>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Bo jesli to jest jakas fajna stawka to tez sobie porobie jaja
Idzie wiosna, więc zrób sobie jaja w kolorze zielonym - ale nie zapomnij wpierw o depilacji!
Bo to że Cię tu nie było, wpłynęło na to że mniej takich wpisów się pojawiło:
bylo juz z 1000 razy ze po 5 latach masz przedawnienie ale widze ze ciezko przeczytac to co wazne...
bowiem sam nie czytasz tego co ważne:
Jeżeli w okresie przewidzianym w § 1 lub § 2 art. 44 k.k.s. wszczęto postępowanie przeciwko sprawcy, karalność popełnionego przez niego przestępstwa skarbowego ustaje z upływem 5 lat od zakończenia tego okresu.
.
 
O 24

obywatel88

Użytkownik
@krystjan, miej też na uwadze, iż nawet jeśli w toku postępowania zmienią Twój status na osobę podejrzaną to nie mają prawa wykorzystać zeznań które jako wspomniany świadek składałeś. Poza tym zawsze masz prawo uchylić się od odpowiedzi na pytanie w sytuacji w której mogłoby to narazić Ciebie bądź Twoich bliskich na odpowiedzialność karną.
 
P 1

phelela

Użytkownik
Tez mi sie to dziwne wydaje. Nikt skanu nue wrzucil.
Nie marnowal bym swojego czasu a tymbardziej waszego na pisanie glupot, jak wrócę z pracy wrzucę zdjęcie pisma co by nie było, więc jak wytłumaczyć wpłaty na konto? jak powiem ze nie grałem to jakby nie było jest to składanie fałszywych zeznań za co również jest odpowiedzialność karna, ewentualnie mogę mówić że nie pamiętam? Wezwanie mam na jutro jakby co.
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
Wezwanie mam na jutro jakby co.
ja jak juz bede na twoim miejscu a pewnie niedlugo mnie to czeka to powiem ze nie pamietam tych przelewow (kwoty ktore mozna latwo zapomniec), a dodatkowo mozesz sie zapytac dlaczego wezwanie jest apropo art 107 par 2 a nie paragraf 4 (skoro piszesz ze wplat bylo tylko pare na niewielka kwote) a jak to jest 107 par 4 to ci nic nie moga zrobic bo to sie przedawnia po 2 a nie po 5 latach ;)

daj znac jak juz wrocisz co i jak ;)
 
Z 753,8K
A ja się pytam gdzie jest administracja forum.Jak ludzie dostaja wezwania i niejednokrotnie grali u bukow niewiedzac że jest to nielegalne.Przeciesz jakies porady od strony prawnej czy co mają robić by się przydały.A tu ani me,ani be ani kukuryku.Jakaś opinia od administracji by się przydala
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
Jeśli Twoim zdaniem bardziej sensowne jest kilkadziesiąt stron &quot;spamu&quot; ociekających artykułami, paragrafami i definicjami, które to każdy przy minimum umysłowego wysiłku jest w stanie sam odszukać w tzw. internetach, to gratuluje.
Jeżeli dla Ciebie spamem są wypowiedzi zawierająca artykuły, paragrafy i definicje jak to ująłeś to gratuluję podejścia do tematu. W 90% spraw stan faktyczny jest znany, bezdyskusyjny, to &quot;walka&quot; z kwalifikacją prawną, przedstawienie odmiennych interpretacji, itd. stanowi meritum postępowania. Nie będąc złośliwym, ale samo odszukanie w internecie informacji nijak się ma do ich zastosowanie. Zresztą widać to w Twojej ostatniej wypowiedzi...
@krystjan, miej też na uwadze, iż nawet jeśli w toku postępowania zmienią Twój status na osobę podejrzaną to nie mają prawa wykorzystać zeznań które jako wspomniany świadek składałeś. Poza tym zawsze masz prawo uchylić się od odpowiedzi na pytanie w sytuacji w której mogłoby to narazić Ciebie bądź Twoich bliskich na odpowiedzialność karną.
Nie mają prawa, zgoda, ale wykorzystają. Protokół przesłuchania pozostanie w aktach już do końca postępowania przygotowawczego, a następnie wraz z nimi trafi do sądu. Gwarantuję Ci, że sąd się z nim wtedy zapozna, pomimo, że będzie wedle prawa nieważny. Zresztą nie jeden raz w praktyce można się spotkać, że sądy sporządzając uzasadnienia wyroków korzystają z takich protokołów.
Odmawiając odpowiedzi na pytanie nie podaje się podstawy.
Nie zgadzam się również z innymi przytoczonymi przez Ciebie twierdzeniami, ale to nie forum prawne więc przymknę oko.
Trudno napisać jak się &quot;bronić&quot; przed zarzutami na otwartym forum, gdzie każdy w tym organy postępowania przygotowawczego mogę się zapoznać z treścią. Przecież to wybijanie sobie argumentów z ręki.
Odnosząc się jednak do wezwań w charakterze świadka, w sytuacji gdy dotyczą osoby później podejrzanej to stała i można powiedzieć normalna praktyka, nie tylko w hazardowych sprawach.
Wynika to z tego, że co do zasady:
świadek nie może odmówić składania zeznań,
podejrzany może odmówić składania wyjaśnień,
a tak jak wcześniej pisałem to protokół z przesłuchania nawet gdy zmieni się charakter strony z świadka na podejrzanego ,zawsze pozostanie w aktach, wnioski o wyłączenie z akt czy inne wariacje są bezskuteczne. Poza tym w Polsce płynne i interpretacyjne zastosowanie ma zasada &quot;owoców zatrutego drzewa&quot;. Dowody wskazane, uzyskane w trakcie takiego &quot;nieważnego&quot; później słuchania osoby są wiążące. Dlatego w połączeniu z prawami podejrzanego, organy jak najdłużej starają się utrzymać &quot;przyszłego&quot; podejrzanego w charakterze świadka.
Jak wcześniej pisałem każda sprawa jest inna,ale moim zdaniem będąc wezwanym jako świadek należy udać się do organu post. i wbrew twierdzeniom w tym wątku odpowiadać na pytania, nie opowiadać historii z kosmosu i nie odpowiadać ciągłym &quot;nie pamiętam&quot;.
Osoby uważające odmiennie, powinny zapoznać się z treścią art. 233, 239 kk. Przecież nikt nie ma pewności, że po przesłuchaniu sprawa się nie zakończy, a w sytuacji gdy bezmyślnie opowiadało się dziwne rzeczy, niczego nie pamiętało , z dużym prawdopodobieństwem organ dla poprawy statystyk skieruje się w kierunku przestępstwa 233 kk, zapominając o niecnych grach internetowych.
Na początku przesłuchania organ ma obowiązek poinformować dokładnie o jaką sprawę chodzi, inaczej być nie może i należy o tym powiedzieć w razie odmiennego zdania przesłuchującego wskazując, że zgodnie z przepisami postępowania karnego najpierw powinna nastąpić swobodna wypowiedź przesłuchiwanego, dlatego musi wiedzieć o czym powinien zeznawać.
Pytamy czy jesteśmy w sprawie osobą podejrzaną. Jeżeli widać już teraz, że tak jest, żądać postawienia zarzutów. Pisząc trywialnie... nie bać się zostać podejrzanym. Żądać ustnego uzasadnienia zarzutów (pisemne w 99% i tak nic nie wnosi, a daje czas organom).
W sprawie zwykle nic się nie wie, więc następuję przejście do pytań organów. Wiele jest bezsensownych... z tych, które pamiętam z akt:
czy wie się o tym, że gry hazardowe w internecie są zabronione,
czy ktoś z znajomych gra,
a może Pan/Pani kiedyś grała,
czy wchodziło się na strony bukmacherskie,
pytania o konkretne osoby,
pytania o naziemne ośrodki hazardu,
gry w lotto.
Z pytań można wywnioskować łatwo czy sprawa dotyczy bezpośrednio osoby przesłuchiwanej. Jeżeli tak i pojawiają się pytania na które nie chcemy odpowiadać stwierdzamy, że odmawiamy odpowiedzi na pytania zgodnie z uregulowaniami kodeksu postępowania karnego. Jeżeli organ pyta o dokładny powód odmowy, należy wskazać, że odmawiający odpowiedzi nie ma obowiązku podawać podstawy, o czym świadczy utrwalone od lat w judykaturze stanowisko.
Należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem protokół. Wnosić o sprostowanie jeżeli jakiś fragmenty nie odpowiada wypowiedzianym słowom, nie dawać się mówiąc kolokwialnie zbywać, że to nie ma znaczenia, że organ wie o co chodzi pomimo, że inaczej zapisał, wartość ma tylko treść zapisana. Jeżeli z toku przesłuchania wynikało, że sprawa dotyczy bezpośrednio osoby przesłuchiwanej, żądać naniesienia do protokołu pytania wskazanego wcześniej czy jest się osobą podejrzaną. Jeżeli organ nie zmienia protokołu pomimo wniosków, nie podpisywać. Ewentualnie (nie polecam) napisać nad podpisem, że treść protokołu jest niezgodna z zeznaniami.
Jeżeli ktoś faktycznie jako świadek zamierza nie odpowiadać na żadne pytanie, to należy pamiętać, że nie jest to wbrew twierdzeniom, które można spotkać (szczególnie policji) przestępstwo (podstawa I KZP 39/02 uchwała Sądu Najwyższego). Grozi więc tylko kara pieniężna, ewentualnie areszt. Główną wadą jest jednak brak możliwości wypowiedzenia się w sprawie, ukształtowania postępowania po swojej myśli.
Przyznać do winy w praktyce można się tylko raz. Jeżeli ktoś na przesłuchaniu uznał swoją winę, a później się rozmyślił, to szkoda pieniędzy na odwołania. Pisałem wcześniej, że przyznanie może być korzystne, ale to kwestia konkretnego stanu faktycznego. Ogólnie w większości przypadków nie warto. Obecnie przy wezwaniu na przesłuchanie organy nie dysponują dowodami, które umożliwiają przypisanie winy. Odmiennie przedstawia się jednak już sytuacja osób, co do, których dokonano innych czynności w toku postępowania, ale po wypowiedziach widać, że nikogo tutaj to nie dotyczy.
To co napisałem to nie są moje wizje, a realny kontakt z postępowaniem karnym. Oczywiste to tylko dotknięcie tematu, a napisać można by zdecydowanie więcej, ale przede wszystkim nie można popadać w paranoję. Droga do wyroku skazującego to lata, może i świetlne ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
A 294

art300

Użytkownik
@ B3A
Niezły elaborat.
Ale rzecz można chyba sprowadzić do prostych zdań w kwestii hazardu:
1. Jeśli chodzi o innych - nie pamiętać. ( podaj choćby teoretyczny przykład w tej sprawie, gdy taka odpowiedź mogłaby zostac uznana za mówienie nieprawdy?)
2. Jeśli chodzi o siebie - odmawiać odpowiedzi.
Plus te wszystkie szczegóły dodatkowe, o których mówiłeś.
Poza tym, tu nie chodzi o jak najmniejszy wymiar kary, tylko o uniewinnienie.
Które w sądzie - jest niemal pewne.
Sędzia dość dobitnie to podkreśliła w uzasadnienu jednej sprawy, że nie ma nawet podstawy do rozpoczęcia procesu, a cóż dopiero tutaj mówić o jakichkolwiek &quot;dowodach&quot;...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Ludzie załóżcie sobie wątek &quot;wezwania od UC, wezwania od US&quot; i piszcie tam jak się sprawy toczą, pomagajcie sobie nawzajem a w prawie hazardowym pozwólcie pisać o prawie hazardowym a nie o problemach związanych z daną sprawą
http://www.e-play.pl/media/k2/items/cache/b025045f4f2e8832c57d1f3413acf539_XL.jpg
Tylko w tym roku sądy powszechne prawie trzydzieści razy ( 33!) zwróciły się do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniami prawnymi dotyczącymi zgodności artykułów ustawy o grach hazardowych z Konstytucją.
http://www.e-play.pl/twarze-brany/item/3927-trybuna%C5%82-zalany-hazardem
 
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik
1. Jeśli chodzi o innych - nie pamiętać. ( podaj choćby teoretyczny przykład w tej sprawie, gdy taka odpowiedź mogłaby zostac uznana za mówienie nieprawdy?)
2. Jeśli chodzi o siebie - odmawiać odpowiedzi.
Plus te wszystkie szczegóły dodatkowe, o których mówiłeś.
Poza tym, tu nie chodzi o jak najmniejszy wymiar kary, tylko o uniewinnienie.
Które w sądzie - jest niemal pewne.
Sędzia dość dobitnie to podkreśliła w uzasadnienu jednej sprawy, że nie ma nawet podstawy do rozpoczęcia procesu, a cóż dopiero tutaj mówić o jakichkolwiek &quot;dowodach&quot;...
Mogę Ci faktyczny przykład podać. Odpowiedź na wszystkie pytania w toku przesłuchania &quot; nie pamiętam&quot; i &quot;nie mam wiedzy&quot; przez młodą osobę bez stwierdzonych problemów medycznych zakończyła się skazaniem. Poszukam sygnatury sprawy w wolnej chwili.
Analizować należy cały kontekst. Brak odpowiedzi na jedno pytanie, na pytanie szczegółowe to żaden problem. Udzielenie odpowiedzi, że się nie pamięta zdarzenie istotnego, którego naturalnie w toku procesu zapamiętywania utrwala się, udzielenie takiej odpowiedzi na wszystkie pytania wygląda inaczej. Zresztą piszemy teraz o zachowaniu organów, które widzą wiele przestępstw wyimaginowanych.
Powinieneś mieć rację... tylko w sądzie nic nie jest pewne. Różne składy sadów nawet jednego wydziału widzą sprawy rozbieżnie, a co dopiero w różnych miastach.

Jeszcze odnośnie posta Zwycięstwo1960 to nieświadomość bezprawności czynu to słaby argument. Sądy widzą to tak &quot; Kryteria usprawiedliwienia nieświadomości bezprawności mają przede wszystkim charakter obiektywny, co oznacza, że przy ich rozpoznawaniu i ustaleniu należy posłużyć się kryterium normatywnym miarodajnego (wzorowego) obywatela...&quot;.
Twój brak wiedzy w tym zakresie, jeżeli jesteś osobą dorosłą, nieupośledzoną umysłowo ewentualnie dotkniętą inną chorobą powodująca zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości nie sprawdzi się w toku postępowania, szczególnie obecnie kiedy istnieje tak szeroka medialna otoczka hazardu internetowego.
 
O 24

obywatel88

Użytkownik
@B3A
Dla mnie niezmiennie spamem pozostanie wklejenie połowy kks-u i nie opatrzenie tego jakimkolwiek komentarzem a nie zaprzeczysz, że takich wpisów jest tu multum. Tak ja rozumiem definicję spamu i zaśmiecania forum.
Doceniam natomiast Twój punkt widzenia i bezsprzecznie treści które zawarłeś powyżej będą przydatne osobom, którym w najbliższym czasie przyjdzie się stawić w UC w roli świadków.
 
A 294

art300

Użytkownik
@ B3A
No tak, ale ja prosiłem o przykład dotyczący nas interesującej sprawy, czyli gry u &quot;zagranicznego&quot; buka przez internet.
O jakie &quot;ważny&quot; kontekst może tutaj chodzić?
Wiekszość gra przecież w murach własnego domu, ( własnej komórki), a jeśli dzieli się z kimś informacjami, to jest to tylko gadanina... ( potwierdzenie, że się z kimś rozmawiało na temat własnej gry, jest faktycznie przyznaniem się do gry przecież)
Poza tym i nade wszystko - to nie są skomplikowane sprawy. Przeciwnie - bardzo proste i linia obrony jest prosta. Jesli o &quot;zwykłego&quot; grajka chodzi.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Nie bylo mnie tutaj ze 2 miesiace ale widze ze terapia strachu dalej trwa ?!
Dziwne jest ze ponad 90% wezwan z UC dostaja osoby ktore maja tutaj 1 ,2 wpisy na forum ;) ze tez nikogo to nie zdziwilo ...
Ja mam tylko pytanie do tych wszystkich osob ktore otrzymaly wezwania ile placa ziemniaki za taki wpis na forum ??? Bo jesli to jest jakas fajna stawka to tez sobie porobie jaja
Tydzień temu omawialiśmy ten wątek.
Propaganda trwa.
http://forum.bukmacherskie.com/f98/ustawa-hazardowa-prawo-hazardowe-cz-2-a-58266-194.html#post5139991
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Miażdżąca opinia KIG o nowelizacji ust. hazardowej
2. Zdaniem Krajowej Izby Gospodarczej, notyfikacja projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych została dokonana wadliwie, a ponadto stanowi formę nadużycia prawa unijnego.
pełna treść listu do KE
http://www.kig.pl/zdaniem-kig/ue/4183-list-do-komisji-europejskiej.html
co do TK, nie zapominajmy, że TK może wyznaczać termin 18 miesięcy na zmianę prawa, także może orzec niekonstytucyjność i przepisy nie będą mogły być stosowane ale może dać Rządowi max 18 miesięcy na zmianę prawa
 
A 294

art300

Użytkownik
Sprawy związane z TK, ewentualnie z ETS, to są sprawy istotne, niemniej jednak z punktu widzenia wezwanego i/lub oskarżonego - drugorzędne.
Pierwszorzędną sprawą jest zwyczajny brak dowodu. I to nie oskarżony ma dowodzić swojej niewinności, tylko skarżący - dowieść winy. Której nie dowiodą.
Po raz kolejny można się tylko zastanawiać nad kondycją tak zwanego wymiaru sprawiedliwości, skoro ten sam sąd wydaje wyrok nakazowy po to, żeby chwilę później odesłać akta do uzupełnienia, wytykając skarżącym brak dowodu i mówiąc, że normalnym trybem ( czyli bez wyroku nakazowego) w ogóle nie doszłoby do procesu.
A przeceiż sędzia, która klepnęła wyrok nakazowy, jest obowiązana zbadać dowody.
Po prostu opada wszystko, co może opaść ;)
 
P 1

phelela

Użytkownik
Suma sumarow lepiej powiedzieć że się nie pamięta czy że odmawia się odpowiedzi na pytanie która wiem ze mnie obciąży?
 
M 1

mlody113a

Użytkownik
Której nie dowiodą.
A jeśli np. poproszą Orange o dane a oni je ujawnią?Ale fakt to też nie dowód bo przecież nie każdy sam mieszka i trzeba ustalić kto faktycznie grał, a jeśli w sądzie każdy z rodziny odmówi składania zeznań to sąd nie ustali kto faktycznie grał.
Przypomniało mi się jak mój wykładowca(sędzia) opowiadał historie że zrobili nalot na dom, znaleźli piraty .Jednak jak przyszło do rozprawy to każdy odmówił i musiał młodego uniewinnić. Brak dowodów stwierdzających kto pobierał.W naszym przypadku buk nie da informacji o nas bo jeśli dałby to wtedy jesteśmy ugotowani, ale on ma więcej do stracenia niż zyskania także czuje że może być nadzieja.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom