>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
naiwni uwierzyli, ze posel co sie sprzedal za stolek cos moze zrobic ;)
jak maja tak blokowac to niech blokuja - wazne aby bukmacherzy sie nie wypieli na rezydentow pl a bedzie dobrze.
nastepna dobra zmiana to podwyzka paliwa czyli generalnie wszystkiego, bo taki byl ostatnio rekordowo niski deficyt haha.
 
A 0

artaras

Użytkownik
Problem jest jeden ze przy 12% podatku mozliwosc grania na dluzsza mete i wygrywania spada do zera... Nie ma szans by grac w przemyslany sposob oddajac tak duzo na starcie. Buki, ceny paliwa moze klimatyczne codziennego zycia wprowadza idioci. Przed kazdym domem bedzie stac wyslannik pis i jak tylko Ciebie zobaczy to bedzie kazal zaplacic za oddychanie. Chory system!!!
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Artaras&gt;&gt; zarzuty przedstawione przez Ciebie oraz w kilku poprzednich wpisach jako rzekomo zrodzone na gruncie obecnej Ustawy o grach - mają swój rodowód w rządach Hanny Suchockiej i Donalda Tuska, gdyż sam podatek obrotowy został wprowadzony w roku 1992 mocą Ustawy o grach, zaś podwyższenie tego podatku do 12%, zakaz gry w Internecie, zakaz reklamy oraz rozpoczęcie przez UC ścigania graczy zawierających zakłady przez sieć to efekt pisanej na kolanie Ustawy hazardowej, powstałej w roku 2009 (napisanej na biegu dla zatuszowania afery korupcyjnej w PO z udziałem Rycha, Mira i Zbycha) a co zaowocowało stopniowym wycofaniem się z obsługi Polaków z krajowymi adresami w zakresie sportowych zakładów wzajemnych przez firmy takie jak np. Ladbrokes, Victor Chandler, Skybet, Stan James, BetVictor, Coral, Totesport, Boylesports, Centrebet czy WilliamHill.

Tylko nieudolności rządu Tuska, który nie notyfikował KE tej swojej Ustawy hazardowej z 2009 można zawdzięczać to, że wobec niejasnej sytuacji prawnej wobec braku notyfikacji - niektóre firmy postanowiły wykorzystać ten bałagan z bublem prawnym by PO i nadal obsługiwać Polaków.

Tak więc wszystko co dzieje się na rynku zakładów bukmacherskich to spadek po ekipie PO, bowiem ich dziełem jest zarówno wysokość podatku obrotowego 12% jak i na mocy Ustawy hazardowej z 2009 rozpoczęcie od jesieni 2014 ściganie przez UC graczy, którzy grali poprzez Internet.
Odnośnie blokowania domen firm, które nie posiadają licencji: to nie jest nowy polski wynalazek a powszechna praktyka stosowana przez wiele państw wobec firm, które nie chcą dostosować się do wymogów krajowego prawa odnośnie otwarcia lokalnych oddziałów i płacenia podatków na miejscu.
Gowin w kilku wywiadach mówił, że po wejściu w życie obecnej nowelizacji Ustawy o grach, rozpoczną się prace nad zupełnie nową Ustawą w której nastąpi oddzielenie zakładów wzajemnych i pokera od gier hazardowych, a to ma umożliwić docelowe opodatkowanie zakładów sportowych tylko podatkiem GGR, czyli od zysku bukmachera i przez niego płaconym - tak jak jest to praktykowane w wielu krajach, choć w niektórych jest także pobierany podatek obrotowy jak ukazuje poniższe zestawienie:
http://e-playbet.com/polska-z-najwyzszym-podatkiem-dla-firm-bukmacherskich-w-ue/
ale w praktyce niektóre firmy jak przy 5% podatku w Niemczech biorą go całkowicie na siebie, inne zaś dzielą po 50% z klientami a jeszcze inne obciążają nim wyłącznie graczy.
W tych wypowiedziach Gowin podkreślał, że taki model jest przez niego skonsultowany i zbieżny z poglądami w tej sprawie ministra Morawieckiego, to zaś daje nadzieję że za pewien czas doczekamy normalności na tym gruncie, w takim tego rozumieniu że o polską licencję wystąpią wtedy te naprawdę liczące się firmy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
shingper 563

shingper

Użytkownik
A śmialiście się ze mnie. Dalej wam tak do śmiechu? Ja nadal znajduje coś mniej więcej takiego:

&quot;Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony
Nasze usługi lokalizacyjne wykryły, że znajdujesz się w Polsce.
Ze względu na ostatnie zmiany prawne w Twoim kraju, ***** nie oferuje już swoich usług w Polsce.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie oferować nasze usługi.

Po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod numerem +44 1782 684757 lub drogą emailową na [email protected] &quot;


Przynajmniej po tym wiem, że żyję w państwie, w którym przestrzega się prawa i nie rzuca słów na wiatr.
Pewnie, że do śmiechu, gram dalej jak grałem (nawet w bet365) jak wiele osób mających pojęcie więc nie ośmieszaj się ????
 
C 445

cristovao

Użytkownik
u mnie póki co jeszcze domeny działają, operatora mam jakąś kablówkę poza TOP4 w Polsce jakby co, nie zdradzam jaka (tak wiem, sam pisałem aby podawać operatorów)
 
lukasz44 29

lukasz44

Użytkownik
Takie e-mail od betclic dostałem. Czyli nie jest wcale tak, że oni umywają ręcę i mówią róbcie co chcecie nie odpowiadamy za konsekwencje. Tylko chcą dalej utrzymać swoich klientów.
 
M 62

morskiroman

Użytkownik
Witam, dzis juz podczas korzystania z komputera u swojej dziewczyny mialem ta informacje przy probie wejscia na sportingbull...Oczywiscie zastosowałem sie do wskazowek z filmiku ktory tu byl, nie mniej jednak to nie zadzialalo...macie jakies inne sposoby aby ominac ta blokade??;/
 
T 14

trinzoo

Użytkownik
Witam, dzis juz podczas korzystania z komputera u swojej dziewczyny mialem ta informacje przy probie wejscia na sportingbull...Oczywiscie zastosowałem sie do wskazowek z filmiku ktory tu byl, nie mniej jednak to nie zadzialalo...macie jakies inne sposoby aby ominac ta blokade??;/
Akurat Sportingbull ma rozwiązanie, musisz sobie ten program zainstalować, który reklamują na stronie głównej (musisz to zrobić od innego operatora internetu) i potem już żadne blokady nie będą Ci straszne. Sam z tego korzystałem jak Vectra blokowała i cały czas program działał.
 
M 62

morskiroman

Użytkownik
Tez nie kumam kombinacji powyzej, mysle ze chodzilo mu o wplacenie na 1xbet poprzez Skrilla...O jaki program chodzi?/(juz nie moge wejsc na strone glowna sportingbulla...A tak wogole ktos ogarniety i wiele wiedzacy moze znalezc to powteirdzenie info ze banki maja blokowac przelewy do bukow??Oraz zglaszac otrzymywana kase??W innym temacie bylo napisane ze porzelewy maja w tytule nazwe posrednika nie wskazujacego na powiazanie z bukami
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
gonsack 1,1K

gonsack

Użytkownik
Trochę słaby ten artykuł. Oczywiście żadnego kłamstwa w nim nie ma, ale jest sporo niedomówień. Między innymi zapomnieli wspomnieć, że te 15 tysięcy euro to jest &quot;limit&quot; na miesiąc, a nie na przykład rocznie. Po prostu przelewy na powyżej 15k euro w ciągu miesiąca bank musi zgłosić. Oczywiście jeśli bank będzie chciał podpie...ć własnego klienta to może zrobić to i przy niższych kwotach, ale chyba żaden bank nie chciałby na własną prośbę tracić klientów.

Druga rzecz to fragment o darowiznach - &quot;Przelewy w tzw. pierwszej linii (np. rodzic – dziecko) nie mogą przekroczyć kwoty 9637 zł w ciągu 5 lat, a darowiznę musimy zgłosić w ciągu 6 miesięcy w odpowiednim urzędzie skarbowym.&quot;

Oczywiście jest to bzdura. Sprawa wygląda tak, że poniżej tej podanej kwoty darowizn nie trzeba w ogóle zgłaszać jeśli jest to pierwsza linia jak jest napisane. Jeśli kwota jest większa - np. 20 tysięcy to należy zgłosić do US darowiznę, ale tylko po to żeby nie płacić od niej podatku. Ale to dotyczy tylko pierwszej linii rodzic-dziecko. To też jest w pewnym sensie jakiś sposób na hajs ze skrilla, bo można wypłacić hajs kartą, przekazać rodzicom, a oni później przelewem przekazują darowiznę, ale wiadomo - dużo się na tym nie ugra.

Ogólnie artykuł niby coś mówiący, ale mało konkretny, jednak fakt jest taki, że w 100% gruby hajsu ciężko zalegalizować, a jak już US się doczepi nie mając dowodów na legalność kasy to można być głęboko w d... Lepiej trzymać kasę na skrillu i używać karty na wakacje, zakupy itp, a niewielkie kwoty wpłacać gotówką do banku zamiast bezpośrednio przez internet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom