>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
pko od zawsze jest polskim bankiem z pakietem wiekszosciowym w rekach skarbu panstwa, a nie ze za rzadow obecnej partii &#39;zostalo&#39; ;)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ustawa hazardowa wraca do Komisji Finansów
Ze względu na zgłoszone poprawki a także wniosek o odrzucenie w całości projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych został ponownie skierowany do Komisji Finansów Publicznych do dalszych prac.

http://e-play.pl/ustawa-hazardowa-wraca-komisji-finansow/
@Edit: Widzę, że rozpoczęła się dyskusja na temat banków, otóż chciałbym oznajmić, że PZU ostatnio przejęło 1/3 część akcji PeKaO. Więcej przeczytajcie o tym w internecie, bądź w dziale na forum na temat związane z finansami.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Nic ci nie zrobią ale omijaj polskich banków tylko zagraniczne. Problem z tym że pko zostało spowrotem calkiem Polskim bankiem i dlatego pewnie cie sprawdzają.
To zależy już od urzędu celnego. Prokurator przekazała mi, że oni będą się zajmować sprawą. Świadek z przestępstwa karno-skarbowego o gry hazardowe.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Abstrahując od tematu, dokąd zmierza świat ...
Wystarczy, że polskie władze wyślą pismo do zagranicznej instytucji finansowej, że zachodzi podejrzenie co do Pana Jana Kowalskiego, [...]
Polskie władze mogą sobie wysyłać to pismo nawet na pergaminie. Ze skutkiem żadnym.
Polskie władze mogą rozkazywać podmiotom znajdującym się w polskiej jurysdykcji. Polskie władze mogą co najwyżej ładnie poprosić swojego odpowiednika za granicą. Tenże odpowiednik, musi mieć naprawdę twarde dowody na łamanie prawa, aby móc tak po prostu rozpocząć buszowanie w (portfelach elektronicznych) rodzimej firmie Skrill czy swojemu Netellerowi ale spoza (Wyspa Man) UE.
Nawiasem mówiąc, nad tym wszystkim może się unosić dodatkowo kwestia Brexit&#39;u.
Wbrew pozorom świat prawa jest dosyć uporządkowany. Pani Krysia nie wydaje poleceń dla Mrs. Christina.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
H 32

hortex

Użytkownik
Pytanie do Was, czy granie u buka na Słowacji jest legalne (internet)? Czy jeśli zagrałem będąc podczas pobytu tam (maj, poprzez telefon), a zleciłem sobie wypłatę w terminie późniejszym, stąd doszła ona niedawno, będzie to zasadną linią obrony? Tak samo z terenu Niemiec? Tak się składa, że często podróżuje, także mam sporo dokumentów poświadczających obecność na terenie tych krajów.
 
S 2K

szatan666

Użytkownik
Pytanie do Was, czy granie u buka na Słowacji jest legalne (internet)? Czy jeśli zagrałem będąc podczas pobytu tam (maj, poprzez telefon), a zleciłem sobie wypłatę w terminie późniejszym, stąd doszła ona niedawno, będzie to zasadną linią obrony? Tak samo z terenu Niemiec? Tak się składa, że często podróżuje, także mam sporo dokumentów poświadczających obecność na terenie tych krajów.
Jest to bardzo zasadna linia obrony. Nie do obalenia.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Jeśli to nie ironia z Twojej strony ???? Nie wiem jak z graniem na Słowacji, gdzie często bywam. Czy internetowi bukmacherzy są na tej samej zasadzie traktowani, czy jest liberalniej, restrykcyjnie.
 
madman01 12,5K

madman01

Użytkownik
Ustawa hazardowa wraca do Komisji Finansów

http://e-play.pl/ustawa-hazardowa-wraca-komisji-finansow/

@Edit: Widzę, że rozpoczęła się dyskusja na temat banków, otóż chciałbym oznajmić, że PZU ostatnio przejęło 1/3 część akcji PeKaO. Więcej przeczytajcie o tym w internecie, bądź w dziale na forum na temat związane z finansami.
A więc jest szansa że nie przejdzie w takiej formie jakiej miała być? Czyżby ugrupowanie Gowina, w końcu dotarło co do niektórych?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
co jest ze stroną 477, że się nie otwiera
U mnie jest OK
....................
@hortex, Ty się skup nie na zastanawianiu czy granie na Słowacji czy w Niemczech jest legalne - a na tym, że mogąc udokumentować częste przebywanie poza Polską, konto u zagranicznych buków miałeś jedynie po to aby korzystać z niego podczas pobytów za granicą, gdyż Ustawa o grach zwana hazardową jasno precyzuje, że nielegalne jest tylko zawieranie zakładów z terenu Polski, w firmach nie posiadających polskiej licencji z MF.
Tak więc grając podczas zagranicznych podróży np. w firmie Bet365 czy Pinnacle, nie popełniłeś żadnego wykroczenia a data wydania dyspozycji przelewu środków, nie ma nic wspólnego z datą zawarcia zakładów, gdyż grałeś tylko podczas pobytów poza Polską a zlecenia wypłat mogłeś wydawać będąc w Polsce.
I zapomnij o wersji wyjaśnień którą łatwo sprawdzić z tą Słowacją czy Niemcami, bo przecież jak sądzę nie masz konta w żadnej z firm z domeną sk czy de więc nawet nie idź tą drogą że grałeś w legalnej na Słowacji czy w Niemczech firmie, bo to ślepy zaułek...
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
A więc jest szansa że nie przejdzie w takiej formie jakiej miała być? Czyżby ugrupowanie Gowina, w końcu dotarło co do niektórych?
Panowie, tu jest Polska, tu wszystko trwa dłużej niż powinno, tutaj najprostsza sprawa uchodzi do rangi najbardziej skomplikowanej nie do rozwiązania.
Tak naprawdę to wszystko wiemy i nic nie wiemy. Do 1 kwietnia czy 1 lipca jeszcze szmat czasu, wszystko może wywrócić się do góry nogami, może zmieni się ustawa, a może pozostaniemy w punkcie wyjścia.
Cyrk trwa w najlepsze, a ciągle słyszymy o nowych poprawkach, komisjach, notyfikacjach, ciągle jakieś sprzeczne ze sobą informacje, ustawę jeszcze musi przyklepać sejm, senat, prezydent i Bóg wie kto jeszcze. Merkel?
Tu w Polsce Wałęsa notorycznie trafiał 6 w lotkę i jego żona Danka może to potwierdzić, a Piskorski wygrał 138 razy w ruletkę! To jest państwo prawa!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
H 32

hortex

Użytkownik
U mnie jest OK
....................
@hortex, Ty się skup nie na zastanawianiu czy granie na Słowacji czy w Niemczech jest legalne - a na tym, że mogąc udokumentować częste przebywanie poza Polską, konto u zagranicznych buków miałeś jedynie po to aby korzystać z niego podczas pobytów za granicą, gdyż Ustawa o grach zwana hazardową jasno precyzuje, że nielegalne jest tylko zawieranie zakładów z terenu Polski, w firmach nie posiadających polskiej licencji z MF.
Tak więc grając podczas zagranicznych podróży np. w firmie Bet365 czy Pinnacle, nie popełniłeś żadnego wykroczenia a data wydania dyspozycji przelewu środków, nie ma nic wspólnego z datą zawarcia zakładów, gdyż grałeś tylko podczas pobytów poza Polską a zlecenia wypłat mogłeś wydawać będąc w Polsce.
I zapomnij o wersji wyjaśnień którą łatwo sprawdzić z tą Słowacją czy Niemcami, bo przecież jak sądzę nie masz konta w żadnej z firm z domeną sk czy de więc nawet nie idź tą drogą że grałeś w legalnej na Słowacji czy w Niemczech firmie, bo to ślepy zaułek...
Czyli:
a) grałem podczas podróży służbowych/towarzyskich za granicą (Słowacja, mogę potwierdzić obecność w tym kraju paragonami, zdjęciami, wypłatami z bankomatów)
b) wypłaciłem sobie w Polsce, niedawno, albo buk mi automatycznie wypłacił, zapomniałem, że miałem jakieś środki, więc buk automatycznie wypłacił mi w związku z zamykaniem kont dla Polaków (nowa ustawa hazardowa)
c) tyle, nic więcej nie wiem, nie pamiętam drodzy Państwo
Tak?
 
N 11

newengland

Użytkownik
pko od zawsze jest polskim bankiem z pakietem wiekszosciowym w rekach skarbu panstwa, a nie ze za rzadow obecnej partii &#39;zostalo&#39; ;)
ale to nie zmienia faktu że należy jak ognia unikać polskich banków z większościowym udziałem polskim tak jak pko. Bzwbk juz należy do grupy santander
 
N 11

newengland

Użytkownik
To zależy już od urzędu celnego. Prokurator przekazała mi, że oni będą się zajmować sprawą. Świadek z przestępstwa karno-skarbowego o gry hazardowe.
Szczerze radze ci wynajmij prawnika. niech zapozna się ze sprawą, wyśle do nich pismo i zobaczysz jak szybko odpuszczą. W momencie kiedy zobaczą ze człowiek ma pełnomocnik to odrazu inaczej z człowiekiem rozmawiają.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Szczerze radze ci wynajmij prawnika. niech zapozna się ze sprawą, wyśle do nich pismo i zobaczysz jak szybko odpuszczą. W momencie kiedy zobaczą ze człowiek ma pełnomocnik to odrazu inaczej z człowiekiem rozmawiają.
Naturalnie, tak zrobię. Tym bardziej, że wielu z moich znajomych to papugi i wręcz po dzisiejszym info proszą mnie, żebym to im powierzył sprawę :grin:

Dzięki za rady, jak dostanę wezwanie z UC nie omieszkam podrzucić. Nie poddam się! :]
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ale to nie zmienia faktu że należy jak ognia unikać polskich banków z większościowym udziałem polskim tak jak pko. Bzwbk juz należy do grupy santander
To też jest trochę nieprawda, bo niby masz rację, tylko w rzeczywistości wygląda to tak, że jedyną sprawą jaka ujrzała światło dziennie na temat przelewów z buków na konta bankowe była spowodowana WYCIEKIEM danych, ba i to nie z polskiego banku tylko z włoskiego...
Gdyby nie doszło do WYCIEKU danych, nie byłoby żadnej afery, a założę się, że do dzisiaj tysiące graczy wypłaca pieniądze z bukmacherów na konta bankowe.
Fakty są takie, że są to tak naprawdę psie pieniądze czyt. drobne i sądy, oraz różne urzędy celne/skarbowe doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że ściganie graczy bo jakiś Kowalski sobie meczyki gra w Betclicku czy u Bońska w Expekcie jest niepoważne i sprawa może zostać szybko przegrana w sądzie z powodu prawnych.
Jednak w przypadku wycieku danych to już odpowiednie instytucje miały obowiązek wszcząć postępowanie widząc złamanie prawa.
 
B 293

buks65

Użytkownik
...na temat przelewów z buków na konta bankowe była spowodowana WYCIEKIEM danych, ba i to nie z polskiego banku tylko z włoskiego...
...Jednak w przypadku wycieku danych...
Nie wiem co masz na myśli pisząc &quot;wyciek&quot;, ale dane graczy zdobyli jak najbardziej legalnie. Prokuratura prowadziła przeciwko Bah postępowanie w sprawie ich reklamy podczas pucharu świata w skokach w Zakopanem i w związku z tym, naturalną rzeczą zgodnie z prawem zażądali danych z ich konta, które mięli w PeKaO S.A. I tak oto w ten sposób dostali na tacy dane graczy.
&quot;Wyciek&quot; kojarzy się raczej z czymś niekontrolowanym lub nielegalnym. W tym wypadku wszystko było zgodnie z prawem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom