>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Teoretycznie:
Polskie banki (mogą) mieć wytyczne raz na czas tworzenia listy przelewów rachunków gdzie istnieje podejrzenie łamania prawa i przekazywania list do odpowiednich organów.Zobaczą że Zenek zrobił/otrzymał w miesiącu 20 przelewów na pokaźne sumy to zostawią Janka z dwoma przelewami po 50zł, uzbiera mu się za kilka miesięcy to może przyjść i jego kolej.
Kolega grając za granicą nie łamie prawa i mogą go cmoknąć, jednak wypłacając na Polski bank musi się liczyć na pójście pod lupę, i być może będzie musiał się tłumaczyć z tego co robił wcześniej.

Praktycznie:
Cała ta farsa jest tylko po to by przegonić graczy do krajowych bukmacherów które już przygotowują zakłady w sieci by kraj miał większy dochód.
Większość graczy da sobie spokój puki sytuacja się nie wyklaruje i będą chodzić do ziemniaków o co Kapicy chodzi.Jeżeli przez pewne ruchy i prawo UE rząd będzie zmuszony do ponownej zmiany ustawy wszystko wróci do normy, jeśli nie będziemy co parę miesięcy oglądać (podstawionych) przykładnych hazardzistów w programie ,Uwaga, żeby przeciętny gracz nie zapomniał gdzie ma stawiać.
 
A 0

anonim

Użytkownik
Witam
Pojawiła się w tym temacie informacja, że korzystanie z publicznych punktów internetowych będzie bezpieczne dla potencjalnego gracza.
Jak wygląda sprawa jeśli ktoś posiada router w domu? Jest zarejestrowany na kogoś, ale korzystać może każdy, kto będzie znał hasło.
Jeśli więc, załóżmy, ktoś przyjdzie do mnie ze swoim laptopem i korzystając z routera w moim domu, zagra w kasynie, to czy będzie bezpieczny zarówno on, jak i ja?
Mało się na tym znam, więc z góry dziękuję za rzetelne informacje.
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
samo wchodzenie na strony buka to żaden problem moim zdaniem - przecież możesz wchodzić ale nie grać
jeżeli dopiero ktoś wypłacał i wpłacał do buka jakieś tam grube tysiące, to mogą w ramach dokładniejszego zweryfikowania poprosić o te wydruki IP, żeby sie upewnić
ale i tak nie będzie tak, ale tak tylko teoretycznie : &gt;

ważne jest wpłacanie i wypłacanie pieniędzy a nie że ktoś wszedł przez IP zarejestrowane na mnie
bo jak by tak było to kafejki internetowe miałyby już setki pozwów zapewne : &gt;

generalnie: IP nie ma żadnego znaczenia jeżeli Ty nie grasz, a ktoś inny
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
dostaniesz 10 lat bo wchodząc na cycatą laske wyskoczy ci strona do buka, ogarnijcie się
to pedofilów chyba ściągają za wymianę danych a nie za wchodzenie na strony.
zwrócić na siebie uwagę możesz przesyłając kasę do polskich podmiotów, ew jakiś donos.
 
L 45

laha

Forum VIP
A ja mam pytanie odnośnie tej ustawy. Zazwyczaj korzystam z Moneybookers, nie włączając mojego banku w wymianę Ja - Bukmacher. Ostatnimi czasy (3 dni temu) jednak przelałem drobną (70zł) kwotę z konta Expekt na bankowe.
Pytanie brzmi, czy ustawa hazardowa weszła już w życie, bo zakładam że za 70zł mogą mnie jedynie postraszyć grzywną w wysokości 100zl?
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Pytanie brzmi, czy ustawa hazardowa weszła już w życie, bo zakładam że za 70zł mogą mnie jedynie postraszyć grzywną w wysokości 100zl?
Zamiast iść na łatwiznę zadając pytanie wystarczy trochę własnej inicjatywy w szukaniu informacji :!:
==&gt; KLIK &lt;==
Dla Twoich 70 zł ABW nie powinno wpaść do Ciebie jutro o 6:00. Ale jakby wpadli to daj znać.

anulowali mi dzis karte Moneybookers...... niby ze stracila waznosc... a jest az do 2013
Ja dziś jak szedłem to potknąłem się o dziurę w chodniku... na pewno to jest związane z ustawą hazardową dlatego wam piszę w tym temacie...

Cały czas aktualne to co napisałem...
Przypominam - piszemy merytorycznie na temat nie powtarzając tego co było wcześniej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
marian78 20

marian78

Użytkownik
ogólnie rzecz biorąc to mi się wydaje że ta cała ustawa straszy graczy poprzez:
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

natomiast większe kary, czyli te do 3 lata więzenia i do 720 stawek dziennych - może ktoś wyjaśnic wogóle co to jest te stawki ? : &gt;
to dla tych, co organizują nielegalny hazard w celu na prawdę zrobienia bajońskich pieniędzy, czyli zazwyczaj oszuści
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
może ktoś wyjaśnic wogóle co to jest te stawki ? : &gt;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzywna_%28prawo%29
Z czasów studiów fajnie profesor wytłumaczył stawki.
Jeśli są dwie osoby co mają zapłacić grzywnę: Kowalski co zarabia minimalną krajową i Kulczyk jako najbogatszy człowiek w PL to dla Kulczyka grzywna 10000 jest niczym ale dla Kowalskiego to sporo...
Kulczyk dziennie zarabia miliony a Kowalski ledwo kilkadziesiąt złotych.
Podałem link do Wikipedii - można poczytać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
cock 756

cock

Użytkownik
Panowie tak sie sklada ze bede pol roku za granica. Czy jesli bedac tam wyplace pieniadze ale na moje konto w Polsce to bedzie to niezgodne z prawem ?
A ustawa zabrania za granicą, czy na terenie? Pytaniem na pytanie, ale wykluczasz się sam z treści ustawy. Choć prawo nasze chore...

Druga sprawa, że Polacy grający z Anglii w LDB też będą mieli pozamykane konta...

A trzecia, to nie forum prawne, może ja jestem nieletni i strzelam poradami na lewo i prawo... Gdybanina, z której wysnuć można jedyną słuszną tezę - ustawa ma tylko zastraszyć. ;)

Banki również korzystają z naszych zleceń, te pieniądze krążą. Póki nie ma ustawy o kontroli wg prawa bankowego - spokojnie. A czy portfele internetowe są bezpieczne i czy można tam deponować i deponować pieniądze, bez obaw, że nagle ich stan zostanie wyzerowany, albo one bezpowrotnie zamknięte?

Sam dygałem, chodziło o szum, cel został wykonany. A teraz mam to gdzieś, jak BAH Zakopane i TV mecze Realu... W Fifie Real będzie mieć czyste koszulki, ciekawe co z koszulkami WHU. ????

Bez jakichś kroków ze strony SC nie zamierzam robić absolutnie nic.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Hej, skąd takie info?
Z netu. Widać blokują narodowość, nie adres zamieszkania.
___

Tommy, sam sobie odpowiedziałeś. Widocznie blokują narodowość, bo nie adres (np. Brighton), a kwit na miejsce zamieszkania nie został jeszcze przedstawiony. Śledzę temat, dam znać i tu.
___

To jak? Stare dane adresowe mogły być podane? Wszystko można aktualizować. Wiem tyle - jest Polakiem, mieszka w UK, nie może grać w LDB. A co ma podane w profilu rejestracyjnym - grzeje mnie - będzie mu zależało - będzie wiedział co robić. Ja zaś jak poda jak wyjaśnił sprawę dam znać. Tyle. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Konta w LB nie są pozamykane tylko nie da się zalogować przez Polską stronę.
Po drugie jeśli mieszkasz w UK czy gdzie indziej i masz na to dokument to piszesz do konsultanta i powinno być po problemie.
Zrozumcie że wszędzie jest inne prawo i takie obowiązuje w danym państwie.To że Malezyjczyk na wakacjach wyjara w Amsterdamie 10g haszu to nie znaczy że grozi mu kara śmierci po powrocie do kraju.
Z netu. Widać blokują narodowość, nie adres zamieszkania.
A jaki buk się pyta jakiego jesteś pochodzenia i co ich to obchodzi? To jest kraj w którym obecnie mieszkasz (Country of residence)
Z netu. Widać blokują narodowość, nie adres zamieszkania.
Tommy, sam sobie odpowiedziałeś. Widocznie blokują narodowość, bo nie adres (np. Brighton), a kwit na miejsce zamieszkania nie został jeszcze przedstawiony. Śledzę temat, dam znać i tu.
Narodowość to jest Nacionality, Country of residence -kraj w którym mieszkasz (tak jest przy rejestracji w wersji angielskiej)
Logicznie ograniczyli możliwość rejestracji i grania z miejsca w którym jest to zabronione.
Zresztą LB nie należy do firm która kładzie nacisk na posiadanie jednego konta, ja już 3x zakładałem nowe konto za zgodą suportu bez zbędnych pytań.
Nawet miałem jedno o którym zapomniałem, miałem 2 otwarte na raz, i pisali że nic się nie stało, zamkną oba bym mógł otworzyć trzecie.
prosisz o zamknięcie starego konta by otworzyć nowe i rejestrujesz na dane z UK jeśli jesteś w stanie je zweryfikować, choć nie wiem czy w ogóle weryfikuą graczy z własnego kraju
a co z netu wynika lepiej traktować z przymrużeniem oka, w tej kwestii akurat suport powinien dostarczyć odpowiednie informacje
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Taki sobie artykuł... wklejam i mimo, że można byłoby napisać więcej to jednak powstrzymam się do napisania co myślę w tym miejscu.
http://www.rp.pl/artykul/683382.html?print=tak
Duża część firm oferujących zakłady bukmacherskie w Internecie zapowiada, że nie występować o zgodę Ministerstwa Finansów na prowadzenie takiej działalności
Uważają, że są w porządku, bo polska ustawa o grach hazardowych łamie przepisy unijne.
Znowelizowana ustawa o grach hazardowych wejdzie w życie 13 lipca. Zabrania ona organizowania w sieci gier hazardowych z wyjątkiem zakładów wzajemnych, ale pod warunkiem, że firma bukmacherska zarejestruje działalność w Polsce, tu będzie płacić podatki i dostanie od Ministerstwa Finansów zgodę na prowadzenie działalności w Internecie. Resort zapowiada zdecydowane działania wobec firm, które nie dostosują się do tych przepisów.
Duża część spółek zarejestrowanych w rajach podatkowych lekceważy jednak polską ustawę i nie zamierza rejestrować swojej działalności w naszym kraju ani rezygnować z oferowania zakładów wzajemnych w sieci polskim graczom.
Potwierdziła to prowokacja, którą przeprowadziły firmy bukmacherskie, które działają już stacjonarnie w Polsce, zainteresowane wejściem do Internetu. W imieniu wymyślonego klienta, Marcina Chojnickiego, napisały list do firm działających w sieci, pytając o konsekwencje prawne obstawiania zakładów za pośrednictwem spółek nie zarejestrowanych w Polsce. „Ostatnia nowelizacja ustawy o grach hazardowych obowiązującej w Polsce i dotyczącej gier hazardowych zarówno online, jak i na żywo, w wielu postanowieniach niezgodna jest z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej. Ze względu na fakt, iż prawa UE są ważniejsze niż prawa krajowe, ustawa niezgodna z postanowieniami praw UE nie może wejść w życie&quot; – odpisała spółka bwin.zarejestrowana na Gibraltarze. „BetClic działa na podstawie wydanych przez Lotteries and Gaming Authority na Malcie licencji, pozwalających na oferowanie zakładów i gier w Internecie. BetClic będzie nadal oferował swoje usługi na polskim rynku&quot; – napisała inna.
W podobnym tonie wypowiada się firma Unibet: „Unibet jest spółką notowaną na giełdzie w Sztokholmie. Firmą audytorską jest PricewaterhouseCoopers. Unibet ma siedzibę na Malcie i posiada licencje uprawniającą do świadczenia usług z gier i zakładów zgodnie z prawem maltańskiem. Posiadając siedzibę na terytorium Unii Europejskiej Unibet prowadzi swoje działania zgodnie z postanowieniami traktatów Unii Europejskiej. Oznacza to, żeUnibet jest uprawniony w prawie europejskim do oferty gier i zakładów dla obywateli i klientów w całej Europie. Unibet będzie działać na polskim rynku za pośrednictwem europejskiej licencji&quot;. Spółka zapewniła jednocześnie klienta, że będzie bacznie obserwować proces nowej regulacji w Polsce.
Ostrożniej wypowiada się firma Betfair. „Betfair bardzo uważnie przygląda się nowelizacji ustawy o grach hazardowych i jesteśmy świadomi, iż nowa ustawa została podpisana przez Prezydenta. Jednak jesteśmy przekonani, iż nowelizacja jest nie zgodna z prawem Unii Europejskiej i w tym momencie zastanawiamy się nad naszym kolejnym krokiem. W międzyczasie nasze usługi pozostają dostępne i działamy jak dotychczas. Niestety nie możemy więcej doradzić o sytuacji w Polskim prawie. Warunki Ogólne Betfair mówią, iż do obowiązku każdego klienta należy zapoznanie się z obowiązującym prawem lokalnym, dotyczącym obstawiania zakładów&quot; – napisała.
Jednak już Grupa Sportingbet jest przekonana, że polskie przepisy są sprzeczne z prawem unijnym.&quot;Sportingbet nie planuje zmian w zakresie usług świadczonych swoim graczom&quot; – twierdzi. Takie samo stanowisko zajmuje firma Tobet. „Działalność serwisów Tobet.com jest zgodna z prawem Unii Europejskiej i jest prowadzona w oparciu o zezwolenie wydane przez władze Malty, tj. w kraju siedziby spółki zarządzającej serwisami Tobet. W naszej ocenie, polska ustawa hazardowa, przy szczególnym uwzględnieniu ostatnio wprowadzonych zmian, w istotny sposób narusza prawo unijne i nie może stanowić źródła odpowiedzialności użytkowników serwisów Tobet. Jesteśmy przekonani, że nasze stanowisko, wynikające z jednoznacznej linii orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zostanie podzielone przez niezawisłe sądy działające w Polsce. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości chętnie zaoferujemy naszą pomoc&quot;. – napisała do Chojnickiego. Takich odpowiedzi było więcej.
- Dziwi mnie ta sterta bzdur jaką wysyłają klientom firmy zarejestrowane na Malcie lub Gibraltarze. Polska ustawa była notyfikowana w Komisji Europejskiej i firmy nie mają wyjścia. Jeżeli chcą oferować usługi mieszkańcom Polski muszą mieć koncesje z polskiego Ministerstwa Finansów – komentuje Mateusz Juroszek z firmy Star-Typ Sport, która działa w Polsce w punktach stacjonarnych i zapowiada złożenie wniosku o zgodę na wejście do sieci Internet jak tylko nowe przepisy wejdą w życie.
Prawnik Marek Chmaj ma jednak wątpliwości, czy polskie służby poradzą sobie z egzekowaniem nowego prawa. – Przepisy będą bezskuteczne, bo trudno uregulować działalność w Internecie, który z zasady jest bez granic – mówi.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dobry artykuł wrzucił Vader.Mnie to cieszy, że firmy bukmacherskie nie ugną się pod tą ustawą i nie wycofają zakładów wzajemnych.Też można zaobserwować kilka, innych pobocznych spraw.
Nie pierwszy raz mówi się o tym, że ustawa jest sprzeczna/niezgodna z ustawami unijnymi, a co już wielokrotnie podkreślano to prawo stanowione w UE ma większą wagę i co z tym idzie - co za kretyni tworzą takie ustawy [ nie chcę nikogo obrażać ], otoczka medialna, czas poświęcony a na dobrą sprawę to na nic [ osobną kwestią, że dla Nas graczy jest to absurdalna ustawa bo dlaczego nie mogę wydać swoich pieniędzy na Malcie czy w Szwecji ? ].Kolejna sprawa to ten typ z STSu, ktoś miał w Ministerstwie interes aby te firmy miały większy zysk i uzyskały monopol, oby tak się nie stało i żeby jak najmniej ludzi korzystało z tego typu pasożytniczych i wyzyskujących bukmacherów.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Qozi akurat moim skromnym zdaniem ten artykuł jest zainicjowany/zasponsorowany(częściowo/całkowicie) przez jedną firmę(grupę firm) z branży bukmacherki internetowej.
W tym miejscu/na forum i na tym etapie dyskusji w tym temacie tyle napiszę - po prostu.
Sam artykuł jest napisany przez autora &quot;asta&quot; czyli pewnie jakiś stażysta wakacyjny. Czytam RZ od wielu lat więc po samym autorze już można coś więcej powiedzieć.
Artykuł jest tendencyjny. Nie ma nic napisane o stanowisku Ladbrokes czy Betway. Jedynym niby faktem świadczącym o obiektywności jest wypowiedź człowieka z STS. Ale po chwili jest cytowana wypowiedź prawnika, która neguje to co mówi człowiek z STSu.
Artykuł jest tendencyjny, to po prostu moim zdaniem zabieg PR-owski buków netowych jako odpowiedź na inne artykuły stowarzyszenia buków naziemnych.
Ale reasumując bukmacherzy internetowi i pan prawnik mają racje.
PS. Qozi powiedz jak tam wygląda rynek bukmacherski we Francji - Twoje spostrzeżenia :wink:
 
K 40

kozas

Użytkownik
Mnie interesuje co np. z zakładami długoterminowymi, które polscy gracze złożyli, a bukmacher się np. wycofa ? Mam nadzieję, że w takich sytuacjach byłyby zwroty ;p Myślę jednak, że tacy bukmacherzy, którzy uzyskują u nas spory dochód( w przeciwienstwie do ladbrokes, który nie jest chyba u nas szczególnie popularny, choć mogę się mylić) tak łatwo się nie ugną. Zresztą- pewno nic nie będą robili póki nie będą do tego zmuszeni. Przecież i tak wcześniej się u nich grało nielegalnie, bukmacherzy pewno pozostaną, a nasz rząd widząc, że nic im nie jest w stanie uczynić, zrobi parę łapanek na przypadkowych graczy pokazując ich w newsach &quot; groźny gang hazardzistów złapany, straty dla państwa to nawet 10 milionów złotych( nie ważne, że gość wydawał na grę 200 zł miesięcznie). Mam nadzieję mimo wszystko, że do tego nie dojdzie, być może będzie to martwy przepis, jak z piractwem komputerowym, ile osób ma przynajmniej jeden piracki program? 90%? Licząc nawet tych, którzy korzystają z darmowych programów, ale nie wiedzą, że nie mogą tak z nich korzystać( np. w firmach). Przy czym nie chcę tych dwóch zjawisk porównywać, bo piractwo to faktycznie coś złego, łatwo tutaj wiele negatywów wytknąć, ale w grze przez neta... Pewno lobby stacjonarnych buków postanowiło w końcu zadziałać.
 
mariweso 0

mariweso

Użytkownik
Mnie interesuje co np. z zakładami długoterminowymi, które polscy gracze złożyli, a bukmacher się np. wycofa ? Mam nadzieję, że w takich sytuacjach byłyby zwroty ;p
Dokładnie tak - zwroty bo przecież żadna szanująca się firma nie anuluje zakładów i nie zabierze stawek dla siebie... to by było w pewnym sensie złodziejstwem... tak więc jeśli już blokada dla Polski to i zwroty z kuponów długoterminowych.


w przeciwienstwie do ladbrokes, który nie jest chyba u nas szczególnie popularny, choć mogę się mylić
Ladbrokers nie jest wcale tak niszowe w Polsce jakby się to wydawało. Tutaj na samym forum jest wiele osób, dla których ten bukmacher jest ulubionym. Po innych forach także widać iż nieco klientów mają, co prawda nie tak sporo jak te bardziej rozpromowane wielkie firmy.

być może będzie to martwy przepis, jak z piractwem komputerowym, ile osób ma przynajmniej jeden piracki program? 90%? Pewno lobby stacjonarnych buków postanowiło w końcu zadziałać.
Zapewne nie będzie to zbyt restrykcyjnie egzekwowany przepis jak wiele innych przepisów w tym kraju ;)
A co do nacisków ze strony buków naziemnych to na bank takie są. Gdzie jest duża kasa to i naciski są ???? Bądź co bądź wiele osób ucieka do buków online bo jest to wygodniejszy sposób, co za tym idzie zmniejsza się jako taki potencjalny dochód buków naziemnych, którym po ciosie z podwyższeniem podatku obrotowego wizja bankructwa stanęła w oczach i teraz chwytają się wszystkiego aby chociaż część osób ściągnąć od buków online a ustawa póki co wygląda dla nich obiecująco... tyle, że to do czasu bo wiadomo - to jest polska ustawa więc prawnie jest dziurawa jak sito i znajdzie się w niej mnóstwo luk prawnych lub też polegnie w Trybunale UE... ;)
 
klammer 0

klammer

Użytkownik
To jest logika kalego, hazard u bukmacherow internetowych zly, hazard u bukmacherow od ktorych oni kasuja 12 procent podatku dobry. Przeciez terez jest wieksza szansa uzaleznienai sie od hazardu bo przy niskich kursach trzeba grac zaklady akumulowane zeby wyjsc na swoje a to zwieksza ryzyko. Ten rzad jest zalosny, juz sie nie moge doczekac wyborow
 
M 0

milanista84

Użytkownik
Prawdziwi gracze i tak znajdą sposób na obejście tej ustawy. Najlepiej nie robić żadnych transakcji przez swoje konto bankowe. Można pójść do banku i zrobić wpłatę gotówkową do MB (minus że trwa to do 5dni roboczych). Zaś zrobić przelew z mb do buka. W razie wypłaty wygranej dajemy to na MB, a stamtąd wypłata kartą MB w dowolnym bankomacie. I co z tego jak będą widzieć, że z mojego ip ktoś się logował na stronie buka, jak na moim koncie bankowym nie będzie żadnych transakcji. Jakie jest Wasze zdanie?
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Prawdziwi gracze i tak znajdą sposób na obejście tej ustawy. Najlepiej nie robić żadnych transakcji przez swoje konto bankowe. Można pójść do banku i zrobić wpłatę gotówkową do MB (minus że trwa to do 5dni roboczych). Zaś zrobić przelew z mb do buka. W razie wypłaty wygranej dajemy to na MB, a stamtąd wypłata kartą MB w dowolnym bankomacie. I co z tego jak będą widzieć, że z mojego ip ktoś się logował na stronie buka, jak na moim koncie bankowym nie będzie żadnych transakcji. Jakie jest Wasze zdanie?
normalnie wypłacasz z mb na konto bankowe ... no albo jak mówisz to kartą .
Ta ustawa jest martwa nic ciekawego nie wnosi oprócz tego że szukają jeleni którzy zapłacą haracz
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom