>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Turnieje z cyklu ITF (kobiece ITF-y oraz męskie futuresy)

D 52

d0ri3nt3s

Użytkownik
Andrezieux-Boutheon ITF
Honcova Michaela - Domachowska Marta typ 1 @ 2,20 bet365 4:6, 6:1, 6:4
Było trochę nerwów po pierwszym secie, pełno łamanek jak to na kobiecych ITFach. Odważni mogli łapać Honcovą po 5,50 na początku drugiego seta. Sam skontrowałem na Domachowską po kursie 7 za 10 zł, bo nigdy nic nie wiadomo. Zwłaszcza, że w trzecim secie przy stanie 4:0 dla Honcovej Domachowska wyrównała. Streamu nie było, więc nie wiem czy moje teorie odnośnie kondycji i odpuszczania Domachowskiej się potwierdziły, w każdym razie mam nadzieję, że ktoś skorzystał z mojej podpowiedzi.
Honcova to młoda zawodniczka i nie można jej doświadczenia porównywać do Domachowskiej, ale skłaniam się ku niej ponieważ:
1) rozegrała w tym roku 3 mecze w hali i wszystkie wygrała
2) tylko 56 miejsc dzieli te dwie zawodniczki
3) Domachowska za kilka dni startuje w Izraelskim turnieju o większej puli (75 .000 $), więc ten z pulą 25,000 może potraktować jako rozgrzewkę
4) Honcova jest młodsza - podejrzewam, że lepsza kondycyjnie. Poza tym Domachowska sporo nie grała i dopiero wraca po przerwie, więc nie wiadomo jak z jej ograniem.
5) Honcova pokonała już w tym turnieju Dinu (216) i Grymalską (294), więc Domachowska jest jak najbardziej w jej zasięgu.

Zagrałem za 40 zł, nie mogę wrzucać jeszcze screenów, bo jestem świeżak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
P 2,5K

plsn

Użytkownik
ITF Lanceston kwal. kobiety
Patterson - Holland 1,3636 ✅ 6-1 6-3
Patterson - Holland DW 2-0 2,0 ✅

Megaokazyjny kurs według mnie. Zwycięstwo Patterson to właściwie lokata, 2-0 oceniam na 80-90%. Patterson to solidna tenisistka, grająca aktualnie na poziomie 3. setki. Holland jest w fatalnej formie. W poprzednim ITFie w Burnie przegrała z Hives 6-3 6-1, która potem poległa 6-1 6-0 z Hadzic (430. WTA). Z kolei w tym turnieju w 1. rundzie kwali Holland grała z Collie, z którą stoczyła wyrównany 3-setowy zwycięski bój. A tak się składa, że w poprzednim turnieju w Burnie to Patterson grała z Collie - było 6-1 6-0 dla Patterson. Teraz będzie podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
D 52

d0ri3nt3s

Użytkownik
ITF Sharm El Sheikh
Farah Abdelaziz - Claudia Copolla @ 5,50
bet365
Sądzę, że może być w tym jakaś okazja. Copolla co prawda przeszła kwale, więc na pewno jest zaaklimatyzowana, a do tego ostatnio pokonała Guimaraes. Jednak Brazylijka która niedawno przybyła do kraju nad Nilem moim zdaniem nie zdążyła się jeszcze rozeznać na korcie w Egipcie w przeciwieństwie do Włoszki. Nie widzę w Copolli aż tak dużego faworyta jak bukmacherzy, więc za drobne stawiam na Brytyjkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
P 2,5K

plsn

Użytkownik
ITF Sharm El Sheikh
Kennel - Pillot 2,50 ✅ 6-2 6-1

Turniej na hardzie.
Pillot - 5. setka seniorów ze słabszymi ostatnio wynikami, praktycznie w ogóle nie gra na hardzie.
Kennel to 12. rakieta juniorska świata. Bardzo mocne wyniki w poprzednim turnieju w Sharm El Sheikh. Powinno być dobrze.


ITF Sharm El Sheikh
Mekovec - Dimitrova 17,0 ⛔ 6-2 6-0
Mekovec - Dimitrova wygra 1. seta 10,0 ⛔

Kursy ze 3-4 razy przesadzone, więc trzeba próbować.
Mekovec jest oczywiście mocną tenisistką, tyle że grywa właściwie wyłącznie na clayu, a turniej jest na hardzie. W dodatku będzie to jej pierwszy mecz tutaj.
Dimitrova natomiast przeszła bardzo gładko eliminacje, jest już zaaklimatyzowana, grywa na hardzie regularnie, w zeszłym sezonie miała kilka bardzo obiecujących wyników na poziomie 5.-6. setki.
Na pewno nie jest tu bez szans, zwłaszcza w pierwszym secie.
Polecam.

A co do spotkania Farah Abdelaziz - Claudia Copolla (vide wpis powyżej) - to nie szukałbym tu sensacji. Abdelaziz to niemal anonimowa tenisistka, bez żadnych osiągnięć seniorskich (bilans 0-7), z bardzo słabymi juniorskimi (8-20). Na tle Coppoli, która gra równe spotkania z 6.-7. setką seniorów, wygląda bardzo blado.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
ziarnoo 2,8K

ziarnoo

Użytkownik
Pablo Busta Carreno - Aleksander Lazov 2 @ 3.9 Bwin
W turnieju cyklu Futures 2013 rozgrywanego na hiszpańskich kortach Pablo Busta-Carreno, zajmujący 534. miejsce w rankingu ATP stoczy pojedynek z Alksandrem Lazovem, który plasuje się na 497. pozycji. Pablo to niespełna 22-letni tenisista z Hiszpanii, który obecny sezon rozpoczął bardzo efektownie, awansując do dwóch finałów, z których jeden wygrał. Patrząc w historię jego kariery to najwięcej występów zaliczył na nawierzchniach ziemnych i dzięki nim osiągnął pod koniec 2011 roku stosunkowo wysokie 133. miejsce w rankingu. W 2012 rozegrał zaledwie 21 spotkań, z których tylko 9 wygrał i spadł na pozycję poniżej 500. Jak wspomniałem ten rok zaczął z &quot;grubej rury&quot; jednak grał tylko na hardzie. Na oficjalnej stronie ITF znalazłem informacje, że to właśnie taka nawierzchnia jest jego ulubioną. Dzisiaj będą grać na clayu, więc śmiem wątpić w jego szybkie i sprawne przestawienie się na taki typ. Już w pierwszej rundzie miał pewne kłopoty, wygrywając zaledwie jednym przełamaniem. Dochodzi jeszcze kwestia zmęczenia - 15 meczy w ciągu trzech tygodni to sporo dla młodego zawodnika. Natomiast Aleksander Lazov pewnie i szybko przeszedł pierwszą rundę. Dla niego sezon dopiero się rozpoczął, więc na pewno ma sporo sił, aby wytrzymać trudy gry na clayu. Bardzo lubi grać na takiej nawierzchni i na pewno tanio skóry nie sprzeda. Kurs warty ryzyka.
 
oldhand 266

oldhand

Użytkownik
S. Sanders - K. Lykina (ITF Launceston)
@ 1.83 B365 ✅ 6-1 6-2
Australijka jest wyraźnie niedoceniana. Jej ranking jest niski, ale umiejętności na pewno pomogą w przyszłości awansować o kilkaset pozycji. Od początku tego roku Storm notuje bardzo dobre wyniki. Podczas tego turnieju pokonała takie tenisistki jak Anę Savic, Arinę Rodionovą czy Olivię Rogowską. Na tym poziomie to solidne firmy. Wyczytałem, że Sanders poprawiła i cały czas pracuje nad swoim przygotowaniem fizycznym i przynosi to pozytywne efekty. Rosjankę widziałem na żywo podczas ITF w Toruniu i nie mam pozytywnych wspomnień. Mógł być to jej słabszy występ, ponieważ generalnie jej wyniki nie są złe. Tutaj pokonała np. utalentowaną Stephanie Vogt, która chyba jednak ma słabsze dni. W grze Lykiny nie ma agresji i siły, która na twardych kortach jest pożądana. Podanie również nie pomaga. Z tego co wyczytałem Sanders gra solidnie, agresywnie, jest u siebie i nie widzę zagrożenia za strony Lykiny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
@siema 177

@siema

Użytkownik
od razu pisze, ze nie gram, typu nie neguje ale strasznie &quot;porazila&quot; mnie Twoja analiza ...

Australijka jest wyraźnie niedoceniana.
Tutaj jest az nadto doceniona skoro buki daly jej 50% szans

Jej ranking jest niski, ale umiejętności na pewno pomogą w przyszłości awansować o kilkaset pozycji.
Najfajniejsza rzecz jaka napisales✅

Od początku tego roku Storm notuje bardzo dobre wyniki. Podczas tego turnieju pokonała takie tenisistki jak Anę Savic, Arinę Rodionovą czy Olivię Rogowską. Na tym poziomie to solidne firmy.
Jakie wyniki ??? W tym roku (za wyjatkiem tego turnieju) zadnego dobrego rezultatu, a jesli sugerujesz sie pokonaniem Bouchard w kwalach do Sydney to chyba nie wiesz, ze Kanadyjka za 4 dni miala kwale do Australian Open i tak musiala zwalowac :-| koncowka zeszlego roku tez polsrednia; tymi wynikami w tym turnieju tez bym sie zbytnio nie &quot;podniecal&quot;; Savic pewnie zawijac chciala do Europy - przed nia masa punktow do obrony w Turcjii, Arina ok - dobry win, Rogowska - hmmm z jej podejsciem moglo byc roznie, zwazywszy wygrany zeszlotygodniowy turniej i temperatury po 30 stopni

Wyczytałem, że Sanders poprawiła i cały czas pracuje nad swoim przygotowaniem fizycznym i przynosi to pozytywne efekty.
wszyscy trenuja :cool:

Rosjankę widziałem na żywo podczas ITF w Toruniu i nie mam pozytywnych wspomnień. Mógł być to jej słabszy występ, ponieważ generalnie jej wyniki nie są złe.
tutaj padlem na *** ... Rosjanka nie lubi grac na ziemi, wrecz nie cierpi !!! jej zywiol to hard i tutaj jej miejsce ... w zeszlym roku na clayu grala trzy mecze i przegrala wszystkie ... a w tym ten, ktory widziales w Toruniu !


Tutaj pokonała np. utalentowaną Stephanie Vogt, która chyba jednak ma słabsze dni.
✅

W grze Lykiny nie ma agresji i siły, która na twardych kortach jest pożądana. Podanie również nie pomaga.
Teraz sam pewnie widzisz &quot;tragizm&quot; tego co napisales...

Z tego co wyczytałem Sanders gra solidnie, agresywnie, jest u siebie i nie widzę zagrożenia za strony Lykiny.
????

Zycze Ci aby typ wszedl chociazby z tego wzgledu, ze wole jak &quot;my&quot; grabimy, a nie &quot;nas&quot; grabia, sam zagralbym Sanders ale po kursie co najmniej @3 bo w obecnej sytuacjii nie ma zadnego value

Jeszcze jedno na koniec ... Lykina to byl spory talent za juniora, scisle top5, miala troche problemow ale porownujac jej poczynania do Sanders to zbytnio nie ma co porownywac...

Jak juz wspomnialem analiza fatalna ale niech ta Sanders wygra &lt;boks&gt;

Pozdrawiam
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
Popieram typ na Sanders opieram sie tylko na wynikach bo tak sie to powinno odbywac a nie na jakis tam talentach bo talenty nie graja juz wielu ludzi na forum przytaczało jakie to talenyy wesmy z meskiego tenisa Dimitrov wielki talent a gra piach jak nic
Wyniki mówia same Tanaka,Savic,Rodionova,Rogowska idzie jak burza bez straty seta
szczególnie zadziwiła mnie łatwa wygrana z Savic bo to ona jest talentem ale forma jeszcze nie ta
Lykina bez fajerwerków
ale to tylko tenis rankingi talenty nie graja liczy sie forma w danym momencie a jak dlamnie i pewnie wielu Sanders gra turniej zycia
.....ale.....to jest tenis Pan wiec wynik jest sprawa otwarta ....stawiam na SANDERS do boju kangurku
Sanders rozbiła Lykine 6:1 6:2 po raz kolejny okazało sie że liczy sie forma a nie talent chyba ze talent połaczony z aktualna forma oby tak dalej Sanders moze wygrac ten turniej
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 52

d0ri3nt3s

Użytkownik
ITF Rancho Mirage

Julie Coin - Sachie Ishizu @ 2,50 ✅ 6:3 7:6
bet365

Witam, na dziś wieczór polecam taki o to typ. Ishizu w zeszłym roku grała więcej na Hardzie niż Coin, która z tego co widzę grywała głównie na hali. Przez ten ITF Ishizu może nie idzie jak burza, rozgrywa długie i zacięte pojedynki, ale ostatecznie wychodzi z nich zwycięsko. Między innymi w długości spotkania upatruję wygranej Japonki, ponieważ rywalka jest o 10 lat starsza i może ostatecznie tego nie wytrzymać kondycyjnie.
Oczywiście polecam jak zwykle opcję surebeta, bo jak to na Panie przystało różnie może być. Nie sądzę jednak (mam nadzieję), że Coin wygra to łatwo np. 6:2, 6:1. Być może pojawią się słabsze momenty w wykonaniu Francuski, a wtedy Japonka to wykorzysta. Wiele będzie zależeć od psychiki, bo jakby nie było jest to finał i w głowie może pojawić się strach przed wygraną. Niemniej Japonka wychodziła już w tym turnieju na prostą po wielu problemach i liczę, że tym razem będzie wszystko po jej myśli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Cecchitano - Pospisil 1 @ 1,91 (Bwin)
Na godzinę 12:00 znalazłem dość nietypowy jak dla mnie typ, bo z ITF-ów. Jednakże wpadł mi w oko, gdyż Pospisil to nie ten dość dobrze znany tenisista z Kanady, tylko jakiś inny bliżej mi nie znany. Chłopak nie ma się jednak czym pochwalić na 4 mecze tylko jeden wygrał, wszystkie rozegrane w hali. Natomiast Włoch zaliczył występ w Bergamo, przegrał tam niestety w drugiej rundzie z późniejszym półfinalistą jak się okazało. Wcześniejsze rozegrane turnieje tej samej rangi co dziś w Izraelu, posiada korzystny bilans 6/4. Patrząc w statystyki on jest tu faworytem, myślę, że wygra, a po takim kursie warto spróbować
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
Antonia Lottner-Daria Salnikova ✅ 7:5 6:3
typ:1
ako: 2.00
buk:Bet365
Spotykaja sie dwie juniorki niemka Lottner rocznik (96) i rosjanka Salnikova rocznik (94)
Mecz rozgrywany w hali w niemczech co daje uwazam dodatkowy handicap na niemke one zawsze u siebie graja lepiej.
forma wydaje sie mniej wiecej równa jednak młoda niemka ma na rozkładzie lepsze rywalki w hali min: Camerin wyrównana walka 3 setowa z Danillidou
w 1 rundzie kwali do tego turnieju gładkie 2:0 z zawodniczka o porównywalnym rankungu do Salnikowej
Salnikova jak tylko długo mozna w europie grała na Clayu w hali i na twardej nawierzchni bez rewelacji, wyglada na to że niemka lepiej sie czuje na szybkich kortach niz rosjanka patrzac na suche statystyki
kursy juz lekko zleciały teraz sa 50/50
do tego dwie inne niemki Siegemund ✅ 6:2 6:1 1,40
i Kimmelmann ✅ 4:6 6:4 6:3 1,50choc obawiam sie tutaj o zmeczenie bo sporo niemka pykała ostatnio z bardzo dobrym skutkiem no ale jest młoda sezon ruszył i nie wypada u siebie po takich wynikach jak ostatnio wtopic
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 2

pro177

Użytkownik
Finał ITF Sharm El Sheikh
Barbara Haas - Marina Shamayko @ 2.20 (Bet365) ⛔
Mecz w mojej ocenie 50/50 a nawet trochę w stronę Austriaczki. Kurs na Marinę jest lekko zaniżony, ponieważ nieco ponad tydzień temu ograła swoją jutrzejszą rywalkę 7-6, 6-4. Jednak patrząc na obie zawodniczki obiektywnie widać, że są one w podobnej dyspozycji. Na korzyść Haas przemawia jej pozycja w rankingu juniorskim (26) oraz jej gra na kortach twardych w 2012 (20/6).
 
L 4

linek_75

Użytkownik
Tenis;ITF KOBIETY - SINGIEL: Mallorca 2 (Hiszpania), ziemna
Pfizenmaier D. (Ger) - Grymalska A. (Ita)
TypW 1:2(dla Grymalska)
Kurs:7.00
Buk:Bet365

W dniu dzisiejszym o godz.10:30 odbędzie się spotkanie Pfizenmaier D. (Ger)-Grymalska A. (Ita).Spotkanie będzie rozgrywane na korcie ziemnym.Obie zawodniczki brną jak burza po zwycięstwo w tym turnieju.Pfizenmaier zajmuje 139 miejsce w rankingu WTA natomiast Grymalska 319 miejsce.Obie zawodniczki już dawno nie zaszły tak daleko w turnieju.Grymalska miała dłuższa drogę by dostać się do tego etapu rozgrywek,więc dzisiaj nie będzie chciała odpuścić dla rywalki.Będzie chciała wygrać.Ostatni mecz między tymi zawodniczkami był właśnie na korcie ziemnym i skończył się wygraną Grymalska 2:0.Obie zawodniczki grają wyśmienicie na korcie ziemny,więc dzisiejsza walka będzie zacięta.Jednak pewne jest zwycięstwo Grymalska.
 
L 4

linek_75

Użytkownik
Tenis;ITF MĘŻCZYŹNI - SINGIEL: Reus (Hiszpania)
Samper-Montana J. (Esp)-Giner M. (Esp)
Typ ???? W 1:2(dla Giner M.)
Kurs:5.00
Buk:Bet365

Analiza:
Dzisiaj o godz.11:30 odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie Samper-Montana J. (Esp) - Giner M. (Esp).Samper-Montana zajmuje 300 miejsce w rankingu natomiast Giner znajduje się tylko cztery pozycje niżej(304 miejsce w rankngu).Jest to finał turnieju ITF MĘŻCZYŹNI - SINGIEL: Reus (Hiszpania) na powierzchni twardej.Obaj zaszli tak daleko więc walka będzie zacięta o pierwsze miejsce.Samper-Montana J. (Esp) w tym spotkaniu może zdobyć jednego seta,ale nie więcej.Dla niego gra się w tym momencie na powierzchni twardej.Natomiast Giner M. (Esp) jest skupiony tylko na grze na powierzchni ziemnej.Po ostatniej przegranej w meczu bezpośrednim Giner M. będzie chciał się odegrać.Ostatni mecz został skończony przez krecz,wynik 1:1 lecz wygrany dla Samper-Montana J. (Esp).Jednak Giner wygrał z kontuzją chociaż jednego seta,więc widać,że stać go na wygraną.Dzisiejsze spotkanie skończy się wynikiem 1:2 dla Giner M. (Esp).Dla Giner nic teraz nie dolega,jest w szczytowej formie.
 
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
ITF Kobiety Francja✅
Savchuk - Zanevska
Typ: 2
Kurs: 1.44

Wiem że kurs nie jest powalający ale myślę że warto zagrać. Zanevska naprawdę imponujące wyniki , specjalistka na hali myślę że spokojnie powinna wygrać ze swoją rodaczką
 
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Zahlavova - Zanevska✅
Typ: 1
Kurs: 2.10

Tutaj zdecydowanie na Czeszkę typ , obie śledziłem ostatnie mecze które grały i lepiej prezentuje się Zahlavova . Ukrainka wczoraj niemiłosiernie się męczyła. Cudem wygrała wczoraj drugi set bo tie-breaku przegrywała 2-6. Bardzo duże ma przestoje w grze marnowała przewagę którą wcześnie wyrobiła. Myślę że można dać też jakiś Over na ten mecz
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wow 331

wow

Użytkownik
Tennis. ITF. Trento. Men. Singles. Quarter Finals

Dimov Valentin vs Frigerio Lorenzo [2.48] Marathon ✅✅

Spotkanie dwóch rówieśników, rocznik 89. Buki faworyzują Frigerio, pewnie ze względu na to, że jest nieco wyżej w rankingu, 810 - Frigerio; Dimov - 955, oraz fakt, że jest reprezentantem gospodarzy turnieju.
Osobiście od początku miałem grać w stronę Bułgara, mam go w notatkach zapisanego jako gracza o dobrym serwisie. By nie być gołosłownym w spotkaniu z Galoviciem serwis Bułgara był na poziomie ponad 70%, na koncie ponad 10 asów( niestety nie mam dokładnych statystyk). Widać, że jest to jego spora broń. Jeśli chodzi o halę to jego bilans w tym roku 4/0, Frigerio 7/4. Pozostawienie w pokonanym polu Galovicia, ranking 350, na pewno świadczy o dobrej dyspozycji Bułgara.
Over wydaję się też być prawdopodobny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Kubler - Statham 2 @ 2,10

Troszkę dziwi mnie kurs na Stathama, możliwe, że nawierzchnia, bo preferuje on hard, ale jego rywal, niby bardziej lubiący mączkę ma słaby bilans na tej nawierzchni w tym sezonie. W tym turnieju wygrał 3 mecze, we wcześniejszych turniejach nie wygrał ani jednego. Statham na początku sezonu zaprezentował się nawet na najwyższym szczeblu dzięki dzikiej karcie w Syndey, przegrał z Polanskym, znacznie lepszym rywalem, ale nie oddał meczu bez walki. Dziś rywal mniej wymagający niż chociażby ogrywani rywale w Challengerach. Moim zdaniem Nowo Zelandczyk powinien być faworytem i zdziwił mnie troszkę kurs...Trzeba pobrać ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Zahlavova - Keothawong✅
Typ: Over 21.5
Kurs: 1.72

W tym meczu będzie ostra walka obie są w dobrej dyspozycji , myślałem że Coin wczoraj stawi większy opór Keothawong ale poległa dziewczyna. Obie zawodniczki mają 1 serwis na poziomie 77%. Dobrze zarobiłem dzięki Czeszce ale dzisiaj będzie miała ciężko wygrać choć tego nie wykluczam. Szanse oceniam na 50 - 50
 
wow 331

wow

Użytkownik
Osprey ITF, semifinal, clay

Duque-Marino Mariana vs Siniakova Katerina over 21 [1.94] Marathon ⛔ młoda zawiodła ...

Podobnie jak buki uważam, że młodziutka Czeszka jest faworytką tego spotkania. Obecnie druga w rankingu juniorek, ze świetnymi wynikami. Całkiem nie dawno robiła niezła furorę w turnieju w Maiami, gdzie uległa dopiero po bardzo zaciętym spotkaniu z Muguruza Blanco. Chociaż hard jest jej ulubioną nawierzchnią to na cegle również radzi sobie bardzo dobrze. W rankingu daleko ale to kwestia czasu jak zrobi ogromny w nim awans. W turnieju w Osprey bez większego problemu pokonała w poprzednich rundach Falconi i Sirotkinę, a po zaciętym pojedynku pokonała w 1 rundzie Cadantu.
Przeciwniczką w półfinale będzie Kolumbijka Duque-Marino Mariana, która w tym roku na cegle, również ma solidne wyniki z bilansem 13/4. W tym pokonała już kilka znanych w ITFach nazwisk m.inn. Cabeza-Candela, Burnett, Rus czy w poprzedniej rundzie tego turnieju Cohen.
Większe szanse daję Siniakovej ale myślę, że nie będzie to jednostronne spotkanie. Over i win Siniakovej do rozważenia.

GL
 
Do góry Bottom