>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

martinus 491

martinus

Użytkownik
blady:
Ano moze powiedziec i niech mowi. Chodzi mi o to, ze partia ktora przez 5 lat miala w Polsce wladze absolutna mogla robic wszystko co tylko zachce, zajmowala sie swoimi prywatnymi sprawami i niszczyla ten kraj krok po kroku. Wystarczy posluchac tasm jak PO wypowiada sie o panstwie rzadzonym przez siebie i wszystko staje sie jasne.
Żeby była jasność ja nie mam żadnego zamiaru bronić PO. Nigdy na nich nie głosowałem i oczywiście głosować nie będę. Jak już tutaj pisałem ich rządy oceniam skrajnie negatywnie. Przy okazji tej krytyki tonuje jednak także przesadne oczekiwania wobec PiS-u, bo potem nastanie brutalne rozczarowanie.
Popierali, no ale czy za tym idzie ze nie mozna miec wlasnego zdania na temat integracji i go forsowac ? Po co isc w jednym nurcie z Francja, Niemcami ? Na razie sie nie zapowiada bysmy kiedykolwiek dolaczyli gospodarczy czy spol. do tych panstw, wiec musimy isc swoja droga szukac sojusz na Wegrzech, w Czechach, Slowacji, Litwy, to sa kraje ktore sa w podobnej sytuacji i tez chca byc bardziej niezalezne od UE.
Ja popieram tworzenie regionalnych sojuszy. Tylko, że pozycjonowanie się PiS-u jako partii rzekomo uniosceptycznej jest fałszywe. To raz. Dwa PiS być może rzeczywiście chce prowadzić bardziej niezależną politykę wobec Niemiec, ale jako przeciwwagę wskazuje naszego rzekomo &quot;najbliższego sojusznika&quot; czyli USA. Ja na taką politykę mogę co najwyżej pokiwać z politowaniem głową.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Do wszystkich POlszewickich pastuchów uważających, że Polska nie jest w ruinie- nie chodzi debile dosłownie o ruinę a poziom życia matoły:
Ponad 5 milionów Polaków zarabia w ciągu roku mniej niż 10 tys. zł! To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody wynoszą mniej niż 834 zł. Z danych Ministerstwa Finansów opublikowanych przez dziennik „Rzeczpospolita” wynika, że w ubiegłym roku z tytułu uzyskanych dochodów rozliczyć z fiskusem musiało się 24,6 mln osób. Ponad połowa z nich, czyli 12,84 mln osób, uzyskała w ciągu roku dochody nieprzekraczające kwoty 20 tys. zł. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody – po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, kosztów uzyskania przychodu i innych odliczeń przewidzianych prawem – wynosiły mniej niż 1.667 zł.
Niestety ponad 5,1 mln osób deklaruje fiskusowi zarobki na poziomie nieprzekraczającym 10 tys. zł w ciągu roku. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody wynoszą mniej niż 834 zł, czyli kwotę zbliżoną do tzw. minimum egzystencji.
Dochody niemal 2,5 mln Polaków nie przekraczają nawet progu wspomnianego minimum, a to oznacza, że osoby takie mogą mieć problemy z zapewnieniem sobie i swoim najbliższym podstawowych dóbr niezbędnych do życia takich jak jedzenie, lekarstwa czy ubrania.
Przypomnijmy, że kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3,091 zł i jest jedną z najniższych na świecie. Więcej wolności gospodarczej mają obywatele takich krajów jak Zambia, Tanzania, Maroko, czy Indonezja, gdzie kwota wolna od podatku jest wyższa. Warto tutaj zaznaczyć, że również utrzymanie się w tych krajach jest znacznie tańsze. Polska nie jest krajem trzeciego świata, jest gorzej…
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Do wszystkich POlszewickich pastuchów uważających, że Polska nie jest w ruinie- nie chodzi debile dosłownie o ruinę a poziom życia matoły:
Generalnie nie zgadzam się z narracją, że w ruinie, ale oczywiście bliżej mi do niej niż tej która ją próbuje wyśmiać. Każdą jedną z prób wyśmiania narracji o Polsce w ruinie, na przykład takiej jak na pseudookładce pseudoobiektywnego dziennika o inicjałach GW można skwitować tak jak to zrobił RAZ - &quot;A czy Grecja jest w ruinie?&quot;
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Z tą Polską w ruinie to ma ktoś może filmik, kiedy coś takiego Duda mówił? Bo wszyscy o tym trąbią i się podniecają a ja bym wolał usłyszeć czy takie słowa padły i w jakim kontekście. Szukałem dziś trochę ale nie mogę znaleźć.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Z tą Polską w ruinie to ma ktoś może filmik, kiedy coś takiego Duda mówił? Bo wszyscy o tym trąbią i się podniecają a ja bym wolał usłyszeć czy takie słowa padły i w jakim kontekście. Szukałem dziś trochę ale nie mogę znaleźć.
No wlasnie nie ma i tu jest Problem haslo zrobione i propagowane przez PO i GW . Ostatnio w faktach ktos probowal pokazac ze JK tak mowi i dali wywiad z 2012 roku ;)
 
J 127

jester72

Użytkownik
Hasło zostało stworzone po wypowiedzi Andrzeja Dudy z kwietnia tego roku:
&quot;Sytuacja jest dramatyczna. Jest widoczna gorycz, ale i nadzieja. Staram się tę nadzieję przywracać. Jeżeli ktoś uważa politykę jako troskę o dobro wspólne - to Polskę da się naprawić. Jeżeli udało ja się odbudować z ruin po II wojnie światowej to da się i teraz. Trzeba tylko dobrej woli i uczciwej władzy&quot;

http://wpolityce.pl/polityka/242459-andrzej-duda-przez-8-lat-budowano-polske-z-dykty-ale-jezeli-udalo-sie-ja-odbudowac-z-ruin-po-ii-wojnie-swiatowej-to-da-sie-i-teraz-trzeba-tylko-dobrej-woli-i-uczciwej-wladzy
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Z tą Polską w ruinie to ma ktoś może filmik, kiedy coś takiego Duda mówił? Bo wszyscy o tym trąbią i się podniecają a ja bym wolał usłyszeć czy takie słowa padły i w jakim kontekście. Szukałem dziś trochę ale nie mogę znaleźć.
A było to tak:
1. Najpierw Kopacz ogłosiła wygaszanie kopalń.
2. PIS i prawicowy tłiter podłapał temat i wprowadził hasztag #wygaszone gdzie wklejano pod tym hasztagiem zdjęcia z wygaszonymi przedsiębiorstwami i innymi zakładami pracy itp.
3. PO wymyśliło hasztag #Polskawruinie i na przekór PIS-owi wklejało zdjęcia z wybudowaną infrastrukturą z tymże hasztagiem.
Media w POlsce mamy pod przywództwem PO więc wiemy co musiało przebić się do mejstrimu. A kłamstwo powtórzone dwa razy staje się prawdą.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Ja nadal nie uzyskałem odPOwiedzi tutejszej POlszewizny czy Polska nie jest w &quot;ruinie&quot;
Ponad 5 milionów Polaków zarabia w ciągu roku mniej niż 10 tys. zł! To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody wynoszą mniej niż 834 zł. Z danych Ministerstwa Finansów opublikowanych przez dziennik „Rzeczpospolita” wynika, że w ubiegłym roku z tytułu uzyskanych dochodów rozliczyć z fiskusem musiało się 24,6 mln osób. Ponad połowa z nich, czyli 12,84 mln osób, uzyskała w ciągu roku dochody nieprzekraczające kwoty 20 tys. zł. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody – po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, kosztów uzyskania przychodu i innych odliczeń przewidzianych prawem – wynosiły mniej niż 1.667 zł.
Niestety ponad 5,1 mln osób deklaruje fiskusowi zarobki na poziomie nieprzekraczającym 10 tys. zł w ciągu roku. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody wynoszą mniej niż 834 zł, czyli kwotę zbliżoną do tzw. minimum egzystencji.
Dochody niemal 2,5 mln Polaków nie przekraczają nawet progu wspomnianego minimum, a to oznacza, że osoby takie mogą mieć problemy z zapewnieniem sobie i swoim najbliższym podstawowych dóbr niezbędnych do życia takich jak jedzenie, lekarstwa czy ubrania.
Przypomnijmy, że kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3,091 zł i jest jedną z najniższych na świecie. Więcej wolności gospodarczej mają obywatele takich krajów jak Zambia, Tanzania, Maroko, czy Indonezja, gdzie kwota wolna od podatku jest wyższa. Warto tutaj zaznaczyć, że również utrzymanie się w tych krajach jest znacznie tańsze. Polska nie jest krajem trzeciego świata, jest gorzej…
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Właśnie wydało mi się to podejrzane bo ciągle o tym mówią, a żadnej wypowiedzi nie pokazują. Gdyby taka była to pewnie by leciała jako czołówka wiadomości ????
Jeśli jest to wniosek ze zdania wrzuconego przez Jester72 to &quot;trochę&quot; naciągany, ale co to dla naszych rodzimych dziennikarzy, nie takie rzeczy robili ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ogólnie akcja #Polskawruinie i to wklejanie zdjęć co zostało wybudowane jest żałosna. Przecież to za NASZE pieniądze to wybudowano nie za pieniądze PO. To oni się chwalą że jednak coś plebsowi pobudowali a mogli przecież ukraść. Pomijam fakt że autostrady, wszelkie budynki kulturalne i inne, mamy przepłacone i najdroższe w Europie.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Właśnie wydało mi się to podejrzane bo ciągle o tym mówią, a żadnej wypowiedzi nie pokazują. Gdyby taka była to pewnie by leciała jako czołówka wiadomości ????
Z artykułu wynika że wypowiedź pochodzi z TV Republika, a publiczna czy też wiertnicza w życiu nie poinformują swoich widzów o tym, że taka stacja istnieje ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ogólnie akcja #Polskawruinie i to wklejanie zdjęć co zostało wybudowane jest żałosna. Przecież to za NASZE pieniądze to wybudowano nie za pieniądze PO. To oni się chwalą że jednak coś plebsowi pobudowali a mogli przecież ukraść. Pomijam fakt że autostrady, wszelkie budynki kulturalne i inne, mamy przepłacone i najdroższe w Europie.
Pamiętam, że niemal równo dwa lata temu w moim mieście był taki baner wielki przy jednej z obwodnic: PO dla Radomia i że coś tam wybudowali albo mieli wybudować i kwota tej inwestycji ???? więc może oni to traktują jakby to były ich pieniądze ????
Z artykułu wynika że wypowiedź pochodzi z TV Republika, a publiczna czy też wiertnicza w życiu nie poinformują swoich widzów o tym, że taka stacja istnieje
Wszystko jasne. TVN ostatnio nawet mikrofon z ich logiem zbanował na zdjęciu Kaczyńskiego ???? Dawid chyba to gdzieś tu wrzucał ????
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik

Moge sie zalozyc , ze zadne Media rezimowe nie pokaza w glownych wiadomosciach , ze Duda i Siemoniak sie spotkali tylko dalej beda prowokowac tymi ankietami , czy wspolpraca bedzie udana czy nie . Oby tak dalej ! Jak mowilem Siemoniak czy Schetyna , to naprawde rowni goscie i oni moga pokazac jak powinna wygladac wspolpraca o dobra Polske !
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Ale zdajesz sobie Blasie sprawę z faktu, że to perfidne brednie?
Przyjrzyjmy się zatem kancelarii Komorowskiego:
Szef Kancelarii - Jacek Michałowski - rzeczywiście bezpartyjny, ale przez lata związany z J. Buzkiem
z-ca Sławomir Rybicki - PO
szef Gabinetu Paweł Lisiewicz - Demokraci pl; od 2007 zatrudniony w Min Skarbu w rządzie PO
Sekretarze Stanu:
gen Koziej - kandydat w 2007 w wyborach parlamentarnych z ramienia PO; potem w MON z ich nadania
Krzysztof Łaszkiewicz - PO
Olgierd Dziekoński - PO
Irena Wóycicka - bezpartyjna; wcześniej UW i PD
Podsekretarze Stanu:
Jaromir Sokołowski - od dobrych 10 lat jeden z najbliższych współpracowników Komorowskiego. Wszędzie szedł za nim
Maciej Klimczak - bezpartyjny
Doradcy:
Tomasz Nałęcz ???? ; Jan Lityński; Henryk Wujec itd
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Blaise a co ma wspólnego jakim będzie Prezydentem a jakich dobrał sobie współpracowników? Przecież to jest żałosna grafika.

Boli Was ten Duda i dobrze ma i musi Was boleć ????
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Blaise a co ma wspólnego jakim będzie Prezydentem a jakich dobrał sobie współpracowników? Przecież to jest żałosna grafika.

Boli Was ten Duda i dobrze ma i musi Was boleć ????
Bolic to zacznie na jesien, juz sie nie moge doczekac min Kraski i Tadli jak beda prowadzic wieczor wyborczy, albo artykulow w GW pelnych hejtow i obelg :]
E: co do grafiki, te osoby pod Komorowskim mozna bylo tez wstawic zdjecia przed szyldem PO, ale oczywiscie manipulacja by juz nie byla taka udana ;)
 
Do góry Bottom