>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2019/2020 - Kulm (14.02 - 16.02.2019)

Status
Zamknięty.
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Zakład na konkurs, konkurs obejmuję pierwszą serie, dlatego liczą pierwszą serie. Sato przeszedł kwalifikacje, zajmując miejsce w konkursie, dlatego wydaję mi się, że zakład rozliczony na minus.
 
P 323

przemoks

Użytkownik
U mnie para Sato - Domen rozliczona jako zwrot. A teraz pytanie: na live podczas drugiej serii obstawilem Domen - Zajc 1 po kursie 2.55. Czy tutaj zaklad przegrany to prawidlowe rozliczenie? 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Sato dsq wiec 50 miejsce. Wiec wiekszosc buków jako przegrana takie cos rozlicza. 1 seria uznana jako wyniki konkursu więc tez rozliczone zgodnie z 1 serią byc powinne. Za całe zakłady grane live po 1 serii powinien być zwrot.

A swoją drogą ładny przekręt z odwołaniem 2 serii i Kraftem. PRzeciez tam nie bylo niebezpiecznie. Wiatr nie przekraczał 2m/s w plecy czyli tylu ile wiało w 1 serii pod narty. A nawet jesli to młoda godzina, mogli przeczekać i 3 zawodników doskakać. Co z tego że niesprawiedliwie bo wszyscy do top5 mieli pod narty a top5 w plecy. Takie są skoki. CO teraz będziemy anulować wszystkie serie w których gospodarz będzie zagrożony gorszym wiatrem od konkurentów? Teraz będziemy anulować wszystkie serie, gdzie jakiś zawodnik wybitnie nie trafił? (Stoch 2 seria).. Trzeba by odwołać 90% serii...przesada..

Szkoda Kobayashiego po kursie 12,00 bo bez not za styl wszystkich zmiażdzyl. i nie był to przypadek bo kwale też wygrał. Po raz pierwszy od dawna bardziej się opłaciło mieć -3 niż -12. Myślę, zę w 2 serii Kobayashi by luźno łyknął Krafta w wietrze w plecy. Bardziej bym sie bał czy by dał rade z Johanssonem, ale skoro Domenowi w tych warunkach aż tak wiele nie brakło, to i Ryoyu pewnie dałby radę.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 16 lutego 2020 15:03 przez typerskokiSato dsq wiec 50 miejsce. Wiec wiekszosc buków jako przegrana takie cos rozlicza. 1 seria uznana jako wyniki konkursu więc tez rozliczone zgodnie z 1 serią byc powinne. Za całe zakłady grane live po 1 serii powinien być zwrot.

A swoją drogą ładny przekręt z odwołaniem 2 serii i Kraftem. PRzeciez tam nie bylo niebezpiecznie. Wiatr nie przekraczał 2m/s w plecy czyli tylu ile wiało w 1 serii pod narty. A nawet jesli to młoda godzina, mogli przeczekać i 3 zawodników doskakać. Co z tego że niesprawiedliwie bo wszyscy do top5 mieli pod narty a top5 w plecy. Takie są skoki. CO teraz będziemy anulować wszystkie serie w których gospodarz będzie zagrożony gorszym wiatrem od konkurentów? Teraz będziemy anulować wszystkie serie, gdzie jakiś zawodnik wybitnie nie trafił? (Stoch 2 seria).. Trzeba by odwołać 90% serii...przesada..

Szkoda Kobayashiego po kursie 12,00 bo bez not za styl wszystkich zmiażdzyl. i nie był to przypadek bo kwale też wygrał. Po raz pierwszy od dawna bardziej się opłaciło mieć -3 niż -12. Myślę, zę w 2 serii Kobayashi by luźno łyknął Krafta w wietrze w plecy. Bardziej bym sie bał czy by dał rade z Johanssonem, ale skoro Domenowi w tych warunkach aż tak wiele nie brakło, to i Ryoyu pewnie dałby radę.
Ryoyu przy takich warunkach , czyli mocnym wietrze bocznym miałby problem , co pokazał wczorajszy konkurs. W 1 serii miał najlepsze warunki , co nie zmienia faktu , że odwołanie 2 serii to skandal patrz IO w Pjongczang,  gdzie warunki były zdecydowane gorsze i na siłę przeprowadzili konkurs , przez co Hula stracił szansę na złoto i medal , no ale tam nie prowadził Kraft czy Geiger :)
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
cytat z dnia 16 lutego 2020 15:08 przez tarki_16

Ryoyu przy takich warunkach , czyli mocnym wietrze bocznym miałby problem , co pokazał wczorajszy konkurs. W 1 serii miał najlepsze warunki , co nie zmienia faktu , że odwołanie 2 serii to skandal patrz IO w Pjongczang,  gdzie warunki były zdecydowane gorsze i na siłę przeprowadzili konkurs , przez co Hula stracił szansę na złoto i medal .
Ryoyu mial dzisiaj dzień konia. Wczoraj popełniał błędy a 2 skok zawalił bez wpływu warunków. Dzisiaj w kwalach on i Kraft mieli wiatr w plecy  i Ryoyu wypadł dość wyraźnie lepiej. Do tego presja Krafta jaka na nim ciążyła, żeby w końcu wygrać. Coś mi mówi że z Kraftem to by luźno wygrał. Pytanie czy by na Johanssona skoczylo jakby skakali przy +10, tutaj juz nie jestem taki pewien. Ale skoro Domen który nie lubi tylnych wiatrów był blisko to Ryoyu mający większą przewagę też by mógł dać rade. No ale nie ma co gdybać. Bardziej sie mozna przyczepiać czy to podejscie do lądowania Krafta było na 58pkt i czy dość pewnie ustany skok jak na odległosc Ryoyu nie zasłużył na nieco więcej niż 51pkt. No ale dobrze wszyscy popracowali żeby Kraft w końcu wygrął - to trzeba przyznać. 

Sama decyzja o odwołaniu kuriozum najwyższego stopnia. Przykład własnie tak jak podałes IO. Ale tak na prawdę takich konkursów co wiatr wypaczał jest mnóstwo i jakby je tak lekko ręką anulowano jak tutaj to moze z 5 konkursów pełnych w sezonie by się odbyło. A w Polskich mediach cisza bo Stocha zdmuchnęło to pewnie musiało mocno wiać...chyba mocnego wiatru nie widzieli...
 
P 323

przemoks

Użytkownik
cytat z dnia 16 lutego 2020 15:03 przez typerskokiSato dsq wiec 50 miejsce. Wiec wiekszosc buków jako przegrana takie cos rozlicza. 1 seria uznana jako wyniki konkursu więc tez rozliczone zgodnie z 1 serią byc powinne. Za całe zakłady grane live po 1 serii powinien być zwrot.
Dla mnie tak samo. DSQ to nie DNS, a bet-at-home dal zwrot, bo przynajmniej jeden z zawodnikow nie wystartowal. Do tego typ na live po 1 serii przegrany... A jak mogl byc wygrany jak nawet ma to szans nie bylo? Glupota... 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Cały czas jestem w szoku po decyzji Jury i jeszcze bardziej w szoku, że praktycznie bez żadnego echa po tej decyzji. Za skandaliczne uważam nie anulowanie/powtórzenie 2 serii w Seefeld w zeszłym roku. 3km/h mniejsze prędkości na małej skoczni to tak jakby dzisiaj puścili końcówke na mamucie zamiast z 20 belki to z belki nr. 3 i nie dodali bonifikaty za skrócony rozbieg. No ale ok, natura, sport podatny na takie czynniki i tak dalej, więc jestem w stanie to zrozumieć. Ale jak już tak robimy na najważniejszej imprezie sezonu to trzeba być konsekwentnym. Tym bardziej że dzisiaj śnieg nie storpedował rozbiegu tak że prędkości spadły o 6km/h, tylko po prostu zmienił się wiatr z przedniego na tylni. Wcale nie było niebezpiecznie. Wcale nie wiało mocniej niż przez cały konkurs. Po prostu zmienił się kierunek. Jak zmiana kierunku w dobie przeliczników jest argumentem za anulowaniem serii po 27 z 30 skoczków, gdzie mamy godzinę 12:30 i 3h na ciągnięcie konkursu dla tych 3 skoczków, to ja dziękuje za takie jury. Tym bardziej, że pewnie wystarczyło poczekać max 20minut by to skończyć. Już na dekoracji świeciło słoneczko i było bezwietrznie. Organizatorzy z pewnością mieli prognozy mówiące, że tornado z tej zmiany warunków raczej nie przyjdzie, a wręcz przeciwnie. I nie chce mi się wierzyć, że jak Kraft by właśnie prowadził (w 2 serii i odrabiał by straty po pierwszej) i zmienił by się wiatr z bonifikat -10 na +10 (co by dawało nadzieje na wygraną Krafta) to jury zachowało by się tak samo. Po prostu w to nie uwierzę. Dziwnym trafem apropo wspomnianego Seefeld mamy znowu konkurs w Austrii i znowu jednym z beneficjentów decyzji jest Kraft, a wielkim przegranym m.in. Kobayashi, Johansson, Zajc. Na miejscu nowego szefa FISu, żeby rozwiać plotki, że FIS bierze udział w takim ustawianiu zawodów - po kolejnym takim numerze dał ban miejscowosci/narodowości na organizowanie konkursów PŚ na kilka sezonów. Niech przemyślą swoje decyzje. I jak mi ktoś powie, że wiatr 1-2m/s (co jest jednocześnie jednym z najcichszych dni w roku w tym miejscu) jest tutaj problemem. To po co tutaj w ogóle organizować konkursy? Szanse na trafienie w cisze 0m/s są 10% i takie są szanse, że będzie się tutaj dało bezpiecznie skakać, zakładając słuszność tezy, że się zrobiło niebezpiecznie.

Widząc fale uwag po IO Pjongchang skoczni małej nie potrafie zrozumieć jak takie coś może przejść bez echa? Na prawdę potrafimy tylko narzekać jak Polak został poszkodowany? Piszę to jako obiektywny typer, który teraz przed obstawką się musi dwa razy zastanowić grając na najlepszego zawodnika, który nie jest gospodarzem czy na niego grać, czy brać pod uwagę kolejne numery jury. Bo skoro takie coś przeszło to następnym razem może jak Austriak będzie 7 w każdej możliwej serii to skontrolują top6 przepuszczalność nogawek i jako że nie da się udowodnić czy przepuszczalność jest OK to walnąć wszysktim DSQ i Austriak znowu wygra. Dlaczego by nie? Skoro takie coś jak dziś przeszło to 6xDSQ dla najlepszych nie przejdzie? Gdzieś już to grali...tylko wtedy było 2-3 DSQ bardziej jako przymiarka czy możemy sobie na coś takiego pozwolić. Dzisiaj była kolejna przymiarka. Kluczowy numer pewnie trzymają na MŚ w lotach patrząc na ostatnią wiarygodność takich imprez (IO Pjongchang mała, MS Seefeld mała).
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom