>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2023/24

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Oberstdorf:
Czwartek, 28.12.2023

14:00 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Piątek, 29.12.2023
15:45 - Seria próbna
17:15 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

________________

Ga-Pa

Niedziela, 31.12.2023

11:45 - Oficjalny trening
13:45 - Kwalifikacje

Poniedziałek, 01.01.2024
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

_____________________

Innsbruck


Wtorek, 02.01.2024

11:15 - Oficjalny trening
13:30 - Kwalifikacje

Środa, 03.01.2024
12:00 - Seria próbna
13:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

_________________

Bischofshofen


Piątek, 05.01.2024

14:15 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Sobota, 06.01.2024
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
Otrzymane punkty reputacji: +1265
versa 397,5K

versa

Typer
Ciekawie zapowia sie ten turniej czterech skoczni, wczoraj wyczytałem, że potężny Ajsenbiśla nie wystąpi, a dziś dowiadujemy się, że jeden z dwóch kandydatów (oczywiście obok Piotra Żyły) do lepszych skoków podczas tego turnieju - Dawid Kubacki jest chory i nie występuje na Mistrzostwach Polski poprzedzający turniej TCS, zastanawiam się - kto będzie następny?
Sam turniej w moim odczuciu będzie bardzo zbliżonym widowiskiem i z niecierpliwością na niego czekam. Wydaje mi się, że Kraft powinien to wygrac, natomiast w roli niespodzianek życzyłbym sobie i mam przeczucie, że wysoko może być Deschwanden i Piotrek Żyła.

Edit: jednak jakieś niepotwierdzone informacje chyba, Kubacki występuje na mistrzostwach Polski

Cały skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kwalifikacje Oberstdorf: R.Kobayashi - P.Paschke 1 @ 1,62 @ Totalbet

Bardzo atrakcyjny kurs na dominatora z Japoni. Ryoyu uwielbia skakać na TCS. Wygrał ten turniej 2 razy. Wielokrotnie stawał na podium i wygrywał pojedyncze konkursy. W tym sezonie powoli się rozkręca i zarówno w Klingenthal jak i Engelbergu miał przebłyski skoków nawet na wygrywanie, jak i spokojnie na podium. W konkursie nie wychodziło, ale to tez może się zmienić. Japończyk przeważnie na TCS wypadał lepiej niż przed. A typ tyczy póki co kwali więc tu bez presji będzie mógł pokazać 100%. Szacuje że powalczy tu o czołowe lokaty i miejsce w piątce jest jak najbardziej do zrobione.
Pius Paschke stoi w notowaniach wysoko. Ale on bardzo często ma dobry początek sezonu a potem równo ze startem TCS notuje regres formy. Przeważnie skacze w okolicy 10-15 i się pogarsza na 25-30. Teraz skacze na poziomie 3-8, więc oczekuje pogroszki na minimum 10-12 a może i niżej. Niemcy mają problem z trzymaniem presji u siebie. Ponadto często stosują zabieg, że robią fizyczny trening dzień przed kwali żeby wytrzymać cały turniej. Sktukiem tego jest 80% mocy na kwali i 100% przychodzi dopiero na konkurs i reszte turnieju.
Zatem wbrew zdaniu buków uważam, że Paschke jutro w kwalach nie będzie odgrywał decydującej roli jak ostatnio w Engelbergu, za to kluczową rolę może odegrać Ryoyu, którego po kursie 11 można brać jako czarnego konia do wygrania całego turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +265
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
Zajc T. - Tschofenig D.
Oberstdorf kwalifikacje/prolog-kto lepszy
TYP: Zajc T. @1.75 Fortuna


Daniel, mimo obiecującego startu sezonu, zanotował ostatnio spadek formy. W Klingenthal osiągnął 19. i 16. miejsce, natomiast w Engelbergu zdyskwalifikowano go, a w 2 konkursie zajął dopiero 21. lokatę. Jego kwalifikacje także pozostawiają wiele do życzenia, plasując się na 42 i 27. miejscu.

Z kolei Zajc to zawodnik, który prezentuje się znakomicie zarówno na treningach, jak i w kwalifikacjach, jednakże nie udaje mu się przekładać tej dobrej dyspozycji na wysokie pozycje w konkursach. W Engelbergu zajął odpowiednio 9. i 5. miejsce w kwalifikacjach, lecz w samych zawodach osiągnął słabsze rezultaty - 9. i 31. miejsce.

W zeszłym roku na skoczni w Oberstdorfie Zajc zajął tam 3. miejsce w kwalifikacjach, ale dzień później konkurs zakończył dopiero na 18. miejscu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +381
versa 397,5K

versa

Typer
Kwalifikacje:
Kraft miejsce 1-3
Betters @1.57
W pierwszych kwalifikacjach turnieju czterech skoczni typuje, że zobaczymy w top3 zawodników Austriaka - Krafta, który rewelacyjnie zaczął ten sezon skoków narciarskich wygrywając parę imprez i udowadniając za każdym razem swoją bardzo dobrą dyspozycję.
Austriak jest w przysłowiowym gazie i niewątpliwie powinien ją utrzymać w tym turnieju, w którym w ogólnym rozrachunku widzę jego zwycięstwo, w dniu dzisiejszym uważam, że konkurować z nim mogą jedynie Wellinger, Geiger i Kobayashi, więc w mojej opinii kurs 1.57 jest bardzo prawdopodobny, a rewelacyjny Stefan już od pierwszych kwalifikacji pokaże, że jest jednym z głównych kandydatów do podium w całym turnieju.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Kwalifikacje: Kos - Sundal - 1 @1.6 Fortuna
Stawiam w tej parze na Słoweńca, ponieważ mimo rozpoczęcia sezonu w PŚ później od Norwega już prawie dogonił go w klasyfikacji generalnej i w ostatnich zawodach prezentował się lepiej. Do tego, gdyby spojrzeć na ostatnie dwa lata na TCS w wykonaniu Lovro można stwierdzić, że tylko w Oberstdorfie był on dwa razy w TOP 10 i powinna być to jego jedna z ulubionych skoczni. W tym sezonie mimo rozpoczęcia startów od Klingenthal Lovro nie miał problemów, żeby dwa razy zająć miejsce w TOP 10, a Sundal zazwyczaj zajmował miejsce w drugiej dziesiątce. Sądzę, że Słoweniec będzie lepszym zawodnikiem nie tylko dziś, ale i na całym turnieju i niedługo wyprzedzi Norwega w generalce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1745
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Paschke, TOP6 -> @1.90, Fortuna & BetX

Doświadczony Niemiec jest aktualnie 3. skoczkiem klasyfikacji generalnej PŚ, a w konkursach poprzedzających 72. TCS - które odbyły się zgodnie z tradycją w Engelbergu - dwukrotnie zameldował się na podium (miejsca: 1, 3). W obecnym sezonie Paschke jest najrówniej skaczącym zawodnikiem, obok lidera cyklu Krafta - najsłabszą 8. lokatę zanotował w niedzielnym konkursie w Klingenthal. Dotychczas, w każdy weekend PŚ bukmacherzy wystawiali dość wysokie kursy na Niemca, oczekując spadku formy i gorszych rezultatów. Tymczasem od samego początku Paschke regularnie oddaje świetne próby, w tym w niesprzyjających warunkach. W Engelbergu próżno było szukać u niego słabszej dyspozycji, wręcz przeciwnie - tak jak wspomniałem - zaliczył najlepszy weekend PŚ w swojej karierze.

Tak jak pisałem przed sezonem, Niemcy z pewnością celowali z formą na TCS. Choć dominowali, wraz z Austriakami, już od początku sezonu, to dyspozycja kilku podopiecznych Horngachera pozwala myśleć o przełamaniu w tej kampanii fatalnej passy, czyli braku zwycięstwa w TCS od 2002 r. Skacząc przeciętnie latem, wstrzelili się z formą na start sezonu, umiejętnie dostosowując się również do aktualnych zmian sprzętowych. Hannawald podkreślał, że Paschke skorzystał m.in. na laserowych pomiarach sprzętu. Niemieckie trio Wellinger, Paschke, Geiger zajmuje miejsca 2-4 w klasyfikacji PŚ. Plany na zwycięstwo pokrzyżować im będą chcieli przede wszystkim Kraft, R. Kobayashi oraz Lanisek. Ale to tak na marginesie.

To, co może zwracać uwagę, patrząc na historyczne wyniki Niemca na TCS, to z pewnością brak turnieju, w którym czterokrotnie zameldowałby się w TOP30 konkursu głównego. Myślę, że jednak odnosząc się do wcześniejszych występów Paschke, nie można zbyt przesadnie opierać się na rezultatach z poprzednich lat. 33-latek jest po prostu w formie życia i już w tym momencie jest blisko pobicia swojego najlepszego wyniku punktowego w PŚ, a przecież dopiero ok. 1/4 sezonu za nami.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę przede wszystkim na specyfikę turnieju. W poprzednich latach ok. 22 skoczków oddało pełną pulę skoków i aby zająć miejsce w TOP6 należało wykręcić notę ok. 1030-1100 pkt. Poniżej przedstawiam z kolei lokaty, które zajmowali skoczkowie uplasowani na 6. miejscu w klasyfikacji końcowej TCS.
2019/20 - Forfang (15, 9, 7, 11)
2020/21 - R. Kobayashi (14, 7, 7, 14) & Stękała (7, 10, 18, 8)
2021/22 - Johansson (3, 13, 7, 6)
2022/23 - Kraft (5, 18, 4, 14)

Z powyższej rozpiski wynika, że 2 z 4 solidnych rezultatów konkursowych pozwalało na zajęcie miejsce w najlepszej 6. turnieju. Dla przykładu, w sezonie 20/21 R. Kobayashi i Stękała ani razu w konkursie nie zanotowali wyniku w TOP6, zaś w sezonach 19/20 i 22/23, kolejno Forfang i Kraft dwukrotnie wypadali z czołowej 10.

Podsumowując, Paschke nie wypadł w tym sezonie z TOP8 (trzykrotnie stając na podium), skacząc na różnych skoczniach i w różnych warunkach wietrznych. Świetne próby oddawał również na treningach i w kwalifikacjach. W Engelbergu zaliczył najlepszy weekend w życiu. Turniej rozpocznie na dwóch "domowych" skoczniach. Nawet jeśli rywale będą mocniejsi, a Paschke zanotuje słabsze wyniki niż w dotychczasowych konkursach, to regularne (a to właśnie powtarzalnością wyróżnia się w tym sezonie), dobre skoki na czołową 10. konkursową powinny pozwolić mu na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. Jeśli utrzyma dyspozycję sprzed świąt Bożego Narodzenia, może włączyć się nawet w walkę o podium.


Rusza 72. Turniej Czterech Skoczni. Tak niewielkich oczekiwań polscy fani nie mieli od lat
Turniej Czterech Skoczni: TOP 10 faworytów w sezonie 2023/24
Cel: nawiązać rywalizację. Na co stać Polaków w Turnieju Czterech Skoczni?
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +282
dx2 224,4K

dx2

Użytkownik
Kubacki-Stoch 1 @1.55

Ogolnie polska kadra jest w glebokiej czesci ciala w tym sezonie. Kubacki to chyba obencie najlepszy polski skoczek patrzac na ostatnie miesiace. Wiadomo, ze ma problemy obecnie, ale mial przerwe, wazny turniej, wiec powinno byc juz lepiej i licze na poprawe w jego wykonaniu.

Z calym szacunkiem z kolei dla Stocha, ale jego dyspozycja co raz to bardziej utwierdza chyba w przekonaniu, ze koniec jest co raz blizszy. Oczywiscie nalezy docenic jego zaslugi, ze mu sie jeszcze chce, ale Stocha juz w ubieglym sezonie odcielo do wynikow na dobre i jakos tego nie widze, a te zabiegi z odstawianeim i przywracaniem mysle, ze sie nie sprawdza.

Niby jeden skok decyduje w kwalifikacjach, ale format turnieju i system K.O. sprawia, ze w przypadku polskich skoczkow, to wyzsze miejsca wydaje sie byc jeszcze wazniejsze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +410
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Geiger TOP 3 @2,50

Karl lubi tą skocznie
2019r - 2 miejsce
2020 - 1 miejsce
2021 - 5 miejsce
2022 - 4 miejsce

Patrząc na przeszłość Niemca w Oberstdorfie, aktualną dyspozycje, wczorajsze kwalifikacje, gdzie przegrał nieznacznie z Wellingerem kurs na to zdarzenie jest bardzo zachęcający. Dodatkowo za mniejszą stawkę można zagrać zwycięstwo Geigera gdzie kurs na to zdarzenie to @8,00!
 
Otrzymane punkty reputacji: +143
R 580,5K

rr62dga

Typer Miesiaca
konkurs- Oberstdorf
typ: Kraft miejsce 1-3
kurs: 1,65
bukmacher: fortuna
analiza:
Z ośmiu rozegranych w tym roku konkursów Pucharu Świata aż pięć wygrał Stefan Kraft a tylko raz w Klingenthal był poza podium. Znakomicie w tym roku spisuje się koalicja Niemców: Wellinger, Geiger, Paschke, Leyhe czy młody Raimund. Dwukrotny smak wygranej całego konkursu zna także nieobliczalny Ryoyu Kobayashi, który pierwszy konkurs w Oberstdorfie wygrywał już trzykrotnie. Tłem będzie zapewne zwycięzca sprzed roku Norweg Granerud i niestety wszyscy Polacy. We wczorajszych kwalifikacjach znów błysnęli Niemcy Wellinger i Geiger ale Kraft i Kobayashi skacząc w nieco gorszych warunkach byli blisko. Dzisiejszy otwierający rywalizacje konkurs zapowiada się bardzo ciekawie- faworytem jest zwycięzca całego turnieju z 2015r Stefan Kraft ale napór któregoś z bardzo mocnych Niemców może być nie do odparcia, stąd też miejsce tylko w trójce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1161
dx2 224,4K

dx2

Użytkownik
Geiger Top 5 @1.67 sts

Geiger jest z Oberstdorfu, wiec zna dobrze ta skocznie, za ktora nie wszyscy przepadaja. Dobre rezultaty krecil w przeszlosci tutaj i na pewno bedzie chciec dobrze zaczac turniej.
Niemiec jest w czworce zawodnikow obok Krafta, Wellingera i Kobayashiego, ktorym daje sie najwieksze szanse na sukces w TCS. Spodziewam sie po Niemcu mobilizacji i dobrego skakania. Mysle, ze niemiecki skoczek bedzie walczyc o podium, dyspozycja dobra co pokazaly wczorajsze kwalifikacje, a miejsce wpierwzej piatce to jeszcze daje granice bledu.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #1

P. Prevc, TOP10 -> @1.75, BetX

1. seria treningowa: 12. miejsce, 124 m, komp. 4.9 pkt.
2. seria treningowa: 7. miejsce, 123.5 m, komp. 15.6 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 3. miejsce, 138 m, komp. 1.3 pkt.

Średnia nota wykręcona z powyższych skoków uplasowała go wczoraj na 5. miejscu. Zwycięzca TCS 2015/16 w tym sezonie skacze na poziomie przełomu 1. i 2. dziesiątki (miejsca: 13, 6, 19, 10, 12, 11, 16, 15). W ubiegłym tygodniu odpuścił krajowe mistrzostwa, gdzie po złoto sięgnął Kos. Wygląda na to, że krótka przerwa podziałała pozytywnie na doświadczonego skoczka. Wczoraj zanotował 2 naprawdę dobre skoki treningowe w trudnych warunkach wietrznych, zaś w kwalifikacjach, przy niewielkich podmuchach z góry skoczni, wylądował aż na 138 m, dostając wysokie oceny od sędziów (56 pkt.), co nie jest tak oczywiste w ostatnich latach.

To już w zasadzie prehistoria, ale myślę, że na marginesie warto dodać, iż Słoweniec w Oberstdorfie stawał na podium PŚ trzykrotnie - tylko w Planicy i w Oslo czynił to więcej razy. Ogółem na TCS, miewając spore problemy z formą w ostatnich latach, najstarszy z braci Prevców zawsze spisywał się dość solidnie. Teraz notuje swój najlepszy start od sezonu 2019/20 i wiele wskazuje na to, że jego dyspozycja rośnie - dzisiaj powininen zakręcić się, moim zdaniem, w okolicach miejsc 6-10.

xxx

Leyhe vs Tschofenig -> @1.60, Unibet

1. seria treningowa: 10. miejsce vs 17. miejsce
2. seria treningowa: 10. miejsce vs. 23. miejsce
Seria kwalifikacyjna: 12. miejsce vs. 29. miejsce

Uśredniona nota Niemca dała mu 8. miejsce, zaś Austriakowi 24., ze stratą ponad 10 pkt. Tschofenig obniżył swoje loty już w Klingenthal i od tamtej pory nie jest w stanie wskoczyć do TOP15, nawet w seriach treningowych i kwalifikacyjnych. Co prawda Leyhe również zaliczył nieudany ostatni weekend PŚ w Engelbergu, gdzie zanotował lokaty w 3. dziesiątce, jednak jak widać po wczorajszych próbach, znów skacze na poziomie czołowej 10. Niemiec zawsze prezentował się solidnie w Oberstdorfie. Czy czwartkowe udane skoki to wynik krótkiej przerwy świątecznej i poprawy błędów technicznych, czy kwestia skoczni, to nie ma wielkiego znaczenia - Leyhe znajduje się w innym miejscu niż Austriak i nie powinien mieć dzisiaj problemu z zanotowaniem lepszego wyniku. Tschofenig nadal skacze bez błysku - patrząc na mowę ciała - nieco poirytowany obniżką formy.


Prognoza pogody: 29.12.2023 r.
Najlepsi zawodnicy czwartkowych serii
Wąsek vs R. Kobayashi, Stoch vs Kos - pary KO konkursu TCS w Oberstdorfie
TCS w Oberstdorfie: Wellinger wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie
TCS w Oberstdorfie: R. Kobayashi górą na treningu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +324
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Timi Zajc - Gregor Deschwanden @1.42 STS (1 seria KO)

Szwajcar musi kiedyś obniżyć trochę loty bo nie chce mi sie wierzyć, że nadal będzie skakał na miarę TOP10 gdzie przez ostatnie lata kariery, poza mamutami rzadko kiedy wskakiwał nawet do TOP15 a co dopiero 4 konkursy z rzędu w TOP8 wydaje mi się, że to chwilowy wystrzal formy i za chwilę wróci do swojej starej formy. Słoweniec dużo lepszy wczoraj w każdym ze skoków:
1 trening - 5 miejsce - 13 miejsce - przewaga prawie 11 pkt
2 trening - 6 miejsce - 20 miejsce - przewaga ponad 12 pkt
Kwalifikacje - 18 miejsce - 33 miejsce - przewaga ponad 15 pkt
 
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
obersdorf.jpg
Nikaido vs Oestvold - jak dla mnie w ekipie z Japonii Nikaido to drugi po Ryoyu zawodnik w kadrze , regularnie ląduje w top20 a jego skoki są powtarzalne , w kwalifikacjach zajął 13miejsce , natomiast Oestvold zastępuje chyba Johansona , w treningach odległości były ok ale w kwalifikacjach już 37 miejsce , czy debiut w tym sezonie pozwoli mu wygrać z Nikaido ? hmm według mnie nie

Kraft- Ryoyu - górna półka, obaj Panowie skaczą świetnie i gdyby były to zwykłe zawody a nie TCS to bym tej pary nie ruszał , ale stawiam na KRafta bo to zawodnik bardzo ambitny i z pewnością da z siebie wszystko żeby od pierwszych zawodów liczyć się w walce o wygranie TCS , co nie znaczy że Ryoyu też nie będzie walczył ale ja wybieram Krafta

Paschke - Prevc - ciekawa para ze względu na kurs 1,70 na Paschke to jak dla mnie okazja , w skokach Prevca widać postępy z każdą kolejną skocznią do tego pikanterii dodaje fakt że w kwalifikacjach zajął 3 miejsce ale według mnie realne miejsce Prevca to okolice 10 miejsca a Paschke od początku sezonu skacze jak nakręcony , można powiedzieć że Paschke na podium to nic dziwnego :). Paschke zajmuje 3 miejsce w generalce i myślę że ma szansę na dobry wynik w tych zawodach mimo tego że w TOP 10 jest mocna grupa zawodników i może wydarzyć się wszystko , ale Niemcy skaczą u siebie co będzie ich dodatkowym atutem


EDIT:
Prevc petarda w drugim skoku dała mu +1 pkt więcej od Paschke :( który miał 10 pkt więcej po pierwszej serii , ale to i tak nie zmienia faktu że nie doceniłem Ryoyu który odwalił kawał dobrej roboty
 
Ostatnia edycja:
miki19 8,1K

miki19

Użytkownik
Pokaż załącznik 36282
Nikaido vs Oestvold - jak dla mnie w ekipie z Japonii Nikaido to drugi po Ryoyu zawodnik w kadrze , regularnie ląduje w top20 a jego skoki są powtarzalne , w kwalifikacjach zajął 13miejsce , natomiast Oestvold zastępuje chyba Johansona , w treningach odległości były ok ale w kwalifikacjach już 37 miejsce , czy debiut w tym sezonie pozwoli mu wygrać z Nikaido ? hmm według mnie nie

Kraft- Ryoyu - górna półka, obaj Panowie skaczą świetnie i gdyby były to zwykłe zawody a nie TCS to bym tej pary nie ruszał , ale stawiam na KRafta bo to zawodnik bardzo ambitny i z pewnością da z siebie wszystko żeby od pierwszych zawodów liczyć się w walce o wygranie TCS , co nie znaczy że Ryoyu też nie będzie walczył ale ja wybieram Krafta

Paschke - Prevc - ciekawa para ze względu na kurs 1,70 na Paschke to jak dla mnie okazja , w skokach Prevca widać postępy z każdą kolejną skocznią do tego pikanterii dodaje fakt że w kwalifikacjach zajął 3 miejsce ale według mnie realne miejsce Prevca to okolice 10 miejsca a Paschke od początku sezonu skacze jak nakręcony , można powiedzieć że Paschke na podium to nic dziwnego :). Paschke zajmuje 3 miejsce w generalce i myślę że ma szansę na dobry wynik w tych zawodach mimo tego że w TOP 10 jest mocna grupa zawodników i może wydarzyć się wszystko , ale Niemcy skaczą u siebie co będzie ich dodatkowym atutem

Oestvold w kwalifikacjach miał strasznie trudne warunki, a we wcześniejszych próbach skakał dobrze, brałem pod uwagę ten typ, ale zrezygnowałem :)
Ode mnie,taki kuponik
Geiger skacze u siebie treningi - pierwszy trening wyraźnie odpuszczony, w drugim już 4 miejsce, w kwalifikacjach 2, rok temu miał tutaj 4 miejsce.
Lanisek tu się zastanawiałem, ponieważ słabe treningi i kwalifikacje, 1 trening - 9 miejsce, 2 trening - 50, kwalifikacje - 23 miejsce, ale trzeba napisać, że miał trudne warunki, rok temu 10 miejsce
Hayboeck 18,24 w treningach, ale duzo lepiej w kwalifikacjach gdzie zajął 6 miejsce, rok temu 12 miejsce w konkursie
Wellinger 2,3 w treningach, kwalifikacje wygrywa, rok temu w konkursie 6 miejsce
Raimund 16, 16 w treningach, kwalifikacje bardzo dobre 4 miejsce, rok temu na 14 miejscu


Kurs 4.8, czy warte, zdecydujcie sami :)
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Pablito91 476,9K

Pablito91

Użytkownik
Paschke - Raimund 2 @2.19 Fortuna

Phillip na razie tutaj lepiej się spisuje, zarówno w kwalifikacjach jak i na treningu. Uważam, że Typ powinien być bardziej wyrównany. Takie kursy pewnie są ze względu na ostatnie konkursy Piusa, które były bardzo dobre. Jednak mieliśmy teraz krótką przerwę w startach i nie wiadomo kto ma jaką formę. Młody Niemiec trafia tutaj na gorsze warunki a radzi sobie lepiej od bardziej doświadczonego Niemca. Dodatkowo to tutaj młody Philip zadebiutował w Pucharze Świata oraz reprezentuje klub z tego miasta i obiektu. Próbuję to.

Kos Fettner 1 @1.60 Fortuna petarda drugi skok

Lovro forma zwyżkowa. Już w klingenthal pokazał, że wraca do wysokiej formy. Przed TCS wygrał mistrzostwa Słowenii. Tutaj na treningu zdecydowanie lepiej od Manuela. Wczoraj w kwalifikacjach obok siebie, ale Kos skakał w o wiele gorszych warunkach, gdzie dostał o 10 punktów więcej za niekorzystne warunki i dzięki temu znalazł się przed Austriakiem, który skoczył 5.5 metra dalej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1617
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Oberstdorf - konkurs główny
Philipp Raimund top 10
@2.25 Betters

Oglądając wczorajsze kwalifikacje moją sympatię wzbudził dwudziestotrzyletni niemiecki skoczek z klubu SC Oberstdorf, a więc skacze na rodzimym obiekcie. Dostał ogromny aplauz od kibiców i zakończył kwalifikacje na bardzo dobrym, czwartym miejscu, oddając skok na 134 metry. Mam wrażenie, że w konkursie głównym ponownie pokaże się z jak najlepszej strony. Ewidentnie był zadowolony z wczorajszego występu i ma apetyt na więcej. Trema go nie jadła, a wręcz widać było, że cieszy się skokami. Chce pokazać się własnym kibicom, a morale po wczorajszym skoku na pewno wzrosły. Obecnie jest na 18. miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 109 punktów. Dziś jest idealny moment do poprawienia tego rezultatu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +914
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
Oberstdorf - konkurs główny
Ryoyu Kobayashi top 3
@1.58 Betters
Dwie wygrane serie treningowe w dniu wczorajszym po skokach na odległość 134.5 i 140 metrów przez Ryoyu stawia go dziś w roli żelaznego faworyta do zwycięstwa zawodów dzisiejszych. Kwale poszły gorzej miejsce ósme 127.5 m lecz kto oglądał ten wie że trafił na zle okienko pogodowe..myślę że dziś już odpali się w 100% pech go opuści i formę jaką przygotował pozwoli mu stanąć chociaż dziś na podium. Najgroźniejsi rywale.. Kraft i dwaj Niemcy Wellinger i Geiger. Myślę że któryś z Niemców dziś wypada z podium.. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1364
przemo300 8K

przemo300

Użytkownik
Kraft - Kobayashi 2,45
Betclic


Ryoyu najlepszy na treningach. W kwalach co prawda mu nie poszło, ale miał jedne z najgorszych warunków w czołówce.
Po takim kursie idę zdecydowanie w Japończyka, który na niemieckich obiektach jest zdecydowanie mocniejszy od Austriaka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1742
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
Ga-Pa HS142 (GER)
kwalifikacje
H2H: Lanisek A. - Tschofenig D.
TYP: Lanisek A. @1.45 Superbet


Analizując aktualną sytuację Laniska po skokach w Oberstdorfie, można zauważyć, że jest mocno niedowartościowany, co sprawia, że kursy na niego w różnych parach są atrakcyjne. Lanisek od grudnia utrzymuje się w ścisłej czołówce, co świadczy o jego powtarzalności i stabilności formy. Mimo słabszego występu w Oberstdorfie (kiepskie warunki przy obu skokach), jego dotychczasowe wyniki wskazują na to, że może wrócić do dobrej dyspozycji.
W przeciwieństwie do Laniska, Tschofenig znajduje się w fatalnej formie od czasu pierwszego konkursu w Lillehammer, gdzie stanął na podium. Nawet w seriach treningowych czy kwalifikacyjnych nie jest w stanie konkurować o czołowe lokaty. W czwartek zagrałem przeciwko niemu w parze z Zajcem i weszło łatwo teraz przy Lanisku jestem jeszcze bardziej spokojny o "zielony" kupon.
 
Otrzymane punkty reputacji: +128
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom