>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015)

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
70% frekwencji to jakieś S-F,ze 20% uprawnionych jest za granicą i większość z nich nie pobrała żadnego kwitka,60% też nie brzmi zbyt realnie,nie oglądam tych debat i nie zagłębiam się w te dyskusje,ale czy naprawdę to aż tak rozgrzewa ludzi?
U mnie w pierwszej rundzie było 37%,a wiem,że sporo osób głosujących wówczas na Kukiza nie będzie głosować bo miedzy tymi dwoma &quot;nie widzi żadnej różnicy&quot;.
Osobiście zdziwiłem,się ,że jest przewidywana wyższa frekwencja niż 2 tygodnie temu,pogoda może zrobić swoje (wówczas padało),ale ona się może zmienić w przeciągu kilku godzin więc to trudno wyrokować.
Ogólnie media nakręcają na wysoką frekwencję jak zawsze,ale no w moim mniemaniu to mobilizuje głównie emerytów i &quot;dyżurnych działaczy&quot;.
Wiesz co szczerze mówiąc wolę sondaż CBOSu niż jakieś twoje domysły czy domysły innych &quot;forumkowych znawców&quot;. Może i CBOS się skompromitował, ale sprawdziłem jak robili to badanie - więc to było standardowo na próbie ponad 1000 mieszkańców w różnych częściach kraju i wyszło im, że 72% się zadeklarowało, ale 8% jeszcze nie wie więc teoretycznie nawet maksymalnie 80% może pójść. Osobiście uważam, że będzie 60%. Zanim jeszcze był ten sondaż z moich obserwacji i intuicji wynika taka frekwencja. Ponadto podałem przy typach solidną analizę ostatnich 25 lat wyborów prezydenckich, gdzie tylko raz - najmniej było prawie 51%. Zawsze też II tura ma więcej. To, że ty lub paru innych forumkowiczów pisze, że nie pójdzie czy pójdzie lub zagłosuje na Dudusia nie ma żadnego znaczenia. Korwin był królem internetu i tego (tak mi się wydaje) forum i co ? I nic. Przyszedł muzyk rockowy - Pan Kukiz i zdmuchnął 20% na haśle JOWów,a jak Komor od razu to zrobił to powiedzieli, że tak naprawdę mają JOWy gdzieś bo szukają tylko zmiany i zadymy. Piszę o tym po to, żeby pamiętać, że net/młodzi są ważni, ale bez przesady. Internet to nie jest opinia całego społeczeństwa.
 
J 127

jester72

Użytkownik
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Warzecha-Nie-ma-powodu-by-glosowac-na-Komorowskiego,wid,17558027,wiadomosc.html
Proponuję przeczytać bardzo dobry artykuł Pana Warzechy. Obiektywny.
To nie Żakowski , który uprawia agitację polityczną.
Tak , Minolta już lecę głosować na Komorowskiego. Miotłę pożyczysz ?
Ale że co??? kierownik jeziora obiektywny??? Niezły towar bierzesz ????
A poza tym - W Polsce nie ma już obiektywnych dziennikarzy politycznych!
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik


Duda 1,75@ Unibet.
Sondaże to tylko manipulacja, lecz wole taką forme niż zapytanych przypadkowo 1000 osób.
Chłopaki, kilka spraw.
Po pierwsze, nie patrzcie na sondaże, mówię tu jako wyedukowany socjolog pracujący w agencji badawczej.
Przed wyborami wszystkie główne stacje dawały Kukizowi 6% - dostał 20, Komorowskiemu 48 - dostał 33; Sedno: błąd statystyczny przy próbie ponad 1000 osób wynosi maksmymalnie. 3%, jeśli jest większy to znaczy, że dana firma przeprowadziła badania niekompetentnie. Pomyłka na 5% powinna wyeliminować taką agencje z rynku a tu było 15%. Pewnym dlatego jest, że wyniki są maniupulowane i mają wpłynąć na opinie, opisane socjologiczne to też jest.
To na co zwracam przedewszystkim uwagę jest fakt, że żaden z wyborców Kukiza nie pójdzie głosować na Komora, pomijając nawet i 10%, które by ewentualnie nie poszło głosować, 2% przestawionych jednak na Bronka, Duda dostaje 8%.
Wyborcy Korwina czyli ponad 3% również nie zagłosują na Komora a bliżej jest im raczej do PISu. Ogórkowcą to raczej wszystko jedno, Jarubasy 1,6&amp; pójdą w Bronka, Palikoty 1,4% wszystko jedno, Braunowcy 0,8% pójdą w Dudę albo w ogóle podobnie z resztą jak Wilkowcy, Kowalcy i Tanaje.
Elementem, który jest póki co nie do przewidzenia jest ilość osób, które pójdą głosować dopiero teraz w drugiej turze a będą to głownie Ci, którzy nie chcą żeby PIS doszedł do władzy. Antykomorowscy byli już obecni w pierwszej turze.
Wnioski wysywam takie, że z przytoczonych wcześniej preferencji wyborców kandydatów z I tury , najwięcej odda swój głos Dudzie i możemy tu liczyć na mininium 10%. W opozycji Bronisław poza głosami PSLowców, niezdecydowanych z SLD i Palikota - maksimum 3, dodając nawet to tego, że milion antypisowców pójdzie do urn, daje to kolejne 3% a razem 6%.
Założona bezpieczna różnica 3% to bardzo dużo i stawia to zakład na Dudę lekko do zagrania.
Popieram w 100 %
 
J 127

jester72

Użytkownik
Sondaże to tylko manipulacja, lecz wole taką forme niż zapytanych przypadkowo 1000 osób.
Ludzie, nie róbcie z siebie idiotów - te wszystkie sondy w necie świadczą tylko o jednym - PiS wygrywa internety bo za to zapłaciło. Siedzą kolesie i klikają za kasę i to oni robią róznicę. To propisowscy publicyści pisali że dopiero w drugiej turze sztab bula zaczął szukać agencji marketingowej, która miała pomóc ogarnąć tzw social media oraz portale. Podobno żadna nie chciała się podjąć tematu uznając że na to zbyt późno.
A sondaże są bardziej wiarygodne, bez dwóch zdań - trzeba tylko umiejętnie je odczytywać, do czego nie trzeba mieć wykształcenia socjologicznego - wystarczy kilka zaobserwowanych kampanii wyborczych.
Co o zwycięzcy - podtrzymuję, wygra Duda.
 
kamillo0103 245

kamillo0103

Użytkownik
Dzięki ale miałem na myśli w tym momencie, widzę Unibet 1.75 najwyżej..
na Unibet kurs waha się pomiędzy 1.75-1.85 (co parę godzin się zmienia), trzeba wyczuć moment ????

dobry był jeszcze na Comeon ale wczoraj został wycofany (nie wiem jak jest teraz), jedynym minusem była maksymalna kwota zagrania zakładu
 
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Ale że co??? kierownik jeziora obiektywny??? Niezły towar bierzesz ????
A poza tym - W Polsce nie ma już obiektywnych dziennikarzy politycznych!
Jak na dłoni widać sympatyka PO.
Tylko potrafią obrażać. I bredzą o wciąganiu i innych spiskowych teoriach.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
w sondazu RMF gdzie Duda po raz kolejny ZDECYDOWANIE wygrywal ankiete po raz DRUGI z rzedu o 13 przekrecili konkretnie wyniki i zamiast 70% ktore mial o 10 po 60k glosow juz ma 46% ???? ???? ???? ???? ????
tak wygladaja &quot;wolne&quot; media w polsce
maja rozmach skurw...

http://www.rmf24.pl/raport-wybory-prezydenckie2015/najnowsze-fakty/news-debata-komorowski-duda-kto-lepiej-wypadl-sonda,nId,1810073
????
Uważaj, bo z taką wczutą się możesz wykończyć. Na serio bierzesz wyniki ankiety internetowej nie zamkniętej w czasie w której każdy może ODDAĆ GŁOS KILKA RAZY POD RZĄD? ???? Przecież ludzie głosują wedle swojego zdania i zwykle nie patrzą na to kto wygrał taką debatę tylko oddają głos na kandydata lub partię, którą popierają od lat. Debaty nikt nie wygrał. Polska przegrała.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Jak na dłoni widać sympatyka PO.
Tylko potrafią obrażać. I bredzą o wciąganiu i innych spiskowych teoriach.
Znajdź pacjencie chociaż jeden mój wpis popierający PO albo bula! O całej reszcie twoich bredni nie wspominając.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Frekwencja.. elektorat Dudy w 1 turze mysle że obecny w większości. Szoguny na pewno spora część zostala w domu. Najważniejsze pytanie ile elektoratu Kukiza pójdzie na 2 ture? Ja glosujacy na Kukiza nie mam zamiaru wybierac pomiędzy zlodziejami a sekta nawiedzonych. Bardzo duzo mlodych również. Skoro głosowało sie na kandydata antysystemowego to jaki sens jest isc na 2 ture i glosowac na system? Co 5 osoba glosujaca w 1 turze stanie przed podobnym pytaniem. Ilu z nich pójdzie?
Ty głosujący na Kukiza nic w życiu nie osiągnąłeś:
http://www.tvp.info/20145928/saleta-elektorat-kukiza-to-ludzie-mlodzi-oczekuja-latwiejszych-warunkow-choc-nic-nie-osiagneli

tej marnej bokserzynie widać, nieźle się pod deklem POprzestawiało po takich wpierd****:

https://www.youtube.com/watch?v=9JwbiIyv1WY

https://www.youtube.com/watch?v=NL5CeJbWy6I
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
????
Uważaj, bo z taką wczutą się możesz wykończyć. Na serio bierzesz wyniki ankiety internetowej nie zamkniętej w czasie w której każdy może ODDAĆ GŁOS KILKA RAZY POD RZĄD? ???? Przecież ludzie głosują wedle swojego zdania i zwykle nie patrzą na to kto wygrał taką debatę tylko oddają głos na kandydata lub partię, którą popierają od lat. Debaty nikt nie wygrał. Polska przegrała.
jezeli dla ciebie jest normalne ze od dwoch tygodni we wszystkich &quot;wolnych&quot; mediach w tym nawet w panstwowym tvp jedzie sie jak z gownem z opozycja i robi wszystko zeby oglupic idiotow i zmusic ich do glosowania na szoguna jest normalne to rzeczywiscie bardzo dziwne ...

z pewnoscia to bardzo normalne ze RMF robi 2x ankiete i 2x o tej samej porze wyniki w ciagu godziny zmieniaja sie z 70:30 na 40:60 a komentarze zostaja wylaczone ;) ;)

jeszcze lepszym hitem bylo scierwo od michnika gowno wyborcze ktore przeprowadzilo telefoniczna ankiete,ktora oczywiscie zdecydowanie wygral szogun a suma glosow wyniosla 101% :grin: :grin: :grin:


generanie ja mam w dupie kto wygra te wybory,gdyz nie wiaze zupelnie przyszlosci z tym przegranym juz w calosci krajem

ale jest dla mnie wrecz niepojete jak po takich cyrkach jak wyprawia od 8 lat PO&amp;szogun mozna na nich glosowac

jak widac wystarczy postraszyc idiotow pisem .. ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Panie moderatorze Marcinie i gdzie to usuwanie tych wszystkich politycznych postów ? Ręce opadają. MACIE KU.... DO TEGO INNY WĄTEK !!!
A teraz ad rem: Kolejny najnowszy sondaż IBRiS: Komor: 45,5%, Duduś: 44,5%, FREKWENCJA: 59,2%. I to dla mnie ostatnie jest najważniejsze.
IBRiS zastrzega, że badanie przeprowadzono 21 maja, ale przed debatą prezydencką w TVN. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na 1100 osobowej grupie osób.
 
floydm 0

floydm

Użytkownik
Ilu z Was albo waszych znajomych było kiedyś pytanych przed wyborami na kogo będziecie głosować? Bo ja osobiście nie znam takich osób ????
 
S 0

speedykrr

Użytkownik
Ilu z Was albo waszych znajomych było kiedyś pytanych przed wyborami na kogo będziecie głosować? Bo ja osobiście nie znam takich osób ????
Tez osobiście nikogo..

W stsie jest 1,9 - 2,1 Duda - Komor w hitach na piątek
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ilu z Was albo waszych znajomych było kiedyś pytanych przed wyborami na kogo będziecie głosować? Bo ja osobiście nie znam takich osób ????
To ma być argument ? Rodem z magla lub rynku.
W 30mln państwie możesz przeżyć całe życie i samemu + znajomi mogą nie być nigdy zapytani, zważywszy, że próby wynoszą 1000 osób.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
No to ja takie próby zasadniczo pier^^^^ , niech sami się bawią &quot;sondażami&quot;
Bul w styczniu, lutym miał 75%????????????
 
Do góry Bottom