>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tomasz Adamek vs Wiaczesław Głazkow 15.03.2014

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Nie miałem czasu żeby odpisać ale ogólnie mam ubaw z tego co tutaj pisze Majin33 więc teraz w wolnej chwili napiszę.
Owszem, jestem wielkim fanem Adamka, mozna powiedziec ze byl moim wielkim idolem i wczoraj bylo mi cholernie smutno... nie dlatego, ze przegralem pieniadze bo taka jest bukmacherka ale dlatego, ze odchodzi wielki bokser i konczy sie pewna epoka, ktora docenisz dopiero za pare lat jak przyjdzie ci ogladac sportowych imbecyli pokroju wlasnie Szpilki i Wawrzyka. Jak wogole mozna porownywac Adamka do Szpilki ???????? ? to tak jakby gowno porownywac ze zlotem. A stwierdzenie, ze Adamek, dwukrotny mistrz swiata w dwoch kategoriach wagowych i przy tym najbardziej utytulowany bokser w historii naszego kraju jest przecietny... odechciewa mi sie z toba dyskutowac kolego bo ponizasz sie teraz strasznie. Zapewne obejrzales kilka walk w HW i zamazal ci sie obraz wielkiego polskiego wojownika. CHlopie czy ty widziales walki z Briggsem? Czy widziales walke z Urlichem, pierwsze z Cunninghamem, Bellem, Arreola? twoj guru Golota uciekl by z ringu albo odpadl w 1 rundzie. Owszem, ekcytuj sie Golota, bokserem bez zadnych sukcesow i serca do walki ktory przegral wszystko co bylo do przegrania... ale nie rzucaj tekstami, ze Goral jest przecietny bo po prostu sie osmieszasz. Przesledz cala kariere i walki Gorala i dopiero tutaj wroc, bo jego najwiekszych walk chyba nie widziales. I wogole smieszy mnie tekst &quot;dlaczego Adamek zawalczyl z Golota&quot; chlopie czy ty wiesz jak bylo w rzeczywistosci? Przeciez to nie Adamek a Golota chcial tej walki!!!! Kontrakt jako pierwszy nie wyslal Adamek ale Golota i to Golota caly czas w mediach pierdzial, ze zleje Adamka bo ten cos pierdnal w mediach, ze jakis koles Golocie przed walkami prostytutki zamawial. Poszukal troche w cioci google i przestan przeinaczac fakty. To nie Adamek a Golota w pierwszej kolejnosci chcial tej walki wiec Goral skorzystal i ogolil frajera. Koniec kropka. A z Michalczewskim to wogole cyrk, gosc walczyl pod niemiecka flaga, nigdy nie wynuzyl nosa poza Niemcy i uciekal przed Royem cala kariere, byl mistrzem w 1 kategorii a ty piszesz, ze legitymowal sie lepszymi osiagnieciami. Jestes w bledzie. Adamek byl mistrzem swiata w 2 kategoriach wagowych lejac faworytow na ich terenie a Tiger? Tylko odpuscil niemiecka flage i odrazu porazka. Powinno byc ich z reszta wiecej chociazby 1 walka z Graciano Rocchigianim. Ale zapewne tego nie pamietasz. Mozesz dalej naginac rzeczywistosc, dyskredytowac osiagniecia Adamka ale historia i wielkie rzeczy same sie obronia. A tutaj jest wszystko jasne, Adamek byl wielkim bokserem i ja beda z duma opowiadal za kilka lat synowi jak fenomenalnego boksera mielismy i jak wiele nocek dla niego zarwalem. Nie bylo i dlugo nie bedzie tak utytulowanego bokera w Polsce jak Adamek i czy to akceptujesz czy nie Adamek w chwili obecnej ejst najbardziej utytulowanym bokserem w historii naszego kraju. Jest Adamek a dopiero pozniej Michalczewski, Kulej a o Golocie nie wspominam bo ten czlowiek nie osiagnal nic. Przegral wszystko co bylo do przegrania nie liczac Byrda bo tam faktycznie go przekrecili. A Golota nie byl pompowany? Tez wybil sie na skonczonym juz Riddicku Bowe. Tego juz nie napiszesz nie? Dostal pozniej szybka weryfikacje od Lewisa. A walka z Grantem to juz klasyk braku serca i charyzmy. No ale to temat na inna dyskusje, ty masz swoj swiat ja mam swoj swiat. Nie wiem co zrobi Adamek, ja mam ogromna nadzieje, ze odpusci i odejdzie jako wielki mistrz. Ewentualnie pozegnalna walka w Polsce i emerytura. A o jego hajs sie nie martw, Rozalski juz zapewne o to zadbal. No i wypominanie hajsu jest smieszne, Adamek jeszcze zanim poszedl na HW jawnie i wprost mowil, ze to inwestycja i skok na hajs a jak przy okazji uda sie zdobyc pas to bedzie pieknie. ALe taki jest dzisiaj boks.
Musiałem aż sprawdzić ile ty (nie Ty bo sam tak piszesz do każdego - a wiedz, że jest to różnica) możesz mieć lat panie macieju, że takie rzeczy piszesz i ekscytujesz się Adamkiem.
Pogrubiłem kilka &quot;fajnych zdań&quot;.
Nie obchodzi mnie kto będzie za kilka lat polskim top bokserem. Patrzę na to co było i jest teraz. I tak jak w temacie napisali niektórzy, po Andrzeju jeszcze długo nikt nie zbliży się do jego osiągnięć.
Interesują mnie walki w HW, fakty są takie: Tomek miał jedną wielką porażkę w walce o poważny pas. Andrzej miał 4 walki o pas i w tym dwie walki na dobrym poziomie, kto wie czy nie wygrane.
Kariera Adamka w niższej wadze? To tak jak porównywać czołowych zawodników F1 z medalistami Formuła 2 czy inne mniej ważne serie. Kogo obchodzą jakieś płotki jeżdżące przed głównym wyścigiem F1?
Możesz porównać osiągnięcia np. Tomka i Andrzeja w boksie amatorskim, Gołota w szybkim czasie potrafił zdobyć medal IO, Adamek nic nie zdobył. Kiedyś to była naturalna droga, że ktoś był medalistą IO a później szedł do zawodowego boksu. Dzisiaj każdy łasy na kasę i zaraz chce kosić hajs i już chyba tylko Kubańczycy ze względu na reżim mają poważne sukcesy w boksie amatorskim.
Adamek nawet w porównaniu do innych wypada blado, ja wcześniej pisałem, że już Michalczewski więcej od niego osiągnął. Proszę jakie fakty ktoś przytacza.
Co przez to rozumiesz? Przypominam, że liczba udanych obron pasów mistrzowskich wygląda tak:
Adamek - 4
Włodarczyk - 6
Michalczewski - 23
Pomijam flagi, hymny itd. Adamek ma ledwo 4 obrony to już taki Włodarczyk ma lepszy bilans a Tiger go niszczy.
To się pytam jak ten cały Adamek może być najbardziej utytułowanym bokserem w Polsce? Gdzie On ma te tytuły? Co to za tytuły? Sam się ośmieszasz i słusznie tutaj napisali, że żal zalał ciebie po przegranej twojego idola. Dodatkowo chyba zbankrutowałeś:
http://forum.bukmacherskie.com/f201/boks-typy-z-analizami-3189-31.html#post4325765
http://forum.bukmacherskie.com/f201/boks-typy-z-analizami-3189-31.html#post4313657
Tomasz Adamek - Vyacheslav Glazkov 1 1.58 Unibet Stawka 10/10 lapcie kurs bo do soboty spadnie pewnie do 1,35-1.40 ja wchodze za duzy hajs. Analiza wyzej, nie bede sie powtarzal. Adamek tego nie przegra, nie ma takiej opcji.
Ja dorzucam jeszcze Adamek wygra z Glazkovem ma pinnacle 1,83 stawka 6/10 jak Adamek tego nie wygra to jestem w tym miesiacu wrecz bankrutem :wink:
Nie cytuję tego aby wyśmiewać ciebie po fakcie ale dlatego aby pokazać tobie jakie miałeś klapki na oczach wierząc w swojego idola. Mam nadzieję, że już ochłonąłeś.
ty pewnie przed walką z Kliczko wierzyłeś, że Adamek ma szanse wygraną... litości... sam grubo grałem na Witalija bo @1.50 w unibecie było promocją jaką rzadko można spotkać w walce Kliczków a tutaj pompowany balonik Adamka wypompował taki mega fajny kurs na Ukraińca.
Nie chce mi się nawet do wszystkiego odnosić i podpisze się pod tym postem.
Natomiast przy całym dorobku Tomka i porównywanie go do Gołoty a nawet Michalczewskiego to jednak nieporozumienie,nawet Andrzej choć tytułu nie zdobył choć uważam ,że po walkach z Ruizem i Byrdem powinien, lał się z całą czołówką HW,a takiej szansy nie dostanie żaden Polak w najbliższych 25 latach z prostej przyczyny bo nie mamy tak dobrego gościa,który może i nie miał mocnej psychiki,ale każdy na niego zarywał noc i po prostu stawał jak równy z równym.Pojedyncze walki innych rodaków w HW będą się trafiać,ale tylko na zasadzie epizodów. Tomkowi dziękujemy za karierę w wadze półciężkiej i junior ciężkiej tu dawał radę a HW lepiej przemilczmy chociażby za te fajne walki z niższych wag
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Czlowieku, jak zyje to w zyciu nie widzialem, zeby ktos napisal taki stek bzdur o boksie jak ty teraz. I ty mi piszesz, ze ja jestem zaslepiony na puncie Adamka? ja sie powaznie zastanawiam, czy ty kolego nie jestes jakims bylym prywatnym partnerem Goloty. Piszesz, ze dlugo nikt nie zblizy sie do osiagniec Goloty, a jakie sa te osiagniecia ja sie pytam!? no jakie? Z Lewisem i Brewsterem (najslabszym mistrzem swiata wagi ciezkiej ostatnich 50 ja nie 100 lat) nie wytrzymal nawet 1 rundy!!! Z tysonem uciekl z ringu, z Ruizem tak jak i z Grantem przerznal wygrany pojedynek. Austin usadzil go na tylku pierwszym celnym ciosem, nie potrafil skonczyc podstarzalego i skonczonego boksersko Bowe&#39;a, meczyl sie 10 rund z Mollo ktorego w kilka rund skonczyl nawet nieudacznik Szpilka, meczyl sie 6 rund z Eli Dixonem, nawet Saleta z 1 nerka go pokonal. Wiec o jakich ty piszesz osiagnieciach!? Cenie Golote tylko za walke z Byrdem, reszta to dno i tona mulu, skoto jarasz sie takim bokserem to na prawde wspolczuje.
No a z tym porownaniem do F1 to juz na prawde rece opadaja. Idac twoim tokiem myslenia, to poza waga ciezka nie powinno byc innych bokserow ani zadnyc kategorii wagowych bo liczy sie tylko waga ciezka. Czyli czlowiek, ktory wazy 70 albo 80kg powinnien konczyc kariere albo bic sie z gosciami co waza 100-110 albo wiecej kilogramow? no jak zyje to wiekszego nonsensu nie slyszalem. Malo tego, potwierdze ci jakas glupote napisales liczbami i cyframi:
W piatce najbardzej kasowych walk w historii boksu tylko dwie pochodza z wagi cieziej. Z czego najbardziej kasowa w historii jest walka pomiedzy Mayweatherem a De la Hoya z kategorii junior sredniej ktorej limit wynosi 70(!!) kg!! Niezly zonk nie? :grin::grin: Malo tego, 10 najbardziej kasowych walk w historii... i tylko dwie z wagi ciezkiej. Sensacja nie? jak mogles sie tak skompromitowac i pomylic? Wnioski niech inni wyciagnal sami.
Tutaj potwierdzenie:
http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,537322,1,Najbardziej-kasowe-walki-bokserskie-w-historii.html
Piszesz, ze Golota zdobyl medal IO... szkoda tylko, ze brazowy. Adamek za to byl dwukrotnym mistrzem swiata w dwoch kategoriach wagowych. Golota nigdy nim nie byl. Kolejna sensacja nie ? W hierarchi boksu licza sie zdobyte pasy i kategorie wagowe a nie ich obrony, o tym pewnie tez nie wiedziales nie?
Adamek wypada slabo? to jakim cudem jest najbardziej utytulownym polskim bokserem?
Adamek byl mistrzem swiata WBC (najbardziej prestizowej w boksie) w kategorii polciezkiej oraz IBF (druga po WBC) w kategorii juniorciezkiej. O tym tez nie wiedziales?? to w takim razie po co i na co zabierasz glos w tym temacie skoro twoja wiedza o boksie jest zerowa?
I co maja do rzeczy moje finanse w kontekscie tej dyskusji? :grin::grin: Niesamowite, na prawde niesamowite. No ale tak to jest jak sie nie ma merytorycznych faktow ktorymi moglbys utwierdzic swoja racje, poki co jednak pokazujesz tylko, ze twoja wiedza w tym sporcie jest zerowa.
I bardzo sie kolego Vader na tobie zawiodlem, sledzilem twoje posty i typy i darzylem cie w sumie sporym szacunkiem. Ale poprzedni post utwierdzil mnie w przekonaniu, ze w boksie fortuny nie zrobisz, a pisanie, ze Adamek nic nie osiagnal i pisanie o moich finansach podchodzi mi juz pod gimnazjum.
 
B 0

baboon

Użytkownik
Adamek wypada slabo? to jakim cudem jest najbardziej utytulownym polskim bokserem?
Adamek byl mistrzem swiata WBC (najbardziej prestizowej w boksie) w kategorii polciezkiej oraz IBF (druga po WBC) w kategorii juniorciezkiej.
Ale co rozumiesz poprzez &quot;najbardziej utytułoany&quot;?
Osiągnięcia Adamka:
- W półciężkiej zdobył pas WBC i stracił go w drugiej obronie;
- W juniorciężkiej zdobył pas IBF i obronił go 2 razy.
W sumie:
Zdobyte pasy: 2
Udane obrony: 3
Osiągnięcia Włodarczyka:
- W juniorciężkiej zdobył pas IBF i stracił go w pierwszej obronie;
- W juniorciężkiej zdobył pas WBC i jak dotąd obronił go 6 razy.
W sumie:
Zdobyte pasy: 2
Udane obrony: 6 (kariera trwa)
Osiągnięcia Michalczewskiego:
- W półciężkiej zdobył pas WBO i obronił go 23 razy;
- W półciężkiej zdobył pas WBA;
- W półciężkiej zdobył pas IBF;
- W juniorciężkiej zdobył pas WBO.
W sumie:
Zdobyte pasy: 4
Udane obrony: 23
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Matko swieta, przeciez juz to napisalem w poprzednim poscie. Napisze to poraz kolejny. W hierarchi boksu liczy sie ilosc zdobytych pasow oraz kategorie wagowe, w ktorych sie je zdobylo. Myslisz, ze dlaczego przez kazda walka Mayweathera, Pacmana, Marqueza czy Cotto buffer przez 2 minuty wymienia zdobyte pasy i kategorie wagowe, w ktorych zostaly zdobyte?
I jeszcze raz powtorze, fakt, ze Adamek jeszcze nie tak dawno wazyl niecale 80kg a nastepnie przez prawie 5 lat byl w czolowce HW swiadczy o jego ogromnym talencie i tylko potwierdza, ze byl kapitalnym bokserem.
I odpuscie podkreslanie ilosci obron Adamka, facet gdyby zostal w CW to powymiatal by wszystkich lacznie z Wlodarczykiem i ilosc obron byla by dwucyfrowa. Ale tak sie sklada, ze w Cruiser placa psie pieniadze i dlatego najpierw Haye a pozniej Adamek uciekli do ciezkiej. Boks to sport ale tez i praca i kazdy bokser walczacy na najwyzszym poziomie poza pasami i obiciem mordy chcialby zbic troche kasy &quot;na starosc&quot;... dlatego tez do HW wybiera sie rowniez Wlodarczyk.
 
B 0

baboon

Użytkownik
W hierarchi boksu liczy sie ilosc zdobytych pasow oraz kategorie wagowe, w ktorych sie je zdobylo.
Więc czemu mówisz, że Adamek jest najbardziej utytułowany? Przecież w takim postrzeganiu tytułów Michalczewski nokautuje Adamka. Podobnie jak Adamek zdobył pasy w dwóch kategoriach, tyle że miał tych pasów więcej i bronił ich nieporównywalnie dłużej.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
ja sie powaznie zastanawiam, czy ty kolego nie jestes jakims bylym prywatnym partnerem Goloty.
Ja ciebie nie obrażam. Pisząc takie zdanie chłopcze zawsze ryzykujesz, że mogę mieć słabszy dzień/kaprys i ty razem z postem znikniesz na dłużej albo i na zawsze z forum. Więc zanim napiszesz kolejne pierdoły zastanów się czy warto robić osobiste wycieczki.
RozumieM, że jesteś sfrustrowany swoim bankructwem grając na swojego idola maćku - ale następnym razem nie będę cierpliwy jeśli nie umiesz normalnie dyskutować.
No a z tym porownaniem do F1 to juz na prawde rece opadaja. Idac twoim tokiem myslenia, to poza waga ciezka nie powinno byc innych bokserow ani zadnyc kategorii wagowych bo liczy sie tylko waga ciezka.
Żebyś bardziej zrozumiał to porównam tobie do np. mistrza Ekstraklasy i np. mistrza Premier League. Mistrz Polski od ponad 10 lat nie potrafi zakwalifikować się piłkarskiej Ligi Mistrzów podczas gdy mistrz Anglii skutecznie walczy o trofeum w LM. Kogo interesuje mistrz Polski? Tym są niższe kategorie wagowe i waga ciężka.
Piszesz, ze Golota zdobyl medal IO... szkoda tylko, ze brazowy. Adamek za to byl dwukrotnym mistrzem swiata w dwoch kategoriach wagowych. Golota nigdy nim nie byl. Kolejna sensacja nie ? W hierarchi boksu licza sie zdobyte pasy i kategorie wagowe a nie ich obrony, o tym pewnie tez nie wiedziales nie?
Medal olimpijski to medal olimpijski - Adamek na emeryturę olimpijską nie ma co liczyć. twój idol Adamek i jego największe osiągnięcie to brązowy medal ME - http://tomaszadamek.com.pl/pl/content/show/2/
W 1998 roku odniósł pierwszy sukces międzynarodowy stając na podium mistrzostw Europy amatorów w Mińsku, gdzie zdobył brązowy medal - w wadze półciężkiej.
Andrzej taki medal też sobie powiesił gdzieś pewnie w kiblu.
Adamek wypada slabo? to jakim cudem jest najbardziej utytulownym polskim bokserem?
Kompromitacja chłopcze... ustosunkuj się do tego co wkleił Baboon i porówanie Adamka, Włodarczyka i Michalczewskiego.
Jarasz się Adamkiem bo ledwo co kojarzysz innych bokserów. Masz prawo jarać się Tomkiem tylko nie pisz takich bzdetów i tym bardziej w takim tonie!
I bardzo sie kolego Vader na tobie zawiodlem, sledzilem twoje posty i typy i darzylem cie w sumie sporym szacunkiem. Ale poprzedni post utwierdzil mnie w przekonaniu, ze w boksie fortuny nie zrobisz, a pisanie, ze Adamek nic nie osiagnal i pisanie o moich finansach podchodzi mi juz pod gimnazjum.
Elegancko, zastanawia mnie tylko kiedy i gdzie śledziłeś moje typy? Przez ostatnie 4-5 lat na forum nigdzie nie podawałem typów. Wcześniej wątpię abyś śledził moje typy. Więc co ty widziałeś za moje typy?
Tak jak wcześniej wspomniałem musiałem zerknąć ile ty masz lat, że jarasz się Adamkiem.
Hasła gimnazjum są mi zupełnie obce - wiesz czemu? Bo za moich czasów szkolnych takiego czegoś nie było. Tym się różnimy, że gdy ty chodziłeś do gimnazjum i po lekcjach puszczałeś taśmy w naziemnych to ja już dawno grałem na bukach boks.
Zastanów się nad kolejnym postem. Brak konkretnych merytorycznych argumentów (patrz post Baboon ) = co najmniej post usunięty + może jakiś gratis.
Bokserów Polaków z pasami i większymi osiągnięciami niż Adamek jest kilku (przecież nawet Salecie trafiły się pasy mistrza Europy, interkontynentalne). Adamek niczym szczególnym się nie wykazał. To, że jego balonik był pompowany i media typu Polsat ładnie karmią szajsem widać po takich jak ty.
Za czasów Gołoty nikt nie pompował balonika. Bo nie było takiej potrzeby i mody na takie zabiegi.
Matko swieta, przeciez juz to napisalem w poprzednim poscie. Napisze to poraz kolejny. W hierarchi boksu liczy sie ilosc zdobytych pasow oraz kategorie wagowe, w ktorych sie je zdobylo. Myslisz, ze dlaczego przez kazda walka Mayweathera, Pacmana, Marqueza czy Cotto buffer przez 2 minuty wymienia zdobyte pasy i kategorie wagowe, w ktorych zostaly zdobyte?
Jak pisałem do ty napisałeś. Buffer wymienia bo coś musi powiedzieć, pompować balonik trzeba, że walka jest hitowa i karmić szajsem takich jak ty. Ale co po tym, że ktoś zdobył jakiś pas jak miał jedną, czy dwie obrony. Taki zdobywców pasów w historii było pełno. Liczy się: waga, ważny pas, ilość obron pasów.
Odnosząc to do statystyk cytowanych wyżej jasno wynika, że Adamek nie był żadnym wybitnym bokserem, Amen.
I odpuscie podkreslanie ilosci obron Adamka, facet gdyby zostal w CW to powymiatal by wszystkich lacznie z Wlodarczykiem i ilosc obron byla by dwucyfrowa.
Gdyby został niżej to byłby takim piłkarskim mistrzem Polski. Kogo ten mistrz obchodzi?
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
majin33 211

majin33

Użytkownik
Żebyś bardziej zrozumiał to porównam tobie do np. mistrza Ekstraklasy i np. mistrza Premier League. Mistrz Polski od ponad 10 lat nie potrafi zakwalifikować się piłkarskiej Ligi Mistrzów podczas gdy mistrz Anglii skutecznie walczy o trofeum w LM. Kogo interesuje mistrz Polski? Tym są niższe kategorie wagowe i waga ciężka.
:grin::grin::grin: i ty mi piszesz, ze nie mam merytorycznych faktow ? :grin::grin: Prosze ustosunkuj sie do linka ktory wkleilem w poscie powyzej. Zwlaszcza teraz waga ciezka to &quot;kwintesencja&quot; boksu :grin:
Co do straszenia miedzy zdaniami banem za rzekomy brak argumentow... kolejny brak slow. Polecam w slowniku zapoznac sie co oznacza slowo &quot;argument&quot; poniewaz... Caly moj poprzedni post (jak i szereg wczesniejszych) to fakty poparte konkretnymi osiagnieciami i liczbami, a ty piszesz jakies przesmieszne porownania. Ja juz tematu ciagnal nie bede, moja odpowiedz to poprzednie posty.
O moje bankructwo sie nie martw, bukmacherka to dla mnie tylko i wylacznie hobby i forma zabawy, przerznalem to co mialem na expekcie/unibecie i trudno. Tak sie sklada jednak kolego, ze jestem dobrze sytuowanym czlowiekiem (w szczegoly wchodzil nie bede) i na zaczepki odnosnie moich finansow patrze z duzym politowaniem. Czekam jak odniesiesz sie do powyzszego linka zwlaszcza w kontekscie swoich wycieczek do F1 i ekstraklasy. No i nie zapomnij, ze waga ciezka jest w najwiekszym kryzysie od lat a mistrza swiata nikt w USA ogladac nie chce a walki w HW poza nieliczymi przypadkami sa bardzo malo dochodowe a czesto wogole nie transmitowane w PPV.
Oprocz tego kolego, nie nazywam sie Maciek. Dorabiasz sobie jakies ideologie albo tak jak z Golota widzisz cos, czego nie bylo.
 
B 0

baboon

Użytkownik
A czy powiesz w końcu jak rozumiesz zwrot &quot;najbardziej utytułowany&quot;, że Adamek wychodzi Ci na pierwszym miejscu wbrew wszelkim faktom? ;)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wszystko już chyba zostało powiedziane.
Jeszcze tylko:
[...] i konczy sie pewna epoka [...]
Tak można było powiedzieć po odejściu Tomasza Adamka do HW i tylko w odniesieniu do lżejszych kategorii,
w których ten pięściarz walczył.
W sposób nieco naciągany a symboliczny bo terminologicznie, &quot;epokowe&quot; określenie też nie jest za bardzo na miejscu, kiedy mówimy o - nie można zaprzeczyć - wspaniałym dla Tomasza Adamka okresie,
czyli latach 2005 - 2009.

W zawodowej, światowej wadze ciężkiej, (która musi po prostu w swoim zakresie ujmować teren Stanów Zjednoczonych Ameryki), z Polaków liczył się tylko i wyłącznie Andrzej Gołota.
Ergo: na tej podstawie zasadnie można postawić twierdzenie, że jeśli w (nazywanej tak z wielu względów, nie czas by się o tym rozpisywać) &quot;królowej wag&quot; to oznacza, że w ogóle,
w światowym boksie zawodowym. Tak więc, w światowym boksie.
Dodać można &quot;od biedy&quot; (w cudzysłowie dlatego, że polecam spojrzenie na listę sław pięściarskich: http://en.wikipedia.org/wiki/International_Boxing_Hall_of_Fame),
przedwojennego Stanisława Kiecala (Ketchel). Amerykanina polskiego pochodzenia.
Walczył on co prawda w wadze średniej ale ma na koncie miedzy innymi oficjalną walkę z pięściarzem HW, Jack&#39;iem Johnsonem, którego powalił ale nb. walkę przegrał poprzez swoje dalsze aroganckie zachowanie.
Powiedzenie, że Andrzej Gołota jest &quot;niekoronowanym, zawodowym Mistrzem Świata wagi ciężkiej&quot; (i to pewnie dwukrotnym), nie jest moim zdaniem kurtuazją, patrząc retrospektywnie na historię i przebieg jego pojedynków o pas mistrzowski. Określenia tego nie obawiają się użyć osoby (vide: Mike Tyson) związane nie tylko z polskim ale światowym boksem zawodowym.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
W piatce najbardzej kasowych walk w historii boksu tylko dwie pochodza z wagi cieziej. Z czego najbardziej kasowa w historii jest walka pomiedzy Mayweatherem a De la Hoya z kategorii junior sredniej ktorej limit wynosi 70(!!) kg!! Niezly zonk nie? :grin::grin: Malo tego, 10 najbardziej kasowych walk w historii... i tylko dwie z wagi ciezkiej. Sensacja nie? jak mogles sie tak skompromitowac i pomylic? Wnioski niech inni wyciagnal sami.
Ta wypowiedź niezwykle mi się podoba.
Cóż, Andrzej cenie z całego serca, to dla mnie jeden z idoli młodości, ale fakty są takie jak mówi Majin, Andrzej nie wygrał tak naprawdę nic. I kiedy miał szansę, to tą szansę zawsze marnował, często przez swoją głupotę. Pewnie, super że walczył kilka razy z najlepszymi o tytuł. Ale to trochę tak, jakby się cieszyć że Polska awansowała na mundial, a to że przerżnęła wszystkie mecze po 0-4 w grupie, to już nie ważne.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ale to trochę tak, jakby się cieszyć że Polska awansowała na mundial, a to że przerżnęła wszystkie mecze po 0-4 w grupie, to już nie ważne.
Troszkę zły przykład...Bardziej by pasowało, że Polska awansowała do finału mistrzostw świata (hahahahahaha) i w finale przerżnęła 5-0. Gołota był w elicie i walczył o najwyzsze cele, a nie o awanse do najlepszej np 10tki ciężkich.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Troszkę zły przykład...Bardziej by pasowało, że Polska awansowała do finału mistrzostw świata (hahahahahaha) i w finale przerżnęła 5-0. Gołota był w elicie i walczył o najwyzsze cele, a nie o awanse do najlepszej np 10tki ciężkich.
Właśnie nie do końca zły, bo Andrzej musiał obijać wcześniej jakiś bokserów aby dostać szansę walki o najwyższe cele. Tak samo w tym przypadku. Nie można przeceniać tego że Andrzej dostał tyle szans walki z najlepszymi, skoro ani jednej z tych walk nie wygrał, a niektóre kończyły się blamażem i ucieczka. Andrzej to legenda, ale nie zdobył praktycznie nic oficjalnie w boksie. Ale dla mnie nawet pomimo tego będzie w sercu. :]
 
crossmen 8,1K

crossmen

Użytkownik
A propos Andrzeja Gołoty , to proszę jeszcze adwersarzy o wzięcie uwagi ,że w owym okresie Heavy Weight rządzili wyłącznie czarni,a każdy biały był określany tzw Nadzieją Białych,bracia Kliczko to chowali się pod spódnicą w Niemczech a Władimira zawsze musiał pomścić brat Witalij.Zupełnie inaczej teraz HW zdominowała opcja na wschód od nas a wśród Murzynów ogromna posucha.
Lewis,Tyson,Holyfield,Bowe,Mercer,Ruiz to były nazwiska na które niejeden bokser przed wejściem na ring już miał pełne portki.
Żaden Biały bokser w tamtym czasie nie dostał tyle szans na walkę o mistrza świata w HW,z prostego względu bo żaden nie był dobry jak Gołota,za żadnego innego nie chcieli płacić w HBO i wykupować płatną transmisję,noi Andrzej gwarantował jakieś emocje i nikt nie był w stanie przewidzieć co się stanie w walce.
Natomiast o przyczyny jego porażek o oprócz tego ,że doili go Ziggy i wielki trener Roger,zepsuli jego w postaci tego,że za szybko wystawili go na Lennoksa Lewisa ,potem to już pokłosie tego,Andrzej nigdy wcześniej nie schodził z ringu zawsze walczył do upadłego,począwszy od kariery amatorskiej aż do feralnego pojedynku z Lewisem.Pomógł mu pózniej King w walkach o mistrzostwo,ale to już wtedy nie był ten sam Gołota mimo dobrych walk z Ruizem i Byrdem
Póżniej to samo prawie z Adamkiem,póki trzymał go Gmitruk było ok,ale cóż kasa przede wszystkim,a szkoda bo Tomek miał charakter i umiejętności.
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Jaki wal stulecia? Dawczan no prosze cie, Lederman przed ostatnia runda dawal albo remis albo 1pkt prowadzenie Goloty. Mi wyszlo wowczas 1pkt zwyciestwo Ruiza. Typujac zyczeniowo pod Golote moge dac remis. Golota dal tutaj dupy tak samo jak z Grantem. Rozegral koncertowo pierwsze 4 rundy, ktore wygral bezdyskusyjnie i mial Ruiza 2 razy na glebie. Boksowal, kombinacje, duza ruchliwosc, lewy prosty. Co sie dzieje pozniej? Golota od 5 rundy przestaje boksowac, ogranicza lewy prosty i zaczyna slepo wiezyc w swoj prawy i poluje na 1 cios czyt. prawy sierp, ktorym wczesniej posadzil Ruiza. Przestaje pracowac tulowiem, jest sztywny i nie balansuje, wdaje sie w mordercze i wycienczajace klincze, w ktorych Ruiz byl mistrzem i z ktorych Ruiz slynal. W zwarciu i klinczu obijal Golote i zabieral mu mnostwo sil. Zobacz sobie 6 runde, nastepnie 3 ostatnie. Zrozumiesz o czym mowie. Golota mial Ruiza na widelcu, wystarczylo po prostu boksowac, a Golota od 5 rundy jedyne co robi to czeka na jakis blad Ruiza zeby ustrzelic go prawym.... a Ruiz robi swoje czyli klincze i obija tulow co wykonczylo Golote w koncowce walki. Poczytaj sobie o Ruizie, Golota od 5 rundy zaczal walczyc idealnie pod Amerykanina. Gdyby myslal i mial w narozniku kogos leszego niz Collona to wygral by ta walke z palcem w czterech literach. No ale jak wiadomo, Golota i myslenie nie szly ze soba w parze. Golota zostal oszukany z Byrdem, walka z Ruizem mogla pojsc w obie strony, obejrzyj na spokojnie. Nazywanie tego walkiem stulecia to ogromne naduzycie. Walek stulecia to byl w 1 i 3 walce Pacmana z Marquezem, remis jednego z sedziow w walce Mayweather-Alvarez czy zwyciestwo Bradleya z Pacmanem czy bodajze pierwsza Arslana z Huckiem czy tez wspomniana walka Goloty z Byrdem.... ale ta powyzsza? moge ci wymienic dziesiatki bedziej &quot;przekreconych&quot;
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] czy tez wspomniana walka Goloty z Byrdem.... [...]
Co prawda nie do mnie adresowane ale,
jeśli wolisz ;) ten akurat wałek, to nie będę się spierał. Gołota Mistrzem Świata. Tylko w innej organizacji.
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
No z Byrdem go przekrecili, podkreslalem to wiele razy, ale walka z Ruizem to nie byl zaden walek a tymbardziej walek stulecia. Dlaczego? Opisalem powyzej.
 
marsen 32

marsen

Użytkownik
a wy dalej się produkujecie nad gościem który nigdy już więcej o nic wartościowego nie zawalczy, przegrał swój powrót, jest skończony i tyle, jak zobaczyłem tą mordę obitą jak małolata w podstawówce z licealistą, to nawet wybaczyłem mu że straciłem kilka kółek na tym czymś co pokazał, bo walka to nie była ale bardziej zawieszka na linach
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jak można porównywać osiągnięcia Adamka i Gołoty zwłaszcza tylko w wadze ciężkiej...? Gołota walczył za czasów kiedy HW była na samym szczycie a teraz jest na samym dole jakby nie patrzeć. Gołota walczył 4 razy o mistrzostwo świata gdzie walczył z legendami tego sportu, gdzie go tam porównywać do Adamka? No ok, Adamek był mistrzem świata dwóch kategoriach wagowych ale nie oszukujmy się, wybitnych rywali to on nie miał. Poza tym Gołota gdyby walczył w obecnych czasach, to jakiś Powietkinów, Adamków czy innych Haye&#39;ów to przecież jedną ręką by znokautował. Jedyna zapora to bracia Kliczko z którymi na pewno miałby duże szanse, obecnie żaden z tych wszystkich pretendentów nie ma szans zdetronizować Władka więc to tylko pokazuję jak nisko jest HW i nic dziwnego że od lat większa kasa, show jest w innych kategoriach wagowych.
Dodam jeszcze że porównując umiejętności Adamka i Gołoty z najlepszych czasów to nie oszukujmy się, Adamek przy Gołocie to amator.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom