>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Speedway Grand Prix 2011/2012 - dyskusje, eliminacje.

Status
Zamknięty.
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
była fajna oferta na Unibecie swego czasu ale zniknęła... wystawionych było kilka par h2h, no ale liczę że wrócą.. Faworyci?
Protasiewicz na pewno główny faworyt do awansu do GP czyli jeśli nie będzie żadnych niespodziewanych rozwojów sytuacji to w trójce znaleźć się powinien. Osobiście widzę niekonwencjonalne rozwiązanie tego turnieju i zakładam, że poza PePe awansuje Fin Joonas Kylmaekorpi i Martin Vaculik.
Fakt faktem trzeba przyznać, że obsada tegorocznego Challenge nie powala i wszyscy, którzy awansują powinni być outsiderami w roku kolejnym...
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Z obecnej oferty Tobet wybrałem trzy zdarzenia. Oto one:

Bjarne Pedersen - Hans Andersen
Typ: 1 ✅
Kurs: 1.68

Pojedynek Duńczyków. Na przestrzeni całego sezonu zdecydowanie lepiej prezentuje się Bjarne. Świadczą o tym znacznie wyższe średnie punktów zdobywanych na bieg w Polsce i Szwecji. Andersen w tym roku boryka się z problemami zdrowotnymi. Po kontuzji odniesionej wiosną ledwo mieści się w pierwszym składzie Stali Gorzów. W ostatnią niedzielę zaliczył fatalny występ w Lesznie - nie zdołał pokonać żadnego z rywali. Jest wyraźnie bez formy. Bjarne natomiast zaliczył niezły występ we wtorkowym meczu Elitserien (6+1 pkt. w 4 startach).
Obu panom nie wróżę awansu do przyszłorocznego cyklu, lecz w moim odczuciu Bjarne zdobędzie mniej punktów niż Hans.


Jesper B. Monberg - Wiktor Golubowskij
Typ: 1 ✅
Kurs: 1.65

Co tu dużo mówić - Golubowskij to największe zaskoczenie finału GPCH 2012. Awans uzyskał tylko dlatego, że jego półfinał odbywał się na specyficznym torze w Daugavpils. Tam Rosjanin czuje się dobrze i zaliczył niezłe zawody. W szwedzkiej Elitserien natomiast nie startuje. Toru w Vetlandzie nie zna, w przeciwieństwie do Monberga. Duńczyk to ligowy średniak, jednak z nieporównywalnie większym doświadczeniem niż Wiktor. W mojej ocenie Jesper nie będzie miał problemów, by zdobyć więcej punktów niż Golubowskij.


Krzysztof Kasprzak - Sebastian Ułamek
Typ: 1 ✅
Kurs: 1.60

Polski pojedynek. W wywiadzie dla portalu eSpeedway.pl Kasprzak zapewnia, że jest dobrze przygotowany na zawody w Vetlandzie, a awans do cyklu GP 2012 to jego główny cel w tym sezonie. Jest zmotywowany, by powrócić do elity. W tym tygodniu był liderem Birmingham w trudnym meczu z liderem z Poole (11 punktów). Ułamkowi natomiast najwyraźniej nie leży tor w Vetlandzie (w tym sezonie w lidze w trzech startach nie pokonał żadnego z rywali).


AKO: 4.44 ✅ ✅ ✅



Dodatkowo:
Protasiewicz uzyska awans (miejsce 1-3)
Kurs: 1.90 ✅
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Tobet bardzo pozytywne kursy wystawił na jutrzejsze GP Challenge.

Na Unibecie 1.5 na top3 PePe, a Tobet... 1.9! gramy!

Protasiewicz top3 @ 1.9

Stawka 4/10

Protasiewicz wygląda na głównego faworyta, jest ich więcej, ale stary lis chce wrócić do cyklu i wydaje się, że podczas sezonu życia ten awans uzyskać musi. Zabezpieczenie w postaci zakładu, że będzie w trójce wydaje się być bezpieczne, a kurs zdecydowanie zachęca.



Monberg - Golubovski @ 1.65

Stawka 4/10


Stawki stosunkowo niskie, bo to zawody indywidualne, ale 2 peffki rzucają się w oczy.

Drugie spotkanie to batalia Monberga z młodym Rosjaninem. Zdecydowanie to nie są progi dla reprezentanta Zbornej. Jazda na specyficznym torze w Dauvgaspils dała mu awans do finału, ale jutro nie widzę, żeby na dystansie mógł wyprzedzić kogokolwiek na dystansie. Wszyscy są daleko daleko przed nim i jestem przekonany, że na dnie zakończy te zawody. Monberg to doświadczony zawodnik, uznany, solidny człowiek nie tylko w Szwecji, ale i na świecie.



/koło 18tej coś z dzisiejszej Elite League, bo są 2 arcyciekawe mecze.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jutro zawody,dziś Tobet wyskoczył z ofertą szybko. Tak sobie przeglądam wyniki z Elitserien z tego i poprzedniego sezonu w kontekście toru w Vetlandzie. Wniosek pierwszy: żaden z 16-tki startujących nie zrobił dwucyfrówki w meczu ligowym na tym torze! Jedynym,który ma jakąś przewagę będzie Vaculik,który drugi sezon jeździ dla tej ekipy w lidze. Czyli generalnie w typowaniu kwestia handicapu torowego praktycznie odpada.
Pozostają dwa czynniki,które względnie można przed zawodami zanalizować: obecna forma zawodników oraz to &quot;jak bardzo im zależy na jeździe w cyklu GP&quot;.
Jeśli idzie o formę to ostatnio według mnie wyróżnia się dwójka z listy startowej: Protasiewicz i Zagar. Trochę słabsi,choć i tak mocni wydają mi sie Lindbaeck i Buczkowski.
Mam pewne wątpliwości co do nastawienia Pepe do tych zawodów. Wielokrotnie przekonywał się na torze i poza nim,że sobie nie radzi w cyklu więc to może go zniechęcić.Dlatego typy na niego odpuszczam.
Marzy mi sie Buczkowski w Top3,bo w tym roku jedzie świetnie i z zacięciem(porównałbym go nawet do Kołodzieja sprzed roku).
Jedyne co na tą chwilę zagram to:
Zagar TOP3 @2,30
Tobet
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Tobet i Unibet już po raz kolejny mają sporo różnic kursowych. Protasiewicz po 1.90 u tych pierwszych to super value ...
Szczerze mówiąc to patrząc na obsadę tych zawodów nie widzę zawodników godnych jazdy w Grand Prix tzn. lepszych od tych którzy już tam jeżdżą. Szkoda, że w tych zawodach zabraknie Griszy Łaguty, Darcy Warda, Ryana Sullivana czy nawet takiego Maćka Janowskiego. Oprócz Antona nie ma też nikogo z GP ...
Jedynie dwa nazwiska : Protasiewicz i Żagar jakoś &quot;od biedy&quot; mi pasują, choć obaj już tam jeździli i nic do cyklu nie wnieśli. Niemniej są w stanie namieszać w pojedynczych turniejach. No i jeszcze Anton, który jeździ już w tym sezonie i awans z tego turnieju jest jego jedyną szansą na pozostanie w cyklu (pytanie tylko po co?).
W GP Challenge zawsze są niespodzianki i napewno do cyklu awansuje ktoś z &quot;drugiego rzutu&quot;. Pytanie kto ? Nie mam tutaj swojego &quot;czarnego konia&quot;. Niemniej nie zdziwi mnie awans np. takiego Petera Ljunga. Innych Polaków też bym nie skreślał. Zwłaszcza Ułamek jak spasuje się z torem to może nawet ten turniej wygrać.
Ogólnie stawka jest bardzo wyrównana i według mnie kluczowe znaczenie odegra losowanie numerów startowych. Protasiewicz wydaje się być faworytem ale wiadomo jak on jeździ z presją w zawodach międzynarodowych ... Niemniej nie wyobrażam sobie by nie awansował z taką formą w takiej obsadzie. Dlatego 1.9 w Tobet wygląda kusząco.

Liczę na awans trójki :
Protasiewicz
Lindbeack
Żagar
ale pogram tylko PePe
 
A 0

alienv

Użytkownik
Dwucyfrówkę zrobił do tej pory Vaculik właśnie w meczu z Valsarna 19 lipca - 12kpkt, najwięcej tego dnia dla Vetlandy. Tyle że to nie ma wielkiego znaczenia a on też jeździł w tym sezonie bardzo w kratkę.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Jacques - wcale nie takie value w Tobecie wg mnie. Unibet zaniżył kurs mocno, trzeba się liczyć, że to turniej indywidualny i będą decydować dosłownie detale. Widzę tak 6-7 kandydatów do awansu. Wymienić? Proszę bardzo. PePe, Bambo, Zagar, Kasprzak, Kylmaekorpi, Vaculik i Pedersen. Kurs powinien oscylować koło 1.75-1.8 w mojej opinii.
Walaska i Ułamka nie ma co liczyć, zobaczycie. Co do porównania Buczka z Koldim to nie mam słów... Krzysiek mocno obniżył loty zarówno w Szwecji, Anglii jak i Polsce (mimo, że to 2 liga!). Janusz był topowym zawodnikiem zarówno Elitserien jak i Ekstraligi zatem mocno na wyrost to porównanie. Nie ma szans na awans i wstydu nie będzie w przyszłorocznym cyklu z jego strony.
Fajne bety do grania jeszcze to:
Kylmaekorpi - Ljung @ 1.75 Unibet
Zagar - Walasek @ 1.65 Bet365

Jacques : // Dla mnie jeśli kurs jest wyższy o 0.4 to już samo w sobie jest value. Ja uważam Protasiewicza za faworyta. Na jego win dałbym przynajmniej 35-40% czyli 1.90 za 1-3 to jednak jest piękna sprawa ...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Feekus-co do Buczkowskiego,jasne że nie trzaska już kompletów tak jak na początku ligi. Ale to zawody indywidualne. Według mnie forma nadal jest(chociażby płatny komplet ostatnio w EL a jeżdżąc w parze z Nikim zawsze jest trudniej). W Szwecji słabszy,ale w parze jedzie z Griszą najczęściej. W Grudziądzu raczej nie zawodzi. Zbiera doświadczenie na torach brytyjskich. Nie powiesz,że się nie rozwinął i że nie jest jedną z niewielu pozytywnych niespodzianek sezonu. Poradził sobie w Dauvgaspils może sobie poradzić w Vetlandzie.
Tak dla formalności kurs na Buczkowski TOP3 @9,00;)
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Oczywiście, że tak. Postęp jest, nawet powołanie do szerokiej kadry za doskonały start sezonu. Teraz jednak loty obniżone, jedna trójka tylko w Gdańsku, katastrofa na wyjazdach w Elite League - włodarze Peterborough nie ukrywają, że potrzebują jego punktów właśnie na obcym torze do awansu. Nie widzę go w top3 z prostego powodu, kiedy ostatnio przywiózł dwucyfrówkę oprócz poprzedniego spotkania z Wybrzeżem (przypominam, że 6 startów)? Dawno temu, a dziś ma przeciwników dużo mocniejszych niż Max czy Zorro. Faworytów wymieniałem kilka postów wyżej także nie ma sensu się powtarzać. Szanuje go jako zawodnika i człowieka, bo jest mega sympatycznym gościem (tak samo jak Koldi ???? ), ale na awans bym nie liczył. Niemniej jednak powodzenia z tym typem, chociaż ja go nie widzę ;p
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
jeszcze jeden aspekt tego jak dziś mogą niektórzy zawodnicy podejść do startu w turnieju dającym przepustkę do GP 2012:
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,10142608,Grand_Prix_to_klopot_dla_zuzlowca__Sprawdz__dlaczego.html
I bądź tu mądry. Bo podejrzewam,że np taki Kasprzak jeśli awansuje to żegna się z Ekstraligą. Nie wiem jak to jest do końca z tymi zawodnikami,którzy mają podpisane kontrakty na przyszły sezon już. Mam tu na myśli Falubaz chociażby,gdzie prawdopodobnie będzie 3 zawodników z GP w przyszłym roku. Sądzę,że niektórzy będą dziś kalkulować a to zdecydowanie utrudni typowanie.
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Bo podejrzewam,że np taki Kasprzak jeśli awansuje to żegna się z Ekstraligą. Nie wiem jak to jest do końca z tymi zawodnikami,którzy mają podpisane kontrakty na przyszły sezon już.
Kasprzak ma podpisany kontrakt z Unią Tarnów do końca tego sezonu. Tak samo Lindgren, Pederesen i Ułamek.

Mam tu na myśli Falubaz chociażby,gdzie prawdopodobnie będzie 3 zawodników z GP w przyszłym roku.
Kontrakty w Falubazie:
Hancock do 2011 roku
Jonsson do 2013 roku
Protasiewicz do 2015 roku

Sądzę,że niektórzy będą dziś kalkulować a to zdecydowanie utrudni typowanie.
Możliwe, że tak będzie... Także o tym wczoraj myślałem.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Walasek-Andersen 1 1,50 ✅
Vaculik-Buczkowski 1 1,60 ✅
ako 2,40 ✅
Unibet
Walasek w ostatnim czasie 2 razy w Vetlandzie 8 i 13 pkt mowi samo za siebie. Hansa forme każdy zna wiec w tym pojedynku faworyt jest jeden. Na dorzutke 2 ostatnie wystepy Hansa to 4 i 7 pkt wiec nawet nie dorownuje wynikom Polaka.
Vaculik chyba najbardziej objeżdżony zawodnik z dzisiejszej stawki na torze w Vetlandzie. Wyniki w lidze nie sa powalajace 5,12,5,3,6,4,5,14,5,7 ale mysle ze znajomosc da mu przewage nad zawodnikami pokroju Buczkowski.

Gustafsson-Gołubovski 1 1,85 ✅
Unibet
Suchy typ, poprostu nie wyobrazam sobie zeby Rusek nawiazal kontakt z innymi. Niby zdobywa te dwucyfrowki w 2 lidze a Simon jezdzi tragicznie w 1 lidze ale jakos to do mnie nie przemawia.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Peter Ljung-Krzysztof Buczkowski 1 @ 1,75 Tobet
Fajny kurs na Szweda. Ljung przez kilka sezonów reprezentował barwy aktualnego mistrza Szwecji więc tor zna na pewno bardzo dobrze. Poza tym wiadomo, że u siebie w kraju łatwiej się jeździ, więc powinno go to nieść. Czy szanse na awans są? No ciężko powiedzieć ale myślę, że w czołowej szóstce ma szanse się znaleźć. Z kolei Buczek ostatnio spuścił z tonu i co raz gorzej to wygląda. Moim zdaniem dzisiaj sukcesem będzie pierwsza dziesiątka, gdyż rywale lepsi od niego i ciężko będzie tutaj o dobry rezultat. Kurs fajny więc biorę.
Antonio Lindback-Grzegorz Walasek 1 @ 1,55 Tobet
Anton ma tutaj swoją właściwie ostatnią szanse by jechać w GP w przyszłym roku, gdyż do TOP 8 w GP raczej w tym roku nie wejdzie. Rok temu awansował w Vojens też z Challenge więc wie jak się jeździ w takich turniejach i zna smak awansu. Grzesiu Walasek może się zbytnio nie spinać, gdyż jeśli awansuję to raczej odejdzie z Polonii, bo będą mieli dwóch zawodników w cyklu. Tak więc warto się zastanowić czy naprawdę on chce tego awansu. Ja trochę w to wątpię więc gram przeciwko niemu.

Peter Ljung over 4,5 @ 1,30 Sportingbet

No moim zdaniem prezent. Fakt, że kurs niski ale czego się tutaj spodziewać. Maksymalnie w trzecim biegu ta linia zostanie przekroczona przez Szweda więc nic tylko brać. Jak dobrze pójdzie to może i po drugim będzie miał na swoim koncie 5 punktów ale tak jak pisałem to raczej w trzecim już ten bet siądzie, a kurs tylko zachęca do gry.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Panowie - takie glupie pytanie na szybko ;P
Po fazie zasadniczej sa normalnie polfinaly i final, czy od razu final?
Faza zasadnicza jest tylko , no chyba, że będzie tam po równo czy coś to jakieś dodatkowe biegi będą, ale po prostu najlepsza 3 awansuje do SGP.
 
W 66

warchlak

Użytkownik
Faza zasadnicza jest tylko , no chyba, że będzie tam po równo czy coś to jakieś dodatkowe biegi będą, ale po prostu najlepsza 3 awansuje do SGP.
aha dzieki ???? nie moglem tego znalezc nigdzie, a pamietam, ze rok temu Kolodziej chyba byl 4 w finale przez defekt, wiec myslalem, ze final jest ????
Jednak z moja pamiecia jest problem jak widac hehe
posty do usuniecia
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Jacques - wcale nie takie value w Tobecie wg mnie. Unibet zaniżył kurs mocno, trzeba się liczyć, że to turniej indywidualny i będą decydować dosłownie detale. Widzę tak 6-7 kandydatów do awansu. Wymienić? Proszę bardzo. PePe, Bambo, Zagar, Kasprzak, Kylmaekorpi, Vaculik i Pedersen. Kurs powinien oscylować koło 1.75-1.8 w mojej opinii.
Walaska i Ułamka nie ma co liczyć, zobaczycie. Co do porównania Buczka z Koldim to nie mam słów... Krzysiek mocno obniżył loty zarówno w Szwecji, Anglii jak i Polsce (mimo, że to 2 liga!). Janusz był topowym zawodnikiem zarówno Elitserien jak i Ekstraligi zatem mocno na wyrost to porównanie. Nie ma szans na awans i wstydu nie będzie w przyszłorocznym cyklu z jego strony.
ktoś oglądał i wypowie się o zawodach? nie miałem okazji śledzić na żywo tylko wróciłem do domu teraz i patrze na suche wyniki. Turniej bardzo wyrównany jednak co do typowania faworytów nie pomyliłem się, nie pomyliłem się także, że Polacy są bez szans poza Kasprzakiem i PePe - niestety.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ja się wypowiem bo oglądałem.Jakieś 80 proc biegów to start i gęsiego. Pierwsze pole bardzo korzystne było,co wykorzystał chociażby B.Pedersen. Lindbeack poza zasięgiem,Protasiewicz słabo startował ale dystansie walczył więc naprawdę mu zależało na awansie. Vaculik też pozywtynie na dystansie,taśma mu przeszkodziła w awansie prawdopodobnie. Walasek ewidentnie odpuścił..
 
L 6

liroy27

Użytkownik
Walasek odpuścił ? Widać, że nie oglądałeś zawodów... Przecież Walasek walczył ale było widać zamocny motor na ten tor... Gdyby nie walka Walaska (ostro było) z Kasprzakiem to bych ich Ljung nie wyprzedził i Kasper jechał by z Pepe dodatkowy bieg. Inny bieg Walaska był drugi pojechał za szeroko atakując i spadł na 4 miejsce...
Nie mów, że odpuścił skoro nie widziałeś odpuścił to Golobujowski czy jak mu tam
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Zgadzam się z liroy27 - Walasek zaprezentował się dziś bardzo walecznie, tylko nie do końca mógł trafić w odpowiednie ustawienia motocykla.
Co do toru, to był przyczepny. Ładnie się odsypywał. Szkoda, że w przerwach tak skromnie rosili nawierzchnię - więcej wody i byłoby więcej walki na dystansie i mniej kurzu.
Szybki dziś był Vaculik (zwłaszcza w drugiej części zawodów), jednak taśma pogrzebała jego szanse na awans.

Moje prognozy odnośnie zawodów sprawdziły się w 100% (klik), także zdecydowany ✅ ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom