>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szachy

verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
Dzisiaj raczej nie dam rady nic napisać przed meczami więc wrzucę chociaż swoje predykcje na sucho.

Nepo vs Praggna
12(brak remisu)
@2.19


Jorden Van Foreest vs Gukes
Gukes win
@4.16

Ding vs Nodirbek
remis
@1.43


Max Warmerdam vs Donchenko
remis
@1.8


Wenjun vs Vidit
remis
@1.68
 
Ostatnia edycja:
verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
Donchenko vs Wenjun
X2
@1.6 22bet
Stawka 7j



Vidit vs Alireza
remis
@1.53 22bet
Stawka 7j



Gukesh vs Warmerdam
Gukesh
@2 22bet
Stawka 7j



Praggna vs Jorden
Praggna
@1,92 22bet
Stawka 7j


Parham vs Nepo
Parham
@7.3 22bet
Stawka 2j


Dosłownie mam parę minut więc chociaż tak na szybko po zdaniu. Wenjun bardzo dobrze przygotowana do turnieju i cały czas rzuca kłody rywalom, którzy myślą że mają darmową wygraną, białymi nie jestem jej aż tak pewien bo czasami były problemy w ataku ale czarnymi radzi sobie dobrze defensywnie i ciężko jej zrobić krzywdę. Vidit jak na niego przystało bardzo spokojnie i solidnie na 6 partii 6 remisów i myślę że tak już będzie chciał dokończyć turniej. Alireza goni Anisha natomiast to tylko 0,5pkt różnicy a przed nimi bezpośrednie stracie no i ogólnie jeszcze 7 partii więc dzisiaj nie powinien jakoś mocno czarnymi szaleć. Gukesh i Praggna przyszłość Indii, jeden jak i drugi młodzi bardzo ambitny i agresywni dalej mogą powalczyć o wygranie całego turnieju a dzisiaj grają białymi ze słabszymi przeciwnikami, Jorden sporo błędów robi i Praggna powinien to wykorzystać a Gukesh jest na tyle agresywny i potrafi zamieszać że Warmerdam nie powinien tego ustać. Na koniec próbuję Parhama, który po 6 partiach ma zaledwie 1,5pkt, 3 przegrane i 3 remisy, mimo wszystko nie boi się "poddymić" i w kilku partiach miał fajne pozycję. Idę w jego stronę bo kurs bardzo ładny a nie zapominajmy że przystępując do turnieju miał 2740 rankingu, to nie jest jakiś 2600+, Nepo ostatnio ciągle robi jakieś błędy i Gukesh go za to pokarał a Donchenko był bardzo bliski tego.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +580
verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
Nepo vs Nodirbek
remis
@1.58 22bet
Stawka 8j


Wenjun vs Gukesh
Gukesh win
@2.,36 22bet
Stawka 7j


Vidit vs Donchenko
remis
@1.93 22bet
Stawka 6j



Jorden vs Parham
Parham win
@4.4 22bet
Stawka 3j


Alireza vs Ding
Alireza win
@5.57 22bet
Stawka 3j



Giri vs Wei Yi
Giri win
@3.84 22bet
Stawka 3j



Nepo z Nodirbekiem nie widzę nic innego niż remis, Abdusattorov trzeba przyznać że gra bardzo solidnie mimo że na początku mnie nie przekonywał i aktualnie jest na pozycji lidera. Nepo tutaj poniżej swoich oczekiwań ale pewnie pełny potencjał i jakieś nowinki zobaczymy na turnieju kandydatów więc jakoś bym się nie przejmował co nie zmienia faktu że dzisiaj raczej ciężko będzie o wygraną bo Kazach się bardzo dobrze broni. Vidit z Donchenko bardzo fajny kurs na remis, którego próbuję. Vidit wygrał wczorajszą partię gdzie Alireza popłynął natomiast sam Vidit na poprzednie 6 partii miał 6 remisów i nie należy on do super agresywnych, Donchenko w zasadzie o nic już nie gra jedynie o ranking więc myślę że remis czarnymi z graczem 100 oczek wyżej będzie mu na rękę i jak nie popełni większego błędu powinien się na spokojnie wybronić. Kolejny gracz z Indii czyli Gukesh, który od 3 partii wygrywa i dzisiaj również idę w jego stronę bo gra świetny turniej. O Wunjen pisałem że czarnymi chętnie idę w jej stronę natomiast białymi to już tak kolorowo nie wygląda gdzie to ona musi podjąć inicjatywę a nie tylko odpowiadać na ruchy, Wunjen powinna gdzieś się wysypać bo Gukesh jest głodny wygranej i zdaje sobie sprawę że ma tutaj spore szansę więc tak agresywny gracz pewnie sporo dzisiaj zamiesza. Giri wczoraj przegrał i stracił pozycję lidera natomiast w tym turnieju pokazywał że potrafi wygrywać i cisnąć równe pozycję, które potem przechodził na jego stronę i powinien dzisiaj powalczyć o cały punkt jak chcę obronić tytuł z zeszłego roku. Alireza Ding, to kolejne ciekawe zestawienie bo Ding totalnie mnie nie przekonuje w tym turnieju zupełnie jakby był cieniem, wczoraj z Wey Yi odklepali remis bardzo szybko i nie wygląda jakby jakoś super mocno zależało mu na tym turnieju. Idę w stronę Alirezy bo po 7 partiach ma zaledwie 2 remisy reszta to 3 wygrane i 2 przegrane i naprawdę gra tutaj agresywnie co pokazał wczoraj z Viditem, pomysł na atak bardzo dobry z poświęceniem figury i gdyby to dobrze dopiął to byłaby wygrana lecz się wysypał natomiast nie można mu odmówić że chcę grać na wygraną a po takim kursie chętnie to wezmę. Na koniec idę w stronę Parhama, który również nie boi się zagrać agresywnie i po 7 partiach ma 2pkt 4 remisy i 3 przegrane, Jorden jest w słabej formie i co ciekawe na 4 partie białymi 1 zremisował i aż 3 przegrał, Parham dalej będzie próbował zrobić pierwszą wygraną w tym turnieju i myślę że dzisiejszy przeciwnik jest do tego najlepszy.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1932
verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
Szachy

Na początek zacznę od małej ciekawostki a mianowicie chyba pierwszy raz w historii mistrzyni świata jest wyżej w turnieju niż mistrz świata.

1706012943878.png

1706012951067.png

Praggna vs Wenjun
X2
@2.19 22bet
Stawka 7j



Zaczynając od Praggny z Wenjun idę w stronę mistrzyni świata. Tak jak wcześniej pisałem że białymi nie jestem jej aż tak pewien to czarnymi gra naprawdę świetnie chociaż cały turniej bardzo dobry, 2 porażki gdzie i tak długo trzymała równe pozycje do tego na spokojnie 5 remisów z czołówką światową a do tego nawet wygrana z Firouzja. Jest ona świetnie przygotowana debiutowo a w grze środkowej bardzo dobrze liczy i nic nie podstawia, w wyżej wymienionej wygranej z Alireza policzyła aż 16 ruchów do przodu, to byłą genialna partia.. Praggna to młody i groźny zawodnik z Indii natomiast nie jest to jego wybitny turniej, tez nie zrozumcie mnie źle bo gra solidnie ale po 8 partiach ma zaledwie 1 wygraną i 7 remisów i na ten moment nie jest aż w takiej formie żeby ograć dziś świetną Wenjun.

1706012968705.png


Wei Yi vs Nepo
remis
@1.55
Stawka 8j


Kolejna partia to Wei Yi z Nepo i tutaj idę w stronę remisu gdyż po prostu nie widzę szans na wygraną dla pana Yi bo Nepo powinien na spokojnie się wybronić. O Ianie pisałem że gra trochę w kratkę momentami za mocno poddymiał i trochę na tym stracił a w innych przypadkach mógł stracić. Zaczął od ładnej wygranej czarnymi a później były lekkie problemy żeby ograć niżej notowanych zawodników do tego jeszcze prawie oddał partię z Donchenko aczkolwiek po błędzie wybronił się grając najlepsze posunięcie i zarazem jedyne żeby utrzymać pozycję. Nepo potrafi lekko popsuć natomiast wybroni się jak mało kto a jesteśmy już w końcowej fazie turnieju gdzie do czołówki brakuję mu tylko 0.5pkt i wygranych raczej będzie szukał z Dingiem czy Jordenem.

1706012983541.png


Adbusattorov vs Jorden
Adbusattorov win
@2 22bet
Stawka 7j


Następnie idziemy do partii Abdusattorova z Jordenem. Nodirbek radzi sobie bardzo dobrze w tym turnieju ale popsuł sobie lekko pozycję w po ostatniej przegranej z Nepo i finalnie jest 0.5pkt za czołówką natomiast są też dobre informację bo ostatnie 5 partii zagra aż z 4 zawodnikami poniżej 2700 do tego 3 razy białymi także dalej ma całkiem spore szansę żeby zabrać ten turniej a w szczególności dzisiejszą partię bo uważam że Jorden Van Foreest jest aktualnie najsłabszym zawodnikiem na tym turnieju.

1706013001393.png

Ding vs Giri
Giri win
@6.87 22bet
Stawka 1j


Ding vs Giri to kolejny pojedynek gdzie poszukam value. Ding po zdobyciu mistrza świata zrobił sobie pół roczną przerwę i jak widać nie była to najlepsza decyzja, znaczy się decyzja jak decyzja ale na pewno wpływa to na jego grę w tym turnieju, za jakiś czas nie będzie to miało znaczenia ale aktualnie na pewno jest w regresie, myślę że to mówi wszystko:
1706013013311.png

Oglądałem tą partie z Firouzja i aż wierzyć się nie chciało co Ding zrobił, pisałem że jest trochę cieniem samego siebie ale aż takiej podstawki po mistrzu świata raczej nikt się nie spodziewał. Szukam tutaj value w stronę Giriego bo aktualnie gra świetny turniej mimo ostatniej wpadki z Abdusattorovem dalej jest na pozycji lidera, moim zdaniem ma tutaj pewny remis ale patrząc na formę Dinga będzie szukał swoich okazji. Lubi pograć do końca i męczyć rywala a po wczorajszym dniu przerwy na pewno będzie cisnął do końca.

1706013027319.png


Parham vs Warmerdam
Warmerdam win
@6.58 22bet
Stawka 1j

Niesamowite.. Przez bite 5 godzin miał przewagę i na koniec wygraną pozycję żeby w 1 ruchu wszystko oddać i pozycja 0.0, plottwist, w następnym ruchu kolejny blunder i przegrał..!!!

Parham vs Warmerdam to ciekawe zestawienie i tutaj spróbuję dać szansę Maxowi. Parham w tym turnieju ma 5 remisów i 3 przegrane co czyni go przedostatnim zawodnikiem mając zaledwie 2.5/8, przypominam że zaczął on turniej z rankingiem 2740 więc taki obrót sprawy jest dość nieoczekiwany. Parham lubi pograć agresywnie i szuka swoich okazji ale coś nie idzie nie mniej dalej będzie to robić również dzisiaj i całkiem możliwe że się potknie co Max może wykorzystać. Moim zdaniem Warmerdam jest underrated na tym turnieju, fakt faktem przegrał z Nepo, który go totalnie rozjechał ale to nawet nie jego wina a fenomen Nepo, kolejna przegrana z Gukeshem gdzie miał równą pozycję cała partię jak i również w końcówce ale źle ocenił sytuację i Gukesh to wycisnął ale to jest czołówka światowa.. Warmerdam zaczął turniej z rankingiem 2625 ale jego przygotowanie debiutowe jest na poziomie 2700+ i to nawet nie moje wyolbrzymienia tylko słowa mocnych gm'ów. Uważam że Max nie będzie miał żadnych kłopotów w tej partii a jak trafi się okazja to może ją wykorzystać a w partiach Parhama często się one trafiają.

1706013041207.png


Gukesh vs Vidit
Gukesh win
@7.02
Stawka 1j


Na koniec Gukesh vs Vidit i teoretycznie murowany remis jak Vidit gra czarnymi ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie spróbuję zagrać wygranej Gukesha białymi po kursie @7, przecież to co ten "młodzieniec" (17 latek z wyglądem 30 latka :D)

1706013051542.png

robi to jest niepojęte, świetny turniej z jego strony 2 przegrane, 2 remisy gdzie do końca cisnął i nawet jak miał w końcówce opcje aby powtórzyć 3 razy pozycje to w ostatnim ruchu zagrał coś innego i dalej próbował wygrać mimo że obiektywnie było to bardzo trudne więc widać jaki ma zapał do wygranych, no i jeszcze 4 wygrane co daje mu egzewko 1 miejsce z dorobkiem 5/8pkt, wygrać dzisiaj nie będzie łatwo ale nie próbować Gukesha kurs 7 białymi w takiej formie to jest grzech.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dommaraju Gukesh - Alireza Firouzja
Typ: Alireza Firouzja
Kurs: 6,25
Bukmacher: LVBet

Alireza Firouzja świetnie wystartował, jednak potem było już gorzej i obecnie dzieli dopiero 5-8 miejsce. W tabeli jednak jest ciasno i do końca zostały jeszcze trzy rundy, więc jeszcze wiele się może wydarzyć. Firouzja traci do dwóch liderów jeden punkt, więc jest o co walczyć zwłaszcza, że jednym z tych liderów jest Gukesh, czyli w razie zwycięstwa Firouzja zrówna się z nim punktami. Obaj gracze preferują ostre szachy. Sytuacja turniejowa z pewnością nie zadowala Alirezy, więc remis go tutaj zbytnio nie urządza. Patrząc na styl gry obu szachistów można spodziewać się tego, że partia będzie ciekawa. Możliwe, że będą ogromne komplikacje i wynik może pójść w każdą stronę. Gukesh jest młodziutkim zawodnikiem, presja na nim jest ogromna, Hindusi mocno liczą na jego spektakularny sukces jakim byłoby zwycięstwo w Tata Steel Masters, więc może nie wytrzymać presji i popełnić błąd. Kurs 6,25 na Firouzję jest ciekawy.

Anish Giri - Ian Nepomniachtchi
Typ: Ian Nepomniachtchi
Kurs: 6,25
Bukmacher: Lvbet

Anish Giri zaliczył nawet lepszy start od Firouzji. W pewnym momencie wyraźnie prowadził, ale potem coś się popsuło i obecnie dzieli miejsca 3-4. Anish Giri gra u siebie i ten turniej dla niego jest najważniejszy w roku. Giri wygrał tutaj rok temu i zapewne marzy mu się obrona tytułu. Żeby tego dokonać, to trzeba zacząć znowu wygrywać, samymi remisami turnieju z pewnością nie wygra. Patrząc na tabelę, to w pozostałych trzech rundach Giri będzie musiał zdobyć minimum dwa punkty, choć i to może być za mało. Ian Nepomniachtchi dzieli 5-8 miejsce. Na gracza, który brał udział w dwóch ostatnich meczach o mistrzostwo świata taki wynik jest rozczarowujący, ale z trzech ostatnich partii Nepo wygrał dwie z nich, więc widać, że walczy i że forma idzie w górę.
Wiadomo jak to jest z Anishem Giri, wiele partii remisuje po niezbyt ciekawych rozgrywkach, ale tutaj liczę na to, że trochę zaryzykuje i Nepomniachtchi może to wykorzystać, a kurs na jego wygraną skłania do zaryzykowania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1017
verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
W dzisiejszej rundzie biorę każdy mecz bo myślę że będzie to najbardziej ogniowa runda w całym turnieju i można fajne kursy wyłapać więc warto szukać niespodzianek.

Bardzo ciekawie zapowiada się końcówka turnieju i aktualnie każdy z miejsc 1-8 ma szanse wygrać natomiast Nodirbek jest w najlepszej sytuacji, pierwsza sprawą oczywiście jest to że ma 6.5/10 co stawia go egzekwo z Gukeshem na pozycji lidera a nad resztą stawki ma przewagę, druga sprawa jest taka że ma on najłatwiejsze 3 ostatnie partie w porównaniu do innych, dzisiaj z Wenjun zagra białymi, jutro czarnymi z Viditem oraz ostatnia runda białymi z Donchenko. Przechodząc do spotkań to myślę że dzisiaj powinien być najciekawszy dzień bo tak jak mówiłem dalej aż 8 osób ma szanse na wygranie a jutro już sytuacja się może zmienić i mocno zredukować także runda 11 powinna być najbardziej agresywna moim zdaniem. 5xharoldx5 5xharoldx5 dobrze zarzucił temat z Firouzja i również ja idę w jego stronę, Alireza od początku turnieju w ogóle nie kalkuluje co świadczą o tym zaledwie 3 remisy, on po prostu każdą partię chcę wygrać a jak się nie uda to trudno natomiast nie ma tu miękkiej gry. Gukesh również podobna sytuacja czyli 3 remisy z tym że 1 wygrana więcej co stawia go egzekwo na pozycji lidera ale to nie zmienia faktu że dalej chcę wygrywać, możemy zobaczyć bardzo agresywną i ciekawą partię gdzie jedna jak i druga strona może zaskoczyć lub się wysypać więc po takim kursie trzeba spróbować. Następna partia również tą, którą próbuję 5xharoldx5 5xharoldx5 z tym że ja będę po drugiej stronie barykady (żegnaj :D) a Giri rzeczywiście gra u siebie i to dosłownie bo chyba ma kilka minut do obiektu. Anish początek turnieju miał fenomenalny, 3.5/4 w tym wygrana z Gukeshem i wydawało się że już nic go nie powstrzyma natomiast pojawiły się schody. W dzisiejszym pojedynku to on jest w lepszej sytuacji a mianowicie ma więcej o 0.5pkt od Nepo co daje mu również stratę tylko 0.5pkt do liderów, a 2 ostatnie rundy zagra z Jordenem i Maxem. Kurs na Nepo wygląda obiecująco jednak nie raz w tym turnieju zawodził, mimo że aktualnie ma tylko 2 przegrane z Gukeshem i Wei YI to powinien mieć więcej bo w parti z Parhamem czy Donchenko miał już mocno przegraną pozycję i jestem święcie przekonany że Giri by je docisnął. Dzisiaj to Ian musi grać na wygraną o wiele bardziej niż Giri a niejednokrotnie pokazał nam w tym turnieju że potrafi polecieć za mocno a grając z Anishem nie będzie raczej już miał szansy aby się wybronić. Kolejna partia to Ding Liren vs Jorden i bardzo dziwi mnie kurs na remis, oczywistym faktem jest to że Jorden aktualnie wygląda najsłabiej a gra z mistrzem świata ale zobaczmy jak wygląda Ding.. 1 wygrana, 3 przegrane, 6 remisów i podstawka jak amator, półroczna przerwa nie pomogła mu w tym turnieju i sądzę że jak najszybciej chciałby już go zakończyć bo wygląda słabo i traci ranking, zaczął on z 2780 największym w całym turnieju a ma 4/10 i jest na 11 miejscu. Do tego warto wspomnieć że dla każdego zawodnika "niedoczas" jest inny, jeden dobrze się czuję mając 15minut i kilka ruchów do zrobienia, inny przy 40min zaczyna już się martwić i właśnie Ding jest tym drugim typem, jeśli ma formę to nie jest to przeszkodą bo nie traci aż tyle czasu natomiast gdy gra jak teraz to pali go dużo a potem neutralizuje pozycję. Dla Jordena ten turniej skończył się dawno temu i jedyną nagrodą teraz może być dla niego remis z Lirenem, który da mu kilka oczek. Kolejna partia to Parham z Viditem i upatruję tutaj remis bo moim zdaniem jeden jak i drugi już o nic nie grają, ten pierwszy to na pewno, Vidit ma jeszcze szansę teoretycznie mając 5.5/10 ale nie oszukujmy się, wiemy jakim jest on zawodnikiem i nie widzę tutaj jakiegoś wielkiego zrywu z jego strony, moim zdaniem bo końca turnieju już wyremisuje 3 kolejne partię i na tym się skończy. Kurs na remis dzisiaj bardzo ładny byleby Parham za bardzo nie poleciał i sam ze sobą nie przegrał bo o wygraną z Viditem raczej szans nie ma.

Gukesh vs Firouzja
Firouzja win
@6.32 22bet
Stawka 2j

Giri vs Nepo
Giri win
@5.15 22bet
Stawka 3j


Ding vs Jorden
remis
@2.15 22bet
Stawka 7j

godzinka i po sprawie :D

Parham vs Vidit
remis
@1.76 22bet
Stawka 7j

No i Parham sam siebie ograł.


Na koniec 3 mecze tj:
Abdusattorov vs Wenjun
Praggna vs Donchenko
Wei Yi vs Warmerdam

Mamy tutaj 3 faworytów i każdy z nich będzie cisnął bardzo mocno żeby wygrać jak chcą walczyć o tytuł lub w przypadku Abdusattorova żeby zapewnić sobie przewagę. Próbuję tutaj zagrać przeciwko nim bo to są w zasadzie "must win" sytuacje a nie trudno żeby gdzieś się noga powineła bo mamy już 11 rundę, może nie każdy zdaje sobie sprawę ale jest to mocno wyczerpujące i wcale nie trudno o błąd a wystarczy ze jedna osoba się wysypie żeby profit był ładny :)



Nodirbek vs Wenjun
Wenjun win
@15 22bet
Stawka 1j

Praggna vs Donchenko
Donchenko win
@11.1 22bet
Stawka 1j

Wei Yi vs Warmerdam
Warmerdam win
@14.1 22bet
Stawka 1j
 
Ostatnia edycja:
verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
Rapidy to chyba najlepszy format dla widza, często wyniki rezultatywne, partia nie trwa 8h tylko dość szybko to idzie ale wystarczająco żeby samemu coś policzyć a nie jak w blitzie. Kilka propozycji z mojej strony.

Szachy - CHESSABLE MASTERS 2024


Alireza Firouzja vs Eduardo Martinez
Forouzja OT
@1.45 22bet
Stawka 10j



Nepo vs Fedoseyev
Fedoseyev OT
@2.65 22bet
Stawka 4j

Co tu się działo to masakra jakaś.. termometr skakał jak forrest gump

Magnus Carlsen vs Denis Lazavik
Carlsen win (BO4)
@1.65 22bet
Stawka 7j


Anish Giri vs Sevian
Giri OT
@1.6 22bet
Stawka 7j



Hikaru Nakamura vs Mamedov
Nakamura win (BO2)
@2.11 22bet
Stawka 5j



Vincent Keymar vs Ben Bok
X2
@1.93 22bet
Stawka 6j
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +289
verno 612,4K

verno

Znawca - Hokej
Wczoraj trochę fikołków było na niedoczasie ale koniec końców wyszło dobrze, dzisiaj tak:


Szachy - CHESSABLE MASTERS 2024

Nepo vs Alireza
Nepo OT
@2.20 22bet
Stawka 5j


Giri vs Benjamin Bok
Giri (BO2)
@2.67 22bet
Stawka 4j

Giri.. szkoda słów.


Artemiev vs Yu Yagyi
Artemiev (BO2)
@3.28 22bet
Stawka 3j



Paravyan vs Bortnyk
Bortnyk OT
@1.68 22bet
Stawka 6j



Grischuk vs Sarana
Gtischuk OT
@1.95 22bet
Stawka 6j


No to dzisiaj się nie popisali ;x
 
Ostatnia edycja:
black-star 47,3K

black-star

Użytkownik
Dyscyplina: Turniej kandydatów - Szachy
Godzinna: 20:45
Spotkanie: Firouzja A. - Nakamura H.
Typ: Nakamura H.
Kurs: 5,65
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Myślę, że nadszedł dzisiaj dzień na pierwsze zwycięztwo jednego z głównych faworytów do walki o tutuł przed turniejem. Do tej pory nie poszło mu z Vidit Gujrathi , a w innych partiach zremisował. W tej rundzie możemy się srównież podziewać partii hiszpańskiej, chociaż tym razem zagra on czarnymi bierkami. Nakamura jest bardzo dośwwiadczonym zawodnikiem, nieraz uważanym za drugie nazwisko na świecie i na perwno jednym z najbardziej brylujących w mediach. W tamtym roku ogral Alirezę m. n. w finale mistrzostw świata Bullet. Jak na razie idą w turnieju równo, chociaż żaden z nich nie odniósł jeszcze zwyciestwa. W turnieju dwa lata temu niewiele mu brakło do awansu, w tym raczej braknie mu wiele, ale sądze po obserwacji jego dotychczasowych partii w turnieju, że będzie sobie w stanie poradzić, Alireza kilka razy miał wygrane pozycje, w tym na samym starcie i nie potrafił jak na razie uciągnąc tej przewagi do zyycęstwa. Obstawiam więc tutaj na pierwszą wygraną Hikaru po bardzo okazyjnym kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2018
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Alireza Firouzja - Hikaru Nakamura
Typ: Hikaru Nakamura
Kurs: 6,00
Bukmacher: LVBet

Popieram typ kolegi wyżej. Ten Turniej Kandydatów jest dla Nakamury jedną z ostatnich szans na zwycięstwo, a co za tym idzie wywalczenie awansu do meczu o mistrzostwo świata. Aktualnym mistrzem świata jest Ding Liren, który od dłuższego czasu jest zupełnie bez formy i według mnie zwycięzca tego turnieju zdetronizuje Chińczyka w meczu o mistrzostwo.

Obaj zawodnicy mają nieudany start, gdyż 1,5/4 pkt. to jest fatalny wynik, bo w końcu w tym turnieju liczy się tylko i wyłącznie końcowe zwycięstwo. Do końca zostało jeszcze wiele rund, ale moim zdaniem ryzyko trzeba zacząć podejmować już teraz.

Alireza Firouzja to jest jeszcze młody szachista, który ma duże tendencje do ryzyka, to ryzyko często jest nadmierne i źle się dla niego kończy, tak było m.in. w drugiej rundzie z Ianem Nepomniachtchim. W obecnej sytuacji turniejowej spodziewam się, że Firouzja zagra na wygraną, zwłaszcza białymi trzeba ryzykować jeśli chce się dogonić czołówkę. Czy uda mu się odnieść zwycięstwo? Według mnie istnieje szansa, że będzie odwrotnie i że Firouzja poniesie drugą turniejową porażkę.

Firouzja od jakiegoś czasu nie oddaje się w całości szachom. Z tego co czytałem, to dużo czasu poświęca też na modę i bardzo możliwe, że właśnie przez to zalicza regres zamiast progresować. Hikaru Nakamura to jest totalny szachowy maniak i jestem przekonany, że odpowiednio się przygotował do Turnieju Kandydatów. Póki co Nakamura spisuje się poniżej oczekiwań, ale uważam, że on jeszcze się włączy do walki o końcowy triumf.


Vidit Gujrathi - Fabiano Caruana
Typ: Vidit Gujrathi (z opcją, że jak będzie remis, to zwrot)
Kurs: 3,35 ZWROT
Bukmacher: LVBet

Fabiano Caruana przed turniejem był głównym faworytem do zwycięstwa, teraz w dalszym ciągu jego szanse są bardzo duże, choć minimalnym faworytem już jest Ian Nepomniachtchi. Jeśli chodzi o Vidita Gujrathi, to sprawił on dużą niespodziankę w drugiej rundzie, gdyż wygrał czarnymi z Hikaru Nakamurą. Było to błyskawiczne zwycięstwo, kompletnie zaskoczył Nakamurę w debiucie. Ta partia pokazuje jak ważne jest przygotowanie do Turnieju Kandydatów. Vidit to jest taki zawodnik, który potrafi sprawiać niespodzianki w obie strony, czyli jest niebezpiczny nawet dla najlepszych. Wygrać z Caruaną w szachach klasycznych to jest duża sztuka, ale według mnie warto spróbować na niego postawić z opcją, że w przypadku remisu będzie zwrot.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1696
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dommaraju Gukesh - Hikaru Nakamura
Typ: Hikaru Nakamura
Kurs: 6,00
Bukmacher: LVBet

Myślę, że znowu warto postawić na Nakamurę. Partia pomiędzy Alirezą Firouzją a Hikaru Nakamurą była ciekawa. O wszystkim zadecydowała końcówka i duży błąd Firouzji w niedoczasie. No właśnie, Alereza Firouzja ma spore problemy z dysponowaniem czasem i taki sam problem ma dzisiejszy rywal Hikaru, czyli Dommaraju Gukesh. Gukesh to jest młodziutki szachista z Indii, który ma niesamowity talent i bardzo możliwe, że w ciągu kilku lat zostanie mistrzem świata. Aktualnie jest on liderem Turnieju Kandydatów razem z Ianem Nepomniachtchim. Jaki jest największy minus u tego gracza? Możliwe, że tym minusem jest wpadanie w niedoczas. Gukesh wygrał swoją ostatnią partię, ale przez problemy z niedoczasem kilka razy wypuszczał przewagę i gdyby rywal był lepszy(grał z najsłabszym w stawce Abasovem), to by tego nie wygrał. Dommaraju Gukesh gra bardzo ciekawe, agresywne szachy, w jego partiach zwykle sporo się dzieje, dlatego widzę tutaj szanse na zwycięstwo któregoś z graczy. Kurs 6,00 na Nakamurę jest atrakcyjny biorąc pod uwagę problemy Gukesha z dysponowaniem czasem do namysłu. Jeśli pozycja będzie skomplikowana i Gukesh znowu wpadnie w niedoczas, to może się to dla niego źle skończyć, bo wiadomo jak mocny jest Hikaru na krótkim czasie. Do tego Nakamura zyskał sporo pewności siebie wygrywając ważną partię z Firouzją. Kurs jest 6,00 warty spróbowania, podobnie jak to miało miejsce w partii Firouzja-Nakamura.

Ian Nepomniachtchi - Fabiano Caruana
Typ: Fabiano Caruana
Kurs: 7,00
Bukmacher: LVBet

Ian Nepomniachtchi jest liderem razem z Gukeshem. Fabiano Caruana traci do tej dwójki pół punktu. W swojej ostatniej partii Caruana miał mnóstwo szczęscia, że zremisował, gdyż jego pozycja była naprawdę kiepska, jednak Vidit popełnił błąd i wypuścił przewagę. Przed turniejem Fabiano Caruana był głównym faworytem do końcowego zwycięstwa. Jak dotychczas gra on trochę poniżej swoich możliwości, bo obiektywnie patrząc jest on drugim szachistą świata jeśli chodzi o siłę gry w szachach klasycznych, co zresztą potwierdza jego ranking. Najbardziej prawdopodobnym wynikiem tej partii jest remis, który w zasadzie nie będzie złym wynikiem dla żadnego z graczy, ale mimo wszystko kurs 7,00 jest na tyle dobry, żeby spróbować zaryzykować i postawić na Caruanę.


Dwa remisy
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +404
black-star 47,3K

black-star

Użytkownik
Dyscyplina: turniej kandydatów do mistrzostwa świata - Szachy
Godzina: 20:45
Spotkanie: Praggnanandhaa R. - Abasov N.
Typ: Praggnanandhaa R.
Kurs: 1,90
Bukmacher: Fortuna

Wczoraj trochę niefortunnie dla Praggnanandhay jego partia z Rosjaninem Nepo zakończyła się remisem, pomimo jego dużej przewagi w pewnym momencie i wydawałoby się pewnej wygranej. Szkoda trochę, bo wygrana z aktualnym liderem turnieju dałaby mu pierwsze miejsce, gdyż traci do niego zaledwie 0,5 punkta. Dziś jest jak najbardziej szansa to nadrobić, osiemnastolatek bez kompleksów gra w tym roku z najlepszymi na świecie i dotychczas jeszcze nic tutaj nie przegrał, natomiast jego partie są bardzo widowiskowe i pełne niestandardowych rozwiązań i poświęceń bierek za lepszą pozycję na szachownicy. Jest w stanie zaskoczyć czymś, czego na tym poziomie w ogóle się jeszcze nie grało. Gra bardzo szybko, traci bardzo mało czasu w początkowych kilkunastu ruchach, widać, że sporo wariantów przeanalizował i zna je kompletnie na pamięć i wcale nie udaje tak jak inni, że tak nie jest. Dodatkowo teraz gra kolejny raz białymi, więc to on wybiera w dużej mierze rozpoczęcie partii. Abasov wydaje mi się na tym turnieju kimś bez formy, kimś kto raczej będzie dostarczycielem punktów dla pozostałych zawodników, jak dotychczas. Zremisował w tym turnieju trzy razy, jednak zawsze wtedy grywał białymi bierkami, a dwie dotychczasowe partie rozegrane czarnymi zakończyły się jego porażkami. Wczoraj dobrze walczył z Gukeshem, jednak w grze końcowej popełnił rażące błędy i niestety był zmuszony zrezygnować. Dlatego stawiam dzisiaj na zwycięstwo gracza z białymi bierkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2344
black-star 47,3K

black-star

Użytkownik
Vishali R.B. - Lagno K. 🔴🔴
Typ: Vishali R.B.
Godzina: 20:45
Kurs: 3,6
Fortuna

Na brata typ już dałem, to teraz daję na jego siostrę. Jak na razie nie przegrała żadnej partii poza porażką w drugiej rundzie z faworytką do końcowego zwycięstwa Chinką Tan. Wczoraj zremisowała białymi z Muzychuk. Dziś musi to nadrobić, bo trochę ją to będzie kosztować w przyszłości. Obydwie zawodniczki mają tyle samo punktów po pięciu kolejkach i tracą do pierwszego miejsca 2 punkt. Tutaj nie powinno być miejsca na grę na remis ze strony zawodniczki z Indii, jak również i ze strony Rosjanki. Chinka już niedługo może wziąć wszystko, a zwyciężyć może tylko jedna osoba. Rosjanka nie wygrała do tej pory żadnej z pięciu partii, ale też i żadnej nie przegrała. Myślę, że na zwycięstwo Hinduski jest dzisiaj delikatnie większą szansa, tym bardziej, że jest ona skłonna podejmować ryzyko.

Tan Z. - Muzychuk A. 🟢🟢🟢
Typ: Tan Z.
Kurs:2,5
Bukmacher: Fortuna
Godzina: 20:45

Pokusze się jeszcze o ten typ, który wydaje mi się dzisiaj najpewniejszy w kategorii kobiet. Tan jest w tym turnieju absolutną faworytką i w dzisiejszym pojedynku z zawodniczką zajmująca ostatnie miejsce nie powinna tego po prostu zniszczyć. Tym bardziej, że goniąca ją w tabeli Rosjanka teoretycznie może czarnymi dzisiaj zwyciężyć. Chinka nie przegrała jeszcze w tym turnieju nic, być może tak zostanie, ale dzisiaj białymi bierkami będzie w dużej mierze decydować o otwarciu. Z kim ma zdobywać punkty przewagi, jeżeli nie z zawodniczkami klasyfikowanymi dużo poniżej, moim zdaniem nie może sobie pozwolić na to, żeby tego pojedynku nie wygrać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2042
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Alireza Firouzja - Dommaraju Gukesh
Typ: Alireza Firouzja
Kurs: 4,80
Bukmacher: LVBet

Jest to typ wysokiego ryzyka(zaraz napiszę dlaczego), ale moim zdaniem warto spróbować. Dla Gukesha ten turniej jest póki co bardzo udany, gdyż razem z Ianem Nepomniachtchim zajmuje pierwsze miejsce. Zupełnie inaczej wygląda to jeśli chodzi o Firouzję. Alireza Firouzja przed turniejem był jednym z graczy, z którymi trzeba było się liczyć jeśli chodzi o końcowe zwycięstwo, ale po sześciu rundach sytuacja jest już jasna- Firouzja nie zajmie pierwszego miejsca. Jeśli po sześciu rundach ma się zaledwie 1,5 pkt. to już nie ma nawet co marzyć o pierwszym miejscu.

Porażka Alirezy Firouzji w piątej rundzie mocno go dobiła. Wystarczy obejrzeć ostatnie minuty tamtej partii np. na youtube, żeby zobaczyć jak załamany był on przegraną z Hikaru Nakamurą. Miało to swoje konsekwencje w szóstej rundzie, gdzie Alireza po prostu się nie przyłożył do partii i bez walki przegrał z Viditem. Firouzji zostało ponad 46 minut na zegarze i to jest czas bez dodatkowych 30 minut, gdyż Alireza wykonał 39 posunięć, a dodatkowe pół godziny jest po wykonaniu 40 ruchu. Delikatnie mówiąc nie przyłożył się on do tej partii i było widać w nim zrezygnowanie.

Przegrywając w rundzie szóstej Alireza już wie, że nie zagra w najbliższym meczu o mistrzostwo świata. Mimo wszystko zostało jeszcze do rozegrania aż osiem rund. Każda partia ma znaczenie, bo wlicza się do rankingu i za każde pół punktu są niemałe pieniądze. Jest to także dobry test charakteru. Ambicją tego gracza jest zdobycie w przyszłości tytułu mistrzowskiego, a mistrz świata powinien walczyć do końca nawet jak zupełnie nie idzie w danym turnieju. W ostatnim Turnieju Kandydatów też mu nie szło, też się załamywał, ale walczył i z tego co pamiętam złapałem na niego kurs ok. 10,00 gdy wygrał czarnymi z Caruaną.

Gdyby ta partia była w pierwszej rundzie turnieju i Firouzja grałby białymi z Gukeshem, to kurs na jego wygraną byłby pewnie coś ok. 3,00-3,50. Alireza nie trafił z formą, to widać, ale przecież jest to gracz, który swego czasu miał ranking ponad 2800 i nawet jeśli nie jest w życiowej formie, to i tak w dalszym ciągu jest to czołówka światowa i moim zdaniem Gukesh nie powinien być takim faworytem. Dla porównania Forbet ma kurs tylko 3,50 na Firouzję i według mnie jest to bliżej prawdy niż 4,80, dlatego mimo aktualnej sytuacji stawiam na Firouzję.

Hikaru Nakamura - Ian Nepomniachtchi
Typ: Hikaru Nakamura
Kurs: 5,50
Bukmacher: LVBet

Znowu typ na Hikaru. Nakamura traci do Nepomnniachtciego jeden punkt, tak samo jak do Gukesha. Bezpośrednia partia, do tego grając białymi to jest świetna okazja do tego, żeby ten punkt odrobić. Hikaru Nakamura ma już 36 lat. Coraz bardziej do głosu dochodzą młodzi, więc jest to jedna z ostatnich okazji dla Nakamury, żeby wygrać Turniej Kandydatów i zagrać w meczu o mistrzostwo świata.
 
Ostatnia edycja:
black-star 47,3K

black-star

Użytkownik
Dyscyplina: Szachy turniej kandydatów do mistrzostwa świata
Spotkanie: Firouzja ,A. - Gukesh D.
Typ: Gukesh D
Kurs: 3,85
Godzina: 20:45
Bukmacher: Superbet

Nie zgodzę się, że Gukesh nie jest w stanie tego uciągnąć. Po swojej ostatniej grze Alireza sprawia wrażenie, jakby to znalazł się tam całkowicie przypadkowo, jakby nie był to już jego sport, w którym jest jednym z najbardziej utytułowanych obecnie. Po zawodniku z Indii widać duże ambicje i potencjał. A także zaangażowanie w swoje partie, myślę, że o zawodniku grającym dzisiaj białymi trudno dotychczas było to powiedzieć. W ostatnim czasie jego kalkulacja w porównaniu z innymi arcymistrzami kulała bardzo mocno. Wręcz mogłoby się wydawać, że zapomniał od tamtego roku o wielu wariantach. Gukesh jest to top tych rozgrywek, traci naprawdę niewiele. Kalkuluje świetnie. Widać, że spędził olbrzymią ilość czasu na przygotowania i prawdopodobnie dalej robi takie coś w tym momencie. Jeżeli chce to wygrać, a jak najbardziej możliwe to jest, jest poza tym niepokonany, to musi punktować mocno wtedy, gdy na to jest najlepsza okazja. Teraz taka jest. Awans mógłby być dla niego.

Goryakhina A. - Tan Z.
Typ: Tan Z.
Bukmacher: Superbet
Kurs: 7,5

Cóż, nareszcie do tego doszło. Mecz szachowy na samym szczycie. Ryzykowny typ? Może tak się wydawać, jednak nie do końca. Tan jest liderką i ma okazję udowodnić, komu się ta pozycja należy. Ostatnią partię z Ukrainką ostatnią w tabeli wygrała w końcówce praktycznie dzięki szczęściu, gdyż popełniła na kosztowny rujnujący jej pozycję błąd, który spokojnie mógłby doprowadzić do remisu. Zawdzięcza wygraną tylko błędowi rywalki, która nie dała rady tego wykorzystać. Teraz ma szansę na udowodnienie czegoś. Wiadomo, kto to wygra, jedna z tych dwóch zawodniczek. To jest męcz o bardzo dużą stawkę. Wczoraj wszystkie partie kobiet zakończyły się decydującym rozstrzygnięciem. Goryakhina ogrywała do tej pory słabsze rywalki, tutaj może natrafić na prawdziwą ścianę. Wydaje się, że najbardziej naturalny byłby tutaj remis, jednak obydwie zawodniczki nie grają perfekcyjnie wcale w ostatnich rundach i ja zaryzykuję. Stawiam tutaj na liderkę.
 
black-star 47,3K

black-star

Użytkownik
Dyscyplina: Szachy, turniej kandydatów do mistrzostwa świata
Godzina:
20:45
Spotkanie: Caruana F. - Praggnanandhaa R
Typ: Praggnanandhaa R
Kurs:
9,0
Bukmacher: Superbet


Typuję na to, bo wierzę w to, że chłopak w najbiższej przyszłości mógłby zajść naprawdę bardzo daleko. Do tej pory obyfwoje idą w tym turnieju równo. W rozgrywkach liczy się tylko zwycięstwo, więc na tym etapie po remisie zawodnikowi z Indii właściwie to nic. Jest to zawodnik, ktory lubi poświęcać materiał dla lepszej pozycji, Caruana to raczej wybitny teoretyk, gracz bardzo pozycyjny. Mamy więc dwa przeciwieństwa. Myślę, że Hindus jest w stanie tu zaskoczyć. Wygrał do tej pory dwa razy, Caruana zaledwie raz. Praggnanandhaa jest bardzo opanowanym człowiekiem i ma nerwy ze stali, myślę, że jest w stanie zaakceptować dużo większe ryzyko w grze. Nie grają ze sobą pierwszy raz i do tej pory szło mu z Caruaną dobrze. Jeżeli standardopwe rozwiązania zostaną przełamane, Caruana może mieć problem. Mecz raczej pod remi, ale wydaje mi się, że warto zaryzykować typ na ambitnego osiemnastolatka.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Co się wydarzyło w partii Firouzja - Gukesh to jest coś niesamowitego, wielki szacunek dla Alirezy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +186
black-star 47,3K

black-star

Użytkownik
Wpadłem na takie combo na sobotę:

Rameshbabu Praggnanandhaa - Alireza Firouzja 1 @2.75
Ian Nepomniachtchi - Nijat Abasov 1 @1,7
Humpy Koneru - Rameshbabu Vaishali 1 @4,35
Tan Zhongyi - Tingjie Lei 1@3,4
Mallorca - Real Madryt Real powyżej 1,5 gola @1,95
Wisła Płock - Wisła Kraków powyżej 1,5 bramki @1,20
Superbet

Łączny kurs: 161.79 :cool: + bonus10%
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Rameshbabu Praggnanandhaa - Alireza Firouzja
Typ: Alireza Firouzja
Kurs: 5,70
Bukmacher: LVBet

Opłaciło się postawić na Firouzję w ostatniej partii, teraz znowu spróbuję. Firouzja w partii z Gukeshem wybrnął z ogromnych tarapatów. Miał on gorszą pozycję, a co gorsza gigantyczny niedoczas. W tak dużym niedoczasie Alireza bronił się niesamowicie wykonując najlepsze ruchy. Potem doszło do ciekawej końcówki, gdzie Firouzja miał figurę w zamian za trzy pionki(według komputera była remisowa). Następnie Gukesh również wpadł w ogromny niedoczas i obaj gracze musieli wykonywać ruchy błyskawicznie, żeby zdążyć. W grze na sekundach lepszy jest Firouzja i tak też było w tej partii, co dało mu pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Wygrana w tak dramatycznych okolicznościach powinna dodać Firouzji wiatru w żagle. O wygraniu turnieju w dalszym ciągu nie ma co marzyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze odniósł jakieś spektakularne zwycięstwa.

Rameshbabu Praggnanandhaa po siedmiu rundach ma na koncie cztery punkty dzieląc 2-4 miejsce i tracąc pół punktu do lidera. Młody Hindus ma realne szanse na zwycięstwo w turnieju, ale jak widać stawka jest bardzo wyrównana i każde pół punktu jest na wagę złota. Grający białymi Praggnanandhaa będzie celować w tej partii w zdobycie całego punktu, wiedząc, jak bojowe nastawienie ma Firouzja. Alireza Firouzja uwielbia zaostrzać pozycje i spodziewam się, że zobaczymy tutaj ostrą partię z szansami na wygraną obu stron. Nie zgadzam się z tak mocnym faworyzowaniem gracza z Indii, dlatego kurs 5,70 na zwycięstwo Firouzji jest dla mnie atrakcyjny do gry.

Vidit Gujrathi - Dommaraju Gukesh
Typ: Dommaraju Gukesh
Kurs: 7,00
Bukmacher: LVBet

Dommaraju Gukesh mocno przeżył porażkę z Firouzją, na szczęście po tej porażce był dzień wolny od gry, więc można sobie wszystko przemyśleć, zapomnieć o tym co było i z chłodną głową przystąpić do kolejnej partii. Gra Gukesha w tym turnieju jest bardzo solidna, momentami wręcz genialna. Mimo przegranej w ostatniej rundzie Gukesh nadal ma niezłe szanse na końcowy triumf. Dla mnie jest on już lepszym graczem od Vidita, formę też ma lepszą. Obaj szachiści grają ostro, sporo się dzieje w ich partiach. Obaj są kolegami, ale nie przypuszczam, żeby zagrali na remis. Według mnie celem obu graczy będzie zdobycie całego punktu. Wygrywać czarnymi w partiach klasycznych nie jest łatwo, ale w kursie 7,00 na Gukesha widzę value.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +504
Do góry Bottom