Ponadto Sąd zważył że nie może zająć się sprawą do czasu wyjaśnienia kwestii odnoszącej się do swobody świadczenia usług hazardowych na terenie UE.
Oskarżony uznaje, że przepisy z którego został skazany są niezgodne z przepisami Unii Europejskiej albowiem argumentem w tej sprawie jest orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ("ETS"
. W sprawach Gambelli (C-243/01) oraz Placanica, Palazzese, Sorricchio (C-338, 359, 360/04) ETS uznał, że legalnym firmom zagranicznym, działającym na podstawie licencji wydanej w innym kraju Unii Europejskiej, nie można zakazywać działalności w zakresie gier losowych, bądź karać je za prowadzenie działalności bez koncesji lub zezwolenia wydanych przez dane państwo członkowskie. Zakaz który jest zapisany w art. 107 par. 2 kks w związku z innymi przepisami, godziłby bezpośrednio w gwarancję swobody świadczenia usług poprzez podmioty zlokalizowane w innych państwach członkowskich. Należałoby uznać, iż zabranianie uczestnictwa w grach hazardowych organizowanych przez podmioty UE, byłoby absurdalne do przepisów o swobodnym świadczeniu usług przez te podmioty. Mając na uwadze wyższość przepisów UE nad przepisami krajowymi, oskarżony uznaje, że ten czynnik również ma wpływ iż do skazania dojść nie powinno.
---
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17000323.html
---
Myślę, że sprawa bedzie się toczyć do tego momentu co orzeknie Trybunał Konstytucyjny, jak orzeknie że przepisy ustawy są nielegalne i sprzeczne z prawem |UE to wszystkim graczom sprawy zostaną umorzone...jeżeli uzna że przepisy sa legalne to sądy będą wlepiać wyroki nakazowe...
Jestem ciekawy jak się sprawy potoczą dalej, jak inne sądy będą postępować?
Wielkie dzięki dla
plusgsm zo pokazanie jak sie sprawy mają, możnaq skorzystać z argumentacji w razie odwołania od wyroku.
---