>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki Narciarskie 2018/2019 - Mistrzostwa Świata Seefeld (19.02. - 02.03.2019)

Status
Zamknięty.
pinio1111 81,1K

pinio1111

Użytkownik
Eisenbichler - V 3,75 forBET
Ja jak zwykle gram kilka zdarzeń przed treningami. Wydaje mi się, że Markus zgarnie tutaj 4 złota. W parach mieszanych Niemcy raczej nie będą mieli rywali do złota. Na skoczni normalnej jeśli warunki będą dość łaskawe i porównywalne dla wszystkich, to właśnie Niemiec jest moim głównym faworytem. Widać że trafił z formą idealnie i do tej pory oddawał wyśmienite skoki. Nie sądzę żeby to się zmieniło i myślę, że dwa złota które już zdobył, tym bardziej dodały mu pewności siebie. Dysponuje piekielnie mocnym odbiciem, co na normalnym obiekcie odgrywa bardzo ważną rolę. Jego głównym rywalem do złota, wg mnie będzie Peier który skacze trochę lepiej technicznie od Markusa i notami może trochę go przewyższać.
Peier TOP3 3,00 lvBET
Tu również nie przewiduję wielkich zmian i dużo słabszych skoków Kiliana. Na dużej skoczni trójka Kilian, Markus, Karl dominowała wyraźnie czy to w treningach, czy też zawodach. Gdzieś na ich ogonie siedział Ryoyu, ale jednak trochę mu brakowało. Kilian podobnie jak Markus trafił tu z formą idealnie i sądzę że będzie chciał to wykorzystać maksymalnie. Widać, że medal również jemu dodał jeszcze bardziej pewności siebie, bo w drużynówce, w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej to on był najlepszy. Ja próbuję bo kurs jest wyśmienity.
Kubacki - Freitag 2,11 fortuna
Tutaj w stronę Ryśka. Dawid nigdy nie osiągał dobrych rezultatów na skoczniach normalnych. Tutaj widać że ze skoku na skok prezentował się coraz lepiej i w drużynówce wyglądało to już całkiem możliwie. Jednak na konkursy drużynowe Kubacki zawsze motywuje się podwójnie i skacze w nich dobrze. Patrząc na całokształt, widać że nasi chłopacy nie trafili z optimum formy na MŚ, no chyba że zadecydowała tu sfera mentalna?
Niemcy natomiast wprost przeciwnie, trafili z dyspozycją idealnie. Freitag wyraźnie &quot;odżył&quot; od kilku konkursów i prezentuje się naprawdę dobrze. Na dużej skoczni 9 miejsce można uznać za jego sukces, patrząc przez pryzmat całego sezonu. Dodatkowo Rysiek bardzo lubi skakać na mniejszych obiektach i z reguły osiągał na nich lepsze wyniki niż na dużych skoczniach. Myślę, że tutaj będzie podobnie i zamelduje się on w dziesiątce, a może nawet w TOP6? Dla mnie Niemiec jest faworytem tej pary i gram właśnie na niego po pięknym kursie.
Freitag TOP6 3,25 fortuna

Wyżej już opisałem powody dla których gram ten typ, jednak zastrzegam że tutaj ze stawką nie szaleję.
Freitag - Hayboeck 1,70 STS
Tutaj również za wiele nie napiszę, bo typ raczej oczywisty po przeczytaniu postów wyżej. Michael również lubi mniejsze obiekty, ale forma Niemca jednak wyższa na obecną chwilę.
Oczywiście po treningach będziemy mądrzejsi, jednak wtedy kursy mogą się znacznie pozmieniać, dlatego ja próbuję przewidzieć co nieco już teraz. Czy się myliłem zweryfikuje skocznia, ale do tej pory, na tych mistrzostwach, wszystkie zdarzenia które zaproponowałem przed treningami weszły idealnie po super kursach. Oby mój nos mnie nie mylił i tym razem;)
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Pinio chyba ma zupełnie odmienne spojrzenie na skoki... przecież to gołym okiem widać że należy szukać typów przeciwko peierowi... typowi ewidentnie skocznia podpasowala... najlepszy jego wystep jak do tej pory w ps to uwaga... insbruck... co prawda cały sezon skakał porządnie no ale bez przesady . Gołym okiem widać też że żyła i Kubacki są niedoceniani. Przecież im ewidentnie ta skocznia nie leży i to nie trzeba być znawcą żeby to zauważyć..
Oto miejsca kubackiego od engelbergu: 5 5 3 18! 2 2 1
Oto miejsca żyły od engelbergu : 2 6 11 42! 13 7 10.
Oczywiście wykrzyknik to skocznia w Innsbrucku . Jezeli kubacki zajal tu na tyle przyzwoite miejsce to w życiu nie uwierzę że na normalnej przegra z freitagiem.
 
pinio1111 81,1K

pinio1111

Użytkownik
Pinio chyba ma zupełnie odmienne spojrzenie na skoki... przecież to gołym okiem widać że należy szukać typów przeciwko peierowi... typowi ewidentnie skocznia podpasowala... najlepszy jego wystep jak do tej pory w ps to uwaga... insbruck... co prawda cały sezon skakał porządnie no ale bez przesady . Gołym okiem widać też że żyła i Kubacki są niedoceniani. Przecież im ewidentnie ta skocznia nie leży i to nie trzeba być znawcą żeby to zauważyć..
Oto miejsca kubackiego od engelbergu: 5 5 3 18! 2 2 1
Oto miejsca żyły od engelbergu : 2 6 11 42! 13 7 10.
Oczywiście wykrzyknik to skocznia w Innsbrucku . Jezeli kubacki zajal tu na tyle przyzwoite miejsce to w życiu nie uwierzę że na normalnej przegra z freitagiem.
Sobolekk ja nie jestem nieomylny, jak z resztą każdy. Oczywiście mogę się mylić, ale takie są moje przemyślenia i tak to widzę. Niedawno również negowałeś moje typy co do drużynówki, a okazało się że wszystkie zaproponowane zdarzenia trafiłem i to po jakich kursach? Cofnij się do pierwszej strony tego tematu i zobacz jak twierdziłeś iż Austriacy nie poradzą sobie z naszymi orłami.
To co przytaczasz to suche statystyki a realia są jakie są. Moim zdaniem, całe to zamieszanie medialne wokół Horngachera mocno odbiło się na wynikach tych mistrzostw, a ostatnie wypowiedzi Małysza tym bardziej nie pomagają. Bardzo bym chciał zobaczyć Polaków tak skaczących jak w Willingen, ale wszystko mi podpowiada, ze raczej nie będzie to możliwe. Obym się mylił i oby wszystkie moje typy okazały się wielkim niewypałem, a nasi chłopacy zajęli całe podium. Właśnie tego im życzę i trzymam za nich kciuki, a typy to typy, podyktowane analizą i moimi przemyśleniami. Pozdrawiam;)
 
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Nie ma co skreślać naszych. Duża skocznia to wypadek przy pracy jakie się zdarzyły w tym sezonie 2. Oba w Innsbrucku. Także coś jest nie tak z tą skocznia dla naszych w tym sezonie. I już w treningach mamy potwierdzenie, że na małej będzie lepiej. Czy starczy na medal? Na upartego by mnie 2 medale nie ździwiły, ale tak hurraoptymistycznie bym nie podchodził, bo konkurencja mocna. Kto? Na pewno Austriacy, którzy jako jedyni znają skocznie. Na pewno Niemcy, którzy trafili z formą i mają w szeregach skoczków o mocnym odbiciu. No i dla mnie faworytem nr 1 będzie zapomniany nieco R.Kobayashi. Nie zapominam o Peierze, bo fakt Innsbruck to jego ulubiona skocznia i na innych powinno być słabiej, to jest to jednak typowy na małą skocznie, co było widać chociażby na lotach, gdzie kompletnie nie pasował. Na tą chwilę widzę to tak:
1.R.Kobayashi
2.Geiger
3.Kubacki/Stoch/Eisenbichler
6.Hayboeck/Kraft/Peier
9.Leyhe/Klimov/Aschenwald/Huber/J.Kobayashi
Do tego przewiduje kompromitacje Norwegów, czy Słoweńców. Dużo słabiej wypaść powinien też Freitag, o ile w ogóle się załapie do składu. Co do załapania się do składu nie zdziwi mnie sensacja i brak w składzie Piotrka, choć myślę, że jednak Stefan da mu szanse bez względu na wyniki treningów ze względu na wyższy potencjał od Kuby i Huli.
 
O 232

oli2424

Użytkownik
Na dzisiaj wybrałem sobie 2 pary z treningu panów.
Kubacki - Peier 1 1,70 STS
Ammann - P.Prevc 1 1,70 STS

Obaj zawodnicy okazali się lepsi w każdych z dotychczasowych treningów na małej skoczni.
1 trening:
Kubacki 3 98.5m 11 belka +12.8 wiatr
Peier 7 96.5m 11 belka +12.6 wiatr
Ammann 14 97m 11 belka +8.8 wiatr
P.Prevc 52 85.5m 11 belka +11.4 wiatr
2 trening

Kubacki 2 105.5m 10 belka +4.5 wiatr
Peier 3 107m 11 belka +2.3 wiatr
Ammann 9 105m 12 belka +4.1 wiatr
P.Prevc 13 105.5m 13 belka +6.5 wiatr
 
pinio1111 81,1K

pinio1111

Użytkownik
Ależ tu cisza.....
Dzisiaj kwalifikacje i skoki teoretycznie na zaliczanie, ale myślę że mocni zawodnicy będą chcieli oddać jednak dobre skoki i w jakiś sposób pokazać przeciwnikom swoją siłę. Wyniki treningów bardzo obiecująco wyglądają dla naszych zawodników.Dawid(ku mojemu zaskoczeniu) skacze tutaj rewelacyjnie!!! 98.5, 105.5, 107 i 106 to jego skoki i odpowiednio miejsca 3,2,1,2. Kamil 99, 101, 104.5, 104.5 i miejsca 2,19,2,3. Napawa to optymizmem i widać że można myśleć o medalu któregoś z naszych skoczków. Stefan również odżył tutaj i plasował się w TOP15. Piotrek pierwszy dzień treningów miał słabszy, a wczoraj wyglądało już to dużo lepiej.
Jednak bardzo bym uważał z przekładaniem wyników treningów na kwalifikacje i konkurs, gdyż w ostatnich dwóch dniach wiało w plecy, natomiast dziś i jutro ma wiać pod narty i to z dość mocnymi porywami.
Na dzisiaj znalazłem coś takiego:
Kwalifikacje HS-109, kursy z fortuny
Hula - Koudelka 1,5⛔przeliczniki pozamialały Stefana
Peier - Huber 1,4✅
AKO: 2,10⛔

Stefan tak jak pisałem odżył na tej skoczni i prezentuje się dobrze. Nie jest też tajemnicą, że lubi on skakać na mniejszych obiektach. Przykład mieliśmy na IO i 5te miejsce, gdzie do podium zabrakło mu 0,9pkt. Myślę że ma dodatkową motywację po konkursie drużynowym, gdzie obwinia się za brak miejsca naszej drużyny na podium.
Roman natomiast prezentuje się słabieńko na tych mistrzostwach. Od pewnego czasu widać stopniowy spadek jego dobrej dyspozycji. Wiadomo że to tylko jeden skok i któryś z nich może trafić lepsze bądź gorsze warunki, ale przy porównywalnych nie daję Koudiemu szans w starciu ze Stefanem.
Druga para to dla mnie oczywisty wybór. Niektórzy z Was nie wierzyli w Kiliana po treningach i kwalifikacjach na skoczni dużej i próbowali grać przeciwko niemu, twierdząc że osiąga wyniki ponad stan. Po konkursie natomiast że skocznia mu wybitnie odpowiadała i stąd takie wyniki. Ja twierdzę natomiast, że owszem skocznia skocznią, ale trafił on idealnie z dyspozycją na te MŚ. Potwierdził to w dwóch skokach oddanych na normalnym obiekcie gdzie osiągnął 96,5m oraz 107m. Jest on dla mnie nadal w gronie zawodników którzy będą bili się na normalnym obiekcie o medale i zestawienie go w parze z Huberem trochę mnie zaskoczyło. Austriak skacze tu dość dobrze, ale tylko dobrze. Nie daję mu większych szans w zestawieniu z będącym w życiowej formie Szwajcarem.
Kursy nie powalają, ale zestawione razem dają już dość przyjemne AKO i wg mnie zakład ma duże prawdopodobieństwo powodzenia.

Eisenbichler V 5,00⛔

Ponownie na Markusa. Niemiec był dla mnie przed mistrzostwami czarnym koniem do medalu. Jak widać nie zawiódł mnie, a nawet zdecydowanie przewyższył moje oczekiwania. To że jest w życiowej formie widać gołym okiem i sądzę że może tu zgarnąć całą pulę, czyli 4 złota. Jak ktoś jest w takiej dyspozycji to każdy skok sprawia mu przyjemność i w każdym może osiągnąć dalekie odległości. Dziś prawdopodobnie wiać będzie pod narty, więc uważam że tym bardziej jest to handicap dla niego, w porównaniu np. z naszymi zawodnikami. Wg mnie największym rywalem Markusa w walce o zwycięstwo dzisiejszych kwalifikacji może być Ryoyu. Z pewnością może on być rozczarowany brakiem medalu w konkursie na dużej skoczni, bo mając taki sezon to jednak jakaś porażka. Wczoraj w drugiej serii treningowej oddał fenomenalny skok i wylądował na 107,5m. Moim zdaniem na obecną chwilę bardziej stabilnym zawodnikiem jest jednak Niemiec i liczę, że to on odda dziś skok dzięki któremu wygra kwalifikacje. Jednak ze stawką, jak to w kwalifikacjach nie szaleję.

Ciekawymi opcjami są również Żyła-Hula 2,41⛔, oraz Geiger-Peier 2,03✅ No i szokujący jest dla mnie kurs na Johansson top3 - 20.00:eek: Owszem nie skacze on wyśmienicie, ale przy silnych podmuchach pod narty, jakie mają być dzisiaj, może jak najbardziej odpalić petardę. W końcu to brązowy medalista ze skoczni normalnej z Pjongczang, gdzie właśnie po pierwszym słabym skoku w drugim odpalił i wylądował na 113,5m. Oczywiście to za drobne bo prawdopodobieństwo niewielkie, ale z pewnością większe niż wskazuje na to kurs.
I jeszcze znalezione w STS, wg mnie dość promocyjny kurs Hula - Hoerl 1,70✅!!!
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Cześć , co myślicie o parze Freitag - Amman 2 @ 2.10 albo w parze z Junshiro za 2.0 ? Freitag tutaj nie błyszczy , a zazwyczaj jak ma skakć dobrze to i na treningach sie wysoko plasuje , a tutaj słabo ?a druga para Leyhe - Żyła na 1 za 1.45 , to samo leyhe lubi takie profile a piotrek ciebiutko
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Kubacki D. - Geiger K. - typ 1, kurs 1,6✅
Dawid we wszystkich treningach nie schodził poniżej 3 miejsca i widać, że świetnie czuje się na tej skoczni. Jego rywal też skacze tutaj dobrze i mieścił się w czołówce, lecz do Dawida na każdym z treningów tracił po kilka punktów i sądzę tutaj, że w kwalifikacjach po raz kolejny to się powtórzy, zwłaszcza, że Dawid będzie chciał tutaj podtrzymać swoją dyspozycje i po raz kolejny zaprezentować się z bardzo dobrej strony
Leyhe S. - Klimov E. - typ 1, kurs 1,5⛔
Leyhe ścisła czołówka w treningach, równa dyspozycja i odpowiednio miejsca 6,5,5,4. Klimov trochę w kratkę i przy tym słabiej od leyhe za każdym razem a miejsca odpowiednio 7,11,21,7. Oprócz pierwszego treningu, Leyhe miał w innych treningach kilku punktową przewagę i jeśli nie przydarzy się słabszy skok Leyhe czy wiatr mu nie przeszkodzi, to nie widzę za bardzo szans Klimova na wygranie w tej parze
Cześć , co myślicie o parze Freitag - Amman 2 @ 2.10 albo w parze z Junshiro za 2.0 ? Freitag tutaj nie błyszczy , a zazwyczaj jak ma skakć dobrze to i na treningach sie wysoko plasuje , a tutaj słabo ?a druga para Leyhe - Żyła na 1 za 1.45 , to samo leyhe lubi takie profile a piotrek ciebiutko
Z Ammanem można spróbować bo fajnie pokazał się w pierwszych treningach a Junshiro podobnie jak Freitag raczej nie zachwycał. Leyhe - Żyła też fajna para i faworytem zdecydowanie Leyhe, który w treningach równo skakał i daleko za każdym razem
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
A ja dzisiaj taki kuponik 4fun za drobne
Zajc vs Stjernen 2 2,01 ✅✅
Hula vs Hoarl 1 1,70 ✅✅
Stoch vs Geiger 1 1,57 ✅✅
Hayboeck vs Amman 1 1,70 ✅✅
Johansson vs Forfang 1 1,70 ✅✅
Ito vs Vassiliew 1 1,40 ✅✅
AKO 21,71 ✅✅
Stjernen ewidentnie sie powoli odradza. W pierwszym dniu treningowym Zajc ewidentnie pogubiony i lokaty bardzo odlegle. Stjernen tez nie zachwycal ale w drugim skoku juz bardzo dobre 8 miejsce.. W drugim dniu Zajc juz lepiej, ale wyniki odpowiednio w pierwszym skoku 0,5 pkt roznicy, w drugim 2 pkt z czego w pierwszym skoku Stjernen skakal w zauwazalnie gorszych warunkach... Uwazam ze forma Stjernena idzie w gore i moze zaskoczyc w kwalifikacjach
Hula - ewidentnie skocznia chlopakowi podpasowala i mysle ze jest szansa tu wywalczyc nawet top 15... Hoerl to jednak zawodnik dosc przecietny i w dodatku na tej skoczni mocno srednio. We WSZYSTKICH czterech treningach lepszy okazal sie Hula
Stoch widac na tej skoczni czuje sie bardzo dobrze. W 4 seriach treningowych tylko jeden slabszy skok ale mysle ze spokojnie mozna go pominac bo to byl ewidentny wypadek przy pracy.W pozostalych 2 probach zauwazalnie lepiej od Geigera o dobrych kilka punktow. Mysle ze Stoch jest tu kandydatem nr 1 do zlota.
Jesli chodzi o Hayboecka - on na skoczni normalnej wedlug mnie jest lepszy niz na duzej... W dwoch seriach treningowych bardzo bliskie rezultaty z Ammanem jednak nie bylo not za styl... Uwazam ze na skoczni normalnej gdzie zawodnicy laduja blisko siebie te kilka punktow moze miec znaczenie...
Johansson w treningach lepszy od Forfanga i wydaje mi sie ze styl Forfanga kompletnie nie pasuje do skoczni normalnej. W 3 na 4 skokow duuuuzo gorszy od Johanssona
Edit: Udalo sie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Cześć , co myślicie o parze Freitag - Amman 2 @ 2.10 albo w parze z Junshiro za 2.0 ? Freitag tutaj nie błyszczy , a zazwyczaj jak ma skakć dobrze to i na treningach sie wysoko plasuje , a tutaj słabo ?a druga para Leyhe - Żyła na 1 za 1.45 , to samo leyhe lubi takie profile a piotrek ciebiutko
Z Piotrkiem bym uważał bo może odpalić nie wiadomo kiedy, a mały kurs nie pokrywa ryzyka. Pozostałe pary całkiem fajne. Też je gram.
A ja dzisiaj taki kuponik 4fun za drobne
Zajc vs Stjernen 2 2,01
Hula vs Hoarl 1 1,70
Stoch vs Geiger 1 1,57
Hayboeck vs Amman 1 1,70
Johansson vs Forfang 1 1,70
Ito vs Vassiliew 1 1,40
AKO 21,71
Stjernen ewidentnie sie powoli odradza. W pierwszym dniu treningowym Zajc ewidentnie pogubiony i lokaty bardzo odlegle. Stjernen tez nie zachwycal ale w drugim skoku juz bardzo dobre 8 miejsce.. W drugim dniu Zajc juz lepiej, ale wyniki odpowiednio w pierwszym skoku 0,5 pkt roznicy, w drugim 2 pkt z czego w pierwszym skoku Stjernen skakal w zauwazalnie gorszych warunkach... Uwazam ze forma Stjernena idzie w gore i moze zaskoczyc w kwalifikacjach
Hula - ewidentnie skocznia chlopakowi podpasowala i mysle ze jest szansa tu wywalczyc nawet top 15... Hoerl to jednak zawodnik dosc przecietny i w dodatku na tej skoczni mocno srednio. We WSZYSTKICH czterech treningach lepszy okazal sie Hula
Stoch widac na tej skoczni czuje sie bardzo dobrze. W 4 seriach treningowych tylko jeden slabszy skok ale mysle ze spokojnie mozna go pominac bo to byl ewidentny wypadek przy pracy.W pozostalych 2 probach zauwazalnie lepiej od Geigera o dobrych kilka punktow. Mysle ze Stoch jest tu kandydatem nr 1 do zlota.
Jesli chodzi o Hayboecka - on na skoczni normalnej wedlug mnie jest lepszy niz na duzej... W dwoch seriach treningowych bardzo bliskie rezultaty z Ammanem jednak nie bylo not za styl... Uwazam ze na skoczni normalnej gdzie zawodnicy laduja blisko siebie te kilka punktow moze miec znaczenie...
Johansson w treningach lepszy od Forfanga i wydaje mi sie ze styl Forfanga kompletnie nie pasuje do skoczni normalnej. W 3 na 4 skokow duuuuzo gorszy od Johanssona
Pojedynczo typy wyglądają w porządku, ale żeby 6 na raz weszło potrzebne nieludzkie szczęście ???? Johansson ryzykowny. Geiger też może przebić Stocha, ale to bardziej jutro w konkursie niż w kwalach. No i Zajc jak skoczy jak wczoraj to też ze Stjernenem może sobie poradzić, ale na singla/dubla typ ciekawy.
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Pewnie ze zrobilbym z tego single/duble ale takie granie u ziemniakow nie ma sensu.. Jezeli gram u ziemniakow to tylko i wylacznie takie wariaciki. Do jakiegos powazniejszego stawiania poczekam co wystawi unibet na konkurs
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Pora isc za ciosem kolejny wariacik
1. Kraft vs Stoch 2 1,88
2. Eisenbichler vs Geiger 1 1,57
3.Kubacki vs Peier 1,62
4. Leyhe vs Hayboeck 1 1,47
5. Johanson vs Forfang 1 1,57
6.Polasek vs Hula 2 2,01
AKO 22,18
Dzisiaj co prawda Kraft byl lepszy od Stocha o 4 punkty ale 2,5 stracil na notach sedziowskich i jak sam Kamil powiedzial popelnil blad przy wyjsciu z progu. Kamil niesamowicie regularny na tej skoczni... Według mnie on tu ma jeszcze zapas.. wiekszy od Krafta
Geiger moim zdaniem tutaj nic nie zdziala wielkiego poza koncowka pierwszej dziesiatki.. Eisenbichler lepszy w zasadzie w kazdym skoku poza tym pierwszym treningowym nie udanym. Jest moim zdaniem tutaj po prostu pewniejszy
Peier ewidentnie zaskakuje ale tak jak mowie nie jest to jeszcze zawodnik na podium. Kubacki na tej skoczni jest niesamowity. Odpowiednio miejsca : 3 ,2 ,1 ,2 ,4. W kazdym skoku mega i lepszy od Peiera. Ciezko mi sobie wyobrazic zeby mogl z nim jutro przegrac.
O Leyhe nie ma sie co rozpisywac. W kazdym treningu byl od Hayboecka duzo lepszy a w kwalifikacjach skok po prostu nie wyszedl az tak dobrze a Hayboeck akurat trafil. Dzis gralem na Hayboecka ale przeciwko Ammanowi... Leyhe to juz inny level.
Johansson vs Forfang analiza analogiczne do tej z kwalifikacji, typ identyczny jeszcze wzmocniony faktem ze byl dzis od Forfanga lepszy
No a z Hulą to ostro przesadzili. Kim wogole jest Polasek? To bardzo przecietny Czech. Na jakiej podstawie on tu jest ceniony wyzej niz Hula? Wyniki Treningow:
1 trening: Hula 12, Polasek 19
2 trening Hula 15, Polasek 26
3 trening Hula 12 Polasek 22
4. Trening Hula 5 Polasek nie skakal
No i kwalifikacje Hula 26 Polasek 15 i to byl jedyny skok gdzie wyprzedzil Hule. Trudno jednak nie zauwazyc ze Hula mial silny wiatr pod narty i mial przez to problemy w powietrzu. Skok byl nie do konca udany i jeszcze noty dostal tragiczne... Wszystkie wystepy tutaj przemawiają za Hulą a w dodatku Hula jest na pewno lepszym skoczkiem
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Zgadzam się, że Hula bardzo niedoceniony przez bukmacherów. Typ z Polaskiem przedni i Hula zagrany @2,01 stawką 5/10. Gram również: Hula w top15 @2,75 STS (stawka 3/10). Stefan dobrze czuje się na tej skoczni, zresztą on lubi na normalnych skakać.
W forbecie można złapać też niezłe value w parze Kubacki-Peier, kurs na 2 aż 3,1 (!). Dla mnie to para 50/50 dlatego pograne stawką 4/10. Owszem, Dawid ma szanse na medal a już na pewno na top6. Jednak dlaczego Peier nie miałby powtórzyć wyniku z zeszłego tygodnia? 3.miejsce na HS130 a w nieoficjalnych wynikach drużynówki zajął 1.miejsce w niedzielę. Trafił z formą idealnie na MŚ, jutro będą decydowały detale i wiatr.
Po dzisiejszych kwalach widzę wreszcie value w kursie na zwycięstwo Eisenbichlera. Odniosłem wrażeni, które zresztą potwierdził komentator Eurosportu, że Markus miał jeszcze dzisiaj sporo zapasu i skoczył zachowawczo. Kurs 7,5 z forbetu wygląda rewelacyjnie do spróbowania niską stawką (2/10).
 
pinio1111 81,1K

pinio1111

Użytkownik
Hula TOP15 2,75!!! STS✅✅✅
Oj STS zaszalał moim zdaniem. Stefan dziś dopiero 26 miejsce, ale to głównie przez przeliczniki za wiatr. Miał odjęte aż 14,6pkt, i tylko Ito miał odjęte więcej bo 15,2pkt. Jednak o ile w skoku Daiki było widać to noszenie, to już przy skoku Huli nie bardzo. Sam Stefan mówi że w drugiej fazie lotu powietrze nie trzymało go, stąd musiał machnąć rękoma i powalczyć o odległość, za co otrzymał niskie noty. Jutro niestety też ma dość mocno wiać, a do tego możliwe są opady śniegu. Różnie może zatem znowu być, ale ja wierzę, że Hula będzie miał więcej szczęścia do warunków niż dzisiaj. Skakał tutaj dobrze i oprócz dzisiejszego skoku zawsze był w TOP15. Uważam że ma wielkie szanse żeby zameldować się w pierwszej piętnastce a kurs jest na to zdarzenie bardzo dobry. Fortuna na ten sam zakład daje tylko 1,75, więc trzeba korzystać póki można.
Stefana gram również w parze z Polaskiem po kursie 2,01.✅✅✅
Koudelka - Stjernen 1,88 STS⛔

Już wcześniej pisałem na temat Romana i zdania nie zmieniam. Gdyby nie dziwnie duża liczba punktów odjęta dziś Stefanowi przegrałby z Polakiem z kretesem bo skoczył 2,5m bliżej.
Norweg prezentował się tutaj znacznie lepiej niż Czech i dziś przegrał z Koudelką zaledwie o 0,3pkt. Na dystansie dwóch skoków to Andreasowi daję znacznie więcej szans na zajęcie wyższej lokaty. Martwić może jedynie to, że jutro maja znów być dość mocne podmuchy, a po upadku widać u Stjernena lęk przed silnym wiatrem. Dowodem tego był konkurs na dużej skoczni, gdzie w drugiej serii całkowicie odpuścił skok, czując że jest coś nie tak w powietrzu. Mam nadzieję, że jutro jednak nie będzie tak źle i wyląduje on dwukrotnie dalej od Czecha.

Hula - Koudelka 1,80 fortuna✅✅✅
Powtarzam typ z wczorajszego dnia, tylko dziś po znacznie lepszym kursie. Stefana opisałem wyżej, Romka również i uważam że dziś to Hula powinien być ładnych kilka pozycji wyżej.

 
pinio1111 81,1K

pinio1111

Użytkownik
Gdzie w STS jest 2.75 na Hula TOP15?
Jak to gdzie? W klasyfikacji końcowej!!! Tylko kliknij to +0 i wyskoczy ci dalsza klasyfikacja 1-10 i 1-15. Bardziej obrazowo tego nie opiszę;)
W totolotku na hule 1.8 także value spore , tylko czy warunki mu podpasują? Moim zdaniem 50/50
Value bardzo duże wg mnie. Natomiast dziś będą prawdopodobnie dwie serie i myślę że aż takiego pecha Stefan mieć nie będzie, a skacze tu naprawdę dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
michalosa 14

michalosa

Użytkownik
Kobayashi - Kubacki 1.62 Millennium
Typ-1
Dzisziejszy konkurs wygra ktoś z 3 ki Kraft, Kobayashi, Stoch. Mojj typ oparty głównie na przeczuciu i myślę że medal Japończykowi się należy i będzie ukonorowaniem całego sezonu w którym jest bardzo mocny
 
M 5

misieqk89

Użytkownik
pinio1111 pograłem wczoraj szczerze mówiąc tego Stefana w fortunie po 1.35 z Romkiem, a dziś sam nie wiem, w sumie tak jak piszesz value jakieś tam na pewno... Kwestia jak dmuchnie, ale przy zbliżonych warunkach Polak powinien być górą w tej parze.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Klimov żyła 1 1.50 co myślicie czy pewniejsze jest zagranie klimova z prevcem po tym samym kursie? Oczywiscie w strone klimova ktory skacze tutaj rowno i daleko
 
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Loteria dziś może być problemem w jakimkolwiek przewidywaniu, ale kursy w okolicy 4 na zwycięstwo Kobayashiego wydają się OK. Coś czuje, że jak Japończyk trafi dobre skoki to będzie poza zasięgiem. Wczoraj był drugi a kręcił głową po skoku, więc to ciągle nie jest to. Na razie skakał tu tylko 3 razy. Raz zepsuł (na rozpoznanie), a w drugim skoku wygrał. Więc skocznia pasi, styl na małe skocznie z wysokim wybiciem wydaje się również być idealny. Jeszcze 1,5tyg temu kursy by były 2.00-2.50 i każdy by grał. Moim zdaniem nic się nie zmieniło a kurs w okolicy 4 to dobra okazja.
Pozostałe ciekawe typy:
R.Kobayashi - Kraft 1 @ 1,70
Leyhe - Freitag 1 @ 1,55
Freitag - Hayboeck 2 @ 1,92
Ito - Hula 2 @ 1,95
Leyhe - Prevc 1 @ 1,6
 
stefan-siara 102

stefan-siara

Użytkownik
Klimov żyła 1 1.50 co myślicie czy pewniejsze jest zagranie klimova z prevcem po tym samym kursie? Oczywiscie w strone klimova ktory skacze tutaj rowno i daleko
Według mnie lepiej w parze z Prevcem. On ma problem wielki oddać dwa dobre równe skoki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom