>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Australian Open (16.01.2023 - 29.01.2023)

Status
Zamknięty.
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Rybakina @2,20
888STARZ


Finał Australian Open kobiet. Zmierzą się w nim Rybakina z Sabalenką. Obie Panie grają siłowy tenis, uderzają mocno i płasko. Nie nalezy się spodziewac długich technicznych wymian, ale na pewno zobaczymy kilka winnerów z returnu i spektakularnych zagrań. Typuje zwycięstwo Eleny, bo w tym turnieju wygląda lepiej według mnie. Kluczowy będzie mental, a w tym aspekcie Rybakina jest lepsza od rywalki. Aryna bardzo łatwo sie denerwuje, wystarczą dwa nieudane zagrania i juz zaczyna monolog ze sobą, czy machanie rakietą bądz uderzanie nią o kort. Rybakina wydaje sie niewzruszona, nawet gdy ma słabszy okres w meczu, wie że zaraz odwróci losy meczu. Nie okazduje praktycznie żadnych emocji. Podobnie było po finale na Wimbledonie gdzie po ostatnim puncie nie okazywał specjalnej radości jak to mają w zwyczaju zawodnicy tylko podeszła odraz do siatki i podziękowała Jabeur za grę. Serwis też po stronie Kazaszki, bardziej jej pomaga w trudnych momentach w odróznieniu do Sabalenki. Do tego ma minimalnie większe doświadczenie w finałach bo jeden juz zagrała :). Sabalenka do tej pory wystąpiła jedynie w finale turnieju WTA Finals pod koniec zeszłego roku, gdzie musiała uznać wyższość Garci. Białorusinka w tym roku spisuje sie doskonale. Wygrała 10 z 10 rozegranych spotkań nie tracąc nawet seta, jednak uważam że nie grała jeszcze z tak dobrze dysponowana rywalką. Zapowiada się nam emocjonujący pojedynek, dwóch godnych siebie rywalek, ale mam nadzieje, że po ostatnim punkcie drugiego szlema na koncie w ciągu 6 miesięcy dopisze Rybakina.
Sabalenka @
U mnie jest na odwrót. Upatruję w Sabalence 100% faworytkę. Chociaż finałów się nie typuje, a ogląda to nie widzę argumentów przemawiających za reprezentantką Kazachstanu. Uważam, że Aryna w tym sezonie prezentuje świetny mental. Od początku sezonu nie straciła seta i wydaje mi się, że i w tym spotkaniu powinna odprawić Rybakinę. Ostatnie spotkanie rozegrała na 70-80% swoich możliwości z Linette i nie zaprezentowała wszystkich swoich umiejętności. Doświadczenie też nie wydaje mi się, żeby miało w tym pojedynku znaczenie, ponieważ sądzę, że to Sabalenka jest znacznie bardziej doświadczoną zawodniczką od Rybakiny.
Jedynie odprężenie Sabalenki może spowodować, że Rybakina ma w tym meczu szanse, ale Białorusinka wie o co gra i jestem przekonany, że w tym spotkaniu zagra na 110% swoich możliwości.
Podsumowując, patrząc na grę Sabalenki nie widzę innej możliwości jak wygrana jej i nawet oceniając to tak na chłodno, Białorusince należy się ta wygrana w tym szlemie (pomijając aspekty polityczne oraz sympatie do wodza).
 
Otrzymane punkty reputacji: +671
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom