>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
R 0

ringil

Użytkownik
Statystyki z fortuny jak byś nie wiedział to nie jest najlepszy przykład , ale widocznie nie znasz się na tym temacie , bo w takiej fortunę czy tam sts nie ma żadnych dobrych graczy tylko same leszcze i janusze , uwierz mi gdyby tam grali ci ogarnięci to te statystyki wyglądały by całkiem inaczej więc nie ma sensu robić takich porównań.
Dlatego napisałem statystycznie. Oczywistą kwestią jest, że sa osoby, które zgarniają kokosy, ale przy efekcie skali giną one w tłumie. U innych buków sytuacja wygląda tak samo.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Dlatego napisałem statystycznie. Oczywistą kwestią jest, że sa osoby, które zgarniają kokosy, ale przy efekcie skali giną one w tłumie. U innych buków sytuacja wygląda tak samo.
To teraz wyobraz sobie, ile by zyskalo Panstwo gdyby byl u nas GGR, kazdy by byl zadowolony
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Dlatego napisałem statystycznie. Oczywistą kwestią jest, że sa osoby, które zgarniają kokosy, ale przy efekcie skali giną one w tłumie. U innych buków sytuacja wygląda tak samo.
Tu nie chodzi o tych co zgarnia kokosy tylko nawet o zwykłych graczy którzy po prostu nie wtapia bezmyślnie kasy a takich u ziemniaków nie ma stąd statystki są tragiczne bo grają totalni amatorzy i dla tego takie porównanie jest bez sensu rozumiesz?
 
dalti 29

dalti

Użytkownik
zamykaj zakład i zbieraj hajs z tamtej strony bo co to znaczy, że wolałbyś nie zamykać? Każdy by wolał tam zostać ale nie ma na to wyjścia.
Stracisz wszystko z końcem marca i tyle.
Problem jest tego typu, że jest dopiero 25 marca a ja nawet nie moge zalogować się na konto!! O wycofaniu zakłądu nie wspomnę, bo jak jeszcze mogłem normalnie się zalogować (wczoraj) to po kliknięciu na &quot;zamknij zakład&quot; dostałem info, że trwają jakieś procedury. Po 10 latach takie kocopały, taka firma jak bet nie może sobie pozwolić na tego typu zachowania, bo stracą klientów chamy jedne ????
 
R 0

ringil

Użytkownik
Tu nie chodzi o tych co zgarnia kokosy tylko nawet o zwykłych graczy którzy po prostu nie wtapia bezmyślnie kasy a takich u ziemniaków nie ma stąd statystki są tragiczne bo grają totalni amatorzy i dla tego takie porównanie jest bez sensu rozumiesz?
No to inny przykład, dajmy na to William Hill. Z danych finansowych wynika, że spółka w 2016 roku wygenerowała marże EBITDA (czyli ile z kazdej włożonej złotowki zostaje po odjęciu kosztów operacyjnych) w wysokości 23% (To z kolei oznacza, że z każdej włożonej złotówki do William Hilla zostaje w nim 23 grosze zysku operacyjnego). W Fortunie marża EBITDa kształtuje sie na poziomie 18.5%. Wszędzie zasady są wbrew pozorom takie same - efekt skali robi swoje.
 
bandziorno 124

bandziorno

Użytkownik
Na chwilę obecną bukmacherzy się wycofują, ale moim zdaniem tylko na chwilę. Pamiętajmy, że polski rynek jest spory, jest dużo graczy zarówno tych większych jak i mniejszych. Myślę, że pomimo podatku jesteśmy atrakcyjnym rynkiem. Weźmy pod uwagę, że gracze byli podzieleni..trochę tu grało, trochę tam. Ale jak zostaną tylko obecne legalne podmioty, to myślę że jakiś gigant się zdecyduje na licencje, a co za tym idzie zgarnie cały polski rynek, bo kto w takim przypadku będzie chciał grać w STS, czy fortunie? mając bogatą ofertę giganta, myślę, że mało kto. A podatek? Myślę, że jakiś gigant coś wymyśli z bonusami, kursami etc, żeby zachęcić gracza ????

Ten kto pierwszy wejdzie na nasz rynek z licencją, to będzie zwycięzcą. Oby tylko obecne legalne podmioty, nie próbowały jakoś blokować tego...
Grubo się mylisz. Jaki gigant Ci wejdzie na ten polski rynek, skoro z punktu widzenia polskiego prawa dotychczas prowadził tu działalność niezgodną z polskim prawem. Czy słyszałeś o jakiejś abolicji podatkowej? Czy ustawa jakoś normuje tę kwestię? Nie. Zapij zimną wodą powrót wielkich graczy, którzy z dnia na dzień zniknęli jak kamfora, bo poczuli brzydki zapach w obawie przed utratą licencji.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
No to inny przykład, dajmy na to William Hill. Z danych finansowych wynika, że spółka w 2016 roku wygenerowała marże EBITDA (czyli ile z kazdej włożonej złotowki zostaje po odjęciu kosztów operacyjnych) w wysokości 23% (To z kolei oznacza, że z każdej włożonej złotówki do William Hilla zostaje w nim 23 grosze zysku operacyjnego). W Fortunie marża EBITDa kształtuje sie na poziomie 18.5%. Wszędzie zasady są wbrew pozorom takie same - efekt skali robi swoje.
Po 1 podaj źródło jak już piszesz o czymś takim , po drugie weź pod uwagę graczy surebetow gdzie 1 gracz 1 zakładem może zminusowac sobie konto w WH na ok 10 tys.
 
R 0

ringil

Użytkownik
Po 1 podaj źródło jak już piszesz o czymś takim , po drugie weź pod uwagę graczy surebetow gdzie 1 gracz 1 zakładem może zminusowac sobie konto w WH na ok 10 tys.
William Hill httpXXXXXXs://markets.ft.com/data/equities/tearsheet/financials?s=WMH:LSE

Fortuna fortunagroupkropkaeu/public/bf/8d/65/754967_1283571_Analyst_presentation_prelims_finals2.pdf

Ależ ja Cię doskanle rozumiem, zdarzaja sie takie skrajne przypadki. Z drugiej strony ktos stawia $20 i wygrywa $10 000. Gdy jednak zsumujesz wszystkie zawarte transakcje u buka z calego roku, to okazuje się, że buk solidnie zarabia na zakładach i nie jest ważne w jakim kraju on dziala, albo jakich ma klientów.
 
G 294

gostek365

Użytkownik
William Hill httpXXXXXXs://markets.ft.com/data/equities/tearsheet/financials?s=WMH:LSE

Fortuna fortunagroupkropkaeu/public/bf/8d/65/754967_1283571_Analyst_presentation_prelims_finals2.pdf

Ależ ja Cię doskanle rozumiem, zdarzaja sie takie skrajne przypadki. Z drugiej strony ktos stawia $20 i wygrywa $10 000. Gdy jednak zsumujesz wszystkie zawarte transakcje u buka z calego roku, to okazuje się, że buk solidnie zarabia na zakładach i nie jest ważne w jakim kraju on dziala, albo jakich ma klientów.
Nie masz uwzględnionych statystyk na graczy z Polski tylko ogólne a to robi zbyt duże wahania , żeby wokół się sugerować
 
R 0

ringil

Użytkownik
Nie masz uwzględnionych statystyk na graczy z Polski tylko ogólne a to robi zbyt duże wahania , żeby wokół się sugerować
Może mam, a może nie mam. Fakt faktem, że za kilka lat rynek będzie zdominowany przez podmioty działające w Polsce (repolonizacja jest ostatnio dość modnym terminem, prawda?), a ten kto jest w stanie dostosować się do nowych realiów i nie ma spółek na Cyprze bądź Gibraltarze, ten będzie żył dostatnio i w spokoju.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Teraz w Ministerstwie Finansów panuje wzmożony ruch, w sprawie ubiegania się o licencje i co ciekawe nie są to wielkie firmy z zachodu (kto szybko połapał się o co chodzi, ten zaczał już kilka miesięcy wcześniej wszystko załatwiać) ;) .
2 kolejne komunikaty MF (z 21.02 oraz z 21.03) zawierają informację o tym, że dotąd żadna z firm nie zgłosiła się do MF w sprawie wszczęcia procedury przyznania im polskiej licencji na działalność.
Zatem o jakim to NIBY wzmożonym ruchu tu piszesz?
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Może mam, a może nie mam. Fakt faktem, że za kilka lat rynek będzie zdominowany przez podmioty działające w Polsce (repolonizacja jest ostatnio dość modnym terminem, prawda?), a ten kto jest w stanie dostosować się do nowych realiów i nie ma spółek na Cyprze bądź Gibraltarze, ten będzie żył dostatnio i w spokoju.
Może mam a może nie mam.
Po co taki tekst ? Wrzuciles link który jasno pokazuje że nie masz statystyk graczy z Polski więc śmieszne było pisanie tekstu może mam a może nie mam , myślałem że mam do czynienia z kimś bardziej poważnym .
 
R 0

ringil

Użytkownik
2 kolejne komunikaty MF (z 21.02 oraz z 21.03) zawierają informację o tym, że dotąd żadna z firm nie zgłosiła się do MF w sprawie wszczęcia procedury przyznania im polskiej licencji na działalność.
Zatem o jakim to NIBY wzmożonym ruchu tu piszesz?
Brak złożenia formalnego wniosku nie oznacza braku prac przy grupach roboczych w Ministerstwie Finansów, które w przypadku ustawy hazardowej działa już od 1,5 roku ;)
 
K 90

konikpolny

Użytkownik
Brak złożenia formalnego wniosku nie oznacza braku prac przy komisjach roboczych w Ministerstwie Finansów, które w przypadku ustawy hazardowej działa już od 1,5 roku ;)
&gt;Oj, coś mi się zdaje, że przysłali nowego trolla na forum, by zasuwał z innej mańki. Jako entuzjasta-legalista. Wsadź sobie w d.pę takie argumenty ograniczony najmito. Dostałeś dolę od ziemniaków,to ciesz machę,ale nam juz gitary tymi wypocinami nie zawracaj.
 
K 66

kapisevicius

Użytkownik
Gdy jednak zsumujesz wszystkie zawarte transakcje u buka z calego roku, to okazuje się, że buk solidnie zarabia na zakładach i nie jest ważne w jakim kraju on dziala, albo jakich ma klientów.
Szokująca informacja. Bukmacherzy zarabiają? Ja myślałem, że to organizacje charytatywne..

Niech STSy na spółę z naszym kochanym rządem zatrudniają lepszych trollów bo aż oczy bolą od czytania takich kocopołów.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Ringil&gt;&gt; po tym co wypisujesz, mogę tylko powtórzyć za @gostek365:
&quot;myślałem że mam do czynienia z kimś bardziej poważnym .&quot;
Bowiem będę do bólu szczery, ale idiotyzmem jest to co napisałeś - w kontekście ubiegania się o krajową licencję - o &quot;pracach komisji roboczych w MF działających już od 1,5 roku&quot;, gdy ostateczny tekst Ustawy o grach (wraz z regulacjami w sprawie funkcjonowania w Polsce przedstawicielstw zagranicznych firm bukmacherskich) został zatwierdzony przez Sejm dopiero w grudniu 2016, tak więc twardy grunt do wstępnych nawet rozmów z potencjalnie zainteresowanymi firmami powstał dopiero po tej dacie a konkretnie od opublikowania w Dzienniku Ustaw tekstu Ustawy o grach w dniu 13.01.2017, a zatem to nie robocze komisje w MF a Sejmowa Komisja Finansów Publicznych miała tu głos decydujący:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=AAC89AD26B35A043C1258022002E52EE
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Na chwilę obecną bukmacherzy się wycofują, ale moim zdaniem tylko na chwilę. Pamiętajmy, że polski rynek jest spory, jest dużo graczy zarówno tych większych jak i mniejszych. Myślę, że pomimo podatku jesteśmy atrakcyjnym rynkiem. Weźmy pod uwagę, że gracze byli podzieleni..trochę tu grało, trochę tam. Ale jak zostaną tylko obecne legalne podmioty, to myślę że jakiś gigant się zdecyduje na licencje, a co za tym idzie zgarnie cały polski rynek, bo kto w takim przypadku będzie chciał grać w STS, czy fortunie? mając bogatą ofertę giganta, myślę, że mało kto. A podatek? Myślę, że jakiś gigant coś wymyśli z bonusami, kursami etc, żeby zachęcić gracza ????
Ten kto pierwszy wejdzie na nasz rynek z licencją, to będzie zwycięzcą. Oby tylko obecne legalne podmioty, nie próbowały jakoś blokować tego...
Oby oby, Bet365 bodajże po dłuższej nieobecności wszedł na rynek włoski i ma 40% udział w rynku ;)
Grubo się mylisz. Jaki gigant Ci wejdzie na ten polski rynek, skoro z punktu widzenia polskiego prawa dotychczas prowadził tu działalność niezgodną z polskim prawem.
Żaden &quot;gigant&quot; nie prowadził działalności w Polsce.
 
R 0

ringil

Użytkownik
Nie mam potrzeby przekonywać niedowiarków. Chciałem po prostu przedstawić 2 fakty. Po pierwsze nawet jeśli bukmacherka w Polsce nie jest wolumenowo tak duża jak na zachodzie, to i tak jest bardzo dochodowym (nawet z podatkiem) biznesem.
Po drugie, po wyrzuceniu zagranicznej konkurencji przy stole będzie dużo wolnych krzeseł, a to, by siedziały w nich przede wszystkim krajowe podmioty lezy w interesie zarówno rządowi, jak i potencjalnych inwestorów.

Trzeba byłoby się wykazać naiwnością, by sądzić, że składa się wniosek bez odpowiedniego zbadania gruntu. Myślicie, że bet365 podjął decyzję o wyjściu od tak? Otóż nie. Większość osób tutaj wogóle nie rozumie, że dla firm nie jest problemem podatek, ale nazwijmy to chłodne podejście ze strony Ministerstwa.

Podsumowując, dla niektórych ta ustawa jest żyłą złota. Teraz zależy kto na tym ugra pieniądze, a kto będzie się przyglądał, które zagraniczne spółki wycofają się z Polski.
 
M 27

milt

Użytkownik
Niektórzy liczą że zagraniczni bukmacherzy wykupią licencję, ale co to oznacza dla graczy? I co z tego że wykupią na takich zasadach. Jedyny plus to zwiększenie konkurencji bo granie z 12% podatkiem obrotowym nie opłaca się grać ani w polskich bukach ani nie będzie się opłacać w bet365 czy każdym innym buku. Gdyby zagraniczni weszli to przecież nie będą płacić obrotowego za graczy. We Francji jest podatek obrotowy i jak ktoś jest zorientowany w temacie to niech napisze ile zagranicznych bukmacherów weszło na ich rynek i ilu wzięło na siebie podatek? Przypuszczam że zero.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom