>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Studia

M 0

matw

Użytkownik
No nie wiem. Dostałem się na budownictwo, mimo że inżynieria środowiska jest zamawiana. Może nawet dostawałbym kasę od początku 1-szego roku.
Jaka uczelnia ?
IŚ jest bardzo powiazane z budownictwem .
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Tak, Politechnika Łódzka. Dzisiaj złożyłem podanie o akademik. Przy okazji zerknąłem na listy, no i na inżynierii na WBAIS niektórzy mieli &lt;300 pkt. W dodatku 1000zł na miecha dla nich. :-|
 
rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
Witam wszystkich!
Czy uważacie, że studiowanie ekonomii to głupota? Ostatnio coraz częściej się zastanawiam i wydaje mi się, że źle wybrałem kierunek studiów. Coraz częściej ktoś mi mówi, że potem nie ma przyszłości po ekonomii, że ekonomistów jest za dużo. Ostatnio nawet spotkałem wychowawczynię z liceum i powiedziała mi, że zmarnowałem swoją szansę. Zawsze najlepiej mi szlo z przedmiotów ścisłych: matma, chemia, fizyka, geografia. Na studia ekonomiczne poszedłem głównie dlatego, że mnie to interesuje. Teraz jednak sam zaczynam myśleć, że to był błąd, że trzeba było iść na jakieś techniczne, czy związane z elektroniką. Obecnie jestem po pierwszym roku na UEK-u i dość poważnie zastanawiam się czy nie zmienić kierunku. Co o tym sądzicie, jest tu ktoś kto dłużej studiuje ekonomie, albo najlepiej juz skończył i ma jakieś doświadczenia odnośnie pracy po studiach itd.??
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Moim zdaniem na tych kierunkach(ekonomia, FiR itp.) ważne jest to gdzie się studiuje. Wiadomo, że teraz te kierunki są chyba na większości prywatnych uczelni, więc wiadomo, że pracy w zawodzie dla wszystkich nie będzie(i dobrze). Jednak jeśli ktoś skończy coś porządnego, do tego będzie go to interesowało to myślę, że pracę znajdzie. Ja sam planuję uderzyć właśnie w tym kierunku, interesuje mnie SGH najbardziej, a potem myślę o FiR lub MIESI ale to jeszcze mam trochę czasu do tego ;)
Ciekawy temat zacząłeś, liczę na liczne wypowiedzi ;)
PS co do dylematów na temat ekonomiczne - techniczne to też się swego czasu mocno zastanawiałem, dużo osób doradzało, bo teraz się gada o tym jak to inżynierów brakuje, a finansistów/ekonomistów jest za dużo. Ale zdecydowałem się już przygotowywać w kierunku SGH, wiem, że na pewno bardziej mnie interesują &quot;cyferki&quot; niż jakieś tworzenie, projektowanie do którego uważam, że talentu raczej nie mam. To, że z fizy i głównie z matmy jestem dosyć dobry i mam jakieś tam osiągnięcia to nie znaczy, że muszę uderzać na polibudę ;]
 
P 3

pawwko1990

Użytkownik
Ważne jest żeby wiedzieć czego się chce. Ekonomia to troche ogólne studia, warto się zastanowić już wcześniej gdzie chcesz pracować, a nie skończyć studia i zostać z papierkiem nie wiedząc co dalej. Tyle z mojej strony.
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Ja również AGH od tego roku - kierunek budownictwo.
Co do dyskusji na temat ekonomii.. jestem ciekaw co taki ekonomista może robić po studiach. Są jakieś konkretne zawody z tym związane? Takie &quot;ekonomista&quot; to nie wiele mi mówi. Myślę, że FiR jest dużo lepszym kierunkiem, przede wszystkim z jakoś konkretnie ukierunkowaną przyszłością. Co by nie mówić firmy potrzebują księgowych, można pracować w banku, jako jakiś doradca.. wiadomo, że wszystko kręci się wokół pieniądza
 
rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
Wiadomo, że wiele kierunków wydaje się być bardziej ogólnych. Dlatego ważną i czasem najwazniejszą decyzją jest wybranie specjalizacji. Mi najbliżej jest do ekonomii menadżerskiej. Czym się po tym można zajmować? Pomaganie w doborze odpowiednich strategii rozwoju firm prywatnych jak i instytucji publicznych w zmieniających się warunkach rynku, zarządzanie projektami, minimalizacja ryzyka w działalności gospodarczej, z czasem i zdobyciem doświadczenia zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Coś na wzór zachodnich przedsiębiorstw, gdzie zarządzaniem firmami zajmują się profesjonalni menedżerowie, a nie bezpośrednio właściciele. Wydawało mi się do niedawna, że to może być dobre rozwiązanie, ale coraz więcej mam wątpliwości i stąd moje pytania.
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
ja zaczynam w tym roku ekonomię i myślę, że będzie dobrze... po każdym kierunku możesz tak rozkminiać. ważne, aby to o czym będziesz się uczył rajcowało Cię w pewnym stopniu a osiągi same przyjdą. ????
po takim budownictwie też wcale kolorowo nie jest, nawet jak założysz firmę to strasznie odpowiedzialna praca no i też konkurencja olbrzymia, ciężko się wybić. ????
a no i geografia to nie przedmiot ścisły.
także leć na ekonomię, bądź w tym dobry i będzie git. ????

pozdro
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
ja zaczynam w tym roku ekonomię i myślę, że będzie dobrze... po każdym kierunku możesz tak rozkminiać. ważne, aby to o czym będziesz się uczył rajcowało Cię w pewnym stopniu a osiągi same przyjdą. ????
po takim budownictwie też wcale kolorowo nie jest, nawet jak założysz firmę to strasznie odpowiedzialna praca no i też konkurencja olbrzymia, ciężko się wybić. ????
a no i geografia to nie przedmiot ścisły.
także leć na ekonomię, bądź w tym dobry i będzie git. ????

pozdro
Nie jest kolorowo, bo dużo osób myśli, że po samych studiach i zdobyciu magistra są kokosy.
 
bartek159 67

bartek159

Użytkownik
Co do ekonomii mam pytanie. Piszecie, że kierunek bardziej ogólny ale jednak w większości składa się on z matematyki. Stąd moje pytanie. Na jakim poziomie stoi tam mata ?
Pytanie nie dotyczy dokładnej uczelni. Raczej chciałbym uzyskać uśrednioną odpowiedź.
 
julek 421

julek

Użytkownik
Witam
Chciałęm Was prosić o pomoc. Przez 3 lata olewałem sobie j.polski i jak przyszło co do czego to wyszło szydło z worka. Matura nie zdana. Nie to, że jestem jakimś idiotą bo mat roz i ang roz napisałem odpowiednio na 74 i 66 procent. Więc za takiego się nie uważam, a jak człowiek dystansu nabierze to i potrafi się z siebie śmiać. Uważam że to będzie taki kopniak od życia. Ale do rzeczy. Poprawka napisana i zapewne zdana. Chciałem sie Was zapytać czy jest opcja na dostanie się na studia dzienne/zaoczne? czy może lepszą opcja będą jakieś kursy doszkalające i praca ?
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
Kierunek Gospodarka Przestrzenna
Polecam ????
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
i co po takiej gospodarce przestrzennej? ;) słyszałem, że jest na nią bum tak jak wcześniej był na zarządzanie i marketing. ????
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
i co po takiej gospodarce przestrzennej? ;) słyszałem, że jest na nią bum tak jak wcześniej był na zarządzanie i marketing. ????
Nie wiem czy jest na nią bum czy nie, ja plany mam ułożone, jeżeli wypalą to będę starał się o uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.
Studia te wybrałem głównie dlatego, że jest w programie Wycena Nieruchomości.
 
dudusss 138

dudusss

Użytkownik
Nie wiem czy jest na nią bum czy nie, ja plany mam ułożone, jeżeli wypalą to będę starał się o uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.
Studia te wybrałem głównie dlatego, że jest w programie Wycena Nieruchomości.
Bardzo dobry wybór, ale mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę jak ciężko przejść etapy kwalifikacji. Ja również mam w planach startować na rzeczoznawcę. Jednak na start wybieram zarządce nieruchomości by obyć się w środowisku, zdobyć znajomości ????
To, że w programie studiów jest przedmiot wycena lub nawet specjalność to nic nie znaczy. Prawda jest taka, że tylko studia podyplomowe są w stanie dać Ci odpowiednią wiedzę na start. Sam studiuję na UE w Katowicach Finanse i Rachunkowość specjalność gospodarowanie nieruchomościami i z tej wyceny było(jest) dosyć mało konkretów. Moim promotorem jest znany w PL rzeczoznawca majątkowy i trochę śmieje się z tego materiału co podają nam na studiach.
Jednak sam pomysł na plus.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
To faktycznie bum, w ciągu kilku chwil jestem już trzeci który ma bardzo podobne plany ;). W każdym razie obecnie zaczynam gospodarkę przestrzenną (niestety podejście drugie do studiów, w zeszłym roku kompletnie nie trafiłem z kierunkiem no i jestem rok do tyłu) i też mam zamiar kierować się w kierunku nieruchomości.
 
Do góry Bottom