowego?
Myślałem że w przypadku przelewu na ileś tam tyś zł bank nie informuje klienta, lecz od razu informują skarbówkę.
Odpowiedź wyżej
 
A 0

atp

Użytkownik
Ustawa o podatku dochodowym od osob fizycznych
Dz.U. z 2000 r. Nr 14,poz. 176 ze zm.
art. 30 ust 1 pkt 7
Od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dochodów (przychodów) pobiera
się zryczałtowany podatek dochodowy:
od dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia
w ujawnionych źródłach - w wysokości 75% dochodu
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Bank doskonale wie skąd pieniądze przychodzą
Po drugie jak zakłądy są nielelgalne to jakim prawem reklamują się na polskich obiektach.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Bank doskonale wie skąd pieniądze przychodzą
Po drugie jak zakłądy są nielelgalne to jakim prawem reklamują się na polskich obiektach.
Tommy w polskim prawie pelno jest absurdow, tez mi sie wydaje ze bank musi wiedziec skad przyjmuje przelew, a co do reklamowania sie to min. na c+ przed transmisjami ekstraklasy reklamuja sie bwin i unibet z opcja fun czyli gry dla zabawy na wirtualne talary i z tego co mi sie wydaje nie zawsze tak bylo (kiedys byly chyba normalne reklamy bukmacherow) wiec mozliwe ze dostali jakies ostrzezenie lub cos w tym stylu i dopoki prawo w Polsce nie zostanie w tym zakresie dostosowane do europejskiego to bedziemy sie spotykac z takimi problemami jakie ma autor watku

W Polsce prawo nie jest dla ludzi tylko dla urzedow
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
A jak sprzedam kolekcjonerowi z Austrii np. zabytkowe obrazy, znaczki, monety itp i on mi przeleje 65 tys. złotych to jak mogę udokumentować ten dochód? Nie mam umowy itp.
 
sylaaa 5

sylaaa

Użytkownik
A jak sprzedam kolekcjonerowi z Austrii np. zabytkowe obrazy, znaczki, monety itp i on mi przeleje 65 tys. złotych to jak mogę udokumentować ten dochód? Nie mam umowy itp.
hm. zazwyczaj podpisuje się umowe kupna-sprzedaży, także to raczej nie przejdzie.
 
Do góry Bottom