>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2012/2013 - Turniej 4 Skoczni (30.12-6.01)

Status
Zamknięty.
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
HS130 H2H: Vladimir Zografski - Martin Schmitt 1 @ 1.85 Tobet

Sylwetki Martina Schmitta fanom skoków zapewne zbyt obszernie przedstawiać nie trzeba. Niemiec to m.in trzykrotny medalista olimpijski i dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, żywa legenda skoków, która jednak najlepsze lata ma już dawno za sobą. Od kilku sezonów Martin rozmienia swoją sławę na drobne niezwykle rzadko notując dobre lokaty. Niewykluczone, że obecny Konkurs Czterech Skoczni będzie ostatnim w jego karierze, gdyż Schmitt niedługo skończy już 35 lat.
Na przeciwnym biegunie znajduje się Vladimir Zografski. Bułgar jest niezwykle utalentowanym skoczkiem, mistrzem świata juniorów z 2011r. Obecny sezon jest tak naprawdę dla niego pierwszym poważnym testem.
Jutro obaj zawodnicy spotkają się w parze. w kwalifikacjach Bułgar potwierdził wysoką formę i zajął wysokie 13 miejsce podczas, gdy Schmitt był dopiero 38. Inna sprawa, że Niemcowi skocznia w Innsbrucku nigdy nie leżała. Nawet w czasach swojej świetności, gdy wygrywał dwa poprzedzające konkursy w ramach turnieju czterech skoczni zajmował tam dalekie 11 miejsce (najlepsze w karierze 2 miejsce odnotował w sezonie 1999/2000). Dlatego też mając na uwadze wyniki kwalifikacji, jak również formę obu zawodników stawiam na Bułgara.
 
przemek-1992 28

przemek-1992

Użytkownik
Simon Amman - Anders Bardal 1,85 Expekt

Moim zdaniem tutaj nie ma się co zastanawiać. Bardal w zdecydowanie lepszej formie niż Amman. Norweg ma jeszcze szansę namieszać w TCS i liczę na jego dobry występ, ostatnie skoki wyglądają całkiem dobrze a Amman nie ma już o co walczyć w TCS a co najważniejsze nie ma narazie takiej formy która pozwoliłaby mu nawiązać walkę z czołówką. Dla mnie kurs 1,85 na Bardala to prezent i myślę że to jest dość pewny typ.
 
omerta 968

omerta

Użytkownik
Vladimir Zografski - Martin Schmitt
| Schmitt @ 1.85
(tobet)

Liczę na umiejętności, doświadczenie i szczęście Niemca. Tego ostatniego nie zabrakło w konkursie w Ga-Pa, kiedy o zaledwie punkt okazał się lepszy od swojego rywala w I rundzie. Potrafił się także odnaleźć w gorszych warunkach (wiatr w plecy), łapiąc bardzo przyzwoite noty za styl (trzy razy po 18,5). Widać, że poważnie traktuje TCS - jedyną imprezę, w której może o sobie przypomnieć. Jego rywal, to młody Bułgar, który po nieudanym starcie w Oberstdorfie, w Ga-Pa nieznacznie przegrał ze Schmittem (różnica 0,8 pkt). Ja jednak uważam, że kiedy dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, to Zografski okaże się słabszy od Martina. Jak już swego czasu wspominałem, Vladimir dobre występy przeplata z tymi gorszymi i teraz może nadejść właśnie ten drugi. Od razu zaznaczam, że nie jest to typ przeciwko Bułgarowi, wręcz przeciwnie - to typ na prezentującego bardzo dobrą formę Niemca (wiedząc także, że w konkursach PŚ nie brał udziału, a punkty zbierał w Pucharze Kontynentalnym).
Jaka Hvala - Lukas Hlava
| Hvala @ 1.40
(tobet)

W młodym Słoweńcu jest potencjał i ja na niego postawię. Może i na treningach oraz kwalifikacjach nie zachwycił (stracił do Hlavy 3 metry), to w konkursach wypada na ogół dużo lepiej. Chociaż on i w kwalifikacjach potrafi oddać konkretne skoki - co więcej, obaj w tym sezonie dwukrotnie pokazali się z bardzo dobrej strony właśnie w kwalifikacjach, wygrywając. Hlava do pewnego czasu trzymał się przyzwoicie (był jedynym jasnym punktem w czeskiej ekipie), ale w Ga-Pa popełnił błąd i zaliczył upadek (przy 128 m i bardzo złych warunkach). Ale to wówczas przy skoku Hvali (136 m) prezentuje się po prostu mizernie. I na podobną dominację Słoweńca nad Czechem liczę w piątek. Zwłaszcza, że ma realne szanse na zajęcie nawet 6. miejsca w generalnej klasyfikacji TCS - będzie walczył.
Taku Takeuchi - Piotr Żyła
| Takeuchi @ 1.40
(tobet)

Japończyk w Ga-Pa po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył punktów. Taku przegrał bezpośredni pojedynek z Morgensternem (o równe 10 punktów). Teraz dostał bez wątpienia słabszego rywala i nie będzie miał problemów z jego pokonaniem. Polacy skaczą dobrze - pokazali się Stoch oraz Kot, zapunktował też Żyła, ale 30. miejscem po serii bardzo słabych występów nie ma co się podniecać. W dodatku jego przeciwnik - Koch zaskoczył chyba sam siebie, przegrywając to starcie. W piątek nie mam wątpliwości, że Takeuchi wygra. Będzie chciał sobie odbić ostatni nieudany konkurs, bo po raz kolejny podkreślę - Japończyk w każdym turnieju punktował, więc trudno mi sobie wyobrazić, aby mógł przegrać z Żyłą (w kwalifikacjach Taku wypadł dużo lepiej, oddał dłuższy o 5 metrów skok).
To pary I serii - KO.
_______________
Teraz nieco krócej, bo nie mam za bardzo czasu.
Maciej Kot - Krzysztof Miętus
| Kot @ 1.50
(betsson)

Pojedynek Polaków - cały konkurs. Kot pokazał się w Ga-Pa (5. lokata) i uważam, że w piątek będzie podobnie. Nie mówię, że znajdzie się w czołówce, ale moim zdaniem zostanie sklasyfikowany wyżej niż Miętus. Krzyśkowi wyszedł skok w kwalifikacjach, ale on nie licząc Ito, miał najlepsze warunki do skakania ze wszystkich zawodników, więc wysoka pozycja była trochę na wyrost. Zresztą, patrząc co Miętus pokazuje od początku tego sezonu (26. oraz 23. miejsce i to nie podczas TCS), to nie wydaje mi się, by łapiący dobrą formę Kot (fajnie w Engelbergu, klapa w Oberstdorfie) miał dziś nie wygrać.
Tom Hilde - Richard Freitag
| Hilde @ 1.80
(sportingbet)

Liczyłem na Niemców w TCS (zwłaszcza na Freunda) i rozczarowałem się. Żaden z nich nie pokazał tego, czego od nich oczekiwano. I moim zdaniem Freitag dziś też nie zaprezentuje nic szczególnego. Zresztą, 15. i 25. lokata na niemieckich obiektach mówi przecież wszystko. Hilde po drugiej stronie - robi swoje (5. i 4. pozycja) i musi obronić 3. miejsce w generalnej klasyfikacji TCS. W kwalifikacjach obaj osiągnęli ten sam wynik, treningi raz dla Niemca, raz dla Norwega. Tom potrafi odpalić, co już pokazał w Ga-Pa. Norweska reprezentacja na fali, z liderem Jacobsenem, wysoko sklasyfikowanym Bardalem. W takich warunkach Tomowi będzie skakało się lepiej i moim zdaniem pokona Niemca.
Wyjątkowo tym razem typy bez analizy (choć do niektórych są), z których złożyłem kupon w STS.
Take Takeuchi - Piotr Żyła
(1. seria) 1 @ 1.40

Jaka Hvala - Jakub Hlava
(1. seria) 1 @ 1.40

Michael Hayboeck - Sebastian Colloredo
(1. seria) 1 @ 1.18

Maciej Kot - Krzysztof Miętus
(cały konkurs) 1 @ 1.42

Rune Velta - Stefan Kraft
(cały konkurs) 1 @ 1.40

kurs: 4.60 | bukmacher: STS
_______________________
Już teraz mogę powiedzieć, że na całej linii zawiódł Hvala.
Tak słabo w tym sezonie nie było.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
D 39

domuji

Użytkownik
W Totomixie bet dnia jak dla mnie ????
Stoch - Hvala 1,37 gram grubo, nie ma się co szczypać. Kamil w każdym treningu i w kwalifikacjach o niebo lepiej, nie wierzę, że zmaści kolejny konkurs a nawet jeśli to i tak będzie wyżej od Słoweńca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Stoch - Jacobssen
1.45 (Unibet)
e: dobrze, że się wycofałem z tego typu ;)

co sądzicie o tym? typ jest na dzisiejsze zawody i moim zdaniem wart jest grania mocną kwotą. Norweg w mega formie i walczy o wygraną w całym turnieju (właściwie to musi tylko pilnować przewagi i nie psuć skoków) - obawiam się tylko zabawy z belkami, a co do Kamila to myślę, że jak już to top 10 to max (wczoraj widziałem jego skok i wcale szału nie było)

Proszę o opinie, bo waham się czy może nie bezpieczniej zagrać na Bardala vs Ammann za 1.6

e1: przemyślałem sprawę i uderzam na Bardala w starciu ze Szwajcarem w wykonaniu którego 2 ostatnie konkursy to była padaka, a więc:

Bardal vs Ammann 1 Kurs 1.6 Unibet ✅✅✅
e2: Szwajcar beznadziejnie czyli zgodnie z planem, a Bardal lepiej niż się spodziewałem. Ogólnie weszło na luzaka.
 
spirol 30

spirol

Użytkownik
Stoch - Jacobssen
1.45 (Unibet
)

co sądzicie o tym? typ jest na dzisiejsze zawody i moim zdaniem wart jest grania mocną kwotą. Norweg w mega formie i walczy o wygraną w całym turnieju (właściwie to musi tylko pilnować przewagi i nie psuć skoków) - obawiam się tylko zabawy z belkami, a co do Kamila to myślę, że jak już to top 10 to max (wczoraj widziałem jego skok i wcale szału nie było)

Proszę o opinie, bo waham się czy może nie bezpieczniej zagrać na Bardala vs Ammann za 1.6
moim zdaniem nie warto, mowiac ze Stoch spisuje sie tu bez rewelacij to troche przegiecie, wygral kwale, na treningach 2x byl 2, ta skocznia to jest jedna z jego ulubionych, czuje sie tu dobrze jak dla mnie to bez problemu moze dzis powalczyc z Jacobssenem zwazywszy ze skonczia nie nalezy do mamucich i pewnie beda decydowac detale wiec roznie to moze byc, napewno nie po takim kursie
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
warunki jakie panują w Innsbrucku są dla mnie zadowalające i poszedł taki tripelek:
Wasiljew - Kofler 1 1.50
Morgenstern - Wellinger 1 1.65
Bardal - Freund 1 1.60
AKO: 3.96
betsson
wyniki treningów/kwalifikacji pokazały różnice pomiędzy tymi zawodnikami, Wasiliew w świetnej dyspozycji od początku t4s, Wellinger uważam że do tej pory miał bardzo dużo szczęścia, które nie może trwać wiecznie, a Morgi już na luzie powinien sobie z nim poradzić. Bardal dobra, stabilna forma, Freund już w Ga-Pa wyglądał słabiej od niego, tu potwierdza się to.
Wiatr nie powinien dziś mieć dziś wpływu na wyniki.
 
memfisek 97

memfisek

Użytkownik
Tak na speedzie bo zaraz się zacznie. Coś dzisiaj czuję, że Freitag będzie lepszy w całym konkursie od swojego kolegi Freunda. W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Freitag na 4 miejscu, kwalifikacje skończył na 7. Freund niby w pierwszych dwóch konkursach na Turnieju Czterech Skoczni kończył wyżej niż Richard, ale Freund coś słabiej mi wyglądał w Ga-Pa. Dzisiaj Freitag pokaże moc!

Freitag - Freund @ 1.55
Tobet
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Anders Jacobsen - Kamil Stoch 2 @ 2,00 TotoMix
Powiem tak: jak dla mnie to sprawa zwycięstwa w TCS została wczoraj rozstrzygnięta, choć jak wiadomo to tylko sport i wszystko się może zdarzyć. Kamil złapał bardzo dobrą formę. On tu nie ma nic do stracenia, Jacobsen stracił wczoraj wiele. Jak dla mnie kursy powinny być wyrównane.

ed: Typ oczywiście na jutrzejszy konkurs.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Noriaki Kasai - Lukas Mueller 2 @ 4,75 Tobet KO ⛔
Widzę value w kursie na Austriaka. Kasai w tym TCS jeszcze bez miejsca w 30, skacze raczej słabiutko. Co prawda tu na treningach lądował między 125, a 130m, co dawało mu lokaty w pierwszej 25, ale nie byłbym przekonany czy to powrót na właściwe tory Japończyka. Mueller skacze na obiekcie krajowym, dobrze sobie znanym. Z grupy krajowej drugi poziomem po zdecydowanie najlepszym Krafcie. Kasai jest faworytem, owszem, ale na pewno nie tak dużym jak uznali bukmacherzy na podstawie treningów.
Dawid Kubacki - Piotr Żyła 1 @ 1,20 Tobet KO ⛔
Żyła słabiuteńko na tej skoczni, treningi w okolicach 50 miejsca, trochę lepiej w kwalifikacjach. Kubacki w każdej sobotniej próbie skakał co najmniej 6-7 metrów dalej od Żyły. Ma Kubacki dość charakterystyczny styl lotu, który na skoczniach starszej generacji całkiem przyzwoicie się sprawdza i gwarantuje pewien poziom niezależnie od wiatru. Dawid raczej stosunkowo łatwo.
Michael Hayboeck - Anders Fannemel 1 @ 1,40 tobet KO ✅
Dla Hayboecka handicap skakania na obiekcie krajowym. W treningach i kwalifikacjach odpowiednio 15, 11 i 15. Fannemel 39, 42, 36. Norweg ostatnio trochę spuścił z tonu i forma już nie ta co na początku PŚ. Hayboeck widocznie dobrze czuje się na obiekcie w Bischoschofen i powinien wylądować dalej niż Norweg.
Peter Prevc - Martin Schmitt 1 @ 1,30 tobet KO ✅
Jak Prevc skoczy swoje to raczej nie ma co marzyć Schmitt o wygraniu pary. Słoweniec raz podczas treningów w pierwszej 10, oprócz tego wyniki w okolicach dwudziestej pozycji. Ale forma Prevca jest na pierwszą 10 (10 w Ga-Pa, 5 w Innsbrucku), co dla Martina jest nieosiągalne.
Andreas Wank - Krzysztof Miętus 1 @ 1,30 Tobet KO ✅
No niestety, ale Wank w każdej sobotniej próbie przeskakiwał Krzyska o 6, 6 i 4 metry. Miętusa najdalszy skok 123 metry, Wank najbliżej 125. Widać, że Krzysiek nie jest w stanie pokonać pewnej granicy na tej skoczni, nie będzie mógł raczej rywalizować jak równy z Wankiem. Zdecydowanie Niemiec.
Jurij Tepes - Reruhi Shimizu 2 @ 1,95 Tobet KO ⛔
Tylko na live w przypadku trudnych warunków. Tepes ma bardzo niestabilną formę i tendencje do psucia dość sporej liczby skoków (w jednym z treningów skok poniżej 100 metrów). Shimizu nie skacze nic specjalnego, ale zawsze co najmniej te 120 osiągał.

Stefan Kraft - Vladimir Zografski 1 @ 1,45 Tobet
✅
Kraft skacze tu znakomicie. Wszystkie sobotnie próby w 10, dość mocno powyżej 130 metrów. Właściwie ostatnia szansa na wskoczenie do składu Austriaków bez kwoty startowej. Nadarzyła się szansa wskutek kontuzji Fettnera, który może krótko, ale jednak pauzować i Kraft powinien jutro przekonać Stoeckla, że to jemu należy się to miejsce. Skacze z teoretycznie najlepszymi, dzięki dobrej próbie w kwalifikacjach, co też jest jakimś handicapem. Zografski też spisywał się nieźle, ale tylko raz w dziesiątce. Na świetnie dysponowanego Krafta to raczej za mało.

Thomas Morgenstern - Andreas Kofler 2 @ 1,60 Tobet
⛔
Wszystkie sobotnie próby dla Koflera, przewaga Andreasa nad Thomasem wahała się od 4 do 8 punktów. Morgi nic specjalnego obecnie nie pokazuje, natomiast Kofler jak dostanie dobre warunki atmosferyczne to wykorzysta je i znajdzie się w ścisłej czołówce. U Morgiego max to początek drugiej dziesiątki w obecnej dyspozycji.

Anders Jacobsen - Severin Freund 1 @ 1,26 Expekt
✅
Jacobsen walczy o wygraną w TCS, a jeżeli chce to uczynić musi właściwie wygrać w Bischoschofen z dużą przewagą. Treningi dla Norwega pod tym względem bardzo obiecujące, w każdej sobotniej próbie zdecydowanie lepiej od Freunda.
Severin Freund - Thomas Morgenstern 1 @ 1,55 Betsafe ⛔
Kolejny typ przeciwko Morgiemu, o Freundzie w następnej parze.
Typy na końcową klasyfikację TCS:
Severin Freund - Kamil Stoch 1 @ 1,40 Tobet ⛔
Między Stochem, a Freundem 10.1 punktu różnicy na korzyść Niemca. Kamil fajnie prezentuje się w Bischoschofen, ale Freund po słabszym Innsbrucku, gdzie zajął miejsce w drugiej dziesiątce powinien jednak tym razem sobie poradzić nieco lepiej. W Innsbrucku skakał słabo na treningach i w konkursie się to potwierdziło. Bischoschofen to jednak wyniki w treningach Freunda na poziomie pierwszej dziesiątki, co ciekawe w obu próbach lepiej od Stocha. Kwalifikacje nie wyszły, ale to wynik niskiej belki i specyficznych warunków atmosferycznych dla czołówki, bo nie tylko Freund, ale np. również Schlierenzauer skoczył gorzej.
Tom Hilde - Anders Bardal 1 @ 1,20 Tobet ✅
Bardzo zbliżony poziom obu zawodników, a w klasyfikacji Hilde ma 8.8 pkt przewagi. Trochę sporo dla Bardala, zwłaszcza, że Hilde ma ogromne szanse na podium TCS i nie będzie chciał zaprzepaścić tej szansy.
Tom Hilde - Kamil Stoch 1 @ 1,30 Tobet ✅
Severin Freund - Anders Bardal 1 @ 1,20 Tobet ⛔
Kombinacje wynikające z dwóch poprzednich typów, ale o gorszych kursach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
michaju 21

michaju

Użytkownik
Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Bischofshofen HS140
Kamil Stoch @ 15 Betsafe / Tobet ⛔

Widzę lekkie value w tym kursie. Co prawda Szliri i Jacobsen będą walczyć o zwycięstwo i to raczej któryś z nich wygra, to jednak Kamil nie stoi na straconej pozycji. Nie skaczą po sobie, więc jest większa szansa, że będą skakać w różnych warunkach, a wtedy pkt za wiatr/belkę pewnie okażą się kluczowe. Daje mu jakieś 10% szans na wygraną.

Bischofshofen HS140 1 seria, Puchar Świata (M)
Ammann - Matura 2 @ 3,40 STS ✅

Znów liczę na jakiś gorszy skok Simona. Matura potrafi dobrze skoczyć. Kurs trochę przeszacowany. Szanse oceniam na 55-45.

Kasai - Mueller 2 @ 4,75 Tobet ⛔

Japończyk nic nie skacze w tegorocznym TCS. Jeżeli się nie mylę to w żadnym z konkursów nie wszedł do drugiej serii. Austriak skacze u siebie, więc mam nadzieję, że będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Szanse oceniam 50-50.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Michael Neumayer - Andreas Wellinger 2.00 tobet ⛔

Pojedynek między dwoma Niemcami. Neumayer zmierzy się z Japończykiem Ito natomiast młodszy kolega z reprezentacji powalczy z Rosjaninem Rosliakovem. We wczorajszych kwalifikacjach Michael miał więcej szczęścia co do warunków panujących na skoczni i lekki wiaterek pod narty plus dłuższy rozbieg pozwolił mu pokonać swojego rodaka. Trzeba jednak zauważyć, że rożnica między nimi to 0,9 pkt. Każdy kto trochę ogląda skoki wie jaką techniką lądowania posiada Neumayer i ile potrafi stracić punktów. Wellinger ze skoku na skok coraz lepiej spisuje się na tej skoczni lądując w podobnym miejscu co jego starszy kolega. Choć to nie są te skoki co na początku sezonu wydaje mi się, że pokona swego rodaka.

Gregor Schlierenzauer - Andreas Jacobsen 2,90 Unibet ⛔ klasyfikacja końcowa

Gregor gonił, gonił i przegonił Jacobsena po pierwszym konkursie w Oberstdorfie. Wtedy już pierwsi mówili, że ponad 11 pkt. przewagi trudno będzie odrobić gdyż Norweg skacze fantastycznie i ma szanse wygrać cztery konkursy turnieju. Przed nami ostatni konkurs i role się odwróciły. Teraz Andreas musi gonić Schlierenzauera, a ma straty do niego dokładnie 10.7 punkta. Moim zdaniem wcale sprawa nie jest rozwiązana i Jacobsen może wyrwać sobie wygraną którą trzymał przez dwa konkursy.
Norweg skaczę tu najlepiej i choć kwalifikacje zakończył na 6. pozycji to jest to dobra pozycja. Spójrzmy na innych z pierwszej dziesiątki jak są rozsypani w całej 50. skaczących w konkursie. Właśnie to, że Schlierenzauer będzie skakał w 12. Parze, a Jacobsen w 20. może mieć duży wpływ na długość skoku. Jak to już w skokach bywa, tym którzy skaczą bliżej końca wiatr pomaga. Jeśli warunki będą zmienne dziś na skoczni Norweg ma szanse dogonić rywala i w finałowej serii pokonać. Moim zdaniem Schlierenzauer nie skacze wcale lepiej od Jacobsena. Jak można było się spodziewać, w ostatnim konkursie &quot;grupa trzymająca władze&quot; pomogła Austriakowi w drugiej serii puszczając go w lepszych warunkach niż innych. Takie „akcje” działy się też rok temu na skoczni w Innsbrucku. Wszystko zapewne rozwiąże się w pierwszej serii. Jeśli Norweg dociągnie punktowo rywala to go pokona. Jeśli przewaga się utrzyma to Gregor powinien cieszyć sie z wygranego turnieju. Liczę, że dziś szczęście po stronie Jacobsena. Na pewno stać go na wygranie turnieju.
 
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Bischofshofen HS140 06.01 15:00
First round H2H Jurij Tepes - Reruhi Shimizu
typ Jurij Tepes
kurs 1,75
Tobet
Tym razem zaspał Tobet w innych firmach na Słoweńca kursy juz dość mocno spadły i wynoszą 0k.1,6.Ostatnie zawody turnieju 4 skoczni żaden z zawodników nie może ich uznać za udanych. Oceniając ich skoki na poprzednich skoczniach awans do 50 dla obu był szczytem możliwości.Dwie austriackie skocznie sa obiektami dość specyficznymi trudnymi technicznie, wczoraj podczas kwalifikacji sporo zawodników miało problemy techniczne szczegolnie przy lądowaniu.Tylni boczny zmienny wiatr sprawiał problemy nie tylko słabszym zawodnikom ale i dużo lepszym skoczkom. Mieliśmy 2 upadki,W kwalifikacjach obaj oddali dobre skoki w miarę podobnych warunkach, minimalnie lepszy byl TEPES Jurij 130.5m=120.3 SHIMIZU Reruhi 126.5m=116.3.Jest to obiekt specyficzny z dużym najazdem, gdzie bardzo trudny wyczuć odbicie i wielu słabszych zawodników je spóźnia. Obiekt duży na którym można wiele odrobić odległością, jak dla mnie większe możliwości posiada Słoweniec, ktory jest dość nie równy- chimeryczny. Po trawi oddać bardzo dobry skok ,by potem całkowicie zawalić.Tepes jest lepszym technicznie zawodnikiem i myślę ze w bezpośrednim pojedynku po prostu skoczy lepiej i dalej spokojnie awansując do 30-ki.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Swensen-Ito 1 ( kurs 2,33) betsafe
W treningach raz Swensen był wyżej raz Ito,bym opisał to dłużej ale brak czasu,może potem.
Dla mnie value
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Martin Schmitt - Robert Kranjec
@1
1,8
gamebookers
Martin regularnie melduje się w tym turnieju w top 20, Robert natomiast albo niestabilna forma (nie był wyżej od Martina) albo pali skoki, że nie łapie się do II serii.
Kranjec to raczej lotnik, ale formy i stabilności nie ma, moim zdaniem doświadczenie i forma po stronie Niemca, kurs dobry.
Dawid Kubacki - Jurij Tepes
@1
1,65
gamebookers
ako: 3,05
Dawid spisuje się tutaj bardzo dobrze 17 (129,5)miejsce w kwalifikacjach, Tepes spiął się i był 22 (130,5 m). Jednak Tepes jest cholernie nie stabilny, w treningach
I trening
Kubacki - 122m (37 miejsce), Tepes 127m (18 miejsce)
II trening
Kubacki 123 m (29m) , Tepes 99m (ostatnie miejsce)
Podobne rezultaty Tepes notował w poprzednich konkursach, nie łapał się do top 30 bo palił 1 skok, Kubacki obok Kota to pozytywne zaskoczenie mam nadzieję, że nasi skoczkowie będą nas dalej milej zaskakiwać bo forma idzie w górę i oby nastąpiła stabilizacja.
GOOD LUCK
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Wolfgang Loitzl - Kamil Stoch @2,56⛔ Expekt
Każdy kto oglądał Q do ostatniego konkursu turnieju czterech skoczni w Bischofshofen wie, że świetny skok w Kamil zawdzięcza bardzo korzystnym warunkom. W treningach przy &quot;normalnym&quot; wietrze Stoch prezentował się już słabiej odpowiednio 9 i 13 miejsce. Loitzl skocze u siebie i widać, że dobrze czuje się na tej skoczni. Spokojne skoki ponad 130m w jego wykonaniu (ok pierwszy trening 123m, zdarza się). Kamil Stoch zasłużone 2 miejsce w Insbruku gdzie bardzo pasowała mu skocznia. Dzisiaj uważam, że już nie będzie tak kolorowo.
Stefan Kraft - Andreas Kofler @2,7✅ Expekt
Młody Austriak Stefan Kraft muszę przyznać miłe zaskoczenie tego weekendu. Bardzo przyjemnie ogląda się jego skoki. Wszystkie wykonane tutaj próby kończyły się lądowaniem powyżej 130m i wszystkie skoki były dłuższe od skoków Koflera. Adreas na austriackich skoczniach prezentuje się już znacznie lepiej aniżeli w w dwóch pierszych konkursach czterech skoczni ale nadal nie ma takiej formy jaką prezentował przed TCS. Jeśli tylko Kraft wytrzyma psychicznie i powtórzy skoki z treningów czy z skok z Q to myślę, że spokojnie może pokonać niestabilnego Koflera.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom