>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja Serie A - w sezonie 2021/2022 -Dyskusja, Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
P 67,8K

pewnywjednym

Użytkownik
Dla mnie warto zagrać na Romę w pierwszej czwórce. Do składu przybyło kilku ciekawych zawodników (Abraham, Rui Patricio, Shomurodov), a dodatkowo na ławce The Special One. Można nie lubić Mourinho i twierdzić, że już się wypalił trenersko, jednak dla mnie to dalej jest w nim wiele jakości. Słabo mu poszło w Tottenhamie, niezbyt dobrze w MU (chociaż zdobył LE i wicemistrzostwo), tak teraz zmienia ligę na tą, gdzie świętował największe sukcesy (potrójna korona z Interem). Na jego korzyść jest jeszcze to, że w Romie nie ma jakichś szczególnie dużych wymagań - pewnie plan minimum to awans do LM, a to jest w zasięgu. W sumie jak spojrzymy na drużyny, które miałyby prześcignąć Rzymian to:
- Juventus - raczej tak, bo mają lepszy skład i powracającego trenera, z którym byli hegemonem ligi. No i oczywiście Ronaldo w składzie.
- Inter - raczej nie, bo bez Conte, Lukaku i Hakimiego to czarno ich widzę w tym sezonie - może być ciężko nawet o top4, zwłaszcza patrząc na długi w klubie.
- AC Milan - też raczej nie. Fajne transfery porobili, no ale jakoś nie widzę tego, żeby Pioli to poukładał. Podejrzewam, że może dojść do spin w szatni, bo jest ogromna rozpiętość wieku i trudnych charakterów (m.in. Ibra), a przez to Milan będzie mocno chaotycznie grał jak to pokazał w ostatnich sezonach. Ciekawi mnie jak sobie poradzi Giroud, który jest mocno niedocenianym zawodnikiem. Trochę mnie kusi puszczenie wariata na 15+ bramek jego w sezonie, a nawet koronę króla strzelców.
- Napoli - raczej nie. Myślę, że Napoli klasycznie kupon spierdoli i zacznie tracić w połowie sezonu/pod koniec głupio punkty przez które mogą nawet wypaść z pierwszej czwórki. Podejrzewam też, że Spaletti straci szybko pracę.
- Atalanta - 50/50. Wielka niewiadoma. Ich styl gry jest cudowny, jednak też mocno chaotyczny + też znowu grają na kilku frontach. Uważam też, że Gasperini jest świetnym fachowcem, jednak w końcu nadejdzie sezon w którym pomimo pięknej gry, będą tracić sporo punktów jak np. Borussia D. w ostatnim albo przedostatnim sezonie z Kloppem. Myślę, że to właśnie będzie teraz i Atalanta pomimo wielu strzelonych bramek będzie w okolicach 4-8 miejsca.
- Lazio - raczej nie. Odwieczny rywal Romy zakontraktował teraz Maurizio Sarriego, przy czym nie widzę, żeby to miało od razu odpalić. Stawiam na to, że Sarri nie będzie potrafił znaleźć taktyki pod Immobile, pojawi się spadek formy napastnika (strzeli znacznie mniej bramek niż dotychczas) i tym samym będzie bałagan na początku sezonu. Pewnie po roszadach w składzie trenerowi uda się znacznie lepiej punktować, jednak i tak stawiam, że zabraknie im punktów do TOP4.

Spodziewana pierwsza czwórka: 1. Juventus 2. Roma 3. Milan 4. Inter
Typu długoterminowe:
AS Roma miejsca 1-4 - kurs 2.50 Betclic
AS Roma Top3 - kurs 4.00 TOTALBET
Oliver Giroud - najlepszy strzelec - kurs 20.00 FORTUNA (na wariata można spróbować)


Z tym Oliverem to myślę, że warto postawić, że strzeli powyżej 10 bramek, a nawet 15+
Wiecie może czy jest jakiś bukmacher (jak tak to jaki), który oferuje taki zakład?
 
Otrzymane punkty reputacji: +172
paga 28K

paga

Użytkownik
Powtórzę to już któryś raz. Szczęsny nadaje się góra do jakiegoś Evertonu z swoją grą. Dziwię się, że nikt z tej rzeszy zarządzających w Juventusie tego nie zauważa. Wychwalanie Wojtusia przez czołowych polskich dziennikarzy sportowych daje efekty i mam wrażenie, że w okół tego grajka jest pewien parasol ochronny.
Wojtuś jak Ojciec. Pozjadał wszystkie rozumy a na boisku kupa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +193
patologg 12,1K

patologg

Użytkownik
Dziwię się, że nikt z tej rzeszy zarządzających w Juventusie tego nie zauważa.
Juventus mógł wziąć Donnarummę, ale raczej z finansami nie do końca wszystko się spina, skoro nie pokusili się na taki ruch. Mieliby spokój na lata, a tak cóż - mogą sobie tylko pluć w brodę.

Teraz żeby Pjanicia wziąć myślą nad tym, aby opchnąć McKenniego. Przyjście Allegriego to jest niesamowite wzmocnienie, owszem. Daleki jestem od ferowania wyroków, ale uważam też, że ten powrót jest trochę "przehype`owany". Sezon wyjaśni.
 
M 0

makaronje

Użytkownik
Giroud spokojnie 10 bramek połknie ale trudno będzie chyba znaleźć taki typ u buka.Milanowi brakuje jeszcze z dwóch topowych graczy, takich typowych asystentów by spokojnie walczyć o Scudetto ale top 3 Milan myślę, że spokojnie. Wyosoko będzzie Roma i Lazio, Juve koło 5 miejsca.
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Arkadiusz Reca został wypożyczony z Atalanta BC do Spezia Calcio. Umowa między klubami zawiera obowiązek wykupu reprezentanta Polski.

26-letni obrońca w poprzednim sezonie był wypożyczony do FC Crotone. W barwach tego zespołu wystąpił w 30 spotkaniach Serie A, w których strzelił dwa gole.
 
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Teun Koopmeiners przeniósł się do Atalanty Bergamo z ekipy z Alkamaar za 12 milionów euro kwoty podstawowej plus dodatkowe 2 miliony euro zawarte w formie bonusów. Holender podpisał z nowym pracodawcą kontrakt mający obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.
 
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Fares do Genoi, Keita, Bellanova do Cagliari, Manaj do Spezii, Beto w Udinese, Caputo i nowy nabytek Juve z Psv do Sampdorii, Praet i Brekalo do Torino, Zaccagini do Lazio

Dzieje się, najbardziej na plus Sampdoria i Torino, a Spezia coraz bardziej zadziwia, tyle transferow, ciekawe.
Zaccagini to najlepszy gracz Hellasu Werona, tam bedzie walka o serie a.
 
P 24

paweł45

Użytkownik
Dużo typów na Juventus że zostanie mistrzem,hmm no nie wiem.Moim zdaniem już po dwóch kolejkach widać że przed Maxem trudne zadanie.
Raczej będzie mozolna walka o top4 nic innego tu nie widzę,trudna odbudowa go czeka,owszem wcześniej był hegemonem ale to już było.Teraz zespół jest rozwalony przez Pirlo,odszedł Ronaldo,Chellini już nie te lata i kłopoty ze zdrowiem.
Juve zatraciło mentalność zwycięsców,nikt nie doszedł Iccardi ponoć na przyszły sezon ,wrócił Kean,dramat.
 
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Franck Ribéry będzie kontynuował karierę w Salernitanie. Francuz dołączył do nowego zespołu na zasadzie wolnego transferu i podpisał z nim roczny kontrakt z opcją przedłużenia.
 
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Dusan Vlahović to numero uno dla Juventusu w kwestii znalezienia środkowego napastnika.
Klub z Turynu chciałby mieć go już w styczniu jeśli oczywiśćie transfer dojdzie do skutku.
Rywalami w tej akcji są Manchester City, Tottenham i PSG.
Serb prosi o pensję w wysokości 6 milionów netto na sezon i oczywiście Juventus jest to w stanie mu zaoferować.
Oczywiście cała sytuacja nie podoba się Commisso ale czy dogada się jeszcze z naszym głównym bomberem ?... chyba sprawa już przesądzona i czekać jedynie pozostaje na kwotę odstępnego ...
 
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik




Opowieśc Davida Guetty o naszym serbkim napastniku.

Dzisiaj chcę wam opowiedzieć pewną historię.
Chłopak ma już świat u swoich stóp i miasto, które mu kibicuje, więc czas to zrobić, bo droga jest wytyczona i to, co powiem, nie zmieni jej ani o jotę.

Był 3 marca 2019 roku, a my byliśmy w drodze do Bergamo, by relacjonować mecz z Atalantą. Obok mnie siedział mój kolega, a przede wszystkim przyjaciel Stefano Rossi, który w tamtym czasie zgodził się towarzyszyć mi we wszystkich wyjazdach Violi.

W pociągu Trenord do Bergamo, z pewnością nie w pierwszej klasie, widzę dużego faceta z kapeluszem na głowie, który kogoś mi przypomina.
"Ste, spójrz kto tu jest. To Dusan
"Sieee. Co on tu robi w pociągu?"
"Zaufaj mi Ste. To Vlahovic. Wczoraj był w Primaverze, ale to on
"To jest sobowtór. On nie może podróżować jak my.
Stefano ma ogromne zalety jako człowiek i jako dziennikarz. Ale także pewne wady. Kicha 4 razy na minutę i widzi tylko tyle.
Vlahovic to Vlahovic, nie ma tu wiele do powiedzenia. To on.

Dusan nie znalazł się w 22-osobowym składzie Pioliego na mecz w Bergamo. Jego kariera dopiero miała się rozkręcić. Za dobry dla sektora młodzieżowego, za słaby dla pierwszej drużyny. W wieku zaledwie 19 lat to się zdarza, mimo że na boisku czuć już potencjał mistrza

Jesteśmy coraz bliżej. I zaczynam.
"Cześć Dusan, co ty tu robisz? "
"Dzień dobry panu, jestem w drodze do Bergamo. Jak się czujesz ? Czy wybierasz się do Bergamo na Radio Bruno? Często cię słucham.
Zaskoczeniem nie było to, że nas znał. Ale życzliwość i uprzejmość w każdym słowie.
"Jak się masz. . . Co robisz . . Co mówisz. . . "
Każdy, kto kiedykolwiek rozmawiał z Vlahovicem, wie, że tak robi.

"Jadę do Bergamo, aby dołączyć do moich towarzyszy. Bo jutro jest 4 marca. Rok temu zmarł nasz kapitan. W San Pellegrino jest Msza św. , nie mogę jej przegapić".

Dojeżdżamy na dworzec, wysiadamy za innymi.
Na placu przed torami znajdujemy go tam. "Chciałem się przywitać. Skoro już o tym mowa, czy wiesz może, jak mogę dostać się do hotelu moich kolegów? "
"Dusan przepraszam, ja też jestem na piechotę. Ja mam pokój obok. Ale tam jest postój taksówek, zawieziemy cię tam".

Nie ma prywatnego samochodu, nie ma kierowcy.
Z plecakiem, bierze taksówkę i jedzie.

"Ste, to jest szalone. Co za miły facet
"Kat, w rzeczy samej. "
"Miejmy nadzieję, że zajdzie daleko, zasługuje na to".

Dziś Dusan Valhovic jest jednym z najsilniejszych napastników w Europie. Przyszłość należy do niego. Lubię myśleć, że stało się tak nie tylko z powodu magii stóp. Albo mięśni z marmuru

Nie zawiedź nas, bombowcu. I nie mówię tu o celach. Przychodzą i odchodzą.
Pozostaje więc Trenord. A świat, nie tylko piłka nożna, będzie Twój!
 
Otrzymane punkty reputacji: +494
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Milanem

• Milan przegrał tylko 2 z 11 ostatnich pojedynków w Serie A z Fiorentiną - 3 remisy i 6 wygranych w tym dwa ostatnie: "Rossoneri" nie notowali dłuższej zwycięskiej serii z okresu 2008-2011 (7).

• Ostatnia domowa wygrana Fiorentiny z Milanem w Serie A to sierpień 2015: 2-0 po golach Marcosa Alonso i Josipa Ilicic'a - od tego czasu dwie wygrane "Rossonerich" i 3 remisy.

• Fiorentina jest jedyną drużyną w Serie A, która jeszcze nie zremisowała (6Z, 6P) - w pięciu najlepszych europejskich campionati podobnie jak "Viola" bez remisu jest tylko Borussia Dortmund (8Z, 3P).

• Fiorentina wygrała po 3-0 ostatnie dwa domowe spotkania w Serie A: w jednym sezonie "Fioletowi" nie notowali takiej serii od września 2018 roku, prowadzeni przez obecnego trenera Milanu Stefano Pioli'ego.

• Milan może stać się drugim zespołem w historii Serie A, który wygra 16 wyjazdów w jednym roku kalendarzowym (po 18 Napoli w 2017) - w tym momencie ma 15 jak Juventus w 2018.

• W tym meczu spotkają się ekipy w której jedna po strzeleniu pierwsza gola nie straciła ani jednego punktu (Milan) i druga, która po straceniu jako pierwsza bramki nie zdobyła ani jednego punktu (Fiorentina) w Serie A.

• Stefano Pioli przegrał tylko 1 z 8 meczów jako trener w Serie A przeciwko Fiorentinie (6Z, 1R) - aktualny trener "Rossonerich" prowadził "Fioletowych" w 69 meczach w Serie A, uzyskując 24 zwycięstwa, 24 remisy i 21 porażek.

• Dusan Vlahović jest tym graczem, który w tej Serie A przyniósł najwięcej punktów drużynie dzięki 8 bramkom (w sumie 9 punktów).

• Milan jest ulubioną "ofiarą" w Serie A dla Riccardo Saponary (3 gole w 9 meczach) - swoje pierwsze osiem meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał w barwach "Czerwono-Czarnych", z 3 trenerami (Allegri, Seedorf i F. Inzaghi).

• Zlatan Ibrahimović zdobył 9 goli z Fiorentiną w Serie A: jeśli trafi jutro to stanie się 24 graczem w historii Serie A z podwójną liczbą bramek strzelonym czterem ekipom (Roma, Palermo i Parma), i drugim aktywnym po Fabio Quagliarelli.
Modyfikuj wiadomość
 
Otrzymane punkty reputacji: +444
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Dusan Vlahović w tym roku ma 27 goli strzelonych w lidze.
W pięciu głównych ligach europejskich tylko Lewandowski spisał się lepiej niż Serb w roku kalendarzowym (38 goli).
Serb wie, że pożegnanie z Florencją w przypadku wywalczenia przez Fiorentinę awansu do europejskich pucharów byłoby zapewne najlepszym środkiem znieczulającym, a z pewnością narzędziem do przełknięcia dla klubu i kibiców.
Strzelając 27 goli w roku kalendarzowym przeszedł już do historii klubu, pozostawiając za sobą takie legendy jak Toni, Batistuta, Chiesa, Montuori i Virgili.
 
Otrzymane punkty reputacji: +422
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Vlahović wybrał Juventus.Nie chce żadnych innych opcji.Jest jednak nadal dla niego problem bo Fiorentina żąda 60-70 mln i nie ma zamiaru słuchać od Juventusu o jakichkolwiek zaliczkach.
teraz
Post automatycznie złączony:

Teraz czekamy na ruch z Turynu czy podejmą dalsze rozmowy i znajdą to co chce Rocco Commisso
 
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Włoskie drużyny w europejskich pucharach

Chelsea-Juventus 4:0 (25' Chalobah, 56' R. James, 58' Hudson-Odoi, 95' T. Werner)
Young Boys Berno-Atalanta 3:3 (39' Siebatcheu, 80' Sierro, 84' Hefti - 10' D. Zapata, 51' J.L. Palomino, 88' Muriel)
Inter-Szachtar 2:0 (61', 67' Džeko)
Atlético Madryt-Milan 0:1 (87' Messias)

Spartak Moskwa-Napoli 2:1 (3'k., 28' Sobolev - 64' Elmas)
Lokomotiw Moskwa-Lazio 0:3 (56'k., 63'k. Immobile, 87' Pedro)

Roma-Zorya 4:0 (15' Car. Pérez, 33' Zaniolo, 46', 75' Abraham)

Bilans: 4 - 1 - 2
 
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Ciekawostki statystyczne związane z meczem z Empoli


• Empoli wygrało 3 z 5 ostatnich spotkań w Serie A z Fiorentiną (+2P), to o 1 wygraną więcej niż w poprzednich 17 pojedynkach z "Fioletowymi" (+7R, 8P).

• Fiorentina nie zremisowała na boisku Empoli od grudnia 2005 roku w Serie A; od tego czasu bilans jest następujący 2 zwycięstwa gospodarzy i 4 gości.

• W ostatnich 3 sezonach w których Fiorentina zdobyła więcej jak 20 punktów w pierwszych 13 kolejkach campionato, zawsze kończyła sezon w pierwszej '5' (28 pkt w 2015/16, 24 pkt w 2013/14, 27 pkt w 2012/13).

• Empoli ugrało 4 punkty w pierwszych 7 domowych meczach tego campionato: to najgorszy start w Serie A, dla którego najgorszym wynikiem jest 5 punktów po 8 meczach (2016/17).

• Fiorentina przegrała 3 ostatnie wyjazdy w Serie A, wszystkie w stosunku 0-1, nie miała 4 z rzędu porażek od lutego 2013 roku.

• Fiorentina ma najlepszą obronę w campionato jeśli chodzi o pierwsze połowy (tylko 3 stracone gole, podobnie jak Torino) i najlepszą obronę w pierwszych 30' gry (1): "Fioletowi" stracili 82% bramek w Serie A po przerwach (to % negatywny rekord), w tym ostatnie 5.

• Empoli jest, razem z Sampdorią, jedną z dwóch ekip tego campionato które przyjęło najwięcej strzałów po odebraniu piłki przez przeciwnika w ofensywie (24): Ekipa z Toskanii straciła właśnie w ten sposób 1 gola w ostatnim spotkaniu z Hellas Verona.

• Patrick Cutrone zdobył 2 gole w 4 meczach w Serie A przeciwko Fiorentinie, to jego ulubiony rywal; napastnik Empoli jest zarazem klasycznym ex-meczu, albowiem rozegrał 30 meczów w campionato z "Fioletowymi" od 2019 deo 2021 roku, strzelając 4 gole.

• Dusan Vlahović zdobył 27 goli w 37 meczach tego 2021 roku w Serie A, co najmniej o 6 więcej od jakiegokolwiek zawodnika: w 5 najlepszych ligach europejskich tylko Robert Lewandowski jest lepszy (38).

• Empoli jest tą drużyną w której Riccardo Saponara rozegrał najwięcej spotkań (68) i zdobył najwięcej bramek (14) w Serie A - w dwóch meczach przeciwko ex-ekipie "zrobił" 1 zwycięską asystę, w grudniu 2018 roku w barwach Sampdorii.
 
krzysiek74 75,1K

krzysiek74

Użytkownik
Oto co na piątkowej, przedmeczowej konferencji prasowej powiedział trener Fiorentiny Vincenzo Italiano:

Jakiego meczu oczekujesz?

"Myślę, że mecz jest dla nas bardzo ważny. Przybywamy po zwycięstwie z Milanem a to musi dać nam siłę. Potrzebujemy ciągłości, której brakowało nam w poprzednim okresie. Musimy wrócić do dobrych wyników z dala od 'Franchi'. Empoli ma dużo punktów i umie grać w piłkę. Pokonało silne drużyny i do meczu musimy podejść z pokorą, szanując gospodarzy”.

O celu jakim jest awans do europejskich pucharów
"Rzeczywistość jest taka, że nie mamy ciągłości, gdybyśmy to mieli to moglibyśmy również dążyć do czegoś ważnego. Musimy dążyć do znalezienia zwycięskiej mentalności. Przykładem jest Venuti, który opuszcza boisko z Milanem i mówi mi, że on ma silny ból głowy przez dużą koncentrację. Jeśli wszyscy wdrożymy tą aplikację, możemy wykonać świetną robotę".

O Gonzalezie
"Trzeba go powoli przywracać do formy. Wiecie, że obawiamy się, iż nie będziemy w stanie go w pełni wykorzystać. Żartobliwie powiedziałem mu, że był najlepszy na boisku przez to podanie do Vlahovic'a. Jego forma wzrasta i zorganizowaliśmy w tym tygodniu mecz towarzyski, aby on i inni poprawiali kondycję".

Czy Vlahović jest najlepszym napastnikiem w Serie A?
"Teraz jest najlepszym strzelcem, ze względu na potencjał może stać się jednym z najlepszych. Przykład, który zawsze mu podaję, to Messi i CR7, którzy zawsze odczuwają ten sam głód”.

O defensywie
"Oprócz straconych 3 goli, kiedy się wygrywa, myślę o końcowym wyniku. Jeśli wygrasz 7-6, to w porządku, po prostu zdobądź 3 punkty. Rozwijamy się w istotny sposób i teraz mam problemy z tym, kogo wystawić. Wygrana z Milanem sprawiła, że dobrze nam się pracowało i mam nadzieję, że uświadomi to chłopaków".

O Commisso i meczach wyjazdowych
"Cieszymy się, że znowu go widzimy, nakręcił mi wideo na swoje urodziny i razem żartowaliśmy. Na wyjeździe nie strzelaliśmy ostatnio bramek i przegraliśmy 3 razy po 0-1, nawet jeśli mogliśmy osiągnąć coś więcej. Jednak jest też przeciwnik, który często nie daje nam szans na gole. Venezia, Lazio i Juve miały i też swoje walory. Na wyjeździe potrzebujemy tempa z początku sezonu, kiedy stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych.

O Żurkowskim i wypożyczonych
"Dobrze sobie radzi i strzela bramki. Widać, że jest sprytny i od razu wchodzi w rytm meczowy. Pomocnicy, którzy strzelają, robią różnicę. Wielu wypożyczonych piłkarzy ma się dobrze, przychodzi mi na myśl Gabriele Gori. Wszyscy będą monitorowani, Fiorentina mam ich dużo w innych klubach i mamy nadzieję, że wszyscy robią to, co robi Żurkowski".

O relacji z zawodnikami i o Torreirze przy stałych fragmentach
"Rozmawiam ze wszystkimi, ponieważ jestem trenerem wszystkich. Muszę każdemu służyć pomocą, radą i sugestią. Zwłaszcza w ciągu tygodnia, ale także podczas meczu. Tam trener musi być świadomy i starać się coś zmienić. Trzeba używać swojego mózgu. Moje relacje z chłopcami wykraczają poza bycie trenerem. Torreira jest takim odważnikiem trenera, jest używany w inny sposób. Korzystamy z tych o różnym wzroście. Jednak on może nam pomóc, będąc szybkim. Wie jak być nieprzyjemnym i wie, jak zakryć piłkę".

O Drągowskim i Kokorinie
Drągowski nie jest gotowy i nie może być brany pod uwagę. Odniósł ciężką kontuzję. Problemy z mięśniami przerażają mnie i trzeba być ostrożnym. Kokorin zwiększył rytm, zobaczymy, czy będzie mógł być z nami. Kiedy Drago wróci, będę szczęśliwy, że będzie dostępny. Każdy jest ważny".

O zagrożonych
"Pamiętam, kto jest zagrożony na kolejny mecz i nie mam problemów, aby takiego zawodnika zatrzymać na ławce. Jednak najważniejszą rzeczą jest mecz, z którym musisz się zmierzyć, wtedy jeśli nadejdzie dyskwalifikacja, ocenimy, co robić".
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom