>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2013/2014 - Turniej Skandynawski 25.02 - 09.03.2014

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


Po emocjach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi wracamy do Pucharu Świata. Przed nami ostatni period, a w nim Turniej Skandynawski, Mistrzostwa Świata w Lotach oraz na zakończenie konkurs w Planicy.

Ale do rzeczy. Turniej Skandynawski rozgrywany jest od 1997 roku, a zawody odbywają są najczęściej w Norwegii (Oslo, Trondheim) oraz w Finlandii ( Lahti - Kuopio). W tym roku organizatorzy postanowili dodatkowo &quot;dorzucić&quot; zawody w szwedzkim Falun co tylko powinno, nas fanów skoków cieszyć. Triumfatorem Turnieju Nordyckiego zostaje skoczek, który zgromadził największą ilość punktów. Klasyfikację ustala się, podobnie jak w przypadku Turnieju Czterech Skoczni, na podstawie punktów zdobytych przez zawodnika, a nie jego pozycji. Taka zasada nie obowiązywała jedynie w 2000 roku. Wtedy punktowano go tak jak zawody Pucharu Świata.


Polska reprezentacja do Szwecji wybierze się w następującym składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka.

Program zawodów:

25 luty

16:00 PŚ Falun oficjalny trening
18:00 PŚ Falun kwalifikacje

26 luty

15:30 PŚ Falun seria próbna
16:30 PŚ Falun konkurs indywidualny

28 luty

15:30 PŚ Lahti kwalifikacje
17:00 PŚ Lahti konkurs indywidualny

1 marca

15:15 PŚ Lahti seria próbna
16:15 PŚ Lahti konkurs drużynowy

2 marca

12:30 PŚ Lahti kwalifikacje
14:00 PŚ Lahti konkurs indywidualny

3 marca

14:45 PŚ Kuopio oficjalny trening
16:45 PŚ Kuopio kwalifikacje

7 marca

PŚ Trondheim (brak godziny)

9 marca

PŚ Oslo (brak godziny)​

Zachęcam do dyskusji.​
 
pezio 24,4K

pezio

Użytkownik
Dziś rano odbyły sie już 2 treningi, najlepiej prezentował sie w nich Stoch jednak paru zawodnikow z 10 nie startowało.
Kot v Kubacki 1 @1,9 Totomix - kwale ✅
Dawid dziś dwie niezłe proby i już jest faworytem w parze z Kotem. Jak wiadomo Maciek w trenach skacze w starym kombinezonie. Dużo bardziej stabilny, w lepszej dyspozycji i ten kurs to spore value. Kubacki przecietny.
Ziobro v Żyła 1 @1,7 Totomix ✅
Tutaj podobnie, moim zdaniem kurs zawyżony. Na treningach podobnie, raz lepszy Żyła raz Ziobro jednak Janek czesto nie bryluje w skokach probnych. Forma zdecydowanie po jego stronie, wątpie aby Piotrek nagle odbudował swoja dyspozycje.
Hayboeck v Takeuchi 1 @1,5 Totomix ✅ szkoda upadku Taku ale farta także mieć trzeba czasem :&gt;
Michael świetne wystepy w Soczi. Tutaj pierwsza proba nieudana, bula. Drugi skok już normalny, 4 miejsce. Taku ostatnio notuje regres, zastanawiałem sie co sie z nim stało aż w końcu Kasai i sam Takeuchi opowiedzieli o cieżkiej chorobie Japończyka. Szkoda chłopaka ale szacunek, że nadal staje do walki. Nie sądze jednak aby liczył sie w Falun, Hayboeck dużo wyższa forma.
Takeuchi v Damjan 2 @2,10 STS ✅
Jak wyżej, Damjan może nie zachwyca jak w Zakopcu czy Sapporo ale to są nadal solidne, dobre skoki. Wobec niedyspozycji Takeuchiego ten kurs to value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
lukkaz 577

lukkaz

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie – Puchar Świata Falun HS 134
Spotkanie: Janne Ahonen – Klemens Murańka
Typ: 2
Kurs: 1,85 ✅ ✅ ✅
Buk: Unibet
Data i godzina: 25.02.14 16:30
Stawka: 3/10


Dzis o godz. 16:30 odbędą się pierwsze po igrzyskach olimpijskich w Soczi zawody Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Wielkim faworytem do zwycięstwa jest Kamil Stoch, jednak ja polecam pograć w dzisiejszych zawodach na Klimka Murańkę w rywalizacji z wielką gwiazdą światowych skoków Janne Ahonenem.

Janne pojechał na igrzyska gdzie zaprezentował się przeciętnie – na średniej skoczni zajął 29. miejsce, na dużej był już 22. Klemens nie pojechał na igrzyska bowiem trener Kruczek postanowił wziąć na igrzyskach kiepskiego Żyłę i przeciętnego Kubackiego. Tą decyzje trzeba uznać za duży błąd selekcjonera. Klemens pojechał za to na Mistrzostwa Świata Juniorów gdzie z polską drużyną wywalczył złoty medal w drużynówce.

Janne na treningach w Falun nie skakał, Klemens w pierwszym treningu skoczył ledwie 107 metrów, w drugim treningu oddał skok na odległość 115,5 m. W kwalifikacjach Ahonen zajął dopiero 37. pozycję dzięki skokowi na 109,5 metra, Polak lądował 1,5 metra dalej i zajął 30. lokatę.

Janne ma bardzo przeciętny sezon i w pożegnalnym „tourne” nic dobrego już go nie czeka oprócz sportowej wegetacji do końca sezonu. Polak był w dobrej formie przed igrzyskami, zdobył medal na międzynarodowej imprezie, udowodnił w Falun że oddaje dalsze skoki od Wielkiego Fina. Z wiarą i nadzieją stawiam patriotycznie na Polaka. Leć Klimek, leć!
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Wank - Deschwanden @ 1 @ 1,60 Unibet ⛔
Gram tutaj na Niemca, który jest zawodnikiem lepszym od Deschwandena. Gregor to skoczek typowo treningowy i tylko tam osiąga wysokie pozycje. Niemiec mimo, że do dominatorów też nie należy, to o te 2-3 metry powinien skakać dalej. Szwajcar skacze mocno w kratkę dobre skoki przeplatając słabszymi i w perspektywie dwóch skoków bardziej skłaniam się tutaj ku Wankowi.
Do tego dochodzą jeszcze noty za styl, który Andreas ma zdecydowanie lepszy.
Na treningach i kwalach prezentowało się dziś to tak:
Wank: 120m,123m,120m
Deschwanden: 122m, 125,5m, 113m
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Żyła - Tepes 1 1,85 Unibet⛔

Fajny kurs na tego Piotrusia. Polak miał okazje wczoraj 5 razy poskakać i zaliczył takie odległości:
114,5 , 115,0 , 117,0 , 127,0 , 113,5.
Słoweniec odpuścił 2 pierwsze treningi dlatego jego mamy tylko 3 skoki:
111,0 , 120,0 , 113,5
Podkreślone są serie w których razem skakali. Wiadomo Żyła bardzo nieprzewidywalny jednak jak widać w tej parze ma spore szanse na wygranie a po takim kursie można spróbować.

Expekt daje fajną pare:

Żyła - Deschwanden 2 2,02 peffka✅✅✅

Uważam,że kurs przesadzony. Szwajcar oddaje naprawdę dobre skoki w Falun:
123,5 , 124,5 , 122,0 , 125,5 , 113,0
W treningach jak widać każdy skok ponad 120 metrowy a to robi napewno wrażenie bo Żyle tylko raz udało się taką odległość osiągnąć. W kwalifikacjach obaj spisali się słabo i zajęli odległe pozycje. Jednak patrzać na treningi to tam lepiej radził sobie Szwajcar i to na niego w tej parze postawie.
 
D 39

domuji

Użytkownik
Aleś mi RADULA zgarnął pare sprzed nosa, po to tu przyszedłem żeby dać Żyłe z Deschwandenem ???? Ja to pograłem grubo. Nie chodzi tu nawet tylko o Falun, Szwajcar w chwili obecnej formą miażdży Piotrka po prostu.
To ja coś dorzuce z stsu, żeby nie było:
Stoch - Prevc 1 1,27
Stoch w mega gazie i po prostu możnaby go grać przeciwko każdemu ale wybieram Petera z uwagi na niemalże tragiczne skoki w Falun. Może tu być nisko. W kwali skakali jeden po drugim +8,5m dla Kamila, to mówi samo za siebie ????
Hayboeck - Freitag 1 1.30
Bardzo słaba forma Niemca w obliczu całego sezonu, Austriak jak wiadomo ostatni skacze b. dobrze. Obstawiam, że Rysiu może mieć problem z wejściem do 1 serii za to Hayboeck 1-15, jak warunki nie namieszają to lekko.
Wellinger - Kraus 1 1.40
Tragiczne skoki Krausa w Falun, generalnie jest poziom niżej od Wellingera. Welli stały równy poziom, Kraus zawsze niżej.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Bukmacher Milenium:

Witam, a ja skleciłem taki kupon kurs wychodzi 14,5
ŻYŁA-Muranka 1 kurs 1,4
Widać że piotrek chce coś udowodnić no i chyba forma idzie delikatnie do góry w każdym ze skoków w falum lepszy od muranki

Stoch 1miejsce kurs 1,8.. W jakiej formie jest Kamil? Wszyscy wiemy:grin: ale widać że po olimpiadzie jest większy luz i myślę że dziś będzie deklasacja

KOT-Amman 1 kurs 1.6
Szwajcar chce ten sezon doskakać bo tak to wygląda nic nadzwyczajnego w przeciwieństwie do polaka.. Maciej w każdym skoku lepszy na tej skoczni

WANK-Kraus 1 kurs 1,52

Wank w szwecji skacze równo i solidnie w przeciwieństwie od marinusa Wank lepszy i w treningach i kwalach

BARDAL-Schlierenzauer 1 kurs 1,5

W moim odczuciu norweg jest w lepszej formie co pokazywały treningi czuje się pewnie dlatego nie wystąpił w kwalifikacjach na pewno będzie bił się o podium a austryjak będzie gdzieś pod koniec pierwszej 10-ki

KOIVURANTA-Deschwanden 1 kurs 1.58

Widzę ze fin złapał tu pewien pułap i skacze mu się coraz lepiej i dalej od szwajcara oczywiście Gregor też w dobrej formie ale widzę że fin się nam rozkręca i może powalczyć o pierwszą 10-kę

Powodzenia w typowaniu..

Pozdrawiam;)
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Postanowiłem dziś pobawić się w Milenium. Jest tu parę ciekawych propozycji.
Freund miejsca 1-7 TAK 1,40 Milenium ✅
Niemiec na IO spisywał się bardzo dobrze. Był jednym z tych którzy mocno walczyli o medale. Ostatecznie udało mu się przywieźć złoto z zawodów drużynowych. W treningach w Szwecji spisywał się fajnie. Rano odpuścił skakanie ale po południu 118,5 128,5 i 123,0. Moim zdaniem stać go nawet powalczyć o podium dlatego taka propozycja to świetna inwestycja.
Murańka miejsca 1-30 NIE 1,78 Milenium ⛔
Klimek moim zdaniem nie najlepiej się tu spisuje i jest daleki od formy z przed miesiąca. Skoki w okolicach 110 metra prawdopodobnie nie dadzą awansu do drugiej serii. A widać było podczas wczorajszych skoków, że Murańka ma lepsze skoki na skoczni gdy wiatr mu porządnie pomaga. Gdy tego wiatru brakuje to jego próby są za słabe by powalczyć o pucharowe punkty. Wydaje mi się, że Klimek będzie dziś jedynym naszym skoczkiem bez awansu do serii finałowej.
Co do zwycięzcy..... Kamil!!!
Polska myśl szkoleniowa skoków zawsze pokazywała na przykładzie Adasia, że jeśli się łapie tak wysoką formę to nie ważne gdzie się skacze bo i tak jest zwycięstwo za zwycięstwem. Kamil jest mocno skoncentrowany i chce powalczyć o kolejne trofea. Z pewnością nie odpuści. Do tego nie widać jakiś rywali, którzy mogliby odpowiedzieć na jego formę. Kurs na nogi nie powala ale grać można.
Stoch WIN ~ 1,80 ⛔
 
pezio 24,4K

pezio

Użytkownik
Totomix

Żyła v Murańka 1 @1,4

Tak jak wspomniał briko, Żyła wyraznie lepszy w dotychczasowych skokach w Falun. Nie są to jeszcze skoki perfekcyjne, ale lekki progres jest widoczny. Murańka z pewnością odczuwa już trudy sezonu, ostatnimi czasy skacze bardzo czesto, dodatkowo dochodzą podroże (niedawno Coc w USA) i ma prawo czuć sie zmeczonym.

Kot v Kubacki 1 @1,37

Pisałem wczoraj o tej parze odnośnie typu z kwalifikacji. Kot pewniejszy, lepsza forma, stabilniejszy. Kubacki pewnie zakreci sie koło 30stki, nic ponadto.

Freund v Hayboeck 1 @1,25

Do ako jak najbardziej. Hayboeck jakby nieco przygasł po Soczi. Freund dalej w formie, dużo lepsze skoki w Falun.

Bardal v Schlierenzauer 1 @1,6

We wczorajszych popołudniowych treningach obaj mieli identyczne warunki(przynajmniej teoretycznie) i w obu probach Norweg był lepszy o kilka metrow. Kwale odpuścił, jak dla mnie kandydat do podium.

Kraus v Ammann 1 1,8

W STS mamy @1,55 na Niemca i taki kurs bym wystawił wiec jest value. Obaj w Falun słabiutko, w treningach nieznacznie lepszy Simi, w kwalach Marinus. Stawiam na Niemca, Ammann chyba lekko zrezygnowany po IO, może braknąć motywacji. Zapewne skupi sie na MŚ w lotach. Kraus młody, na pewno cieszy go regularne punktowanie i najlepsza &#39;10&#39; na koniec sezonu to bedzie dla Niemca świetny wynik.
 
K 127

kwoko

Użytkownik
Postawienie na Żyłę choćby złotówki w parze z kimkolwiek wydaje się być słabą inwestycją. Przynajmniej przy kursie typu 1.4. Moze skoczyc przecietnie i wygrac, moze skoczyc zenujaco zle. Szczerze watpie w jego motywacje i chec udowadniania czegokolwiek. Motywacje juz pokazal na IO. &quot;Wyj***ane&quot; ma i juz. To niepowazny dzieciak jest.
Wzialem wczoraj Deschwandena w parze z nim (jeszcze po 2.02) i uwazam to za bet dnia.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Kompletnie nie rozumiem pary Ammann - Kraus.
Szwajcar zawalił igrzyska olimpijskie, pokazując że jest kompletnie pod formą.
Drugi z kolei w druzynówce mocno przyczynił się do złota Niemców w &quot;indywidualnym&quot; (w drużynówce) był 5 oddał 2 b. dobre skoki na 136,5 i 134,5m. Ustępując tylko takim asom jak Stoch (2x złoto), Prevec (srebro ma normalnej, brąz na dużej), Bardal (brąz na normalnej), Kasai (srebro na dużej).
W konkursie indywidualnym też był na wysokim 6 miejscu. Tym razem poza medalistami przed nim był Freund (za Bardala) oraz Fannemel. Dwa równie dobre skoki 131m i 140m.
Ammanna próżno szukać w pierwszej 20stce. Najlepszy skok Szwajcara był tak samo długi jak najgorszy skok Niemca wynosił 131m. Za Ammannem jedynie na + może być jego pozycja w klasyfikacji PŚ.
Krausa zestawiłbym w parze z Thomas Diethart albo Andreas Wellinger, to by było bardziej adekwatne do formy zawodników. Bukmacherzy zasugerowali się słabymi skokami w treningach i kwalach obydwu. Zarówno jeden jak i drugi oddali słabe skoki. O ile u Krausa wiem, że to luźne podejście do zawodów, a nie brak formy.
Reasumując Kraus - Ammann @1,909 marathon to dla mnie promocja.
Kraus - Ammann @1,95 w bwin
Drugą parę jaką wybrałem to:

Neumayer, Michael
- Vassiliev, Dmitri @1,72 marathon
Niemca nie zobaczyliśmy w Soczi, to nie znaczy że zapomniał jak się skacze. Nie pojechał na igrzyska tylko dlatego, że Niemcy mają mocny zespół i dla kogoś musiało zabraknąć miejsca. Postawiono na Freitaga, jak się później okazało nie słusznie. Jak dla mnie Michael jest na tą chwilę 5-7 skoczkiem Niemieckim. Vassiliev za to jest najlepszy z Rosjan. Jaka jest różnica między oba federacjami wszyscy wiemy. Rosjanie przygotowywali cykl treningowy tak by wyskoczyć z formą w Soczi, wyszło jak wyszło. Jeśli najlepszy zawodnik gospodarzy notuje wyniki na poziomie 20-30 miejsca to oznacza, że są słabo przygotowani.
Forma Niemca jest porównywalna, stawiam na niego bo wiem, że ma coś do udowodnienia sobie, trenerowi i kibicom. Nie spodziewałbym się po nim jakieś rewelacji, ale uważam że miejsce w przedziale 18-24 jest w jego zasięgu.
Sugeruje stawkę skromną.
Bardal na podium @3,0 betsafe
Widzę tutaj value. Są 2 miejsca na podium wolne (jedno zajmuje Kamil). O pozostałe 2 powalczą Prevec, Kasai, Bardal, Freud. Schlierenzauer według mnie wyskoczy z formą w lotach narciarskich. Mamy 4 zawodników, a dwa miejsca 50-50 a kurs @3,0 warto złapać. Jak kto woli można pobrać Kasai też po @3.0. Zastanawiałem się nad Japończykiem, ale ostatecznie zaryzykuje przedstawiciela &quot;gospodarzy&quot;. (chodzi mi o cykl Skandynawski, żeby nie było że Andreas to Szwed)
 
maniek81 357,7K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Anders Bardal top3, 3.00 Betsson ⛔
Dzisiaj czas na pierwszy konkurs całego cyklu skandynawskiego. Wybrałem typ na Norwega, który moim zdaniem stanie dzisiaj na pudle. Anders bardzo dobrze zaprezentował się na treningach, w każdym z nich był w czubie, no może poza pierwszym, ale zazwyczaj jest to taki skok, w którym trzeba spasować się ze skocznią. Poza zasięgiem wydaje się nasz Kamil. Dalej powalczyć powinni Freund, Kasai, no i Bardal. Ciężko powiedzieć co skoczy Japończyk, który przez kłopoty z kręgosłupem odpuszcza wszelkie treningi i kwalifikacje. Wiadomo tyle, że jest w formie. W formie jest także Freund, ale na treningach do Norwega mu troszkę brakowało. Nie można lekceważyć także Prevca, dwukrotnego medalisty z Sochi, ale jego skoki pozostawiają tutaj bardzo wiele do życzenia. Można wziąć pod uwagę jeszcze Schlierego, ale skacze tutaj nierówno, raz bardzo dobrze, by w następnym skoku zawalić swoją probę. Poza tym nikt inny tutaj o podium powalczyć nie powinien, a mając na uwadze wyniki treningów i kwalifikacji, to właśnie Anders powinien dzisiaj znaleźć się na podium. Czuje się tu na tyle pewnie, że kwale sobie odpuścił. Polecam
Do tego: Peter Prevc - Anders Bardal [2] 1.80 Sportingbet ⛔
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Kompletnie nie rozumiem pary Ammann - Kraus.
Szwajcar zawalił igrzyska olimpijskie, pokazując że jest kompletnie pod formą.
Drugi z kolei w druzynówce mocno przyczynił się do złota Niemców w &quot;indywidualnym&quot; (w drużynówce) był 5 oddał 2 b. dobre skoki na 136,5 i 134,5m. Ustępując tylko takim asom jak Stoch (2x złoto), Prevec (brąz na dużej), Bardal (brąz na normalnej), Kasai (srebro na dużej).
W konkursie indywidualnym też był na wysokim 6 miejscu. Tym razem poza medalistami przed nim był Freund (za Bardala) oraz Fannemel. Dwa równie dobre skoki 131m i 140m.
Ammanna próżno szukać w pierwszej 20stce. Najlepszy skok Szwajcara był tak samo długi jak najgorszy skok Niemca wynosił 131m. Za Ammannem jedynie na + może być jego pozycja w klasyfikacji PŚ.
Krausa zestawiłbym w parze z Thomas Diethart albo Andreas Wellinger, to by było bardziej adekwatne do formy zawodników. Bukmacherzy zasugerowali się słabymi skokami w treningach i kwalach obydwu. Zarówno jeden jak i drugi oddali słabe skoki. O ile u Krausa wiem, że to luźne podejście do zawodów, a nie brak formy.
Reasumując Kraus - Ammann @1,909 marathon to dla mnie promocja.
haha, a od kiedy Ammann w treningach się spinał i druga sprawa to jaką masz pewność &quot;O ile u Krausa wiem, że to luźne podejście do zawodów, a nie brak formy&quot; ? Przebywasz obecnie w Falun, kumpel jakiś? Z tego co mi się wydaje, Kraus zawsze skacząc dobrze w treningach i kwalifikacjach później tak samo było w konkursie, i na odwrót to samo. W Falun skocznia dla niego nowa... wiadomo jak dla wszystkich bo dawno tutaj nie skakano, ale Niemiec wielkiego doświadczenia to nie ma i śmiem twierdzić, że ten profil skoczni mu nie pasuje do końca, bodajże mocno techniczna skocznia. Ammann też nie zachwyci dzisiaj za pewne, motywacja jak ktoś napisał... Kursy są odpowiednio ustawione i ja osobiście mimo, że typ na początku wydawał się elegancki to odpuściłem, myślę, że można złapać lepszą parę z Ammannem jak np.
Jernej Damjan - Simon Ammann 1 1.80 Sportingbet
No ale zobaczymy, w końcu to skoki narciarskie :]
 
darekaqq 83

darekaqq

Użytkownik
Ja, wymyśliłem na dziś dubla któremu dałbym 90%...

Stoch 1-6 @1,09
Schlierenzauer poza podium @1,37
✅
Ako:1,49✅
Betgun
Kamil widzimy w jakiej jest formie, jest tu glownym faworytem do zwyciestwa.
Schlierenzauer pod formą. Przy takiej kolejce do podium, Prevc, Stoch, Kasai, Freund, Bardal - musiałby na prawde niezle odpalić aby dostać się do top 3.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Dobre pary w Sportingbet - wspomniane już powyżej Amman - Damjan @1,8 - gdzie w każdym skoku w Falun lepszy był Słoweniec i zapewne ma to ciągle związek z tymi butami Ammana ,widocznie ciągle mu nie zrobili nowych i pewnie już nie zrobią.
No i Bardal - Prevc @1,8 przy 1,62 w STS - Norweg w każdym skoku czołówka,Prevc czasami ładne parę metrów straty - o ile nie chomikuje na konkurs jakiegoś kombinezonku i o ile wiatr nie zepsuje konkursu to powinno wejść.
 
daminho 278

daminho

Użytkownik
Postawiłem dziś kupon gdzie Bardal miał być 1-6 w fortunie był na 6 miejscu razem z kolegą z temu a fortuna rozliczyła Bardala po kursie 1.0 i kupon został wypłacony ... Zupełnie niezrozumiała decyzja , jak to jest u innych buków??
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Puchar Świata w Lahti - kwalifikacje.
Jernej Damjan - Maciej Kot 2 @1.85 ⛔ (szkoda gadać co Polacy pokazali)
Wiem,że bez żadnych treningów daje ten typ,ale myślę,że Maciek poradzi sobie w parze ze Słoweńcem. Forma ostatnio porównywalna lecz na Igrzyskach 2x lepszy Maciek i teraz w Falun też nieznacznie lepszy o jedną pozycję.Polak czeka na rywalizację na tej skoczni tak mówił w wywiadach a może to świadczyć tym,że rok temu zajął tutaj świetne 6 miejsce i liczy w końcu na pierwsze podium w swojej karierze, warto dodać,że przed rokiem kwalifikacje wygrał właśnie on. A jako,że jutro kwalifikacje będą chwilę przed konkursem to wydaję mi się,że Maciek potraktuje ten skok poważnie.
Alexey Romashov - Kalle Nurmsalu 2 @1.95 ✅
Druga proponowana przeze mnie para Rosyjskiego i Estońskiego zawodnika,w której stawiam na Estończyka.Nurmsalu podobnie jak Kot lepszy od swojego rywala na igrzyskach jak i podczas ostatnich zawodów w Falun.W dodatku warto przypomnieć,że Estończyk rok temu ukończył zmagania w Lahti na 26 miejscu więc potrafi też skakać na tej skoczni.Myślę,że kursy powinny być przynajmniej po 50%.
kursy pochodzą z sts.
Jest to moja pierwsza analiza na forum.Jeżeli coś jest źle to przepraszam.
edit:
dodaję jeszcze jeden ciekawy typ,który wpadł mi w oko tym razem typ h2h na konkurs.
Andreas Wellinger - Marinus Kraus 1 @1.60 ✅
Pojedynek dwóch młodych Niemieckich skoczków.Obaj chcą zmazać plamę po ostatnim fatalnym występie w Falun nie dostali się tam nawet do drugiej serii choć w dużym stopniu przyczyniły się do Tego warunki.W pierwszym treningu o włos lepszy Kraus,a w drugim już Wellinger,który wygrał 2 trening.Myślę,że Wellinger wyjdzie z tej pary zwycięsko,bo na pewno ma lepszy potencjał na lepszego zawodnika niż Marinus.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Drugi typ na Estończyka osobiście sam gram więc można spróbować . Owszem bez treningów to ciężko coś wywnioskować ale w Falun lepiej prezentował się Nurmsalu wieć i teraz powinno być podobnie.

Co do drugiego typu mam odmienne zdanie

Jernej Damjan - Maciej Kot
Typ: Damjan
Kurs: 1.75 Buk: STS ✅


Bardzo wyrównana para wystawiona przez STS . Jednak moim zdaniem lepszy w tej parze będzie Słoweniec który potrafi odpalić w kwalifikacjach gorzej jest w konkursie ale być może presja robi swoje.

Takeuchi - Tepes
Typ: Tepes
Kurs: 1.80 Buk: STS✅


Kolejna wyrównana para z której zwycięsko powinnien wyjść Słoweniec .
W Falun Taku skakał bardzo słabo kwalifikacje 44 miejsce a w konkursie skoczył 113,5 m i nie awansował nawet do drugiej serii. Tepes też nie skacze dobrze ale napewno prezentuje się lepiej niż Japończyk. W Falun w kwalifikacjach Tepes był 20 a w konkursie zajął 16 miejsce.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Kasai TOP6 1,45 Fortuna ZWROT
Japończyk skacze fantastycznie. W Falun odpuścił i treningi i kwalifikacje. Sam myślałem, że bez zapoznania się ze skocznią to nie będzie się liczył w walce o podium. A tymczasem Noriaki skakał jak młodzian lądując na najmniejszym stopniu podium. Słychać, że Kasai ma kłopoty ze zdrowiem dlatego się oszczędza podczas prób treningowych. Jednak ostatni konkurs pokazuje, że mimo bólu można walczyć o wysokie pozycje. Ciekaw jestem jak długo będzie potrafił walczyć z kłopotami zdrowotnymi bo Turniej Skandynawski długi. Dziś dopiero drugi konkurs więc liczę, że Japończyk da radę jak w środę. Jego najgroźniejsi rywale to: Stoch, Prevc, Freund, może Bardal jeśli się ocknie.
Wellinger TOP15 1,60, TOP10 3,20 ( dla odważnych ) Fortuna ⛔
No nie przesadzajmy, że Niemca nie będzie w TOP15. Ostatni konkurs to totalna klapa w jego wykonaniu plus słabe warunki na skoczni. Błąd na progu i lądowanie koło setnego metra. Jego skoki treningowe nie mówiły o jakimś spadku formy. Z pewnością podrażniony takim rozwojem sprawy będzie starał się zrewanżować. Mimo wszystko młody Niemiec jest w niezłej formie. Myślę, że gdyby powalczył z warunkami na skoczni w Falun to do drugiej serii by się prześlizgnął. Jeśli Wellinger nie będzie miał znów pecha na skoczni to moim zdaniem pierwsza piętnastka w zasięgu, a nawet dziesiątka.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Kasai TOP6 1,45 Fortuna

Japończyk skacze fantastycznie. W Falun odpuścił i treningi i kwalifikacje. Sam myślałem, że bez zapoznania się ze skocznią to nie będzie się liczył w walce o podium. A tymczasem Noriaki skakał jak młodzian lądując na najmniejszym stopniu podium. Słychać, że Kasai ma kłopoty ze zdrowiem dlatego się oszczędza podczas prób treningowych. Jednak ostatni konkurs pokazuje, że mimo bólu można walczyć o wysokie pozycje. Ciekaw jestem jak długo będzie potrafił walczyć z kłopotami zdrowotnymi bo Turniej Skandynawski długi. Dziś dopiero drugi konkurs więc liczę, że Japończyk da radę jak w środę. Jego najgroźniejsi rywale to: Stoch, Prevc, Freund, może Bardal jeśli się ocknie.
.
Tylko jest jedno &quot;ale&quot;,nie wiem czy oglądałeś Falun? Kasai po obu skokach trzymał się za kolano,a po drugim to już było widać że go ostro łupie bół,nawet tego nie ukrywał.Więc nie wiem czy warto ryzykować.Oczywiście formę ma na TOP 4,ale ten ból może przeszkadzać coraz mocniej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom