>>> Odbierz prawdziwy ZAKŁAD BEZ RYZYKA! <<<<

Skoki narciarskie 2019/2020 - Kulm (14.02 - 16.02.2019)

Status
Zamknięty.
typerskoki 5,6K

typerskoki

Wieloletni typer
Członek Załogi
Dołączył
11/2018
Posty
478


Program zawodów na pierwszych w tym sezonie lotach: 

Piątek, 14.02.2020

11:00 - Oficjalny trening
13:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.02.2020
10:00 - Seria próbna
11:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 16.02.2020
9:45 - Kwalifikacje
11:00 - Pierwsza seria konkursowa
 
tarki_16 1,1K

tarki_16

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
186
Daniel-Andre Tande 1-3 Kwalifikacje @5.00 

Pierwsza rzecz, która przykuła moją uwagę był fakt, że Norweg nie jest liczony w gronie faworytów w jutrzejszych kwalifikacjach, a to dla mnie spora niespodzianka. Może bukmacherzy kierują się faktem, że Tande nie skakał w Willingen, bo dopadła go grypa i ostatnio skakał w kratkę. Nie zmienia to faktu, że to obecny MŚ w lotach, uwielbia takie obiekty i jak dla mnie będzie w weekend bardzo wysoko. Po grypie nie ma już śladu, bo sam to przyznał w wywiadzie, że czuje się bardzo dobrze i czeka na pierwsze loty w tym sezonie. Mamuty rządzą się swoimi prawami, i nawet zawodnik skaczący ostatnio poniżej oczekiwań, przyjeżdża na takie obiekty i notuje bardzo dobre wyniki. Jutro zapowiadany jest opad śniegu, wiatr 1-2 m/s i co najważniejsze pod narty, co będzie faworyzowało Norwegów i Słoweńców, i oni jutro powinni w szczególności rozdawać karty. Dla mnie kurs na Tande przesadzony i warto zaryzykować, a już na pewno miejsca 1-6 jak pojawią się kursy. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
successful 33,9K

successful

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
3017
Bad Mitterndorf - Kwalifikacje
Domen Prevc miejsce 1-3 [zwrot] odwołane
@4.2
Fortuna

Domen skacze w tym sezonie dość równo - tylko dwa razy nie zakwalifikował się do drugiej serii. Drugą część sezonu notuje lepszą w porównaniu do pierwszej - zajął czwarte miejsce w Sapporo, a poza tym regularnie plasuje się w okolicach drugiej dziesiątki. Już zawody w Willingen pokazały, że nie może doczekać się lotów. Jego niskie ułożenie podczas lotu bardzo sprzyja skokom na większych skoczniach. W Willingen był czternasty, ale spodziewam się, że w austriackim Bad Mitterndorf pokaże wreszcie, na co go stać. Pamiętamy rewelacyjną końcówkę w jego wykonaniu, kiedy podczas trzech konkursów na mamucich skoczniach zajął 1., 5. i 2. miejsce. Myślę, że długo czekał na to, by dziś pokazać, że wciąż liczy się w stawce najlepszych lotników.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
tarki_16 1,1K

tarki_16

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
186
Geiger - Forfang 2 @2.03 (1 konkurs

Tak jak mówiłem, jutro powinni dominować Słoweńcy i właśnie Norwegowie. Mają być warunki typowe pod nich, czyli mocny wiatr pod narty, który potrafią wykorzystać. Geiger nie jest lotnikiem, zazwyczaj kończył konkursy w drugiej dziesiątce, ostatnio też nieco spuścił z tonu, już nie meldował się na podium i myślę, że nie zawojuje skoczni w Kulm, bo   jemu bardziej odpowiadają mniejsze obiekty, gdzie kluczowe jest mocne wybicie z progu. Zupełnie inaczej ma się sprawa Forfanga, on bardzo lubi dalekie noty, osiągał lepsze rezultaty w karierze od rywala na mamutach. Może i w tym sezonie skacze w kratkę, ale już ostatni konkurs w Willingen , gdzie zajął 6 miejsce, pokazał, że jest w dobrej formie i powinien zdecydowanie dalej szybować na takim obiekcie od Geigera, a kurs bardzo fajny. 

Zajc - Leyhe 1 @1.65 (1 konkurs)

Kolejny typ przeciwko Niemcowi. Słoweniec rok temu na mamucie w Obersdorfie jako debiutant wygrał jeden z  konkursów, co było na pewno sporą niespodzianką, bo pokonał wielu bardziej doświadczonych lotników. W tym sezonie forma może i w kratkę, ale parę razy meldował się w czubie, i to na skoczniach przypominających profilem mamucie skocznie. Leyhe ostatnio wystrzelił z formą, ale na lotach nigdy nie brylował. Rok temu również notował miejsca w czołowej dziesiątce, przychodziły loty i musiał się zadowolić miejscami od 15-30. Jutro warunki typowe pod Zajca, myślę, że spokojnie odleci rywalowi na parę metrów i powalczy o top6. 

Wolny - Schmid 1 @1.75 (kwale) - odpuszczam parę na 1 konkurs

Ciężko kierować swoje typy na Jakuba, ale zrobię wyjątek, zwłaszcza, że w Willingen zobaczyliśmy dobre skoki w jego wykonaniu, a przynajmniej jeden z nich. Polak boryka się z problemami w tym sezonie, zupełnie nie przypomina zawodnika sprzed roku, ale tym razem zaryzykuje, bo wiadomo od dawna, że mamuty o jego ulubione skocznie i powinien zakręcić się w okolicach 15. Niemiec małe doświadczenie na takich skoczniach, w sumie to dopiero jego pierwszy sezon z dobrymi wynikami, a na mamutach jak już łapał sie do 30, to kończył w jej okolicach. Jego charakterystyczne mocne wybicie z progu i wysoki pułap lotu nie będzie pasował na Kulm i moim zdaniem ciężko będzie o dobry wynik, zwłaszcza, że ostatnio i tak spuścił już z tonu po bardzo dobrym początku sezonu. Myślę, że Polak powinien być górą, zwłaszcza przy sprzyjających dla niego warunkach. 

Boyd Clowes - Deschwanden 1 @1.75 (kwale) - odpuszczam parę na 1 konkurs

Mało znacząca dla przebiegu rywalizacja para, której moim zdaniem kompletnie nie powinno być w ofercie. Obydwaj w tym sezonie skaczą tragicznie, sporadycznie kwalifikują się do konkursu i pkt raz na ruski rok. Tylko różnica jest taka, że Kanadyjczyk potrafi fruwać na mamutach, a Szwajcar w dotychczasowej karierze chyba raz czy dwa razy przebrnął kwalifikacje na mamutach, ale pkt nie zdobył w przeciwieństwie do rywala. Prawda jest taka, że Boyd Clowes ma szansę na awans do konkursu, a Szwajcar prawdopodobnie znajdzie się w pechowej 13-ce, która nie awansuje do jutrzejszych zawodów. 

Edit:

Kwalifikacje odwołane, do konkursu przystąpi jutro 53 zawodników. Ma ma być zdecydowanie lepsza pogoda,  niestety wiatr ma zmienić kierunek i ma dmuchać w plecy, ale wręcz nieodczuwalnie, więc myślę, że większość typów na konkurs pozostawię, choć nie ukrywam, że wiatr pod narty bardziej sprzyja moim typom, aniżeli wiatr w plecy. 
 
typerskoki 5,6K

typerskoki

Wieloletni typer
Członek Załogi
Dołączył
11/2018
Posty
478


Bad Mittendorf (kwalifikacje i sobotni konkurs):
Pierwsze loty w sezonie zawsze są fajną okazją do zysku. Szczególnie gdy są w tak zaawansowanej fazie sezonu, gdy bukmacherzy mają wyrobione zdanie o układzie sił. Daje to fajne okazje kursowe, gdyż można się spodziewać przetasowań we wspomnianym układzie sił. 

Rzucają się w oczy wysokie kursy np. na podium typowych lotników. Kursy w okolicy 4-6 na podium takich lotników jak bracia Prevc, Zajc, Tande czy Forfang są świetną okazją. I rozgrywając to odpowiednią strategią można zabezpieczyć się na różne ewentualności i osiągnąć przyzwoity zysk. Kursy na TOP6 tych Panów, również mocno zachęcają. Poza tym ciekawe pary na dzisiejsze kwalifikacje:

Zajc - Stoch 1 @ 1.80 @ totalbet
Zajc jest świetnym lotnikiem. Wygrał w debiucie na lotach w zeszłym roku w Oberstdorfie. Ostatnio jego forma idzie w górę. Po fatalnym początku sezonu i TCS - podium w Neustadt i od tego czasu kręci się w okolicy miejsc 6-10 w poszczególnych próbach. Na lotach powinien dołożyć kolejne kilka oczek w górę i powalczyć nawet o podium. Kamil czasami latać potrafi, ale mam wrażenie, że tylko mając topową formę na skoczniach dużych. I choć Kami wygrał w Zakopanem i był na podium w Willingen, to np. w Sapporo wypadał słabo co pokazuje jeszcze brak stabilności na wysokim poziomie. Mi zapadły w pamięć loty w Kulm 2 lata temu. Kamil po wygranych wszystkich konkursach w TCS miał tutaj problem mieścić się w TOP15. Wyraźnie ten mamut mu nie leży. Teraz może nie będzie tak źle, ale wyżej oceniam szanse Zajca.

Geiger - Forfang 2 @ 2.03 @ fortuna
Forfang świetnie tu skakał 3 lata temu w MŚ w Lotach. Był czwarty mimo upadku w jednym rekordowym skoku. Norweg lubi tego typu mamuty i spora szansa, że już dziś to pokaże. Geiger przeciwnie. 2 lata temu mając niezłą formę nie zakwalifikował się tutaj do konkursu. Ogólnie na mamutach mało kiedy wypada dobrze także totalne przeciwieństwo Forfanga. I skoro już w Willingen Panowie prezentowali podobny poziom, to na mamucie Forfang powinien okazać się lepszy.

Tande - Eisenbichler 1 @ 1.70 @ fortuna
Tande to obrońca tytułu Mistrza Świata w Lotach. Bronił go będzie już za miesiąc w Planicy. I o ile na takich skoczniach jak Planica czy Vikersund można znaleźć lepszych lotników od Tandego, o tyle na takich mamutach jak Oberstdorf czy właśnie Kulm już niekoniecznie. 2 lata temu Tande był tu drugi i przegrał tylko ze Stjernenem. Teraz Stjernena nie ma, więc jak tylko Tande ustabilizuje skoki, a na mamucie jest w stanie to zrobić to może w sobotę i niedziele walczyć o podium. Póki co kwale, więc bezpieczniejszy typ na Tandego w parze z Eisenbichlerem, który od "wypadku na parkingu" obniżył loty i raczej cięzko mu wejść do top20 w jakiejkolwiek próbie. Na lotach powinno być lepiej bo Niemiec umie latać, no ale na Tandego to jeszcze nie ta dyspozycja.

Johansson - Żyła 1 @ 1.84 @ sts
Typ pod piątek. Johansson regularnie w piątek oddaje swoje maxy (najlepsze próby), by w sobotę i niedziele zawodzić. Piotrek (jak kolega @tarki_16 wielokrotnie zauważał) traktuje delikatnie mówiąc olewczo. Dzisiaj skoki od 11 to pewnie jeszcze będzie narzekanie, że nie dali pospać :) Do tego Norweg potrafi latać na takich skoczniach i nie ździwi mnie jak dzisiaj będzie w okolicy pierwszej szóstki. Piotrek jakieś lepsze loty raczej sobie zostawi na sb/nd (o ile w ogóle bo w Willingen pokazał mocny zjazd dyspozycji).

P.Prevc na podium kwalifikacji @ 6.00 @ sts
No i na typ pod super kurs wybrałem Petera Prevca. W teorii każdy z wymienionych wyżej lotników może sensacyjnie po fajnym kursie skoczyć podium w kwalach. I w odpowiednim rozkładzie stawek typuje każdego z nich. Tak na prawdę kto by nie stanął na podium będę na plus, a jak stanie 2 lub 3 to będzie ogień :) Ale tutaj nie o tym. Skupmy się na Peterze Prevcu. Najstarszy z braci Prevc bez wątpienia jest wyśmienitym lotnikiem. Pokazywał to jeszcze wiele sezonów przed sezonem gdy zaczął dominować też na skoczniach dużych. Teraz gdy dominacja minęła jedne z lepszych rezultatów osiąga na mamutach. Obecna forma Petera jest jedna z lepszych w ostatnich sezonach i skoro potrafi się ocierać o podium na skocznaich dużych to tym bardziej jest na to szansa na mamucie. Tym bardziej na mamucie na którym ma takie wspomnienia. Peter wygrał tu Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich oddając niewiarygodne wręcz próby. 2 lata temu był tu szósty, co nie licząc konkursu w Zakopanem było najlepszym wynikiem w sezonie. Peter też ma tendencje skakać lepiej w piątek niż w sobotę, dlatego pod tym względem też typ jest słuszny. Wiele w tym sezonie Prevc tracił przez niepewne lądowanie. Tutaj jako, że jest wiecej czasu na podejście do lądowania z tą kwestią nie powinno być problemów, co daje dodatkowe 3-4pkt. do noty. Nawet Ammannowi na lotach zdarzają się ładne lądowania :)


___

Do tego od razu jeden typ na sobotę:
D.Prevc na podium sobotniego konkursu @ 4.00 @ LVBET
Domen to ostatni z niewymienionych jeszcze powyżej lotników, który może namieszać. Świadomie jednak nie podaje go w typach na dziś, a na jutro. Domen w szczególności na mamutach lubi się rozkręcać ze skoku na skok. Często pierwsze próby skacze zbyt agresywnie lecąc za nisko nad bulą. Potem ze skoku na skok to koryguje i w niedziele walczy o wygraną. Na niedziele postawić się jeszcze nie da, ale jak mam próbować podium Domena to wole to rozegrać na sobotę, niż na piątek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
D 170

daayvit

Użytkownik
Dołączył
03/2016
Posty
45
Piątkowe loty w Bad Mitterndorf odwołane! W sobotę odbędzie się jedna seria treningowa, po której 53 skoczków przystąpi do konkursu
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
Dołączył
05/2019
Posty
176
Miasto
Danzig
nie skoczą dziś - jutro bez kwalifikacji wszyscy pierwsza seria od razu , wiatr pod narty niby tak ale tez mocne podmuchy bocznego , więc jesli nie trafią z godzina znów zapowiada się loteria :( 
 
typerskoki 5,6K

typerskoki

Wieloletni typer
Członek Załogi
Dołączył
11/2018
Posty
478
cytat z dnia 14 lutego 2020 12:57 przez tyrion77+nie skoczą dziś - jutro bez kwalifikacji wszyscy pierwsza seria od razu , wiatr pod narty niby tak ale tez mocne podmuchy bocznego , więc jesli nie trafią z godzina znów zapowiada się loteria :( 
Jutro ma być dosyć spokojnie, więc nie powinno być zagrożeń ani loterii.
 
tarki_16 1,1K

tarki_16

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
186
W sobotę ma być słońce i praktycznie bezwietrznie. Wiatr ma zmienić kierunek i będą lekkie podmuchy, ale w plecy. 
Oprócz par zagranych na dzisiejsze odwołane kwalifikacje ponadto dorzucam na jutrzejszy konkurs

Kubacki - Domen Prevc 2 @1.96 
Geiger - Tande 2 @1.96 
Leyhe - Forfang 2 @ 1.96 
Tande 1-3 @5.50 


Wszystko zostało już napisane powyżej, więc nie będę się powtarzał. Gram na typowych lotników, którzy czują się na mamucie jak ryba w wodzie. Rywale może i w formie, ale takie skocznie rządzą się swoimi prawami. 

 
 
successful 33,9K

successful

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
3017
Bad Mitterndorf - Konkurs sobotni
Domen Prevc miejsce 1-6  
@1.65
Fortuna

Kwalifikacje odwołane więc próbuję typu na konkurs.

Domen skacze w tym sezonie dość równo - tylko dwa razy nie zakwalifikował się do drugiej serii. Drugą część sezonu notuje lepszą w porównaniu do pierwszej - zajął czwarte miejsce w Sapporo, a poza tym regularnie plasuje się w okolicach drugiej dziesiątki. Już zawody w Willingen pokazały, że nie może doczekać się lotów. Jego niskie ułożenie podczas lotu bardzo sprzyja skokom na większych skoczniach. W Willingen był czternasty, ale spodziewam się, że w austriackim Bad Mitterndorf pokaże wreszcie, na co go stać. Pamiętamy rewelacyjną końcówkę w jego wykonaniu, kiedy podczas trzech konkursów na mamucich skoczniach zajął 1., 5. i 2. miejsce. Myślę, że długo czekał na to, by dziś pokazać, że wciąż liczy się w stawce najlepszych lotników.
 
typerskoki 5,6K

typerskoki

Wieloletni typer
Członek Załogi
Dołączył
11/2018
Posty
478
cytat z dnia 14 lutego 2020 09:59 przez typerskoki

Bad Mittendorf (kwalifikacje i sobotni konkurs):
Pierwsze loty w sezonie zawsze są fajną okazją do zysku. Szczególnie gdy są w tak zaawansowanej fazie sezonu, gdy bukmacherzy mają wyrobione zdanie o układzie sił. Daje to fajne okazje kursowe, gdyż można się spodziewać przetasowań we wspomnianym układzie sił. 

Rzucają się w oczy wysokie kursy np. na podium typowych lotników. Kursy w okolicy 4-6 na podium takich lotników jak bracia Prevc, Zajc, Tande czy Forfang są świetną okazją. I rozgrywając to odpowiednią strategią można zabezpieczyć się na różne ewentualności i osiągnąć przyzwoity zysk. Kursy na TOP6 tych Panów, również mocno zachęcają. Poza tym ciekawe pary na dzisiejsze kwalifikacje:

Zajc - Stoch 1 @ 1.80 @ totalbet
Zajc jest świetnym lotnikiem. Wygrał w debiucie na lotach w zeszłym roku w Oberstdorfie. Ostatnio jego forma idzie w górę. Po fatalnym początku sezonu i TCS - podium w Neustadt i od tego czasu kręci się w okolicy miejsc 6-10 w poszczególnych próbach. Na lotach powinien dołożyć kolejne kilka oczek w górę i powalczyć nawet o podium. Kamil czasami latać potrafi, ale mam wrażenie, że tylko mając topową formę na skoczniach dużych. I choć Kami wygrał w Zakopanem i był na podium w Willingen, to np. w Sapporo wypadał słabo co pokazuje jeszcze brak stabilności na wysokim poziomie. Mi zapadły w pamięć loty w Kulm 2 lata temu. Kamil po wygranych wszystkich konkursach w TCS miał tutaj problem mieścić się w TOP15. Wyraźnie ten mamut mu nie leży. Teraz może nie będzie tak źle, ale wyżej oceniam szanse Zajca.

Geiger - Forfang 2 @ 2.03 @ fortuna
Forfang świetnie tu skakał 3 lata temu w MŚ w Lotach. Był czwarty mimo upadku w jednym rekordowym skoku. Norweg lubi tego typu mamuty i spora szansa, że już dziś to pokaże. Geiger przeciwnie. 2 lata temu mając niezłą formę nie zakwalifikował się tutaj do konkursu. Ogólnie na mamutach mało kiedy wypada dobrze także totalne przeciwieństwo Forfanga. I skoro już w Willingen Panowie prezentowali podobny poziom, to na mamucie Forfang powinien okazać się lepszy.

Tande - Eisenbichler 1 @ 1.70 @ fortuna
Tande to obrońca tytułu Mistrza Świata w Lotach. Bronił go będzie już za miesiąc w Planicy. I o ile na takich skoczniach jak Planica czy Vikersund można znaleźć lepszych lotników od Tandego, o tyle na takich mamutach jak Oberstdorf czy właśnie Kulm już niekoniecznie. 2 lata temu Tande był tu drugi i przegrał tylko ze Stjernenem. Teraz Stjernena nie ma, więc jak tylko Tande ustabilizuje skoki, a na mamucie jest w stanie to zrobić to może w sobotę i niedziele walczyć o podium. Póki co kwale, więc bezpieczniejszy typ na Tandego w parze z Eisenbichlerem, który od "wypadku na parkingu" obniżył loty i raczej cięzko mu wejść do top20 w jakiejkolwiek próbie. Na lotach powinno być lepiej bo Niemiec umie latać, no ale na Tandego to jeszcze nie ta dyspozycja.

Johansson - Żyła 1 @ 1.84 @ sts
Typ pod piątek. Johansson regularnie w piątek oddaje swoje maxy (najlepsze próby), by w sobotę i niedziele zawodzić. Piotrek (jak kolega @tarki_16 wielokrotnie zauważał) traktuje delikatnie mówiąc olewczo. Dzisiaj skoki od 11 to pewnie jeszcze będzie narzekanie, że nie dali pospać :) Do tego Norweg potrafi latać na takich skoczniach i nie ździwi mnie jak dzisiaj będzie w okolicy pierwszej szóstki. Piotrek jakieś lepsze loty raczej sobie zostawi na sb/nd (o ile w ogóle bo w Willingen pokazał mocny zjazd dyspozycji).

P.Prevc na podium kwalifikacji @ 6.00 @ sts
No i na typ pod super kurs wybrałem Petera Prevca. W teorii każdy z wymienionych wyżej lotników może sensacyjnie po fajnym kursie skoczyć podium w kwalach. I w odpowiednim rozkładzie stawek typuje każdego z nich. Tak na prawdę kto by nie stanął na podium będę na plus, a jak stanie 2 lub 3 to będzie ogień :) Ale tutaj nie o tym. Skupmy się na Peterze Prevcu. Najstarszy z braci Prevc bez wątpienia jest wyśmienitym lotnikiem. Pokazywał to jeszcze wiele sezonów przed sezonem gdy zaczął dominować też na skoczniach dużych. Teraz gdy dominacja minęła jedne z lepszych rezultatów osiąga na mamutach. Obecna forma Petera jest jedna z lepszych w ostatnich sezonach i skoro potrafi się ocierać o podium na skocznaich dużych to tym bardziej jest na to szansa na mamucie. Tym bardziej na mamucie na którym ma takie wspomnienia. Peter wygrał tu Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich oddając niewiarygodne wręcz próby. 2 lata temu był tu szósty, co nie licząc konkursu w Zakopanem było najlepszym wynikiem w sezonie. Peter też ma tendencje skakać lepiej w piątek niż w sobotę, dlatego pod tym względem też typ jest słuszny. Wiele w tym sezonie Prevc tracił przez niepewne lądowanie. Tutaj jako, że jest wiecej czasu na podejście do lądowania z tą kwestią nie powinno być problemów, co daje dodatkowe 3-4pkt. do noty. Nawet Ammannowi na lotach zdarzają się ładne lądowania :)


___

Do tego od razu jeden typ na sobotę:
D.Prevc na podium sobotniego konkursu @ 4.00 @ LVBET
Domen to ostatni z niewymienionych jeszcze powyżej lotników, który może namieszać. Świadomie jednak nie podaje go w typach na dziś, a na jutro. Domen w szczególności na mamutach lubi się rozkręcać ze skoku na skok. Często pierwsze próby skacze zbyt agresywnie lecąc za nisko nad bulą. Potem ze skoku na skok to koryguje i w niedziele walczy o wygraną. Na niedziele postawić się jeszcze nie da, ale jak mam próbować podium Domena to wole to rozegrać na sobotę, niż na piątek.

Dzisiaj jestem trochę nie czasowy żeby zdążyć wrzucić coś od siebie. Jednak jako, że nic się od wczoraj nie zmieniło, dalej idę w typy na zawodników, których podałem na kwale. Argumentacja ta sama, więc nie ma co się powtarzać. Można dobierać w różnych parach i celować w jakieś top3/top6 po fajnych kursach. Co do wygranej, tutaj stawiam na pierwszą wygraną Krafta na własnej ziemii. Kursy w okolicy 3,50 na prawdę ciekawe na taki scenariusz.
 
ranczo0123 14,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
10/2013
Posty
2389
Jakie jutro maja byc warunki? Ewentualnie prosilbym o info gdzie takie rzeczy sprawdzac.
 
typerskoki 5,6K

typerskoki

Wieloletni typer
Członek Załogi
Dołączył
11/2018
Posty
478
cytat z dnia 15 lutego 2020 18:17 przez ranczo0123Jakie jutro maja byc warunki? Ewentualnie prosilbym o info gdzie takie rzeczy sprawdzac.
Podobne jak dzisiaj, w miarę cicho. 

Można np. nazwa miejscowosci yr.no w google wpisać. Lub tak samo tylko 'weather forecast'. Ewentualnie www.meteo.pl i po współrzędnych miejscowiści. A jakieś szczegółówe prognozy na konkretną lokalizacje (patrz skocznie) to chyba tylko przecieki od dziennikarzy mający dostęp do info od organizatorów. Przeważnie na twitterze jest kilku piszących takie info.
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
D 170

daayvit

Użytkownik
Dołączył
03/2016
Posty
45
Prevc P. - Semenic A. 1,75 lub z  Domenem 1,55 fortuna. To nie promocja?
Chociaż Semenic skakał w najgorszych warunkach. 
Wyrzucone z oferty
 
successful 33,9K

successful

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
3017
Typ: Dawid Kubacki - miejsce 1-6
Kurs: 1,65
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Jeszcze w piątek drżeliśmy o losy biało-czerwonych w kontekście rywalizacji w lotach, bowiem Austriacy, Norwegowie czy Słoweńcy znani są z wysokich umiejętności w tej dyscyplinie i sobotni konkurs mógł stać pod znakiem dominacji tychże.

Okazało się jednak, że zupełnie niesłusznie nasze nastroje w kierunku sukcesów polskich zawodników były obniżone. Niespodziewanie wygrał Żyła, a w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Dawid Kubacki (piąty) i Kamil Stoch.

Biorąc pod uwagę takie rozstrzygnięcie, jak również fakt, że Dawid deklaruje nie odpuszczania walki o Kryształową Kulę, sądzę, że pierwsza szóstka w niedzielnym konkursie w wykonaniu Dawida jest bardzo realna. 
 
typerskoki 5,6K

typerskoki

Wieloletni typer
Członek Załogi
Dołączył
11/2018
Posty
478
 
Wczoraj nie poszło zgodnie z oczekiwaniami, ale za to dziś mamy kilka perełek. Oczywiście znowu może pójść nie tak. Jednak wierze, że lotnicy się ogarną. Ciekawe pary:

kwalifikacje: Geiger - D.Prevc 2 @ 3,05 @ milenium   
Argumentacja jak wczoraj. Domen to wybitny lotnik. Wczoraj przesadził z agresywnością, ale już nie raz robił to na lotach w sobotę, by w niedziele wprowadzić korekty i skakać wyraźnie dalej. Geiger do wybitnych lotników nie należy. Wczorajsza 1 seria to chyba skok życia na mamutach. Liczę dzisiaj na nieco gorszy dzień lub takie skoki jak w 2 serii i próbnej powinny wystarczyć do wejścia typu  - oczywiście przy dobrym skoku Domena. Domen pierwszy skok miewa często najlepszy (patrz wczoraj). Geiger odwrotnie. Kwale na pół gwizdka traktuje

R.Kobayashi wygra zawody 12,00 @ fortuna
A dlaczego by nie? Ryoyu cały czas jest w stanie z zaskoczenia wygrać. 2 tyg temu w Sapporo potrafił być 1 po pierwszej serii i 3 w drugim konkrusie. W zeszłym roku na mamucie pokazał, że latać potrafi. W dodatku podobną historię jak tutaj miał w Oberstdorfie gdzie na mamucie w 1 zawodach był poza TOP10, a w kolejnym dniu wygrał konkurs. Tutaj może być podobnie. Tym bardziej, że wczoraj dwukrotnie pokazał dobre loty (2 w próbnej i 4 w 1 serii), a i tak były to skoki z błędami. SKoczy bezbłędnie to może wygrać. 2 skok zawalił kompletnie, a to mu się nie zdarza 2 dni pod rząd (średnio raz na miesiąc). Nie liczę oczywiście Predazzo bo to osobny temat. Gdyby kurs był 5-7 pewnie bym się nie pokusił, choć obawiałbym się Japończyka typując na kogo innego. Obok kursu 12 nie można przejść obojętnie. To chyba najwyższy kurs na wygraną Japonczyka od listopada 2018 i zawodów w Kuusamo. A skocznia to nie Predazzo gdzie Ryoyu miał problemy, tylko mamut, które Kobayashi wspomina bardzo dobrze. Wygrał na nich Planica7, Raw Air (decydujące punkty w Vikersund), małą kryształową w lotach. Dlaczego miał by nie wygrać dziś? Forma nie jest dużo gorsza jak w zeszłym sezonie (patrz Klingenthal, Oberstdorf, Neustadt, Sapporo), a na tej skoczni nie ma brylującego zawodnika. Wczoraj niemal każdy zawiódł i dało to zwycięstwo Piotrkowi, który w pojedynczych próbach był 3 i 8. Ewenement z 3 i 8 rezultatem wygrąć konkurs. TO pokazauje że nikt nie oddał tu 2 skoków na swoim wysokim poziomie. Jeśli dziś się to utrzyma a Kobayashi odda chociażby 2 takie skoki jak w 1 serii lub próbnej to może spokojnie wygrać.

Stoch - Tande @ 2 @ 2,19 @ fortuna
O ile narzekano cały sezon, że Stoch ma pecha do warunków. O tyle wczoraj miał najlepsze warunki zarówno w pierwszej jak i drugiej serii. W całym konkursie nikt nie miał odjęte -5,3 jak Stoch w 2 serii. Pierwsza seria to tylko 0,9 dodane - najmniej z czołówki, która średnio miała +7. Mimo to Kamil był dopiero siódmy i był zadowolony ze swoich skoków. Co będzie jak dostanie gorsze warunki i do tego dojdzie skok, z którego nie będzie zadowolony? Może być miejsce poza top10, a i poza top15 mnie nie zdziwi. Kamil historycznie nie lubi tej skoczni (po przebudowie). Był tu poza 20 po 4 wygranych pod rząd w ramach TCS. Tande przeciwnie. Ostatnio był tu drugi i jest aktualnym Mistrzem Świata w Lotach. Wczoraj pierwszy skok zepsuł, gdyż forma jeszcze nie ta. Jednak w drugim pokazał potencjał (5 nota drugiej serii - 2,4pkt straty do najlepszego). Jak Tande skoczy 2 razy tak jak wczoraj w drugiej serii to co by Kamil nie robił to powinien przegrać z Tande. Przy gorszych warunkach i skokach może nawet przegrać jak Tande będzie miał jedną wpadkę jak wczoraj.

Aalto - P.Prevc 2 @ 2.05 @ totalbet
W Petera wierze najmniej dzisiaj z wymienionych już lotników. Nie układa on się ostatnio najlepiej w powietrzu jak za starych czasów i nie spodziewam się by walczył tutaj o podium przy dobrych skokach. Jednak na Aalto dobre próby powinny wystarczyć. Fin wczoraj miał dzień konia i konkurs życia, a wcześniej nie uchodził za lotnika. Po prostu skocznia spasowała, ale takie wyskoki bywają jednodniowe. Wczoraj pasowała dzisiaj już nie musi. Zobaczymy. Ale jak Peter skoczy na swoim poziomie choćby ze skoczni dużych to powinien Fina pokonać nawet przy dobrych skokach Aalto.
 
 
D 170

daayvit

Użytkownik
Dołączył
03/2016
Posty
45
Szkoda, 12,5 metra dalej, a jednak Kraft wygrał. Ładny kurs by wszedł, uciekł punkty za styl.
 
tarki_16 1,1K

tarki_16

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
186
Jak Wam rozliczyli? Moim zdaniem powinny być zwroty , a sts policzył wyniki z 1 serii , w dodatku miałem pogranego Y. Sato,  który nie oddał nawet skoku i zakład na minus...
 
Status
Zamknięty.