>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Skoki Narciarskie 2018/2019 - Mistrzostwa Świata Seefeld (19.02. - 02.03.2019)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

Najważniejsza impreza tego sezonu przed nami. Tytułów indywidualnie bronić będzie Stefan Kraft, drużynowo reprezentacja Polski. Jeśli chodzi o konkursy drużynowe poziom się wyrównał i jest wielu kandydatów do zgarnięcia medali. Cieszy fakt, że w Polskiej kadrze mamy trzy mocne ogniwa, które indywidualnie mają szansę na medale.
Liczę, że podczas trwania konkursów będziemy wymieniali się ciekawymi spostrzeżeniami, podawali informację z tzw. kuchni mistrzostw, bo często te informacje są istotne. W tym temacie podajemy typy na wszystkie konkursy podczas mistrzostw, także te które dotyczą Pań i zawodów mieszanych.
Zapraszam do komentowania i podawania typów. Miejmy nadzieję, że te MŚ kibice z Polski zapamiętają na bardzo długo.
PROGRAM MISTRZOSTW ŚWIATA SEEFELD 2019:

Wtorek, 19.02.2019
20:00 - Odprawa techniczna mężczyzn
Środa, 20.02.2019
14:00 - Oficjalny trening mężczyzn HS130 (Innsbruck)
Czwartek, 21.02.2019
14:00 - Oficjalny trening mężczyzn HS130 (Innsbruck)
Piątek, 22.02.2019
13:30 - Seria próbna mężczyzn HS130 (Innsbruck)
14:30 - Kwalifikacje mężczyzn HS130 (Innsbruck)
Sobota, 23.02.2019
13:30 - Seria próbna mężczyzn HS130 (Innsbruck)
14:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego mężczyzn HS130 (Innsbruck)
Niedziela, 24.02.2019
13:45 - Seria próbna mężczyzn HS130 (Innsbruck)
14:45 - Pierwsza seria konkursu drużynowego mężczyzn HS130 (Innsbruck)
20:00 - Odprawa techniczna kobiet
Poniedziałek, 25.02.2019
13:00 - Oficjalny trening kobiet HS109
16:00 - Oficjalny trening kobiet HS109
Wtorek, 26.02.2019
12:30 - Oficjalny trening mężczyzn HS109
15:00 - Seria próbna kobiet HS109
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego kobiet HS109
Środa, 27.02.2019
15:00 - Kwalifikacje kobiet HS109
16:15 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego kobiet HS109
19:30 - Oficjalny trening mężczyzn HS109
Czwartek, 28.02.2019
15:30 - Seria próbna mężczyzn HS109
16:30 - Kwalifikacje mężczyzn HS109
Piątek, 01.03.2019
12:00 - Oficjalny trening kobiet HS109 (mikst)
13:00 - Oficjalny trening mężczyzn HS109 (mikst)
15:00 - Seria próbna mężczyzn HS109
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego mężczyzn HS109
Sobota, 02.03.2019
15:00 - Seria próbna drużyn mieszanych HS109
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych HS109
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Eisenbichler 1-3 4,00✅✅✅

Gram już dzisiaj bo obawiam się, że po treningach może polecieć znacznie w dół. Markus to nieobliczalny zawodnik i trochę jeździec bez głowy. W ostatnim czasie jest jednak w rewelacyjnej dyspozycji. W Willingen zawalił jeden skok i tym pogrzebał swoje szanse na dobre miejsce w końcowej klasyfikacji. Wygrał kwalifikacje, w serii próbnej przed pierwszym konkursem był trzeci, w konkursie zawalił skok i nie wszedł do drugiej serii. W niedzielę w serii próbnej był drugi i takie samo miejsce wywalczył w konkursie. Trzeba też zaznaczyć że w ostatnim konkursie osiągnął tak dobry wynik pomimo widocznego błędu jaki popełniał na progu. Jeżeli go wyeliminuje to z pewnością może skakać jeszcze dalej. W Lahti nie skakał, natomiast w Oberstdorfie był dwa razy na pudle. Fakt że najlepsze wyniki w tym sezonie osiągał na Niemieckiej ziemi, ale widać że potencjał ma ogromny i obecna dyspozycja również jest bardzo wysoka. Kandydatów do podium jest moim zdaniem 6-7. Wymienił bym tu Ryoyu, Kamila, Stefana, Piotrka, Dawida, Timiego i właśnie Markusa. W Norwegów nie wierzę, ewentualnie Geiger może się jeszcze wmieszać w to wszystko. Głównym kandydatem do złota(o czym pisałem kilka tygodni temu) jest dla mnie Kobayashi. Największym jego rywalem będzie pewnie Kamil i to właśnie na niego już postawiłem bo obok kursu 3,75 na mistrza z Zębu, nie mogłem przejść obok. W Krafta jakoś nie wierzę i moim zdaniem zabraknie dla niego miejsca na podium. Największe szanse z pozostałych zawodników daje właśnie Markusowi i mam nadzieję, że nie spali się psychicznie i odda dwa bezbłędne skoki, które dadzą mu miejsce na pudle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Rozumiem, że przy takim kursie warto zaryzykować podium Niemca, ale problem przy wyjściu z progu miewa bardzo często, zwłaszcza przy mocniejszym wietrze, stąd takie, a nie inne miejsce w PŚ. Tak jak mówiłeś, potrafił stawać w tym sezonie na podium, ale są to praktycznie konkursy przed własną publicznością. Miał fajny start turnieju czterech skoczni, 2 x podium, po czym przyszła rywalizacja w Insbrucku i zobaczyliśmy kompletnie innego skoczka, który nawet nie załapał się do top10, może mu skocznia nie odpowiada, kto wie. Niestety jego dobre skoki nie są powtarzalne, i boje się, że przyjdzie taki słaby skok jak podczas sobotniego konkursu w Willingen i po medalu. Z Zajcem też chyba trochę przesadzasz, oczywiście wygrał w Obersdorfie, ale tam było troszkę loterii i huragan pod narty, ale moim zdaniem, nie ma co go stawiać jako jednego z głównych faworytów do medalu, nie te lata, nie to doświadczenie, oczywiście top 6 bardzo możliwe, ale na medal chyba jeszcze za wcześnie. Dla mnie czarnym koniem może okazać się powracający do dobrej formy Freitag, w Willingen bardzo dobre, powtarzalne skoki, otarł się nawet o podium, chyba już wyeliminował problem z lądowaniem, bardzo lubi skocznie na Bergisel, więc kto wie, za drobniaki można postawić jego podium na koniec konkursu. Dla mnie 3 główni faworyci to Kobayashi, Stoch i mimo wszystko Kraft, który pomimo słabych skoków w Niemczech, będzie się liczył w walce o czołowe miejsca, broni tytułu MŚ i skacze na własnych śmieciach. Nie zapominajmy też oczywiście o Żyle, który w końcu zszedł ostatnio z tego 4 miejsca jakie zajmował w konkursach i stanął na podium w Willingen, oraz Kubackim, który podobnie jak wspominany już Eisenbichler, potrafi pozytywnie zaskoczyć.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Konkurs drużynowy:
Niemcy - V 2,50✅✅✅
Niemcy -
Polska 1,85✅✅✅
Obawiam się że kurs na Niemców do niedzieli może polecieć do 1,70. Wczoraj skakali naprawdę rewelacyjnie. W pierwszym treningu 4,5,7,9,26, w drugim 4,6,8,9,10. Dla porównania nasi chłopacy 3,10,22,31,35, w drugim 1,12,23,26,35. Różnicę chyba widać gołym okiem? Owszem to tylko trening, ale uważam że Niemcy mają jednak bardziej wyrównany skład od naszych orłów. Ostatnio na zaskakująco wysoki poziom wskoczyli Freitag i Geiger. Markus jak już wcześniej pisałem jest wg mnie kandydatem do medalu, a czwarty Layhe skacze swoje i gdzieś w tej dziesiątce powinien się kręcić.
Polacy zaskoczyli w Willingen i chyba na tej podstawie wystawiono początkowe kursy? Mieli dzień konia i nie sądzę żeby takie coś się szybko powtórzyło. Kamil tutaj prezentuje się bardzo dobrze i jest kandydatem do tytułu. No właśnie, ale to Kamil. Dawid skacze przeciętnie, poza tym ta skocznia nie należy do jego ulubionych. Nigdy nie osiągnął tu dobrego rezultatu. Piotrek jak to Piotrek, jest wielką niewiadomą ale myślę że on swoje skoczy. Natomiast czwarty zawodnik to wielka niewiadoma. Kuba wczoraj słabo, ale można zrzucić to na kark choroby. Jednak jak potrafi być nierówny pokazał w Lahti. Horngacher będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, czy wybrać równo, ale przeciętnie skaczącego Stefanka, czy też nierównego i nieobliczalnego Wolnego.
Moim zdaniem Niemcy na obecną chwilę mają bardziej stabilną czwórkę niż nasza drużyna i w walce o złoto prędzej zagrożą im Austriacy a nie Polacy.
Stąd też mój kolejny typ:
Austria - Polska 3,21✅✅✅

Ostatnia wpadka Austriaków była trochę zaskakująca, ale dzięki temu mamy dziś super kurs na nich. Wczoraj nie skakali więc dziś kurs na tą parę wysoki bo porównania żadnego nie było. Uważam że u siebie czwórka Kraft, Aschenwald, Hayboeck i Huber z pewnością nie będzie odstawała od naszych, jak na to wskazują kursy. Idę dalej i myślę, że w drużynówce będą od nas wyżej, a kurs rewelacja.
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
Konkurs drużynowy:
Niemcy - V 2,50
Niemcy -
Polska 1,85
Obawiam się że kurs na Niemców do niedzieli może polecieć do 1,70. Wczoraj skakali naprawdę rewelacyjnie. W pierwszym treningu 4,5,7,9,26, w drugim 4,6,8,9,10. Dla porównania nasi chłopacy 3,10,22,31,35, w drugim 1,12,23,26,35. Różnicę chyba widać gołym okiem? Owszem to tylko trening, ale uważam że Niemcy mają jednak bardziej wyrównany skład od naszych orłów. Ostatnio na zaskakująco wysoki poziom wskoczyli Freitag i Geiger. Markus jak już wcześniej pisałem jest wg mnie kandydatem do medalu, a czwarty Layhe skacze swoje i gdzieś w tej dziesiątce powinien się kręcić.
Polacy zaskoczyli w Willingen i chyba na tej podstawie wystawiono początkowe kursy? Mieli dzień konia i nie sądzę żeby takie coś się szybko powtórzyło. Kamil tutaj prezentuje się bardzo dobrze i jest kandydatem do tytułu. No właśnie, ale to Kamil. Dawid skacze przeciętnie, poza tym ta skocznia nie należy do jego ulubionych. Nigdy nie osiągnął tu dobrego rezultatu. Piotrek jak to Piotrek, jest wielką niewiadomą ale myślę że on swoje skoczy. Natomiast czwarty zawodnik to wielka niewiadoma. Kuba wczoraj słabo, ale można zrzucić to na kark choroby. Jednak jak potrafi być nierówny pokazał w Lahti. Horngacher będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, czy wybrać równo, ale przeciętnie skaczącego Stefanka, czy też nierównego i nieobliczalnego Wolnego.
Moim zdaniem Niemcy na obecną chwilę mają bardziej stabilną czwórkę niż nasza drużyna i w walce o złoto prędzej zagrożą im Austriacy a nie Polacy.
Stąd też mój kolejny typ:
Austria - Polska 3,21

Ostatnia wpadka Austriaków była trochę zaskakująca, ale dzięki temu mamy dziś super kurs na nich. Wczoraj nie skakali więc dziś kurs na tą parę wysoki bo porównania żadnego nie było. Uważam że u siebie czwórka Kraft, Aschenwald, Hayboeck i Huber z pewnością nie będzie odstawała od naszych, jak na to wskazują kursy. Idę dalej i myślę, że w drużynówce będą od nas wyżej, a kurs rewelacja.
Co do typu niemcy lepsze od polski i niemcy win co bylo na niemieckiej ziemi przed tygodniem w Willingen w treningu Wolny najlepszy i 12 miejsce najlepszego polaka a niemcy odpowiednio 2 5 6 i 22 i przychodzi konkurs i co niemcy przegrywaja 79 pkt takze porownywanie treningow z tym co ma byc w zawodach jest kompletnie bez sensu.
Co do typu niemcy lepsze od polski i niemcy win co bylo na niemieckiej ziemi przed tygodniem w Willingen w treningu Wolny najlepszy i 12 miejsce najlepszego polaka a niemcy odpowiednio 2 5 6 i 22 i przychodzi konkurs i co niemcy przegrywaja 79 pkt takze porownywanie treningow z tym co ma byc w zawodach jest kompletnie bez sensu.
Jeszcze nie doczytalem calego twojego postu ale pisanie ze polacy mnieli dzien konia to o czym ty piszesz ?? W druzynowce owszem skoki fenomenalne ale potwierdzili to samo w pierwszym konkursie indywidualnym 3 polakow w piatce. 2 konkurs troche gorszy ale co to za gorszy jak w pierwszwej 7 mamy 3 polakow to co uwazasz ze tez dzien konia. ?
Konkurs drużynowy:
Niemcy - V 2,50
Niemcy -
Polska 1,85
Obawiam się że kurs na Niemców do niedzieli może polecieć do 1,70. Wczoraj skakali naprawdę rewelacyjnie. W pierwszym treningu 4,5,7,9,26, w drugim 4,6,8,9,10. Dla porównania nasi chłopacy 3,10,22,31,35, w drugim 1,12,23,26,35. Różnicę chyba widać gołym okiem? Owszem to tylko trening, ale uważam że Niemcy mają jednak bardziej wyrównany skład od naszych orłów. Ostatnio na zaskakująco wysoki poziom wskoczyli Freitag i Geiger. Markus jak już wcześniej pisałem jest wg mnie kandydatem do medalu, a czwarty Layhe skacze swoje i gdzieś w tej dziesiątce powinien się kręcić.
Polacy zaskoczyli w Willingen i chyba na tej podstawie wystawiono początkowe kursy? Mieli dzień konia i nie sądzę żeby takie coś się szybko powtórzyło. Kamil tutaj prezentuje się bardzo dobrze i jest kandydatem do tytułu. No właśnie, ale to Kamil. Dawid skacze przeciętnie, poza tym ta skocznia nie należy do jego ulubionych. Nigdy nie osiągnął tu dobrego rezultatu. Piotrek jak to Piotrek, jest wielką niewiadomą ale myślę że on swoje skoczy. Natomiast czwarty zawodnik to wielka niewiadoma. Kuba wczoraj słabo, ale można zrzucić to na kark choroby. Jednak jak potrafi być nierówny pokazał w Lahti. Horngacher będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, czy wybrać równo, ale przeciętnie skaczącego Stefanka, czy też nierównego i nieobliczalnego Wolnego.
Moim zdaniem Niemcy na obecną chwilę mają bardziej stabilną czwórkę niż nasza drużyna i w walce o złoto prędzej zagrożą im Austriacy a nie Polacy.
Stąd też mój kolejny typ:
Austria - Polska 3,21

Ostatnia wpadka Austriaków była trochę zaskakująca, ale dzięki temu mamy dziś super kurs na nich. Wczoraj nie skakali więc dziś kurs na tą parę wysoki bo porównania żadnego nie było. Uważam że u siebie czwórka Kraft, Aschenwald, Hayboeck i Huber z pewnością nie będzie odstawała od naszych, jak na to wskazują kursy. Idę dalej i myślę, że w drużynówce będą od nas wyżej, a kurs rewelacja.
Co do drugiego typu to raczej wpadka to byla ze w lahti austryjacy to wygrali bo kto tam skacze na poziomie ?? Kraft jak mu wyjdzie skok i tyle. Jedyny argument za austryjakami to to ze skacza u siebie nic po za tym
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Co do typu niemcy lepsze od polski i niemcy win co bylo na niemieckiej ziemi przed tygodniem w Willingen w treningu Wolny najlepszy i 12 miejsce najlepszego polaka a niemcy odpowiednio 2 5 6 i 22 i przychodzi konkurs i co niemcy przegrywaja 79 pkt takze porownywanie treningow z tym co ma byc w zawodach jest kompletnie bez sensu.
Jeszcze nieego doczytalem calego twojego postu ale pisanie ze polacy mnieli dzien konia to o czym ty piszesz ?? W druzynowce owszem skoki fenomenalne ale potwierdzili to samo w pierwszym konkursie indywidualnym 3 polakow w piatce. 2 konkurs troche gorszy ale co to za gorszy jak w pierwszwej 7 mamy 3 polakow to co uwazasz ze tez dzien konia. ?
Co do drugiego typu to raczej wpadka to byla ze w lahti austryjacy to wygrali bo kto tam skacze na poziomie ?? Kraft jak mu wyjdzie skok i tyle. Jedyny argument za austryjakami to to ze skacza u siebie nic po za tym
Wybacz ale nie mam zamiaru tu udowadniać ci niczego, bo zweryfikuje to skocznia i zobaczymy kto miał rację? Z tego co widzę, to nie wniosłeś jeszcze w tym dziale niczego wartościowego, ale oczywiście krytyka, jak to u frustratów musi być! Bądź na tyle odważny i podaj swoje typy i po konkursie je podsumuj, wtedy będziemy mieli o czym porozmawiać. Bez odbioru
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Jednak napiszę ci konstruktywnie bo ty nie masz pojęcia o czymś takim:
Austria- jak piszesz kto tam ma skakać? W tym roku w konkursach drużynowych: 3,2,1,6 fakt tragedia;)
Spójrz jak skaczą dziś na treningu. Jutro kursy na nich w parze z Polską będą na poziomie 1,85. Nie zdziwi mnie jeśli zdobędą złoto.
Polacy nie mieli dnia konia-faktycznie. Wygrali 6 na 8 grup, 79pkt przewagi, nieoficjalnie indywidualnie pierwsze 3 miejsca i to nie był dzień konia, nie wcale....:facepalm:
Na skoki składa się bardzo wiele czynników, a najważniejszym jest wiatr. W dniu zawodów drużynowych ma być minimalny, jak dziś i wczoraj i przypadków tutaj być nie powinno. Taki konkurs jak w Willingen nie powtórzymy przez lata, a Austriacy u siebie będą z pewnością skakać lepiej i ambitniej niż w Niemczech!
Moja sugestia jest taka:
Najwyraźniej oglądanie skoków wychodzi ci najlepiej i przy tym pozostań. Chyba że faktycznie będziesz miał coś mądrego do powiedzenia, to wtedy zapraszamy do merytorycznej dyskusji!
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Polacy mieli dzień konia XD przecież w pozostałych konkursach w willingen skakali również super. Dzień konia to miał wolny... tylko wolny bo np Dawid lepsze skoki miał w konkursach indywidualnych. Kamil i Piotrek we wszystkich dobrze .Z całym szacunkiem nawet gdyby wolny nie miał dnia to 79 pkt mniej by nie miał na pewno więc mówienie że Polacy mieli dzień konia to spora przesada. Porównywanie Polaków z austriakami już przerabialiśmy tyg temu i wiemy jaki był finał
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Polacy mieli dzień konia XD przecież w pozostałych konkursach w willingen skakali również super. Dzień konia to miał wolny... tylko wolny bo np Dawid lepsze skoki miał w konkursach indywidualnych. Kamil i Piotrek we wszystkich dobrze .Z całym szacunkiem nawet gdyby wolny nie miał dnia to 79 pkt mniej by nie miał na pewno więc mówienie że Polacy mieli dzień konia to spora przesada. Porównywanie Polaków z austriakami już przerabialiśmy tyg temu i wiemy jaki był finał
Tydzień temu a dziś i najbliższe dni to zupełnie inne daty i inna historia. Pokazuje to tegoroczny sezon i co konkurs zwycięstwo innej nacji. W ubiegłym tygodniu ja akurat nie wypowiadałem się na temat konkursu drużynowego, więc to raczej aluzja nie do mnie. Nie widzę tu najzwyczajniej naszych na najwyższym stopniu podium. Już pisałem że Dawid tej skoczni nie lubi. Piotrek to zagadka ale pewnie swoje skoczy? Kamil wiadomo, tu nie mam obiekcji. Ale nasz czwarty? Sam piszesz że Kuba miał ostatnio dzień konia i właśnie nie wierzę że taki się tu powtórzy. Poza tym ma infekcję, a wczoraj skakał mniej niż przecietnie. Stefan ma słaby sezon i tutaj raczej odmiany nie widać. Austriacy zawsze groźni a u siebie tym bardziej. Dziś bardzo dobre skoki w treningach i takich się spodziewam również w konkursie. Kurs ponad 3 na nich w parze z Polską to było ogromne value, więc z tego skorzystałem.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Obawiam się że kurs na Niemców do niedzieli może polecieć do 1,70. Wczoraj skakali naprawdę rewelacyjnie. W pierwszym treningu 4,5,7,9,26, w drugim 4,6,8,9,10. Dla porównania nasi chłopacy 3,10,22,31,35, w drugim 1,12,23,26,35. Różnicę chyba widać gołym okiem?
Różnicę widać ale pamiętajmy, że o miejscu drużyny nie mówią pozycje poszczególnych członków zespołu, a zbiór punktów po ośmiu skokach. Tu czasem różnice są sporo mniejsze niż różnicę lokat.
Co do typu niemcy lepsze od polski i niemcy win co bylo na niemieckiej ziemi przed tygodniem w Willingen w treningu Wolny najlepszy i 12 miejsce najlepszego polaka a niemcy odpowiednio 2 5 6 i 22 i przychodzi konkurs i co niemcy przegrywaja 79 pkt takze porownywanie treningow z tym co ma byc w zawodach jest kompletnie bez sensu.
Chcesz powiedzieć, że w poprzednich weekendach nie analizowałeś typów na podstawie treningów i kwalifikacji? Z pewnością ma to sens jeśli założymy pewne zmienne jako constans np. porównywalne warunki i strój w jakim skaczą zawodnicy. Także chęci i założenia taktyczne do analizy. Jak sama nazwa mówi, trening jest to przetrenowania pewnych aspektów całego skoku, który składa się z wielu faz.
Jeszcze nie doczytalem calego twojego postu ale pisanie ze polacy mnieli dzien konia to o czym ty piszesz ?? W druzynowce owszem skoki fenomenalne ale potwierdzili to samo w pierwszym konkursie indywidualnym 3 polakow w piatce. 2 konkurs troche gorszy ale co to za gorszy jak w pierwszwej 7 mamy 3 polakow to co uwazasz ze tez dzien konia. ?
Oglądałem wtedy i konkurs i następnie kwalifikacje. Jakie moje wnioski z tego dnia? Część ekip odpuściła konkurs drużynowy aby walczyć w kwalifikacjach zaliczających się do Willingen Five. Pamiętajmy, że w tym cyklu były naprawdę duże pieniądze do zgarnięcia, które poruszą każdego zawodnika. Dlatego też od początku mówiłem, że taka kolejność skakania w piątek to błąd.
Pogoda w sobotę i niedzielę ma być stabilna więc nie ma co szukać niespodzianek. Wiele zmian nie będzie z tym co w ostatnich tygodniach prezentowali zawodnicy w PŚ. W konkursie indywidualnym nie wystartuje Leyhe co jest sporą niespodzianką dla mnie. Nie ma co w treningu patrzeć na lokaty, a raczej jaka była odległość skoków przy rekompensacie za wiatr. Za lądowanie w okolicach punktu K na pewno medalu nie będzie. Ja czekam na kwalifikacje. Wtedy będzie wszystko jasne kto będzie tu silny, a kto nie.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Ja czekam na kwalifikacje. Wtedy będzie wszystko jasne kto będzie tu silny, a kto nie.
Jeśli chodzi o konkurs drużynowy to wydaje mi się, ze będziemy mądrzejsi dopiero po konkursie indywidualnym. W kwalifikacjach nikt z czołówki nie będzie się spinał, bo nie ma tu żadnych gratyfikacji finansowych. Z pewnością dziś kursy były zupełnie inne niż będą jutro i w kolejnych dniach. Uważam że warto było wykorzystać kurs na Austrię w parze z Polską, bo wskazywał on na różnicę co najmniej dwóch klas. Te 3,29 na gospodarzy to była mega promocja co pokazały już dzisiejsze treningi.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
@6 Austria wygra konkurs drużynowy STS
A ja tam pobiorę taki kursik niedużą stawką. Wiadomo sercem za Polakami, ale czuje że nie mamy 4 zawodnika który powinien dać taką jakość żeby wygrać tą drużynówkę. Najprawdopodobniej skakał w drużynie będzie Wolny, a jak wiemy potrafi on skoczyć dwa skoki po 140 metrów jak w Willingen albo 106 i 112 metrów jak w Lahti. W treningach skakał słabo, co daje też nadzieje Huli, bo jak nie wyjdzie konkurs Wolnemu to myślę że Horngacher wystawi jednak Hule, a tutaj stabilnie skacze on na miejsca 20-30, więc to też może być za mało. Austriacy wczoraj nie skakali na treningach, znają tą skocznie bardzo dobrze i wydaje mi się że czują się po prostu bardzo mocni, co potwierdziły dzisiejsze treningi. W 1 treningu miejsca 3,4,5 i 9, co dało im łączna note o ok 3 punkty większą niż Niemcy, którzy także spisali się bardzo dobrze. W 2 treningu również bardzo dobre skoki: 2,4,5 i 12 miejsce. Niemcy tylko trzej skakali i zajęli miejsca 8,9 i 11 (w tym Leyhe który nie skacze indywidualnie). Ja widzę po prostu to tak, mamy tak naprawdę 4 drużyny które mogą zdobyć złoto a także każda z nich może zdobyć dowolne miejsce w pierwszej czwórce, będzie bardzo wyrównanie, a ja pobieram taki kurs na Austriaków, z tego względu że skaczą u siebie, mają lidera Krafta oraz reszte 3 wyrównanych zawodników, co powoduje że kurs @6 naprawdę jest warty ryzyka. Pozdro.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Killian Peier - Stefan Kraft 2,30 Totolotek ✅ 3-10
Miałem odpuścić ale dziś piątek więc zaglądam do Totolotka.
Szwajcar w pierwszych treningach pokazał się z dobrej strony, kolejne odpuścił by oszczędzać siły. Podczas weekendów w Japonii i na mamucie w Niemczech widać było zadyszkę tego zawodnika ale w ostatnich dwóch zawodach PŚ znów był w TOP10. Sezon ma najlepszy w karierze więc wyniki z treningów nie powinny być zaskoczeniem. W tym sezonie najlepszy występ zanotował właśnie na skoczni w Innsbrucku. To nie był przypadek, bo podczas TCS w każdym skoku na Bergisel był wysoko.
Pojawiają się głosy, że Kraft będzie skakał na swojej skoczni. Jest to nieprawda, bo skoczek pochodzi z Schwarzach im Pongau, a więc miejscowości oddalonej o około 15 km od Bischofshofen. U siebie to może skakać Fettner czy Aschenwald, którzy należą do klubu z Innsbrucka lub pochodzą z okolic.
Kraft miał dobry moment podczas tego sezonu w styczniu. Pojawiły się podia i wygrane ale ostatnio forma wymyka się spod kontroli. Tydzień temu w Willingen nie grał pierwszoplanowej roli. Problemy także miewał na mamucie. Skoki treningowe także przeplatał. Na zajmowane pozycję nie patrze gdy brakuje całej stawki. Dopiero w ostatnim treningu pojawił się na szczycie gdy brakowało najlepszych Niemców (Polacy wcale tego dnia nie skakali podobnie jak Peier).
Typ moim zdaniem warty ryzyka. Szwajcar pokazał podczas styczniowych zawodów i potwierdził teraz, że skocznia mu pasuje i mieści się w czołówce. Co ważne oddaje tu równe, dobre próby. Kraft miesza i minimalnie odstaje od czołówki. Obrona tytułu w jego wykonaniu mało realna, a i o medal będzie ciężko. Dziś w Totolotku można próbować bez podatku więc po takim kursie warto zaryzykować. Należy jednak pamiętać, że to kwalifikacje i liczy się awans do konkursu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Kraft - Kubacki 1,55
Geiger - Zajc 1,60
AKO: 2,48✅✅✅
Dzisiaj bardzo delikatnie bo to kwalifikacje i nikt tu nie będzie szedł na całość, ale nie byłbym sobą gdym czegoś nie zagrał. Próbuję w stronę Stefana i Karla. Kraft ostatnio nie zachwycał, ewidentnie było widać że chwycił zadyszkę po trzech wygranych konkursach. Jednak tutaj jest u siebie i już wczoraj, w drugim skoku treningowym zasygnalizował, ze z pewnością będzie aspirował do podium. Powtarzam się, ale Dawid tej skoczni nie lubi i nie skacze tu dobrze. Owszem jego skoki są przyzwoite, ale tylko przyzwoite. Obym się mylił i oby Dawid przełamał się na tej skoczni, ale czy to nastąpi dziś, nie jestem pewien? Uważam że w tej parze to właśnie Stefan powinien mieć więcej motywacji żeby dziś zaprezentować się lepiej.
W drugiej parze idę w stronę Niemca, który od kilku konkursów prezentuje się wyśmienicie. Karl się odrodził i chwycił czucie na skoczni. Prezentuje się podobnie jak w sezonie letnim, kiedy to często gościł na podium. Tutaj w treningach również oddał bardzo dobre skoki. Timi natomiast trochę mnie zawodzi. Owszem widać wielki potencjał w tym chłopaku, ale to raczej jeszcze nie jego moment. Tutaj w treningach prezentował się mizernie i zdecydowanie przegrywał z Geigerem.
Taki oto dubelek skleciłem na dzisiejsze kwalifikacje, ale z racji że to tylko kwalifikacje ze stawką nie szaleję.
I tak bez dłuższej analizy i za drobne:
Eisenbichler - V 8,00✅✅✅

Markus często skacze dobrze w kwalifikacjach, gdy nie ma tak wielkiej presji i mam nadzieję że dziś będzie podobnie. Warunki też mają być sprzyjające dla jego stylu skakania, gdyż wiatr pod narty i znacznie silniejszy niż w dwóch poprzednich dniach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +132
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Mała dygresja:
Dziś tylko kwalifikacje i teoretycznie nie ma co przywiązywać wagi do rezultatów osiąganych przez poszczególnych zawodników. Jednak uważam, że bardzo niepokojąco wygląda forma naszych chłopaków pod kątem drużynówki. Dziś w jednej serii straciliśmy do Niemców 78,2pkt!!! Nieoficjalnie zajęliśmy dopiero 7 miejsce!!! Jestem pewien że za dwa dni będzie wyglądało to dużo lepiej bo nasi chłopacy zawsze dodatkowo motywują się na konkursy drużynowe, jednak widać że o medal będzie bardzo trudno.
 
dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
Eisenbichler-Geiger 1 @1.67

Z Markusem Eisenbichlerem to mam troche takie skojarzenie jak z filmu &quot;Nic smiesznego&quot;, gdziekolwiek by byl to zawsze jest drugi. Czy to TCS czy zaawody Pucharu Świata to zawsze pojawi sie ktos lepszy. Ogolnie chimeryk straszny, jeden skok potafi oddac swietny, drugi popsuc i vice versa.
Ogolnie jednak ma wrazenie, ze moze w koncu Niemiec bedzie miec swoje przyslowiowe 5 minut. Czy to trening, czy seria probna czy kwalifkacje skacze znakomicie. Eisenbichler mial tez ten tydzien przerwy w Pucharze Swiata i moze mu to dobrze zrobi w takiej perspektywie.
Geiger tez zwyzka formy ostatnio bardzo widoczna i tez bardzo dobre skoki.
To sa jednak Mistrzostwa Swiata i cizar gatunkowy jest wiekszy niz w konkursach Pucharu Swiata i to tez moze miec znaczenie, bo Eisenbichler doswiadczeniem na pewno przewyzsza Geigera.
Niemniej jednak wydaje mi sie, jak wspomnialem na wstepie, ze Eisenbichler moze miec tutaj swoje 5 minut, chcoiaz znowu moze byc oczywiscie drugi... W takim zestawieniu wydaje mi sie jednak wciaz faworytem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
lukas88 230,2K

lukas88

Forum VIP
Eisenbichler zdobędzie medal w zawodach indywidualnych
@ 1,70 Fortuna✅✅✅
Stawka 8/10

Uważam że świetny typ do dubla, Markus od powrotu po przerwie na trening spisuje się znakomicie, we wszystkich treningach w których startował był w ścisłej czołówce. Wygrał kwalifikacje. Już przed tygodniem w Willingen prezentował się bardzo pozytywnie, wygrał tam piątkowe kwalifikacje, w sobotę wypadek przy pracy i brak kwalifikacji, ale niedzielny konkurs już na plu bo miejsce na drugim stopniu podium.
Uważam że jest jednym z 4-5 faworytów do pudła i taki kurs uwzględniający obie skocznie biorę w ciemno.
Nieco delikatniej pobieram również:
Eisenbichler zdobędzie złoty medal w zawodach indywidualnych
@ 4,55 Fortuna✅✅✅
Stawka 4/10

A teraz mój czarny koń MŚ, patrząc na skoki Kiliana w Ostatnich dniach w Insbrucku przypomina mi się historia Simiego Ammana z Salt Lake City z 2002 roku. Młody Szwajcar zaskakuje wynikami, w każdej z sesji czy to treningowej, próbnej czy kwalifikacjach miejsca 1,2,2,3, także moim zdaniem ogromne zaskoczenie in plus.
Próbuję zakład:
Peier miejsca 1-6 w konkursie na dużej skoczni @ 1,70 Fortuna 7/10✅✅✅
Peier miejsca 1-3 w konkursie na dużej skoczni @ 3,5 Fortuna 3/10✅✅✅
Stoch- Peier 2 @ 2,29 Fortuna 4/10✅✅✅

i za drobne:
Peier miejsca wygra konkurs na dużej skoczni @ 12 Fortuna 1/10⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Freitag miejsca 1-10 ✅ 9 miejsce
1,85 Fortuna

Richard od jakiegoś czasu skacze co raz lepiej. W tym sezonie 3 razy był w pierwszej 10, z czego 2 razy w ostatnich zawodach w Willingen (6 i 4). Ewidentnie widać zwyżkę formy. Nie są to jeszcze skoki takie, jakie prezentował w pierwszej części poprzedniego sezonu, ale zaczyna już łapać kontakt z czołówką. W treningach i kwalifikacjach, na 5 oddanych prób tylko raz znalazł się poza top 10. O medal może mu być ciężko, ale spokojnie może powalczyć o miejsca 6-10.
Eisenbichler miejsca 1-3 ✅ 1 miejsce
2,15 Fortuna

Markus obok Kamila i Kobayashiego jest głównym faworytem dzisiejszego konkursu. Od początku skacze tutaj bardzo dobrze. Zresztą dobre skoki prezentuje już od dłuższego czasu. Od Turnieju Czterech skoczni, gdzie był 2 w Oberstdorfie, co jakiś czas wskakuje na podium. Wciąż jednak brakuje mu zwycięstwa. Uważam, że w przypadku Eisenbichlera, głównym rywalem jest on sam. To, że potrafi świetnie skakać, pokazuje w większości swoich prób. Ale miewa też skoki całkiem zepsute. Często przytrafia mu się błąd zaraz po wyjściu z progu, który podczas lotu musi korygować i przez to nie potrafi pokazać pełni możliwości. W Seefeld w 3 swoich ostatnich skokach był najlepszy, więc liczę na podtrzymanie tej passy i medal Markusa, na który z całą pewnością go dzisiaj stać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Piotr Żyła - Timi Zajc +++ 19-10
1.90 Totolotek

Widzę w tym kursie value. Pioter skacze w kratkę i stosunkowo często zawodzi. W pamięci mam konkurs TCS w Innsbrucku kiedy to nie zobaczyliśmy Żyły w 2 serii po fatalnym pierwszym skoku, Zajc był wówczas 10. Wiadomo że są to MŚ które rządzą się swoimi prawami, ale uważam że szanse na wejście tego typu są dość duże. Słoweniec w tym sezonie bardzo mocny, praktycznie w każdym konkursie w czołówce. Skocznia zweryfikuje lecz ja spróbuję. Wysokich wygranych życzę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom