>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Serie A - w sezonie 2022/2023 -Dyskusja, Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
krzysiek74 83,1K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki statystyczne przed meczem Fiorentina-Monza :

• Po wygraniu trzech z poprzednich pięciu meczów z drużynami z Lombardii w Serie A (1R, 1P), Fiorentina przegrała wszystkie trzy z ostatnich trzech, z Atalantą, Interem i AC Milan.

• Fiorentina wygrała sześć ostatnich meczów u siebie z beniaminkami w Serie A, w tym sezonie z Cremonese; Toskańczycy nie zanotowali dłuższej passy krajowych zwycięstw w turnieju przeciwko zespołom z Serie B od 1999 roku (w tym przypadku siedem).

• Czwarty sezon z rzędu Fiorentina straciła 20 bramek w pierwszych 15 meczach Serie A; Tylko raz "Fioletowi" stracili tyle bramek po tylu meczach przez co najmniej cztery kolejne mistrzostwa (sześć, między sezonami 1937/38 a 1946/47).

• Bilans Fiorentiny w ostatnich sześciu meczach ligowych u siebie jest równy - z dwoma zwycięstwami, dwoma remisami i dwiema porażkami.

• W swoich pierwszych dziewięciu meczach Serie A jako trener Raffaele Palladino odniósł pięć zwycięstw i poniósł cztery porażki; ostatnim trenerem, który zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej bez remisu w pierwszych dziesięciu meczach, był Paulo Sousa w 2015 roku z Fiorentiną (7Z, 3P).

• Monza przegrała pięć meczów wyjazdowych w tym campionato (+1Z, 1R), tylko Spezia (siedem) ma więcej porażek wyjazdowych w Serie A 2022/23.

• Fiorentina jest jedną z zaledwie dwóch drużyn, obok Juventusu, które jeszcze nie straciły gola zza pola karnego w tym sezonie ligowym, podczas gdy Monza jest jedną z trzech, obok Interu i Juventusu, które strzeliły dwa gole bezpośrednio z rzutów wolnych.

• 22% goli Fiorentiny w tym sezonie ligowym (4/18) padło w pierwszych 15 minutach gry, co jest rekordowym odsetkiem w obecnej Serie A – z drugiej strony Monza zdobyła tylko jednego gola w pierwszym kwadransie meczów, gorzej (zero) wypadają tylko Atalanta i Lecce.

• Giacomo Bonaventura, strzelec trzech bramek w tej lidze, brakuje tylko jednego gola do tego, co osiągnął w Serie A 2021/22 (cztery gole); od sezonu 2015/16 jest jedynym pomocnikiem, który zdobył co najmniej trzy gole we wszystkich ośmiu sezonach Serie A, w których grał.

• Fiorentina to ulubiona "ofiara" Gianluki Caprari'ego w Serie A; dla napastnika Monzy pięć goli w 10 meczach z "Violą" w rozgrywkach, w tym jeden w ostatnim meczu z 6 marca (Fiorentina - H.Verona, 1:1).
 
ramon3101 18,8K

ramon3101

Użytkownik
Kusi kurs na Atalante, chyba wejdę grubiej w ten mecz, nie wydaje mi się by Spezia jakoś tu miała wygrać, co myślicie?
 
krzysiek74 83,1K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Fiorentina-Sassuolo

• Fiorentina przegrała pięć z ostatnich dziewięciu spotkań w Serie A z Sassuolo (+1Z, 3R) po pięciu zwycięstwach w pierwszych dziewięciu (+3R, 1P). Od sezonu 2018/19 "Viola" odniosła tylko mniej zwycięstw przeciwko Interowi (0) niż przeciwko "Czarno-Zielonym" (1), wśród przeciwników, z którymi mierzyła się więcej niż dwa razy.

• Sassuolo strzeliło gola we wszystkich ostatnich dziewięciu meczach Serie A przeciwko Fiorentinie: przeciwko żadnemu przeciwnikowi nigdy nie trafiło do siatki w tylu kolejnych meczach w rozgrywkach.

• Sassuolo nie przegrało żadnego z czterech ostatnich meczów wyjazdowych Serie A z Fiorentiną (2Z, 2R); ostatnim przeciwnikiem, z którym "Neroverdi" zanotowali dłuższą passę bez porażki na wyjeździe, była H.Verona – pięć, w latach 2015-2021 (4Z, 1R).

• Sassuolo przegrało cztery ostatnie wyjazdowe mecze w Serie A i nie zanotowało dłuższej serii kolejnych wyjazdowych ko w jednej edycji najwyższej klasy rozgrywkowej od kwietnia 2015 roku (pięć pod wodzą Eusebio Di Francesco).

• Fiorentina w ciągu pierwszych 16. kolejek mistrzostw wyrównała już liczbę remisów zebranych w całej Serie A 21/22: pięć ,,X"; piąty remis w ostatnim sezonie miał miejsce w 30. kolejce.

• Sassuolo wygrało tylko jeden z ostatnich ośmiu meczów ligowych (1R, 6P): w tym samym okresie (tj. od 8 października 2022 r.) tylko H.Verona (1) zebrała mniej punktów w Serie A niż "Neroverdi" (4).

• Sassuolo straciło sześć z ostatnich 12 bramek w Serie A w pierwszych 30 minutach gry (50%): w sumie "Czarno-Zieloni" stracili osiem bramek w pierwszych 30', mniej tylko niż Sampdoria (11), Spezia (10) i Cremonese (9).

• Napastnik Fiorentiny, Arthur Cabral, strzelił trzy gole w ostatnich sześciu występach w Serie A, o jeden więcej niż dwa trafienia, które zdobył w swoich pierwszych 21 meczach w rozgrywkach.

• Pierwszy i jedyny hat-trick Antonín Barák w Serie A zdobył przeciwko Sassuolo: 16 stycznia w koszulce H.Verona. W sumie ekipa "Czarno-Zielonych" jest ulubioną "ofiarą" fioletowego pomocnika w najwyższej klasie rozgrywkowej (cztery gole) i tą, przeciwko której miał udział w największej liczbie bramek: pięć – jedna asysta oprócz czterech bramek.

• Domenico Berardi był zaangażowany w 12 bramek przeciwko Fiorentinie w Serie A (osiem bramek i cztery asysty); tylko przeciwko Milanowi (14) skrzydłowy Sassuolo radził sobie jak dotąd lepiej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co więcej, 58% jego udziału w bramkach przeciwko "Fioletowym" (7/12) przypada na "Franchi" – pięć goli i dwa zwycięskie podania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +205
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Oficjalnie Bartosz Bereszyński w Napoli!

Polak został wypożyczony z Sampdorii do lidera Serie A, w którym występuje inny nasz reprezentant, czyli Piotr Zieliński, w umowie jest klauzula wykupu za 1,8 mln euro, jeżeli Napoli zdecyduje się z niej skorzystać wtedy Bartek podpisze dwuletni kontrakt.
 
arass1 165,3K

arass1

Użytkownik
Szymon Żurkowski przenosi się z Fiorentiny do Spezii Calcio w ramach wypożyczenia do 30 czerwca, ale z obowiązkiem wykupu za kwotę 3,2 miliona euro.
Tym samym powiększa się kolonia polskich piłkarzy we włoskim klubie.
 
S 15,6K

sinus

Użytkownik
Ponoc Juve ukarane odjeciem 15 punktow :eek:
Co w takiej sytuacji z long-termami, bedzie sie liczyl uklad tabeli na koniec sezonu z uwzglednieniem tego minusa? :/
 
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Ponoc Juve ukarane odjeciem 15 punktow :eek:
Co w takiej sytuacji z long-termami, bedzie sie liczyl uklad tabeli na koniec sezonu z uwzglednieniem tego minusa? :/
Ponoc do 2 msc ma byc uzasadnienie i dopiero pozniej Juventus bedzie sie odwolywal. Nie wiem jak bukmacher to rozliczy jesli to sie potwierdzi.
 
H 73,5K

hagi84

Użytkownik
a jak moze rozliczyc? ich to malo interesuje czy im odejma czy dodadza, rozlicza tak jak bedzie wygladala tabelka na koniec sezonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +232
psotnick 839,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Kolegium Gwarancyjne CONI podjęło decyzję o zwróceniu karnych 15 pkt Juventusowi i skierowaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Federalny Sąd Apelacyjny.
 
krzysiek74 83,1K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki przed dzisiejszym meczem Salernitana-Fiorentina:


• W siedmiu meczach Serie A pomiędzy Salernitana i Fiorentiną ten sam wynik nigdy nie powtórzył się dwa razy z rzędu; Wygrana "Violi" w pierwszym meczu tego sezonu.

• Salernitana jest niepokonana u siebie w Serie A przeciwko Fiorentinie (2Z, 1R); spośród przeciwników, z którymi ekipa z Kampanii nigdy nie przegrała u siebie w ekstraklasie, tylko więcej razy grała z Bolonią (2Z, 2R).

• Salernitana pozostaje niepokonana od dziewięciu kolejek Serie A (2Z, 7R); dla "Granata" to najlepsza passa w rozgrywkach.

• W ostatnich czterech domowych meczach Serie A Salernitana odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała dwa remisy; drużyna z Kampanii nie miała serii pięciu meczów u siebie bez porażki od 1999 roku (w tym przypadku sześć).

• W ostatnich dziewięciu kolejkach (od 24.) Fiorentina jest drużyną, która zdobyła najwięcej punktów (20) i zdobyła najwięcej bramek (18) w Serie A.

• Fiorentina strzeliła co najmniej jednego gola we wszystkich ostatnich 10 meczach ligowych: "Fioletowi" to drużyna, która ma otwartą serię kolejnych meczów ze zdobytą bramką w tej Serie A (10).

• Dzięki golom zdobytym w ostatniej rundzie przez Castrovilli'ego, Dodò, Duncana i Terzic'a, Fiorentina zdobyła gole dzięki 16 różnym strzelcom w tych mistrzostwach (tylko Atalanta z 18 ma więcej) - w poprzednim sezonie Serie A zespół z Florencji miał gole dzięki 18 różnym graczom.

• Boulaye Dia - dwa gole i dwie asysty w ostatnich czterech występach w lidze - może ustanowić rekord wszech czasów pod względem bramek dla Salernitany w jednym sezonie Serie A: obecnie ma 12, podobnie jak Marco Di Vaio w sezonie 1998/99.

• Antonio Candreva strzelił dwa gole i zanotował 11 asyst przeciwko Fiorentinie w Serie A - co najmniej o pięć zwycięskich podań więcej niż przeciwko jakiemukolwiek przeciwnikowi - cztery z nich miały miejsce w ostatnich czterech spotkaniach z ekipą z Toskanii.

• W ostatniej kolejce Gaetano Castrovilli po raz pierwszy od 494 dni trafił do siatki w meczu Serie A (Verona-Fiorentina 1:1, 22 grudnia 2021 r.) - rozgrywający "Fioletowych" nie strzelił gola w dwóch meczach z rzędu od września 2020 r.
 
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Dużo osób pisało mi na priv wiadomości czy jest szansa, że jakiś bukmacher w Polsce wyjdzie z inicjatywą i zrobią zwroty w przypadku sytuacji Juventusu i -10pkt. Rozegrało się to poza boiskiem, przy stole. Wiem, że taka sytuacja miała miejsce u jednego bukmachera we Włoszech, że klienci dostali zwroty. Odezwałem się do fortuny, zaproponowałem taką inicjatywe i proszę teraz wszystkie osoby, które pisały do mnie na priv i te które są tym tematem zainteresowane ciągle o pozostawienie komentarza tutaj, prywatnych wiadomości nie moge wysłać fortunie, ale poprosili o link do takiej wspólnej rozmowy i jest jakieś światełko aby wyszli z taką inicjatywą jako jedyny bukmacher w Polsce. Im więcej osób pozostawi tutaj komentarz tym większa szansa, taką pozytywną inicjatywę ze strony fortuny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1889
S 901

Sulek93

Użytkownik
Ehh szkoda gadać jeżeli chodzi o te zawirowania z Juventusem, raz jest tak raz inaczej. Kilkanaście kuponów w chwili obecnej zawalone tylko przez różne zdarzenia związane z Juve. Fajnie, ze ktokolwiek się zainteresował tym problemem zarówno ze strony forumowiczów jak i fortuny. Pewnie setki osób maja ten sam problem co ja i barki 😔🤬 trzymam kciuki za jakiekolwiek dobre wieści w tym temacie ✊
 
Otrzymane punkty reputacji: +901
toku-san 23,2K

toku-san

Użytkownik
Dużo osób pisało mi na priv wiadomości czy jest szansa, że jakiś bukmacher w Polsce wyjdzie z inicjatywą i zrobią zwroty w przypadku sytuacji Juventusu i -10pkt. Rozegrało się to poza boiskiem, przy stole. Wiem, że taka sytuacja miała miejsce u jednego bukmachera we Włoszech, że klienci dostali zwroty. Odezwałem się do fortuny, zaproponowałem taką inicjatywe i proszę teraz wszystkie osoby, które pisały do mnie na priv i te które są tym tematem zainteresowane ciągle o pozostawienie komentarza tutaj, prywatnych wiadomości nie moge wysłać fortunie, ale poprosili o link do takiej wspólnej rozmowy i jest jakieś światełko aby wyszli z taką inicjatywą jako jedyny bukmacher w Polsce. Im więcej osób pozostawi tutaj komentarz tym większa szansa, taką pozytywną inicjatywę ze strony fortuny.
Ja się podpisuje pod tym rękoma i nogami. Zagrałem typ że Juve będzie wyżej od Atalanty sportowo a rozegrało się to poza boiskiem. Gdyby Fortuna zrobiła zwroty to zabłyszczałaby w stosunku do innych bukmacherów na rynku. Szacun B barlo123 za inicjatywę z Twojej strony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +901
L 1,1K

LukasDR

Użytkownik
Witam. Ja co prawda obserwuje raczej forum z roli 3-ej osoby, ale sam mam pograne za symboliczna kwote zaklad dlugoterminowy na Juventus, wiec sie wypowiem. Podpisuje sie pod chlopakami i byloby swietnie jakby fortuna jako pierwszy bukmacher w PL wyszedl z taka propozycja. Szczerze mowiac gram dlugoterminowe zaklady w superbecie, sts i fortunie, ale nigdy nie spotkalem sie z taka inicjatywa, wiec jestem mega zaskoczony w ogole podjeciem rekawic ze strony fortuny w tej sprawie. Na boisku Juventus zdobyl pkt, a przy okraglym stole zostaly one odebrane w niejasnych okolicznosciach za poprzednie sezony. Troche kpina, ale tak jak pisalem czekam jak to sie potoczy ze strony fortuny i dzieki za taki post.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1106
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
yyy dziwne, ja mam pograne, że Inter skończy sezon na wyższym miejscu niż Juve... pewnie mnóstwo osób ma podobne h2h na inne pary... i co teraz? bukmacher mi anuluje już praktycznie wygrany zakład? inna sytuacja: nawet po uwzględnieniu tych 10 punktów zakład byłby wygrany dla mnie, więc tym bardziej anulowanie nie ma uzasadnienia
 
Ostatnia edycja:
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
yyy dziwne, ja mam pograne, że Inter skończy sezon na wyższym miejscu niż Juve... pewnie mnóstwo osób ma podobne h2h na inne pary... i co teraz? bukmacher mi anuluje już praktycznie wygrany zakład? przecież to nie ma sensu
Chodzi o zwrot w przypadku zakładów PRZEGRANYCH przez ujemne punkty rozegrane poza boiskiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +901
jozzy22 553,8K

jozzy22

Użytkownik
Wielki dla fortuny jeśli pochylili by się nad tym tematem. Wiadomo , że tego typu sytuację są nie do przewidzenia i powinny być rozpatrywane przez buki. Barlo szacun , że wogole się zająłeś sprawą i oby się wszystkim udało
 
Otrzymane punkty reputacji: +1106
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom