>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
B 293

buks65

Użytkownik
Przelewanie środków (dowody w postaci dokumentów przelewowych), o których mowa, nie jest momentem popełnienia przestępstwa/wykroczenia. Momentem dopuszczenia się czynu zabronionego jest chwila, w której zawarto zakład, a nie w której wygenerowano lub zaksięgowano przelew.
No a co ja napisałem?
Przestępstwa skarbowe z art 107 par 2 ulegają przedawnieniu po okresie 5 lat od momentu popełnienia czynu.
Przelew w tym wypadku nie jest żadnym dowodem, ale nasz &quot;wspaniały&quot; UC nie mając nic innego przelewy potraktował jako dowód i moment popełnienia czynu (przestępstwa). A, że to jest nic, to UC przekonywał się w rozprawach sądowych, które masowo wygrywali Ci, którzy do niczego się nie przyznali.
Ale daj już spokój, bo z prostego pytania @paidyield...
Jeśli przykładowo mają przelewy do kwietnia 2012 roku to czy w kwietniu przyszłego roku kiedy minie pięć lat sprawy będę przedawnione?
...zataczasz coraz szersze kręgi i rozkręcasz bezsensowną dyskusję.
Na proste pytanie udzieliłem prostej odpowiedzi. @paidyield uzyskał to czego oczekiwał i tyle.
 
destro-thai 246

destro-thai

Użytkownik
A załóżmy sytuację, że jest sobie kierowca Tira. Przykładowo wyjeżdża za naszą zachodnią granicę, podczas pauzy gra sobie u buków, które u nas niby nielegalne - wygrywa pieniążki wraca do kraju i przelewa je na konto. Zakład zawarty w kraju gdzie gra legalna, do takiej sytuacji skarbowy ma powód żeby się przepier#dolić?
 
B 293

buks65

Użytkownik
Nie ma żadnego powodu. Jeżeli jesteś kierowcą i tak robisz, możesz spać spokojnie nawet przelewając kasę prosto na konto bankowe.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]

...zataczasz coraz szersze kręgi i rozkręcasz bezsensowną dyskusję.
Na proste pytanie udzieliłem prostej odpowiedzi. @paidyield uzyskał to czego oczekiwał i tyle.
paidyield jednoznacznie wiązał datę przelewów (maks.z kwietnia 2012 r.) z potencjalnym przedawnieniem czyli traktował sprawę ujęciem narzuconym przez służby celne.
[...] które masowo wygrywali Ci, którzy do niczego się nie przyznali.
Ano właśnie. Nie piszę do tych, którzy zamierzają się przyznać.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]
Wykroczenie jest do 5 krotności minimalnego wynagrodzenia w czasie popełnionego czynu?
Jeśli możesz to odnieś się do tego co napisałem.
Tutaj pewnie jest odpowiedź:
https://www.portalfk.pl/rachunkowosc-budzetowa/kary-za-przestepstwa-i-wykroczenia-skarbowe-2195.html
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/urzad-skarbowy/kontrola-skarbowa/735555,Przestepstwa-i-wykroczenia-skarbowe-grzywny-2016.html
... a pozostałe kwestie już chyba poruszone zostały w kolejnych (po Twoich zapytaniach) komentarzach.
 
B 293

buks65

Użytkownik
paidyield jednoznacznie wiązał datę przelewów (maks.z kwietnia 2012 r.) z potencjalnym przedawnieniem czyli traktował sprawę ujęciem narzuconym przez służby celne.
No a jak ma traktować?, jak UC z tamtego okresu - do kwietnia 2012 r. - innych dowodów nie ma i nie będzie miał. Operatorzy internetowi są zobowiązani do niszczenia &quot;wrażliwych danych&quot; po roku czasu. A tylko takie dane mogłyby pomóc UC, czyli np. daty logowań i zawierania zakładów. Chociaż były też wyroki, tych, którzy się przyznali, a sąd ich uniewinniał argumentując, że zakłady są zawierane na zagranicznych serwerach, po za granicami Polski.
 
jedrula 35,1K

jedrula

Użytkownik
Napisał paidyield -&gt;
Jeśli przykładowo mają przelewy do kwietnia 2012 roku to czy w kwietniu przyszłego roku kiedy minie pięć lat sprawy będę przedawnione?
wg mnie w kwietniu nie minie,tylko z koncem roku 2017
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Yar000 a na jakiej podstawie w ogóle robią problemy ludziom za to, skoro te wszystkie niby nielegalne buki sa reklamowane przez polskie kanaly, strony, etc, przez polskie znane osobistości ?
[...]
wwa,
to jest sprawa bardziej skomplikowana. I związana ściśle z rezydencją czy jurysdykcja prawną, której podlega osoba reklamująca bukmacherów.
Również jest ważne, czy istnieje czy nieistnieje jakiś podmiot, który zawiaduje tymi działaniami reklamowymi a jakie (jeśli istnieje) zleciła mu ta &quot;osobistość&quot; i w jakim zakresie odpowiada za wykorzystanie wizerunku &quot;osobistości&quot;.
Nie mniej ważne, do czyjej kasy konkretnie wpłacane są pieniążki za reklamę. Do kasy &quot;osobistości&quot; czy do kasy spółki, która jest odrębnym bytem prawnym od &quot;osobistości&quot;?

Ewentualna kwestia etyczna, będzie w tym przypadku odrębną od tej czysto prawnej.

Edit: z punktu widzenia władz Polski nielegalne buki, nie są reklamowane świadomie przez polskie kanały i strony. W tym pierwszym przypadku możliwe, jako działanie niecelowe (dużo by pisać ...). W przypadku stron internetowych traktujesz być może rekalmę typu Adwords jako tą, której zleceniodawcą jest właściciel strony, w obrębie której zobaczyleś taką reklamę. Tak nie jest.
 
B 293

buks65

Użytkownik
wg mnie w kwietniu nie minie,tylko z koncem roku 2017
To nie ma nic wspólnego z uszczupleniem podatku, więc tu się liczy moment popełnienia czynu. Według UC data przelewu, więc przedawni się w kwietniu, a nie na koniec roku podatkowego
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Dziękuje użytkownikom art 300 i lemko za posty . Dodać mogę tylko tyle do Pana Karaś . STS nigdy nie wyjdzie na rynek międzynarodowy gdzie można zarobić prawdziwe pieniądze z prostego powodu , za słaba oferta i za słabe kursy gdyby chcieli poszerzyć ofertę i dać konkurencyjne kursy na rynku międzynarodowym byli by zagrożeni stratami które by ponosili na rzecz graczy zawodowych więc po co ryzykować lepiej grzać sobie spokojnie cieplutki fotelik w pl.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
No a jak ma traktować?,[...]
To nie jest zarzut w kierunku paidyield,
ale ja nie mam ani celu ani chęci, ani obowiązku patrzenia na świat oczami celnika.
Mam nadzieję, że żadna z osób wezwanych się już nie przyzna.
 
W 0

wwa

Użytkownik
Yar000 czyli nie ma w tym nic dziwnego, że taki Boniek, Gmoch, czy Borek zachęcają Polaków do gry w takich bukach, a ściga się graczy, jednoczesnie nie scigajac wyzej wymienionych osobistosci ?
To może najpierw zakazać reklamy, żeby ludzie w ogóle WIEDZIELI co jest nielegalne a potem za to scigac...
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Yar000 czyli nie ma w tym nic dziwnego, że taki Boniek, Gmoch, czy Borek zachęcają Polaków do gry w takich bukach, a ściga się graczy, jednoczesnie nie scigajac wyzej wymienionych osobistosci ?
[...]
Zawsze możesz o ten argument oprzeć swoją obronę ;) jeśli się przyznasz. Mam nadzieję, że się nie przyznasz.
Wyżej wymienionych polskie prawo nie dojedzie. Z różnych powodów, o których wspomniałem wcześniej.
[...] To może najpierw zakazać reklamy, żeby ludzie w ogóle WIEDZIELI co jest nielegalne a potem za to scigac...
Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Tyle mówi prawo.
Jestem przeciwnikiem tego typu zakazów. Jako wolnościowiec, w ogóle życzę sobie aby tzw.państwo przestało sie mną interesować. Żyję na swoją odpowiedzialność. I płacę podatki. To ja utrzymuję to państwo (nie piszę o Kraju, Polsce ale o systemie, który Polskę oplata).
 
W 0

wwa

Użytkownik
Yar000 pomijając już to o czym mówiłem to skoro firma jest przykładowo brytyjska i działa legalnie w UE to w ogole czemu my niby nie mozemy korzystac z jej uslug ?
Nie jest to jakas paranoja ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Tak się przyglądam tej dyskusji tu i ciągle STS, STS, STS... Jakieś szatany to są? ???? Jak widać na tej liście (źródło: http://hazardzik.net/) jest nieco więcej polskich bukmacherów niż tylko STS.
STS - polski bukmacher naziemny z ofertą internetową
E-Fortuna - polski bukmacher naziemny z ofertą internetową
Toto-mix - polski bukmacher spólki Totolotek S.A.
Millenium - polski bukmacher naziemny z ofertą internetową
Tipsport - należący do Czechów bukmacher bez oferty internetowej.
Bazujesz na nieaktualnych informacjach, gdyż Tipsport Polska już 5 lat temu został przejęty przez Fortunę:
https://www.efortuna.pl/pl/wiadomosci/tipsport_w_fortuna_entertainment_group.html
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fortuna-przejmiemy-polska-siec-tipsport
a na polskim rynku działają jeszcze firmy forBET ( tylko w necie) oraz LVbet
zaś poprawna nazwa wymienionej firmy to MILENIUM
 
W 0

wwa

Użytkownik
O ile pamiętam póki co problemy miały tylko osoby, które były powiązane z BAH albo z PEKAO ( albo i z tym i z tym ).
Słyszał ktoś o problemach osób powiązanych z innymi bukami / bankami ?
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Nie. Chodzi mi o opinie szczegółowe Malty i Komisji do powiadomienia z 2014.
W ostatniej notyfikacji nie ma (póki co) info o opinii szczegółowej Komisji.
Ok. to wracając do tematu ustawy (bo widzę że się znowu zrobił kącik porad prawnych itp.):
Pewnie Cię zainteresuje art300 oraz innych treść opinii szczegółowej Malty z powiadomienia w 2014r. Krótki cytat:
&quot;Ponadto powoływaniu względów uzasadniających musi towarzyszyć analiza właściwości i proporcjonalności środka ograniczającego. (C-42/02, Lindman pkt 25; C-8/02, Leichtle pkt 45).
W związku z tym
Malta twierdzi, że wobec braku dowodów co do proporcjonalności i stosowności takich ograniczeń służących osiągnięciu nadrzędnych względów interesu ogólnego, przedmiotowe przepisy projektu ustawy nie są zgodne z prawem UE.&quot;
http://e-play.pl/szczegolowa-opinia-malty-w-sprawie-ustawy-hazardowej/
Wg. prawników nadal w ustawie nie ma &quot;dowodów co do proporcjonalności i stosowności ograniczeń....&quot;
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Tu się zgadzam. Powinien być taki zapis - ileś procent na na przykład związki sportowe lub rozgrywki ligowe, stricte z zakładów bukmacherskich.
Te 12% podatku obrotowego stanowią wpływy do budżetu Skarbu Państwa, zaś firmy bukmacherskie płacą przecież oddzielnie na rzecz wszystkich związków sportowych opłaty, z tytułu wykorzystywania w swoich ofertach spotkań z meczów w ramach rozgrywek zarządzanych przez te związki sportowe.
Stąd te występujące w ofertach firm braki zakładów na niektóre imprezy - a dzieje to się wtedy, gdy buk nie chce płacić lub nie może dojść do porozumienia odnośnie wysokości kwoty opłaty za taką zgodę.
 
L 124

lemko

Użytkownik
Ale po pierwsze stawka podatku jest zdecydowanie zbyt wysoka i życzyłbym sobie, żeby została obniżona. Musi nastąpić jakaś racjonalizacja. Wtedy nie będzie to ograniczeniem dla zagranicznych firm aby wejść na polski rynek. I suma summarum budżet skorzysta bardziej, bo będzie więcej płatników podatku.
Racjonalizacją jest zmiana podstawy opodatkowania na podatek GGR – podatek od przychodów brutto z gier, co widać wyraźnie w artykule, do którego wcześniej Tobie wkleiłem link. http://e-playbet.com/polska-z-najwyzszym-podatkiem-dla-firm-bukmacherskich-w-ue/
Przerzucanie podatku na graczy? Dziś zagraniczne firmy tego nie robią bo nie podlegają pod żadne prawo
Totalna bzdura. Zagraniczne firmy podlegają pod prawo maltańskie, gibraltarskie (jest jeszcze parę innych jurysdykcji/krajów, które są wybierane)
Z punktu widzenia gracza to rzeczywiście może być niesprawiedliwe i wkurza nas wszystkich, ale musisz zauważyć, że w każdej legalnej branży płacisz podatek VAT. Ty płacisz, nie sklep. To normalna praktyka np. we wszystkich punktach usługowych (w taksówce itp.). Takie są fakty, choć graczy to irytuje.
Z punktu logicznego w prawie dwóch trzecich krajów UE obowiązuje podatek GGR i drastycznie obniża szarą strefę zakładów bukmacherskich.
@edi8
Ja pisałem wcześniej tylko o tym, że podatek jest bardzo wysoki i nie ma konkretów, na co on idzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom