>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

typy piłkarskie powyżej 1,5

juvepany 435

juvepany

Użytkownik
WAŻĄ SIĘ LOSY JOSE ????
Dziś bardziej z przekory ????
Mecz, na który wszyscy się szykują będzie pewnie zdominowany przez gospodarzy. Ja jednak liczę na udaną grę z kontry BvB. Przy dobrym dla mnie scenariuszu jest szansa na &quot;dwójkę&quot;.
O ile znam trenera Realu to nakaże rzucić się &quot;swoim&quot; od pierwszego gwizdka. Jeśli Niemcy przetrzymają pierwsze 15-20 min. bez straty gola to później będzie się robić coraz więcej miejsca &quot;na tyłach&quot; gospodarzy, a to będzie idealna okazja dla Reusa, Kuby i Gotze.
Jeśli nie zagra Piszczu to będzie to spore osłabienie. Jego współpraca z Kubą &quot;wiązałaby&quot; całą lewą stronę Królewskich.
Najgorszym dla mnie układem byłaby sytuacja kiedy dopiero przy ewentualnym dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy BvB strzeliłoby bramkę (60.-75.min.). To pewnie skutecznie ostudziłoby nadzieję pierwszych i raczej uspokoiło drugich.
Trener Klopp nigdy nie pozwala na &quot;parkowanie autokaru w polu karnym&quot;. Pamiętamy mecz z City w grupie gdzie bodajże remis Niemcom w zupełności wystarczał, a oni w swoim stylu zagrali bez kombinowania i wygrali. Na to właśnie liczę.
Zresztą przy takim kursie aż grzech nie spróbować. Nie widzę powodów, dla których Żółto-czarni nie mieliby drugi raz wybić futbolu z głowy Hiszpanom ????
Zapewne wielu się nie zgodzi. Ja się nie upieram ???? Ja tylko szukam okazji ????
Real Madryt - Borussia Dortmund typ DNB 2 (3,80)⛔ 2:0
EWK: 380zł
Ufa - Ural typ DNB 2 (1,62)✅ 0:2
EWK: 162zł
Khimki - Metallurg/Kuzbass typ UNDER 2,5 (1,50)✅ 0:0
EWK: 150zł
Sibir - SKA Energiya typ DNB 2 (1,62)⛔ 1:0 Tu się muszę wytłumaczyc; od kilku kolejek obiecywałem sobie, że zagram przeciw Sibirowi, ale ciągle mi gdzieś umykali ???? Albo grali &quot;z rańca&quot;, albo ginęli w natłoku meczów. A ja musiałem trafic na ich przełamanie ???? Ich trenerem jest Dariusz Kubicki kojarzony z Legią - taka ciekawostka ????
EWK: 162zł
Ujpest - MTK Budapeszt typ OVER 2,5 (1,80)⛔ 1:1 Bracia Węgrzy robią mnie w balona ostatnio niemiłosiernie. Zawsze muszą na opak. Jak piszą &quot;SZ&quot; to czytają &quot;S&quot;, jak piszą &quot;S&quot; to czytają &quot;SZ&quot;, jak mają strzelać to nie chcą, a w następnym meczu tych drużyn pewnie będzie 7:5 ????
EWK: 180zł
edit: No i przekora wyszła mi bokiem ???? Jeden z uważnych obserwatorów zasugerował żebym nie grał UNDER/OVER ???? Chyba będę się musiał zgodzić ????
Szacun dla Realu za serce do walki. Dziewczyna Balotelliego może jednak odsapnąć :p Słyszeliście tę plotkę? Jeśli to prawda to on jest mocno chory ????

BILANS DNIA: -188ZŁ⛔ buuuuuu!!! ????
SALDO: +1206ZŁ✅
BANK: +2206ZŁ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ZAPYTANIE ????
Znacie może sensowną stronę z przepisami odnośnie kolejności w tabeli na koniec sezonu w poszczególnych ligach?
Z tym to jest zawsze &quot;kocioł&quot;.
Jedni patrzą na bezpośrednie mecze, inni na bilans bramek w sezonie. Swoją drogą komu szkodziłoby ujednolicenie tego? ????
I druga, pokrewna kwestia. Nie we wszystkich ligach zwycięstwo w pucharze kraju/ligi jest przepustką do europejskich pucharów.
To samo tyczy się sytuacji, gdzie np. jakaś drużyna ze środka tabeli przegrywa finał krajowego pucharu z ekipą mającą pewny udział w Lidze Mistrzów i:
  • raz to ci przegrani właśnie reprezentują kraj na arenie międzynarodowej,
  • raz to drużyna znajdująca się tuż za &quot;klasyczną&quot; strefą pucharową jest nagradzana [np. w Polsce tak jest; aż byłem zdziwiony bo kiedyś było inaczej; czytałem regulamin rozgrywek!]

Również będę wdzięczny za jakieś przejrzyste zestawienie ????
Z góry dzięki
PS. Wertuję jakieś ciężkie gatunkowo elaboraty (regulaminy rozgrywek) poszczególnych lig; niektóre pisane są przez jakichś troglodytów jakimś prawniczo-boiskowym &quot;esperanto&quot;, ale żeby znaleźć konkrety to bym chyba musiał tydzień poświecić ???? Jak w Wikipedii tego nie ma to musi to być wiedza tajemna:p
Oświećcie ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
JESZCZE ODROBINA NARCYZMU:p
Nie wiem, czy jest się czym chwalić, ale jak na razie nie mylę się aż tak bardzo jak na DEBIUTANTA ????

Wychodzi na to, że na 164 zagrane przeze mnie typy 1x2 lub DNB mój faworyt przegrał zaledwie 9 razy różnicą więcej niż jednej bramki ????

164*(AH+1) --- 100%
155*(AH+1) --- x

x = 94,51%✅

PS. To tak żeby moje obliczenia dostojnie wyglądały
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Typy na czwartek ????
Zanim podam typy na dzisiaj powiem tylko, że to co wyprawia Śląsk Wrocław w ostatnich kolejkach woła o pomstę do nieba. Dlatego zagram typ na Legię i nawet nie sprawdzę w jakich składach wyjdą obie drużyny:p
Proszę więc brać poprawkę na moje propozycje ????
WKS potrafił się wprawdzie zmobilizować na Wisłę, ale nie wierzę, że są w stanie zagrać cokolwiek ze stołecznymi. Nie dlatego bynajmniej, że Legia gra tak wyśmienicie ostatnio (bo nie gra), ale na Śląsk to się normalnie patrzeć nie da.
Lider Wrocławian - Sebastian Mila jest &quot;pod formą&quot; (z Lechią myślałem, że odpuścił ZIOMKOM, do których chyba wraca w lipcu ???? , ale z KGHM było tak samo)
Drugi &quot;motor&quot; tej ekipy - W. Sobota też chyba się już w tym sezonie nagrał choć on jeszcze się stara przynajmniej.
Cwielong i Kaźmierczak grają &quot;w kratkę&quot;, a o całym ataku i obronie, a nawet bramkarzu to nawet się nie chce gadać.
Nie wiem jak źle musiałaby zagrać Legia żeby tego nie wygrać.
Ligi Europejskiej nie ruszam wcale bo kursy są śmieszne, a remisy nie są wcale wykluczone. Ciekawe ilu zawodników tym razem będzie oszczędzać trener Benfiki:razz:
Śląsk - Legia (AH -0,75) typ 2 (3,00)*
stawka: 200zł
EWK: 600zł✅✅✅
*z tymi handicapami azjatyckimi to jest straszne zamieszanie; w sieci znalazłem dwa błędne tłumaczenia i jedno tak poprzekręcane, że można wyciągnąc mylne wnioski;
jeśli z kolei ja się nie mylę to mój typ oznacza, że:
  • jeśli Legia wygra dwiema bramkami to wygrywam 600zł
  • jeśli Legia wygra jednym golem to wygrywam połowę + zwrot 1/2 stawki (300+100), czyli 400zł
  • przy remisie lub porażce - tak czy siak byłaby &quot;wtopa&quot; ????

Ten handicap jest również pisany jako &quot;-0,5; -1&quot; i w sumie daje ew. wygraną o 120zł wyższą niż przy 1x2 granym za 200, a przy wygranej jednym trafieniem tracę w stosunku do 1x2 tylko 80zł.
BILANS DNIA: +400ZŁ✅
SALDO: +1608ZŁ✅
BANK: +2608ZŁ✅
edit: ten mecz wyglądał w 100% tak jak sobie wyobraziłem; w końcu ????
 
fortuna95 445

fortuna95

Użytkownik
coś za wysoki kurs masz ?! chyba powinno być Legia (-0,75)AH a nie jak Ty piszesz ????
Legia (+0,75) AH jest 1,27 ????
kursy Bet365
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
coś za wysoki kurs masz ?! chyba powinno być Legia (-0,75)AH a nie jak Ty piszesz ????
Legia (+0,75) AH jest 1,27 ????
kursy Bet365
Właśnie nie wiem jak to jest. Jedni piszą w tę stronę &quot;plusa&quot;, ale widziałem też w drugą. Też mi to nie pasowało ale tak było w ofercie jednego buka ????
To zmieniam na minus:p
Wiadomo o co chodzi bo opis był wystarczająco długi do tego zdarzenia ????
PZDR
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
wyleję swe żale i troski:p
Siedzę sobie i myślę co to będzie z tą naszą piłką ???? Dzisiaj finał Pucharu Polski i obawiam się o poziom meczu. Jedyna nadzieja w Legii, ale ostatnio albo im sędziowie muszą pomóc (z Wisłą), albo mordują się u siebie z Pogonią, albo nic nie grają i remisują z Piastem. Summa summarum zdobyli 7 punktów na 9 więc wygląda na to, że tyle robić wystarczy w naszej lidze ????
Śląsk natomiast &quot;poraża&quot; organizacją gry, zaangażowaniem, umiejętnościami i skutecznością (o efektowności to nawet nie ma co wspominać).
W przypadku Legii tak, czy inaczej widać jakąś długofalową wizję, strategię. Akademia piłkarska już daje efekty. Zatrudnienie trenera, który nie boi się korzystać z młodzieży też przynosi wyniki więc mogę się założyć, że &quot;L&quot; może być tylko lepsza z roku na rok.
Wychowanka Śląska to widziałem ostatni raz na boisku w koszulce WKS-u chyba na tym turnieju międzynarodowym na otwarcie stadionu (grał tam bodaj Athletic Bilbao; nie pamiętam daty i oficjalnej nazwy imprezy).
Do czego zmierzam? Ano do tego, że pojęcie włodarzy klubów w Polsce jest tak kosmicznie przerażająco amatorskie, krótkowzroczne i chyba wciąż z poprzedniej epoki, że ręce &quot;opadywowują&quot;
Nie chcę zanudzać, ale jak myślę co zrobi w następnym sezonie WKS w Europa League to aż mnie serce boli. Zaryzykuję stwierdzenie już teraz (nie znając składów, sztabu szkoleniowego, budżetu, aktualnej formy etc.), że odpadnie i to w żenujących okolicznościach z &quot;potęgą&quot; typu Irtysz Pavlodar.
Moja pewność siebie w tej kwestii wynika z obserwacji poczynań tamtejszych działaczy.
Tak nieudolnych fachowców od transferów, skautów itp. jak w Polsce to ma chyba niewiele klubów w Europie. Podejście do szkolenia młodzieży to kolejna tragedia, skauting jest chyba ciągle bardzo obcym terminem.
Nie będę się wyżywał na nich; martwię się tylko o to jak nisko upadnie nasza piłka klubowa. Bo kto pamięta ostatni udany transfer zagraniczny do Śląska (prawdopodobnie jest to S. Mila).
Jestem przekonany, że sam znalazłbym na naszych A-klasowych podwórkach lepszych zawodników od stranierich z Wrocławia, którzy kosztowaliby 50-100 razy mniej od tych &quot;gwiazd&quot;.
Bodźce do napisania tego wywodu były trzy:
  • moje przeczucia co do następnej edycji europejskich pucharów,
  • przemyślenia związane z potraktowaniem Lewandowskiego w &quot;starej&quot; Legii,
  • lektura fajnego artykułu, po którym nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać
.
Ten artykuł pokazuje kwalifikacje naszych skautów i ludzi od transferów w Polskich klubach. To jest problem szerszy, wręcz socjologiczny (mam na myśli etykę, etykę pracy itd.), ale nie będę tego rozwijał.
Ktoś powie, że przy tylu transferach mogło się zdarzyć &quot;kilka wtop&quot;, ale wtedy służę ripostą w postaci słynnego PRL-owskiego żartu o robotniku pracującym &quot;na taczce&quot;. Pewnie znacie ????
Lista największych blamaży polskich klubów w kwestii niepoznania się na klasowych zawodnikach:
Robert Lewandowski (BvB) - za słaby na Legię,
Michael Essien (Chelsea, Real) - za słaby na Legię,
Dimitar Berbatov (MU, Tottenham, Bayer) - za słaby na Legię,
Andrij Arshavin (Arsenal) - za słaby na Legię,
Branislav Ivanovic (Chelsea) - za słaby na Legię,
Aleksandar Kolarov (Lazio, Chelsea) - za słaby na Legię,
Anatolij Tymoshchuk (Bayern) - za słaby na Legię,
Aleksandr Hleb (Arsenal, Barcelona) - za słaby na Legię,
Geremi (Real, Chelesea) - za słaby na Hutnik Kraków i Ruch Chorzów,
Nikola Żigic (Valencia) - za słaby na Legię,
Milan Baros (Liverpool) - za słaby na Wisłę,
Milan Jovanovic (Lokomotiv M., Liverpool, Anderlecht) - za słaby na Legię,
Celestine Babayaro (Chelsea) - za słaby na Ruch Chorzów,
Paulinho (Corinthians) - za słaby na ŁKS,
Maicon Oliveira da Silva (Shachtar) - za słaby na Legię i Cracovię,
Zoran Tosic (MU, CSKA M.) - za słaby na Legię,
Szota Arveładze (Ajax, Glasgow Rangers) - za słaby na Ruch Chorzów, Naprzód Rydułtowy (!!!) ????
Theodor Gebre Selassie (Werder) - za słaby na Wisłę [to jeden z ostatnich &quot;kwiatków&quot;; do &quot;Białej Gwiazdy&quot; zamiast niego wolano zatrudnić IL FENOMENO - Lameya ???? ]
To jest tylko wierzchołek góry lodowej. Niech ktoś znajdzie 20 udanych transferów, które przyćmiłyby te nazwiska ???? ))Powodzenia.
PS. I piszę to wszystko przed meczem, a jeśli Stevanovic, Diaz lub Mouloungui strzelą hattricka będę to musiał jutro odszczekać :pPP
PS 2. Zapomniałem dodac taki uroczy przykład fachowości panów od transferów w pewnym ekstraklasowym klubie (celowo nie podaję nazwy): nie tak dawno kupiono zawodnika za około 1,5 mln złotych na podstawie zapisu video z jednego meczu bo się d... nie chciało ruszyć i oczywiście okazał się kompletnym niewypałem, ale to nie przeszkadzało w staraniach o dodatkową dotację od władz miasta (w dobie szalejącego kryzysu i przy wciąż rosnącym bezrobociu). Na sekcje młodzieżowe te pieniądze by starczyły na kilka lat, ale po co.
To jest normalnie &quot;Bareja&quot;. Gratuluję dobrego samopoczucia tym &quot;fachowcom&quot;.
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
cisza przed burzą - część pierwsza ????
Piszę to ponieważ wczoraj poświęciłem kilka ładnych godzin na znalezienie porządnego przeglądu sytuacji w rozgrywkach The Championship i oczywiście nic nie znalazłem ????

Na zapleczu Premier League do końca tygodnia zapadnie większość rozstrzygnięć. Pozostała już tylko jedna kolejka.

Niezależnie od tego co się jeszcze wydarzy &quot;wakacje&quot; ma już 10 ekip:
  • Cardiff (pewny awans z 1. miejsca)

oraz (pozostające na tym szczeblu rozgrywek na przyszły sezon):
  • Charlton,
  • Birmingham,
  • Ipswich,
  • Middlesbrough,
  • Derby,
  • Burnley,
  • Blackpool,
  • Leeds,
  • Blackburn.

Pozostaje jeszcze Brighton, które czysto hipotetycznie musi jeszcze przypilnować korzystnej (4.) pozycji dającej lepszą pozycję wyjściową przed play-offami (barażami)

Wychodzi na to, że cała praca wykonana w 45-u meczach jednej z najbardziej wymagających lig świata (niektórzy mówią nawet, że to najtrudniejsza liga patrząc szerzej na sprawę) może zostac przekreślona w jedno popołudnie.
Musi się o to martwic aż 13 klubów!!!
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
cisza przed burzą - część druga ????
Niezbędne INFO:
  • 24 drużyny,
  • 46 kolejek,
  • 2 czołowe - awans bezpośredni do EPL,
  • drużyny z miejsc 3-6 zagrają w barażach o awans do EPL,
  • drużyny z miejsc 22-24 spadają do League One,
  • o kolejności decyduje kolejno:
  • liczba punktów,
  • różnica goli,
  • liczba strzelonych bramek.

Wszystko zacznie się równolegle w sobotę o 13:45.
Z 12-stu zaplanowanych spotkań tylko 3 są &quot;o nic&quot;:
  • Charlton- Bristol
  • Burnley - Ipswich
  • Birmingham - Blackburn

Wszystkie pozostałe mogą jeszcze wpłynąć na decydujące rozstrzygnięcia tego sezonu.
W poniższych spotkaniach jedna z drużyn [pogrubiony tekst] ma się o co bić:
  • Derby - Millwall [o utrzymanie]
  • Bolton - Blackpool [o baraże]
  • Sheffield Wednesday - Middlesbrough [o utrzymanie]
  • Watford - Leeds [o bezpośredni awans]
  • Hull - Cardiff [o bezpośredni awans]

Cztery mecze będą pojedynkami &quot;na śmierć i życie&quot; ponieważ obie ekipy zrobią wszystko żeby wygrać:
  • Nottingham - Leicester [obie o awans do baraży]
  • Huddersfield - Barnsley [obie o utrzymanie]
  • Crystal Palace - Peterborough [o baraże/o utrzymanie]
  • Brighton - Wolverhampton [o utrzymanie korzystnej pozycji przed barażami/o utrzymanie]
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
cisza przed burzą - część trzecia ????
Ja skupię się wyłącznie na meczach, w których jedna strona przynajmniej w teorii powinna wykazać 200% zaangażowania, druga niekoniecznie.
Należy pamiętać oczywiście, że motywacja to ważna składowa, ale wcale nie musi okazać się czynnikiem wystarczającym do uzyskaniu celu.
Dodatkowo może się zdarzyć tak, że jakieś animozje, zaszłości między klubami mogą wyjątkowo bojowo nastawić teoretycznych &quot;wczasowiczów&quot;.
Nie wykluczone, że dana drużyna ma szansę &quot;zgarnąć&quot; ustaloną przed sezonem premię za zajęcie jakiejś konkretnej pozycji i akurat wygrana w tym meczu pozwoli osiągnąć ten cel.
Na pewno jest też tak, że określone miejsce w tabeli gwarantuje premie ze strony federacji/telewizji/sponsorów. Nie są to mecze tak do końca o nic dla tych &quot;urlopowiczów&quot;.
Nie jestem w stanie tego wszystkiego uwzględnić więc skupię się na pewnikach.
Derby (13.) - Millwall (19.) [o utrzymanie]
1x2: 2,30-3,40-3,00
DNB: 1,60-2,20
Bolton (6.) - Blackpool (15.)[o baraże]
1,57-4,00-5,50
Sheffield Wednesday (20.) - Middlesbrough (12.)[o utrzymanie]
1,83-3,50-4,33
1,33-3,25
Watford (3.) - Leeds (16.)[o bezpośredni awans]
1,40-4,50-8,00
Hull (2.) - Cardiff (1.)[o bezpośredni awans]
1,90-3,40-4,00
1,40-2,75
Moje typy, informacje o składach i może coś jeszcze podam w piątek lub sobotę do 12:00
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
tak w międzyczasie ????
Typy na piątek:

[Uwaga, mocno uboga analiza ???? ]

G.A. Eagles - Volendam typ DNB 2 (1,50)⛔ 3:1 ojojoj 10.raz pomyliłem się dwiema bramkami:razz:
EWK: 150zł

Excelsior - Cambuur typ 2 (1,57)✅ 0:2
EWK: 157zł

Drogheda - Bohemians typ 1 (1,70)⛔ 2:2
EWK: 170zł

Derry City - Limerick typ 1 (1,80)✅ 2:1
EWK: 180zł

Shamrock - Sligo typ DNB 2 (1,80) ZWROT 1:1 prowadzili w dziesięciu do 84.min
EWK: 180zł

Jihlava - Dukla typ DNB 2 (1,73) ZWROT 1:1
EWK: 173zł

Celta - Athletic Bilbao typ DNB 2 (2,00) ZWROT 1:1 prowadzili do 84.min
EWK: 200zł

M&#39;gladbach - Schalke typ DNB 2 (1,50)✅ 0:1
EWK: 150zł

Korona - Polonia Warszawa [ht/ft] typ x/1 (4,75)⛔ 2/x 1:1 karny wszystko popsuł
stawka: 50zł
EWK: 238zł

edit: Dlatego gram tak często DNB; w takich ligach często zdarzają się niespodzianki i straty byłyby jeszcze większe

BILANS DNIA: -63ZŁ⛔
SALDO: +1545ZŁ✅
BANK: +2545ZŁ✅
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
o tym jak to kombiowanie wychodzi bokiem ????
Zanim rozpocznę moje przewidywania, jak to powinny się ułożyć mecze w angielskiej Championship żeby cała układanka idealnie do siebie pasowała, napiszę pewną anegdotkę (na faktach), która powinna być pewną przestrogą dla typerów ????
Zawsze, kiedy kończy się sezon i patrzymy w tabelę żeby znaleźć pewne prawidłowości, przypomina mi się pewna historia ???? Podejrzewam, że trzeba się będzie mocno skupić czytając tego posta; nie wiem, czy wszyscy zrozumieją bo sytuacja jest zagmatwana, ale spróbuję ????
Szczegóły mogą zawierać drobne nieścisłości; całokształt jednak - jak mniemam - będzie oddany wiernie.
Otóż odbył się kiedyś taki mecz w Azji w ramach jakiegoś międzynarodowego turnieju towarzyskiego. W ostatniej kolejce fazy grupowej spotkały się mające już awans drużyny Indonezji i Tajlandii.
Zwycięzca tego meczu miał trafić w półfinale na drugą drużynę drugiej grupy, którą nieoczekiwanie został faworyt turnieju - Wietnam (wyprzedziła go różnicą bramek dużo niżej notowana ekipa Singapuru).
Mecz rozpoczął się apatycznie, żadna drużyna nie śpieszyła się ze strzelaniem bramek. Po przespanej pierwszej połowie sędzia ostrzegł obie drużyny, że przerwie mecz i poniosą one konsekwencję swojej postawy.
W drugiej części meczu, po kolejnych ostrzeżeniach, coś się ruszyło. Obie drużyny strzeliły nawet po bramce. Mecz zbliżał się ku końcowi, kończył się doliczony przez sędziego czas i wtedy piłkę przejął obrońca Indonezji i... pognał na własną bramkę strzelając rozstrzygającego gola! ????
To jeszcze nie koniec historii ????
Tajlandia trafiła na Wietnam i zgodnie z przewidywaniami odpadła, ale... Indonezja nie sprostała Singapurowi:razz:
Piłkarz, który strzelił &quot;samobója&quot; został dożywotnio odsunięty od gry w piłkę, a obie federacje grające w feralnym meczu zostały przykładnie ukarane ????
Mam nadzieję, że w Anglii do takich ekscesów jednak nie dojdzie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
HEHEHHEHHE
Idąc za ciosem, postanowiłem poszukać jeszcze jakichś przykładów meczów, w których okoliczności wokół spotkania w &quot;szczególny&quot; sposób determinowały jego wynik:razz:
Musicie to przeczytać :grin: Normalnie, nie wierzyłem, ale był do tego nawet filmik ????
Ta historia jest jeszcze bardziej pokręcona od poprzedniej, ale jest jednocześnie tak niesamowita, że warto ją zrozumieć ????
Był sobie taki mecz w ramach turnieju międzynarodowego na Karaibach w 1994 roku; ostatni mecz fazy grupowej; spotyka się Barbados z Grenadą ???? ;
  • Barbados potrzebuje zwycięstwa dwiema bramkami bo w innym przypadku to Grenada awansuje;
  • organizator turnieju wymyślił jakąś przedziwną formułę z dogrywką w razie remisu, przy czym dla uatrakcyjnienia zawodów w owej dogrywce panowała zasada &quot;złotego gola&quot; i to liczonego jako dwie bramki!

Wszystko szło zgodnie z planem graczy Barbadosu, którzy do 83. min. prowadzili 2:0. I teraz najlepsza częśc ???? Grenada strzela gola kontaktowego [2:1]. Barbados rzuca się do strzelenia upragnionej bramki i przez kilka minut atakuje. Grenada &quot;muruje&quot; bramkę. Po kilku minutach bezowocnych szturmów atakująca strona postanawia strzelić &quot;samobója&quot; i dać sobie więcej czasu w dogrywce ???? [2:2]
Zszokowani zawodnicy Grenady przez jakiś czas nie wiedzą co się wydarzyło, ale nie tracą &quot;trzeźwości&quot; umysłu. Gdy na zegarze odliczane są już dodatkowe minuty, postanawiają pokonać wroga jego własną bronią i strzelić również do własnej siatki ????
Kiedy Barbados zrozumiał plan przeciwników postanawia połową swoich zawodników bronic dostępu do bramki Grenady(!!!), a drugą połową składu asekurować własną bramkę w razie gdyby rywale chcieli ich przechytrzyć ???? W ostatniej minucie Grenadzie udaje się jednak przedrzeć pod własną bramkę(!!!) i strzelić upragnionego gola ???? [3:2]
Strzelec gola manifestuje radość sprintem po otaczającej boisko bieżni, a cała drużyna biegnie szaleńczo za nim nie posiadając się ze szczęścia ????
Nie wiem, czy cokolwiek dało się z tego zrozumieć, ale warto. &quot;Perełka&quot; jakich mało ????
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Derby (13.) - Millwall (19.) [o utrzymanie]
1x2: 2,30-3,40-3,00
DNB: 1,60-2,20
istotne absencje:
Derby:
Paul Coutts POM. 43 mecze/ 3 gole - niepewne(?)
Millwall:
James Henry POM. 35m./5g.
Chris Taylor POM. 22m./3g.
Liam Trotter POM. 34m./6g. (?)
-----------------------------------------
Bolton (6.) - Blackpool (15.)[o baraże]
1,57-4,00-5,50
istotne absencje:
Bolton:
Jay Spearing POM. 37m./2g.
David N&#39;Gog NAP. 31m./8.
Mark Davis POM. 24m./6g.
Keith Andrews POM. 25m./4g.
Tyrone Mears OBR. 26m./0g.
Blackpool:
Tiago Gomes POM. 25m./0g.
Ian Evatt OBR. 11m./0g.
Alex Baptiste OBR. 43m./1g. (?)
-----------------------------------------
Sheffield Wednesday (20.) - Middlesbrough (12.)[o utrzymanie]
1,83-3,50-4,33
1,33-3,25
istotne absencje:
Sheffield:
Michail Antonio POM. 37m./8g.
Jeremy Helan POM. 21m./0g.
Jermaine Johnson POM. 40m./6g.(?)
Reda Johnson OBR. 16m./6g.
Middlesborough:
George Friend OBR. 34m./0g.
Josh McEachran POM. 38m./0g.
Ishmael Miller NAP. 25m./5g.
Seb Hines OBR. 21m./1g.
Stuart Parnaby OBR. 14m./0g.
Kieron Dyer POM. 9m./2g.
Sammy Ameobi NAP. 9m/1g.
Łukasz Jutkiewicz NAP. 24m./8g. (?)
Merouanne Zemmama POM. 17m./1g. (?)
-------------------------------------------
Watford (3.) - Leeds (16.)[o bezpośredni awans]
1,40-4,50-8,00
istotne absencje:
Watford:
Nyron Nosworthy OBR. 19m./0g.
Thomas Hoban OBR. 18m./2g.
Fitz Hall OBR. 21m./1g. (?)
Leeds:
Sam Byram POM. 44m./3g.
David Norris POM. 30m./3g.
El Hadji Diouf NAP. 36m./5g.
Rudolph Austin POM. 31m/2g.
------------------------------------
Hull (2.) - Cardiff (1.)[o bezpośredni awans]
1,90-3,40-4,00
1,40-2,75
istotne absencje:
Hull:
Alex Bruce OBR. 32m./0g.
Sone Aluko POM. 23m./8g.
Gedo NAP. 12m./5g.
Robert Koren POM.40m./9g. (?)
Cardiff:
Mike Hudson OBR. 32m./4g.
Heidar Helguson NAP. 37m. /8g.
Frasier Campbell NAP. 11m./6g. (?)
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Dziś trochę pogramy ???? Będzie sporo ryzykownych typów. Jest też innowacja graficzna:razz: W sumie sprytne i przejrzyste:grin:

Watford - Leeds @ 1 (1,44)⛔ 1:2 to niech się teraz męczą w play-offach jak tak grają z drużyną będącą na wakacjach ????
EWK: 144zł

Hull - Cardiff @ x (3,60)✅ 2:2
EWK: 360zł

Brighton - Wolverhampton @ 1 (1,95)✅
EWK: 195zł

OM - Bastia @ DW 1:0 (7,00)⛔ 2:1 nigdy nie lubiłem obstawiac tej ligi:razz:
stawka: 50zł
EWK: 350zł

OM - Bastia @ UNDER 1,5 (3,75)⛔ 2:1 nigdy nie lubiłem obstawiac tej ligi:razz:
stawka: 50zł
EWK: 188zł

OM - Bastia @ OM wygra do zera (2,50)⛔ 2:1 nigdy nie lubiłem obstawiac tej ligi:razz:
stawka: 50zł
EWK: 125zł

La Coruna - Atletico @ DNB 2 (1,50) ZWROT 0:0
EWK: 150zł

Nurnberg - Bayer @ 2 (1,91)✅ 0:2
EWK: 191zł

Stomil (-1) - Polonia Bytom @ EH 1 (1,85)⛔ 0:0 ehhh, ta bytomska &quot;żelazna&quot; obrona:razz: [53 stracone gole, a dziś jak skała:razz:]
EWK: 185zł

Banga - Siaulai @ 2 (1,62) [1.LTU]✅ 1:4
EWK: 162zł

Sandnes - Valerenga @ DNB 2 (2,50) [1.NOR]✅ 1:2
EWK: 250zł

Asker - Baerum @ DNB 1 (1,74) [3.NOR]✅ 2:1
EWK: 174zł

Inverness - Motherwell @ DNB 2 (1,67)⛔ 4:3 dali z siebie wszystko, wyciągnęli dwubramkową stratę i w dziesięciu walczyli o wygraną; niestety otworzyli się i padła siódma bramka, szacun za walkę
EWK: 167zł

BILANS DNIA: +282ZŁ✅ nie jestem zadowolony
SALDO: +1827ZŁ✅
BANK: +2827ZŁ✅
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
Tak na szybko po poznaniu składów ????
BvB - Bayern @ DNB 1 (2,00) ZWROT 1:eek:ne ???? czułem, że Lewy przekombinuje z tym karnym ????
EWK: 200zł
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
&quot;szaleńce&quot; na niedzielę:razz:
MU - Chelsea @ DNB 2 (2,38)✅ 0:1
EWK: 238zł
Esbjerg - Horsens @ DNB 1 (1,73)✅ 1:0
EWK: 173zł
Waalwijk - Vitesse @ 2 (2,15)⛔ 3:2 nie strzela Bony, nie ma Vitesse
EWK: 215zł
Darmstadt - Karlsruhe @ 2 (1,73)✅ 0:1
EWK: 173zł
Honefoss - Tromso @ DNB 2 (1,73) ZWROT 1:1
EWK: 173zł
Strommen - Hodd @ DNB 2 (1,83)✅ 0:2
EWK: 183zł
Olhanense - Rio Ave @ x2 (1,57) ⛔ 1:0
EWK: 157zł
Ross Country - Celtic @ 1x (2,10)✅ 1:1
EWK: 210zł
Sion - Basel @ DNB 2 (1,40)✅ 0:1
EWK: 140zł
Falkenbergs - Orebro @ DNB 1 (2,00) ZWROT 1:1
EWK: 200zł
Zizkov - Znojmo @ DNB 2 (1,80) ZWROT 1:1
EWK: 180zł
Dolcan - Flota @ 1 (1,91)⛔ 0:1 nie obstawiam już Floty bo zagrałem ich 2 razy w tej rundzie i akurat złapałem ich jedyne wygrane, gadac sie nie chce
EWK: 191zł
BILANS DNIA: +219ZŁ✅
SALDO: +2046ZŁ✅
BANK: +3046ZŁ✅
edit: Beznadziejny weekend, najgorszy licząc od bardzo dawna. Niby plusy są i potroiłem bank, ale tylu zwrotów i wtop to już dawno nie było
 
juvepany 435

juvepany

Użytkownik
ROZPOZNANIE
Nie wiem, czy też macie czasem wątpliwości jak to w końcu jest z tą kolejnością w tabeli na koniec sezonu. Wiadomo, że najpierw patrzymy na punkty, ale co jeśli dwa lub więcej klubów ma tyle samo punktów. Co decyduje tak konkretnie!?
Jest w zasadzie kilka możliwości, ale dominują trzy z nich:
opcja I - H2H, później sytuacja w tabeli:
  • bilans spotkań bezpośrednich,
  • różnica goli w meczach bezpośrednich,
  • większa liczba strzelonych goli w meczach bezpośrednich,
  • różnica bramek w sezonie,
  • liczba strzelonych goli w sezonie itd.

opcja II - sytuacja w tabeli:
  • różnica bramek w sezonie,
  • liczba strzelonych goli w sezonie itd.

opcja III - liczba zwycięstw; później sytuacja w tabeli:
  • większa liczba zwycięstw w sezonie,
  • różnica bramek w sezonie,
  • liczba strzelonych goli w sezonie itd.

Do pierwszej grupy należą m.in.:
Polska,
Chorwacja,
Czechy,
Litwa,
Hiszpania,
Portugalia,
Turcja,
Włochy
Do drugiej grupy:
Anglia,
Austria,
Dania,
Finlandia,
Francja,
Holandia,
Niemcy,
Norwegia,
Szkocja,
Szwecja,
Szwajcaria,
Trzecia grupa:
Belgia,
Węgry.
 
Do góry Bottom