>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2017/2018 (28.12.2017 - 06.01.2018)

Status
Zamknięty.
T 48

t4mtynten

Użytkownik
Panowie, bardzo bogata oferta dzisejszych skoków, wybralem 3 typy ktore dla mnie sa promocjami, stawialbym na szanse typowo 50/50, a nawet w dwoch przypadkach wieksza szanse na niespodzianke &quot;wnioskujac&quot; po kursach.
TANDE - P PREVC 2 2,11 eFortuna
WELLINGER - KOBAYASHI 2 2,06 eFortuna
STOCH - EISENBICHLER 2 2,53 eFortuna
Prevc dobrze w kwali i traningach, Tander w granicach 15-20 lokaty.
Kobayashi podobnie jak Peter, Wellinger dwoktornie gorszy. Pozatym widac ze Japonczyk od poczatku sezonu na fali.
Dla mnie z calym szcunkiem dla Kamila, kursy to jakies nieporozumienie, dla mnie para 50/50 a kurs bardzo korzystny.
POWO !
 
atapuma 17

atapuma

Użytkownik
J.A. Forfang – J. Kobayashi 2 @ 2.2 eFortuna
Według mnie aż taka dysproporcja w kursach jaką wystawił buk na ową parę kompletnie nieuzasadniona, a raczej bazujaca na wykorzystaniu przez Norwega przednich mas powietrza, które w kwalifikacjach poniosły go na 140 metr. Taki trochę outlier we wczorajszych skokach, biorąc pod uwagę, że niemal przez całe kwalifikacje przeważał tylni wektor wiatru.
Junshiro Kobayashi, śmiało można nazwać go rewelacją obecnego sezonu, godnie zastępuje powoli schodzącego już ze sceny ultraweterana Kasajego. Równe, dalekie skoki w treningach i sesji kwalifikacyjnej. Również i z nizszej belki o numerze 11. Jak dla mnie Forfang nie posiada aż takiej klasy, doświadczenia, stabilności w 2 próbach by ograć będącego w gazie Japończyka.


Hayboeck – Ammann 1 @1,55 eFortuna

Austriak po niezbyt dynamicznym początku sezonu wydaje się powoli dochodzić do właściwej dla niego dyspozycji startowej. Skoki w okolicach 130 metra wydaja się potwierdzać zwyżkującą formę reprezentanta Austrii. Tegoroczna nowinka, czyli zainstalowane czipy w nartach pokazały w sesji kwalifikacyjnej, iż Hayboeck posiada jeszcze spore rezerwy, gdyż pomimo skoku na odl. 130 m, czipy wychwyciły, iż był to skok dosyć sporo spóźniony na progu, więc może być jeszcze lepiej. Schattenberg-Schanze w Obersdorfie to bardzo przyjazne dla Austriaka miejsce do skoków. W ostatnich sezonach osiągał na niej bardzo dobre i równe lokaty, tj. 13/14 – 7 miejsce, 14/15 – 2 miejsce, 15/16 – 2 miejsce, 16/17 – 3 miejsce.

Z kolei Simmon Ammann osiągnął w tym sezonie pewną stabilizację (miejsca 11-20), lecz bez specjalnego błysku. Najlepsze wyniki jak dotąd odnotował na własnym terenie, czyli w Engelbergu.
We wczorajszych trzech skokach ani razu nie zbliżył się nawet do granicy 130 metra. Zatem wydaje się, że Szwajcar pogodził się już z tym, że nie zdobędzie brakującego trofeum do kolekcji i jest świadom tego, iż jego obecna forma jest zbyt słaba, by odegrać jakąkolwiek znaczącą rolę w turnieju. Biorąc pod uwagę obecną formę, determinację - faworyta w tej parze widzę jednak w Austriaku.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Oberstdorf konkurs indywidualny
P. Żyła - S. Ammann 1 ⛔
miejsca 25-18
1.72 Fortuna
Pojedynek zawodników, którzy zasmakowali już podium Turnieju Czterech Skoczni. Piotrek dokonał tego przed rokiem, gdzie nieco sensacyjnie zajął 2. miejsce. No a przypadek Ammanna chyba wszyscy znają. Wygrał w skokach wszystko, oprócz 4 Skoczni. Co prawda w sporcie nie ma nic pewnego, ale nie wiem, czy jest jakiś człowiek na świecie, który wierzy, że Simi może wygrać w tym roku. Ja bym bardzo tego chciał, ale raczej jestem realistą, niż niepoprawnym optymistą.
Wracając do typu, obaj zawodnicy prezentują w tym sezonie solidny poziom, nieco odstając jednak od czołówki. Piotrek regularnie kręci się gdzieś w okolicach pierwszej 10 i nigdy nie wypada z 20. Najlepsza pozycja to dwukrotnie miejsce 7. Na 7 konkursów indywidualnych, 4-krotnie wchodził do dziesiątki. Nie sugerowałbym się zbytnio nieco słabszymi próbami Polaka w dniu wczorajszym. Żyła pokazywał już w tym sezonie, że w serii próbnej, czy w kwalifikacjach może skoczyć słabo, aby potem zaliczyć bardzo solidny występ w konkursie. Simon, po słabym początku, wreszcie złapał dobrą formę i skacze niesamowicie regularnie. Co prawda nie wszedł jeszcze w żadnym konkursie do 10, ale systematycznie się tam zbliża. Na skoczni w Engelbergu był 11. i 14. We wczorajszych skokach również plasował się w drugiej 10.
Dlaczego więc stawiam w tej parze na Polaka. Obaj skoczkowie prezentują bardzo zbliżony poziom. Szwajcar jest bardzo regularny i kręci się w okolicach 15 miejsca. Uważam jednak, że Piotrek ma większe szanse, aby oddać przynajmniej 1 skok, na który Simona w chwili obecnej nie stać. Cytując jednego z komentatorów, Piotrek może w którejś próbie &quot;odpalić&quot; i wskoczyć dzięki temu na wysokie miejsce, podczas, gdy Ammann skacze dobrze, ale bez fajerwerków.
 
T 126

tajemniczy

Użytkownik
Freitag - Stoch 2 @ 2,71

Zaczynam od kontrowersyjnego typu, granego gównie z racji na kurs. W treningach obaj panowie wypadali podobnie - nawet Kamil ciut lepiej (Freitag 11 i 2, Kamil 4 i 3). W kwalifikacjach Kamilowi ewidentnie skok nie wyszedł, w dodatku miał ciężkie warunki więc nie ma się co sugerować. Tak więc obaj panowie prezentują zbliżony poziom. Zgoda Richard skaczę ostatnio nieco lepiej, ale nie na tyle by w tej parze kurs na Stocha był 2,71, więc ten bet uważam za dobry value. Ponadto dzisiaj będą ciężkie warunki (dużo gorsze jak wczoraj, a już wczoraj element losowości był spory), a w takich warunkach granie przeciwko faworytom ma sens, szczególnie że obaj panowie startują oddaleni od siebie o 45 miejsc więc warunki będą mieli diametralnie różne. A nuż Kamil tym razem może trafi lepsze warunki od Niemca.
Kraft - Kobayashi 1 @ 1,45

Jak dla mnie największy pewniak tego konkursu. Owszem Japończyk wypada dobrze na treningach jak i prezentuje przywoitą formę cały sezon, jednak uważam że Turniej Czterech Skoczni to nie ta półka dla Japończyka i do wielkich faworytów bym go nie zaliczał, podczas gdy Kraft uważam spokojnie powinien powalczyć o wygraną, w najgorszym wypadku o podium. Liczę na udany start Turnieju w wykonaniu Krafta na skoczni, która mu odpowiada. Japończyk nawet jak powtórzy dobre próby z treningów to uważam że to będzie za mało na Austriaka. A są też duże szanse że Kobayashi nie wytrzyma presji wielkiego turnieju w ciężkich warunkach.
Tande - P.Prevc 1 @ 1,60

Kolejny typ dnia. Prevc pokazał wczoraj przebłyski dawnego Prevca, jednak wciąż uważam że daleko mu do optymalnej dyspozycji. Kilka dni temu w mistrzostwach Słowenii był 4, więc myślę że wczorajsza próba kwalifikacyjna, która według nowej technologii była idealnie trafiona była maxem na co stać teraz Petera. Czyli żeby powtórzyć 7 miejsce z kwalifikacji Peter musiałby oddać 2 perfekcyjne skoki (a zdarza mu się skakać bardzo w kratkę) i liczyć że reszta stawki nie poprawi się względem kwalifikacji. Norweg z kolei w tym sezonie permanentnie olewa treningi i kwalifikacje żeby potem w konkursie skoczyć 2 razy lepiej (Wisła treningi i kwali 15, 30, 27 - konkurs 5; Ruka treningi 36, 46 - konkurs 4; Rosja treningi kwale 9,6,15 - konkurs 2, 5; Neustadt treningi 26,35 - konkurs 3; Engelberg treningi 23,14 - konkurs 4, 10). Także podsumowując jak widać słabszymi skokami Norwega wczoraj nie ma się co przejmować i dzisiaj powinien walczyć o top6, podczas gdy dla Petera 7 miejsca to max na co go stać i to po rewelacyjnych skokach jak na obecną formę.
Kubacki - Damjan 2 @ 1,96
Słoweniec w przerwę świąteczną trenował indywidualnie żeby jego skoki wyglądały bardziej jak w Kuusamo, a nie jak w Engelbergu i widząc wyniki wczorajszych skoków (2,7,11) udało mu to się. Z presją też sobie radzi świetnie co pokazał w Kuusamo utrzymując prowadzenie po pierwszej serii, także myślę że miejsca 6-10 są dla niego dzisiaj w spokojnym zasięgu, a może nawet sprawi po raz kolejny niespodziankę i powalczy o podium. Co do Dawida, to ja u niego szans na dobry wynik w konkursie. W treningach może i jest w czołówce ale w konkursie jego najlepszy wynik w tym sezonie to miejsce 8, a w całej karierze 7. Nie sądzę żeby miał tą życiówkę poprawić na wymagającej skoczni, w trudnych warunkach, w trakcie elitarnego Turnieju Czterech Skoczni, gdzie trudno sobie poradzić z presją, z którą Dawid ma problemy nawet w jakiś niszowych konkursach w Rosji, gdzie jeszcze nikt nie skacze na 100% możliwości. Zresztą wczoraj Dawid też jakoś bardzo nie błyszczał w treningach więc w zawodach powinno być jeszcze gorzej. Dla mnie Słoweniec jest faworytem tej pary a taki kurs to okazja.
Schlirenzauer - Siegel (1 seria K.O.) 1 @ 1,60
Gregorowi daleko do przeciętnej dyspozycji, jednak ma pojedyncze skoki dobre (8 miejsce w jednym z treningów). A jako, że jest to zawodnik bardzo doświadczony wierzę że zostawi ten swój najlepszy skok właśnie na 1 serie rozpoczynającą Turniej Czterech Skoczni, który Gregor uwielbia i wielokrotnie w nim brylował. Jego przeciwnik w treningach 56 i 35 i myślę że to jest jego aktualne miejsce w stawce. Dobry skok kwalifikacyjny był dziełem przypadku/dobrych warunków. Siegel nie bez powodu w ostatnich konkursach nie mieścił się do Niemieckiej siódemki na konkursy PŚ. W Pucharze Kontynentalnym ostatnio 15 i 31, tak więc w Pucharze Świata awans do konkursu już powinien być dla niego sukcesem i myślę, że dzisiaj uplasuje się pod koniec stawki, także nawet jak Gregor skoczy swój słaby skok to duża szansa, że pokona Niemca. Z kolei jak Gregor odda swój dobry skok (okolice 10-15 miejsca) to nawet skok życia Niemcowi nie powinien pomóc. Także dość dobry typ po zawyżonym kursie
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
J.Kobayashi 1-6 1,85 ✅✅✅ fortuna
Japończyk w bardzo dobrej formie. Co najważniejsze w konkursach oddaje dwa dobre i równe skoki. Wczoraj w kwalach 2 miejsce. Dostaje bardzo dobre noty za styl wczoraj jako jedyny 56pkt. W pierwszym treningu wygrał przy wietrze w plecy więc widać,że nawet jak sa gorsze warunki na skoczni to Japończykowi w formie to za bardzo nie przeszkadza . Zawodnicy którzy są wymieniani w gronie faworytów często mają problem z oddaniem dwóch równych skoków. Japończyka stać nawet na miejsce na podium.
 
S 135

seba96

Użytkownik
Wellinger J.Kovayashi 2 2.06
Zdecydowanie największą promocja na ten konkurs. Kobayashi regularny jak w zegarku cyk, cyk, cyk. Trzy razy po 133 metrów o ile dobrze pamiętam. Wellinger jak to on. Może odlecieć na 135 metr a w drugim skoku skoczy 10 metrów bliżej, a w skokach najważniejsza jest regularność, prawda?
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Tande - P.Prevc 1 @ 1,60

Kolejny typ dnia. Prevc pokazał wczoraj przebłyski dawnego Prevca, jednak wciąż uważam że daleko mu do optymalnej dyspozycji. Kilka dni temu w mistrzostwach Słowenii był 4, więc myślę że wczorajsza próba kwalifikacyjna, która według nowej technologii była idealnie trafiona była maxem na co stać teraz Petera. Czyli żeby powtórzyć 7 miejsce z kwalifikacji Peter musiałby oddać 2 perfekcyjne skoki (a zdarza mu się skakać bardzo w kratkę) i liczyć że reszta stawki nie poprawi się względem kwalifikacji. Norweg z kolei w tym sezonie permanentnie olewa treningi i kwalifikacje żeby potem w konkursie skoczyć 2 razy lepiej (Wisła treningi i kwali 15, 30, 27 - konkurs 5; Ruka treningi 36, 46 - konkurs 4; Rosja treningi kwale 9,6,15 - konkurs 2, 5; Neustadt treningi 26,35 - konkurs 3; Engelberg treningi 23,14 - konkurs 4, 10). Także podsumowując jak widać słabszymi skokami Norwega wczoraj nie ma się co przejmować i dzisiaj powinien walczyć o top6, podczas gdy dla Petera 7 miejsca to max na co go stać i to po rewelacyjnych skokach jak na obecną formę.
A mogę zapytać jaki Bukmacher? Bo jeżeli dodamy podatek to ten marny typ dnia daje nam kurs 1,4??? Norweg ostatnimi czasy nie zachwyca owszem oddaje równe skoki, ale bez błysku i dziś musiałoby dziś mocno wiać mu pod narty, żeby powalczył o najwyższe lokaty. Z tego co widzę to Tande notuje mały regres formy. O Peterze wypowiadałem się parę postów wstecz i widać, że powraca do dobrego i równego skakania i miejsca kolo podium dzisiejszym konkursie są realne.
Nazywać to typem dnia jest grubo na wyrost!! Owszem jeżeli mielibyśmy kurs na Tandego ok 3 to mógłbym się jeszcze zgodzić. Ja daje szansę Prevcowi 55%-45%
Pozdrawiam
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Michael Hayboeck - Robert Johannson 1,96 MarathonBet 1,75 fortuna ⛔
Wielu sądziło, że Austriak od początku będzie kręcił się w czołówce. Jeszcze przed startem sezonu najlepiej spisywał się w kadrze swego kraju. Wiele pokrzyżowała plany kontuzja której nabawił się podczas pobytu na Cyprze. Przez ostatnie tygodnie brakowało dłuższego odpoczynku by noga wróciła do pełni sił. Okres świąteczny chyba ostatecznie zamknął temat urazu, bo w Obersdorfie spisuje się dobrze. Skocznie tą lubi co pokazały dobre wyniki w poprzednich latach - stawał już tu trzy raz na podium. W parze będzie walczył z Peierem więc nie widzę tu szans by zakończył rywalizację na 1. serii.
Johannson potrafi oddawać świetne próby gdy wiatr zawiewa pod narty. Dziś się na taki nie zapowiada, takiego też nie było wczoraj i w skokach treningowych brakowało odległości. Skok kwalifikacyjny też mocno naciągał walcząc o metry. Moim zdaniem i dziś Norweg nie odegra ważnych ról w tym konkursie. W parze skacze z Semeniciem i to z pewnością wiele cięższy rywal niż wspomniany Peier.
Hayboeck już wczoraj pokazał, że odległości w okolicach 130m nawet przy cięższych warunkach są w jego zasięgu. Dziś znów na zawiewać z tyłu skoczni, a w takich warunkach z pewnością lepiej czuje się Austriak. Też doświadczenie w takich konkursach leży po jego stronie.
Dawid Kubacki - Karl Geiger 2,02 Marathonbet ⛔
Tu bardzo krótko. Polacy w Oberstdorfie pierwszoplanowych ról nie grali zazwyczaj. Dawid w treningach nie błyszczał kwalifikacje zaś bardzo dobre. Problem w tym, że ciężko mu to przełożyć na konkurs. Będzie skakał wśród najlepszych i tu może już głowa zacząć pracować.
Geiger w tym sezonie skacze bardzo równo. TOP15 niemal w każdym konkursie. Dziś skacze u siebie, bo należy do klubu SC 1906 Oberstdorf. Tu trenuje, a dodatkowo podobieczni Wernera Schustera mieli przed świętami krótkie zgrupowanie na tej skoczni. Myślę, że znajomość tej skoczni dziś zaprocentuje.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Kobayashi J. - Kubacki 1 @ 1.5 Fortuna
Mega pewniaczek. Znamy Dawida... nawet jeśli skacze dobrze w treningach czy kwalifikacjach to w zawodach nie jest w stanie tego powtórzyć. Tutaj aż tak nie szalał, choć wyniki były dobre. 7 i 34 w treningu oraz 6ty w kwalifikacjach. W obstawianej parze jego rywalem jest jednak jedna z rewelacji tego sezonu Kobayashi, który prezentuje równą formę na początku zimy. Jest wyżej w klasyfikacji generalnej PŚ. W treningach 1 i 17, więc stabilniej od Dawida, w kwalifikacjach był drugi po świetnej próbie. Typ wydaje się być pewny, choć wiadomo, to tylko skoki. ????
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Kot M. - Ammann S. 2 @ 1.65 Totolotek
Hayboeck M. - Johansson R. 1 @ 1.73 Totolotek
AKO : 2.85
1. Simon, jak to na mistrza przystało potrafi się zawszę przygotować do sezonu olimpijskiego. Pokazuje z konkursu na konkurs, że forma idzie w górę. Stabilne skoki, kręci się koło 10-20 miejsca , poprawił lądowanie. Co do Maćka , nie jest to najwyższa forma , można powiedzieć że znikoma. Oddaje skoki średnie przeplatając ze słabymi. Po ostatnim konkursie psychicznie jest załamany, nie idzie mu tak jak by to chciał w poprzednie lato. Wczorajsze kwalifikacje jak i treningi zdecydowanie na korzyść Simiego.
2. Oj wyprzedził mnie sumada, ale nic w tym dziwnego. Taka para nie zdarza się codziennie. Hayboeck wczoraj zdecydowanie spóźniony skok, bodajże ponad 50 cm a i tak wyciągnął odległość i wyprzedził o 2 pkt Roberta. Co do Johanssona to tak jak sumada wspomniał jest to bardziej lotnik , gdzie jego paliwo to wiatr pod narty . Myślę, że dzisiaj Hayboeck wejdzię w pierwszą 10 , a tym bardziej wygra ze swoim rywalem Johanssonem.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Niestety warunki dziś na skoczni niekorzystne, w ogóle nie wiadomo, czy zawody się uda rozegrać. Jednak liczymy oczywiście, że pogoda się poprawi i czekamy na duże emocje. Ode mnie trzy pary z Fortuny:
J. Kobayashi - M. Eisenbichler 1 @ 1,60 - Japończyk świetnie we wczorajszych treningach i kwalifikacjach, widać, że forma pozostała, natomiast Niemiec mnie nie przekonuje, jego dyspozycja jest niestabilna, Kobayashi jeśli skoczy tak jak wczoraj to powinien być wyżej od Eisenbichlera.
S. Kraft - D.A. Tande 1 @ 1,45 - Tutaj zdecydowanie na Stefana, który wczoraj był zdecydowanie lepszy niż Norweg, dziś myślę, że będzie podobnie i Austriak powalczy o podium. Tande moim zdaniem nie zakręci się w tych okolicach.
R. Freitag - A. Wellinger 1 @ 1,42 - Lider Pucharu Świata dalej w gazie. Jeden z głównych faworytów do wygrania dziś, drugi z Niemców również w wysokiej dyspozycji, ale jednak czegoś mu jeszcze brakuje by powalczyć skutecznie z Ryśkiem.
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
A. Wellinger - D.A. Tande Typ: 2 Kurs: 2.11
Norweg wczoraj nie pokazał się z najlepszej strony w kwalifikacjach zajmując dwudzieste miejsce. Niemiec był o sześć pozycji wyżej jednak w mojej opinii to Tande ma jeszcze duży zapas gdzie może pokazać się z lepszej strony niż wczoraj i spokojnie być wyżej niż Wellinger. Andreas co prawda skacze u siebie w kraju i może zdarzyć mu się mega daleki skok, który wywinduje go w górę tabeli jednak jest to strasznie chimeryczny skoczek. Równiez dobrze może zanotować słabszy skok, który zepchnie go dalej. Lubię grać typy przeciwko takim skoczkom bo często idzie złapać dobry kurs - tak jak dziś - powyżej 2.0 na ich rywali. Tande potrafi skakać w Obersdorfie - w zeszłym roku był czwarty, dwa lata temu natomiast dziesiąty więc autu własnego obiektu nie będzie tak duży dla Niemca. W stosunku do kwalifikacji Norweg ma o wiele większy zapas dokładając do tego różne &quot;wyskoki&quot; a czasem &quot;spadki&quot; Niemca gram przeciw niemu.
Wellinger 10 - Tande 20
Typ: ⛔
 
kitex 738

kitex

Użytkownik
Damjan - Żyła 1 1,65 fortuna
Jak dla mnie Słoweniec jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku, a kurs zachęca do zagrania.
Co prawda w klasyfikacji generalnej PŚ dzieli ich tylko 2pkt różnicy na korzyść Słoweńca, jednak wczorajsze skoki treningowe i kwalifikacyjne pokazały, że lepiej na tej skoczni radzi sobie Damjan. Jernej nie brał udziału w mistrzostwach Słowenii, tylko skupił się na spokojnym treningu i jak widać przynosi to powoli efekty. Słoweniec w każdej swojej próbie był w czołówce (odpowiednio miejsca: 2,7,11), natomiast Piotrek w treningu bardzo słabo: 52 i 24 miejsce, w kwalifikacjach było już trochę lepiej: 18 miejsce. Wiadomo, że &quot;Wiewiór&quot; jest nieobliczalny, ale w tym pojedynku stawiam na Damjana. Jedyne czego się obawiam to loteryjność zawodów. W porze konkursu zapowiadana jest odwilż, deszcz i podmuchy wiatru, które niestety mogą wypaczyć wyniki konkursu.
 
panas89 95

panas89

Użytkownik
Forfang - Tande 1@ 1.55 Fortuna
Na dziś ze skoków w Oberstdorfie polecam zagrać na Forfanga w parze z Tande. Forfang we wczorajszych kwalfikacjach poleciał zdecydowanie najdalej ze wszystkich, aż 140 metrów, nie miał szans na wylądowanie telemarkiem dlatego nie wygrał, ale był w ścisłej czołówce, Tande bardzo przecietnie, rowniez treningi w w wykonaniu Tande nie były zbyt dobre, okolice 20 miejsca, Forfang natomiast w każdym ze skoków w czołówce. Myślę że Forfang obok Freitaga jak dla mnie jednym z faworytów dzisiejszego konkursu.
 
franz100 495

franz100

Użytkownik
Richard Freitag WIN @ 2,50 ⛔ 2 miejsce
Unibet
Można się zastanawiać, czy kurs aby nie jest nico za niski, ale myślę, że faktycznie Niemiec jest tak mocnym faworytem dzisiejszego konkursu, jak wskazują na to bukmacherzy. Pewną niewiadomą było czy po pierwszej części sezonu, Richard utrzyma formę przez okres świąteczny. Wczoraj udowodnił, że tak.
W poprzednich tygodniach nie zawsze błyszczał na treningach, swoje robił dopiero w konkursach. Tutaj, już w próby treningowe były dobre (11 miejsce) lub bardzo dobre (2 miejsce). W drugim skoku jako jedyny miał wiatr pod narty, więc było mu łatwiej, ale całe top 5, czyli najgroźniejsi rywale również skakali już w dobrych warunkach. Kwalifikacje z kolei były pokazem siły Ryśka. Podobnie jak podczas treningu, czołówka miała lepsze warunki, więc sędziowie zdecydowali się obniżyć belkę do 10 dla pięciu ostatnich zawodników. Jednak tylko Kraft wyszedł na tym dobrze skacząc w ciszy. Potem z powrotem zaczęło wiać z tyłu (około 1m/s). Z tak niskiego najazdu i przy niekorzystnym wietrze słabo poradził sobie Stoch (28), Tande (20), a nawet Wellinger (14). Ale nie Freitag. Mimo złych warunków skoczył znakomicie wyprzedzając drugiego Junshiro Kobayashiego o 6 pkt. Warto też dodać na swój skok czekał kilka minut, co teoretycznie powinno zadziałać na niego niekorzystnie.
Niemiec pokazał wczoraj, że wciąż jest w wielkim gazie i radzi sobie w każdych warunkach. Skoki to sport odrobinę bardziej loteryjny niż inne, ale jeśli nie zdarzy się dziś nic niespodziewanego, to Freitag powinien odnieść kolejne zwycięstwo w sezonie. Dotychczas udowadniał, że presja nie jest mu straszna, więc o sprawy mentalne też jestem spokojny.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Hula S. - Kot M. 2 @ 2.44 Efortuna

Dzisiaj w poszukiwaniu doga. Wszystko fajnie, Hula mistrz Polski i w ogóle. Ale takie kursy na konkurs to dla mnie lekka przesada i żal nie spróbować Maćka. Co by nie mówić to Stefan przeplata gorsze występy z lepszymi. Warunki mogą być ciężkie i tu bym upatrywał szanse dla Maćka, jeśli trafi te lepsze - może powalczyć o wyższą lokatę. Przed rokiem zajmował tu 12 miejsce, w tym pewnie zakręci się coś koło 15.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Freitag winner kurs 2.5 Fortuna

Ameryki nie odkyłem bo to główny faworyt ale co mnie przekonało? Wczorajsze kwalifikacje. W podobnych warunkach w których słabo skoczył Stoch, przeciętnie Wellinger , Freitag jak typowa maszyna nie przeszkadza mu nic. Skacze zawsze i w każdych warunkach jak Małysz za najlepszych lat. Do tego jest u siebie na skoczni, którą doskonale zna. Niemcy mają parcie na wygraną bo od Hannawalda nikomu się to nie udało. Dlatego nie zdziwią mnie różne dziwne zagrywki. Już wczoraj na tych kwalifikacjach jak na moje oko trzymali tego Freitaga i trzymali na górze byle tylko skoczył w jak najlepszych warunkach, bo chwilę wcześniej Wellinger dał ciała i nie mogło się już to powtórzyć. Sciany zawsze pomagają ale Niemcom wydaje mi się , że szczególnie ;) Dodam wiadomo , że Freitag to lider Pucharu Świata, zwycięzca dwóch konkursów w tym sezonie, na treningach tutaj też dobrze 11 i 2 miejsce. Wiadomo , że to są skoki i wszystko może się zdarzyć ale odkąd są punkty dodawane bądz odejmowane za wiatr no warunki by musiały być naprawdę mega loteryjne by Freitag tego nie wygrał.
 
anzelmo 132,1K

anzelmo

Użytkownik
Z tymi pewniaczkami może byc rożnie....pewnie będzie dużo loterii -wiatr będzie rozdawał karty. Wiadomo kto jest w formie ale dzisiejsze zawody nieco wyjaśnia sytuacje... moje typki konkursowe ale tez za przysłowiowe 2zl po grane w fortunce
Freitag R. - Stoch K. 1 1,37 Jakby nie ten wiatr i ten magiczny podatek grałbym mocno jak na moje możliwości kursik przyzwoity Niemiec jest jednym z murowanych faworytów do wygrania całego turu skacze bardzo dobrze równo -o Kamilu tego nie możemy powiedzieć skacze przeciętnienie
Wellinger A. - Prevc P. 1 1,42 Słoweniec jest nie równy w ogóle mnie nie przekonuje to taka zagadka przy wietrznym konkursie nie sadze zeby oddal dobry daleki skok Wellinger w każdych warunkach groźny.
Tande D.A. - Kubacki D. 1 1,5 Ciekawy kurs na Tande dla mnie Norweg jest pewniakiem do pudła w całym turnieju dobry sezon może bez wielkiego błysku ale swoje robi w każdych zawodach
Leyhe S. - Zyla P. 2 2,03 ciekawa para takie 50/50
i taka wisienka moja KO-1 seria Zajc T. - Kasai N. 2 3,04 Po takim kursie czemu nie wiadomo Zajac duzy talent kolejna słoweńska perełka ale czy wytrzyma presje w zmiennych wietrznych warunkach może zawalić skok pan samuraj która to juz młodość przezywa.... mega doświadczony zawsze solidny podtrawi skakać w każdych warunkach dobry technik próbujemy ako 18,01
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom