>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
C 445

cristovao

Użytkownik
Ciekawe jak w apelacji
Poker jest grą losową, a organizowanie go i gra w niego na pieniądze poza kasynami jest przestępstwem - uznał szczeciński sąd. Organizatorowi nielegalnego turnieju pokera wymierzył grzywnę 6 tys. zł, pomagającej mu kobiecie - 3 tys. zł. Ale części uczestników warunkowo umorzył kary.
Wyrok w największym w Polsce procesie pokerzystów zapadł w piątek w Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód. W turnieju uczestniczyło blisko 100 osób. Ale na ławie oskarżonych zasiadło 41, bo pozostali jeszcze przed procesem dobrowolnie poddawali się karze. Na sali sądowej prawnicy spierali się m.in. o to, czy wynik pokera zależy od przypadku (tylko wtedy według prawa to gra losowa), czy od zdolności i inteligencji gracza. Także do tego odniósł się w piątek sąd.
Wszyscy byli oskarżeni o złamanie ustawy o grach hazardowych. Przepis określa, że hazardem są gry losowe o wygrane pieniężne lub rzeczowe, &quot;których wynik w szczególności zależy od przypadku&quot;. Właśnie dlatego adwokaci usiłowali przekonać sąd, że w pokerze liczą się umiejętności, nie przypadek. Sąd miał inne zdanie.
- Rozdanie kart jest uzależnione wyłącznie od przypadku. Ten etap wpływa na wynik. Zatem gra wypełnia przesłanki gry losowej - wyjaśniała sędzia, uzasadniając wyrok. Ale stwierdziła, że nie można mówić o znacznym stopniu społecznej szkodliwości czynu (szczególnie wobec uczestników), zwłaszcza że wpisowe było niskie i gra nie mogła ich zrujnować.
http://wyborcza.pl/1,75248,18173721,Sad__Poker_to_gra_losowa__Wyroki_w_najwiekszym_w_Polsce.html
popis Kapicy na TT
https://twitter.com/kapicajacek/status/611869115930812417
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Mojej sprawy ciąg dalszy : wynająłem prawnika, poprowadzi wszystko i mówi że prawdopodobnie umorzą mi tą sprawę i że całość tej sprawy to w ogóle kpina, nie powinno się odbyć.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
&quot;- Rozdanie kart jest uzależnione wyłącznie od przypadku. Ten etap wpływa na wynik. Zatem gra wypełnia przesłanki gry losowej - wyjaśniała sędzia, uzasadniając wyrok.&quot;
Bardzo ciekawe rozumowanie, widocznie sędzina nie znała nawet dobrze zasad gry w pokera. W sumie ktoś mógł pomyśleć i pokazać na rozprawie dowody na to że niekoniecznie posiadane karty wpływają na wynik gry. Ciekawe jak by się do tego odnieśli.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Mojej sprawy ciąg dalszy : wynająłem prawnika, poprowadzi wszystko i mówi że prawdopodobnie umorzą mi tą sprawę i że całość tej sprawy to w ogóle kpina, nie powinno się odbyć.
Pisz na bieżąco co i jak. BTW może prawnik powiedział jakieś nowe kwestie (prawne) w tej sprawie itd. które się tutaj nie pojawiły, a byłby wskazówką dla innych ?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
a dostales juz listownie odpis o zakonczonym postepowaniu i wniesieniu aktu sprawy do sądu ? czy narazie jestes po przesluchaniu w sprawie podejrzanego ?
bo do sprawy to kilka miesiecy bedzie i dostaniesz wczesniej pismo z sądu o planowanej rozprawie...
Nic jeszcze nie dostałem, reaguję wcześniej. Dziś byłem u adwokata, mówił że do piątku ma zapoznać się z aktami które są w urzędzie celnym ( ma wystąpić za pośrednictwem prokuratora o fotokopię akt ) i wtedy powie coś więcej. Ale z tego co mówił będzie wnioskować do prokuratury już wcześniej o całkowite umorzenie sprawy. Teraz kwestia jak podejdzie do tego prokuratura.
 
N 29

nostradik

Użytkownik
W aktach mojej sprawy są tylko i wyłącznie dwie wpłaty nie przekraczającej 100 zł. Tetmin przedawnienia to rok 2021 więc nie jest to traktowane jako wykroczenie.
 
N 24

nowialis

Użytkownik
Art 107
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Art. 53
§ 3. Wykroczenie skarbowe jest to czyn zabroniony przez kodeks pod groźbą kary grzywny określonej kwotowo, jeżeli kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej albo wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia w czasie jego popełnienia. Wykroczeniem skarbowym jest także inny czyn zabroniony, jeżeli kodeks tak stanowi.
§ 8. W rozumieniu kodeksu wypadek mniejszej wagi jest to czyn zabroniony jako wykroczenie skarbowe, które w konkretnej sprawie, ze względu na jej szczególne okoliczności – zarówno przedmiotowe, jak i podmiotowe – zawiera niski stopień społecznej szkodliwości czynu, w szczególności gdy uszczuplona lub narażona na uszczuplenie należność publicznoprawna nie przekracza ustawowego progu z § 6, a sposób i okoliczności popełnienia czynu zabronionego nie wskazują na rażące lekceważenie przez sprawcę porządku finansowoprawnego lub reguł ostrożności wymaganych w danych okolicznościach, albo sprawca dopuszczający się czynu zabronionego, którego przedmiot nie przekracza kwoty małej wartości, czyni to z pobudek zasługujących na uwzględnienie.

Niech mi ktoś wyjaśni, na jakiej podstawie kilkukrotną wpłatę w znikomych kwotach ktoś może zakwalifikować jako przestępstwo. Nie możemy w tym przypadku mówić ani o znacznej szkodliwości społecznej, ani przekroczeniu progu ustawowego - jest to zatem wykroczenie skarbowe które przedawniło się po roku od chwili popełnienia.????
 
N 29

nostradik

Użytkownik
Widocznie mniej niż 100 zł jest dla naszego wymiaru Sprawiedliwości wysoko szkodliwe społecznie. Inaczej musieliby przedawnic tysiące przypadków i nie zarobiliby.. Dziadostwo..
 
N 24

nowialis

Użytkownik
Nie sądzę. Wymiar sprawiedliwości też orzeka na podstawie przepisów, no i zdrowego rozsądku. Wykroczenie skarbowe Art. 53
§ 3. stanowi jasno co jest wykroczeniem skarbowym - jest to czyn zabroniony przez kodeks pod groźbą kary grzywny określonej kwotowo, jeżeli kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej albo wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia w czasie jego popełnienia.

Najniższe wynagrodzenie w roku 2012 wynosiło 1500 zł. Więc granicą wykroczenia skarbowego w tamtym czasie była kwota 7500 zł.

Niech wypowie się ktoś kogo sąd skazał za kilka wpłat. Do tej pory wypowiadają się tylko ci których UC przesłuchuje i ewentualnie stawia zarzuty za przestępstwo, a z opisu ich sytuacji wynika, że popełnili wykroczenie które już dawno się przedawniło. No chyba że nie piszą wszystkiego.
 
N 29

nostradik

Użytkownik
Ale od samego rozpoczęcia postępowania każda instytucja tytuluje zaistniałą sytuację jako PRZESTĘPSTWO SKARBOWE ,a nie wykroczenie. Czy urzędy celne to jakieś specyficzne organizacje które nie potrafią rozróżnić co jest wysoce szkodliwe spolecznie a co nie? Czy tez moze tak po prostu muszą działać a sad jest od rozstrzygania. No nic. Za dwa miesiące się dowiem ;-)
 
tyson009 30

tyson009

Użytkownik
Witam, dziś byłem na przesłuchania w charakterze podejrzanego (skan wezwania wysłałem wcześniej). Standardowo celniczka pytała czy robiłem wpłaty czy grałem itd wszystkiego się wyparłem. Mieli jakiś świstek z wpłatami było ich kilkanaście na kwoty rzędu 40, 50, 70 zł. Oczywiście zakwalifikowała to jako przestępstwo skarbowe. Na pytanie czy dostarczę swój numer konta odpowiedziałem, że nie mam takiego obowiązku więc mina jej zrzedła ???? Sprawa trafi do sądu, w niedługim czasie pójdę do prawnika. Orientuję się ktoś ile kosztuje mniej więcej wynajęcie prawnika do takiej sprawy?
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Witam, dziś byłem na przesłuchania w charakterze podejrzanego (skan wezwania wysłałem wcześniej). Standardowo celniczka pytała czy robiłem wpłaty czy grałem itd wszystkiego się wyparłem. Mieli jakiś świstek z wpłatami było ich kilkanaście na kwoty rzędu 40, 50, 70 zł. Oczywiście zakwalifikowała to jako przestępstwo skarbowe. Na pytanie czy dostarczę swój numer konta odpowiedziałem, że nie mam takiego obowiązku więc mina jej zrzedła ???? Sprawa trafi do sądu, w niedługim czasie pójdę do prawnika. Orientuję się ktoś ile kosztuje mniej więcej wynajęcie prawnika do takiej sprawy?
Ja zabuliłem 2460 zł. Czysta kartoteka niestety kosztuje...
 
R 1

rozkos

Użytkownik
Dokładnie tak.
Nie radzę za wcześnie zaczynać sprawy z adwokatem. Dopiero gdy będzie wezwanie do sądu.
Jako podejrzany mamy możliwość zapoznania się z &quot;dowodami&quot; i gdy są to tylko przelewy to moim zdaniem żaden sąd w Polsce nie będzie zaczynał sprawy i adwokat niepotrzebny i kasa w kieszeni.
 
N 8

neekenvip

Użytkownik
(na sali był tylko koleś od automatów)
https://www.youtube.com/watch?v=rTT67k7htyA&amp;amp;feature=youtu.be&amp;amp;t=27m13s
co myślicie o takiej teorii że Nenemanek dostał to stanowisko bo miał przeprowadzić nowelizacje, żeby sądy nie płakały, a teraz spełni obietnice chęci rozmowy nad nowym aktem prawnym? Już tak overall patrząc na to stanowisko to poza osobą która siedziała już w tym środowisku bezpośrednio (tak jak np Boniek w pzpn obecnie), lepiej trafić nie można było jeżeli chodzi o przeszłość (jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo zdziałania czegokolwiek). Problem będzie jak pis dopcha się do władzy, a to już są kompletne krejzole jak chcą zablokować zagranicznych w ogóle nie przejmując się przepisami UE ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom