>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - Turniej Skandynawski 25.02 - 09.03.2014

Status
Zamknięty.
lukkaz 577

lukkaz

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie – PŚ w Kuopio HS 127
Spotkanie: Kamil Stoch – Severin Freund
Typ: Kamil Stoch
Kurs: 1,85
Buk: NordicBet
Data i godzina: 04.02.14 15:30
Stawka: 5/10

We wtorkowe popołudnie zostanie rozegrany jeden z najważniejszych konkursów w kalendarzu Pucharu Świata 2013/2014 – zawody w fińskim Kuopio na skoczni Puijo. Rozmiar tego obiektu to 127 metrów, a rekordzistą skoczni jest legendarny japoński skoczek Masahiko Harada. Mistrz olimpijski z Nagano w olimpijskim sezonie oddał na tym obiekcie skok na odległość 135,5 metra. Zawody są o tyle ważne, że są ostatnimi przed kończącymi nordycki cykl konkursami w Norwegii oraz jednym z pięciu ostatnich indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Jak wszyscy wiemy na czele peletonu światowych skoków jest reprezentant Polski Kamil Stoch, który ma tylko 53 punkty przewagi nad Słoweńcem Peterem Prevcem. Dlatego też konkurs w Finlandii będzie bardzo ważny dla Kamila oraz całych polskich skoków.

Kamil został wystawiony do pary z Severinem Freundem. Niemiec nie oddał żadnego oficjalnego skoku w Kuopio. W niedzielnych zawodach w Lahti Freund zajął drugie miejsce, przegrywając z Polakiem o 3,6 punktu, a o 4,5 metra nie licząc punktów sędziowskich i za wiatr.

Kamil nie dość że wygrał w ostatnim pojedynku z Niemcem w Lahti to jeszcze wygrał jedyny w całości przeprowadzony trening przed konkursem. Polak pofrunął na odległość 128,5 metra, deklasując całą stawkę. W wywiadzie jakiego udzielił Eurosportowi Kamil powiedział, iż z kolanem nie ma żadnych problemów. Ból tłumaczył „chwilowym przeciążeniem”, co potwierdza fizjoterapeuta polskiej kadry. Skok treningowy ocenia jako dobry, natomiast o skoczni w Kuopio Kamil wypowiada się w samych superlatywach. &quot;Skocznię w Kuopio bardzo lubię, generalnie odpowiadają mi takie starsze obiekty, gdzie trzeba dużo nadrabiać w locie. Czasem nieważne jest jak się wyjdzie z progu, ważne co się robi później w powietrzu. Generalnie lubię tu skakać i cieszę się, że mogłem oddać ten skok treningowy&quot; – powiedział dwukrotny Mistrz Olimpijski z Soczi.

W skokach nie liczy się jednorazowy odpał, przebłysk, a stabilizacja formy na wysokim poziomie oraz nieustanne udowadnianie swojej wartości i klasy. Kamil udowodnił w tym sezonie że jest skoczkiem kompletnym – jego wysoka dyspozycja uzyskuje potwierdzenie w każdej sekundzie lotu. Talent Kamila Stocha jest tak wielki, że zasługuje na osobny pokój w hotelu. Dlatego też stawiam na zwycięstwo Polaka w parze z Niemcem.

Rok temu w Kuopio wygrał Kamil Stoch, drugi był Ito, trzeci Freund ze stratą aż 12,9 do Polaka. Jestem przekonany, że w Stoch jest w stanie po raz kolejny wygrać zawody rozgrywane w stolicy Błękitnej Perły Pojezierza Fińskiego. Kto wie, może puchar wręczać mu będzie urodzony w Kuopio Mika Kojonkowski, który jest radnym tego miasta.

Jak powiedział Włodzimierz Szaranowicz w czasie olimpijskiego konkursu w Whistler – „Ludzie, który nie wierzą, nie wygrywają”. Dlatego też wystawiam Kamila do boju z Niemcem i jestem przekonany o tym, iż będzie to dobry wybór. Leć Kamil, po zwycięstwo w Kuopio! Po triumf w Pucharze Świata!
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Kuopio HS127 kwalifikacje

Andreas Kofler - Anssi Koivuranta
Typ: Koivuranta
Kurs: 1.80 Buk: Betsson ⛔


Wybrałem na kwalifikację bardzo ciekawą parę w której wszystko się może wydarzyć . Po dzisiejszym treningu trudno jest coś wywnioskować dlatego muszę zasugerować się wcześniejszymi występami i swoją intuicją . Koivuranta to w tej chwili najlepszy z Finów . Dodatkowo na swoim terenie. W Lahti wygrał kwalifikację a i w konkursie był wysoko po pierwszej serii jednak w drugiej próbie spalił skok i wylądował ostatecznie na 10 miejscu . W dzisiejszym treningu dopiero 46 miejsce ze skokiem na odległość 89.5 m , jednak trzeba dodać że skakał w najgorszych warunkach ze wszystkich zawodników i dostał za wiatr aż 15.1 pkt ! . Kofler ostatnio prezentuje się bardzo przyzwoicie w Lahti bardzo równe skoki i bardzo wysokie 5 miejsce . Dziś w treningu 115 m i 11 pozycja . Para która jest naprawdę ciężka do typowania więc jeśli ktoś zdecyduje się grać nie radzę wchodzić w to z jakaś mega kasą . Kurs bardzo kusi dla porównania dodam że w STS kurs na ten sam typ wynosi tylko 1.45 !

Antonin Hajek - Lauri Asikainen
Typ: Hajek
Kurs: 1.45 Buk: Betsson ⛔


Betsson i wszystko jasne tylko ten buk potrafi dać tak piękne pary ;)
Gram na Hajka bo poprostu lepiej skacze i w kwalifikacjach powinno być podobnie . Owszem obaj zawodnicy w ostatnim konkursie w Lahti zajęli miejsca obok siebie kolejno Hajek 15 , Asikainen 16 ale tylko dlatego że Hajek zepsuł swój drugi skok . W dzisiejszym treningu Hajek 12 , natomiast Asikainen 38 , dodam że Asikainen zdążył oddać swój drugi skok treningowy i skoczył 107 m co było 17 rezultatem na 30 skoczków . Jak dla mnie bardzo fajna para i Hajek powinnien wygrać no chyba że przeszkodzi mu w tym wiatr .

Lauri Asikainen - Roman Koudelka
Typ: Koudelka
Kurs: 1.90 Buk: STS ✅


Kolejny typ przeciwko Lauriemu . Gram taki typ bo nie sztuką jest znaleźć jakaś pewną parę sztuką jest wyłapać fajny typ z niezłym kursem ;)

Dlaczego Koudelka kieruje się tu wynikami z dzisiejszych treningów w których obaj skakali . W pierwszym treningu Koudelka 14 , natomiast Asikainen 23 . W drugim treningu Roman zajął 1 miejsce w którym skoczył 119.5 m przy prawie 1 m/s w plecy za co otrzymał 9.8 pkt . Lauri zajął 17 miejsce . Muszę dodać że skakało 30 zawodników wielu już o tym wie jeśli czytało mój wcześniejszy typ . Uważam że to że Roman nie awansował do drugiej serii w Lahti to wypadek przy pracy i jutro udowodni że potrafi skakać bardzo dobrze .

Deschwanden - Janda
Typ: Deschwanden
Kurs: 1.30 Buk: STS ✅


Kurs może nie powala ale tu nie ma innej możliwości aby Szwajcar mógł przegrać z Jandą . Warto dorzucić do jakiegoś kuponiku

Kuopio HS127 H2H

Fannemel - Kraus
Typ: Fannemel
Kurs: 1.80 Buk: Bwin ⛔


Kolejny typ z gatunku tych trudnych do typowania ale trzeba spróbować .
Fannemel skacze bardzo w kratkę raz potrafi odleciec za drugim razem ląduje bardzo blisko . W treningu dziś Fannemel 16 po skoku na 108.5 m jednak przy wietrze w plecy za co otrzymał rekompensatę 7.3 pkt. Kraus w treningu dopiero 37 ze skokiem na 107 m przy sprzyjającym wietrze . Dlatego stawiam na Fannemela który myślę że nie zawali już pierwszego skoku jak to miało miejsce w Lahti i pokaże że potrafi dobrze skakać .

Jeszcze dwa typy bez analizy bo nie ma co tu analizować obaj zawodnicy są zdecydowanymi faworytami jutrzejszego konkursu i to pomiędzy nimi rozstrzygnie się walka o wygraną .

Freund - Prevc 1 Kurs: 1.35 Buk: STS ✅
Stoch - Kasai 1 Kurs: 1.22 Buk:STS ✅


Może i przesadziłem dziś z tymi wysokimi kursami ale trzeba próbować oskubać buki ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dspk666 6,7K

dspk666

Użytkownik
Najpewniejsze co udało mi sie znaleść w fortunie , Polecam !

Skoki - Kuopio-kto lepszy - Prevc P.-Kasai N.7076
kto lepszy
1 1.60 4.3. 15:30


Tutaj głównym czynnikiem jest kontuzja Japoniczka , Prevc chce gonić Stocha a forme przeciez ma w ostatnich zawodach wygrał z nim w parze a kurs też przyzwoity.

Skoki - Kuopio-kto lepszy - Hajek A.-Janda J.7089

kto lepszy
1 1.45 4.3. 15:30


Na jedynym treningu dzieliła ich przepaść , podobnie jest z formą Czechów Hajek top 20 a Janda może nawet nie załapać sie do top 30

Skoki - Kuopio-kto lepszy - Stoch K.-Schlierenzauer G.7069
kto lepszy
1 1.30 4.3. 15:30


Dużo nie trzba mówić Kamil nie da szans Austryjakowi
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
milenium.pl
Ziobro &amp; Kot awansują do 50 w kwalifikacjach
kurs po odjęciu podatku wychodzi 1.62
osobiście zagrałem grubo, nie róbmy sobie żartów, jeden raz się może zdarzyć katastrofa, ale w drugie takie kwale nie wierzę, wg. mnie wszyscy awansują do konkursu
można jeszcze ew. żyłę dołożyć bo ładny kurs 1.72
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Hayboeck - Kofler @ 1 @ 1,46 ✅
Hajek - Asikainen @ 1 @ 1,45 ⛔
(kwalifikacje)
AKO: 2,12 Betsson


Parę Hajek-Asikainen fajnie opisał Pablo92 więc tu niczego nie będę dodawał. Promo i tyle. Hayboeck to mistrz kwalifikacji. W tym roku wygrał zdecydowanie największą ilość kwali i treningów (pewnie dlatego, że w tym sezonie ładnie nagradzają zwycięzcę :p ). W Finlandii prezentuje się bardzo dobrze i ze swoim rodakiem powinien wygrać ????
Andi cały sezon ma w kratkę, dopiero ostatnio zaczął skakać lepiej. Wydaje mi się, że na Hayboecka póki co to za mało i tutaj Michael spokojnie wygra.

Natomiast na dzisiejszy konkurs taki tripelek:

Stoch - Schlierenzauer @ 1 @ 1,27 ✅
Prevc - Diethart @ 1 @ 1,50 ✅
Hayboeck - Kraus @ 1 @ 1,27 ✅

AKO: 2,38 totolotek


Wczorajszego treningu nie biorę pod uwagę, bowiem tam każdy skakał w innych warunkach. Zresztą moi faworyci i tak skakali dalej, ale to szczegół. ;)
To w jakiej formie jest Kamil każdy widzi. Chłopak nokautuję wręcz konkurencję i jedynym zawodnikiem, który jest mu obecnie w stanie zagrozić jest Freund.
Schleiri ostatnio skacze lepiej, ale to wciąż za mało na Kamila. Prevc to numer trzy w obecnym momencie. Słoweniec złapał chyba lekką zadyszkę, ale swoje też odskoczy. Diethart skacze w kratkę - raz lepiej, raz gorzej. Aby wygrać z Słoweńcem potrzebował by skoków takich jak na TCS lub złych warunków dla Słoweńca. A o te będzie ciężko bowiem dziś pogoda w Kuopio jest bardzo dobra i zawody mają być rozegrane w sprawiedliwych warunkach. Kraus po Igrzyskach się posypał. Widać, że te obiekty w Skandynawii mu nie służą, skacze słabo i bardzo pasywnie. Hayboeck to z kolei objawienie ostatnich tygodni. Rewelacyjny w treningach i kwalifikacjach, dobry w konkursach. Jego obecna dyspozycja jest o wiele wyższa aniżeli ta Niemca.
AKO ładne i można ten tripel śmiało pobierać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
No to jeszcze dwa zdarzenia na dzisiejszy konkurs

Koivuranta - Tepes
Typ: Koivuranta
Kurs: 1.27 Buk: STS ✅


Nie rozumiem co to wogóle za para . Owszem obaj w treningu skoczyli katastrofalnie Anssi tylko 89.5 metra ale przy jakim wietrze , natomiast Tepes 90 m przy trochę lepszym wietrze. Anssi musi wyjść z tej pary zwycięsko kurs nie powala ale nie ma co się dziwić bo zdecydowanym i to bardzo faworytem w tej parze jest Fin . Anssi skacze ostatnio bardzo dobrze w Lahti 10 a Tepes 20 i to pokazuje jaka jest między nimi różnica.
Jak dla mnie 10/10 i nie ma innej opcji .

Kofler - Wellinger
Typ: Kofler
Kurs: 1.57 Buk: STS⛔


No i kolejna ciekawa para w której również jeden z zawodników jest lepszy od drugiego . Kofler w treningu 11 natomiast Wellinger 10 . Może tym sugerują się analitycy STS wystawiając taką parę po bardzo przyzwoitym kursie . Kofler na koniec sezonu odzyskuje formę czego nie można powiedzieć o Niemcu . W Lahti Kofler 5 natomiast Wellinger dopiero 20 . Moim zdaniem w Kuopio będzie podobnie i Kofler będzie wyżej od Wellingera o kilka pozycji .
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Kubacki vs Murańka |2| kurs:2,50✅✅✅

Dla mnie lekkie value.Fakt w Lahti Kilmek był słabiutki zresztą jak praktycznie każdy z naszych.Dawid skakał dobrze patrząc na to co pokazywali inni.Jednak teraz inna skocznia i Murańka powinien skakać dużo lepiej.W treningu uzyskał 7 metrów lepszy wynik od Kubackiego.To może być optymistyczny prognostyk.Myślę,że Murańka nie jest bez szans ponieważ Kubacki nie skacze niczego specjalnego.W przekroju całego sezonu Klimek prezentował się dużo lepiej od Dawida i dziś postanowiłem mu zaufać.1,40 na Kubackiego absolutnie nie do gry.Stawiam na Murańkę.

Bukmacher:STS
 
maniek81 408K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Gregor Schlierenzauer - Noriaki Kasai [1] 1.69 Betsson
Analiza:
Dzisiaj kolejna odsłona PŚ, tymrazem w Kuopio. Wybrałem parę Schlieri - Kasai z typem na Austriaka. Gregor skacze coraz lepiej, wraca do optymalnej formy i widać, że świetnie mu to wychodzi. W Sochi był przybity, miał pretensje, że nie ma z nim jego własnego trenera, no i ciążyła duża presja, bowiem brakuje mu olimpijskiego złota. Teraz wyraźnie widać, że te problemy już za nim i każdy skok daje dużo radości. Zresztą nie tylko jego forma, ale i całej drużyny mocno poszła tu w Skandynawii do góry. W sobotę Gregor wraz z drużyną na luzie wygrali drużynówkę, a w niedzielę znalazł się trzecim stopniu podium. To wszystko potwierdza, że w końcówce sezonu będzie się liczył w każdym konkursie. Z kolei sympatyczny Japończyk odczuwa już trudy tego sezonu. Najpierw problemy z kręgosłupem, a teraz wydaje się jeszcze większe z kolanami. Odpuszcza wszelkie treningi i kwalifikacje, w sobotę także drużynówkę. Noriaki mimo tych problemów skacze nadal daleko, jest wysoko w konkursach jednak coraz ciężej mu bić się o pierwszą trojkę. Jeśli pogoda nie spłata żadnych figli, to dzisiaj także powinien być wysoko, ale Gregorowi rady nie da. Uważam, że Gregor dzisiaj podobnie jak w niedzielę ma dużą szansę na podium.
 
marfi 629

marfi

Użytkownik
Zazwyczaj nie obstawiam często skoków, choć żywo interesuję się tym sportem. Chyba mój ulubiony z zimowych ???? Znalazłem bardzo fajny zakład na konkurs PŚ w Trondheim.
Severin Freund w TOP2 @ 2.00 5/10 ⛔⛔⛔
Niemiec w niesamowitym gazie. Absolutnie forma życiowa, obok Stocha najlepszy skoczek na ten moment. W TOP2 był w ostatnich 6(!!!) konkursach indywidualnych. 4 razy przegrał tam ze Stochem, dwukrotnie wygrał z Kraftem i Prevcem. Co można więcej powiedzieć? Po prostu skacze jak natchniony. O jego formę jestem spokojny, teraz krótko kto może zagrozić. Na pewno Kami, który w tym momencie wydaje się być ciut lepszy od Niemca. Prevc, zawsze silny w tym sezonie. W Skandynawii jednak idzie mu raczej przeciętnie, Kryształowa Kula znacznie się od niego oddaliła na rzecz Stocha. W konkursach indywidualnych 2. miejsce tylko raz, 2 razy 4., raz 6. Mimo wszystko największe zagrożenie dla Freunda. Kasai, Schlirenzauer? Moim zdaniem absolutnie nie. Na swojej skoczni groźny natomiast może być Bardal. Nie jest to na pewno sezon jego marzeń, 6. miejsce w generalce na ten moment. Ostatnie konkursy to miejsca 3., 6., 9., 11. Jednak tak jak mówiłem, skacze u siebie.
To tyle, moim zdaniem poziom jaki prezentuje teraz Freund i Stoch to najwyższy poziom, spokojnie TOP2 jest w jego zasięgu. Nie opłaca się raczej grać na Kamila po kursie 1.50.
+ jeszcze dam bez większej analizy Prevc - Bardal 2 @ 2.02 4/10 ✅✅✅, kursy powinny być równe, minimalne value.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
No to przechodzimy do decydującej fazy Pucharu Narodów - czas na zmagania w Norewgii ;)
Dziś mamy kwalifikacje w Trondheim i ja gram coś takiego:
Hayboeck - Koivuranta @ 1 @ 1,40 ✅
Fin ostatnimi czasy złapał zadyszkę i nie wygląda to już tak dobrze jak chociażby w Lahti. Michael ciągle na dobrym, stabilnym poziomie. Pisałem już niejednokrotnie, że Austriak to mistrz kwalifikacji i dzisiaj po raz kolejny liczę na jego dobry występ. Dodatkowo w Trondheim mają być ciężkie warunki, a w takich lepiej skacze Hayboeck.

Kofler - Janda @ 1 @ 1,70
⛔ szkoda tym bardziej, że w treningach skakał lepiej. Janda wykorzystał lepsze warunki i tyle.
Dorzucam jeszcze pojedynek austriacko - czeski. Kofler ostatnio złapał wiatr w żagle i skacze na dobrym poziomie. I dobrze, bo to zawodnik bardzo utytułowany, którego bardzo fajnie się ogląda. Nienaganna sylwetka w locie, miękkie lądowanie oraz dynamika na progu. U Koffiego panuje jedna zasada - jak formy nie ma skacze fatalnie, często nie łapiąc się nawet do 30. Jak forma jest, to i pierwsza 10 staje się często osiągalna. Stawiam na Austriaka z jednego powodu. Janda skacze ostatnio bardzo zmiennie. W jednym konkursie plasuje się w pierwszej 10 by w następnym nie wejść do 30.
AKO: 2,32 Betsson
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Larinto vs Stjernen |2| kurs:2,25✅✅✅
1,50 na Larinto to za mało.Fin ostatnio wyglądał dużo lepiej ale myślę,że to dzięki temu głównie iż zawody były w Finlandii.Stjernen ostatnio też się poprawił i nie jest już tak słaby jak wcześniej.Teraz Trondheim,skacze przed własną publicznością myślę,że w tej parze nie jest na straconej pozycji.Kurs na Norwega ciutke za wysoki i stawiam w tej parze właśnie na niego.
Bukmacher:STS
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
&quot;Jak informował serwis &quot;SkiJumping.pl&quot;, prognozy pogody na dzień kwalifikacji były bardzo złe. Mówiło się o wietrze wiejącym z prędkością dochodzącą do 5 m/s i o opadach deszczu. Na szczęście najnowsze doniesienia są nieco lepsze - deszcz padać nie powinien a wiatr będzie słabszy.
Poważne problemy mogą niestety wystąpić w sam dzień konkursu. Obecnie synoptycy przewidują wiatr osiągający prędkość nawet 10 m/s!
Wygląda więc na to, że na dobre i równe warunku atmosferyczne, które tak chwalili skoczkowie po ostatnim konkursie Pucharu Świata w Kuopio, tym razem nie ma co liczyć.&quot;
wp.pl
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Warunki jutrzejsze:

Jutrzejsze zawody cały czas wydają się być jednak zagrożone. W piątek prędkość wiatru ma w Trondheim wzrosnąć do aż 8-10 m/s. Miejmy nadzieję, że w rzeczywistości podmuchy nie będą tak silne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kocurro84 92

kocurro84

Użytkownik
Ktoś ma jakieś informację jakie warunki panują dziś na skoczni??
Według portalu skijumping.pl na Facebooku

&quot;Prognozy na dzisiejsze późne popołudnie w Trondheim niestety cały czas niezbyt optymistyczne. O godzinie 17-tej wiatr ma wiać z prędkością 11 m/s, a w następnych godzinach około 9-10 m/s...&quot;

Także wygląda na to, że dziś nie poskaczą, a jeśli jakimś cudem konkurs się odbędzie, to współczuję tym, którzy obstawiali H2H.
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Teraz wiatr w graniach 2,5-3,5 metra , jak nie będzie tragedii to poskaczą , chociaż pewnie 1 serie .

od 14 wiatr bardzo słaby , od 0,2 do 1,5 metra maks . Oby się to utrzymało jak najdłużej, ostatnie 30 minut to stabilny wiatr od 0,2 do 1 metra
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Anders Bardal -Gregor Schlierenzauer 1 @ 1.37 (BetGun). ✅ ✅
Mówisz Bardal, myślisz solidność. Dla mnie Bardal to od kilku lat solidny skoczek, który nawet pomimo słabych warunków zawsze skacze przyzwoicie. Wiadomo, ten sezon podobnie jak dla Gregora, nie jest dla niego rewelacyjny. Jednak końcówkę sezonu ma obiecująca. Austriak myśli już o końcu tego nieudanego sezonu, lub co najwyżej o lotach które już wkrótce. Ostatnie podium Gregora mnie nie przekonuje, on dalej nie ma ustabilizowanej formy, dalej skacze w kratkę, jeden skok lepszy, drugi skok gorszy. Jeśli chodzi o suche liczby, Trzy skoki, w trzech lepszy Bardal, w skokach treningowych to wręcz zdeklasował młodszego skoczka z Austrii. Prędkości lepsze, noty również lepsze będzie miał Bardal. Według mnie może nawet zakręcić się wokół podium, a Schlierenzauer? Wątpie.
Peter Prevc - Noriaki Kasai 1 @ 1.45 (BetGun). ⛔ ⛔
Peter wciąż walczy o Puchar Świata, ma na to realne szanse. Jednak potrzebuje doskonałych skoków, i co najważniejsze wysokich miejsc w konkursach. Skoczkiem jest kompletnym, świetna technika, noty zawsze bardzo wysokie. Tutaj skakał dobrze, 12 i 5 miejsce w treningach, i 134.5 w kwalifikacjach. Ten typ głównie opart jest o problemy Kasaiego, na pewno z jego kolanem do końca nie jest dobrze, w dodatku zmęczenie sezonem czego efektem jest odpuszczanie treningów, oraz kwalifikacji. Nie da się oszukac, Noriaki ma 42 lata, i organizm po długim sezonie tak szybko się nie regeneruje. Brak skoków w treningach i kwalifikacjach i problemy z kolanem odbiły się już w ostatnich konkursach. Tutaj powinno być podobnie. A co za tym idzie Japończyk będzie niżej niż Prevc.
Severin Freund WIN @ 3.85 (Expekt). ⛔ ⛔
Zawodnik pochodzący z naszych zachodnich sąsiadów jest w życiowej formie. Skacze doskonale, i pech dla niego...że Kamil jest w równie świetnej formie i równie świetnie skacze w każdych zawodach. Ale nic nie trwa wiecznie, kiedyś to w końcu Freund musi zwyciężyć, zwłaszcza że tutaj wczoraj odpalił skok po którym można było powiedzieć jedynie: &quot;ouaaaa....&quot;, kapitalny skok na 141.5 metr i rekord skoczni. Co mogę więcej powiedzieć? Skacze perfekcyjnie, noty również dostaje znakomite, prędkości regularnie lepsze od Kamila. Według mnie dzisiaj to on zwycięży, zakładając że nie będzie niespodzianek ze względu na warunki. Ryzykuje w stronę &quot;przyjaciela&quot;.
Reruhi Shimizu TOP3 @ 10 (Bet-at-home). ⛔ ⛔
Ten kurs to jakiś żart? Treningi Shimizu 132.5 (4), 133.5 (6), 136 (1) - kwalifikacje, w których pomimo prawie 10 punktów dodanych potrafił tak daleko odlecieć i to przy dobrych notach. Widać że pasuje mu ten obiekt, i doskonale się na nim czuje. Według mnie value, jak sam skurczybyk i wchodzę w to, bo jeśli będzie wiatr kręcił, to bym bardziej możliwe że ten zakład wejdzie. Chociaż oczywiście wolałbym aby przy zdrowej ryzwalizacji był w TOP3, jednak zdaje sobie sprawe że łatwiej o taka niespodzianke wtedy kiedy warunki nie są sprawiedliwe.

Było blisko, brakło 3-4 metrów...
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Żyła - Kubacki 1 1,60 ✅✅
Hayboeck - Wellinger 1 1,40 ✅✅
Biorąc pod uwagę 2 skoki treningowe i kwale, to Żyła zawsze lepszy do Kubackiego. Można tutaj troszkę już polecieć, i to bardziej chyba pasuje Żyle. Różnice spore na korzyść Piotrka, po 6 metrów , jedynie w kwalach podobnie. Jak Żyła nie wycuduje czegoś to powinno być ok .
W drugiej parze będący w dobrej formie Hayboeck , jeden skok wczoraj ale odrazu niezły. Wellinger też forma spoko, ale zawsze te 2-3 metry brakuje.
Totomix
Szybka Lokata po 1 serii
 
darekaqq 83

darekaqq

Użytkownik
Moje typy na dzis:
Kasai - Amman (1)
Freud - Bardal (1)
Pevc - Schlierenzauer (1)
Stoch 1-3
Ako 4.o
Betgun
Freund, Prevc, Bardal - Top6
Ako 2.0
Betgun
dawid.400// fajnie, ale może coś napiszesz dlaczego tak grasz? w innym wypadku post do kasacji.
Stoch w zyciowej niemal formie, od kilku konkursów cały czas na podium ????
Pevc w treningach prezentowal sie tez duzo lepiej od schlierenzauera który potrafi odpalic na 140m a kolejny skok skoczyc 115 - skacze dosc nierówno jednak forma zdaje się wracac. Mysle ze to w dalszym ciagu za malo na równego Prevca.
Kasai prezentuje wysoka forme, Amman rowniez nie skacze rowno, 2 podobne skoki sa problemem u szwajcara. Kasai jak w japonskim zegarku cały czas równo.
Freud pobity rekord w kwalifikacjach, eksplozja formy utrzymujacej sie od kilku konkursów, mysle ze jest tu faworytem do ogólnego zwyciestwa. Bardal skacze u siebie, jednak nie sadze aby mogl kokurowac z Freudem...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom