>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2020/21

Status
Zamknięty.
typerskoki 409,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Oberstdorf
Poniedziałek, 28.12.2020

14:30 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Wtorek, 29.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)



Garmisch-Partenkirchen
Czwartek, 31.12.2020

11:45 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje

Piątek, 01.01.2021
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)



Innsbruck
Sobota, 02.01.2021

10:00 - Odprawa techniczna
11:15 - Oficjalny trening
13:30 - Kwalifikacje

Niedziela, 03.01.2021
12:00 - Seria próbna
13:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)



Bischofshofen
Wtorek, 05.01.2021
13:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Środa, 06.01.2021
15:30 - Seria próbna
16:45 - Pierwsza seria konkursowa (KO)
 
komentator 426

komentator

Użytkownik
Stefan Kraft znalazł się w siedmioosobowej reprezentacji Austrii, która 28 grudnia zainauguruje rywalizację w 69. Turnieju Czterech Skoczni. W składzie wskazanym przez trenera Andreasa Widhoelzla zabrakło dwukrotnego triumfatora tej imprezy - Gregora Schlierenzauera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Czy ktos myśli podobnie i stawia na krafta i geigera na wygraną ? Dobre kursy a juz geiger pokazał ze 30 kurs na niego w lotach siadł a tu ma wieksze szanse jak wystartuje najwyzej bedzie zwrot . Z drugiej strony kraft pokazal tez ze jest dalej mocny jak wyleczył plecy to powalczy a kursy 12 warte gry.. lik i typer wypowiedzcie sie
 
typerskoki 409,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Czy ktos myśli podobnie i stawia na krafta i geigera na wygraną ? Dobre kursy a juz geiger pokazał ze 30 kurs na niego w lotach siadł a tu ma wieksze szanse jak wystartuje najwyzej bedzie zwrot . Z drugiej strony kraft pokazal tez ze jest dalej mocny jak wyleczył plecy to powalczy a kursy 12 warte gry.. lik i typer wypowiedzcie sie
Ja po kursie 12 na wygraną Geigera i 3,50 na podium wchodzę w ciemno. To jest idealny skoczek na tą imprezę gdzie liczy się stabilizacja na wysokim poziomie. Do tego zna i lubi skocznie a forme też ma co pokazał na lotach. Nie rozumiem tak wysokich kursów. Nic tylko brać. Całe zamieszanie z wątpliwym startem to moim zdaniem zasłona dymna żeby zdjąć presje/zaskoczyć. Jeśli nie i nie wystartuje to pewnie będzie zwrot więc też ryzyko małe.

Geiger wygra TCS @ 12,00 @ STS
Geiger na podium TCS @ 3,50 @ STS


Co do Krafta tu jest większa nie wiadoma. Po pierwsze plecy mogą strzelić w każdej chwili. Po drugie forma raczej nie topowa, chociaż on potrafi taką złapać z dnia na dzień więc też go nie przekreślam. Po trzecie felerne Ga-Pa gdzie nogi mi będą drżały żeby się zmieścić w 2 serii bo już nie raz tam przegrywał cały turniej.
 
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Witam wszystkich ponownie!

Jesteśmy dzień przed rozpoczęciem kwalifikacji do pierwszego konkursu TCS, a ja chciałbym krótko podsumować ostatni konkurs w Engelbergu. Oba konkursy wygrał Granerud, a w Szwajcarii panowały trudne warunki ponieważ wiatr oscylował podczas konkursów od 1 m/s do 3 m/s w plecy a bonifikaty za wiatr były od kilku punktów do nawet 35 pkt ! Kto zaskoczył bądź utrzymał dobrą formę ? Na pewno oprócz Norwega warto zwrócić uwagę na : Stocha, Żyłę, Laniska - w tygodniu zdobył mistrzostwo Słowenii, Eisenbichlera, Lindvika - w Ga-Pa odniósł swoję pierwsze zwycięstwo, a po kilku dniach powtórzył taki sam wynik w Innsbrucku, a w generalce w ubiegłym roku licząc TCS był drugi. Celowo nie wymieniam Geigera i Krafta ponieważ dziś w godzinach popołudniowych mają zostać przeprowadzone testy na koronawirusa i tak na prawdę nie znamy pełnej listy startowej do kwalifikacji....Kraft wraca, ale sam twierdzi, że odpuszcza już walkę o obronę kryształowej kuli i prawdopodobnie odpuści jeszcze 1-2 weekendy. Także wielka niewiadoma jak się spiszę Austriak. Warto wymienić jeszcze Kanadyjczyka Boyd - Clowsa, który osiągnął swój życiowy sukces będąc w pierwszej dziesiątce - miejsce 6, ustanawiając najlepszy wynik w ogóle licząc wszystkich skoczków z Kanady.
Kto zawiódł bądź uzyskał wynik poniżej oczekiwań ? Na pewno R. Johansson - trzeci w generalce w sobotę nie udało mu się przebrnąć przez pierwszą serię, a w niedzielę był 11. Warto wymienić jeszcze S. Ammana - nie wiem czemu jeszcze nie został oddelegowany do PK, C. Schmidt, M.Hayboeck, P. Aschenwald oraz J.A.Forfang.

Przejdźmy teraz do tego co przed nami, jutro zaczynają się kwalifikację, w których zabraknie kilku znanych nazwisk jak np. T. Zajca oraz G.Schlierenzauera - obaj zostali pominięci przez swoich trenerów ponieważ ich wyniki były poniżej oczekiwań. Skutkiem wyniku kwalifikacji będzie system KO, gdzie zawodnicy będą łączeni w pary licząc najlepszy wynik z ostatnim kwalifikującym się miejscem co już w jakimś stopniu podnosi rangę samych kwalifikacji. Przedstawię wam ranking zawodników licząc tylko i wyłącznie kwalifikację do konkursów PŚ :

1 Halvor Egner Granerud 476
2 Markus Eisenbichler 402
3 Yukiya Sato 397
4 Pius Paschke 256
5 Kamil Stoch 254
6 Piotr Żyła 232
7 Marius Lindvik 217
8 Daniel Huber 214
9 Dawid Kubacki 213
10 Anze Lanisek 178
11 Karl Geiger 125
12 Johann Andre Forfang 116
13 Robert Johansson 105
14 Peter Prevc 98
14 Aleksander Zniszczoł 98
16 Ryoyu Kobayashi 88
17 Constantin Schmid 87
18 Mackenzie Boyd-Clowes 82
19 Gregor Deschwanden 79
20 Bor Pavlovcic 69

W niektórych przypadkach trzeba też zerknąć na ilość występów bo jak wszyscy wiemy z powodu dodatnich wyników na covid kilku zawodników musiało odpuścić 1-2 weekendy, albo tak jak nasi zawodnicy odpuścili PŚ w Niżnym Tagile - licząc najlepszych zawodników.

Zdecydowałem się zagrać na kwalifikację :

P. Żyła - R. Johansson 1.75 1xbet

Gram w kierunku naszego Piotrka, w tym sezonie nasz rodak staję się liderem kadry - ciężko w to uwierzyć ale liczby mówią same za siebie. Nie licząc sezony 2018/19 Żyła osiąga najlepszy start sezonu, oglądając poprzednie sezony miałem wrażenie, że Piotrek nie przykładał się do treningów i kwalifikacji, a ten sezon jest póki co zupełnie inny. Przed sobotnim konkursem w Engelbergu tylko przegrał z Japończykiem Sato. Z kolei patrząc na miejsce R. Johanssona to uważam, że kwestią dni jest jego spadek z trzeciego w kwalifikacji generalnej PŚ, patrząc w przeszłość nigdy nie odgrywał ważnej roli licząc TCS a stanął na podium tylko w Innsbrucku w sezonie 2016/17.

P. Paschke - M. Hayboeck 1.62 1xbet

Forma Niemca jest mega równa, w ostatnich konkursach osiągnął miejsca 5 i 6, a w porównaniu do Austriaka to były miejsca 16 i 12. Osobiście myślałem, że Hayboeck namiesza w pierwszej 6tce ale po powrocie związanej z chorobą osiągnął wynik średni. Paschke skacze u siebie w ojczyźnie i podczas absencji Geigera był drugą siłą w Niemieckiej kadrze. Od samego początku wydaję się bardzo, że jego miejsce 6 w klasyfikacji generalnej nie jest przypadkiem i może namieszać jeszcze w ścisłej czołówce.


Te dwa typy zagrałem już 23 Grudnia - obecnie są w okolicach 1.74 i 1.61. Jutro gdy będziemy znać całą listę startową postaram się coś dodać lecz nie ma co szaleć ponieważ to pierwszy dzień i jesteśmy przed treningami i kwalifikacjami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +189
typerskoki 409,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Geiger - Lanisek (kwalifikacje) 1 @ 1,70 @ fortuna

Gram tutaj mocno w kierunku Geigera zarówno w TCS, kwalach jak i konkursie w Oberstdorfie. Niemiec po COVIDzie, który przeszedł bezobjawowo, więc nie ma mowy o osłabieniu czy złym samopoczuciu. Wręcz przeciwnie, jest na świeżości i na głodzie skoków, zmotywowany zdobyciem tytułu Mistrza Świata w lotach oraz narodzinami dziecka. Forma jest co pokazuje od początku sezonu. Tak jak wspomniałem wygrał Mistrzostwa w Lotach, był drugi w Wiśle. W Kuusamo miał gorszy tydzień (pewnie zajęta głowa wspomnianymi narodzinami dziecka) a w pozostałych konkursach nie startował, dlatego jest mocno nie doceniany. Charakterystyka tego skoczka jest idealna pod TCS. W TCS lepiej być 4 razy na podium nie wygrywając niż wygrać 3 konkursy i zawalić jeden skok. Geiger w konkursach nie zawala choćby nie wiem co! Jest do bólu stabilny na wysokim poziomie, więc dla mnie jest jeszcze lepszym kandydatem niż Granerud i Eisenbichler, a kursy na niego gdzie niegdzie kosmiczne. Głodny skakania powinien odpalić już w kwalach na swojej domowej skoczni w Oberstdorfie.
Za przeciwnika wybrałem mu Laniska, który wydaje się przeważnie w kwalach jeszcze coś tam testować a dopiero na konkurs skacze swoje najlepsze skoki. Dodatkowo mimo, że Lanisek zaczął skakać świetnie to nie jest to jednak poziom Geigera, Eisenbichlera czy Graneruda. Jak było rok temu? Lanisek po miejscach na podium przed TCS w turnieju zajmował miejsca 17, 21, 11, 31 zatem wyraźnie słabiej niż przed TUrniejem. Dodatkowo wyraźnie słabiej niż w konkursach skakał w kwalach. Np. W Oberstdorfie był 35 a w Innsbrucku 30 więc wyraźnie słabiej niż w konkursach (odpowiednio 17 i 11). Myślę, że w tym roku utrzyma się ta prawidłowość.
Myślę, że Geiger ma szanse w tej parze na poziomie 85 do 15% a kursy co by nie było wyrównane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
lukas88 284,7K

lukas88

Forum VIP
Aschenwald- Tande (klasyfikacja końcowa TCS)
Typ: 1
Kurs: 1,85
Fortuna
Stawka 6/10


Skoki Austriaka w tym sezonie trudno oceniać bo po świetnym początku w Wiśle gdzie był 8, później opuścił cztery konkursy z powodu kwarantanny. Na MŚ w lotach przyzwoite próby i 18 lokata. Zdecydowanie nie wyszły mu zawody w Engelbergu 29 i 38 lokata.
Co do Tandego to chyba największy chimer wśród skoczków i na przestrzeni 8 skoków, gdzie liczą się wszystkie noty za poszczególne próby wyżej cenię Austraka, który może wybitnej formy nie ma, ale stać go na stabilne 4 konkursy z awansem do drugiej serii. Tande potrafi wskoczyć do "10" aby w kolejnym konkursie nie wejść do "30" i liczę na jego klasyczny styl i brak awansu w którymś z konkursów do drugiej serii. Co prawda trochę sytuację komplikuje dyskwalifikacja Polaków, którzy raczej pewnych mieli 3-4 skoczków w 2 serii, więc pojawia się szansa dla Norwega. Jednak idę zgodnie z moim pierwszym przemyśleniem, tym bardziej że Philipp dwa konkursy ma "u siebie" gdzie "ściany" powinny pomagać.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
R 614,7K

rjastrzab

Użytkownik
Kwalifikacje Obersdorf
Granerud - Geiger
Typ 2
Kurs 3,09

Po takim kursie to aż żal nie spróbować.
Norweg co prawda w niesamowitej formie, ale Niemiec też notuje bardzo dobre występy. Jak dodamy do tego zawsze odrobinę loteryjności związaną z pogodą to takie rozwiązanie staje się możliwe. Granerud tez ciągle nie może utrzymywać maksymalnych możliwości i w końcu przyjdzie gorszy skok. W mojej opinii może to być dzisiaj i do tego kwalifikacje, które jednak mają inną wartość nic regularny konkurs i skupienie na wyniku jest inne
 
Ostatnia edycja:
komentator 426

komentator

Użytkownik
straszne były te kwalifikacje i ten wiatr z tyłu momentami 8 m/s..


Granerud sobie radzi w każdych warunkach.. coś czuje że Lanisek może namieszać
 
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Witam was ponownie...

Co to za anomalia w tym sezonie, jak nie warunki po raz kolejny loteryjne no to wyniki na covida dobijają tegoroczną rywalizacje. Od wczorajszego wieczora monitoruje non stop praktycznie twitter i resztę mediów i co rusz to nowe newsy, jak to K.Murańka z pozytywnym testem na covida, później dochodzenie z kim on spał w pokoju, a z kim siadał przy stoliku na stołówce, a no i dyskusja z kim jechał w busie...
Do tego dochodzi fakt, że podczas rozgrywania kwalifikacji do opinii publicznej dociera fakt o zachorowaniu Niemieckiego fizjoterapeuty skoczków. To ja mam pytanie czy ten trener odśnieża najazdy czy ma największy kontakt z zawodnikami spośród wszystkich trenerów tak na prawdę?
Moim zdaniem jeśli K.Murańka oraz reszta ekipy będzie miała negatywny wynik to sprawiedliwym jest tylko i wyłącznie rozegranie nowych kwalifikacji, ponieważ od sezonu 96/97 kiedy to system KO zaczął obowiązywać, to nieprzerwalnie jest podczas rywalizacji i nie został od tamtej pory pominięty.
Jestem ciekaw jak zareagują firmy bukmacherskie ponieważ jeśli zostaną anulowane wyniki to zdarzenie powinno widnieć jako nie rozegrane ponieważ dzisiejsze kwalifikację nie będą nawet nigdzie figurować jako oficjalne wyniki.
Co do samych testów, to nie mam pojęcia czemu FIS nie podjął takiej decyzji jak np. obowiązuje w piłce nożnej - pozytywny test = izolacja i do domu do czasu wyzdrowienia, a reszta drużyny jeśli zdrowa no to rywalizuje i tyle. Jutro się okaże, że nasi zawodnicy w ciągu 4 dni będą mieć zrobione 4 testy na covida jak nie 5.

Co do samych wyników to trudno cokolwiek większego wywnioskować ponieważ po raz kolejny loteria choć jeszcze wczoraj dziennikarze pisali, że wiatr 1-2 m/s i nie powinien mieć wpływu na poziom rywalizacji. Z typami wstrzymuję się do jutra ponieważ nikt nie wie jaką zobaczymy listę startową.

ps. Was też denerwował realizator pokazując cały czas Niemieckich zawodników na górze oczekujących - Eisebichlera oraz Geigera ? Do wczoraj żyłem z nadzieją, że Niemcy chyba nas lubią - oglądając powtórkę z niedzielnych zawodów w Engelbergu zauważyłem, że sędzia z Niemiec jako jedyny dał K. Stochowi notę 20....
 
Ostatnia edycja:
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Jako analizę do jutrzejszego konkursu chciałbym także z mojej strony powiedzieć kilka słów o zaistniałej sytuacji. Sytuacja dla naszych skoczków nie wygląda zbyt kolorowo tak ważny turniej w którym wielu skoczków z naszej reprezentacji mają bardzo dobra formę jak Stękała, Zniszczoł czy Wąsek. Może nie są to rewelacyjne wyniki, ale dobrze mierzące na pewno w przyszłość. Z tego co słyszałem jest szansa, że jutro Polacy jednak wystąpią w głównym konkursie, a jeszcze przed tym zapewne w indywidualnych kwalifikacjach. Nie wiadomo jak to organizatorzy jeszcze rozpatrza, ale jestem dobrej myśli. Analizując dzisiejsze kwalifikacje bardzo dobrze zaprezentowali się Austryjacy. Niespodzianka na pewno jest pozycja lidera w kwalifikacjach Aschenwalda. Pozostali zawodnicy tej reprezentacji także na przyzwoitych miejscach (4,11,16 oraz 22 miejsce.) Zaskoczeniem na pewno jest młody skoczek Słowenii Cen Prevc, który zameldował się w na trzeciej pozycji w dzisiejszych kwalifikacjach. Jak widzimy poza pierwszą dziesiątkach na swojej skoczni reprezentacja Niemiec. Wiadomo konkurs jest o wiele ważniejszy, ale na pewno miejsca w kwalifikacjach pozostawiają duży znak zapytania przed tymi zawodnikami. Ryoyu Kobayashi miejsce piąte czy ten zawodnik wraca do swojej dawnej formy w której zdobywał niesamowite wyniki. Myślę że Ryoyu dobrze czuje się na tej skoczni i jutro tylko potwiedzi i zajmie ssatysfakcjonujące miejsce w jutrzejszym konkursie. Dzisiaj Eisenbichler uzyskał wynik znacznie poniżej oczekiwań jeśli w jutrzejszym konkursie nie pokaże w formy z poprzednich skoczni to nie może raczej liczyć na pierwszą trójkę w tym turnieju. Z tego co widziałem kursów jeszcze nie ma na jutrzejszy konkurs wie przedstawiłem sytuacje ogólną z dzisiejszych kwalifikacji oraz o możliwej sytuacji powrotu naszej kadry do zawodów. Mało wspomniałem o naszych zawodnikach w których mamy ogromną nadzieję w tym turnieju na chociażby pierwszą trójkę i zarówno Stoch, Kubacki, Żyła spokojnie mogą powalczyć o najwyższe cele w tym turnieju. Czekają nas jutro ogromne emocje i badzmy dobrej myśli, że jutro zobaczymy naszych reprezentantów.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Geiger - Stoch 1 @1.70 (cały konkurs)

Polacy po potwierdzeniu ujemnego wyniku u Klimka, zostaną dziś przywróceni do konkursu w Obersdorfie i w całym konkursie wystartują wszyscy, czyli 62 zawodników, 30 najlepszych zobaczymy w 2 serii. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie po kompromitacji niemieckiego sanepidu i całego Fisu, którzy 5 min po kwalifikacjach ogłosili ujemny wynik Murańki.
Geiger, świeżo upieczony MŚ w lotach, po narodzinach syna, po przejściach z Covidem wraca do rywalizacji w PŚ i w TCS. treningi potwierdziły, że jest w bardzo dobrej formie, w kwalifikacjach nieco słabiej, ale wyniki te trzeba brać z przymrużeniem oka, sypał śnieg, mocny wiatr, do tego strasznie kręcił i przeliczniki wariowały, stąd też dziwnym trafem wczoraj najlepszy okazał się Aschenwald. Trzeba zaznaczyć, że Niemiec odpala petardy dopiero podczas głównego konkursu. Kamil 2 dni w hotelu, dopiero dziś przed samym konkursem Polacy oddadzą 2 treningowe skoki, po czym nastąpią główne zawody. Sama otoczka wczorajszych wydarzeń, gdzie Polacy są strasznie rozgoryczeni, może słabo wpłynąć na dzisiejsze próby, obym się mylił, niemniej jednak Kamil skacze strasznie w kratkę, bardzo często zawala jeden ze skoków konkursowych , i traci szansę na walkę o podium. Ostatnio w Engelbergu zaliczył 2 miejsce, ale to jego ulubiona skocznia, gdzie co roku melduje się na podium. Geiger przede wszystkim jest równiejszy, nie popełnia błędów i dziś powinien być wyżej.

Granerud wygra @3.20 ForBet

Taki kurs biorę z pocałowaniem ręki. Norweg jest w życiowej formie, 5 wygranych konkursów pod rząd, główny faworyt całego turnieju czterech skoczni. Wczoraj może i nie był najlepszy na treningach, ale w ostatnim skoku zajął 2 miejsce, w podobnych warunkach skakał jego główny rywal Eisenbichler i skoczył parę metrów bliżej. Dzisiaj przy stabilniejszym wietrze powinien udowodnić swoją wyższość, a po takim kursie warto spróbować.

Co najwazniejsze, dziś już bez opadów, więc wiatr nie powinien już tak przeszkadzać. W trakcie zawodów ok 1m/s , raczej z tyłu skoczni.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +187
P 405

Panfarciarz

Użytkownik
Huber - Lanisek
Typ 2
Kurs 1.85
Fortuna

Jak dla mnie typ warty zagrania. Lanisek w świetnej dyspozycji był już przed turniejem, a w kwalifikacjach to potwierdził lub potwierdzi :D

Co prawda Huber byl czwarty w kwal natomiast Lanisek ósmy jednak moim zdanie skacze dużo bardziej stabilnie i widać formę w każdych warunkach. Huber potrafi skoczyć naprawdę dobrze a następnie popsuć skok.
Ostatnie konkursy Laniska to 4, 3 i 4 miejsce. Huber 13, 12 DNS.
Idę zdecydowanie w kierunku Słowaka. Jak będzie zobaczymy ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
typerskoki 409,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Zrobiłem trochę porządku w temacie bo się za bardzo rozrośnie przez cały turniej. Usunąłem nieaktualne informacje typu "Murańka z wirusem" bo to już przeszłość. Zostawiam ostateczne. Co do luźnej dyskusji, offtopic itp, zapraszam do działu: https://forum.bukmacherskie.com/threads/ważne-informacje-newsy-pytania-i-rozmowy-dotyczące-skoków-narciarskich.126363/page-4
Tutaj podawajmy tylko ważne informacje, a przede wszystkim typy, analizy, przewidywania.

Pytania o konkurs TCS również w odpowiednim temacie: https://forum.bukmacherskie.com/thr...dności-w-konkursie.161098/page-3#post-6983885

Ostateczna wersja konkursowa na dziś:

W przypadku negatywnych wyników testu Polaków:
14:30 - Oficjalny trening dla Polaków
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa (62 zawodników bez KO)
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Ryoyu Kobayashi- Hayboeck 1. 1.60 E efortuna

Kurs na fortunie dosyć duży. To co mogę powiedzieć to że Ryoyu jest naprawdę regularny, nie skacze może na top 5 ale około 120 m skaczę co próbę. W Niemczech wyniki jego to 120, 122,5 oraz 125,5, miejsca odpowiednio 15 7 i 5
Hayboeck natomiast 120, 119 oraz 113. Miejsca to 11 15 16. Hayboeck zazwyczaj lepiej pokazuję się na treningach i kwalifikacjach niż na zawodach. Ryoyu skaczę regularnie tu i tu w te same miejsca.

Eisebichler - Stoch 1 1.35
Uważam, że przy normalnych warunkach Ajzenbiśla i Granerud dalej są poza konkurencją. Często gram przeciwko Polakowi bo kursy są zawyżone z powodu doświadczenia i renomy.

Granerud - Geiger 1 1.30
Podobnie jak wyżej. Po prostu Norweg jest w lepszej formie i skacze regularnie bardzo dobrze. Uważam, że wygra ten turniej a tymbardziej z Geigerem. Nie ma co szukać niespodzianek w skoczkach którzy regularnie pokazują, że ten sezon jest ich.
 
B 44,7K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Lanisek - Kubacki. 1 @1,55 fortuna

Dużo by nie brakowało a Polacy nie wystartowaliby w Turnieju 4 skonczi. Na dzisiaj głównym typem ze skokow jest Lanisek - Kubacki. Stawiam w tym pojedynku na Słowenća, który naprawde widać jest w formie od jakiegos czasu. Systematyczne miejsce w pierwszej dziesiatce mowia swoje. Już w Niżnym na początku grudnia pokazał że stać go do właczenie sie do walki o podium 9 i 17 miejsce. Z tygodnia na tydzien jest coraz lepiej w Engelbergu już pokazał popis swojej mocy 3 i 4 miejsce. W okresie swiatecznym został Inwidualnym Mistrzem Sloweni.Treningi i kwalifikacje pokazują że moze byc czarnym koniem tego turnieju w pierwszym treningu 4 miejsce 129m. W drugim 129,5 również byl czwarty. W kwalifikacjach 8 lokata 121,5. W konkursach poprzedzajacych turniej owiele lepsze wyniki osiagal w konkursach niz kwalifikacjach wiec ten typ wyglada bardzo sympatycznie

Natomiast Kubacki w Rosji nie startował, w Engelbergu 8 i 9 miejsce, wydaję się być w cieniu Zyły i Stocha. Rok temu wygrywał turniej, lecz wtedy jego forma byla kosmiczna. W mistrzostwach Polski bez medalu ale tam byly warunki loteryjne. Dawid na dniach zostanie ojcem i jego mysli mogą byc gdzies indziej skupione niz na zawodach. Dawid nie startował w treningach ani kwalach z powodu zamieszania z wynikami testu Klemensa i jest wypoczety , ale zamieszanie z tym zwiazane rownież może wplynać na postawe w zawodach. Uważam że Lanisek jest w stanie byc dzisiaj na podium , dlatego polecam ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Odnośnie anulowania zakładów na wczorajsze kwalifikacje - totalne bzdury tutaj wypisujecie. Żaden bukmacher nie anuluje zakładów.
  • Kwale odbyły się? TAK
  • Są oficjalne wyniki? TAK
  • Bukmacherzy rozliczyli zakłady? TAK
  • Bukmacherzy wypłacają wygrane za wczoraj? TAK
Jeżeli teraz FIS podejmie decyzję o zmianie formuły i uzna, że wszyscy skaczą (bez systemu KO) to nic nie będzie zmieniane. Nawet jak FIS podejmie decyzję o ponownym przeprowadzeniu kwali to zakłady z wczoraj pozostaną ważne ponieważ w całości odbyły się. Po prostu będą NOWE kwalifikacje.

Ode mnie na dzisiaj na turniej w Oberstdorfie:
Gram na Paschke - wczoraj skakali w najgorszych warunkach, więc bukmacherzy dzisiaj go nie doceniają wrzucając pary, których wczoraj byśmy nie mieli. Dodatkowo inwestuję w Laniska - dla mnie będzie czarnym koniem turnieju.

Paschke - Forfang, typ 1, kurs 1,57 STS, stawka 7/10
Paschke w ostatnim czasie skakał bardzo ładnie i na dobrym poziomie. W Engelbergu skończył na 6.miejscu w pierwszych zawodach i na 5.miejscu w drugich zawodach. Również podczas MŚ w lotach prezentował się przyzwoicie i zdecydowanie lepiej od Norwega. Wczoraj Niemiec nie błyszczał w treningach a w kwalach trafił na najgrosze warunki z wszystkich zawodników. Natomiast Forfang skacze sobie na stałym, słabym poziomie zajmując miejsca w okolicach 15.-20.

Stoch - Lanisek, typ 2, kurs 1,85 Fortuna, stawka 6/10
Lanisek prezentuje się bardzo mocno, tuż za Granerudem i Eisenbichlerem. Wg mnie ma realne szane na TOP3 całego Turnieju. Gram go w parze ze Stochem, który mnie nie przekonuje. Kamil super skakał w Engelbergu ale to jedna z jego ulubionych skoczni. Dzisiaj nie wierzę w jego dwa równe, mocne skoki.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom