>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Witam użytkowników forum. Jestem u Was kilka lat, ale tylko jako czytający.
Od razu przepraszam, jeśli powielam tematykę wątku, ale stres robi swoje. Może nawet odpowiedzi na moje pytania już padły, na razie dotarłem do dwusetnej strony.

Otóż ojciec grający dla zabawy (czyli małe stawki i tasiemce) w naziemnych i BaH, dostał wezwanie do UC jako świadek z tytułu 107.2 na dzień 01.07.2015

Poczytałem dzisiaj w necie na ten temat, doczytałem o jakimś wycieku z konta BaH w PeKaO S.A. z okresu 01.01.2009 do 28.04.2012.

Na jego koncie w okresie 2011 (wcześniejszej daty nie można kliknąć) do 05.2012 widnieje 15 wpłat po 50zł i zero wypłat (taki to fachowiec od typowania haha). Wszystkie wpłaty w okienku na poczcie

Poproszę o poradę, jak ma się zachować? Przyznać się, że grał? Tata twierdzi, że dla spokoju przyzna się i zapłaci 500zł kary, bo tak gdzieś wyczytałem. Ale jak na przykład dostanie 3000zł kary? Od czego zależy jej wysokość?| Od widzimisię urzędnika, czy od jakiejś taryfy?

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Pozdrawiam
Pocio
Sprawa jest bardzo prosta skoro tylko na poczcie w co niechce mi sie wierzyc. Ktos mogl ukrasc jego dane i grac na jego koncie, watpie by same przelewy na poczcie mogly byc dowodem.
 
P 7

pocio

Użytkownik
Dziękuję za odpowiedź. Post 4805 czytałem wcześniej i wydrukowałem ojcu. To człowiek starej daty, Jest posikany samym wezwaniem do jakiegoś urzędu, w tym wypadku celnego. To po prostu zwykły szary człowiek i bawi się rekreacyjnie w obstawianie. Stawia u naziemnych buków, a ja mu pokazałem obstawianie również w necie, w godzinach wieczornych jak naziemne są zamknięte. Na chwilę obecną jest on zdecydowany się przyznać, że obstawiał w BaH. Chce zapłacić karę za to. Ale jak się przyzna i dowalą mu 3000zł? TU jest mój ból. Bo od niedługiego czasu jest ubogim emerytem.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Pocio niech Twój ojciec nie przyznaje się do tego i koniec kropka, a na niewygodne pytania niech odmawia odpowiedzi. Musisz mu to uświadomić i niech nie robi w gacie za przeproszeniem. Trzeba być twardym. Twój ojciec jest w identycznej sytuacji jak ja (wezwany jako świadek w swojej sprawie), co prawda u mnie było w tym okresie, kiedy dotyczy sprawa 6 wpłat na łączną kwotę 42zł. a wpłaty robione były z mojego osobistego rachunku bankowego na bah-owy PeKaO S.A. Do posiadania konta w Bah nie przyznałem się, a na wszelkie pytania inne nie odpowiadałem. Póki co minął pełny miesiąc i nie mam żadnych informacji.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Witam użytkowników!
Dopiero dziś mogę opisać moją sytuację ponieważ nie miałem w pełni aktywowanego konta tutaj na forum.
Moja sprawa jest znacznie bardziej trudna.
Otóż kilkanaście dni temu otrzymałem pismo z UC ( woj. Lubelskie ), byłem już na przesłuchaniu dwa dni temu. Jestem oskarżony z art. 107 par.2 KKS , jako podejrzany o popełnienie przestępstwa.
Na przesłuchaniu nie przyznałem się do zarzucanego czynu oraz odmówiłem składania wyjaśnień ( wczesniej dużo czytałem na forach oraz poleciłem się rady prawnika od spraw karno skarbowych ), urzędnik celny który mnie przesłuchiwał miał przed sobą sumy wypłat które dokonałem od lipca 2011 do marca 2012 i powiedział że zdobyte były za pomocą prokuratora który wystąpił do banku o ujawnienie tajemnicy bankowej ( zresztą same dane mojego konta również się zgadzały ) czyli wcześniej już chyba zajmował się tym prokurator bądź sąd, po sprawdzeniu późniejszym niestety suma całościowa zgadzała się z tym co mi podał czyli nie blefował.
Moja sprawa jest na tyle trudna ze pracuje w budżetówce i boję się o utratę pracy. Niby urzędnik coś podpowiadał że można by było zrzucić winę na kogoś, ale nie bardzo wiem jak miałoby to wyglądać a może po prostu mnie podpuszcza i później oskarży dwie osoby ? Nie wiem co mam teraz robić, czy próbować zmieniać zeznania ( mam na to kilka dni ) czy pozostawać przy tym co było ? Prawdopodobnie sprawa zostanie skierowana do sądu. Dodam ze suma całościowa niestety jest dość wysoka.
I tu podnoszę temat tego czy na podstawie samych przelewów mogą mnie skazać ? Czy nie ?
Mogę wynająć prawnika, mam taką możliwość. Albo kierować oskarżenia na inną osobę która się na to zgodziła lecz nie wiem czy to coś da...bo niby jak to wytłumaczymy ? Że dałem dostęp do mojego konta bankowego i ta osoba robiła przelewy ? A na resztę też ma się nie przyznawać tzn. do samego grania ?
Pozdrawiam i czekam na konkrety
 
C 445

cristovao

Użytkownik
a można ustanowić pełnomocnika na takie wezwanie? jeżeli tak to niech Cię ojciec da Ci pełnomocnictwo i idźcie razem
Nie o to mi chodziło.
W sposób nielegalny zdobyte dane, o obywatelach przelewających środki na konta bukmacherów.
wiem, że chodziło o dane z buków/banku ale patrzę na tą ciemniejszą stronę tego nowego prawa
 
P 7

pocio

Użytkownik
Doberman! Lokos! Dziękuję za odpowiedzi. Nie kłamię, że wpłacał tylko na poczcie, po co miałbym to robić? Z wycieków konta bankowego Bah w PeKaO S.A. wynikło, że tata wpłacał pieniądze na rachunek BaH. On nie pójdzie w zaparte, po prostu chce się przyznać, że zawierał zakłady. Ja go nie przekonam do innego zachowania. Chciałbym wiedzieć, ile może dostać kary, o ile to możliwe do określenia.
:-(. Żal mi fatra, bo on to naprawdę traktuje rekrecynie. Co ma robić na emeryturze?
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Pocio skoro przyzna się do tego, że grał niech najwyżej powie, że zrobił to nieświadomie. W końcu jest w podeszłym wieku. Nie wiedział, że jeśli coś legalne jest w Unii akurat nielegalnym jest w Polsce. Może wybrnie z tego i urzędas nie wlepi mu mandatu. Wyrazi czynny żal i jak urzędnik będzie w porządku to kary może nie być. Ale wysokość też jest uzależniona choć w przypadku takiej emerytury może być to od kilkuset złotych do nawet 2-3 tysięcy jak urzędas jest ch...
 
F 18

fpaixao

Użytkownik
@Pocio i @przemek866 - a jakieś dowody na udział w zakładach na terenie RP?
Przelew nie jest dowodem. Dowód ma tylko bukmacher.
Czytając kolejne wpisy Kapicy naprawdę nie mogę pojąć jak ktoś będący u władzy może iść tak w zaparte i odbierać naszemu budżetowi, sportowi łatwe przychody. To są grube miliardy w skali roku. A ten dalej idzie w zaparte. A 3,14erdolenie o walce z hazardem jako uzależnieniem (troskliwy się znalazł) jest mega śmieszne. Jest wiele form uzależnień (wódka, papierosy) przy których nie pochylają się w ogóle. Za dopalacze ścigają kupujących?
Apel do panikujących: PRZECZYTAJCIE USTAWĘ!!! (nawet i 3 razy) - to pomaga jak się uważnie czyta.
 
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
Doberman! Lokos! Dziękuję za odpowiedzi. Nie kłamię, że wpłacał tylko na poczcie, po co miałbym to robić? Z wycieków konta bankowego Bah w PeKaO S.A. wynikło, że tata wpłacał pieniądze na rachunek BaH. On nie pójdzie w zaparte, po prostu chce się przyznać, że zawierał zakłady. Ja go nie przekonam do innego zachowania. Chciałbym wiedzieć, ile może dostać kary, o ile to możliwe do określenia.
:-(. Żal mi fatra, bo on to naprawdę traktuje rekrecynie. Co ma robić na emeryturze?
Przelewy na poczcie nie są żadnym dowodem druczek może wypełnić i wpłacić na wskazane dane każda osoba niech powołają biegłego grafologa który udowodni że to ojciec wypełniał te przekazy, a grać na dane ojca mógł jakiś złodziej tożsamości który próbował wyłudzić bonusy bądź po prostu wyprać pieniądze dysponując jedynie kopią cyfrową jego dowodu. Jeżeli ojciec nie wypłacił nigdy na swoje konto pieniędzy to nie mogą w świetle prawa mu nic zrobić jeśli dobrowolnie się nie przyzna bo nie wpłacał ze swojego konta bankowego tylko przez pośrednika czyli pocztę polską a pani w okienku dokumentów nie sprawdza osobom wpłacającym.
W ogóle niech ojciec się zapyta pani/pana celnika jak to jest możliwe żeby nielegalnie prowadzone konto przez nielegalną w świetle prawa polskiego firmę przyjmowało wpłaty od polskich obywateli i dlaczego jeszcze nie jest zamknięte bo tysiące Polaków mogą o tym nie wiedzieć i pieniądze wpłacać tam nieświadomie. To tak jakby paser prowadził konto a za wpłaty szli siedzieć tylko jego klienci. Jeśli chce się przyznać niech napisze oświadczenie że nie wiedział że firma jest nielegalna w zeznaniu bo myślał że jeżeli firma ma konto w polskiej placówce bankowej to nic nie grozi za wpłatę na jej konto, do tego niech oświadczy ze jest fanem skoków narciarskich i Wisły Kraków a poprzez reklamę oglądając wydarzenia sportowe dowiedział się o tej firmie. No i na koniec niech w oświadczeniu celnikowi powie czy państwo polskie (prokuratura) jest w stanie wystąpić w jego imieniu na drodze sądowej z firmą bet-at-home bo on jako klient czuje się oszukany i żąda zwrotu swoich pieniędzy gdyż nie wiedział że firma działa nielegalnie gdyż jeszcze rok przed jego wpłatami był to strategiczny sponsor mistrzów Polski w piłce nożnej. Więc skoro firma bah nie ma prawa przyjmować wpłat od polskich klientów na mocy polskiego prawa to ten człowiek jest także przez nią poszkodowany i prokurator powinien w imieniu takich ludzi dochodzić ich praw przed sądem bo jest w końcu oskarżycielem publicznym. A tutaj nastąpiło nielegalne wyłudzenie za które grozi człowiekowi kara pieniężna.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
@Pocio i @przemek866 - a jakieś dowody na udział w zakładach na terenie RP?
Przelew nie jest dowodem. Dowód ma tylko bukmacher.
Czytając kolejne wpisy Kapicy naprawdę nie mogę pojąć jak ktoś będący u władzy może iść tak w zaparte i odbierać naszemu budżetowi, sportowi łatwe przychody. To są grube miliardy w skali roku. A ten dalej idzie w zaparte. A 3,14erdolenie o walce z hazardem jako uzależnieniem (troskliwy się znalazł) jest mega śmieszne. Jest wiele form uzależnień (wódka, papierosy) przy których nie pochylają się w ogóle. Za dopalacze ścigają kupujących?
Apel do panikujących: PRZECZYTAJCIE USTAWĘ!!! (nawet i 3 razy) - to pomaga jak się uważnie czyta.
Żadnych dowodów na udział w zakładach. To są same przelewy czyli w sumie wypłaty od bet-at-home i to ich najbardziej interesuje.
Czy to jest pewne na 100 % że na podstawie wypłat od buka nie mogą postawić zarzutów ? W sumie już to zrobili, na przesłuchaniu otrzymałem zarzut popełnienia przestępstwa.
Wiem o całym zamieszaniu że jest to niezgodne z prawem unijnym, tak można się bronić, w artykule które mi przedstawiono w sumie nie ma nic na temat wpłat bądź wypłat tylko o uprawianiu hazardu na terenie RP.
Ciekaw jestem jak podchodzą do tego później sądy ponieważ tutaj mało jest konkretnych odpowiedzi jak takie sprawy w sądach poszły i jak z nich wyszli oskarżeni bogu winni ludzie.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Czy to jest pewne na 100 % że na podstawie wypłat od buka nie mogą postawić zarzutów ?
(...)
w artykule które mi przedstawiono w sumie nie ma nic na temat wpłat bądź wypłat tylko o uprawianiu hazardu na terenie RP.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - jak mogą Ci udowodnić, że grałeś na terenie RP mając tylko wpłaty czy wypłaty? :]
 
P 69

przemek866

Użytkownik
W takim razie morał : Jak w takim razie mogą mi w ogóle przedstawiać taki zarzut ?
Cóż chyba przyjdzie mi oczekiwać na pismo z wezwaniem do sądu.
Na tą chwilę zostanę przy tym że nie przyznaję się do gry a same przelewy nie są dowodem.
Poza tym jeśli już dostanę to wynajmę adwokata żeby było trochę raźniej i bronił się unijnymi dyrektywami.
Sam nie wiem czy to dobra droga dlatego że jak już wspomniałem pracuję w budżetówce i pewnie jak dostanę wezwanie do sądu prokurator powiadomi pracodawcę o stawianym mi zarzucie.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Skoro pracujesz w budżetówce to nie masz nic do stracenia i się nie przyznawaj, jeśli nie chcesz stracić pracy. Możesz powiedzieć, że grałeś za granicą a ogólny bilans twojej gry jest ujemny, więc nie miałeś podstaw do zgłaszania wygranych w zeznaniu podatkowym.
Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi...
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Skoro pracujesz w budżetówce to nie masz nic do stracenia i się nie przyznawaj, jeśli nie chcesz stracić pracy. Możesz powiedzieć, że grałeś za granicą a ogólny bilans twojej gry jest ujemny, więc nie miałeś podstaw do zgłaszania wygranych w zeznaniu podatkowym.
Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi...

Ja na pewno nie powiem że grałem bo to już jest podłożenie się. Poza tym dla urzędasa celnego i dla sądu nie jest istotne ile przegrałem ( już czytałem o tym ) tylko to co do mnie przyszło czyli co zyskałem.
Na pewno czystych intencji urzędnik celny nie miał, na początku twierdził że dane mają od buka a kiedy przedstawiłem mu swoją wersję że mają ewentualnie wpłaty bądź wypłaty z mojego konta bankowego sam przyznał się do tego że tak jest i że wystąpili o udostępnienie tajemnicy bankowej.
Jeżeli był lub jest tutaj ktoś kto miał już taką sprawę sądową niech się odezwie, niech napisze jak było i co. To najbardziej mnie interesuje... no i jaki wynik.
 
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
Jak występują o udostępnienie tajemnicy bankowej to ciągu 90 dni masz pismo z sądu lub UC. A oni mają wszystkie twoje transakcje na koncie a nie tylko przelewy czy wypłaty z BAH. Więc niejeden by pewnie &quot;beknął&quot; za potencjalną grę w kilku, kilkunastu bukmacherach którzy mają polskie konta. Jeżeli byłeś na przesłuchaniu i nie wiesz albo nie potrafisz wyjaśnić jakie dowody ci przedstawili to świadczy że albo jesteś osobą o żadnym stopniu wiedzy prawniczej albo konfabulujesz. Przyznać to ci się celnik albo osoba prowadząca śledztwo może nawet do tego że teściową w wannie utopił, niech papiery pokaże i postanowienie sądowe dotyczącej twojej osoby. W ogóle zaocznie tajemnice bankową uchylić to chyba jedynie służby mogą bez powiadomienia osoby podejrzanej gdy zachodzi przestępstwo na skalę krajową i przeważa dobro śledztwa nad ujawnieniem danych osoby podejrzanej a nie gdy 15 razy po 50 złotych ktoś wpłacił do firmy która rok przed wpłatą była jeszcze legalna.
Co to są za dziwne posty to ja nie wiem wszyscy podejrzani w aferze podsłuchowej sprawie wagi państwowej mogą mieć papiery sfotografowane, skatalogowane a potem Stonoga może je dostać tutaj nikt nie wie co mu przedstawili jak mu przedstawili albo co na niego mają. Parodia.
W ogóle jak wy te przesłuchania odbywacie idziesz do urzędu celnego siadasz i rozmawiasz z urzędnikiem podsuwając mu teorie na temat tego skąd mają twoje dane?
Przecież na wstępie każdego przesłuchania po pouczeniu urzędnik ma cię poinformować o zgromadzonych danych i przedstawić ci dowody do których masz się ustosunkować a nie brać udział w ankiecie i odpowiadać na pytania w chybił trafił. To nie jest przyjacielskie spotkanie i pogawędka tylko postępowanie państwowe nie ma dowodów przedstawionych odmawiasz odpowiedzi do widzenia i dobranoc. Ty nie jesteś świadkiem tylko osobą podejrzaną w sprawie której żeby postawić zarzuty trzeba przedstawić jej dowody których sąd oceni wiarygodność i zasadność w przypadku sprawy karnej. A jak wy nie wiecie co wam przedstawiono na przesłuchaniu to albo jesteście klakierami za pieniądze albo za przeproszeniem cymbałami.
 
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
Niby urzędnik coś podpowiadał że można by było zrzucić winę na kogoś, ale nie bardzo wiem jak miałoby to wyglądać
Na to jest art za podżeganie i pomocnictwo 19 kk. Nie uwierzę że facet mający 15 lat pracy do emerytury i wysoką pensję jest aż takim debilem.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Na to jest art za podżeganie i pomocnictwo 19 kk. Nie uwierzę że facet mający 15 lat pracy do emerytury i wysoką pensję jest aż takim debilem.
Ja całe przesłuchanie w ogóle to nagrałem dyktafonem tak że mam na to dowód.
Poza tym na przesłuchaniu nic im nie podpowiadałem tylko tak jak właśnie napisaliście nie przyznałem się do zarzucanego przestępstwa i odmówiłem składania wyjaśnień.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
I też uważam że ten urzędnik nie jest moim sprzymierzeńcem, na pewno próbował tak mnie wrobić żebym się najlepiej przyznał, teksty typu &quot; 20 lat w tym robię i jeszcze mi nikt nie odmówił składania wyjaśnień &quot; bądź kiedy odmawiałem składania wyjaśnień uśmiechał się szyderczo i odczekiwał jakiś czas tak jakby czekał że jeszcze za chwile mu coś powiem.
Urzędas jest po to aby nas udupić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
P 69

przemek866

Użytkownik
A ktoś mi powie czy jeśli urzędas celny prześle sprawę do prokuratury to oni z automatu powiadomią mojego pracodawcę ? Ja narazie w pracy nic nie powiedziałem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom