>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

UFC 128: Shogun-Jones - 19.03.2011

Status
Zamknięty.
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Można powiedzieć, że 19 marzec będzie pięknym dniem dla miłośników sportów walki. Wystartujemy o godz 20 z galą KSW 15. Po kilku godzinyach po zakończeniu KSW przeniesiemy się do New Jersey, do hali sportowej Prudential Center która może pomiescić 20 000 tyś widzów, aby obejrzeć UFC 128.


Walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej między broniącym tytułu Mauricio „Shogunem” Rua, a niezwykle utalentowanym młodym zawodnikiem Jon Jonesem. Następnym bardzo ciekawym pojedynkiem będzie starcie Mirko Filipovica z Brendanem Schaubem. Jeśli Brendan chce osiągnąć sukces w tym sporcie i walczyć z najlepszymi musi pokonać Chorwata i udowodnić, że będzie groźny dla każdego. Jest to dla niego wielka szansa, ale zadanie bardzo trudne. Wielu fachowców sportów walki skreśliło CroCopa, ale sam zawodnik ciągle wierzy, że może być niepokonany przez cały rok. Tak wypowiada się w wywiada i twierdzi, że rok 2011 będzie należał do niego. Jak będzie przekonamy się już niedługo. Oprócz tego zobaczymy w głownej karcie pojedynki Natea Marquardta z Yoshihiro Akiyama i Urijaha Fabera z Eddiem Wineland’em. Tak wygląda cała rozpiska:
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Mauricio Rua (19-4) vs. Jon Jones (12-1)
Główna karta:
135 lbs.: Urijah Faber (24-4) vs. Eddie Wineland (18-6-1)
185 lbs.: Nate Marquardt (30-10-2) vs. Yoshihiro Akiyama (13-3)
155 lbs.: Jim Miller (19-2) vs. Kamal Shalorus (7-0-2)
265 lbs.: Brendan Schaub (7-1) vs. Mirko Filipovic (27-8-2)
Walki w Spike TV:
205 lbs.: Luis Artur Cane Jr. (10-3) vs. Eliot Marshall (10-2)*
155 lbs.: Edson Barboza (7-0) vs. Anthony Njokuani (13-4)
Pozostałe:
170 lbs.: Mike Pyle (20-7-1) vs. Ricardo Almeida (13-4)
155 lbs.: Kurt Pellegrino (15-5) vs. Gleison Tibau (21-7)
135 lbs.: Joseph Benavidez (13-2) vs. Ian Loveland (14-7)
145 lbs.: Rahael Assuncao (16-3) vs. Erik Koch (11-1)*
185 lbs.: Dan Miller (13-4) vs. Nick Catone (8-2)




ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO DYSKUSJI
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Tak na szybko, pierwsze przemyślenia.
Shogun ma szanse z Jonesem. Teoretyczne. Musi wplęśc się z jakąs dżwignią, n.p. na noge .
W stójce go nie widze.
Jones jest genialnym atletą. Za szybki, za silny, zbyt dynamiczny, zbyt nieprzewidywalny, zeby ktos mogł zanim nadążyć.

Cro Cop jak na moje oko już sie skonczył. T.z.n. nie widze, jego powrotu na szczyt. Bazował na swojej szybkości i elastyczności. Teraz już swoje lata ma ato nie pomaga w jego stylu walki, wręcz szkodzi. W ostatnich walkach z Mirem i Patrikiem Barry widać juz było brak tej &quot;elektryczności&quot;.
Większa tkanka tłuszczowa, wolniejsze tempo pod koniec rund.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Mauricio Rua (19-4) vs. Jon Jones (12-1)
Mój ulubiony zawodnik zmierzy się z najbardziej utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia. Dwa inne światy, po jednej stronie Maurico &quot;Shogun&quot; Rua doświadczony zawodnik, który był mistrzem PRIDE, a teraz UFC. Walczył praktycznie z najlepszymi zawodnikami na świecie. Jego stylem jest muay thai, ale również BJJ z wiadomych względów ( pochodzi z Brazylii) Bardzo dobrze czuję się w półdystansie, ze względu na to, że walczy kolanami. Większość pojedynków wygrał przez KO. Jest bardzo agresywny i lubiący walczyć w stójce. Ostatnią walkę stoczył na UFC 113 pokonując Michidę już w pierwszej rundzie i rewanżując mu się za porażkę, którą odniósł 2009r. Planowany rywalem Mauricio miał być Rashand Evans, ale ze względu na kontuzję którą odniósł nie mógł wystąpić na tej gali. Wypadło na Jon Jonesa, który po kilkunastu sekundach po odklepaniu Ryana Badera, dowiedział się, że dostanie szansę walki o tytuł. Jednak 6 tyg na przygotowanie się do pojedynku to czy nie za krótki czas ? W jego przypadku można się zastanowić, jest to bardzo młody zawodnik. 23 lata to wiek w którym ciężko przetrenować organizm i raczej nie mógł odrzucić propozycji Dana White. Wszyscy się zachwycają młodym Jones’em, że jest nieprzewidywalny, że potrafi zrobić coś czego nikt się nie spodziewa. Ma świetne warunki fizyczne, wszystko by stać się numerem 1 w tej kategorii wagowej. Jones wchodząc do klatki w wieku 23 lat i 243 dni będzie piątym najmłodszym pretendentem do tytułu w historii UFC. Młodsi od niego byli Jeremy Horn na UFC 17, John Alessio na UFC 26, B.J. Penn na UFC 35 i Geogres St-Pierre na UFC 50. Całą wspomnianą czwórkę łączy jedna cecha - przegrali te walki i przynajmniej w wypadku Penna i St-Pierre&#39;a można za to winić ich brak obycia w MMA wówczas. Jones będzię miał ten atut, że z całej grupy walczy od najdłuższego czasu bowiem w kwietniu miną trzy lata od jego zawodowego debiutu. Zresztą mistrzostwa w bardzo młodym wieku wygrywali fighterzy z zuffowskiego WEC a sam Szogun jeszcze przed 24 urodzinami wygrał Grand Prix PRIDE w 2005 roku i stał się najlepszym półciężkim na świecie. Tak więc walka zapowiada się naprawdę interesująco i ciężko przewidzieć kto wygra. Ja jednak twierdzę, że Jon Jones będzie miał jeszcze nie jedną okazję aby zdobyć pas, jednak nie teraz. Mauricio Rua to zawodnik z jakim Jones nie miał jeszcze do czynienia. To zawodnik przyzwyczajony do wielkich pojedynków, do presji do wygrywania. Jednak szansą dla młodego Amerykanina są zapasy, walka w parterze ze względu na jego warunki fizyczne, choć tak naprawdę i to nie daje mu gwarancji na zwycięstwo.

Spodobała się analiza ? Wcisnij &quot;dzięki&quot; i zmobilizuj mnie do jeszcze większej pracy ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Kurs na Shoguna sporo przesadzony.
I Bones ma lepszą stójkę od niego? Panowie, bądźmy poważni ????
Jedyna szansa dla Jonesa to zapasy i przetrzymywanie Ruy na plecach, chociaż jeśli Jones zostawi na Shogunie rękę tak jak na Verze to dostanie balachę i się skończy ;)
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Podobno Cro Cop naprawdę ostro się za siebie wziął i planuje powrócić na szczyt... Tylko ile tych powrotów było? Ciekawią mnie kursy.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Kurs na Shoguna sporo przesadzony.
I Bones ma lepszą stójkę od niego? Panowie, bądźmy poważni ????
Jedyna szansa dla Jonesa to zapasy i przetrzymywanie Ruy na plecach, chociaż jeśli Jones zostawi na Shogunie rękę tak jak na Verze to dostanie balachę i się skończy ;)
Zobaczymy 16.03
Bones lubi zaskakiwać.
Zapaśnika Badera pokonał rzutami, to może Shoguna oklepie jak dzieciaka w stójce.
BTW, jestem pełen szacunku do Brazylijczyka - wielki fajter.
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
IMO Shogun ma najlepszą stójkę w UFC zaraz po Andersonie. A Jones to jednak dalej przede wszystkim zapaśnik, fakt, potrafi być niekonwencjonalny w stójce, ale gdzie mu do poziomu Shoguna. Jakby co to nie jestem fanem ani jednego, ani drugiego - po prostu na Jonesa straszny szał się zrobił, chyba za wcześnie.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
polecam obejrzenie walk Szoguna z Colemanem i Forestem ,KO jak w walkach z machida czy lidelem na pewno mu nie wyjdzie nie ten zasięg Jonsa jak dla mnie będzie nowy mistrz,po drugie kontuzjo geny i mało walczy a to może mieć znaczenie
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Owszem, może mieć to znaczenie, ale znaczenie może mieć też to, że Bones niedawno walczył i jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie do walki przetrenowany.
I wiem, jak wyglądały walki z Griffinem i Colemanem - mimo wszystko to Shogun je wygrał.
Może wygląda na to, że jestem fanem Mauricio, ale naprawdę tak nie jest, już większą sympatią darzę Jonesa, ale biznes to biznes ;)
Poza tym to jeśli o LHW idzie... Thiago Silva :razz:
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Tutaj Shogun może mieć problem z przedostaniem się do półdystansu. Jones ma świetne warunki fizyczne (194 cm wzrostu, 94 kg) długie ręce będą stanowiły problem dla mistrza UFC, który mierzy 185 cm wzrostu. Widoczna będzie przewaga wzrostu i zasięg ramion i trudno będzie ściągać głowę i walczyć kolanami tak jak lubi. Oprócz tego przygotowywał się pod kątem Evansa, dopiero 4 tyg wie, że przeciwnik mu się zmienił. Jednak oboje się z tej samej stajni. Sam wypowiedział się, że zbyt dużej różnicy w przygotowaniach nie miał, tak więc wszystko poszło zgodnie z planem. Zobaczymy jaką taktykę będzie miał na tej pojedynek. Faworytem w tej walce jest Jon Jones dlatego warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, bo nie często widzimy kurs na &quot;Shoguna&quot; 2.75!
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Ja zupełnie nie będę zdziwiony, jeśli to Shogun ruszy z próbami obaleń, bo wszyscy wiedzą, jakim dysponuje Ground&#39;n&#39;Pound. Do tego nikt nie widział Jonesa na plecach i jak przystało na zapaśnika, cudów bym nie oczekiwał.
 
mike_18 42

mike_18

Użytkownik
UFC ogłosiło dzisiaj w nocy, że w związku z ostatnimi trzęsieniami ziemi w Japonii Yoshihiro Akiyama nie będzie mógł wystąpić na UFC 128: Shogun vs Jones, 19 marca w Newark. Jak zapewniają Dana White i Marshall Zelaznik Japończykowi i jego rodzinie nic się nie stało, jednak w takich okolicznościach jego występ już za tydzień był niemożliwy. Do pojedynku z Nate’em Marquardtem przesunięty został Dan Miller (MMA 13-4, UFC 5-3). Na razie nie wiadomo czy oryginalny rywal Millera Nick Catone dostanie nowego rywala, czy jego występ zostanie odwołany.
źródło: mmarocks.pl
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Mauricio “Shogun” Rua vs. Jon “Bones” Jones 2 kurs 1.49 Buk Expekt (kurs według mnie pójdzie jeszcze do góry) co do walki stawiam w niej na Jonsa według mnie jest to nowy król MMA tak samo jak Usain Bolt w lekkiej atletyce,Shogun wraca po kontuzji (po walce z Machidą),w walce z Colemanem na UFC 93 tez był po kontuzji i wszyscy wiemy jak ta walka wyglądała,cardio Shoguna może mięć tutaj decydujący wpływ,rozsądek mówi ze Shogun powinien w tej walce wygrać jest bardziej doświadczony długo już walczy stoczył dużo walk z dobrymi zawodnikami ale nie w tej walce według mnie,Jons to przyszłość UFC ,szybkość ,zwinność, lepszy zasięg ,lepsze zapasy,komfort we wszystkich aspektach gry,obalenia Jonsa będą chyba decydujące w tej walce ,Coleman obalał Shoguna,Machida go tez obalał, tym bardziej Jons to będzie robił, Jons prędzej czy później sprowadzi walkę w dół,według mnie Jons to elita jeśli chodzi o zapasy w wadze 205 funtów,jego obalenia są praktycznie nie do powstrzymania,obalał Hamila i Badera bardzo dobrych zapaśników, Verze połowę twarzy wbił do środka nie wspominając co robił z Bonnarem,uważam ze Jons będzie obalał i kontrolował walkę z góry,szybkość,nieprzewidywalność ,zagrożenie obalenia,stawiam na ground and pound w wykonaniu Jonsa ,niech walka trafi do klinchu a tam Jons już będzie wiedział co zrobić(te jego rzuty),w tej walce stawiam zdecydowanie na Jonsa takie jest moje zdanie.(+ Faber i Benavidez bez analizy).
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Jim Miller-Kamal Shalorus 1 1.42 buk Expekt Kamal dobry zapaśnik były zawodnik drużyny olimpijskiej,Miller dobry boks,dobre zapasy,czarny pas BJJ,w tej walce stawiam na Millera ,jest to dla niego duża szansa na titleshota po tym jak Sotiropulos przegrał swoja walkę,w 1 rundzie zapewne Kamal będzie próbował obaleń i kontroli z góry ale w dalszej części walki go nie widzę,Miller musi być przygotowany na próby obaleń ze strony Kamala ale według mnie posiada na tyle dobry grapling aby temu zapobiec i wygrać walkę nie tracąc obaleń, Miller wygrał miedzy innymi z Tibau który jest większy i silniejszy niż stary Kamal,w końcowej części walki Kamal(37 lat) może już być zmęczonyi Miler dzięki dobrym kombinacjom boksu może ja wygrać przed czasem przez Ko albo poddanie jak to było w walce z Olivierą ale ja jednak skłaniam się ze wygra ja przez decyzje.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Czy widzieliście kursy na Mirko CroCopa ? To chyba lekka przesada heh. Myślałem, że będzie na odwrót. Jednak 3.25 na pewno warte ryzyka i walka będzie bardzo wyrównana.
 
vito-corleone 256

vito-corleone

Użytkownik
A ja sie z wami nie zgodzę :/ Mimo wielkiej sympatii do Mirka muszę stwierdzić że przegra tą walkę,to już nie ten sam refleks siła czy też kondycja co kiedyś.Brendan jest zawodnikiem bardzo utalentowanym i młodym.W UFC stoczył 4 walki z czego 3 wygrał między innymi z Chrisem Tuschserem czy też Gabrielem Gonzagą.Sam tej walki nie obstawiam gdyż musiał bym postawić na Brendana a tak to mogę całym sercem dopingować Mirko.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Moje propozycje na UFC 128 -Mauricio Rua vs. Jon Jones 2 1.56 ---Urijah Faber vs. Eddie Wineland 1 1.24 ---Jim Miller vs. Kamal Shalorus 1 1.42 ---Brendan Schaub vs. Mirko Filipovic 1 1.39 ---Joseph Benavidez vs. Ian Loveland 1 1.30---Luis Artur Cane Jr. vs. Eliot Marshall 1 1.56 ---Nate Marquardt vs. Dan Miller 1 1.33 ---pewniakami są dla mnie Jons 1.56 ,Faber 1.24,Benavidez 1.30,Nate 1.33 reszta tez powinna wygrać ale tych 4 zagram najmocniej + Kliczko i Bute z boksu, kursy z pinnaclesports i mam nadzieje ze KSW tez dadzą do gry jak nie w necie to może w fortunie --„Myślę, że możemy walczyć w dystansie, możemy się rolować w parterze, wszystko jedno. To będzie walka MMA i jestem przygotowany w każdej płaszczyźnie. Jestem zbyt silny, zbyt głodny, zbyt dynamiczny, zbyt wybuchowy dla Shoguna” – stwierdził pretendent do wywalczenia mistrzowskiego pasa UFC wagi półśredniej – Jon Jones, który 19 marca zmierzy się na UFC 128 z aktualnym Championem – Shogunem Rua
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom