>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Mucha jest rzecznikiem kampanii wyborczej, rzecznikiem (nie)rządu jest Tomczyk.
Jak ona i on na zmiane rzecznikuja co sie da ! Najpierw Mucha sie wypowiada na temat pracy rzadu, a potem Tomczyk rozdaje na spoznionej konferencje PEK listy PO.

Tak juz btw to od kiedy siedziba PO jest Parlament i tam sobie robia zjad krajowy. :]
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
W ostatnim czasie zyskaliśmy jednak w Niemczech ambasadora polskości, jakiego jeszcze w historii nie mieliśmy - nowoczesną kobietę sukcesu, której słów słuchają nastolatki w całych Niemczech, a której styl rodem z małego polskiego miasta nadaje dziś ton ulicom miast nad Renem, Elbą i Dunajem.
Cytat z artykulu GW o Polce ,, ktora teraz promuje Polskoc w Niemczech&#39;&#39;. Ciekawe czy zgadniecie o kim jest mowa . Czy to jest jakas panie Prezes banku czy to jest jakas slynna lekarka ? NIE !
Mowa jest o Polce, ktora dawala dupy w Niemczec , cpala i nagrala plyte o tytule ,,*****&#39;&#39; , ale to i tak wedlug Michnika Duda bedzie psul obraz Polski za granica. Ah ta hipokryzja.
http://wyborcza.pl/1,75477,18532313,polska-eksprostytutka-robi-oszalamiajaca-kariere-w-niemczech.html
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
pastuchy pisu powiedzcie szczerze: wy naprawdę uważacie, że żyjecie w ruinie państwa i resztę tego pierdolenia od Beaty etc?
pytam zupełnie poważnie. Ja powtarzam po raz enty: nie jestem wyborcą PO i nie zagłosuję na nich w najbliższych wyborach, ale chciałbym takiego &quot;katharsis&quot; od was usłyszeć. Przecież to jest totalnie pierdolenie. Pis jest takim samym gównem jak PO. A PO stoczyło się na poziom swoich rywali doszczętnie już poprzez buczenie na zaprzysiężeniu Dudy. Tyle w temacie. Wielka Polska mi się śni - nie promuję haseł nacjonalistycznych, ale tak właśnie jest.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
bykuwodzu:
Naprawdę znowu chcesz dyskutować o podatkach? Myślałem, że po ostatniej dyskusji o emeryturach już się z tego wyleczyłeś.
(zlikwidowanie 3 progu, zniesienie podatku spadkowego, czyli w praktyce umożliwienie powstawania funduszy rodzinnych na wzór Luksemburskich funduszy rodowych dla najbogatszych).
Zlikwidowanie 3 progu to najlepsza rzecz jaką PiS zrobiło. Ustawienie drugiego progu w praktyce zamieniło podatek dochodowy w semi-liniowy co tylko dobrze zrobiło gospodarce. A podatek dochodowy jest tak kuriozalny w swoim działaniu, że i tak nie można już go zepsuć. A sensowne rozwiązania są dwa - albo zlikwidować dochodowy w całości albo zamienić go w podatek od funduszu płac. Tyle.
Podatek spadkowy był nazywany podatkiem od wdów i sierot. Porównanie likwidacji go do tworzenia jakiś rodowych klanów to jedna z najbardziej abstrakcyjnych rzeczy jakie ostatnio usłyszałem.
Pisowcy u władzy eksperymentowali też z obniżeniem podatków bezpośrednich, czyli bogaci płacą mniej, i z podwyższeniem podatków pośrednich, czyli wyższe ceny dla biednych. W tym miejscu muszę przyznać, że tu PO też nie jest święte, ale co innego łatać budżet w ciężkim kryzysie światowym, a co innego bezczelnie wspierać wpływowych magnatów, jednocześnie twierdząc, że jest się partią ludzi biednych – tak jak czyni to PiS…
VAT nie drgnął. Z podatków pośrednich podnieśli akcyzę. Co z uderzaniem w biednych ma tyle wspólnego co Aleksander Macedoński z Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii.
Dalej: Zyta Gilowska obniżyła składkę emerytalną i rentową, więc ZUS już totalnie wpadł w czarną dziurę, czego bezpośrednim efektem jest podwyższenie wieku emerytalnego.
A zdajesz sobie sprawę z prognozy ZUS-u na następne kilkanaście/kilkadziesiąt lat? Wiesz jak kształtuje się tam projektowana stopa zastąpienia i wiek emerytalny? Wiesz jak w chwili obecnej wygląda stosunek pobieranych składek do potrzeb ZUS-u. I wreszcie wiesz czym skończyłoby dalsze obciążanie kosztów pracy? Jeśli nie to daj sobie spokój z odpisywaniem na ten temat.
Dalej: pisowcy zdążyli rozwalić prokuraturę. Na polską scenę polityczną wkroczył bowiem kaleka i miernota jedyny we własnej skali, mister Ziobro, łączący stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego – patologia władzy pełną gębą, zatrzymania niewinnych ludzi, których nie lubił Kaczyński, paraliż pracy prokuratur w całym kraju i grożenie sędziom, którzy uniewinniali kolejnych zatrzymanych i umarzali dęte polityczne sprawy, wykazując amatorszczyznę i patologię działań Ziobry.
Nie manipuluj. Łączenie tych funkcji w jednych rękach trwało przez 20 lat od 1990 a Ty przedstawiasz to jako pomysł PiS-u.
Dalej: PiS sparaliżowało polską transplantologię z powodów jak punkt wyżej, czyli setki zgonów, bo z klucza politycznego ścigali niewinnych lekarzy,
A za koklusz i trzęsienia ziemi też byli odpowiedzialni?
zafundował nam najwyższe ceny gazu w Europie, ale jak wracał z totalnie zawalonych negocjacji od Gazpromu, „telewizja publiczna Kaczyńskich” robiła z niego bohatera narodowego. Dopiero Pawlak (którego też nie trawię) odkręcił amatorskie ustalenia kontraktu o dostawy gazu i zbił ceny.
Widzisz to trochę inaczej było. Najwyższe ceny gazu zawdzięczamy wybitnemu negocjatorowi Waldkowi Pawlakowi. W zasadzie należałoby spytać czy to tylko nieudolność czy może jednak coś więcej...
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
pastuchy pisu powiedzcie szczerze: wy naprawdę uważacie, że żyjecie w ruinie państwa i resztę tego pierdolenia od Beaty etc?
Moja subiektywna opinia:
Sam nie wiem czemu przypisuje sie PiSowi zwrot : Polska w ruinie, skoro oni go nawet nie uzywaja, tylko mowia o naprawie Rzeczpospolitej.
Oczywsicie masze racje Blaise sa rzeczy dobre w Polsce i ja sie z tym zgadzam nie zyje nam sie zle i sa miejsca gorsze na swiecie , ale sa tez rzeczy ktore wymagaja gruntowej zmiany i obrania innego kierunku jaki do tej pory byl robiony.
Sam mowisz , ze sni Ci sie Wielka Polska, a Wielki kraj potrzebuje wlasnych surowcow i nakrecania wlasnej gospodarki, do tej pory nie moge zrozumiec czemu nasz rzad kupuje wegiel w Australii , a nasz gnije na placu i nie uzywamy go, zreszta Bienkowska o tym wspomniala na swoich tasmach, co sie w tych spolkach dzieje.
Wielki kraj to tez niezaleznosc polityczna w sprawach zagranicznych, ktorej teraz nie mamy, sam przyznasz , ze tanczymy jak nam Francja i Niemcy graja, i jestesmy tzw. 1 frontem /murem przed atakie ze wschodu, a powinnismy swoje sojusze zawierac z panstwami, ktore tez nie chca byc Afryka ,Europy takie jak Wegry czy Czechy. Ostatniu czytalem , Romunia sprzeciwila sie UE i oto efekty http://wmeritum.pl/rumunia-obnizka-vat-u-przyniosla-wzrost-sprzedazy-detalicznej/
No i na koniec dbanie o wlasne firmy , a nie tania wyprzedaz panstwowego majatku ,, slynny Ciech&#39;&#39;.
Jezeli dla niektorych ludzi dobrobyt i zaslugi to jezdzenie po autostradach i chodzenie po chodnikach to musze was zasmucic, to jest standard w kazdym Europejskim panstwie od tego sie zaczyna , bo potem moc rozwijac reszte galezi.
Wedlug mnie powinnismy dbac bardziej o rynek pracy i zakonczyc z wyzyskiem polskich pracownikow za glodowe pieniadze na tle Europejskim i potem mozna zaczac myslec dalej. Firmy zagraniczne przyjezdzaja do Polski zakladaja interes dostaja na start ulgi podatkowe doplaty na otwarcie itd. po 5-6 latach zmieniaja tylko nazwe i dalej z tego korzystaja i tak nas dymaja na lewo i prawo. Potem rzad sie podnieca, ze Range rover stawia fabryke w Polsce , bo jako jedny kraj chcemy pracowac za 2.5€ na godzine
STawki i tak beda leciec jeszcze bardziej, bo niedlugo Ukraincy sie zjada , ktorzy juz zabieraja robote naszym i jeszcze taniej pracuja albo dostaja dofinansowanie na podjecie studiow. ;)
Dlatego jest potrzebna placa minimalna tak jak w DE by to jakos ogarnac i miec pod kontrola i wiecej niezaleznosci w sprawach miedzynarodowych i postawienie na swojej tradycji.
Juz w DE sraja po gaciach, ze Polska ochlodzi relacje z Europa itd. A czemu ? Bo straca swoje kolonie. Nawet Siemoniak bronic dzis w TVP Info DUdy i jego planu po publikacji niemieckiej gazety. Ta jednosc podoba mi sie i on ze Schetyna moga Dudzie duzo pomoc i mam nadzieje , ze sie tak dla dobra RP stanie ;)
No i sedno calej sprawy, zmiana systemu w polsce na kanclerski albo prezydencki to podstawa ;)
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
oczywiście blady, że wiele rzeczy wymaga poprawy. Przecież ja tego nie neguję.
A co do ruiny.. no to wstawiałem już ten filmik w innym temacie. Myślę, że mówi wszystko. Zresztą wystarczy posłuchać masy innych komentarzy pisiorów na temat sytuacji w Polsce. Pedał Błaszczak to w sumie delikate.
https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/vb.1452015088365848/1662511773982844/?type=2&amp;amp;theater=
Ajj co tam dalej.. Tańczymy jak nam Francja i Niemcy zagrają? Czy ja wiem. Wiem jednak, że w skali świata nasza pozycja jest gówniana.. jesteśmy niczym tak naprawdę. Nie mamy żadnej pozycji. Taka smutna prawda. Czasy kiedy my będziemy mogli dyktować innym warunki nie nadejdą prędko.. I nie mów mi, że tak najprościej powiedzieć, bo tak po prostu ***** jest. Jesteśmy pachołkami. Możemy czuć narodową dumę, nacjonalistycznie, narodowo czuć się silni, ale nie mamy żadnej pozycji w polityce zagranicznej i długo mieć nie będziemy.
Płaca minimalna? Sam nie wiem. Specem nie jestem, a wielu speców mówi, że to najgorsze co można wprowadzać i tak naprawdę wstrzymuje to gospodarkę.. Myślę jednak, że nie jest to kluczowa sprawa w kontekście budowy silnej Rzeczypospolitej.
Siemoniak to bardzo w porządku gość i miło, że docenia się w końcu kogoś z obozu PO. Wydaje się jednak, że jesteś wyjątkiem.

Zmiana systemu w Polsce? Really? I co chcałbyś, żeby taki Komor rządził wszystkim przez 5 lat? ????
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Płaca minimalna? Sam nie wiem. Specem nie jestem, a wielu speców mówi, że to najgorsze co można wprowadzać i tak naprawdę wstrzymuje to gospodarkę.. Myślę jednak, że nie jest to kluczowa sprawa w kontekście budowy silnej Rzeczypospolitej.
Niestety tak jest. Radykalna podwyżka płacy minimalnej będzie skutkowała dwoma zjawiskami
a) wzrostem bezrobocia (przypuszczalnie w małym stopniu)
b) poszerzeniem szarej strefy (w dużym stopniu)
Siemoniak to bardzo w porządku gość i miło, że docenia się w końcu kogoś z obozu PO. Wydaje się jednak, że jesteś wyjątkiem.
Siemoniak to bezapelacyjnie najlepszy minister tego rządu.
Zaś odnośnie sporu PO-PiS. PiS z mojej bajki zdecydowanie nie jest. Ale PO w przeciągu tych kilku lat przekształciło się w bezkształtną i bezprogramową partię władzy. Wymieniać błędy, pomyłki, afery i wpadki rządu nie ma co, bo trwałoby to długo a wszyscy chyba je mniej więcej znamy. Do tego dochodzi moja ocena posunięć ekonomicznych, które to z mojej perspektywy są kluczowe. A to pomimo niezłych deklaracji z 2007 roku okazały się być tylko lepem na wyborców. Na PiS nie zagłosuję w tych wyborach, ale gdybym miał wybór między PO a PiS to oddałbym głos na tych drugich. Tak jak zrobiłem w II turze prezydenckich.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Siemoniak to bezapelacyjnie najlepszy minister tego rządu.
Zaś odnośnie sporu PO-PiS. PiS z mojej bajki zdecydowanie nie jest. Ale PO w przeciągu tych kilku lat przekształciło się w bezkształtną i bezprogramową partię władzy. Wymieniać błędy, pomyłki, afery i wpadki rządu nie ma co, bo trwałoby to długo a wszyscy chyba je mniej więcej znamy. Do tego dochodzi moja ocena posunięć ekonomicznych, które to z mojej perspektywy są kluczowe. A to pomimo niezłych deklaracji z 2007 roku okazały się być tylko lepem na wyborców. Na PiS nie zagłosuję w tych wyborach, ale gdybym miał wybór między PO a PiS to oddałbym głos na tych drugich. Tak jak zrobiłem w II turze prezydenckich.
Żyjemy prawdopodobnie w tej samej bajce, z tą drobną różnicą, że PIS mnie zniechęcił aż tak, że nie zagłosuję na nich mimo wszystkiego. Cokolwiek PO by nie odjebało (na PO też nie). Ogólnie jednak zgadzam się w większości zdecydowanej.
 
Z 47

ziz99

Użytkownik
Takie szybkie przypomnienie historii 2005-2007 od strony podatków, spec-ustaw i ogólnie od strony „mądrych” ruchów władzy PiSowskiej:

Pis przejęło po SLD w 2005 rządy w okresie gospodarczej prosperity, ....
Sprawdzałeś może dane EUROSTATU??






źródło: http://euro-dane.com.pl/polska

Nie wiem o jakim prosperity po SLD mówisz...

PIS kończył swoje krótkie rządy z chyba najlepszymi danymi gospodarczymi w ostatnich kilkunastu latach. Z takimi &quot;koalicjantami&quot; jak Giertych i ś.p. Lepper to chyba aż nadto.

Oczywiście nie wszystko było kolorowe, choćby zawarcie koalicji z takimi partiami jak LPR i Samoobrona, co ich wówczas mocno skompromitowało.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Żyjemy prawdopodobnie w tej samej bajce, z tą drobną różnicą, że PIS mnie zniechęcił aż tak, że nie zagłosuję na nich mimo wszystkiego. Cokolwiek PO by nie odjebało (na PO też nie). Ogólnie jednak zgadzam się w większości zdecydowanej.
Ale zniechęcił czym? Rządami w latach 2005-07 czy obecnymi pomysłami/retoryką?
Ja generalnie jak patrzę na ich pomysły ekonomiczne to wygląda to bardzo słabo. Mam jednak nadzieję, że to tylko taka retoryka a praktyka rządzenia będzie inna. Dokładnie jak było w latach 2005-2007 gdzie mimo błędów zrobiono jednak parę dobrych ruchów.
ziz99:
Oczywiście nie wszystko było kolorowe, choćby zawarcie koalicji z takimi partiami jak LPR i Samoobrona, co ich wówczas mocno skompromitowało.
O bzdurach, które byku stworzył już napisałem. Ale rzeczywiście nie było tak kolorowa, także w strefie ekonomicznej. Dalszy wzrost zadłużenia publicznego, ale przede wszystkim wzrost wydatków publicznych, które następnie przełożyły się na to, że w wydatkach sztywnych przekroczyliśmy 70% ustawy budżetowej. A to bardzo dużo.
 
J 127

jester72

Użytkownik
PIS kończył swoje krótkie rządy z chyba najlepszymi danymi gospodarczymi w ostatnich kilkunastu latach.
Jest tylko jeden malutki problem, nie odróżniasz związku przyczynowo-skutkowego od koincydencji pewnych zdarzeń gospodarczych.
Pis obejmując rządy tak bardzo zajął się &quot;odzyskiwaniem&quot; różnych instytucji że nie przeprowadził żadnych reform gospodarczych ani ekonomicznych. Nic co miałoby wpływ na sytuację gospodarczą.
A skąd ów wysoki wzrost - ano z jednego ważnego powodu - obniżka CITu z 27 do 19% w 2004r. co spowodowało duży wzrost inwestycji zagranicznych.
PiS dopiero pod koniec swoich rządów obniżył podatki dla najbogatszych i składkę rentową dla wszystkich, co miało wpływ na sytuację gospodarczą kiedy rządziła już PO.
A najwyższe wzrosty w gospodarce po 89r. miały miejsce, niestety ???? , za rządów SLD w latach 1993-1997.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Blaise
Co do filmu , skoro ktos to tak przylapal i jest to jest, najwidoczniej miala BS slabe info czy cos, ale ona nigdzie nie mowi, ze nasz kraj jest w ruinie tylko ,ze zamykane sa zaklady itd. Zreszta GUPIE w tym filmiku jest to ,ze autor jako stan rozwiniecie pokazuje filharmonie do ktorej chodzi moze z 3-4% spoleczenstwa.
Moja retoryka to nie jest jechanie po PO itd. ja tylko pytam ludzi, ktorzy bronia / popieraja,popierali, te partie czemu mam na jesien na nich postawic swoj haczyk.
PO miala dobre zalozenia, ale niestety pycha i duma ich zjadla i teraz juz sie nie odbuduja, chyba ze maj jakiegos asa w rekawie, zreszta najbardziej mnie smieszy w tej partii ich hipokryzja w 2005-2007 gadali, ze Giertych to nnazista, eurosceptyk najgorsze co sie moglo Polsce przytrafic, a teraz ze jest to wybitny prawnik i dzialacz to samo z Kaminskim, Sikorskim, Kluzik-Rostowska. Tacy ludzie szkodza tylko PO, ale i pokazuja jaka ta polityka w Polsce jest, ze kazdy da wszedzie dupy byle zostac w Sejmie.
Siemoniak, Schetyna ( nie wiem tylko w jakiej roli) mogliby nawet w rzadzie PiS byc bo im nie zalezy na lataniu do mediow i jechanie po PiSie tylko oni cos robia dla Polski i dlatego widzialbym Siemoniaka nawet dalej w MONie w rzadzie PiSie( marzenie ale moze sie spelni) , a Schetyne chyba bardziej jako marszalka bo mam male informacje o jego kwalifikacjach na MSZ.
Najbardziej boli to, ze zjadla Tuska pycha. Miala byc w 2005 duza koalicja PO-PiS, ale PO przegralo to i Tusk nie chcial byc tylko vice, tylko chcial byc panem i krolem. Co mu z sp. Lechem tez nie wyszlo.
Ja sam oczekiwalbym po PO, ktore mialo 5 lat wladze absolutna w kraju, wiecej niz wydawanie pieniedzy z Unii i krytykowanie wladzy/opozycji ( PiS), a pozatym blizej mi do PiS ze strony zwiazkow partnerskich itp, dlatego maja moj glos i dostaja szanse by zmienic kraj i szukac sojuszu ze sasiadami tutaj blisko, a nie gdzies w Brukseli.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Moja retoryka to nie jest jechanie po PO itd. ja tylko pytam ludzi, ktorzy bronia / popieraja,popierali, te partie czemu mam na jesien na nich postawic swoj haczyk.
to z tym raczej nie do mnie, bo ja:
1. dawno nie głosowałem na PO już
2. nie zamierzam nikogo przekonywać, żeby na nich zagłosował na jesieni
3. nie głosuję na nich w najbliższych wyborach

Moja retoryka z kolei jest taka, żeby trochę zrównoważyć wasz pojazd po wszystkich właściwie prócz PISu, czyli PO, lewicy, Nowoczesnej, Korwinie nawet, jasno sugerując, że PIS to ta jedyna, właściwa opcja. Gówna prawda niestety. PIS jest najbardziej zakłamaną i manipulującą opcją, dlatego będę neutralizował tą waszą propagandę trochę.
Ogólnie to pojawia się w dziale raczej mało merytorycznej treści. Większość to jakieś bzdety, rysunki, memy ośmieszające rządzących. Może ja doczekam się czegoś dobrego nt. PiSu. Dlaczego to na nich mam zagłosować? ;)
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Ogólnie to pojawia się w dziale raczej mało merytorycznej treści. Większość to jakieś bzdety, rysunki, memy ośmieszające rządzących. Może ja doczekam się czegoś dobrego nt. PiSu. Dlaczego to na nich mam zagłosować?
Chyba taki najwieksza argument to jak dla mnie odsuniecie PO od wladzy za to, ze juz nie rzadzi tylko zajmuje sie soba i trwoni pieniadze publiczne ,a do tego zadluza Polske na wielka skale i kradnie pieniadze z OFE.
DO tego przychodzi mi na tak o , wlasnie to zeby Polska byla bardziej autonomicza, a do tego dazyy PiS , ktory chce by Narod potrafil sam sobie zapewnic surowce i liczyl sie na arenie miedzynarodowej, na pewno jest to mega ciezkie, ale mozna do tego dojsc stawiajac swoje warunki, a nie tylko dbac o Unie w calosci, bo jak przyjdzie co do czego to Unia tak jak WB i Francja sie na nas wypna i bedzie.
Do tego dla mnie wazne , by nie dac parom homoseksualnych mozliwosc zawierania malzenstw i adopcji dzieci( ale to temat na inna gadke).

Wiadomo, ze na kazda partie znajdziesz i dobra i zle strony, to ty jako wyborca musisz podjac decyzje, kto odpowiada twoim interesom i tyle.
Zreszta nikt nie cisnie po PO co by nie zrobili, po prostu robia teraz prawie wszystko zle , poh(ch)opnie bez zadnego pomyslu i sie kompromituja, dlatego sa w ogniu krytyki i to oni musz sie bronic, a ze nie mysla jak to robia to sie trafiaja perelki , ktore staja sie memami, tak jak start Giertycha i Kaminskiego, czy Schetyna z Kielc.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Moja retoryka z kolei jest taka, żeby trochę zrównoważyć wasz pojazd po wszystkich właściwie prócz PISu, czyli PO, lewicy, Nowoczesnej, Korwinie nawet, jasno sugerując, że PIS to ta jedyna, właściwa opcja. Gówna prawda niestety. PIS jest najbardziej zakłamaną i manipulującą opcją, dlatego będę neutralizował tą waszą propagandę trochę.
No tak bo to PIS rządzi od 8 lat Polską i trzeba ich odsunąć od władzy ????
Prawda jest taka że to PIS jako jedyne ugrupowanie razem z koalicjantami przedstawił &quot;jakiś&quot; plan dla Polski na najbliższe lata. Można się z nim nie zgadzać, mnie również wiele rzeczy się w tym programie nie podoba. Jednak retoryka PO nie da się, nie można, nie idzie jest żałosna bo ich program to ciepła woda w kranie i trzymanie stołków i &quot;bycie&quot; przy władzy.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
blady:
Chyba taki najwieksza argument to jak dla mnie odsuniecie PO od wladzy za to, ze juz nie rzadzi tylko zajmuje sie soba i trwoni pieniadze publiczne ,a do tego zadluza Polske na wielka skale i kradnie pieniadze z OFE.
Sorry, ale to nie jest żaden argument. Bo tak samo to może nawet zwolennik Komunistycznej Partii Polski powiedzieć ;)
DO tego przychodzi mi na tak o , wlasnie to zeby Polska byla bardziej autonomicza, a do tego dazyy PiS , ktory chce by Narod potrafil sam sobie zapewnic surowce i liczyl sie na arenie miedzynarodowej, na pewno jest to mega ciezkie, ale mozna do tego dojsc stawiajac swoje warunki, a nie tylko dbac o Unie w calosci, bo jak przyjdzie co do czego to Unia tak jak WB i Francja sie na nas wypna i bedzie.
Ale PiS popierał tak akces do UE jak i traktat lizboński.
Surowce to nie jest rzecz, która można wyczarować. Polska nigdy w pełni samowystarczalna pod tym względem nie będzie, chyba, że podbijemy jakieś roponośne tereny Kaukazu - ale powiedzmy sobie szczerze, że na to się nie zanosi ????
Do tego dla mnie wazne , by nie dac parom homoseksualnych mozliwosc zawierania malzenstw i adopcji dzieci( ale to temat na inna gadke).
Adopcji dzieci przez pary homoseksualne o ile wiem żadna licząca się siła polityczna nie popiera.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Adopcji dzieci przez pary homoseksualne o ile wiem żadna licząca się siła polityczna nie popiera.
Sensu stricto nie, ale w rozmytych regulacjach prawnych to kto wie...

Oczywiście mam tu na myśli trik w ramach ustawy o uzgodnieniu płci tzn. ja gej w związku zmieniam płeć i staram się z partnerem o adopcję jako heteroseksualna para. Nie udało mi się znaleźć wypowiedzi zwolenników tej ustawy dementujących takie zastosowanie tej ustawy, choć było to podnoszone przez kilka osób publicznych.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Martinus
Zbyt ogolnikowo to napisalem , bo i malo czasu mialem moge rozwinac swoje mysli i wtedy mam nadzieje juz nie dodzie do nie porozumien.
Chyba taki najwieksza argument to jak dla mnie odsuniecie PO od wladzy za to, ze juz nie rzadzi tylko zajmuje sie soba i trwoni pieniadze publiczne ,a do tego zadluza Polske na wielka skale i kradnie pieniadze z OFE.
Ano moze powiedziec i niech mowi. Chodzi mi o to, ze partia ktora przez 5 lat miala w Polsce wladze absolutna mogla robic wszystko co tylko zachce, zajmowala sie swoimi prywatnymi sprawami i niszczyla ten kraj krok po kroku. Wystarczy posluchac tasm jak PO wypowiada sie o panstwie rzadzonym przez siebie i wszystko staje sie jasne.
Dla mnie kazdy glos oddany przeciwko PO czy to na PSL czy to na SLD to glos dodatni, bo oni po prostu nie zasluguja na te wladze juz i czas dac innym szanse, a nie chronic tych ludzi i mysli z okraglego stolu.
DO tego przychodzi mi na tak o , wlasnie to zeby Polska byla bardziej autonomicza, a do tego dazyy PiS , ktory chce by Narod potrafil sam sobie zapewnic surowce i liczyl sie na arenie miedzynarodowej, na pewno jest to mega ciezkie, ale mozna do tego dojsc stawiajac swoje warunki, a nie tylko dbac o Unie w calosci, bo jak przyjdzie co do czego to Unia tak jak WB i Francja sie na nas wypna i bedzie.
Popierali, no ale czy za tym idzie ze nie mozna miec wlasnego zdania na temat integracji i go forsowac ? Po co isc w jednym nurcie z Francja, Niemcami ? Na razie sie nie zapowiada bysmy kiedykolwiek dolaczyli gospodarczy czy spol. do tych panstw, wiec musimy isc swoja droga szukac sojusz na Wegrzech, w Czechach, Slowacji, Litwy, to sa kraje ktore sa w podobnej sytuacji i tez chca byc bardziej niezalezne od UE.
Co do surowcow to zlego slowa uzylem, mialem na mysli, ze mamy wlasny Wegiel zamiast z niego korzystac to kupuje z Australii czy innych panstw a nasz sie psuje, polecam tu tasme Bienkowskiej-Wojtunik, ktora to pieknie opisuje. Mielismy wlasne stocznie , to nie PO wolalo je zamknac i wszystkie zlecenie przeszly teraz na stocznie niemieckie w Rostocku , czy innych miastach. (pewnie po czesci za to DT dostal awans).
Mamy duzo zbiorow z rolnictwa i jest ono w Polsce jedna z wazniejszych galezi i nie stac nas na nakladanie sankcji Rosji, gdyz to potem sie na nas odbija i my na tym tracimy, a nie UE , Francja czy Niemcy.
Dlatego ja mowie Tak dla UE, ale oprocz tego trzeba jeszcze samodzielnie myslec, a nie tylko w glownym nurcie isc.
Adopcji dzieci przez pary homoseksualne o ile wiem żadna licząca się siła polityczna nie popiera.
O ile wiem to RP , i ,przyszly internetowy kandydat na Prezydenta RP&#39; Biedron, chca tego, a znajac zycie moze dojsc do koalicji Po-Nowoczesna-lewica , o ile te partie wejda do sejmu i wtedy juz bedzie jazda na wesolo ;)
Te wszystkie ustawy z ta plcia itd. to dopiero poczatek do tego by kiedys wlasnie tez to umowzliwic.
Zreszta Macieqleo tez ukazal jak ten problem mozna bedzie obejsc.
 
Do góry Bottom