>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2020/2021 - Zakopane (15.01.2021 - 17.01.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Dziś będzie krótko, bo nie mam zbytnio czasu. Czy wczorajsze skoki Stocha i Graneruda to zasłona dymna? Wątpię, Panowie zostali wystawieni w drugiej grupie, czyli w potencjalnie najgorszej, dlatego tych Panów zostawiam w spokoju. Może i będzie poprawa, ale nie będą to chyba najlepsze noty w ich wykonaniu. Czekam na kursy na Betsson, póki co zagrałem:

P. Aschenwald - P. Prevc 2 @2.20 ( 1 seria ) Fortuna

Starałem się wybierać zawodników, którzy skaczą po siebie lub blisko siebie. Dziś może mocniej podwiewać, ok 2-3m/s pod narty, z boku, może być trochę loterii. Austriak od pewnego czasu przyzwyczaił nas do niezłych prób treningowych i kwalifikacyjnych, po czym przychodził konkurs i meldował się bliżej końca stawki, aniżeli czuba tabeli. Wczoraj w dwóch skokach lepszy od rywala, ale zupełnie bym się tym nie przejmował. Peter Prevc swego czasu stawał tutaj bodajże trzy razy na podium, znany jest z tego, że skoki treningowe są poniżej oczekiwań, a najlepsze próby oddaje właśnie w konkursie. Ostatnio przez komentatorów było wspominane, że ma pecha do warunków i trafia fatalnie. Dziś liczę , że trafi zdecydowanie lepiej, a przynajmniej porównywalnie z Austriakiem, którego wtedy powinien pokonać.

D.A. Tande - P. Żyła 2 @2.20 ( 1 seria ) ForBet

Piotrek jutrzejszy dzień ma już z głowy, nie dopilnował kombinezonu i został zdyskwalifikowany, więc może się skupić tylko na dzisiejszym dniu. Ale jestem spokojny o jego formę, bo ostatnie konkursy to pokazały. Jeśli dodamy do tego fakt, że na konkursy drużynowe spina się jak mało kto, to nie ma obaw, że popsuje. Norweg zaskoczył w Titisee, zajął w jednym z konkursów 2 miejsce, ale tutaj już wszystko wróciło do normy. W ostatni weekend skocznia mu podpasowała, tutaj jest trochę inaczej, bo nie notował w przeszłości dobrych wyników. Z mocniejszym wiatrem w plecy sobie nie radzi, co pokazały wczorajsze kwalifikacje, jeśli dodamy do tego fakt, że dziś ma jeszcze mocniej podwiewać, wiaterek będzie kręcił i ma padać śnieg, to może być powtórka z wczorajszego skoku, a u Piotrka przewiduję zdecydowaną poprawę. Skaczą obok siebie w porównywalnych warunkach, po takim kursie grzech nie spróbować.

D. Huber - R. Johansson 2 @2.05 ( 1 seria ) Totalbet

Obydwaj Panowie to królowie treningów, w konkursach radzą sobie gorzej, ale to Jaohansson wypada ostatnio lepiej i moim odczuciu będzie tutaj wyżej.


Później dorzucę parę typów z Betsson, ale już bez analizy.
 
Ostatnia edycja:
T 8,9K

trema11

Użytkownik
W związku rozdmuchanym balonikiem na zwycięstwo naszych orłów,gram odwrotnie,

Polska-Norwegia
Typ-2
Kurs-2.3

Niemcy -Japonia
Typ-2
Kurs-2.3

Buk-Tipico

Japonia pokazała się w kwalach z bardzo dobrej strony i powinna byc lepsza od Niemców,a z naszymi to jak wygrają no to kupon nie wejdzie ale będzie radość,czyli i tak i tak będzie ok.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Niemcy top3 1.75 sts Kompromitacja Niemców. Ich forma dzisiaj idealnie odwzorowuje moją formę pod względem typowania. Czas na przerwę do mistrzostw świata.

Chyba niewielu spodziewało się, że tak będzie wyglądał wczorajszy dzień. Sato w każdej serii był najlepszy, Granerud jakiś zagubiony, Kamil też nic nie pokazał. Ogólnie jeśli policzyć sumy punktów każdej z reprezentacji, to sześć ekip wypadło na bardzo zbliżonym poziomie. Z tej szóstki na podium widzę Niemców. Zacznę od rywali. Kto najgroźniejszy? Na pewno Polacy.

Norwegowie - nie zdziwię się, jeśli przy tych wiatrach będą poza podium. Granerud coś niewyraźny. Tande jak dostanie wiatru w plecy może zawalić kompletnie. Pozostali też z wiatrem w plecy nie skoczą rewelacji. Kwalifikacje pokazały, że będą mieli problem.

Słoweńcy - potrafią się zmobilizować na zawody drużynowe, ale są mocno nierówni w tym sezonie, a forma też nie jest taka do jakiej nas przyzwyczaili.

Austria - tutaj bez lidera i ze skoczkami, którzy lepiej skaczą na treningach i kwalifikacjach, a gdy przychodzi konkurs jest równia pochyła.

Japonia - mają Sato. Dzisiaj swoje skoczy. Ale nie robi też jakiejś kosmicznej przewagi. W kwalifikacjach wcale nie wygrał zdecydowanie. Pozostali przyzwoicie, ale taki Junshiro może też zawalić. Ale jesli nikt nie zawali, to może i powalczą o podium. Taki trochę czarny koń dzisiaj dla mnie.

No i Niemcy. Jest Eisenbichler, który swoje skacze. Geiger skoczy na pewno lepiej niż w kwalifikacjach. Paschke wraca na właściwe tory, zaliczył jakiś dziwny zjazd formy na TCS. No i Freund, który powoli idzie z formą do góry. Widać, że z konkursu na konkurs jego skoki są coraz bardziej ustabilizowane. Nie sądzę, by miał zawalić. Są w miarę równi, powtarzalni, więc na podium powinno starczyć.
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS DRUŻYNOWY

Faworytem do zwycięstwa są oczywiście Polacy, ale biorąc pod uwagę, że może dzisiaj trochę namieszać wiatr, co już niejednokrotnie widzieliśmy na Wielkiej Krokwi, oraz to, że kursy (najwyższy @1.90, Fortuna) raczej nie zachęcają do gry na Polaków, warto spojrzeć w inną stronę. Jeśli chodzi o Norwegów, w 1. serii treningowej ich 4. zawodników uplasowało się w TOP12, w 2. serii - 3. w TOP11. W kwalifikacjach było już znacznie gorzej, jednak Johansson, Lindvik oraz Tande skakali, obok Japończyka Y. Sato w najgorszych warunkach wietrznych. Największy problem stanowi Granerud i jego prędkości najazdowe (o czym więcej poniżej). Za drobne próbuję pójść w stronę: Norwegia, V -> @5.00, Betsson. Nieoficjalne wyniki drużynowe wczorajszych kwalifikacji - tutaj.


Poniżej 2 propozycje H2H ode mnie.
Lindvik vs Granerud (1. seria) -> @1.57, BETFAN
Granerud vs Paschke (1. seria) -> @2.38, STS

117.5 m (13. miejsce), 117 m (35. miejsce), 117 m (44. miejsce). Fatalny występ Graneruda we wczorajszych seriach. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim prędkościami na progu, które były następujące: 88.6 km/h, 89.8 km/h oraz 90.3 km/h. W każdej z prób, Norweg był zdecydowanie najwolniejszym skoczkiem na najeździe z całej stawki. Granerud został wyznaczony do skakania dzisiaj w 2. serii zawodników, co jeszcze 2 dni temu było nie do pomyślenia. Paradoksalnie może mu to trochę pomóc, bo jest szansa na to, że będzie ruszał z wyższej belki. Mimo wszystko, problem z prędkościami jest znaczny i nie wiem, czy w przeciągu niecałych 24h uda się go wyeliminować.

Lindvik po skokach na odległość 121.5 m, 131 m, 120.5 m, uplasował się wczoraj na następujących lokatach: 12, 5, 25. Tę ostatnią, kwalifikacyjną próbę oddawał w najgorszych warunkach ze wszystkich zawodników, a i tak oddał skok 3.5 m dłuższy od Graneruda (2x więcej dodanych punktów). Lindvik od kilku tygodni prezentuje się bardzo dobrze i stać go na indywidualną notę, która uplasuje go w TOP10.

Jeśli chodzi o Paschke, on wczoraj skakał naprawdę dobrze. Trochę "przebudził się" po trochę słabszych występach w ostatnich tygodniach. W seriach treningowych zajął kolejno 15. (125.5 m) oraz 2. miejsce (134.5 m). W kwalifikacjach wypadł trochę gorzej, bowiem uplasował się na 17. pozycji po skoku na 124.5 m, ale tutaj również warto zaznaczyć, że oddawał swoją próbę w bardzo trudnych warunkach (komp. +9.3 pkt.). Niemiec będzie dzisiaj skakał tuż przed Granerudem, a więc obaj powinni startować w podobnych warunkach wietrznych. Pytanie brzmi, czy Norweg poprawi swoje prędkości najazdowe. Jeśli nie ulegną one znacznej poprawie, faworytem w tym starciu będzie doświadczony Paschke.


Bez analizy:
Norwegia vs Słowenia -> @1.40, Betsson


Prognoza pogody: 16.01.2021 r.
Lista startowa
PŚ w Zakopanem: Yukiya Sato wygrywa kwalifikacje, Stękała trzeci, dyskwalifikacja Żyły!
PŚ w Zakopanem: Y. Sato najlepszy na treningu, Polacy w czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +63
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Dzisiaj forBET oferuje nam zakład bez ryzyka na skoki trzeba zagrać za dokładną stawkę 99 lub 199 zł, także trzeba skorzystać

Polska - Norwegia 1 @1.45.

Myśle, że dzisiaj powalczymy o zwycięstwo z Niemcami. Norwegów spodziewam się w okolicy 3-4 miejsca. Wczoraj w kwalifikacjach Norwegowie bardzo słabo się zaprezentowali. Granerud fatalnie tutaj skacze, ma niskie prędkości najazdowe. U nas Stękała i Kubacki równo na dobrym poziomie. Kamil i Piotrek trochę słabiej, ale wszyscy wiemy, że Żyła do skoków treningowych nie przywiązuje uwagi i dzisiaj skoczy już zdecydowanie lepiej. Tym bardziej, że w konkursie indywidualnym go nie zobaczymy, także tutaj powalczy.

Niemcy - Słowenia 1 @1.40

Tak jak wcześniej wspomniałem spodziewam się, że Niemcy powalczą tutaj z nami o zwycięstwo. Lubią skakać w Zakopanem w ostatnich 5 konkursach tutaj 3-krotnie wygrywali i raz byli na drugim miejscu. Najbardziej nierówny z nich Freund skacze w pierwszej parze, ale jak powtórzy wczorajsze skoki w okolicy 15-20 miejsca to jestem spokojny o ich zwycięstwo w parze ze Słowenią

Najlepszy Austriak Daniel Huber @1.45

Jak wiemy do Zakopanego nie przyjechał Stefan Kraft. Z nim w składzie Austriacy mogli być groźni. W związku z absencja Krafta, Huber jest liderem w kadrze austriackiej. Wczoraj w trzech skokach był zdecydowanie najlepszy z Austriaków. W treningach i kwalifikacjach zajmował odpowiednio 2,12,4 miejsce. Dzisiaj powinno być podobnie i żaden kolega z drużyny nie powinien być lepszy w indywidualnej rywalizacji drużynowej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +17
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Ja bym uderzył w zakłady w stronę Słoweńców. Wczoraj "zajęli" drugie miejsce w kwalifikacjach, zwykle dobrze wypadali w Zakopanem.

- Słowenia top3
- Słowenia > Austria
- Słowenia > Norwegia

Buki ich nie doceniają, można złapać na tym niezłe value.
 
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Japonia Top 3 - @2.5 Sts

Według mnie Japonia ma spore szanse na podium w dzisiejszym konkursie. Walka o 3 miejsce najprawdopodobniej będzie się toczyć między Niemcami,Słowenia oraz właśnie Japonią I według mnie to Japonia wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

A top 6 według mnie będzie wygładalo tak:
1 - Polska
2 - Norwegia
3 - Japonia
4 - Słowenia
5 - Niemcy
6 - Austria
 
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
1.01 przed skokiem Stekaly na Polakow :oops: Na Austrie okolo 20.00. Mega szkoda chlopaka bo wydawalo sie, ze bedzie easy po pierwszej serii.
 
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
1.01 przed skokiem Stekaly na Polakow :oops: Na Austrie okolo 20.00. Mega szkoda chlopaka bo wydawalo sie, ze bedzie easy po pierwszej serii.

No niestety, kolejny raz przekonałem się o tym, że skoków nie ma co grać grubej. Zawody w Zakopanem są doskonałym przykładem prawie 30pkt przewagi nie pozwoliło wygrać Nam. Fakt faktem że warunki miał kiepskie, ale to pokazuje jaka loteria jest w tym sporcie i jak sędziowie się bawią. Stękała miał słabe warunki a odjęli mu punkty. Strasznie szkoda Polaków bo nie ma nic przyjemniejszego jak wygrać na swojej ziemi. Szkoda też kuponu bo przez ten skok ponad tysiąc było do zgarnięcia a tu klops niestety co wydawało się w miarę pewne, szybko pokazało że w sporcie nic pewnego nie jest, a tymbardziej w skokach gdzie wiatr rozdaje karty. Mam nadzieję że dzisiaj będzie korzystniej z warunkami, chodź wyleczyłem się z grubszego grania w tą dyscypline bo sprawiedliwych warunków raczej nigdy nie będzie z takim podejściem też jur. Pozdro i z fartem wszystkim👊💪
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Najlepszy Polak: Stękała A., kurs 3 Forbet, stawka 1,5/10
Stoch K.-Stękała A., typ 2, kurs 2,22 STS, stawka 4/10

1.trening, 2.trening, kwalifikacje, seria próbna, zawody drużynowe
Stękała A. - 5, 4, 3, 10, 20
Stoch K. - 9, 15, 19, 9, 8
Kubacki D.- 4, 6, 7, 8, 5

Andrzej wczoraj zawalił jeden skok i z tego powodu Polska zajęła 2.miejsce w drużynówce, wcześniej spisywał się tutaj rewelacyjnie na treningach i w kwalifikacjach. Nawet w pierwszym skoku wczoraj miał 137 metrów co dawało mu ścisłą czołówkę. Myślę, że dzisiaj powalczy o TOP5 konkursu a z Polaków zagrozić może mu jedynie Dawid Kubacki. Gdyby nie dyskwalifikacja Piotra Żyły to nie ruszałbym tego typu, ale w takich okolicznościach uważam, że może być niespodzianka.
Stoch prezentuje się bardzo dobrze, ale mam wrażenie, że jego forma lekko spada w dół i z zawodnika na TOP3 spadł na TOP10.

Lanisek TOP10, kurs 1,85 STS, stawka 4/10
Lanisek - Aschenwald, typ 1, kurs 1,7 STS, stawka 6/10

1.trening, 2.trening, kwalifikacje, seria próbna, zawody drużynowe
Lanisek - 6, 8, 15, 7, 12
Aschenwald -
10, 20, 16, 12, 13

W tej parze w dotychczasowych skokach Lanisek zawsze był lepszy. skacze tutaj na poziomie TOP10. Austriak to raczej poziom TOP15, więc różnica jest a kurs bardzo dobry do dubla.

Sato Yukiya wygra, kurs 14 Fortuna, stawka 0,5/10
Sato Yukiya TOP3, kurs 3,65 Fortuna, stawka 1/10

Japończyk ewidentnie lubi tutaj skakać! W zeszłym sezonie w drużynówce pobił tutaj rekord skoczni, dwa lata temu zakończył zawody na 3.miejscu. W ostatni piątek był najlepszy w treningach i kwalifikacjach. Wczoraj w drużynówce zaprezentował się słabo, ale nie skreślałbym go, to taki zawodnik, który może odlecieć i wygrać a z drugiej strony zawalić skok i nie wejść do drugiej serii. Mimo wszystko po piątkowych wynikach takie kursy trzeba spróbować.

Najlepszy Norweg: Johansson, kurs 3,75 Forbet, stawka 1,5/10

1.trening, 2.trening, kwalifikacje, seria próbna, zawody drużynowe
Johansson - 3, 7, 12, 5, 10
Lindvik - 12, 5, 25, 6, 2
Granerud -
13, 35, 43, 17, 23
Tande - 7, 11, 23, 29, 9

Johansson powalczy o miano najlepszego Norwega chyba tylko z Lindvikiem. W dotychczasowych próbach wygrał z nim 3:2. W parze Lindvik-Johansson, kurs na 2 wynosi 2,4. Skoro nie widzę, żeby powalczył tutaj Granerud ani Tande to kurs 3,75 jest dla mnie sporym value. Nie wchodzę jednak mocno, bo to żaden faworyt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +263
A 638

Alpmma

Użytkownik
Dziwnie przebiegają te zawody na Wielkiej Krokwi w tym roku w mojej opinii. Dziwne wartości przeliczników za wiatr, które całkowicie moim zdaniem nie pasują do tego co się dzieje na skoczni (było to wczoraj ewidentnie widać, gdzie zawodnicy na podobnej wysokości i odległości spadali w dół albo dostawali podmuch że narty szły do góry a przeliczniki za wiatr odmienne + za podmuch, minusowe pkt za brak :D) daleki jestem oczywiście od teorii spiskowych i sam jestem zwolennikiem równego poziomu konkurencji, dlatego jak najbardziej uważam, że pkt powinny być dodawane i odejmowane w zależności od sytuacji ale tutaj coś mi nie gra.
Bardzo dziwne wyniki, między innymi Graneruda który ma tragiczne prędkości i zapomniał chyba jak się skacze, Sato który był królem jednego dnia a następnego zaliczył fatalny występ, Andrzej Stękała, który według trenera miał fatalne warunki ale nikt nie mówi o tym że był wolniejszy na progu o blisko 1km w porównaniu do pierwszego skoku co mniej więcej daje wartość 2 belek.
Dlatego zalecam niskie stawkowanie, bo jaja mogą być jak nigdy.

Ode mnie:
Tande - Geiger 1 @ 1.7
Kobayashi R - Sato K. 1 @ 1.7
Prevc P. - Prevc D. 1 @ 1.4

Trebelek nr 1
W pierwszej parze Tande forma zwyżkowa, fajnie skacze od pewnego czasu, dobre i pewne skoki. Geiger w drugą stronę, posypał się (jak z resztą cała drużyna Niemiecka) skoki słabe, widać że coś mu całkowicie nie leży obecnie bo po każdym skoku pokazuje wymowne triki do kamery.
Druga para, dwóch Japończyków, biorę tego solidniejszego któremu wpadki się nie zdarzają. Wraca Ryuou na dobre torby, solidny występ na TCS, teraz też porządne skoki, widać budzi się powoli ze snu i wraca do optymalnej formy. Sato Keichie wczoraj dobry występ i dlatego kurs jest tak fajny, normalnie byłby na poziomie 1.35. Nie ufam jemu, potrafi skoczyć nieźle ale i też w dobrych warunkach spaść na 105 m. Moim zdaniem nie ma w nim żadnej stabilizacji i nie wierzę że odda dziś 2 tak dobre skoki jak wczoraj a nawet jeśli to w obecnej formie Ryuou i tak go przeskoczy.
Trzecia para, walka dwóch braci. Peter skacze swoje, dość stabilna forma, brakuje mu optymalnej formy dlatego jest to zawodnik obecnie nie na TOP10 ale na TOP 20. Jego młodszy brat, moim zdaniem kompletnie bez formy, fakt że skacze stylowo kładąc się na narty ale prócz mamutów ten jego znak firmowy nie przekłada się na dobre wyniki. Dzisiaj moim zdaniem nawet nie wejdzie do TOP30.

Dodatkowo bez analizy:
Lindvik - Stoch 1 @ 1.62
Kubacki - Stękała 1@ 1.52
Huber - Eisenbichler 1 @ 1.55
Johanssonn- Granerud 1 @ 1.45

Kursy i typy z fortuny
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +214
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY

Granerud vs Geiger -> @2.05, STS
Granerud vs R. Kobayashi -> @2.15, ETOTO

Wczorajsza analiza skoków Graneruda.
117.5 m (13. miejsce), 117 m (35. miejsce), 117 m (44. miejsce). Fatalny występ Graneruda we wczorajszych seriach. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim prędkościami na progu, które były następujące: 88.6 km/h, 89.8 km/h oraz 90.3 km/h. W każdej z prób, Norweg był zdecydowanie najwolniejszym skoczkiem na najeździe z całej stawki. Granerud został wyznaczony do skakania dzisiaj w 2. serii zawodników, co jeszcze 2 dni temu było nie do pomyślenia. Paradoksalnie może mu to trochę pomóc, bo jest szansa na to, że będzie ruszał z wyższej belki. Mimo wszystko, problem z prędkościami jest znaczny i nie wiem, czy w przeciągu niecałych 24h uda się go wyeliminować.
"To nieprawdopodobne, żeby tracić ponad kilometr na rozbiegu. Myślałem, że wiem, gdzie leży problem i jak go rozwiązać, ale się myliłem. W tej chwili nie mam żadnej nadziei" - to słowa Norwega po wczorajszym konkursie drużynowym. Ciekawą analizę skoków Graneruda przedstawił także trener Szturc: "Zaobserwowałem, że on coraz gorzej ustawia stopy. Za bardzo mu uciekają na zewnątrz. Przez to zewnętrznymi krawędziami nart trze o brzegi torów i to go spowalnia. Pogubił się na dojeździe, nie ma swobody." Całą wypowiedź Szturca można znaleźć tutaj.
Norweg lądował wczoraj na następujących odległościach: 115 m, 116.5 m oraz 131.5 m. Ten ostatni skok pokazał, że jest w stanie nadrobić sporo metrów w fazie lotu, ale warto podkreślić, że oddał swoją próbę w bardzo dobrych warunkach wietrznych. Mimo wszystko w 2. serii konkursowej, z 13 belki, większość czołowych skoczków i tak poradziła sobie znacznie lepiej.
Przewiduję dzisiaj miejsce w 2. lub 3. dziesiątce Norwega.

Na 6 prób w Zakopanem, Geiger oddał lepsze skoki w 5. Za każdym razem lądował za 120 m. Od Titisee-Neustadt ma pewne problemy Niemiec, bo nie kręci się w czołówce, a raczej zajmuje miejsca w 2. dziesiątce. Mimo wszystko nie psuje swoich prób, skacze regularnie, choć nie tak daleko jak na początku sezonu. W serii próbnej zajął 11. miejsce, a po słabym skoku w 1. serii konkursowej, zdecydowanie poprawił się w 2. skacząc na odległość 135.5 m. Powinien powalczyć o TOP10 dzisiaj.

W przypadku kursów na parę Graneruda z R. Kobayashim, chyba ETOTO popełniło błąd. Na takie samo zdarzenie, bodajże w STS, wisi kurs @1.57. Japończyk również przegrał z Norwegiem tylko w 1. serii treningowej w piątek, a poza tym oddał kolejnych 5 skoków znacznie lepszych. Wczoraj R. Kobayashi zaprezentował się z bardzo dobrej strony - 2 równe, dalekie skoki: 132.5 m oraz 133 m. Te próby dały mu indywidualnie 7. lokatę. Taka dyspozycja Japończyka już chyba nikogo nie dziwi, bowiem od TCS (w którym zajął 6. miejsce) jego forma szybuje w górę i z konkursu na konkurs jest coraz bliżej walki o podium. Dzisiaj jego brak miejsca w TOP10 będzie niespodzianką.


Awans do TOP30 - Markeng, tak -> @2.01, STS

Spróbuję również coś takiego. Spójrzmy na piątkowe próby Norwega.

1. seria treningowa: 24. miejsce, 121 m (komp. +6.8 pkt.)
2. seria treningowa: 32. miejsce, 124.5 m (komp. +3.9 pkt.)
Kwalifikacje: 33. miejsce, 123 m (komp. +6.1 pkt.)

Markeng za każdym razem skakał w dosyć trudnych warunkach. Mimo to, we wszystkich próbach oddał skoki powyżej 120 m i plasował się w okolicach miejsca dającego punkty PŚ. W przypadku wiatru pod narty (co cechuje Norwegów), na pewno stać go na lepszą próbę. Skacze tutaj znacznie lepiej niż kolega z reprezentacji Forfang. Z racji startu na początku stawki, niewykluczone, że będzie miał mały handicap w postaci skoku z wyższej belki (ok. 16).


Prognoza pogody: 17.01.2021 r.
Protokół FIS z wynikami konkursu
PŚ w Zakopanem: Zwycięstwo Austrii, Polska druga!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +253
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
- odnośnie wczorajszej słabej dyspozycji Sato, dziś śnieg ma nie padać więc próbuję Sato win kurs 10

Ponadto uważam że jest duże value w parach przeciwko granerudowi tak jak wyżej podano więc:
Tande vs Granerud @2.13

Oprócz tego ryzykowne ako:
Lindvik vs Stoch @1.8
Tande vs Granerud @2.13
Kobayashi R vs Geiger @1.74
Sato Y vs Hayboeck @1.95
Kurs: @13.01

Wszyscy oprócz Sato byli wyraźnie lepsi od rywali z pary w drużynówce, odpowiednio Lindvik o 18 pkt, Tande o 27 a Ryoyu o 26.
Sato od Hayboecka wyraźnie gorszy bo aż 60 pkt ale uważam że dzisiaj przy lepszej pogodzie wróci do mocnej dyspozycji z treningów i kwali gdzie wszystko wygrywał a Hayboeck też wcale nie musi skakać tak dobrze jak wczoraj.

Wszystkie kursy z betsson

Edit: Dzisiaj duży plus miło jak ktoś skorzystał :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +348
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Seria próbna: Y.Sato - Granerud 1 @ 1,75 @ STS

Zgadzam się z poprzednikami. Sato dzisiaj może być znowu groźny tak jak w piątek. Japończyk przeważnie 1 skok "bez presji" ma lepszy niż konkursowe, dlatego typ na serie próbną. Przeciwnik Granerud odwrotnie. Na konkurs będzie starał się spiąć i stracić jak najmniej do konkurentów, ale w serii próbnej będzie szukał optymalnego pomysłu co może dać odwrotny skutek. Kurs jak dla mnie bajka.

Seria próbna: K.Sato - Paschke 2 @ 1,95 @ STS
Japonczyk jako jeden z nielicznych na tendencje skakać na pół gwizdka w skokach nie punktowanych. Wczoraj 2 razy trafił dobre warunki i jednocześnie oddał dobry skok, dlatego jest faworyzowany. Paschke lubi tą skocznie i miał tu przebłyski w piątek. Wczoraj trafił złe warunki i w ogóle Niemcy mieli gorszy dzień. Dziś liczę na poprawę. Szczególnie w serii próbnej Niemiec powinien oddać dobry skok. Już nie raz wygrywał kwale/serie próbne w konkursie skacząc słabiej, więc tutaj również ciesze się z możliwości postawienia na serię próbną.

Hayboeck - Tande 1 @ 1,65 @ unibet
Hayboeckowi skocznia bardzo pasuje. Wczoraj indywidualnie walczyłby się w walce o podium. Dziś wątpie że będzie aż tak dobrze ale na dziesiątkę są spore szanse. Tande przeciwnie, ma tu ze skoku na skok coraz większe problemy. Dyspozycja z Neustadt przeminęła z wiatrem i wątpie że go stać na 10tkę i pokonanie Hayboecka.

Ponadto mniej więcej uważam jak poprzednicy. Myślę, że znowu mocny będzie Huber. Zrehabilituje się Stęki (może pierwsze podium w karierze?). Już taki optymistyczny nie jestem w przypadku Dawida i Kamila. Poprawe powinni zaliczyć Niemcy - Eisenbichler, Paschke, Geiger.
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Kto wiecej punktow w pierwszej serii Bartol (-28,5) vs Bresadola 2 1,84
Przesadzili bukmacherzy ewidentnie. Tyle punktow w jednym skoku to jest serio bardzo duzy zapas.
Po kolei: Pierwsza seria treningowa Bresadola w gorszych warunkach strata 12 pkt
Druga seria treningowa: 28 pkt roznicy ale tutaj Bresadola dostal bardzo slabe warunki a Bartolowi podwiało
Kwalifikacje: 32 pkty roznicy
Seria probna: 18 pkt roznicy
W konkursie Bresadola bardzo slabo.

Patrzac na suche wyniki mozna pomyslec ze kurs wystawiony prawidlowo ale trzeba brac pod uwagę że Bresadola skakal tutaj tragicznie w kazdym praktycznie skoku. Gorszy juz nie bedzie za to Bartol moim zdaniem ewidentnie ponad miarę. Biorąc pod uwagę poprzednie weekendy to handicap jest przesadzony. Tak naprawde wystarczy ze Bresadola skoczy nie az tak slabo i i juz nie bedzie mozliwosci w zasadzie zeby zrobic te 29 pkt roznicy, a nawet jak skoczy slabo to i tak Bartol bedzie musial skoczyc solidnie zeby pokryc handicap.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Prevc C. - Prevc P. - Cene Prevc @1,75 fortuna

W każdym z dotychczasowych skoków Cene był dość znacznie lepszy od Petera. Najgorsze miejsce zajął w 1 treningu gdzie był 23 a potrafił być 6 w kwalifikacjach czy 9 w drugim treningu. W drużynówce również spisał się lepiej od Petera oddając dwa dobre i równe skoki, które dały by mu indywidualnie 11 miejsce z przewagą 12 pkt nad Peterem. Widać, że młodszy z braci Prevc czuje się tutaj dobrze a jego skoki są dobre i stabilne, bez większych wpadek w przeciwieństwie do Petera który w większości prób przeplata słabsze skoki z przeciętnymi a wyjątkiem jest tylko drugi skok w drużynówce przy dobrych warunkach. Jak dla mnie Cene będzie zdecydowanym faworytem biorąc pod uwagę ich dyspozycję na tej skoczni a kursy powinny być trochę niższe
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +94
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom