>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Sezon 2012 - newsy, transfery, testy, plotki

Status
Zamknięty.
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Infiniti tytularnym sponsorem Red Bull Racing od 2013 roku
Producent z Tokio chce razem z austriacką ekipą opracować nowy KERS.
Producent samochodów Infiniti zostanie od przyszłego roku tytularnym sponsorem ekipy Red Bull Racing.
Japoński producent podpisał nową, czteroletnią umowę z zespołem Red Bull Racing, na mocy której od przyszłego sezonu zostanie tytularnym sponsorem ekipy. Od przyszłego roku stajnia z Milton Keynes będzie oficjalnie się nazywać Infiniti Red Bull Racing. Poszerzenie współpracy będzie również odbywać się na płaszczyźnie technologicznej, ponieważ producent z Tokio chce opracować razem z austriacką ekipą KERS.
Formuła 1 jest ogromnym projektem i każdego dnia wyzwaniem” – powiedział Adrian Newey, dyrektor techniczny zespołu Red Bull Racing. „Posiadanie tak zaangażowanego partnera, jakim jest Infiniti, daje nam wspaniałą platformę do rozpoczęcia współpracy technologicznej, co pozwoli nam opracować nowy system odzyskiwania energii kinetycznej, który ma zadebiutować w 2014 roku”.
www.f1wm.pl
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Samuraj się nie poddaje


Kamui Kobayashi zebrał już 2,5 miliona złotych. Na swoim twitterowym koncie podziękował fanom za wsparcie jakiego udzielili mu po tym jak definitywnie stracił posadę w Sauberze.

Mimo talentu, od kilku miesięcy jasne stało się, że Kobayashi musi znaleźć sobie sponsora, który pozwoliłby mu utrzymać posadę w Formule 1.

Gdy Sauber oficjalnie potwierdził zaangażowanie Estebana Gutierreza, Kobayashi wykorzystał ostatnią deskę ratunku, tworząc stronę internetową, na której podał numer konta, a kibice mogli zasilać je, starając się pomóc mu w znalezieniu miejsca w stawce F1 w sezonie 2013.

Strona, która wystartowała tuż przed weekendem o GP Brazylii pozwoliła Japończykowi uzbierać już około 500.000 funtów.

„Dziękuję wszystkim, którzy wsparli stronę „Kamui Support”. Bardzo dziękuję” pisał na swoim Twitterze Kobayashi. „Na dzień 27 listopada, udało się nam zebrać 65.813.672 jeny.”

Kwota stanowiąca równowartość około 2,5 miliona złotych zapewne nie pomoże Japończykowi w znalezieniu posady w Formule 1, ale być może pomoże znaleźć sponsora, który dołoży brakujące miliony.

Kobayashi zdradził, że prowadzi rozmowy z jednym zespołem Formuły 1, którym najprawdopodobniej jest Force India, ale przyznał, że szanse na posadę zależą od wsparcia finansowego.

„Będzie ciężko. Rozmawiam z innym zespołem, ale ciężko powiedzieć. Jeżeli nie będę rozmawiał, oznaczać to będzie, że odpadnę.

formula1.pl
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Kalendarz F1 w sezonie 2013:
-17 marca - GP Australii (Melbourne)
-24 marca - GP Malezji (Sepang)
-14 kwietnia - GP Chin (Szanghaj)
-21 kwietnia - GP Bahrajnu (Sachir)
-12 maja - GP Hiszpanii (Barcelona)
-26 maja - GP Monako (Monte Carlo)
-9 czerwca - GP Kanady (Montreal)
-30 czerwca - GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)
-7 lipca - GP Niemiec (Nurburgring lub Hockenheim)
-21 lipca - termin zarezerwowany dla wyścigu w Europie
-28 lipca - GP Węgier (Hungaroring)
-25 sierpnia - GP Belgii (Spa-Francorchamps)
-8 września - GP Włoch (Monza)
-22 września - GP Singapuru (Singapur)
-6 października - GP Korei Płd. (Yeongam)
-13 października - GP Japonii (Suzuka)
-27 października - GP Indii (Nowe Delhi)
-3 listopada - GP Abu Zabi (Abu Zabi)
-17 listopada - GP USA (Austin)
-24 listopada - GP Brazylii (Sao Paulo)

Tak przy okazji, ktoś się orientuję co z tym torem w Polsce? :razz:
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
No ale jak to? Jak to może być? OK, wyniki wyszły śmiesznie bo pewnie siedzą biedaki niedotlenieni w swoich hermetycznych kajutach podczas wyścigów i później nie są w stanie dostrzec takich oczywistości, że Seb &quot;Palec w górę&quot; Czarownik jest absolutnym überfahrerem F1. ;) Przecież suche wyniki pokazują kto jest Schumacherem i Senną XXI wieku! ???? ????

1. Fernando Alonso 269 pkt.
2. Sebastian Vettel 198 pkt.

Takie wyniki oznaczają, że Alonso był typowany 8x25 + 3x18 + 1x15. W tym Don Redbullo obstawił pewnie 1.Vettel,2.pionek,3.Alonso. Niemiec został zmiażdżony.

Ale cóż zrobić... Już od dawna w F1 to polimerowe wehikuły same ciągną kierowców do mety, a nawet największy geniusz za kółkiem (jeśli nie ma inżyniera-terminatora w garażu) to może sobie co najwyżej zostać moralnym mistrzem świata.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Dla mnie najlepszy był w tym sezonie Hamilton, miał mnóstwo pecha, mechaników amatorów, bolid dobry ale bardzo awaryjny. Jakby chociaż dwa razy dojechał do mety kiedy prowadził z dużą przewagą to przed ostatnim wyścigiem walczyłby o mistrzostwo, na dodatek w ostatnim wyścigu znowu był na pierwszym miejscu i co? Popełnił jakiś błąd? Nie, a tak wyglądał cały sezon i mimo że nie miał najlepszego bolidu to wygrał prawie połowę kwalifikacji. Jak dla mnie jest o wiele lepszym kierowcą niż Alonso co pokazał kiedy jeździł z nim w jednym zespole, wtedy Alonso też płakał... Ciekawe kiedy wreszcie skończy się te jego żale? Chyba jak zaliczy wszystkie zespoły...
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Max Chilton będzie reprezentował barwy Marussi w sezonie 2013.

Mamy więc kolejnego kierowcę, który dostaje się do F1 za sprawą funduszy stojącymi za jego plecami, a dokładniej środkami płynącymi z firmy AON, gdyż jej viceprezesem jest... jego ojciec - Grahame.
Mówi się, że budżet Marussi powiększy się dzięki temu o 11,5mln euro.
_________________________________________________ Grosjean zostaje w Lotusie na sezon 2013 .
To dla mnie fantastyczne, możliwość kontynuowania przygody z Lotusem w 2013 roku” – powiedział. „Świetnie jest mieć wsparcie wszystkich w Enstone. Nie mogę się doczekać, by odpłacić im się za wiarę, gdy ponownie wyjedziemy na tor w Australii. Wiele się nauczyłem w moim pierwszym sezonie w Formule 1 i moim celem jest przełożenie tych lekcji na praktykę i zaprezentowanie mocniejszego i bardziej wyrównanego tempa w przyszłym roku. Za kulisami tworzy się wiele ekscytujących poprawek w Enstone i wszyscy są bardzo podekscytowani wizją E21”.
Szef zespołu, Eric Boullier dodał: „Romain jest wielkim talentem i jesteśmy zadowoleni, że będzie z nami w drugim sezonie. Wraz z dwoma nietuzinkowymi kierowcami jak Romainem i Kimim mamy wszystko czego potrzeba, by przekuć mocny sezon 2012 w jeszcze mocniejszy kolejny rok. Obaj kierowcy pracowali ze sobą bardzo dobrze i przed nimi jest potencjał jeszcze lepszego sezonu. Regularnie pojawialiśmy się na podium w 2012 roku i chcemy to kontynuować w 2013”.
_______________________________________
A co do kwestii &quot;płatnych&quot; kierowców, to 8mln euro i niemałe umiejętności okazały się zbyt małymi atrybutami, by Kamui Kobayashi mógł ścigać się w sezonie 2013 w F1 ;
&quot;Japończyk przyznał, że mimo zebrania oszałamiającej kwoty 8 milionów euro na sezon 2013 nie udało mu się znaleźć wolnego miejsca w F1, a jego wysiłki zostaną teraz skierowane na znalezienie posady w sezonie 2014.
„Byłem w stanie wyłożyć przynajmniej 8 milionów euro” pisał Kobayashi. „Jeżeli możecie sobie wyobrazić czas jaki miałem do dyspozycji, to była bardzo przytłaczająca reakcja, która pokazuje, że w japońskich firmach nadal drzemie spory potencjał.”
„Niestety, czasu było za mało a ja nie mogę już zabezpieczyć sobie miejsca w konkurencyjnym zespole F1 w sezonie 2013.”
www.formula1.pl
„Muszę przyznać, że to bardzo smutne i przykro mi z powodu fanów i japońskich firm, które mnie wspierały. Jestem jednak nadal pewny tego, że uda mi się wrócić w sezonie 2014.”
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Alonso najlepszym kierowcą wg szefów zespołów
Także fachowcy z branży, a dokładniej Autosport ułożył listę 50 najlepszych kierowców w 2012 roku bez podziału na kategorie :
Oto pierwsza dziesiątka i pozycje pozostałych zawodników F1:
1. Fernando Alonso (2011: 3. miejsce)
2. Lewis Hamilton (2011: 8. miejsce)
3. Sebastian Vettel (2011: 1. miejsce)
4. Sebastien Loeb (mistrz WRC; 2011: 7. miejsce)
5. Jenson Button (2011: 2. miejsce)
6. Brad Keselowski (mistrz NASCAR; 2011: 29. miejsce)
7. Kimi Raikkonen (2011: poza TOP50)
8. Antonio Felix da Costa (4 wygrane w WSbR, 3 w GP3, triumfator GP Macau F3, debiut w TOP50)
9. Robin Frijns (mistrz WSbR, debiut w TOP50)
10. Will Power (wicemistrz IndyCar; 2011: 6. miejsce)

20. Mark Webber (2011: 18. miejsce)
24. Sergio Perez (2011: 30. miejsce)
28. Kamui Kobayashi (2011: poza TOP50)
30. Pastor Maldonado (2011: poza TOP50)
49. Nico Rosberg (2011: 10. miejsce).
Tu także Fernando Alonso okazał się najlepszy, no ale to zapewne przypadek:]
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Temat o Kubicy zamknięty ale.. dziś miała być lista na Monte Carlo, Polaka nie ma niej. Raczej na pewno Kubica przeszedł operację/zabieg, która miała być ostatnią. Jeżeli się udała, to nadal pozostaje walka o F1, jeżeli nie, to będzie inna seria.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom