>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wyścigi psów

P 0

piniol87

Użytkownik
Witam !
Czy ktoś obstawia wyścigi konne na Bet365 ? Jeżeli tak czy ktoś może dokładnie wytłumaczyć mi co to znaczy ?
Wygrana/miejsce 1/5, 1-2-3
Najlepiej krok po kroczku :p.
Chciałbym obstawiać nie tylko to, który koń wygra ale też, który koń znajdzie się na miejscach 1-3.
 
S 10

slumdog

Użytkownik
Witam !
Czy ktoś obstawia wyścigi konne na Bet365 ? Jeżeli tak czy ktoś może dokładnie wytłumaczyć mi co to znaczy ?
Wygrana/miejsce 1/5, 1-2-3
Najlepiej krok po kroczku :p.
Chciałbym obstawiać nie tylko to, który koń wygra ale też, który koń znajdzie się na miejscach 1-3.
I to wlasnie oznaczenie uzywane jest w betach &quot;each way&quot; (e/w) czyli &quot;place&#39;ach&quot;.
1/5, 1-2-3 oznacza, ze jesli Twoj kon zajmie miejsca 1, 2 lub 3 otrzymasz 1/5 stawki beta, czyli 20%. Oczywiscie jesli zajmie miejsce 1 otrzymasz rowniez zwrot za jego wygrana.
Tak wiec pierwsza wartosc to ulamkowa wygranej w przypadku place&#39;owania konia. Na ogol jest to wlasnie 1/5 i 1/4 czyli, 20 i 25%, rzadziej spotyka sie 1/3 i 1/6.
Druga wartosc to liczba miejsc, za ktore buk placi. Przy wyscigach z mala iloscia koni - od 5 do 8, na ogol jest to 1-2, czyli dwa pierwsze. W wyscigach z wieksza iloscia koni, na ogol 1-2-3, w wyscigach z duza iloscia koni (np.20 lub wiecej) jest to 1-2-3-4, w bardzo duzych wyscigach (np.: Grand National) jest o jeden kon wiecej. W przypadku, gdy w wyscigu biegnie od dwoch do czterech koni, nie ma zakladow typu &quot;place&quot;, sa jedynie &quot;winner only&quot;.
Jak wylicza sie each way&#39;e? Wylicze to na podanym przez Ciebie przykladzie. Zastrzegam, ze moje wyliczenia nie beda dokladne. Niby znam zasade wyliczania e/w, ale dosc czesto komputery u bukow wyliczaja mi wiecej niz mi sie wydaje przed wyscigiem wiec pewnie gdzies robie blad. Generalnie istnieje jednak taka zasada wyliczania:
Stawiasz na konia &quot;Horse&quot; przy kursie 20/1 (czyli europejskim 21) 5 euro each way, na e/w 1/5 1-2-3. . Oznacza to, ze w istocie musisz postawic 10 euro. Poniewaz jest to wlasnie bet dwudrogowy - stawiasz osobno na to ze kon zwyciezy i osobno na to ze bedzie place&#39;owany.
Jesli kon zajmie 2 miejsce to otrzymujesz place&#39;a.
20 x 5= 100 + 5 = 105 ---&gt; to wyliczenie kursu 20 do 1 (20/1) w przypadku wygranej.
Teraz z tych 105 otrzymujesz 1/5 czyli, 20%
Zwrot za place to 21 euro, przy postawionych przez Ciebie 10.
Jesli Twoj kon zajal pierwsze miejsce, to otrzymujesz 105 euro za wygrana + 21 za place&#39;a, co daje Ci wygrana 126 euro.
Tak jak nadmienilem to jest wyliczenie bardzo ostrozne i moze nie do konca byc prawdziwe. Nie dokonca bowiem wiem jak rozlicza sie place&#39;a. Przy wyliczaniu zwyciezcy 20/1 liczy sie 20 x stawka + zwrot stawki. Nie wiem czy przy place&#39;ie istnieje zwrot stawki, czy procent wylicza sie z calosci, czyli zysk + stawka razem. Wiem, ze troche to pokrecone, ale generalnie zasada ktora napisalem powyzej jest napewno bardzo zblizona do prawdziwych wyliczen. Pomylka zwiazana z tym, ze nie wiem jak wylicza sie zwrot stawki w place&#39;ie to moze byc kilka procent.
Jesli interesujesz sie gra na e/w to podpowiem Ci tylko, ze nie oplaca sie grac nizej niz 6/1, wygrane sa zbyt male, zeby to sie oplacalo na dluzsza mete.
Dosc ciekawie gra sie each way&#39;ami na Virtual Horses, ale takich oferowanych zarowno w punktach naziemnych jak i w internecie. Absolutnie nie polecam nikomu grania na virtualach dostepnych tylko w necie (szczegolnie w nocy). Czasem czlowiek czuje sie jakby wyscig lecial tylko dla niego ???? ???? ????
Wracajac jednak do ogolnodostepnych virtuali, to ja mam metode stawiania na trzy konie w wyscigu z trzech przedzialow stawek: 8/1 - 12/1 ; 14/1 - 20/1 ; 25/1 - 33/1. Nie ruszam faworytow, ani underdogow z 50/1. Poniewaz czesto virtuale sa place&#39;owane do 4 koni, to nierzadko zdarza mi sie miec po 2 konie na kuponie przy stawkach np.: 12/1 i 16/1.
Fakt, ze virtualne to po prostu chybil-trafil. Tutaj nie ma wplywu forma konia, jockey, waga, wiek czy data ostatniego startu. Jednak mozna zarabiac na virtualach. Nie regularnie ale mozna.
Jesli grasz tylko prawdziwe wyscigi, to sprawdzaj forme koni zawsze. Czasem faworyci i konie z czolowki tabeli sa przewartosciowane tylko ze wzgledu na jockey&#39;ow.
Pozdrawiam.
 
P 18

pawelz

Użytkownik
Ja mam pytanie odnośnie kursów na konie podawanych na stronach u bukmacherów. Wiadomo, że przed wyścigiem kursy się zmieniają. Czy w momencie zawarcie zakładu liczy się kurs z momentu przyjęcia zakładu czy ostatni jaki został ustalony ? Ja myślałem, że to pierwsze a dziś jedna Pani z supportu poinformowała mnie że nie, że kursy się zmieniają i to po jakim kursie zostanie rozliczona ewentualna wygrana to nie jest kurs z momentu zawarcia zakładu.
Edit: Pogrzebałem w tematach i chyba rzeczywiście tak jest. Chodzi o wyścigi SP (Official Starting Price czy jakoś tak) .
 
E 0

elan

Użytkownik
Witam wszystkich, nie wiem gdzie obstawiasz zakłady ale ja mieszkam aktualnie w Irlandii i tu jest tak : jeśli robisz zakład u bukmachera i na kuponie napiszesz jaki jest aktualnie stosunek na danego konia np. 3\1 to po wygraniu wyścigu przez tego konia buk nie może wypłacić Ci pieniędzy mniejszych niż ten stosunek jeśli okaże się po wyścigu że jest większy bo tak się zdaża to wypłaci Ci większy, ale jesli będzie mniejszy to wypłaci ci od 3\1. Jeśli tego nie napisałeś na kuponie to jeśli będzie mniejszy niż 3\1 to dostaniesz mniej pieniędzy. Dotyczy to oczywiście pierwszego miejsca
 
E 0

elan

Użytkownik
Przy okazji czy ktoś grał już w wyniki prognozowane czyli obstawianie dwóch lub trzech pierwszych miejsc(tricast i forecast)może kolega slumdog?
 
furiouszen 248

furiouszen

Użytkownik
Temat nieco ucichł, chyba nie ma na tym forum zbyt wielu pasjonatów psów. Ciężko cokolwiek napisać tak od siebie by zacząć nowy wątek, a może ktoś się przyłączy z analizami czy pytaniami? Śmiało! ????
 
matimacosz 399

matimacosz

Użytkownik
ja typuje. Dopiero zaczynam.Gram w totolotku poniewaz mozna ogladac wyscigi na zywo w ich punktach ???? Ktoś aktywnie obstawia wyścigi chartów. Może podzieliłby się doświadczeniem. Chętnie podziele się uwagami ????
 
matimacosz 399

matimacosz

Użytkownik
wyścigi H2H , Ipswich
Annie Alice - Debs Blue Boy 2 1.88
Burning Jim - Detention 2 1.84
Stellar Stone - Inbox 2 2.26
Post automatycznie złączony:

Zulu Cougar - Linda Kay 1 1.6
Blue Bandit - Micks Recall 1 1.62
 
Ostatnia edycja:
matimacosz 399

matimacosz

Użytkownik
wyścigi H2H , Ipswich
Annie Alice - Debs Blue Boy 2 1.88
Burning Jim - Detention 2 1.84
Stellar Stone - Inbox 2 2.26
Post automatycznie złączony:

Zulu Cougar - Linda Kay 1 1.6
Blue Bandit - Micks Recall 1 1.62
Post automatycznie złączony:

Best Fit - Canya Cruise 2 1.98
Cooper Dooper - Truthiness 1 1,35
Post automatycznie złączony:

Lock It Lachie - Slipknot 1 1,75
Onyx Duck - Ringbark Ruby 2 2,08
 
matimacosz 399

matimacosz

Użytkownik
Queen Jessiej - Alaskan Dawn 2 2,68
Post automatycznie złączony:

King Dylan - Daddys Prince 2 2,26
Hiya Boyo - King Sheeran 2 1,86
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom