>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2012/2013 - Turniej 4 Skoczni (30.12-6.01)

Status
Zamknięty.
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Michael Neumayer-Jaka Hvala: Neumayer @1,86 Betsson⛔⛔trochę zabrakło,ale Hvala znów oddał tylko 1 super skok;)

Najpierw suche statystyki z dzisiejszych skoków obu panów:

Michael: 129 m(69.7 pts) +131,5 m(78.7 pts) + 133 m(123.9 pts)

Jaka: 122,5 m(59.2 pts) +125 m(62.8 pts) + 134,5 m(129.9 pts)

Ja po raz kolejny jestem pod wrażeniem solidności Niemca i to go obecnie stawiam wyżej niż młokosa ze Słowenii. Jaka ma straszny kłopot z oddaniem 2 dalekich skoków jeden po drugim.Dziś znów to zrobił-2 słabsze po czym odlot w 3 skoku dnia.A Nuemayer cały czas skacze daleko,bez względu na belkę czy wiatr.Ma co prawda tą manierę przy lądowaniu,ale tego już nie poprawi i zawsze na notach będzie tracił.
Myślę,że jednak jutro solidność Niemca zaprocentuje,bo szansa na to że odda dwa solidne skoki w konkursie jest dużo większa niż to że Hvala odpali dwa równie dalekie jak ten dziś w kwalifikacjach ????
 
omerta 968

omerta

Użytkownik
Severin Freund - Tom Hilde
| Freund @ 1.80 (tobet)

Konsekwentnie stawiam na Niemca. W niedzielę był 3. To dobra pozycja wyjściowa przed kolejnymi konkursami PŚ. Strata do Jacobsena wynosi niespełna 20 punktów - da się odrobić. Warto dodać, że w Oberstdorfie miał zdecydowanie najgorsze warunki, a mimo to udowodnił, że znajduje się bardzo wysokiej formie. W poniedziałek Freund nie zachwycił. Dwukrotnie nieznacznie przekroczył punkt K. Podczas treningów i przede wszystkim kwalifikacji lepiej wypadł Norweg (uzyskał blisko 20 metrów więcej). To zaskoczenie, bo co prawda Hilde naprawdę dobrze pokazał się w pierwszych zawodach TCS (5. lokata), ale nigdy na Große Olympiaschanze nie prezentował się dobrze. Severin, to mój faworyt od samego początku, do którego mam przekonanie i z czystym sumieniem polecam ten typ
Michael Hayboeck - Maciej Kot
| Kot @ 1.55 (betsafe)

Ciekawa para z naszego punktu widzenia i moim zdaniem dobry kurs na triumf Kota. Treningi na bardzo duży plus dla Maćka - dwa skoki powyżej 130 metrów, kolejno 7. i 3. miejsce. Naprawdę dobrze to wygląda. Wyniki Hayboecka trudno porównać, bo wypadły blado. W kwalifikacjach Kot dużo słabiej (126,5 m), ale i tak lepiej od Michaela (dokładnie o 0,5 pkt - warunki mieli podobne). Polakowi zupełnie nie wyszedł pierwszy konkurs TCS (50. lokata). Austriak do finałowej serii także nie dostał się (39. pozycja). Jak już wspomniałem wcześniej, ma to do siebie, że skacze nierówno. Olśnienia ze strony austriackiego skoczka nie przewiduję. Jeśli Kot pokona Hayboecka, to typ będzie można zaliczyć na plus (to nie oferta KO, a na całe zawody), bo nie widzę Michaela jak lucky losera.
Noriaki Kasai - Vladimir Zografski
| Zografski @ 1.46
(betsson)

Tym razem wyjątkowo na Zografskiego, a może bardziej przeciwko Japończykowi. W Oberstdorfie Kasai ku zaskoczeniu wszystkich, nie przebrnął kwalifikacji. Zresztą, reprezentacja Japonii spisuje się na dzień dzisiejszy mizernie. Nieobecność Noriakiego w konkursie, to duża niespodzianka, bo do tej pory zawsze punktował w tym sezonie. Podczas całego TCS skacze po prostu słabo. Zografski nieporównywanie lepiej, ale tylko w Ga-Pa. Na Schattenbergschanze bez rewelacji, nie wszedł do drugiej serii. Z tym, że akurat Bułgar potrafi oddać dobry skok, na co liczę we wtorek. Udowodnił to w kwalifikacjach, lądując na 131 m (10. wynik). 14 metrów dalej we wszystkich trzech próbach, to duża różnica i nic nie wskazuje na to, by Kasai mógł się poprawić. Para KO, triumf Zografskiego.
Taku Takeuchi - Reruhi Shimizu
| Takeuchi @ 1.60
(betsson)

Pojedynek Japończyków. Takeuchi, to w tej chwili lider reprezentacji - stabilna forma (ostatnio mimo wszystko słabsze wyniki - zwłaszcza w Engelbergu), regularne skoki, zdobywał punkty we wszystkich zawodach PŚ. Jako jedyny z Japończyków był w drugiej serii pierwszego konkursu TCS (17. lokata). Shimizu podobnie jak pozostali koledzy z drużyny, kwalifikacji nie przeszedł. On z kolei tylko w Soczi pokazał się z dobrej strony (był dwukrotnie w czołowej dziesiątce), ale w pozostałych turniejach nie osiągnął nic wielkiego. Takeuchi vs Morgenstern, Shimizu vs Freitag w 1. serii. Wiele wskazuje na to, że obu będzie ciężko pobić rywali, ale przypomnę, że Taku awansował do finału w Oberstdorfie jako lucky loser (miał dobre warunki, potrafił je wykorzystać, a to też ważne). Myśle, że nie będzie miał kłopotów z pokonaniem Shimizu, który w Garmisch-Partenkirchen nie powinien odegrać żadnej roli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Anders Fannemel - Roman Koudelka 1 @ 1,55 bet365 KO ✅
W dwóch wczorajszych próbach lepszy okazał się Norweg, Koudelka jedynie podczas drugiego treningu odskoczył od Fannemela. Jakoś nie wierzę Czechowi, który jest w beznadziejnej formie jak na jego możliwości. Koudelka zdobył do tej pory ledwie 2 pkt., Fannemel grubo ponad sto. Norweg ostatnio trochę zniżył loty, ale przy równych warunkach z Czechem powinien sobie poradzić, bo prezentuje zwyczajnie zdecydowanie lepszą formę. Koudelka też niby jakoś skakał na treningach w Oberstdorfie, ale jak przyszło do konkursu to 120 nie osiągnął, a do drugiej serii wszedł tylko dzięki słabemu skoku rywala.
Dawid Kubacki - Krzysztof Miętus live 1,65-2,10 tobet
Do grania na żywo. Bardzo prosty rachunek, wieje pod narty to stawiamy Krzyśka. W przeciwnym wypadku spokojnie idziemy w Kubackiego, którego wysoka parabola lotu nie wykorzystuje optymalnie podmuchów pod narty, jest jednak całkiem korzystna przy tylnych wiatrach. A Miętus jak nie ma pod narty skacze przeważnie dosyć krótko.

Severin Freund - Richard Freitag 1 @ 1,62 unibet
✅ 15-25
Dla mnie perełeczka. Freund cały czas w ścisłej czołówce, na dodatek skacząc w Niemczech lider zespołu nie może pozwolić sobie na rozczarowanie. Buki sugerują się przeciętnymi wynikami Freunda na treningach, bo głównie była to 3 dziesiątka. Ale konkurs to zupełnie co innego i Freund powinien powalczyć o podium. W przeciwieństwie do Freitaga, który solidnym skoczkiem jest, ale na końcówkę pierwszej lub początek drugiej dziesiątki. I właśnie takie wyniki osiągał na treningach w Ga-Pa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
civilpl 280

civilpl

Użytkownik
Garmish wygrana HS140 - Jacobsen 3.5 bet365
Jacobsen jest w lepszej formie niż Schlierenzauer. W kwalifikacjach Jaco nie dał z siebie 100% tak jak w Obersdorfie. Schliri ma sporą stratę (12 punktów w klasyfikacji) i będzie ryzykował daleki skok - co się może skończyć podpórką bądź upadkiem. Przy takim kursie warto zagrać na Jacobsena, w Obersdorfie grałem po 5, ale tutaj po 3.5 też warto spróbować stawki w granicach 5/10.
Zografski - Kasai 2 2.5 bet365
Spore Value, ponieważ Bułgar skacze jeden raz dobrze na 3 razy, Kasai choć nie wszedł do Obersdorfu, to ma raczej stabilną formę i w tym sezonie na stukał już 99 punktów. Jeżeli będą niestandardowe warunki to na pewno lepiej poradzi sobie Kasai, który w swojej karierze skakał już w każdych warunkach.
 
sober219 338

sober219

Użytkownik
Stoch K.-Morgenstern T 1@1,7 STS ✅✅
Thomas zdecydowanie pod forma, w 1 konkursie nie wygral rywalizacji z Roslijakovem, tutaj tez nie blyszczy. Kamil w koncu zlapal forme i skacze naprawde bardzo dobrze i rowno, mysle ze dzisiaj nie powinien miec problemow z wyprzedzeniem Morgiego. Dodam ze Austriak w 1 seri skacze z Takeuchi i wcale nie jestem pewien czy wyjdzie z tego pojedynku jako zwyciezca

Stoch K. - Amman.S 1@1,5 h2h w 1 serii STS ✅✅
Tutaj nie ma sie co wiele rozpisywac, Simon po prostu skacze slabo, podobna sytuacja jak u Morgensterna

Kamil dal zarobic ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tom Hilde - Thomas Morgenstern 1 @ 1,65 Sportingbet ✅✅✅ izzi
Tom w zdecydowanie lepszej formie. Do tego Austriak może odpaść już po 1 serii bo Takeuchi może zdecydowanie go pokonać. Do tego Morgenstern już nie liczy się w TCS więc ciekawe jak podejdzie to tych zawodów. W treningach oraz kwalifikacjach za każdym razem skakał kilka metrów bliżej niż Hilde. Jednego czego się boję to tego że będą DRUKOWAĆ bo Morgenstern to Austriak więc on musi przecież być wysoko. Ale nawet tepes i hofer nie są w stanie tak zamataczyć żeby Morgi był przed Tomem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Kofler vs Amman 1 2.30 Unibet ✅✅✅

Kofler po ostatniej dyskwalifikacji będzie zmotywowany, nie ma szans na dobre miejsce w całym TCS, więc powalczyć będzie chciał o wygraną w indywidualnych zawodach, Amman jakoś mnie nie przekonuje ostatnio i kurs 1.55 na niego jest lekko zaniżony wg mnie.

e: Kofler 19. miejsce
Ammann odpadł ze Stochem i nie załapał się do 2. serii, czyli pięknie weszło ????

dawid// no chyba zwrot za ten typ, bo w unibecie obaj zawodnicy muszą wejść do najlepszej 30 by typ się liczył jako wygrany.
e2:do dawida- kupon rozliczony pozytywnie, typ był na lepszą pozycję w konkursie, więc czemu niby miałby nie zostać rozliczony jako wygrany??gdyby miało być jak piszesz ,to byłaby to bezsensowna zasada
 
Z 0

zola25

Użytkownik
Klasyfikacja generalna
Witam!
Bet365 ł kursy na zwycięzce turnieju 4 skoczni, trochę mnie zdziwiły kursy wyglądają tak:
Jacobsen- 1,66
Schlierenzauer - 2,10
Co Wy o tym sadzicie czy myslicie ze Gregor będzie w stanie wygrać dwa konkursy. Stratę ma też nie dużą bo był 2 razy za norwegiem. Myslę że kurs 1,66 warty zagrania.
Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam zola25
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Witam!
Bet365 ł kursy na zwycięzce turnieju 4 skoczni, trochę mnie zdziwiły kursy wyglądają tak:
Jacobsen- 1,66
Schlierenzauer - 2,10
Co Wy o tym sadzicie czy myslicie ze Gregor będzie w stanie wygrać dwa konkursy. Stratę ma też nie dużą bo był 2 razy za norwegiem. Myslę że kurs 1,66 warty zagrania.
Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam zola25
W Unibet mamy zakład , kto lepszy:
Jacobsen vs Gregor
1.75 vs 1.95
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Hmm pomimo, że sam mam pograne na win Austriaka (teraz już liczy się z nich tylko Schlieri) to jednak nie daję mu na ten moment zbyt wielkich szans na wygranie tego turnieju. Jacobsen wystrzelił z niesamowitą formą, i jeśli nie powtórzy się historia z dzisiejszej I serii ( to że wyciągnął z tego jeszcze ponad 130m to jakiś fenomen jak dla mnie) to nie widzę zbyt wielkich szans Gregora. Austriak skacze na dobrym poziomie, ale chyba jednak nie jest to forma na pokonanie Norwega. Z drugiej strony teraz przenosimy się do Austrii, już dzisiaj o mały włos Jacobsen nie pogrzebał swoich szans, teraz ciśnienie będzie jeszcze większe. Mimo wszystko jednak to Norweg jest w uprzywilejowanej sytuacji po dzisiejszym konkursie i wydaje mi się, że można śmiało grać na Andersa po kursie 1.75
 
sober219 338

sober219

Użytkownik
Jutro kwalifikacje do 3 konkursu TCS, oto moje propozycje:
Kot M.-Kranjec R @1,48 Milenium
Kot skacze w miare dobrze przede wszystkim rowno, no coz Sloweniec w tym sezonie jest cieniem samego siebie, moze nie byl nigdy specjalista od skakania na srednich skoczniach no ale teraz to ma problemy z zalapniem sie do 1 serii konkursu, nie widze innej mozliwosci niz wyzsze miejse Macka w kwalifikacjach
Kubacki D.-Mietus K. @1,4 Milenium
Tutaj pojedynek 2 polakow. Kubacki regularnie punktuje praktycznie w kazdym konkursie Pucharu Swiata. Jego mocne odbicie i wysoka parabola lotu pozwala mu na oddawanie dalekich skokow, a jeszcze jak wiatr bedzie w plecy to wygrana Dawida to jak dla mnie 99%.
Stoch K.-Kot M. @1,4 Milenium
Tutaj szczerze mowiac zupelnie nie rozumiem dlaczego takie h2h zostalo stworzone a w dodatku po takim kursie. Ok Maciek skakal dobrze w poprzednim konkursie no ale bez przesady Kamil jak dla mnie przewyzsza Macka co najmniej o 1 klase. Dodam ze Stochowi odpowiada ta skocznia i bardzo lubi tu skakac. Ten typ moge uznac jako &quot;peffka&quot;
 
michaju 21

michaju

Użytkownik
kilka value ode mnie :

Innsbruck HS130 1 seria, Puchar Świata (M)
Freund - Kubacki 2 @ 5,00 STS ⛔

Skoki obu na treningach jak i w kwalifikacjach były podobne - dość przeciętne. Z Freunda jak by zeszło powietrze, Kubacki natomiast jeżeli nie zawali skoku to powinien awansować. Szanse oceniam 60-40.

Neumayer - Koudelka 2 @ 3,60 STS ⛔

Neumayer w poprzednim konkursie zawalił pierwszy skok. Koudelka widać, że wraca powoli do formy, dwa dobre skoki w Ga-Pa na pewno wzmocnią go trochę psychicznie. Wydaje mi się, że powinni skoczyć mniej więcej na tę samą odległość. Niemiec dość często ma przeciętne lądowania, więc trochę lepsze noty może dostać Czech. W poprzednim sezonie Koudelka dość nieźle skakał na tej skoczni (6 miejsce). Szanse oceniam 55-45.

Ammann - Ito 2 @ 7,00 STS ⛔

Patrząc na wyniki treningów i kwalifikacji nie zdecydowałbym się na typowanie na Japończyka. Jednak Ammann ma tak niestabilną formę, że równie dobrze może skoczyć 130 jak i 110. Szanse oceniam 70-30
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
G 3

gachu

Użytkownik
orientuje sie ktos, czy totomix wystawi jeszcze ofertę przed jutrzejszymi skokami ?
dzis bardzo szybko, bo o 11:45 przed trenigami skonczyła się oferta na kwal. jak i konkurs. Nie zdązyłem dzis, a chciałbym jakies pieniadze postawic, bo nie mam bogatej oferty na skoki w moim buku internetowym.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Stefan Kraft - Matjaz Pungertar 1 @ 1,60 tobet KO ✅

Kraft zdecydowanie najlepszy z krajowej grupy austriackiej. Dwa razy zakręcił się koło pierwszej dwudziestki (kwalifikacje + I trening), Pungertar wyprzedził go tylko w 2 treningu. Słoweniec to jednak dość przeciętny zawodnik, punkty PŚ zdobył przypadkowo dzięki upadkowi Lukasa Hlavy w Ga-Pa. Wejście do 30 bez systemu KO jest dla niego niemal nieosiągalne przy obecnej dyspozycji, sądzę, że dość szybko wróci do Pucharu Kontynentalnego, bo Słoweńcy mają wielu skoczków i rotacja w pierwszym składzie na tych 2 miejscach jest dość spora. Kraft tymczasem wygrał w tym sezonie już 3 konkursy Pucharu Kontynentalnego, skacze w kraju na obiekcie dobrze sobie znanym, jest w formie, bo zawodnik, który dominuje w COC jest gotowy na występy w PŚ. To duża szansa dla Krafta na wskoczenie do składu PŚ. Bardzo trudno kogoś będzie mu wygryźć, bo właściwie jedynymi kandydatami są Hayboeck i Koch, ale te dwa konkursy gdy jest kwota krajowa to jedyna szansa dla Krafta.
Jan Matura - Cestmir Kozisek 1 @ 1,15 tobet KO ✅
Na podbicie, ale pewka przednia. Matura zaskakuje zwyżką formy. Świetny jak na niego występ w Ga-Pa, tutaj też 2/3 czwartkowe próby niezłe. A Kozisek powinien się cieszyć, że wszedł do 50.

Michael Neumayer - Roman Koudelka 1 @ 1,30 tobet KO
✅
Ja tu jednak stawiam na Niemca. Koudelka może i powoli wraca do formy, ale jak na razie jest to poziom mniej więcej na 30 miejsce w stawce. Neumayer w każdym skoku w Innsbrucku lądował dalej i na dodatek dwa razy była to pierwsza dziesiątka, co dla Czecha jest absolutnie nieosiągalne.
Krzysztof Miętus - Yuta Watase 1 @ 1,20 tobet KO ✅
Japończycy równo regres formy. Watase we wszystkich czwartkowych próbach poniżej 40 miejsca, Miętus odpowiednio 11, 21 i 5. Polak chyba lubi tą skocznię, bo prezentuje się tu zaskakująco dobrze. Jedynym zagrożeniem jest silny wiatr w plecy, którego Miętus bardzo nie lubi, ale powoli stabilizuje formę Krzysiek, więc nawet w takich warunkach skoczy w miarę rozsądnie, na tyle by pokonać słabego Japończyka.
Anders Jacobsen - Tom Hilde 1 @ 1,40 tobet ⛔ o 0,1 pkt ????
Przecież Jacobsen jest w morderczej formie, więc trochę nie rozumiem tej pary. To, że nie dominuje na treningach jeszcze nic nie znaczy, cały czas jest w czołówce i to się liczy. A jutro zapewne wystrzeli ponad 130 i będzie pozamiatane. Hilde jest cały czas w czołówce, pod kątem formy numer 2 w hierarchii norweskiej, ale to ciągle jest poziom tak mniej więcej na 5 pozycję. Jacobsen natomiast bez problemu powinien zająć miejsce na podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jutrzejszy konkurs może odbywać się przy sporym i zmiennym wietrze, dlatego ja decyduje się na pojedynki zawodników, którzy skaczą w pierwszej serii blisko siebie, by wyeliminować zmianę warunków na skoczni.
Thomas Morgenstern - Andreas Wellinger 1,75 Tobet ✅
Niestety sympatyczny reprezentant Austrii nie ma już szans na końcowe zwycięstwo w tegorocznym turnieju. Dodatkowo forma słabsza, by powalczyć nawet o podium we własnym kraju. Jutro będzie skakał w parze z młodym Niemcem. Widziałem dziś skoki kwalifikacyjne obu zawodników. Thomas przyzwoita odległość i tylko można było mieć zastrzeżenia do lądowania. Niemiec, który ma jeszcze szanse stanąć na najmniejszym stopniu podium w turnieju, spóźnił wyjście z progu i nawet mały wiatr pod narty nie pomógł odlecieć. Widać było, że ma on problem, by trafić czysto w specyficzny próg na tej skoczni. Dodatkowo po świętach nie widać w Niemcu tego błysku i skacze coraz słabiej. Myślę, że bardziej doświadczony Morgi poradzi sobie na skoczni lepiej od młodego Wellingera. Dodam tylko, że typ jest rozliczany po dwóch seriach konkursowych, a nie po pierwszym skoku. Decyduje się na taki typ, ponieważ Andi jest nierówny.
Martin Koch - Lauri Asikainen 1,50 Tobet ✅ I seria konkursowa
Pierwsza para jutrzejszych zawodów. Martin nieźle sobie radził w treningach. W kwalifikacjach powtórzył skok z treningów i wylądował na pierwszą czerwona linię. Jedyny Fin, który został w turnieju Czterech Skoczni, zaskoczył w kwalifikacjach i uplasował sie tuż na Kochem. Jednak w treningach skakał słabiej. Pisałem to we wcześniejszych analizach, że Asikainen dopiero od tego roku na do czynienia z Pucharem Świata. Z pewnością doświadczenie po stronie Kocha ale także skacze w swym kraju lepiej od swojego rywala.
Dodam jeszcze jeden typ ale niestety teraz jeszcze nie widzę kursu.
Stoch w Oberstdorfie i Ga-Pa już kręcił się koło podium. Niestety druga seria w obu przypadkach okazała sie klapą. W Innsbrucku Kamil skacze dobrze i z pewnością stać go o podium, a może nawet o zwycięstwo w konkursie. Rok temu prowadził na tej skoczni po pierwszej serii. W drugiej przy machlojkach &quot;grupy trzymającej władzę&quot; został puszczony przy silnym tylnim wietrze. Do tego błąd przy wyjściu z progu i skończyło sie na 9. pozycji. Z pewnością Stoch przemyślał skoki po dwóch ostatnich konkursach i będzie starał się walczyć o podium w konkursie jak i całym turnieju.
Kamil Stoch win: 7,00 tobet ⛔
Kamil Stoch TOP3: 5,00 tobet / dzis kurs spadł na 2,25 ✅
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Vladimir Zografski - Martin Schmitt 1 (1.85) Expekt
Martin nic nie pokazał u siebie i wątpie żeby coś pokazał w Austrii,dla mnie ta wielka postać tego sportu oddaje jedne z ostatnich skoków w karierze.
Bułgar jak nie będzie miał problemów z kostiumem to powinno być spokojnie a taki kursik kusi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Konkurs w Innsbrucku piątek 13:45
Anders Jacobsen vs Kamil Stoch
⛔ ⛔ ⛔ Jacobsen padaka w 2 serii...
@ 1.6 Tobet​

No po prostu hit. Czekałem na taką parę już podczas konkursu w Ga-Pa, ale się nie doczekałem, za to co się odwlecze to nie uciecze. Tobet zaserwował nam H2H, które trzeba spróbować pobrać za poważną stawkę. Anders &quot;kot&quot; Jacobsen jest w niesamowitym gazie, dodaje do tego typu pewnego handicapu jego wyluzowanie podczas oddawania skoków, banan na ustach i do przodu, Norweg wystrzelił z formą na T4S i ma o co walczyć w jutrzejszym konkursie tym bardziej, że jego najgroźniejszy oponent - aktualny triumfator T4S w sezonie 2011/12 Gregor Schlierenzauer skacze u siebie i skacze bdb co pokazały dzisiejsze treningi i kwalifikacje i nie zamierza składać broni wręcz przeciwnie. Kamil jak to Kamil w kwalach świetnie, w konkursie w pierwszej serii czasem wystrzeli, ale brakuje koncentracji czy właśnie tego luzu i drugi skok na tyle słaby, że nie jest w stanie zakończyć konkursu chociażby na ostatnim stopniu podium. Dzisiejsze skoki napawają dużym optymizmem przed jutrzejszym konkursem, jutro jak mu powieje może pofrunąć bardzo daleko, ale Jaco może jeszcze dalej :razz: Warto dodać, że Norweg i ogólnie ekipa Norge ma lepsze prędkości najazdowe co też jest handi w strone Andersa. Warunki pogodowe dzisiaj były dobre, Kot w wywiadzie powiedział, że jutro ma być spokojnie, więc warunki powinny być w miarę równe dla wszystkich. Każdy widzi co wyprawia ten sympatyczny chłopak z kraju malowniczych fiordów. Jak pamiętamy Anders w 2011r. zakończył karierę jako skoczek narciarski z powodu braku motywacji. Na początku ubiegłego roku zdecydował się wznowić karierę i teraz motywacji mu raczej na pewno nie brakuje. Jacobsen ma szansę zostać 3 norweskim skoczkiem w historii, który zdoła wygrać co najmniej 2x T4S. Co do tego luzu, który zauważyłem podczas jego ostatnich prób i o którym wcześniej wspomniałem to znalazłem taką oto informację odnośnie jego udziału w Tańcu z Gwiazdami
- Uważam, że tańczenie pomogło mi stać się lepszym skoczkiem. Nie mam tu na myśli samej techniki, chodzi o to, że dzięki temu programowi zacząłem traktować samego siebie mniej serio. Tańczenie przed tyloma widzami to jest coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś, a jeśli jeszcze robisz to w różowym stroju” - powiedział Jacobsen, przekonany, że obecnie podchodzi do życia na większym luzie niż wcześniej.
I teraz już wszystko jasne, polecam ten typ bo nie często trafia się taka okazja :rolleyes:
Wątpie żeby w innym buku jeżeli w ogóle będzie taka para był większy kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Thomas Morgenstern - Andreas Wellinger 1 @ 1,75 Tobet cały konkurs ✅
Morgi zawalony pierwszy konkurs przez co w walce o końcowy sukces w TCS już się liczyć nie może. Konkurs tamten można tłumaczyć, faktem iż Thomasowi powiększyła się rodzina i zapewne nie w głowie mu było wtedy skakanie. W GaPa już zdecydowanie lepiej. Dwa dość dobre i równe skoki dały mu 11. lokatę. Młody Niemiec sezon ma kapitalny. Najgorzej wypadł dotychczas w Lillehamer gdzie uplasował się dopiero (???) na 17 miejscu. Dziś jednak w kwalifikacjach nie najlepiej mu poszło (40 lokata). Morgi zdecydowanie lepiej wypadł i jutro liczę, że przed własną publiką doświadczenie zwycięży i Austriak wypadnie lepiej niż Niemiec.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Martin nic nie pokazał u siebie i wątpie żeby coś pokazał w Austrii
Moim zdaniem Martin dużo pokazał w swoim kraju. Nie łapał się do kadry od poczatku sezonu i jak na zawodnika który startował przed turniejem w pucharze kontynentalnym spisał sie bardzo dobrze. 14. miejsce w Oberstdorfie i 16. w Garmisch-Partenkirchen świadczą o dobrej dyspozycji Niemca. Dodatkowo w obydwu konkursach wygrał on z Bułgarem. Dla Schmitta ten turniej może okazać się powrotem do pierwszego zespołu dlatego z pewnością Niemiec da z siebie wiele, dla Zografskiego skoki w turnieju mają tylko przygotować go do Mistrzost w Libercu, najważniejszej imprezy w tym sezonie dla niego.
 
anzelmo 137,6K

anzelmo

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie, 04.01.2013 13:30
zdarzenie Kto lepszy - Large Hill - Innsbruck (AUT) -
(1. runda - H2H)Thomas Morgenstern - Andreas Wellinger
typ Thomas Morgenstern ✅
kurs 1,85
buk Expekt

Bardzo ciekawy pojedynek ko w 1 serii trzeba powiedzieć ze zapowiada sie bardzo ciekawa rywalizacja, wyrównane zawody z mocnym polskim akcentem. Wracając do typu i sprawy,Bardzo trudny teren specyficzna skocznia. Morgi jak na razie bardzo przeciętnie zeby Nie powiedzieć słabo w turnieju 4 skoczni. Jest u siebie to myślę będzie spory atut, młody Niemiec to duży talent, ale na Bergisel raczej mało oska kany. Nie równy co pokazywały treningi i kwalifikacje podtrawi skoczyć daleko, jak i bardzo przeciętnie. Wielkich odległość bym sie jutro nie spodziewał, będzie bardzo ciasno w czołówce. Sporo skoków zapowiada sie w granicach 125 metra.Dla mnie Morgi oprócz atutu własnej skoczni, publiki chęci przełamania sie - pokazania sie z dobrej strony. Ma duży atut w postaci techniki, myślę ze jutro będzie to bardzo ważny czynnik. Skoki mogą byc podobne, będzie liczyła sie technika i warunki wietrzne. Minus bądź plus podczas skoków bedzie bardzo ważnym czynnikiem jutrzejszej rywalizacji. Myślę ze jest to system ko wiec wielkich różnic z wiatrem nie przewiduje, jak dla mnie więcej atutów posiada zawodnik Gospodarzy. Expekt chyba troszkę zaspał z kursami tak równymi w innych firmach lekko w dol kursy na Morgiego
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom