>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
C 29

czopekkk

Użytkownik
To mi po przesłuchaniu powiedzieli ze w ciągu 2 tygodni poinformuja o wysokości grzywny i przez 2 m-ce była cisza aż dostałem wezwanie o wyciąg rachunków ale to olalem i czekam co dalej wymyślą
 
L 516

lipny

Użytkownik
wlasnie dlatego pytalem o te sprawy bo chcialbym uniknac takich niedopowiedzen i zalatwic sprawe od razu.
poczytaj naście stron do tyłu wszystko jest opisane przez róznych user&#39;ów

zalatwisz sprawe odrazu przyznając sie do udziału w zakladach z terytorium RP, wyrazisz czynny żal poprosisz o grzywne i przybijesz piątke z celnikiem na dowidzenia (nie jestem pewien jak z tym wpisem do KRK ale poczytaj ten wątek tam wszysko jest)
oczywiście przyznanie sie nie ma sensu wiekszego bo sami z siebie nic Ci nie udowodnią ale domyślam sie ze masz lat naście spory stres zarzuty itd. to wyżej to jest jakies wyjście ale chyba najgorsze z możliwych;)
raz jeszcze poczytaj wątek bo jest sporo wpisow osob które juz byly a byc może na biezaco nie sledzą tematu zeby Ci odpisac;)
 
P 0

plejepl

Użytkownik
Dzieki za odpowiedz. Przegladalem troche forum i chyba przeoczylem wypowiedzi odnosnie wpisów do KRK, moglby ktos zorientowany przedstawic jak to wyglada? Czy przyznajac sie, wyarazajac zal i przyjmujac mandat dostaje sie jakis wpis?
 
J 0

johnnny29

Użytkownik
W poprzednim tygodniu byłem na rozmowie w Izbie Celnej w Toruniu. Wcześniej otrzymałem pismo, że zostaję wezwany w charakterze podejrzanego za złamanie art. 107 kks. Podczas rozmowy (przesłuchania?) pani przeczytała mi zarzuty, sprawa dotyczy grania w zakładach wzajemnych na bah w latach 2011-2012. Na pytanie, czy przyznaję się do zarzucanych czynów, powiedziałem, że nie, oraz, że odmawiam udzielenia odpowiedzi na następne pytania. Na tym właściwie rozmowa się skończyła, otrzymałem druk z informacją o prawach, jakie ma podejrzany. Czekam na rozwój sytuacji.

Dodam,że gram/grałem na bardzo niskie stawki, raz albo dwa wysłałem kilkadziesiąt złotych wygranej na moje konto.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Z tego co widzę i co chwile się tu pojawia to większość tych którzy otrzymali wezwania grali za naprawdę micro stawki, wezwania dotyczą groszowych spraw, nie jeden więcej za dojazd do urzędu wyda niż wpłacił do bukmachera. Jedyne co przychodzi mi na myśl jak czytam ten temat to Jaki kraj tacy przestępcy skarbowi ????
Ciekawe jak by jakiś obcokrajowiec przeczytał ten temat i zobaczył co u nas się dzieje ????
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Dziwi mnie trochę postawa osób, które chcą się przyznać i zapłacić grzywnę, żeby mieć święty spokój... Bo teraz niby dotyczy to np. gry tylko w okresie dajmy na to 11.2011 - 3.2012 i dadzą mandat np. 800zł i &quot;klient&quot; zadowolony i myśli, że ma spokój na zawsze. Tak naprawdę, gdyby kiedyś znów jakieś takie numery kont wyciekły jak te paręnaście tysięcy z BAHa, to się może okazać, że ta osoba, która wcześniej zapłaciła te 800zł, będzie miała kolejną sprawę o wypłatę np. w 2014r. i kolejny mandat jak się przyzna ????
 
ramzes 5

ramzes

Użytkownik
Co najgorsze, każde kolejne sankcje, będą dużo bardziej dotkliwe.
Trzeba być ostro do tyłu z myśleniem, żeby się przyznać do winy, nie mówiąc już o dostarczeniu na siebie dowodów ????
Nie ma możliwości, aby ktokolwiek udowodnił Wam, że uczestniczyliście w grze hazardowej z terenu naszego kochanego Bantustanu.
Poza tym, jak celnicy zobaczą, że ludzie poddają się bez walki, to skończy się to tak jak na filmiku poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=-XjP3nSE2r0
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Z tego co widzę i co chwile się tu pojawia to większość tych którzy otrzymali wezwania grali za naprawdę micro stawki, wezwania dotyczą groszowych spraw, nie jeden więcej za dojazd do urzędu wyda niż wpłacił do bukmachera.
A tu poruszasz ciekawy temat, który chyba wcześniej nie był omawiany. Wiadomo jak się dostanie wezwanie to nie każdemu pasuje a stawić się trzeba. Ktoś weźmie wolne z pracy, ktoś musi sporo dojechać, co się wiąże z kosztami. Można się w tym wypadku ubiegać o zwrot kosztów z tyt. dojazdu do urzędu lub z tyt. utraconego zarobku? Jak to wygląda od strony prawnej?
 
cock 756

cock

Użytkownik
Po stawieniu sie na przesluchaniu dowiedzialem sie ze wezwanie dotyczy gry w internetowych zakladach buckmaherskich
Widzę, ze nawet nie wiesz w czym brałeś udział. Jak nie wiesz nie zostałeś doinformowany o co masz pytać...
Pani prowadzaca przesluchanie powiedziala ze grozi mi grzywna i wciagu 2 tygodni od przesluchania poinformuje mnie telefonicznie o wysokosci tej grzywny.
Na gębę? A dlaczego nie na piśmie?;)
Od tego czasu minely 2 miesiace i dostalem list z urzedu celnego z wezwaniem o przekazanie wydrukow ze swojego konta bankowego za okres sierpien 2011 do kwiecien 2012. Co mam w takiej sytuacji robic?
Wydrukuj i zanieś.

DO WSZYSTKICH UDZIELAJĄCYCH SIĘ W TEMACIE:

Nie pokazujcie jak, nie mówcie jak, nie wiecie komu co mówicie. Koleś nawet nie wie o co pyta. Urzędnik stażysta - nawet w tytule strony ma poprawną wymowę i pisownię... Wie jak wpłącić, wie kto wezwał, nie wie w czym brał udział. Uległ telefonicznej presji, jakby nie wiedział, że w UC nie pracuje tylko ta PANI, i to co ona &quot;powie&quot; przez telefon zostanie zlane przez innego PANA... ;) Trzyma się to wam drogie dzieciaki kupy?

Umiał założyć konto i u &quot;bucka&quot; i w banku, a nie wie że istnieje instytucja prawnika.
Darmowe porady prawne u hazardzistów... No nie - szczyt głupoty.

Jest powiedzenie - ciszej jedziesz - dalej zajedziesz. I tego się trzymajcie.

Proponuję, by udział i widoczność tematu była dostępna dla użytkowników ze stażem na forum minimum 2 lata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
C 16

craig133

Użytkownik
Jak wyżej byłem wczoraj, przesłuchałem się, prawdopodobne umorzenie. Nikt mi nie udowodni, że nie jeździłem codziennie do czeskiego Cieszyna na Złotego Bażanta i relaks z bukmacherem.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Z tego co widzę i co chwile się tu pojawia to większość tych którzy otrzymali wezwania grali za naprawdę micro stawki, wezwania dotyczą groszowych spraw
od początku piszę, że tacy gracze to amatorzy, przykładów jest mnóstwo na forum bo przecież nie można poważnie traktować gracza który zakłada temat typu: czy mogę 100 zł wypłacić z buka na konto bankowe?
jeden konkretny przykład jaki znam poprzez forum to Nasz user @plusgsm gdzie naprawdę obracał takimi kwotami, że sprawa była ciekawa i warta śledzenia
 
K 41

kupsobiemozg

Użytkownik
Witam
w lutym dostalem pismo z urzedu celnego w charakterze swiadka o przestepstwo skarbowe z art.107 par.2 kks . Po stawieniu sie na przesluchaniu dowiedzialem sie ze wezwanie dotyczy gry w internetowych zakladach buckmaherskich(bet-at-home). Podczas przesluchania w urzedzie celnym przyznalem sie ze bralem udzial wplacalem pieniadze na konto buckmaherskie ale nic nie wyplacalem, zadnych wygranych. Dodam, ze laczna suma wplat wyniosla 49,5 zl Pani prowadzaca przesluchanie powiedziala ze grozi mi grzywna i wciagu 2 tygodni od przesluchania poinformuje mnie telefonicznie o wysokosci tej grzywny. Od tego czasu minely 2 miesiace i dostalem list z urzedu celnego z wezwaniem o przekazanie wydrukow ze swojego konta bankowego za okres sierpien 2011 do kwiecien 2012. Co mam w takiej sytuacji robic?
Wklej skan tego pisma z zakrytymi danymi osobowymi.
A wydruki ze swojego konta bankowego które ma przynieść świadek w sprawie to już nawet śmieszne nie jest. Kolejna kompletna bzdura pisana na zlecenie albo trollingu.
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Dodam małe 3 grosze Od siebie. Bylem w marcu na przesluchaniu w charakterze świadka. Odmawialem odpowiedzi na pytania które mogły mnie pogrążyć, na inne tak. W połowie przesłuchania zmieniono mi status na &quot;podejrzany&quot;. Później juz nic nie mówiłem poza nieprzyznawaniem się do grania na bah. Pani celniczka stwierdziła że skoro wplacalem to po to żeby grać. Na sam koniec zaproponowano mi 600 zł i zakończenie postępowania na miejscu. Odmówiłem. Poinformowano mnie że sprawa zostanie przekazana do sądu. Niedawno tak się stało, otrzymałem odpis aktu oskarżenia w ktorym jako dowód widnieje jedynie &quot;wpłata na konto bankowe na rzecz firmy bah.... &quot; w 2011 roku.
Napisałem odpowiedź na akt oskarżenia w ktorym wytknalem brak podstaw do wszczęcia postępowania i poprosilem o umorzenie. No i czekam co dalej.
Pzdrwm.
Zastanowienie budzi dlaczego twierdzisz, że otrzymałeś akt oskarżenia a nie wniosek o ukaranie... z Twoich słów wynika, że czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie więc niemożliwym by został sporządzony akt oskarżenia. Więc albo mijasz się z prawdą w części wypowiedzi albo wymyśliłeś całość. Poza tym jeżeli słuchany byłeś w marcu a w maju otrzymałeś już &quot;akt oskarżenia&quot; to zazdroszczę szybkości postępowania...
Jako podejrzany masz prawo:
1. odmawy składania wyjaśnień, na każde pytanie mówisz odmawiam odpowiedzi.
2. prosisz o sporządzenie uzasadnienia na piśmie
3. prosisz o zapoznanie z materiałami sprawy tzn przynosisz aparat fotograficzny i robisz zdjęcia, jak nie chcą dać możliwości fotografowania, to upieraj się, że jest to Twoje prawo jako podejrzanego z KPK.
Podejrzany otrzymuje pouczenie o uprawnieniach i obowiązkach podejrzanego w postępowaniu karnym w którym jest napisane, ma prawo dostępu do akt sprawy, do sporządzania odpisów i kopii.
1. Odmowa składania wyjaśnień działa inaczej niż piszesz... odmowa składania wyjaśnień dotyczy całej czynności a nie konkretnych pytań. Pisząc kolokwialnie odmawiasz składania wyjaśnień i to powinien być koniec pytań.
2. Uzasadnienie? Wezwania na przesłuchanie? ????
3. Możesz podać podstawę prawną? Skoro piszesz o podejrzanym to jesteśmy na etapie postępowania przygotowawczego, gdzie o udostępnieniu akt decyduje prowadzący postępowanie i może odmówić. Poczytaj o tajemnicy postępowania przygotowawczego...
Poza tym dalej będę twierdził, że zdecydowanie większą wartość miałaby dyskusja w oparciu o dokumenty. W sprawach z ostatnich kilku stron tematu (na podstawie tego co napisali użytkownicy) gdzie pojawiają się daty czynu z 2012 r. przy wskazywanych kwotach nawet nie ma sensu skupiać się na innych argumentach poza przedawnieniem. Nie przyznawać się, napisać krótkie pismo wnioskując o umorzenie postępowania, uzasadniając że organ prowadzi postępowania o przedawniony czyn w sytuacji gdy już przy jego wszczęciu powinien był stwierdzić, że występuje negatywna przesłanka do jego prowadzenia.
W sprawach, które się nie przedawniły jako podejrzany należy odmówić składania wyjaśnień, nie prowadzić dalszej dyskusji z urzędnikami. Przy wezwaniu w charakterze świadka jeżeli pytania dotyczą osoby wezwanej a nie innych zażądać postawienia zarzutów, poinformować, że słuchanie &quot;podejrzanego&quot; w charakterze świadka jest bezprawne.
To wszystko już w tym wątku było... napisane nawet obszerniej przez wielu użytkowników.
 
k@mil 1,2K

k@mil

Użytkownik
UWAGA!
Ponaglam swoją PROŚBĘ o zamieszczaniu skanów wezwań!
Chcesz POCHWALIĆ się kartką z życzeniami od UC, to w pierwszej kolejności zamieść skan. W przeciwnym wypadku, Twój post będzie skasowany a Ty dostaniesz ostrzeżenie!
 
C 445

cristovao

Użytkownik
No i od razu lepiej można współpracować a posty same zaczną się zaraz odnosić do sytuacji w jakiej się znalazłeś. Starszy aspirant celny, dobrze się przygotuj i opowiedz jak było.
 
L 147

luminat

Użytkownik
W sądzie jak zapytają o to czy sie gralo to juz raczej nie ma wyjscia i nie mozna klamac ze nie gralo sie. Ktos wczesniej pisal ze chciano z nim zalatwic to w ten sposob, 600 zl mandatu i umozenie (czy jakos tak). Szczerze, wydatek 1000zl kary dla wlasnego spokoju nie jest duzym wydatkiem.
We własnej sprawie lub w sprawach osób najbliższych (żona, syn, rodzice, siostra) można kłamać w sądzie do woli. Z tego tytułu nie grożą żadne dodatkowe konsekwencje, bo jest to linia obrony ;)
---edit----
Widzę, że już było sprostowanie. Koniec offtopu
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
We własnej sprawie lub w sprawach osób najbliższych (żona, syn, rodzice, siostra) można kłamać w sądzie do woli. Z tego tytułu nie grożą żadne dodatkowe konsekwencje, bo jest to linia obrony ;)
---edit----
Widzę, że już było sprostowanie. Koniec offtopu
Trochę się zapędziłeś... oskarżony może kłamać bez konsekwencji, ale osoby najbliższe są wzywane w charakterze świadka i w razie składania fałszywych zeznań odpowiadają normalnie z 233 kk. Osoby najbliższe dla oskarżone mają prawo odmówić składania zeznań, ważne by czynić to od początku postępowania przygotowawczego, ponieważ w razie skorzystania z tego prawa na etapie postępowania przed sądem i tak zostaną odczytane protokoły z zeznaniami z postępowania przygotowawczego.
Za osoby najbliższe prócz członków rodziny (powinowaci również), uznaje się także osoby z którymi pozostaje się w wspólnym pożyciu, a więc ewentualnie dziewczyna itd.
Pisałem to już wcześniej i napiszę jeszcze raz, że będąc świadkiem odradzałbym kłamstwo, które można zweryfikować. To wystawienia się do skazania...
Prosiłbym moderatora o edycję posta Luminata, by nie szerzyć nieprawdziwych informacji, które mogą rodzić konsekwencje prawne w razie stosowania się do nich...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
E 0

ezeuiel93

Użytkownik
Witam, jestem tu nowy, przeglądałem trochę ostatnie strony tematu i pojawia się głównie bukmacher bet-at-home, a co z innymi bukami? Dostał ktoś wezwanie za grę w betclic? Czy jednak nie ma reguły u jakiego zagranicznego buka się grało?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom