>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Zakopane (15.01.2021 - 17.01.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 15.01.2021
11:00 - Odprawa techniczna
15:45 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 16.01.2021
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 17.01.2021
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego
 
A 638

Alpmma

Użytkownik
Za tydzień szykuje się mega drużynówka, Norwegowie będą piekielnie mocni bo Granerud i Lindvik w formie, dodatkowo pewnie wystąpi Johansson i Tande, którzy powoli wracają na dobre tory. U Niemców Biśla wraca do czołowej formy, Paschke poprawił się i znowu kręci okolice TOP15, Geiger będzie mocny bo ta skocznia ostatnia (Titissee) po prostu mu nie pasowała ze względu na najazd klasyczny i jestem ciekawy kogo jako nr 4 wystawi trener Horngacher. Nasi będą oczywiście faworytami, skład raczej znany na 100% Stoch, Kubacki, Żyła, Stękała. Austria dla mnie liczyć się nie będzie zupełnie, mocny Kraft i to tyle, Hayboeck raz skoczy raz nie, Huber bez dobrych warunków skacze słabo a Aschenwald teraz w przeciętnej dyspozycji.

Mega ciekawy jestem jakie kursy pojawią się na poszczególne reprezentacje. Wyczuwam, że może być spore value na Norwegów.
Jeżeli miałbym na ten moment typować top4 to:
1. Polska
2. Norwegia
3. Niemcy
4. Japonia/Austria

Na pewno Japonia może być niespodzianką bo do formy wraca młodszy z braci Kobayashi czyli Ryuou dodatkowo wystawią pewnie dwóch Sato i starszego brata Ryuou. Y.Sato prezentuje mocną, stabilną formę więc obecnie mają dwa pewne punkty reprezentacji. Jeżeli Junshiro i Keichie Sato skoczą swoje (a potrafią co pokazali już nie raz w tym roku) to moim zdaniem mogą bić się nawet o TOP3 z Niemcami. Ale nie zaryzykuje takiego beta bo to jednak 8 skoków i lepiej wybrać tych stabilnych.

Jak Wy widzicie podium i jakieś ciekawe przemyślenia?

EDIT:
Jako że info jest, że Kraft nie startuje to Austria całkowicie moim zdaniem wylatuje z TOP 4.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +141
T 141

thestasiex12

Użytkownik
W sobotę szykuje się super drużynówka. Norwegia będzie naszym najgroźniejszym rywalem w walce o wygraną w drużynówce. Austriacy bez Krafta a w miejsce Krafta w drużynówce zapewne wejdzie Lackner to max 5 miejsce. Hayboeck nierówny, Huber wyskakuje się w kwalifikacjach a w konkursie klapa. Aschenwald słabo teraz skacze. W Niemczech Biśla wraca do bardzo dobrej formy, Geigerowi Titise nie leży ale tu wypadnie sporo lepiej niż u siebie, Paschke się obudził po nieudanym TCSie a czwarty do drużyny zostanie wyłoniony po treningach i kwalifikacjach w piątek. Japonia 2 pewne punkty Yukiya Sato i Ryoyu Kobayashi + zapewne w drużynówce brat Ryoyu i Keichii Sato według mnie będzie na 4 miejscu. Słowenia poza Laniskiem i Prevcem nie ma dobrych 2 pozostałych zawodników na drużynówkę.

1.Polska vs Norwegia
3.Niemcy
4.Japonia
5.Austria
6.Słowenia

Polska Żyła-Stękała/Wolny-Stoch-Kubacki

Norwegia Johansson-Tande/Forfang-Lindvik-Granerud

Niemcy Paschke-Schmid/Hammann-Geiger-Eisenbichler

Austria Huber-Lackner-Aschenwald-Hayboeck

Japonia R Kobayashi-Sato K.-J Kobayashi-Sato Y.

Słowenia Prevc P.-Jelar-Prevc C.-Lanisek
 
Otrzymane punkty reputacji: +141
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Co do drużynówki, jak dla mnie każdy inny wynik niż wyraźna wygrana Polski będzie niespodzianką. Norwegowie owszem ostatnio mocni, ale bardzo lubią zarówno Neustadt jak i Bischo. Jakby popatrzeć jak skakali np. w Innsbrucku czy Oberstdorfie to już tak dobrze to nie wygląda. Myślę, że Niemcy są w stanie powalczyć z nimi o 2miejsce, gdyż w Zakopanem przeważnie skakali dobrze. W związku z absencją Krafta, raczej Austriacy będą za podium.

Ja bardziej jestem ciekaw czy jak Kuba Wolny skoczy w piątek 3 razy do dzisiątki (a szanse duże bo forma przyszła a i jest super stabilny), to czy ta żelazna czwórka na drużynówke jest taka żelazna i pewna :)

Swoją drogą Kraft ewidentnie celuje w MŚ i jak tylko będą dostępne jakieś kursy to będę celował w jego medale na tej imprezie.

Jak dla mnie:
1.POL
2.GER
3.NOR
4.AUT
5.JPN
6.SLO
 
Otrzymane punkty reputacji: +141
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Zakładając w miarę sprawiedliwe warunki o zwycięstwo powinny walczyć reprezentacje: Polski i Norwegii. Kamil jest w świetnej dyspozycji, znów widać solidność, powtarzalność i radość w jego skokach, Dawid- skoki solidne a od Turniej Czterech Skoczni utrzymuje wysoką dyspozycję w Zakopanem powinien utrzymywać się w ścisłej czołówce konkursu , Piotr- pewny punkt w kadrze, który w konkursach drużynowych rzadko zawodzi oraz Andrzej- wysoka dyspozycja i objawienie w kadrze Michała Dolezala. Świetnie ogląda się skoki naszego reprezentanta. W Zakopanem powinien potwierdzić obecną dyspozycję i dorzucić sporo punktów do noty drużyny.

Norwegia- W dużej mierze zadecydują skoki Tandego i Johanssona. Sądzę, że Granerud utrzyma wysoki poziom i odda dwa dalekie skoki a wtórować powinien mu Lindvik, który po Turnieju Czterech Skoczni jest w bardzo dobrej dyspozycji i z każdym kolejnym konkursem pokazuje, że wraca do ścisłej czołówki. Nie mam przekonania co do Tandego, fakt ostatni konkurs w Titise- Neustadt stanął na podium, jednak jest to dla mnie strasznie chimeryczny zawodnik, który zdecydowanie częściej zawodzi i uważam jego podium za chwilowy przebłysk. Miejsca od początku sezonu Daniela to: 36 Wisła, 48 i 14 Ruka, 18 i 27 Niżny Tagil, 45 i 19 Engelberg, 22 Obersdorf, 15 Ga-Pa,14 Insbruck, 11 Bishofshofen oraz 44 i 2 Neustadt. Wielką zagadką będą skoki Roberta Johanssona. O ile wiatr będzie pod narty popularny "wąsacz" powinien złapać wiatr w żagle i pofrunąć daleko tak i w przeciwnym wypadku biorąc podmuchy w plecy lądować w okolicy punktu K tracąc sporo punktów do rywali. Podopieczni Alexandra Stoecka muszą oddać naprawdę solidne i dalekie próby, by pokonać reprezentację Polski.

3. Niemcy- Zdecydowanie drużyna, której nie można zlekceważyć. Asekuracyjnie umieszczam ją na najniższym stopniu podium. Solidny Markus Eisenbichler i Karl Geiger, czy utrzymujący w miarę równy poziom Pius Paschke oraz obiecujący Martin Hamman, który przy lekkim wiatrze pod narty potrafi oddać dalekie skoki, powinny zapewnić reprezntacji Niemiec co najmniej najniższy stopień podium. Uważam, że są w stanie pokonać Norwegów.

4. JPN
5. AUT
6. SLO
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +141
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Żyła - Geiger 2 @2.03 (kwalifikacje) (Dyskwalifikacja Polaka)

Chyba nikogo już nie zdziwi typ przeciwko Piotrkowi w kwalifikacjach. Nawet jeśli Wolny będzie od niego lepiej skakał w treningach czy kwalifikacjach, to skład drużyny na sobotę już jest praktycznie ustalony, żelazna czwórka: Stoch, Kubacki, Żyła oraz Stękała wynikami z całego sezonu oraz ostatnią dyspozycją konkursową po prostu wygrywają rywalizację z pozostałymi zawodnikami z Kadry. Może i można liczyć tym razem na lepszy skok Piotrka w kwalifikacjach, ale najlepsze próby zachowa na pewno na sobotę i niedzielę. Tym razem wybrałem Geigera, który w Titisee-Neustadt skakał poniżej oczekiwań, ale trzeba zaznaczyć, że nie przepada za tą skocznią i dlatego mamy teraz tak atrakcyjny kurs. Myślę, że w ten weekend zobaczymy zdecydowaną zwyżkę formy u Niemca, może i zdarzają mu się słabsze skoki w kwalifikacjach, ale częściej widzimy to po stronie Polaka, który powinien być jutro niżej od rywala.

Johansson - Tande 1 @1.85 (kwalifikacje)

Pojedynek norweski. Tande w ostatnią niedziele zaskoczył wszystkich i przede wszystkim chyba samego siebie, zajmując drugie miejsce w konkursie. O dziwo nie zepsuł jednego ze skoków, co mu się przytrafiało w tym sezonie bardzo często. Jakoś nie wierzę w cudowne odrodzenie drugiego z Norwegów, on skacze strasznie w kratkę, potrafi nie awansować do czołowej 30, po czym następnego dnia wskakuje na podium. Tamta skocznia mu zdecydowanie odpowiadała, a w Zakopanem nigdy nie był w czubie. Johansson to król treningów i kwalifikacji, gdzie oddaje najlepsze próby, przychodzi konkurs i wygląda to trochę gorzej. Jednak jego forma jest stabilniejsza, rzadko zawala i myślę, że jutro, jako, że mamy kwalifikacje, to powinien być wysoko i pokonać kolegę z Reprezentacji.

Jutro w trakcie kwalifikacji wiatr nie powinien przeszkadzać, 1-2 m/s, raczej pod narty.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +198
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
W parze Żyła - Geiger mam podobne zdanie i nie będę się specjalnie rozpisywał. Natomiast ode mnie leci kolejna para:

Sato Y. - Huber D. [2] 2.01 sts
Od jakiegoś czasu Japończyk w treningach i kwalifikacjach wygląda podobnie jak nasz Piter, po czym w konkursie wygląda znacznie lepiej. Zgoła odmienna jest sytuacja u Austriaka. Ten z kolei jest ostatnio wyborny w treningach i kwalifikacjach, kręci się koło pudła. Po czym przychodzi konkurs i balansuje na granicy pierwszej dziesiątki, niejednokrotnie nie mieszcząc się w niej. A jako, że dziś kwalifikacje, to warto pójść w stronę Austriaka.

Sato chyba podkradł papryczki od Pitera, że dzisiaj w każdej serii najlepszy.
 
Ostatnia edycja:
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
W Fortunie dodali zakłady specjalne.

zwycięzca kwali wygra indywidualne, kurs 8, stawka 2/10
Polak wygra kwale, indywidualne i Polska drużynowe, kurs 20, stawka 0,5/10


Próbuję te dwa specjale. Albo to będzie weekend Norwega i Granerud pokaże moc w kwalach i indywidualnym albo to będzie weekend Polaków i zgarną wszystko :) Traktuję to nieco rozrywkowo, zobaczymy co będzie.

1610696989379.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
W Fortunie dodali zakłady specjalne.

zwycięzca kwali wygra indywidualne, kurs 8, stawka 2/10
Polak wygra kwale, indywidualne i Polska drużynowe, kurs 20, stawka 0,5/10


Próbuję te dwa specjale. Albo to będzie weekend Norwega i Granerud pokaże moc w kwalach i indywidualnym albo to będzie weekend Polaków i zgarną wszystko :) Traktuję to nieco rozrywkowo, zobaczymy co będzie.

Pokaż załącznik 6251
Ja tam wjechałem w te dwa , najciężej będzie z kwalifikacjami , ale jak już Polak je wygra to oba kupony siądą na raz . Dobre bety powodzenia , juz kurs 15
 
M 20,3K

musampha

Użytkownik
Totalbet daje na kwalifikacje kilka ciekawych kursów na pojedynki z Markengiem. Dziwią mnie wysokie kursy na przeciwników Norwega. On sam wraca po kontuzji, wcześniej dopiero raczkował jeśli chodzi o Puchar Świata zajmując przeciętne miejsca. Wiadomo, że to tylko kwalifikacje, ale szanse na to, że wyżej od Markenga będą tacy zawodnicy jak Paschke, Lanisek czy Ryoyu Kobayashi oceniam wysoko.


T. A. Markeng - P. Paschke 2@1,85
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +41
A 638

Alpmma

Użytkownik
Szkoda ze nie wiedziałem o tym wcześniej eh ...
Przecież nie jest to jakaś tajemna wiedza, wystarczy zerknąć historyczne wyniki na danej skoczni.
Albo na wyniki danego skoczka, Sato nie ma za dużo sukcesów, ale np pierwsze podium zaliczył właśnie w Zakopanem 2 lata temu.
Post automatycznie złączony:

Mega dziwnie się dzisiaj oglądało te kwale.
Warunki od -2 do +13, ponad 50 skoków i żaden bez szału.

Tak jak pisałem w poście nr 1 mega w formie Y Sato, wydaje się być po za zasięgiem w niedzielę w ind zawodach.
Co do drużynówki, łapałem niezłe kursy na Norwegów i cieszę się bo teraz na pewno spadną.
Jeżeli Granerud dzisiaj tylko się bawił i jutro odda porządne skoki to myślę że Norwegowie klepną 1 miejsce.
Drugie miejsce powinno spokojnie przypaść naszym, trzecie Niemcom i czwarte Japończykom.
 
Ostatnia edycja:
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Sato skacze w Zakopanem bardzo dobrze. Aktualny rekordzista skoczni,dziś hattrick( wygrane dwa treningi oraz kwalfikacje,gdzie skakał w niekorzystnych warunkach) i nie jest to przypadek. Przed treningami myślałem o bezpieczniejszym graniu na top10 ew. w parze z Johannsonem
 
A 638

Alpmma

Użytkownik
Dodatkowe info: Piotr Żyła dostał DSQ za kombinezon po skoku w kwalifikacjach. W zawodach drużynowych wystąpi razem z Kubacki, Stochem i Stękałą a w niedziele w zawodach indywidualnych nie wystąpi
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Przecież nie jest to jakaś tajemna wiedza, wystarczy zerknąć historyczne wyniki na danej skoczni.
Albo na wyniki danego skoczka, Sato nie ma za dużo sukcesów, ale np pierwsze podium zaliczył właśnie w Zakopanem 2 lata temu.
Post automatycznie złączony:

Mega dziwnie się dzisiaj oglądało te kwale.
Warunki od -2 do +13, ponad 50 skoków i żaden bez szału.

Tak jak pisałem w poście nr 1 mega w formie Y Sato, wydaje się być po za zasięgiem w niedzielę w ind zawodach.
Co do drużynówki, łapałem niezłe kursy na Norwegów i cieszę się bo teraz na pewno spadną.
Jeżeli Granerud dzisiaj tylko się bawił i jutro odda porządne skoki to myślę że Norwegowie klepną 1 miejsce.
Drugie miejsce powinno spokojnie przypaść naszym, trzecie Niemcom i czwarte Japończykom.
Bez przesady z tym poza zasięgiem Sato. On może w pt wszystko wygrać a w nd nie wejść do 2 serii i wcale mnie to nie zdziwi, także spokojnie :)

Ciekawostką jest dla mnie Granerud. Fatalne dzisiaj prędkości i wyraźny brak mocy na progu i brak pewności w powietrzu. Raczej niezwykł on się "bawić" w treningach. Albo coś się rozsypuje u Norwega, albo wybitnie mu skocznia nie spasowała i do jutra może nie zdążyć się wyraźnie poprawić.

Jak dla mnie Polska murowany kandydat do wygranej. Pytanie czy kursy będą sensowne na rozegranie tego.


Moja prognoza na jutro:
1.POL
2.GER
3.NOR
4.AUT
5.SLO
6.JPN
:)
 
cinas89 3,4K

cinas89

Football,speedway
Przecież nie jest to jakaś tajemna wiedza, wystarczy zerknąć historyczne wyniki na danej skoczni.
Albo na wyniki danego skoczka, Sato nie ma za dużo sukcesów, ale np pierwsze podium zaliczył właśnie w Zakopanem 2 lata temu.
Post automatycznie złączony:

Mega dziwnie się dzisiaj oglądało te kwale.
Warunki od -2 do +13, ponad 50 skoków i żaden bez szału.

Tak jak pisałem w poście nr 1 mega w formie Y Sato, wydaje się być po za zasięgiem w niedzielę w ind zawodach.
Co do drużynówki, łapałem niezłe kursy na Norwegów i cieszę się bo teraz na pewno spadną.
Jeżeli Granerud dzisiaj tylko się bawił i jutro odda porządne skoki to myślę że Norwegowie klepną 1 miejsce.
Drugie miejsce powinno spokojnie przypaść naszym, trzecie Niemcom i czwarte Japończykom.
Owszem ale jak juz podaje info to moglby wspomnieć bo to PODSTAWA, czasem czlowiek nie ma czasu patrzeć na staty wchodzi czyta forum i typuje, tak też było w moim przypadku. Jak ja już coś pisze to staram się to robić bardzo dobrze .
 
zimny94 19,7K

zimny94

Użytkownik
Ja już dziś wchodzę w zakład Polska 2.5 STS


Tak jak pisałem wyżej liczyłem na potknięcie się Polaków w kwalifikacjach bo początkowo kurs na ich wygrana wynosił 1.66 co było mega słabe i nieopłacalne.
Skąd taki kurs? Słaby dzień Kamila Stocha który jako doświadczony skoczek da z siebie 120% i jestem pewny że poprawi swoje skoki, stękała i Kubacki w formie. Żyła pozostaje trochę zagadka po tym jak dostał dziś DSQ ale powinien swoje dołożyć do zespołu.

Nikt nie ma tak równej drużyny jak my, Norwegowie mają problem z równymi wynikami, jak jeden polepszy skoki to drugi doluje, dochodzi zniżka firmy Graneruda i duże problemy ze skokami w dniu dzisiejszym.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom