>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2017/2018 (28.12.2017 - 06.01.2018)

Status
Zamknięty.
T 126

tajemniczy

Użytkownik
Turniej 4 skoczni klas.koncowa - Stefan Kraft wygra @ 4.50 Fortuna

Moim zdaniem typ warty zagrania po takim kursie. Zanim więcej o Krafcie, najpierw co nieco o rywalach:
Według bukmacherów głównym rywalem (i faworytem do całego turnieju) jest lider Pucharu Śiwata Richard Freitag. W mojej opinii Niemiec mimo, że jest doświadczony, to nie uniesie tego psychicznie. Skąd te przypuszczenia? Z historii.. Niemcy od początku sezonu są w super dyspozycji, ale to nie pierwszy turniej gdy są wymieniani w roli faworytów do zwycięstwa, a przeważnie tracili na takowe szanse już w Obersdorfie, a najdalej w Garmisch. Mają oni duże problemy z wytrzymaniem presji nakręcanej przez mediach na swoich skoczniach. Co ciekawe skoczkowie jak Freund, Wellinger, Eisenbichler pokazywali już że potrafią wytrzymać presję na dużych imprezach (MŚ), jednak zawsze gdy wchodzi w grę walka w TCS, szybko odpadali z walki o końcowy triumf tracąc już po pierwszych skoczniach po 30-40pkt do lidera. Tak było zarówno z Freundem pare razy, Wellingerem, Freitag też pare razy był umieszczany w gronie ścisłych faworytów (np. sezon 2011-12 raz wygrał raz był drugi i seryjnie mieścił się w czołowce podczas gdy na starcie turnieju był 10 i 25 i przekreślił swoje szanse; sezon 2014-15 był 1 i 5 w Engelbergu po czym turniej zaczął od 15 pozycji i również odpadł z rywalizacji, a gdy już skakał bez presji parę dni później wygrał w Insbrucku więc formę wtedy też miał dobrą). Ponadto Freitag jest solidnym zawodnikiem i od czasu do czasu ma przebłyski formy wygrywając zawody i zajmując miejsca na podium, jednak zawsze trwa to kilka tygodni po czym przychodzi regres formy. Myślę że w tym sezonie może być podobnie. Dlatego również dobrymi zakładami uważam może być gra przeciwko Freitagowi w parach H2H po na prawdę dobrych kursach.
Kolejnym rywalem jest już wspomniany Wellinger, który może odpaść z tych samych powodów co Freitag. Chociaż jego obawiałbym się bardziej że jak złapie formę jak w końcówce zeszłego sezonu to presja dla niego nie będzie problemem. Jednak Kraft w zeszłym sezonie też miał super forme i Wellinger niemal co konkurs musiał uznać jego wyższość, dlatego uważam że nawet jak Wellinger będzie super skakał, to Kraft w swojej dobrej dyspozycji powinien sobie poradzić.
Kolejnym najgroźniejszym moim zdaniem rywalem jest Kamil Stoch który potrafi trafić z formą na ważne imprezy co pokazał w zeszłym roku. Jednak patrząc na przebieg turnieju w zeszłym sezonie, mimo super formy Kamila, to uważam że Kraft z nim by wygrał gdyby nie choroba. Po Ga-Pa Kraft tracił do Stocha 0,8pkt, a przed nim były Austriackie skocznie na których Stefan skacze rewelacyjnie nawet gdy ma przeciętną formę. Niestety grypa żołądkowa w zeszłym roku &quot;poskładała&quot; Austriaka do tego stopnia że walczył on o wejście do 2 serii zamiast o wygrane. Podsumowując jak Kamil i Stefan będą skakać swoje najlepsze skoki będzie wyrównana walka, ale uwazam że Stefan wyjdzie z niej zwycięsko.
I w zasadzie tyle z groźnych rywali. Są jeszcze Tande i Forfang którzy mają pojedyńcze skoki lepsze od całej stawki PŚ, ale zdarzają im się często wpadki, ponadto też mają problemy z udźwignięciem presji przychicznej gdy brakuje im jednego skoku do osiągnięcia upragnionego sukcesu, także uważam że zarówno jednego jak i drugiego Norwega nie stać na 8 równych dobrych skoków.
Teraz dlaczego Kraft? Też ma słabe punkty, ale zdecydowanie najmniej z całej stawki. Gdy jest w swojej optymalnej formie wygrywa konkurs za konkursem co pokazał zeszły sezon. Na początku tego sezonu też wygrywał serie treningowe, w konkursach nie miał szczęścia, a ostatnio trochę spuścił z tonu, ale i tak zajmował miejsca w okolicy podium i nie miał większych wpadek co w TCS może być kluczową sprawą. Patrząc na historię występów Krafta w TCS zawsze na tych skoczniach zajmował dobre miejsca. Przykładowo w zeszłym roku przed turniejem bywał max 3, a przeważnie w okolicy 6-9 miejsca. Na turnieju w Obersdorfie wygrał i odskoczył trzeciemu zawodnikowi na 12 punktów. Potem był trzeci i przyszła wspomniana choroba. 2 lata temu Stefan był w słabej dyspozycji często wypadając poza pierwszą 10 przed TCS. Na turnieju jednak potrafił skakać bardzo solidnie i zając 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju. 3 lata temu przed TCS miał przebłyski ale nie był wśród wielkich faworytów, mimo to zdołał wygrać Turniej, tak więc smak zwycięstwa w tej imprezie jest mu znany. Ponadto Stefan wielokrotnie podkreśla że lubi 75% skoczni na tym Turnieju. Bischofshofen jest jego ulubionym obiekcie (zajmował tutaj 3 miejsce w 2013 roku zaczynając turniej od austriackiej części jako zawodnik z kwoty krajowej!). W Insbrucku też wypada przeważnie dobrze gdzie wspiera go tłum oddanych fanów i gdzie skoczył rekord skoczni 137m, poprawiając aż o 2,5m 13-letni rekord Hannawalda. W Obersdorfie tez Austriak ma tendencje dobrze rozpocząć turniej tak jak rok i trzy lata temu gdy wygrywał. Jedyną skocznią, która nie leży Kraftowi co otwarcie przyznaje jest Garmisch. Jednak słyszałem w wywiadzie w zeszłym sezonie, że dużo tam trenował, żeby ją &quot;polubić&quot; i w zeszłym sezonie zaowocowało to 3 miejscem.
Podsumowując, uważam że Kraft obok Prevca jest jedynym zawodnikiem w obecnej stawce PŚ, który jak pokazuje 100% swoich umiejętności to jest nie do pokonania przez nikogo. Wierze, że Austriak zaprezentuje w tegorocznym TCS chociaz 90% tego co potrafi i to powinno wystarczyć, jako że skocznie na tym Turnieju wybitnie mu &quot;leżą&quot;, a ponadto uważam że nie ma konkurenta który by był w tak dobrej formie, żeby mógł tutaj wystrzelić i wygrać z każdym. Oczywiście jest to założenie ryzykowne bo zarówno Kamila stać na to by się dobrze zaprezentować co pokazał rok temu, jak i Wellinger i Freitag są od początku sezonu groźni. Jednak uważam że kurs 4,50 jest warty podjęcia takiego ryzyka i po dobrym pierwszym konkursie w wykonaniu Krafta ten kurs może spaść nawet do 2,0.
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
R.Freitag - J.A.Forfang 1.45 Fortuna - chyba najbezpieczniejsza para z udziałem głównego faworyta TCS, na 7 odbytych do tej pory konkursów Niemiec być lepszy w 6, przegrał jedynie w loteryjnym konkursie w Kuusamo, Forfang po 3 pierwszych konkursach gdzie 2 razy był na pudle nieco spuścił z tonu i w ostatnich 4 był tylko 2 razy w 10, w kwalach też z reguły był wyżej od Norwega, które z reguły nie odrywały większej roli a co innego dzisiaj gdzie miejsce w kwalifikacjach ma duże znaczenie
A.Wellinger - D.Kubacki 1.37 Fortuna - kolejna jedna z pewniejszych par dzisiejszych kwalifikacji, 2 zawodnik PŚ kontra 13 zawodnik PŚ, we wszystkich konkursach zdecydowanie lepszy był Niemiec i nie widzę szans by dzisiaj miało być inaczej, w kwalach było różne jednak dzisiaj gdy mają znaczenie Welli skończy je w TOP 5 a Dawid w okolicach początku drugiej dziesiątki
P.Żyła - M.Kot 1.45 Fortuna - tu również zdecydowany faworyt, Maciek w beznadziejnej formie w porównaniu z ostatnimi latami a Piotrek trzyma swoją dobrą równą formę, na 7 konkursów 6 razy lepszy był Żyła co pokazał także w Mistrzostwach Polski gdzie Piotrek był 2 a Maciek 5
 
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
Wellinger A. - Tande D.A. 2 2.02 fortuna
Zestawienie dwóch nierównych zawodników. Obaj zawodnicy mają problem z oddaniem pierwszego dobrego skoku w tym sezonie. Wellinger niezbyt sobie upodobał profil skoczni w Oberdorfie gdyż w ostatnich dwóch sezonach zanotował tam 15 miejsce. Natomiast Tande notował w ostatnich dwóch sezonach dobre wyniki na Schattenbergschanze 10 i 4 miejsce. Jak dla mnie ta para w kwalifikacjach to 50/50 dlatego biorę kurs 2.02 na Norwega.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Najlepszy w grupie &quot;dziadków&quot;
Simon Amman - 3,5 STS
Jak dla mnie kurs rewelacja. Popatrzmy na rywali w tej grupie: Hula, Damjan, Fettner, Kasai, Kornilov. Dla mnie ten typ to prezent od buka. Cóż Stefanek, któremu bardzo kibicuję, został mistrzem Polski i dzięki temu kursy na niego poszybowały znacznie w dół. Tylko czy należy przywiązywać do tego wielką wagę? Moim zdaniem nie! Hula skakał rewelacyjnie w Wiśle i wielkie gratulacje dla niego za pokonanie Kamila, jednak to zupełnie co innego niż oddanie 8 równych skoków na przestrzeni tygodnia. Skocznia w Wiśle pasuje Stefanowi, czego dowodem jest 7 miejsce w inauguracji tegorocznego pucharu świata. Później już tak rewelacyjnie nie było i myślę że teraz będzie podobnie. Co do Damjana to koledzy wyżej już wszystko napisali. Fettner jest w tym sezonie zdecydowanie pod formą i nie widać jakichkolwiek przesłanek, żeby w najbliższym czasie miało to się zmienić. Kasai i Kornilov również niczym jeszcze nie zabłysnęli i na TCS raczej będą w trzeciej dziesiątce. Natomiast co do Simona, to widać stopniowy progres w jego skokach. Oczywiście nie będzie zaliczany do faworytów turnieju, ale na pierwszą 15 stać go jak najbardziej. Dla mnie to bardzo dobry typ, z bardzo wysokim kursem w stosunku do ryzyka. Owszem to są skoki i jedną nieudana serią można pogrzebać cały wysiłek, ale biorąc pod uwagę doświadczenie Szwajcara jestem w stanie zainwestować trochę grosza w to zdarzenie.
Ja się tam na skokach nie znam, ale na szybko sobie przejrzałem wyniki i nie rozumiem nie doceniania Fettnera. Koleś regularnie kręci się koło pierwszej dziesiątki, nie wyszły mu tylko te dwa konkury w Engelbergu, gdzie Ammann skakał u siebie. Te @4,75 chyba przesadzone, powinien być przynajmniej drugim kandydatem do zwycięstwa w tej grupie. A ten ruch forumka w stronę Simona może się skończyć tylko w jeden sposób. ????
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Czyli jutro:
1. Freitag
2. Forfang
3. ???? niby japonczyk skacze dobrze ale jakos nie postawie na niego choć dziś tylko on mi zepsuł bo standardowo Kubacki musiał z nim przegrać.. Kraft Stoch? Ciekawie jutro może być,a jak dojdą warunki takie jak dziś to sensacje mogą być...
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Chyba nie ma już wątpliwości kto wygra TCS.Wycieniowany jak nietoperz Freitag może nawet powtórzy wyczyn Hannavalda,choć to akurat ciężka sprawa będzie.Oglądam wyłącznie transmisje na niemieckich kanałach (na Eurosporcie ekspertem jest Schmitt,fajnie się go słucha) i Niemcy są tego pewni,choć zwykle prognozują ostrożnie.Jutro zapewne buki zaproponują taki kurs,że kto nie chwycił go wcześniej,może się teraz tylko rozbeczeć z żalu.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Stoch zajął miejsce chyba jedno z najgorszych jakie mógł, lepiej by było być 45-50. Bo tak to skacze zaraz na początku, jak warunki będą stabilne, to przy czołówce jakieś ruchy belka mogą mieć znaczenie.
Freitag rzeczywiście wydaje się najmocniejszy, ale Forfang? Koleś skacze dobrze, ale dzisiejszy skok z wielkim fartem, jako jedyny chyba miał świetne warunki, dla mnie te 140 m nie robi wrażenia.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Moim zdaniem nie jest takim faworytem jak ty sądzisz..Forfang powalczy, Stoch z Kraftem zawsze groźni..jak Hayboeck tak będzie skakał i mało staci w niemczech to w austrii moze odrobi część punktów..
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Pierwsze karty rozdane i teoretycznie najlepszą kartę pierwszego dnia wylosował Forfang(przynajmniej teoretycznie) i od razu nasunęło mi się kilka przemyśleń .
Po pierwsze jeśli chodzi o Norwegów to najlepszym z nich może być równie dobrze Granerud jak i Tande,tasują się między sobą bardzo,można z tego wyciągać różne wnioski.
Drugie moje przemyślenie jest niestety smutne - nie ufam tym przelicznikom wiatrowym,nawet nie chodzi mi teorie spiskowe,że ktoś tam dodaje Niemcom czy Norwegom,ale one po prostu nie oddają stanu faktycznego,gdy wiatr kręci - przynoszą więcej szkód niż pożytku,a kto tak naprawdę wie ,jakie były w danym momencie warunki.
Ja nie ufam tej aparaturze ani tym bardziej sędziom którzy rok temu nie potrafili zmierzyć skoku Tande,a bodaj 3 lata temu na MŚ nie potrafili odjąć Norwegom punktów za podniesioną belkę.
Po trzecie jeśli chodzi o naszą drużynę wygląda to raczej słabiej niż rok temu i albo trener wyciągnął wnioski i przesunął szczyt formy na później (IO) lub coś nie do końca zagrało.
Po czwarte - fajne są te urządzenia wskazujące moment odbicia - i już nie trzeba słuchać spostrzeżeń &quot;ekspertów &quot; TVP ( o ile ktoś tam skoki ogląda) w stylu :&quot; ojojoj ale spóźnił odbicie&quot;
STS już pokusił się o wystawienie kursów na pary K.O.
Oczywistych rzeczy nie ma sensu pisać więc sobie daruję wymienianie faworytów,a spośród par gdzie faworyt niekoniecznie musi wygrać- wybrałbym parę Zajc - Kasai ⛔
Zgoda to nie jest najlepszy sezon samuraja w karierze,ale w obliczu jego gigantycznej przewagi w doświadczeniu oraz prawdopodobnie nieco loteryjnych warunków kurs na jego wygraną w parze z młodym Słoweńcem @ 3,4 należy uznać za godny rozważenia tym bardziej ,że jest on predestynowany słabymi wynikami Japończyka w rundach treningowych do których oszczędzający się weteran przykłada się od jakiegoś czasu co najmniej średnio.
E : Połowicznie miałem rację bo Zajc spisał się przeciętnie,za to Kasai niestety dramat,ale startujący chwilę później Francuz miał już całkowicie odmienne warunki
 
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
Drugie moje przemyślenie jest niestety smutne - nie ufam tym przelicznikom wiatrowym,nawet nie chodzi mi teorie spiskowe,że ktoś tam dodaje Niemcom czy Norwegom,ale one po prostu nie oddają stanu faktycznego,gdy wiatr kręci - przynoszą więcej szkód niż pożytku,a kto tak naprawdę wie ,jakie były w danym momencie warunki.
Ja nie ufam tej aparaturze ani tym bardziej sędziom którzy rok temu nie potrafili zmierzyć skoku Tande,a bodaj 3 lata temu na MŚ nie potrafili odjąć Norwegom punktów za podniesioną belkę.
Po trzecie jeśli chodzi o naszą drużynę wygląda to raczej słabiej niż rok temu i albo trener wyciągnął wnioski i przesunął szczyt formy na później (IO) lub coś nie do końca zagrało.
Co do przelicznikow to chyba większość osób która się interesuje skokami zauważyła że te pkt nie oddają w rzeczywistości warunków jakie panują aktualnie podczas skoku. Ile to razy zawodnik się wypowiadał po skoku że czuł wiatr w plecy po wyjściu i dlatego na dole nie miał z czego odlecieć a dostał za wiatr np -4pkt bo przykładowo na buli miał w plecy 0.4a na zeskoku już pod narty 0.8. I to mniej więcej niestety tak wygląda.
Dzisiaj zmienne warunki wietrzne były oby jutro było sprawiedliwiej.
Co do kwestii przygotowania naszych zawodników to uważam że brakuje jeszcze do szczytowej formy. Potrafią oddać dobre skoki ale nie ma powtarzalności. A jak trafia słabsze warunki no to jest tak jak dzisiaj w przypadku Stocha. Do głównej imprezy jeszcze trochę i należy ufać że to wszystko jest dobrze zaplanowane.
I dziwne że nikt nie wymienia Kabayashiego w czołówce. Gość jest bardzo równy i powtarzalny. Wyższe miejsce od Stocha jak najbardziej realne.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Jasne że przeliczniki nie rekompensują w 100% warunków. Parę lat temu karty rozdawał tylko wiatr, teraz są kalkulacje, jak widać często wadliwe - mój klasyk, wiatr jest na tyle korzystny, że przelicza, żeby objąć prowadzenie zawodnik musi skoczyć o kilka metrów poza rekord skoczni. Za Małysza rekompensat nie było i jakoś znacznie mniej przypadkowych zwycięzców także. Karty w rękach ma koleś wciskający &quot;zielone światło&quot;, komu zechce pomoc, to pomoże.
 
M 75

marmas

Użytkownik
Fortuna
AKO: 3.60
Kot M. - Aigner C. 1 1.37
Fannemel A. - Paschke P. 1 1.32
Jelar Z. - Klimov E. 2 1.95

1. Kot M. - Aigner C
Myślę, że Polacy jadą do Obersdorfu przede wszystkim nie stracić szans na dobry wynik w całym TCS, żaden Polak nigdy nie wygrał zawodów na Schattenbergschanze i nie wydaje mi się aby jutro nastąpiło przełamanie, na pewno ciężko o to będzie Kotowi. Polacy lubią skocznię w Insbrucku i tą w Ga- Pa i tam generalnie liczę, na ich dobrą postawę. Mimo wszystko typuję że w parze z Aignerem Kot odniesie zwycięstwo. Dzisiaj w kwalifikacjach Kot skoczył o 1.5 m dalej. Przegrał jedynie łączną notą. Obydwaj byli bardzo blisko siebie Kot 27 a Austryjak 24. W treningach Kot skakał w porównywalnych warunkach i za każdym razem był lepszy od Aignera. W pierwszym 116 do 107 a w drugim 123.5 do 116 jeśli chodzi o odległości. Kot ma więcej doświadczenia, popełnia błędy i w tym sezonie jeszcze ani razu nie pokazał się ze strony jakiej chcielibyśmy go oglądać ale ja mimo wszystko może naiwnie liczę, że jest to chłopak z dużym potencjałem i kiedyś w końcu uda mu się pokazać na co go stać. Skoki i błedy które popełnia są niestety słabe, jest niestabilny w locie, ale myślę ze jutro się zmobilizuję i wygra swoją parę. W pucharze świata Maciek 17 Aigner 28 co też pokazuje różnice w klasie obu panów na korzyść Polaka
2. Fannemel A. - Paschke P.
Z całym szacunkiem dla Niemca ale jest to zawodnik co najwyżej solidny. Walczy o miejsce w drużynie z Gaigerem, ale po skoku Gaigera w Kwalifikacjach obawiam się, że to ten drugi będzie podstawowym zawodnikiem w drużynie na igrzyska. Właściwie taki kurs to prezent. Fannemel jest zawodnikiem który w tym sezonie nie pokazał jeszcze w pełni swoich umiejętności. Ale to ciągle zawodnik czołówki. Pius jest 23 w klasyfikacji generalnej a norweg 12. Dzisiaj w Kwali, jak wszyscy Norwegowie skoczył słabo (wszyscy poza forfangiem) Ale wikingowie są tak mocni w tym sezonie, że nie wyobrażam sobie innego wyniku jak wygrana w tej parze właśnie norwega. Był lepszy w kwalifikacjach, Jest wyżej w Pucharze Świata, Większa klasa i doświadczenie, lubi duże skocznie to wszystko przemawia za kursem na Norwega.
3.Jelar Z. - Klimov E.
Bardzo ciekawa para Słoweniec kontra Rosjanin. W kwalifikacjach zaledwie o 0.1 pkt lepszy był Klimov. W drugim treningu lepszy okazał się Jelar, a w pierwszym skoczyli tak samo. Patrząc jednak na doświadczenie, i to, że jutro są wielkie zawody uważam że Klimov wygra swoją parę. Nie sądze, że młody słoweniec młody bo zaledwie 20 letni który debiutuję w tej rangi imprezie jutro da radę bardziej doświadczonemu rywalowi. Skacza podobnie ale tak jak pisze siła doświadczenia wygra. Mimo wszystko skoki na treningach różnią się od tych w kwalifikacjach. Jelar ma dobre wyniki w kontynentalu, ale kontynental to nie puchar świata, a puchar świata a zawłaszcza TCS robi wrażenie.
 
urbaneq 1,6K

urbaneq

Użytkownik
Prevc - Kot : 1 @ 1.78 1xbet
Kurs całkiem przyjemny na Petera. Dziś w każdej sesji bił Maćka na głowę. 1szy trening dla Petera 76.1 do 68, 2gi trening dla Petera 96.8 do 77.9, kwali dla Petera 140 do 123.9. Biorąc pod uwagę jeszcze mistrzostwa Polski i niestabilną formę Kota w tym seoznie oraz wzsratstającą dyspozycję Petera myślę że warto zagrać po takim kursie na Słoweńca ;).
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Zmontowałem takiego oto dubelka w milenium na konkurs w Obersdorfie:
Kobayashi J - Tande D-A 1,82✅
Eisenbischler - Prevc P 2,20⛔⛔TRAGEDIA :confused:
ako po podatku: 3,52⛔

Kobayashi naprawdę trzyma wysoki poziom i imponuje w tym sezonie formą co potwierdził w dniu dzisiejszym, że jutro trzeba będzie na niego uważać. Natomiast z całym szacunkiem dla Norwega, ale myślę że jutro nie odegra kluczowej roli w konkursie i pozycja pod koniec pierwszej dziesiątki powinna być satysfakcjonująca. Ja myślę, że Japończyk zajmie miejsca między 3-7 a Norweg 9-15
Para Niemiecko - Słoweńska i tu widzę rzeczywiście progres formy u Prevca, trochę obawiałem się jak to będzie bądź co bądź po nieudanych mistrzostwach kraju, ale po tym widać wielkość tego skoczka, że mimo niestabilnej formy potrafi być w czołówce i myślę, że forma będzie pomału zwyżkować. Eisenbischler, natomiast przeplata gorsze skoki z lepszymi i trwa taki stan od dłuższego czasu i myślę, że problem tkwi w psychice i koncentracji bo stać go napewno na wiele więcej.
Wydaje mi się, że Prevc jutro będzie wyżej sklasyfikowany od Eisenbischlera, forma Słoweńca z konkursu na konkurs powinna rosnąć a do tego jutro presja wyniku będzie większa na zawodniku niemieckim i tu może być główny czynnik, że jeden skok odda poniżej oczekiwań.
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Jutro gram pewniaka ryszarda freitaga na zwcięstwo 2.5kurs.. no skacze pewnie, dobrze...Drugi pewniak dla mnie to Johan Andre Forfang przed Welignerem, który skacze w kratkę tutaj a Norweg trzyma poziom... Prevc vs Kubacki 1... jestem za Dawidem ale no wiadomo treningi kwali KOOZAK.. konkurs przeciętnie a Peter widać coś tam wraca do gry na tej skoczni..
1. Richard Freitag V 2.5kurs
2. Eischenbiechler vs Geiger 1 1.5
3. P.Prevc vs Kubacki 1 1.6
4. Forfang vs Weligner 1 1.75
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
H2H Oberstdorf
Kamil Stoch - Daniel Andre Tande
Typ: Stoch
Kurs: 1.60 Fortuna ✅

Para w której moim zdaniem faworyt może być tylko jeden to oczywiście Polak który jutro powalczy o miejsce na podium, natomiast Norweg będzie miał problemy z wejściem do pierwszej 10.
Kamil dziś zepsuł kompletnie swój skok w kwalifikacjach o czym sam wspominał w wywiadach, jednak na treningach pokazywał to czego sam od siebie oczekuje 4 i 3 miejsce mówi samo za siebie.
Tande dziś bardzo równo ale miejsca 18,19,20 pokazują że formę raczej ma ustabilizowaną ale odstaje od Kamila sporo. Zapewne jutro Tande zepnie się i będzie skakał lepiej ale nie widzę go aby dał radę Kamilowi który będzie w gronie zawodników kręcących się wokół podium. Obaj skaczą blisko siebie więc warunki powinni mieć w miarę podobne. Jeden i drugi po dzisiejszych kwalifikacjach ma coś do udowodnienia jednak to Kamil moim zdaniem będzie bardziej zdeterminowany.
Stefan Kraft - Daniel Andre Tande
Typ: Kraft
Kurs: 1.45 fortuna ✅

Kolejny typ przeciwko Norwegowi ale jak pisałem wyżej i zauważyłem że podobne spojrzenie mają koledzy wyżej Tande jutro nie namiesza w czołówce, czego nie można napisać o Austriaku. Kraft dzisiaj skakał średnio w treningach 13 i 10 to nie są jakieś świetne wyniki ale na konkurs Stefan będzie przygotowany w 100%. Kraft powinnien zakręcić się w pierwszej 6, a Tande jak było napisane wyżej miejsce w 10 będzie sukcesem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Zdecydowałem się jeszcze na zagranie 3 par na końcową klasyfikację TCS- zakład długoterminowy:Bukmacher forbet
Freitag - Wellinger 1,5
Kraft - Tande 1,35
Prevc - Damjan 1,57
AKO po podatku: 2,99

Pierwsza para to koledzy z reprezentacji i na ten moment niekwestionowanym liderem jest Freitag i dalej jest w gazie i po świętach utrzymał stabilną wysoką formę. Wellinger skacze równo, ale brakuje tego błysku z końca poprzedniego sezonu. Nie odkryje Ameryki, że Freitag jest na ten moment faworytem do zwycięstwa w całym turnieju.
Druga para, Austryjacko - Norweska i w tym przypadku cenię wyżej aktualną formę Stefka, który ma coś do udowodnienia i będzie starał się, aby turniej zakończyć na pudle. Co do Norwega to zauważyłem od konkursow w Engelbergu, że notuje mały regres formy czym dziś to nijako potwierdził.
W trzeciej parze znów mamy pojedynek kolegów z reprezentacji Słowenii i tak jak w poście wyżej się wypowiadałem Peter swoją dyspozycją z dnia dzisiejszego potwierdza, że wraca do poważnej gry o czołowe lokaty. Natomiast Damjan mnie pozytywnie zaskoczył i dziś notował dobre skoki, wiec to było dobre posunięcie ażeby nie startował w mistrzostwach kraju i w spokoju potrenował indywidualnie. Mimo tego myślę, że progres formy Prevca pozwoli na koniec turnieju znaleść się wyżej o parę miejsc w klasyfikacji końcowej TCS.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Kot vs Aigner - seria K.O. - zwycięstwo Kota z kursem 1,40 w Fortuna ✅
Myślę, że tutaj nie powinno być niespodzianki i Maciek mimo, że skacze jako pierwszy, pokona Austriaka. Polak nie jest w ostatnich tygodniach w najlepszej dyspozycji, ale i tak jest lepszy niż Aigner. W kwalifikacjach Austriak wygrał o 1,6 punktu, a to tak naprawdę żadna różnica. Warunki były zmienne i tylko z tego powodu znalazł się on w tej &quot;lepszej&quot; połówce. W treningach przed kwalifikacjami Maciek wygrywał z Aignerem zdecydowanie i jeżeli warunki nie będą loteryjne, tak też powinno być w konkursie. W pierwszym treningu Kot wygrał o 17 punktów, w drugim o 5 punktów.
Damjan vs Żyła - 1 z kursem 1,65 w Fortuna ✅
Pierwszy trening: Damjan o 36 punktów.
Drugi trening: Damjan o 9 punktów.
Kwalifikacje: Damjan o 6 punktów.
W każdym skoku Słoweniec lepszy. Widać, że ta skocznie mu odpowiada i dobrze mu się na niej skacze, a Żyła jak to Żyła, może zaskoczyć, ale nie musi. Ja stawiam jednak na pewność i regularność.

Stoch vs Kubacki - 1 z kursem 1,35 w Fortuna ✅
Tutaj chyba nie trzeba nic pisać. Stochowi przydarzył się słaby skok w kwalifikacjach, ale wiadomo jakie miał warunki. Diametralnie inne niż Kubacki czy chociażby skaczący przed nim zawodnicy. Nie ma co jednak zasłaniać się warunkami, bo Kamil sam powiedział, że zepsuł skok, tyle tylko, że Kubacki na treningach i w kwalifikacjach to jedno, a Kubacki w konkursie to drugie. To samo tyczy się Stocha. Nie ma sensu się rozpisywać.
Hula vs Zajc - 1 z kursem 1,55 w Fortuna ✅
Pojedynek mistrzów swoich krajów. W treningach minimalnie lepszy okazywał się Zajc, ale jak przyszło co do czego, Stefek pokazał na co go stać. W konkursie skaczą blisko siebie, dzieli ich jeden skoczek, więc warunki powinni mieć bardzo podobne, a jeżeli tak będzie, Hula spokojnie pokona młodego Słoweńca, mimo, że ten skacze tutaj naprawdę solidnie.
Kurs po odliczeniu podatku: 4,83. ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Później postaram napisać jakaś analizę -brak czasu. Na razie suche typy.
Sts wystawił handicapy na pary KO:
Kubacki (-22,5) - Insam 1,75✅
P.Prevc (-17,5 ) - Schmid C 1,75⛔
Leyhe S (-17,5 ) - Stursa V 1,8✅
Hayboeck (-15,5 ) - Peier 1,8✅
Ako po podatku: 8,7⛔⛔
Prevc
przeszedł samego siebie ????

Podaję wyniki z kwalifikacji:
Kubacki - Insam 140-112
Prevc - Schmid 140-113
Leyhe - Stursa 139-114
Hayboeck - Peier 134-117
Cóż mam napisać nie ma pewniaków w sporcie, ale każdy ze skoczków powinien zdecydowanie wygrać rywalizację w 1 rundzie KO, no i właśnie tylko jakie będą różnice pkt o to jest pytanie? Co do Stursy i Insama to wątpię, ażeby zaskoczyli. Stursa jest w dużym dołku a Insam przeważnie spada z progu. ..
Schmid raz zaskoczył podczas jednego z konkursów i to chyba było by na tyle. Prevc o te 10m powinien spokojnie być lepszy.
Hayboeck wraca widać do dobrego skakania i też myślę że ok 10m różnicy powinniśmy zobaczyć na tablicy wyników, Kilian powinien skoczyć max 120m i to juz by był dobry wynik dla niego.
Oczywiście trzeba wspomnieć o notach, że każdy z faworytów dorzuci parę pkt za styl. Kursy widzę, że już powoli spadają.
Mogłem jeszcze zagrać np. Freitaga z Boydem, ale jak to się mówi co za dużo to czasem nie zdrowo...
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Oberstdorf konkurs indywidualny
Tande miejsce 1-6 ⛔
miejsce 20
1.85 Fortuna
Norweg niczym szczególnym nie zachwycił podczas piątkowych skoków. Wykazał się niesamowitą regularnością, zajmował bowiem miejsca kolejno: 18,19, 20. Wydawać by się mogło, że ten typ jest trochę szalony. Ale idąc kolejno od początku sezonu i pierwszego konkursu w Wiśle, można zauważyć, że Norweg tak właśnie skacze w próbach niekonkursowych. W konkursach za to, oprócz ostatnich zawodów w Engelbergu, zawsze był w Top 6. Zaczynając w Wiśle, pierwsze skoki średnie i miejsca w 2 i 3 dziesiątce, a w konkursie 5 pozycja. Następnie w Ruce, na treningach bardzo kiepsko, 36. i 46. Ale w konkursie już 4. To samo było w Titisee, gdzie zajął 3 miejsce, a na treningach był 36. i 25. Widać, że Norweg bardziej spina się na próby konkursowe. Być może na treningach próbuje czegoś nowego, albo skacze w innym kombinezonie, aby oszczędzać ten konkursowy, przez wielu uważany za magiczny.
Typ opieram na wynikach Norwega w tym sezonie. Na 7 konkursów indywidualnych, 6-krotnie wskakiwał do najlepszej 6. Nie sugeruję się za bardzo rezultatami z treningów i kwalifikacji, bo, jak pokazują tegoroczne zawody, u Norwega nie należy się nimi kierować.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom